PDA

צפייה בגרסה מלאה : קיצור אמבטיה CJ

gal rotman
28-04-12, 10:41
בשעה טובה קניתי CJ5 שנת 76 , כמובן שהאמבטיה רקובה טוטאלית,
יש לי אמבטיה במצב מעולה של 8 השאלה היא - האם אני יכול לקצר אותה למידותיו של ה5 ?
תודה

lizard
28-04-12, 11:08
אני מאמין שכן, תמדוד את המימדים של ה5 , תסמן בטוש לא מחיק על האמבטיה של ה8 מה אתה מתכוון לחתוך ולשנות.
תוודא שיש לך תושבות מתאימות.
במידת הצורך, תצטרך להסיר אתה תושבות מהשלדה ולמקום אותן מחדש.
אגב, לפני כל זה. תוודא שהרוחב מתאים. עד כמה שאני זוכר הוא מתאים אבל צריך לבדוק.
אל תחתוך כלום לפני שאתה יודע בדיוק מה אתה הולך לעשות והכול מסומן על הבודי של ה8.
אם אתה מתכוון רק ל ח של החלק האחורי, אל תחתוך מה8 כלום, אפשר פשוט לעשות ח חדשה מפח מילימטר או מילימטר וחצי.
תצטרך לבנות סוג של ג'יג שיקבע את הבודי של ה8 במקום ולא יתעוות מהחיתוך והריתוך. כנראה שתצטרך גם לעצב מחדש את בתי הגלגל והפתח שלהם.

gal rotman
28-04-12, 12:04
לפי מה שאני רואה ה"פרוסה" שצריך להוריד בחלק האחורי פחות בעייתית , בחלק שבין הכנפיים לשקע של הכיסאות הוא הבעייתי .
איך עושים ג'יג שיתאים גם לחיתוך וגם לריתוך ?

lizard
28-04-12, 15:12
חשבתי שהתכוונת לקצר את הבודי של ה8 למימדים של ה5, כלומר לא להשתמש בבודי של ה5 בכלל.
קטונתי מלתת עיצות במקרה הזה. יש פה כמה חברה עם ידיים מזהב שבטוח יכולו לעזור לך יותר ממני.
אל תשכח לשים תמונות.
אם תצטרך עזרה בבניה אשמח לעזור.

gal rotman
28-04-12, 16:02
אני באמת מתכוון לקיצור ה 8 ולא שילוב של שניהם,
ממדידות שעשיתי היום נראה לי שעם סימון וחיתוך נקי זה אפשרי , הבעיה שהקיצור בחלק האמצעי של האמבטיה לא יוצא בקו ישר ,
ועדיין אני צריך רעיון לבניית ג'יג מתאים,
תודה על ההצעה , אנצל אותה

lizard
28-04-12, 18:11
אתה יכול לשים תמונות של מה שאתה מתכוון?
לא ברור לי על מה אתה מדבר.

shmil
28-04-12, 19:17
מה ההבדל במרחק הסרנים?

gal rotman
28-04-12, 19:56
5858058581

אילה שתי ה"פרוסות " שצריך לחתוך (לא מדוייק על הממ)
סה"כ 68 ס"מ פחות באורך האמבטיה (115 פחות 88)
לגבי מרחק סרנים עוד אין לי ת'מידות המדוייקות
נשארה פתוחה שאלת בניית הסטנד שיאפשר לי חיתוך וחיבור נקיים ללא עיוותים

gal rotman
29-04-12, 00:45
מה ההבדל במרחק הסרנים?
cj 8 2616mm
CJ 5 2121mm

lizard
29-04-12, 08:38
תוודא איפה יוצא הבית גלגל.
אני חושב שאם יש לך אפשרות לפרק את הבודי של ה5 ולשים אותו צמוד לבודי של ה8, למדוד את ההבדלים בניהם ולסמן על ה8 אז יהיה קל יותר להחליט איפה לחתוך וכמה.
בקשר לג'יג, תבנה שולחן חזק (לא חייב פלטה מלאה אלא לדעתי מספיק שולחן מסגרים) בגובה שנוח לך לעבוד.
תחבר את הבודי לשלוחן על ידי התושבות בודי שלו (יש הבדלי גבהים שתצטרך לפצות).
תבנה מסגרת מפרופיל מרובע 30X30 או זווית 50 מסביב לבודי כדי שלא יקבל עיוות בזמן הריתוך וכדי שיהיה לך סוג של 0 בשביל הכיוון (כדי שהבודי לא יהיה בננה או משהו כזה).
מעבר לזה אני לא חושב שתצטרך. שווה לדבר עם אנשים שעשו משהו דומה, כולל קיצור בודי ארוך לקצר.

אני מקווה שיש לך רתכת CO2 או ארגון.

shmil
29-04-12, 09:19
הבנתי.
ראשית, שים לב של-CJ5 כנפיים קצרות יותר, ולכן אתה צריך גם את המידה של קצה קדמי של קירהאש עד מרכז בית גלגל אחורי.
כשלעצמי, אילו הייתי נדרש לפרוייקט כזה הייתי מבצע אותו בשני שלבים, לאחר שהיו לי כבר את המידות המדוייקות הנדרשות לקיצור.

ראשית, הופך את הבודי, ומחפש, מבחינת רצפה וקורות חיזוק בה, היכן לחתוך את החיתוך הקדמי יותר, ומסמן סימון חודר.
את החיתוך הייתי עושה דווקא במקום שבו כן יש קורות, על מנת להחליף לאחר מכן גם את קורת החיזוק שנחתכה בקורה חדשה, שתהייה שלמה ומשני צידי החיתוך שהיה.

לאחר מכן, הייתי בונה מעין כלוב עליון וצידי, שיסייע לי לשמור את הגובה הנכון והזוויות הנכונות, עוד לפני החיתוך.
חותך (את החלק הקדמי בלבד), מרתך ותופר.
שם את הבודי עם הכלוב על השאסי, עוד לפני הקיצור האחורי, בודק התאמת תושבות, ורק אז מסמן ומבצע את החיתוך האחורי והתפירה שלו, שוב, באותה הדרך עם קורות חיזוק בצד התחתון.

-->