PDA

צפייה בגרסה מלאה : צריך עזרה לחבר צופר בסופה

ויטו
28-04-12, 18:05
היי, טוב אז הנושא התחיל להיות מדובר בשירשור אחר שלי, אבל בגלל שינוי נושא השירשור החלטתי לפתוח אחד חדש בנושא הזה ספציפית.
אני עושה בימים האלו סדר וניקיון בחשמל אצלי בסופה ואני עומד כבר לפני סיום, אחד הנושאים שניתקעתי איתם זה הצופר.
אני כבר מספר ימים "רץ" על חוטים ושירטוטים ועל פניו הכל ניראה בסדר ותקין והכל לפי התוכניות חשמל אבל בשורה התחתונה אני תקוע.
הצופר כרגע אצלי ביד מנותק מהרכב, אני אנסה לתאר את מערך החשמל ואולי למישהו יהיה איזה רעיון איך לקדם אותי, אני מתחיל מקופסת הפיוזים הראשית !
בקופסה יש פיוז צופר שממנו יוצאים שני חוטים (אחוד ורוד והשני סגול) הסגול מגושר לממסר צופר (שגם ממנו יוצאים שני חוטים, אחד שחור אדום והשני ירוק אדום) והורוד ממשיך לכיוון הצמה הראשית, שם הוא מתפצל לשני חוטים ורודים, אחד הולך לכיוון בית מנורה יחד עם חוט שחור ממקום אחר (לא רלוונטי כרגע, תאורת מנוע) והשני ממשיך וניכנס במחבר השמאלי שמאחורי קופסת הפיוזים הקטנה (זו שבתוך הרכב).
מהממסר צופר בקופסה הראשית, החוט הירוק אדום עושה את אותה הדרך שעשה קודם הורוד וגם הוא ניכנס במחבר השמאלי שמאחורי קופסת הפיוזים הקטנה.
החוט השחור אדום ניכנס דרך פתח במרכז קיר האש לתוך הגיפ ומגיע לקונקטור שמחבר בין 10 חוטים שונים (החוט המדובר נימצא בחיבור החמישי), מהקונקטור הוא ממשיך באותו צבע (שחור אדום) עד לקונקטור נוסף (צר וארוך) שממוקם על הבזוקה ומימנו הוא עולה כחוט שחור לכיוון גלגל ההגה עצמו (לטבעת הלחיצה).
זהו, זה תאור החוטים אצלי בגיפ, יש לציין שכשאני מחבר את התנין של מנורת הביקורת למתח קבוע (+) ונוגע עם הדוקרן של מנורת הביקורת בחיבור של החוט השחור שיורד מההגה, המנורה נידלקת בכל פעם שאני לוחץ על טבעת הלחיצה בהגה, ז"א ששם כניראה לא הבעיה.
השאלה שלי לאן במערכת הזו אני צריך לחבר את שני החוטים שמגיעים לצופר עצמו כדי שזה יעבוד ?
אני משתמש בתוכנית חשמל שמופיעה בעמוד 350 בספר התחזוקה של הסופה, כמוכן את קופסת הפיוזים הקטנה לא פירקתי כדי לראות מה מאחוריה בגלל צורך בבוקסה לא סטנדרטית קוטר 6.5
אודה לכם על עזרתכם, אני כבר קצת מיואש.

ויטו.

ויטו
02-05-12, 20:52
הבעיה ניפתרה סוף סוף והצופר עובד כמו שצריך והכל מחובר כמו במקור ובלי קיצורי דרך.
תודה לכל מי שעזר וייעץ.

ויטו.

asafk
02-05-12, 21:59
לבעניין הבוקסה... היא סטנדרטית אבל מסטנדרט אחר. הסופה בנויה בשני סטנדרטים - גם מילימטרי וגם אינצ'י (SAE ) . מי שמחזיק סופה צריך סט כלים כפול. תתחדש.

אסף.

ויטו
04-05-12, 22:01
אסף, צודק לגמרי, סט אינצ'י בוקסה רבע עשתה את העבודה.

ויטו.

-->