PDA

צפייה בגרסה מלאה : סטרטר (כנראה ) עושה בעיות

ערן טרופר...+six
05-05-12, 18:07
כותב אחרי שניסיתי להניע ממצבר רכב אחר ככה שביטלתי את האפשרות הזאת ,דפקתי על הסטרטר לא עזר פירקתי נתתי פלוס ומינוס מהמצבר ישיר יוצא אבל לא מסתובב פירקתי מגנטים בחלל כמו צינור ניקתי מגנטים בקצה במצב מצויין כל מכלול גלגלי השיניים נוקה (שלושת גלגלי השיניים ) עם למישהו יש רעיון לפני ההחלפה אני ישמח לשמוע
תודה מראש
ערן

shmil
05-05-12, 18:17
פירקתי מגנטים בחלל כמו צינור
המגנטים לא אמורים להתפרק. המרחק בינם לבין הרוטור הוא המאפשר להם להסתובב.
אם הם לא מודבקים לגוף הסטרטר - חבל על הזמן...

ערן טרופר...+six
05-05-12, 19:49
מודבקים לגוף הסטרטר פיקס לא פירקתי רק שייפתי מעט .... המגנטים החשמליים בקצה כן נוגעים (צבע נחושת לוחצים בעזרת קפיצי ספירלה קטנים) ובכל זאת משלב ולא מסתובב

הסטרטר האחרון שפירקתי היה במכללת עתיד לפני עשר שנים בטח יש איזה פרט ששכחתי מה עם החלק העליון ? משום מה לא הצלחתי לשחרר לגמרי מתוכו את גלגל השיניים(זה שמסובב את גלגל התנופה )

תודה

shmil
05-05-12, 19:55
המגנטים החשמליים בקצה כן נוגעים (צבע נחושת לוחצים בעזרת קפיצי ספירלה קטנים) ובכל זאת משלב ולא מסתובב

ל"מגנטים" הללו קוראים פחמים, והם לא מגנטים בכלל.

רפי לין
06-05-12, 00:03
מידע והמחשות על מבנה המתנע (סטרטר) לרכב כאן: http://www.musach.co.il/forum/showthread.php?t=592
בברכה - רפי לין

kobiarava
06-05-12, 16:17
אולי נתחיל מתיאור קצת יותר מעמיק, מה הבעיה בכלל? מסובב\לא מסתובב\מחליק\נקישות\אין כל תגובה מהסטרטר? מה גרם לך לרוץ ולהחליט שזה הסטרטר? הרכב מניע בדחיפה?
תן פירוט, ותהיה בטוח שתקבל תשובות. בלי זה, אנחנו (ואתה) רק יורים באפלה או מתקנים אותך על טעויות סמנטיות...

קובי

ערן טרופר...+six
07-05-12, 00:39
דווקא רשמתי יוצא ולא מסתובב ...בטוח זה סטרטר (עכשיו)החלפתי למקורי בינוביץ 1250 שח אבל בא לי לשפץ בכל זאת תישן

סופת המדבר
07-05-12, 21:27
אתה נורמלי... 1250 ש'ח וואלה ההיתי מביא משאית אדמה ב300 ש'ח בונה רמפה וכל פעם מניע בדחיפה (טוב אני מושבניק)
מוכרים פה בסביבות ה 500-600
טוב לא נורא העיקר שמניע

kobiarava
08-05-12, 16:03
אני לא רציתי להגיד כלום על המחיר, כדי לא לזרות מלח על הפצעים, אבל זו התוצאה של חיפזון ונמהרות. במחיר הזה קונים 2 סטרטרים חדשים, או משפצים סטרטר תקול 4 פעמים, וסביר להניח שמשפצים בבית 10 סטרטרים. בכל מקרה, ערן, אם תרצה הכוונה בשיפוץ הסטרטר שפירקת כדי להחזיק ספייר, תמשיך את השרשור...

קובי

ערן טרופר...+six
11-05-12, 22:11
כסף הוא רק אמצעי לקנות לי נחת לעוד פרק זמן ...נתקע בשבת בראשון בבוקר 8 הייתי בדרך לינוביץ ב9 וחצי הייתי כבר ברחובות חזרה ב10 כבר היה מותקן על הבובה הבעייתית (בחנות שלי אני עובד מ10 בבוקר עד 10 בלילה בלי שום הפסקה אפילו לא אוכל)
לעניין חבל על הכסף אבל עם היה כזה חבל הייתי נשאר עם טרופר דיזל שלא ביקש שום תיקון אף פעם...
קובי יא גבר אני ישמח להסבר איך לשפץ בשביל הספייר ובשביל הכיף , אז כמו שאמרתי בקושי יצא וכשיצא לא הסתובב כאילו הייתי צריך להרביץ למינוס כדי שיצא וקצת יצא רק שעדיין לא הסתובב החלק עם הסלילים לא נראה פגום בציפוי שלו פחמים תקינים עדיין לוחצים ....

נ.ב
לא כזה כאב על הכסף עיצבן שלא ידעתי לתקן אני בעל תעודה באוטוטרוניקה (חשמל 1 ומכונאות 1) אומנם עברו עשר שנים ומאז אני מקעקע

six 4 life
11-05-12, 22:28
אף אחד לא אמר לך לא לקנות סטרטר אחר, או לא לקנות חדש
רק שיכולת לחסוך חצי מחיר על אותו סטרטר בלי בעיה מיוחדת אם היית מברר טיפה ולא אץ רץ לקנות "מקורי" ב1250 ש"חים :)

cj 64
12-05-12, 00:41
לא נראה לי שיש לך בעייה בסטרטר,
נראה לי יש לך בעיה בנמהרות,
א ני עוקב אחריך,וכמה זמן חיפשת וחיפשת סופה,והנה??ו
זה לא כ"כ עזר(בלשון המעטה)לבסוף החלפת את כל האוטו!!
אתה קצת ממהר,אתה משקיע כבר כמה חודשים,אלפי שקלים ולא מעט שעןת
לאט לאט,,,,,,,,,,
ולסטרטר ,נראה לי שיש לו רק איזה מגע רופף ולא כלום,תןלבעל מקצוע אמין ותראה מה קרה שם,אולי חלודה לכלוך או מגעים רופפים,
גל

ערן טרופר...+six
12-05-12, 08:26
נמהרות תמיד הייתה הבעיה העיקרית אבל במקביל הרכב משמש כרכב יומיום ילדה ,אישה ,עסק ,בית וכיף וכל אלה צריכים הכל כאן ועכשיו בשאר הדברים אני נעזר בכם חברה חוסך כסף ונהנה מעשייה עצמית בדיוק כמו הגומיות של תפוחי ההגה שאני הולך להחליף עכשיו ממש

סופת המדבר עדיין מעוניין בהסבר אשמח עם נבטל בעיה בעיה אחרי שכבר נעקצתי בסטרטר חדש ומקורי אפשר להשתעשע בישן עד שיעבוד

ערן טרופר...+six
12-05-12, 11:17
התכוונתי לקובי בעזרה בשיפוץ אבל אשמח עם תעזור גם אתה סופת המדבר

kobiarava
12-05-12, 13:22
על פניו נדמה שבאמת אין בעיה רצינית בסטרטר שלך. ניסית לתת לו 12V כשהוא לא מורכב? אם כמו שאתה אומר, לא מסתובב בכלל, הייתי נותן לו ניסיון ישירות למנוע, בלי הסולונואיד. הבנדיקס נשלף בצורה תקינה, או חלקית? מהירות נורמלית, או לאט מדי? כל אלה חשובים מאוד. יכול להיות, כמו שגל אמר, שהבעיה מסתכמת במגע רופף איפשהו, או בבעיה בסולונואיד שממתג את הזרם הגבוה בסטרטר (וגם אחראי על השליפה). תנסה לבדוק את כל אלה ולתת קצת פירוט, ומשם נתקדם.

שבוע טוב-קובי

ערן טרופר...+six
12-05-12, 17:27
הבדיקה שעשיתי הייתה עם כבלים ודרשה מכות על המינוס כמובן שהסטרטר מפורק נבדוק ישירות לסטרטר אבל מאיפה ניקח מינוס ?? יש הרי כבל שהולך מהסולונויד למתנע (כבל עבה )בטח המינוס יתגלה מתחת לסולונןיד

kobiarava
12-05-12, 18:18
בסטרטר המינוס בגוף....

סופת המדבר
12-05-12, 20:29
כמו שאמרו המינוס ישירות לגוף אפשר לתפוס על ה''אוזן'' איפה שיש חור לבורג
הפלוס צריך להגיע לבורג הריק שיש על הסולונואיד (איפה שמתחבר ה+ מהמצבר) אבל אז לא יקרה כלום
אתה צריך לגשר בין הפלוס שיתחבר לבורג לבין ה''בננה'' הקטנה שיש על הסולונואיד ואז זה אמור לעבוד
אתה יכול גם לתת את הפלוס ישירות לבורג השני שכבר מחובר ולראות מה קורה

-->