PDA

צפייה בגרסה מלאה : קפיצי עלים בסופה

RED-STORM
29-04-12, 10:55
שלום חברים.
החלטתי לטפל בבעיית קשיחות יתר של הג'יפ.
מבדיקה עם חבר, שמתי לב שאצלי לכל קפיץ יש 8 עלים ולחבר שלי רק 4! זו הסיבה שאצלי הרכב כל כך קשה?
האם אני אוריד את מס' העלים זה יעזור? מה הפתרון לריכוך? (יש לציין שאני גם מחליף את כל ארבעת הבולמים, אך מבדיקה שהורדתי את כולם הגיפ עדיין קשה 0 הבעיה נעוצה בקפיצים).

ishc
29-04-12, 10:57
לא רק כמות העלים. גם עובי העלים ורמת העירגול מאוד משפיעים על עבודת הקפיץ.

omri_t
29-04-12, 11:09
כפי שכתב צחי, זה לא רק הכמות.
כמו כן, סתם הורדה של עלים עלולה גם לגרום לשבירה של חלקם ולתופעות לא רצויות אחרות.

אני יכול להעיד שאצלי מאחור יש גם כמות עלים דומה אבל האוטו מתנהג מצויין מבחינת נוחות. (קפיצים של חמילבסקי).

לבולמים כמובן יש השפעה. אבל איני בטוח שמכאן תבוא הישועה.

כיוונון SETUP הקפיצים אפשרי וניתן להגיע לתוצאות לא רעות (באופן ייחסי כמובן, אל תשווה לפריווט מפואר).

RED-STORM
29-04-12, 11:10
אוקיי אז מה הפתרון?
מה הדרך לבדוק אם ניתן לסדר משהו לפני שמעיפים את כל הסט ומביאים מחדש וגורמים חור בכיס?

דרור ברלי
29-04-12, 12:49
יש כל מיני קפיצים בשוק. קפיץ עם 8 עלים - ככל הנראה המקורי, אבל אי אפשר לדעת.
יכול להיות קפיץ מרובה עלים דקים שיהיה רך, וקפיץ עם מעט עלים עבים יותר שיהיה קשה כמו בטון.

בנוגע לקפיצים שלך - אין מה לעשות.
הוצאת עלים = שינוי בדירוג העלים = שבירת הקפיץ.

הפתרון שלך לנסיעה רכה ונוחה הוא סט קפיצים איכותי חדש, ותאמין לי שזה הפיתרון הזול. כל מיני נסיונות לחסוך ואילתורים על בסיס הקפיץ הקיים יגרמו לך להוציא בסופו של דבר יותר כסף.
אפשר לבנות אצל קפיצאי טוב שמכיר סופות עבור הרכב הספציפי שלך לפי דרישות שאתה תגדיר, ואפשר להרכיב סט מיובא.
חשוב לדעת - לא כל הסטים המיובאים באמת מתאימים לסופה - רובם מיועדים לרנגלר YJ ולא לסופה וחשוב מאד לוודא מראש לפני שרוכשים ומתקינים.

נמרוד
30-04-12, 09:56
אכן, אין קשר ישיר בין מספר הקפיצים לרכות. לפעמים, לא תמיד, סטים טובים של עלים מגיעים עם הרבה עלים דקים (לי בסיקס היו עשרה) לעומת סטים "זולים" של חמישה עלים עבים. תסתכל שוב על העלים שלך ושל החבר והפעם תמדוד גם את העובי שלהם.

עקרונית, אם תוריד מהחבילה שלך עלה אחד, אכן תרכך את הקפיצים ותרגיש את זה מיידית. האוטו גם יאבד גובה באופן מיידי כמובן, כי הקפיץ רך יותר. השאלה היא איזה עלה להוריד. את העלה הראשי וזה שמתחתיו אתה לא יכול להוריד, העלה הקטן ביותר הוא הרבה פעמים עלה עומס שלא עובד כל הזמן אבל חשוב שיהיה שם, ואם אתה מוריד סתם עלה מהאמצע אתה פוגע בדרוג הנכון של העלים והתוצאה תהיה לאורך זמן סדק ושבר של העלה שמעל העלה שהורדת.

אני מסכים עם דרור, הדרך הנכונה היא לקנות/לבנות קפיצים חדשים, אבל אתה יכול לעשות נסיונות, יכול להיות שתוריד עלה וזה יחזיק לך מעמד לא מעט זמן עד שתהיה חייב להחליף.

-->