PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה והתייעצות בקניית סמוראי

Uzbeki
28-04-12, 15:27
אהלן, אז קוראים לי מוטי ואני בן 22.
גם אותי תפס הג'וק והחלטתי לקנות סמוראי.
אז חקרתי וחקרתי במשך חודשים בפורום וביד 2, מצאתי מועמדים ראויים (וכלכליים), ויצאתי לבדוק רכבים ע"פ המדריך המפורסם.
עד כה ראיתי סמוראי סגורה מסולסלת 96, מצב מצויין, בעל הרכב אמין עוזר ומשתף פעולה ושקוף לגמרי לגבי הבעיות.
הראשונה בלי שיפורים כלל חוץ מבולמי קוני, נוסעת בעיקר על הכביש, ההילוכים עוברים חלק, אין נזילות (חוץ מהזעה באיזור הגיר לכיוון המנוע לדעתי) מטופלת אצל מורי כמה שנים.
השנייה גם כן 96, עלים, יש שיפורים של יחסי העברה, הגבהה ונעילה אחורית.
החסרונות: הרבה הזעות, באיזור הדיפרניאל האחורי+קדמי וכל האיזור הגיר, פילטר אוויר פתוח (עד כדי כך משנה משהו?), זפת על הרצפה מתחת לשטיחים (מעיד על משהו?), מלא עלים בחור הזה שלפני השמשה, זחלתי למטה וראיתי פרופוקסי דבוק לתחתית, יש חופש בדריישפט הקדמי (בחלק של האקורדיון).
למרות השיפורים המרשימים, משהו מרגיש לי מסריח ברכב הזה. הבעלים אמר שהצריכה היא 1:16 שזה עוד משהו שקצת מרחיק אותי ממנו.
בשניהם הגלגלים גמורים וצריך להחליף את כל הסט.

אני יודע שאני רץ ושאני צריך לבדוק עוד כמה רכבים אבל פשוט אין באיזור המרכז עוד הרבה רכבים שעונים לדרישות.
אז השאלה שלי היא כזאת: מה דעתכם? יש מישהו באיזור המרכז שאני יכול לבוא להתרשם מהרכב שלו רק לשם ההשוואה? אולי לעשות סיבוב קטן להרגיש את המנוע.

בתודה מראש!

הירשפלד יובל
28-04-12, 16:00
צריכת דלק של 1:16 (אם אתה לא טעית במספר ) לא זכורה , לי לפחות , שצוינה מאז הוקם האתר הזה .למרות שסביר להניח שמדובר במנוע הזרקה . (אצלי זה מאייד , לא מכוון , הייתי שמח אם היה עושה מחצית מהצריכה המצוינת ) . זפת לא צריך להבהיל אותך אם המוכר יהיה ישר ויציין את הסיבה האמיתית. אני בעבר זיפתתי את כל בתי הגלגלים מבפנים , קורות השילדה ובזפת שנשאר לי או קניתי , גם את כל רצפת הרכב מבפנים , כאשר הזפת משמש כשכבת הגנה נוספת .
בנוגע להזעות - אצלי הגיר " מזיע " אבל אצלי אני יודע שזה ממחזיר שמן אחורי בגיר וכמות שמן הגיר נבדקת אחת לחודשיים מקסימום או לאחר טיול עם מאמץ ועליות תלולות. סביר להניח שזה ממחזירי השמן .בדיפרינציאלים הגישה יותר נוחה מאשר בגיר ,אם זה מה שיטריד אותך ,נקה היטב את הדיפרינציאלים עם סמרטוט או מטלית/מגבון לח , תעשו סבוב עם הרכב ותבדוק מהיכן יוצא השמן.

ishc
28-04-12, 16:42
סמוראי שצורך 1:16 כנראה פשוט לא נוסע והצריכה היא מהתאדות הדלק. בקיצור, אין חיה כזו לא מוזרק ולא קרב׳
הדגמים המסולסלים סובלים מבעיית שוק חלפים ושוק שיפורים ואין להם יתרון אמיתי באיכות החיים על הדגמים עם העלים.
משופר או לא זה תלוי מה אתה מתכנן ושואף. קח בחשבון שהרבה פעמים עם האוכל בא התיאבון אבל אם האוכל מקולקל אז...
אם אתה לא מחפש פתוח אני בכלל הייתי בודק ג׳ימני. לסמוראי סגור אין שום יתרון על ג׳ימני בשטח (במצב סטנדרטי) ואולי אפילו כמה חסרונות. אם אתה מחפש פתוח אז ברוך הבא לעולם מכונות הכביסה, אני הייתי דובק בדגמי העלים ובכל מקרה מחפש רכב שמור ככל האפשר.
בהצלחה.

שגיא S
28-04-12, 17:25
אם אתה מחפש סמוראי סגור - אז אני מכיר אחד אישית שנת 96, מסולסל מוגבה ובמצב באמת מצוין.
הוא גם במחיר זנות עד מביך...

אם מעניין אותך - אז פרטים בהודעה פרטית.

ולגבי הסמוראים שציינת - הסמוראי השני(של נועם) אמנם השיפורים מפתים, אבל נעילה ויחסי העברה העלות שלהם זה 3500-4000 שקל ללא התקנה. ובערך 5.5-7000 שקל עם התקנה.

כל הרג'קטים שציינת שקשורים אליו - נראה לי יעלו יותר...

GodsFather
28-04-12, 19:18
ברוך הבא ובהצלחה.

קודם כל - תתחיל לצאת מאיזור המרכז :)

שנית, נסעת על הסמוראי ומצא חן בעיניך או שרק ראית בדרכים כמה ? מה איזור התקציב שלך ? יש לך ידע טכני ואתה מתכוון לטפל לבד או במוסך או משולב ?

Uzbeki
28-04-12, 20:33
תודה על ההיענות המהירה :)
אלה הסמוראים הראשונים שנסעתי עליהם בחיים, וזה היה רק סיבוב בשביל לבדוק איך הנסיעה שלו.
תקציב עד 26 כולל יישור קו.
וכרגע יש רק חוש טכני, ידע עדיין אין :), טיפולים בחודשים הראשונים אני מניח שבמוסך, ולאט לאט לומדים לעבוד לבד.

האם ההסתייגות שלי מקרבורטור היא נכונה?
הקרבורטור לא מסבך עניינים?
פחות כ"ס ברמה קריטית?

עד עכשיו חיפשתי רק 94+, אולי שווה להרחיב את החיפוש גם למטה?

GodsFather
28-04-12, 20:37
אין שום סיבה להירתע מקרב'.

כ"ס ? בסמוראי ? אתה צוחק, נכון ? :)

עד 20 שנה, אתה עדיין עם טסט אחד בשנה. מעל לזה, יש לך טסט כל חצי שנה. מעבר לכך, אין שום סיבה לעצור בשנתונים אלא יותר חשוב מצב הרכב, מכנית אבל קודם כל פחחות. אחד הדברים הקשים ביותר לתיקון כראוי הוא פח רקוב, ומה לעשות שהסמוראים זקנים כבר ועברו לא מעט בחייהם.

נינגה
28-04-12, 20:39
פחחות זה לא סביב ה3 4 אלף והרכב כאילו הוא יצא מהמפעל מבחינת פחחות במידה והרכב לא במצב מתפורר??

סליחה שאני סוטה מנושא פשוט אני גם בתהליך דומה לשל מוטי.

GodsFather
28-04-12, 20:41
נושא הפחחות כל כך רחב שקשה לומר אם 3-4 אלף יכסו, יהיו יותר מידי, או בקושי יזיזו במשהו.

רקבונות, חלודה וחורים מצריכים טיפול יסודי. מעטים הם הפחחים שטורחים להשקיע בצורה איכפתית בלקוח ברמה שתחזיק לאורך זמן. או, שהם דורשים המון כסף בשביל זה ובנינו זה לא פורשה.

אני לא מדבר על לצבוע רכב, אני מדבר על לתקן פח פגוע. צביעה זה נושא בפני עצמו אבל הרבה יותר פשוט.

אם ברכב יש חור אחד קטן, פה ושם פציעות, ניחא. אבל צריך לדעת לחפש טוב טוב, להרים שטיחים, לזחול מתחת לרכב, להכיר נקודות תורפה (כמו מסגרת החלון הקדמי למשל) וכד', כדי לוודא שלא קונים מחלה.

אגב, בקצת יותר כסף (לכיוון ה30 ככה), אפשר כבר להביא ג'ימני מסוף שנות ה90. אין לו הסקס-אפיל של סמוראי, אבל עדיין...

שגיא S
28-04-12, 21:39
אגב אני אישית מכר בנאדם שקנה השבוע גימני 99 במחיר 17000! שבע עשרה
זו לא טעות.

אמנם הרכב לא במצב חדש, אבל מי שגם ככה מתכוון לשפר ולבחור הנל יש גם אבא מוסכניק.

בכל מקרה - שבעלי הגימני ירדו מהעצים שלהם.

Uzbeki
29-04-12, 08:24
תודה לכולם על העזרה, אני בינתיים אקח צעד אחורה ואחכה להזדמנות טובה.
הכי קשה לא למהר כשאתה כל כך קרוב! :)
מבטיח לעדכן בהמשך, יום טוב.

Uzbeki
21-05-12, 01:14
טוב אז הבטחתי לעדכן:
ביום שישי האחרון קניתי את הסמוראי של איתי מחולון
שנת 89, פתוח, נעול מאחורה וכננת מקדימה.
עבר אישור של מורי בבדיקה, יש קצת עבודה ביישור קו אבל לא משהו רציני מדי.
קצת מפחיד אותי להשאיר אותו פתוח עם ברזנט קיץ , אז האופציות הן להשאר עם ברזנט חורף \ לארגן ברזנט קיץ מאוורר שסוגר את כל הרכב.
בתכנית: ברזנט חדש, חופש בידית הילוכים, נזילה בחיבור של הסרן והגלגל הקדמי השמאלי (תפוח?)

אם מישהו במרכז עושה יום טיפול לסמוראי שלו אני אשמח להזמנה לבוא ללמוד.
תודה לכולם, עזרתם לי מאוד!

נינגה
21-05-12, 10:46
תתחדש!

ishc
21-05-12, 11:10
לארגן ברזנט קיץ מאוורר שסוגר את כל הרכב.
בתכנית: ברזנט חדש

כל הרעיון באוטו פתוח זה שהוא פתוח
פשוט תתרגל לקונספט, תנעל ציוד שמחוייב שישאר באוטו ותתרגל לעובדה שהאוטו שלך פתוח. לגבי הברזנט, אם לא שינו אצלך את החיבורים המקוריים הכי טוב וגם הכי זול זה להביא בסטופ חדש וזהו, יש פה אפילו איזה אחד או שניים למכירה לדעתי.
תתחדש, קנית אוטו שאמור להיות מצויין (הוא אצל איתי כבר מיליון שנה), תשמור עליו ותהנה.

Uzbeki
21-05-12, 14:15
יכול להיות שאני עדיין לא רגיל לקונספט, נחיה ונראה...
תודה לכולם,
ד"א, כולכם מוזמנים להזמין אותי ליום טיפולים לרכב אם אתם מתכננים משהו..

-->