PDA

צפייה בגרסה מלאה : הוחלט כנראה, סופה?

Anonymous
16-02-05, 21:39
שלום
ובכן
החלטתי לבסוף (לבנתיים) לרכוש סופה...
התקשרתי, ביררתי, בדקתי אך רק לבלבול נכנסתי....
רכבים שנשמעים בסדר גמור, האחד עבר פחחות וצבע מלאים לפני חצי שנה, אחד עבר שיפוץ פנים, האחד קוצר ויש לו סגירת פיבר...
אני עכשיו יותר מבולבל ממה שהתחלתי... באיזה מהם לבחור..
הבנתי מאנשים כאן שבסופה הקצרה אין חוסר של מקום (עדיין רווק, אך מעוניין גם באפשרות של טיול של 4 איש עם ציוד ליומיים-שלושה). אז עדיף קצר (קל יותר, עביר יותר, יפה יותר)
אין לי צורך בפתוח לגמרי (ברזנט), אך כמובן שאעדיף קצר סגור עם פיבר כך אוכל גם לפרק בקיץ ולנסוע בהנאה.... (זה בכלל חוקי?) אבל לא אכפת לי גם סופה סגורה...
למה יש לשים לב כשמחפשים סופה, למה יש לשים לב במיוחד מדברי המוכרים? (כולם מוכנים להתחייב על מנוע ושאסי). חלקם עברו שיפוצים לאחרונה, רובם עם כל מיני תוספות (מזגן, וו גרירה וכדומה) אך לא מצאתי מוגבהת ונעולת דיפרנציאלים (לעתה מספיק לי אחורי)
האם שווה לחכות לאחד נעול ומוגבה? האם כדאי לקנות "סטנדרטי כמה שאפשר" ואז לשפר?
מישהו מכיר אולי סופה מצויינת ויודע עליה שהיא "קניה טובה"?
מישהו יכול לעזור לNEWBIE למצוא את סופתו?

רמי

זאביק
17-02-05, 09:58
אני מניח שקראת את הכתבה של חנן, על איך בודקים ג'יפ בזמן קנייה
http://www.jeepolog.com/j6tech_cjcheck.htm

הבנתי מאנשים כאן שבסופה הקצרה אין חוסר של מקום (עדיין רווק, אך מעוניין גם באפשרות של טיול של 4 איש עם ציוד ליומיים-שלושה). אז עדיף קצר (קל יותר, עביר יותר, יפה יותר)

בסופה קצרה יהיה קצת לא נוח ל-4 אנשים לטיול של יומיים, אבל זה אפשרי.
טיול של 3 ימים, זה כבר יותר מסובך, בייחוד אם אתה לא מתכנן לצאת לציוויליזציה בשלושה ימים הללו (מים, דלק, אוכל).

אין לי צורך בפתוח לגמרי (ברזנט), אך כמובן שאעדיף קצר סגור עם פיבר כך אוכל גם לפרק בקיץ ולנסוע בהנאה.... (זה בכלל חוקי?) אבל לא אכפת לי גם סופה סגורה...

מעבר לחוקיות שבפירוק גג פיבר (זה תלוי מה רשום ברשיון, סגור או פתוח),
הבעייה היא בעיקר טכנית.
הסגירה מורכבת עם ברגים ומודבקת בדר"כ.
פירוק והרכבה תכופים, לא יעשו לה טוב, בייחוד באיזור החיבורים.
אתה רוצה משהו דינמי, תתכנן ותבנה כזה, או תלך על ברזנט.
גג פיבר רגיל, לא נועד להיות פריק (גם לא פעמיים בשנה).

האם שווה לחכות לאחד נעול ומוגבה? האם כדאי לקנות "סטנדרטי כמה שאפשר" ואז לשפר?

כלכלית, שווה לחכות.
נעילה לא ממש מתבלה עם השנים, ואף אחד (שפוי) לא ידרוש על תוספת נעילה, מחירה כחדשה.

asafk
17-02-05, 21:36
תתחיל לחרוש על פורום סופה, אני חושב שתגלה תשובות לשאלה אם כדאי לקנות משופר או לשפר לבד. אולי התשובות לא יהיו מפורשות, אבל תבין מה זה אומר לשפר לבד (וגם תבין שלא כל מי שהוסיף שיפורים, עשה זאת נכון).

לגבי מקום-
סופה קצרה ליותר מיומיים היא רכב מקסימום לשניים. אני טיילתי טיולים של יותר משבוע, כמעט בלי לצאת לכביש עם סופה קצרה, עמוסה מאחורי הכיסאות הקדמיים ועד הדלת האחורית- עד התקרה, כולל 40 ליטר דלק, 80 ליטר מים, גלגל ספר שני בגודל מלא, ארגזי כלים, אוכל וציוד קמפינג. נכון- אתה לא תעשה הרבה טיולים של יותר מיומיים, אבל תדע שזו המגבלה. ליומיים אין בעיה לנסוע 3 באוטו (קצת צפוף אבל בסדר), 4 זה רק ליום- בלי ציוד קמפינג.

אסף.

-->