PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלות לבעלי היילקס

אייל שמואל
06-05-12, 12:27
יש לי כיום סמוראי פתוח משופר - יחסי עברה , נעילות אחורה קדימה , הגבהות , צמיגי שטח 100 % יושב 235 , מנוע חזק , ועוד...

אני חושב לעבור לטיוטה היילקס בין המודל 94 ל 97 .- מהסיבה של יותר נוחות כגון - מזגן , רכב סגור , אפשרות לקחת משפחה ברכב .

מפחינת עבירות אני שלם 100 % היום עם הסמוראי .

ופרט חשוב זה רכב שני בבית .

השאלה -
1. להיילקס יש מחלות ?
2. מה רמת העבירות?
3. מנוע שעשה 300 אלף ק"מ זה לא הרבה?
4. למה המחירים יותר מהמחירון?
5. יותר עביר מסמוראי או פחות?
6. יש המלצה למודל מסוים?
7. עלות האחזקה בחלקים גבוה?

תודה מראש לעונים.

ishc
06-05-12, 12:58
כאחד שחשב על מעבר הזה בעבר קח בחשבון שכמו סמוראי גם היילקס יצריך (בד״כ) יישור קו רציני או מחיר קנייה גבוה.
כי זה רכב למכורים ומי שמחזיק אחד טוב לא משחרר בקלות. רוב הרכבים בשוק הם בינוניים ומטה, תוצאה של ריבוי בעלים והתייאשות מהיישור קו הארוך.
בהצלחה.

ishc
06-05-12, 13:03
יש לי כיום סמוראי פתוח משופר - יחסי עברה , נעילות אחורה קדימה , הגבהות , צמיגי שטח 100 % יושב 235 , מנוע חזק , ועוד...

אני חושב לעבור לטיוטה היילקס בין המודל 94 ל 97 .- מהסיבה של יותר נוחות כגון - מזגן , רכב סגור , אפשרות לקחת משפחה ברכב .

השאלה -
1. להיילקס יש מחלות ? - מניסיון עם היילקס במשפחה לא מכיר מחלות של ממש (כל עוד מדובר בסטנדרט)
2. מה רמת העבירות? - ברכב סטנדרטי רק הגובה והמומנט עושים עבודה לא רעה במיוחד אם יש נעילה
3. מנוע שעשה 300 אלף ק"מ זה לא - תלוי הרבה? - תלוי איך טופל, אצלנו ההיילקס נמכר עם 800,000 ק״מ ללא פתיחת מנוע אבל האוטו היה אצלנו יד ראשונה ואבי פדנט.
4. למה המחירים יותר מהמחירון? - היצע מול ביקוש
5. יותר עביר מסמוראי או פחות? - במצב סטנדרטי כן
6. יש המלצה למודל מסוים? - אם המטרה היא עבירות אז עד 97
7. עלות האחזקה בחלקים גבוה? - גבוהה זה יחסי, ביחס לסמוראי כן

תודה מראש לעונים.

...

אלי טמבור
06-05-12, 13:35

השאלה -
1. להיילקס יש מחלות ?
2. מה רמת העבירות?
3. מנוע שעשה 300 אלף ק"מ זה לא הרבה?
4. למה המחירים יותר מהמחירון?
5. יותר עביר מסמוראי או פחות?
6. יש המלצה למודל מסוים?
7. עלות האחזקה בחלקים גבוה?

תודה מראש לעונים.

1 להיילקס אין כמעט מחלות ,לבעלי ההילקס יש מחלות מגוונות כגון בעיות בעמוד בשידרה אוסטיופורוזיס ומחלות נפש מסוגים שונים.........
2 רמת העבירות תלוייה בשתיי גורמים עקריים רמת הרכב ורמת הטימטום של הנהג.........
3 300 אלף זה מנוע בתול אצלי עשב 500 אלף בתנאים קשים ומרגיש כמו נמר רק בלי שיניים...........
4 מחירים גבוהים רק בגלל הבעלים של המכוניות האלה [סליחה עגלות ]זה מה שקורא לבעלי הילקסים הם דורשים מחיר גבוהה שיהיה להם במה לכסות את ההוצאות הרפואיות ..........
6 יותר עביר מסמוראי תלוי כמה גז לוחצים.........
7 עלות החזקה בחלקים פחות מההוצאות הרפואיות ................

באחלה אוטו בהצלחה..........

YosSima
06-05-12, 19:21
גם אבי וגם צחי צודקים ץ הדבר היחידי ששמתי לב שכתבת הוא שאתה רוצה לקחת איתך את המשפחה.
בנק' הזו ההילקס לוקח . אני מניח שהסמוראי שלך קצר ואין בו יותר מידי מקום. גם בהיילקס אני משתדל לא לצאת לטיולים עם
יותר מאדם אחד לידי והכלבה בכסא האחורי, על אחת כמה וכמה בסמוראי .
עלויות של היילקס גבוהות יותר מסמוראי חוץ מהדלק . ואם כבר היילקס - אז תשתדל 97 ולא מתחת רק בגלל שאתה חוסך כמה שנים ועניין של רכב מיושן .
לגבי 300K בשעון לא בהכרח מצביע על אותו מספר על המנוע. ברבם כבר הוחלף מנוע לאחד עם טורבו וכנראה שגם נסע פחות ממה שתראה בספידו.
אבל כמו שאלי כתב 300 זה כלום בשביל היילקס..
בהצלחה

dingo1st
06-05-12, 22:01
אחרי כמעט 6 שנים (בתקווה ליותר ..) אני יכול לספר לך על המון מחלות שיש לגמל..
והבעיה היא שהוא מדביק אותך בכל נגיף הכי קטן.....
עכשו ברצינות יש לו כמה שטיקים מעצבנים .. חוטי חשמל מתייבשים ונישברים ...
רכב סטנדרטי לא ממש נח... אז אם למשפחה חייב לשנות וד"א אני עם שני מחבלים מאחור (בני 3.5+1.5) ובנתיים סבבה להם ..
אני מאמין שלמבוגרים יותר לא ממש נח אחורה....
בגדול אהבה גדולה...
אני אוהב אותו . כייף לנהוג בו ( אין מצב שיתפסו אותי על מהירות!!!!) ...
אני אוהב לעבוד עלו (בעיקר מתחתו ..לא צריך ג'ק ..)
לגבי מנוע 300K ... אני לא יודע כשקניתי את הרכב עם 275K לקחתי בחשבון שאין מנוע .. וברגע האמת פינקתי אותו בתורם איברים נדיב....
תהנה...
בהצלחה..

canaf90
06-05-12, 22:56
הרכב שלי כבר בן 15 שנה וזה ניכר בכך שאגדת האמינות כבר לא כל כך קיימת ב100% אבל עדיין אמין יותר מכולן.
אם אאתה אוהב את הרכב ומקשיב לו תמיד יהיה מה לעשות בו ולהוציא עליו בין אם זה שיפורים או שזה תחזוקה מתמדת ואף מונעת .לחולי רכבי השטח והטיולים אין מנוס מביקור מתחת לאוטו לעיתים קרובות ולדעתי ה גם הכיף שבעניין.
מחלות יש כמו לכולם-
1.מערכת היגוי מטומטמת שמפתחת חופשים הזויים ואף נשברת כמו פיצוחים אך ניתנת לשינוי בעלות די גבוהה אבל שווה את הבטיחות.
2.קרעים בשאסי באיזור הקידמי-הרכב לא בנוי למהלכי מתלה וגמישות כמו שאנחנו משפרים אותו והוא נקרע ומרותך בכנפיים הקדמיות ותושבות הבולמים ברמה של אחת לכמה חודשים.
פחות או יותר זהו.
היתרונות מתנקזים לזה שהרכב מרגיש כמו הונדה סיוויק מבחינת נוחות ומגיע לרמת עבירות של מפלצול סלעים.סרנים ננעלים בקלי קלות וזיל הזול סוחב 31 עם ציריות רגילות שלא ישברו בקלות(במסגרת ההיגיון שבנהיגה כן?!)קפיצים מעל הסרן ישר מהיצרן ופאסון של אינסטלטור מסוקס על הכביש.
אחרי שלושה סמוראים שני דיפנדרים וחצי שנה של טיפול זוגי עם אישתי הטיוטה הצליחה ליצור מעט שלום בית(סוג של...כי החלפתי מנוע:) ואפשר להגיד שהרכב נותן מכל העולמות

אייל שמואל
07-05-12, 00:08
תודה רבה לכולם - הבנתי שהיילקס יחסית רכב טוב ומה שנשאר לי לחפש את המודל המתאים והמחיר הסביר.

תודה.

ד ו ר ו ן
08-05-12, 10:10
1.מערכת היגוי מטומטמת שמפתחת חופשים הזויים ואף נשברת כמו פיצוחים אך ניתנת לשינוי בעלות די גבוהה אבל שווה את הבטיחות.
אחרי אי-אלו מאות אלפי ק"מ עם הרכב, המערכת לא מפתחת חופשים אם מתחזקים אותה=מזרזים מה שצריך, נוסעים עם בולם הגה תקין.
לגבי נשברת כן-או לא, יש נקודות תורפה מוכרות ופשוטות לטיפול, וברכב שלא מיועד לעבירות קיצונית זו לא בעיה אחרי יישור קו (ע"ע מוט דחיף ומוט רדיוס מונמכים, וזרוע מגל מחוזקת- שוב, בהנחה שאתה לא מתכוון לרכב עבירות קיצונית, ושם הכל בר-שבירה.

1
2.קרעים בשאסי באיזור הקידמי-הרכב לא בנוי למהלכי מתלה וגמישות כמו שאנחנו משפרים אותו והוא נקרע ומרותך בכנפיים הקדמיות ותושבות הבולמים ברמה של אחת לכמה חודשים..
זה סימפטום של רכב מוזנח.. כעת או בעברו, או אחד שהתעללו בו קשות. לא עניין של מהלכים משופרים אלא ההיפך, בעיה של חוסר מהלך.
ראיתי הרבה רכבים שנוסעים עם קפיצים גמורים, מה שגורם לזה שאין מהלך כניסה למתלה, והמתלה בפועל כמעט יושב על הבאמפסטופ כל הזמן, והתוצאה היא מכות בילתי פוסקות לשילדה באזור מגדל הבולמים=סדקים בשילדה.
זה לא תופעה שמאפיינת את כל הרכבים, אבל משהו שבהחלט צריך לחפש כשבודקים לפני קנייה ודי פשוט לאבחנה.
אנחנו בארץ מאד עדינים עם השיפורים והשינויים ביחס לחו"ל וכשאתה בודק בפורומים מחו"ל, זה לא נפוץ.

אייל,
הרכב נוח מאד לתחזוקה, לא יקר בחישוב הסופי כי הוא אמין למדי- צריך לקחת בחשבון שדוקא בגלל העמידות הגבוהה של מכלולים, יוצא שברכבים מזדקנים אתה מקבל את הדיבידנד השלילי של להחליף חלפים שהגיע זמנם אחרי הרבה מאד זמן, ולא בגלל חוסר אמינות אלא דוקא בגלל העמידות המקורית הגבוהה.

כמה ממה שתשקיע בקנייה הראשונית בלמצוא רכב שמישהו אחר השקיע בו כמו שצריך, תחסוך מהוצאות אח"כ.

אלי טמבור
08-05-12, 12:37
אחרי אי-אלו מאות אלפי ק"מ עם הרכב, המערכת לא מפתחת חופשים אם מתחזקים אותה=מזרזים מה שצריך, נוסעים עם בולם הגה תקין.
לגבי נשברת כן-או לא, יש נקודות תורפה מוכרות ופשוטות לטיפול, וברכב שלא מיועד לעבירות קיצונית זו לא בעיה אחרי יישור קו (ע"ע מוט דחיף ומוט רדיוס מונמכים, וזרוע מגל מחוזקת- שוב, בהנחה שאתה לא מתכוון לרכב עבירות קיצונית, ושם הכל בר-שבירה.

זה סימפטום של רכב מוזנח.. כעת או בעברו, או אחד שהתעללו בו קשות. לא עניין של מהלכים משופרים אלא ההיפך, בעיה של חוסר מהלך.
ראיתי הרבה רכבים שנוסעים עם קפיצים גמורים, מה שגורם לזה שאין מהלך כניסה למתלה, והמתלה בפועל כמעט יושב על הבאמפסטופ כל הזמן, והתוצאה היא מכות בילתי פוסקות לשילדה באזור מגדל הבולמים=סדקים בשילדה.
זה לא תופעה שמאפיינת את כל הרכבים, אבל משהו שבהחלט צריך לחפש כשבודקים לפני קנייה ודי פשוט לאבחנה.
אנחנו בארץ מאד עדינים עם השיפורים והשינויים ביחס לחו"ל וכשאתה בודק בפורומים מחו"ל, זה לא נפוץ.

אייל,
הרכב נוח מאד לתחזוקה, לא יקר בחישוב הסופי כי הוא אמין למדי- צריך לקחת בחשבון שדוקא בגלל העמידות הגבוהה של מכלולים, יוצא שברכבים מזדקנים אתה מקבל את הדיבידנד השלילי של להחליף חלפים שהגיע זמנם אחרי הרבה מאד זמן, ולא בגלל חוסר אמינות אלא דוקא בגלל העמידות המקורית הגבוהה.

כמה ממה שתשקיע בקנייה הראשונית בלמצוא רכב שמישהו אחר השקיע בו כמו שצריך, תחסוך מהוצאות אח"כ.

קרעים בשילדה בחלקה הקידמי זה לא סימפטום של רכב מוזנח זה כשל מיבני בשילדה ובאזור שמופיעים הקרעים קוטר
השילדה קטן וצר ביותר ולחן היא נשברת שם בכל ההילקסים שהופיעו אחרי הדגם הזה השילדה גדלה באזור באופן
מוזר למה???????????? דרך אגב בפורומים מעבר לים ממליצים לחזק את השילדה ויש קיטים מוכנים לריתוך...

מערכת הגה דפוקה ביסודה מערכת ההגה הזו לא חזרה לשירות בשום הילקס אחר ,וכן היא דפוקה נשברת חופשי גם לא בעבירות קצונית יש שוק לזרועות מגל בארץ בממוצע טלפון אחד בשבוע רק אני מ קבל על זרוע מגל משומשת וגם לזה יש פתרונות
הגה רוחבי ...........

כמעט כל בעל הילקס מחזיק מגל ספר ברכב כדי לא להתקע בשטח.............

ד ו ר ו ן
08-05-12, 15:32
אלי,
אתה מייצג את המשתמש המתחרע/עבירות קשה מאד, ואני מגיע מהכיוון של המטייל השפוי שמידי פעם עושה עבירות+.
התוצאה היא בלאי אחר, ובעיות אחרות.

מעבר לים יש גם קיטים להסבה למתלים מבוססים סלילים, הגבהות של מעל 5 אינצ' וים שם תוספות ושינויים.
נו, זה אומר משהו?
רק שהם יכולים ואנחנו לא..

היינו כבר בדיון הזה, אין מה לחזור עליו-איש באמונתו יחיה.

dvirya
09-05-12, 08:16
תודה רבה לכולם - הבנתי שהיילקס יחסית רכב טוב ומה שנשאר לי לחפש את המודל המתאים והמחיר הסביר.

תודה.

שלום אייל,מבחינת אמינות אם אתה לא יודע זה אחד הרכבים האמינים שנוסעים על הכביש,רק עצה קטנה לפני שאתה קונה היילקס-ככל שתחפש היילקס יותר זול זה אומר שההוצאות שלך יהיו גדולות,מה זאת אומרת? אם אתה כבר ניתקל בהיילקס שמור ומטופל,[ק"מ לא מעניין,]שיפורים למינהם[שזה חשוב],קוסמטית הרכב ניראה טוב,אל תהסס,בעל הרכב אומנם יבקש מעל המחירון זה בטוח אבל אין מה לעשות,אם ברצונך להביא רכב מקורי[כמוני] ולשפר אותו לבד זה הכי טוב רק צריך הרבה סבלנות,בהצלחה....

נמרוד
09-05-12, 09:09
ה97' שהייתה לי עד לפני שש שנים הייתה רכב שטח מצויין, מהטובים אי פעם. כמו שהיא, סטנדרטית על מתלים מקוריים. השיפור היחיד היה צמיגי שטח במידה 31 על ג'אנטים 15. הרכב יזכיר לך מאד את הסמוראי - הוא בנוי חזק, נכון, פשוט. תא המנוע מרווח, הכל הגיוני, יפאני במובן הטוב, קל מאד לתחזוקה עצמית. יש גם חלקי חילוף בשפע - גם מקוריים וגם תחליפיים במגוון איכויות ורמות מחירים.

מול הסמוראי שיש לך - הטויוטה תהיה שימושית יותר, זה ברור - אפשר להכניס משפחה (המושב האחורי סבבה לילדים), והארגז הוא היתרון הגדול של הטנדר באשר הוא, הן ביום-יום והן בטיולים. העבירות ופוטנציאל השיפורים מצויין, הכי טוב שיש. סרנים מעולים, תצורת מתלים מקורית מעולה (עלים מעל הסרן), קנה כבר מראש אחת עם חישוקי 15" ואז יש לך מבחר תמידי של צמיגי שטח מצויינים במידה 31" ויותר אם תרצה.

החסרונות של ההילקס הם שניים - נוחות נסיעה וכוח מנוע. אבל בשני הסעיפים האלו הסמוראי גם גרוע, ככה שאתה לא תרגיש שינוי לרעה, אולי אפילו לטובה... בקיצור - לך על זה, היילקס סרנים חיים זה נתיב התקדמות טבעי למי שנהנה מסמוראי. המחיר המבוקש גבוה - אין לך מה לפחד, זה מה יש, מכונית טובה זוכה לביקוש גבוה, אל תחפש לחסוך גרושים - חפש ותמצא את הרכב הטוב ביותר שאתה יכול, עם היסטוריה הכי ברורה. הקילומטראז' לא אומר כלום! אם אתה מוצא כלי 97 ומטה עם 300K קילומטר - סיכוי כמעט וודאי שמתישהו בחייו שיחקו עם מד המרחק - 400-500K זה קילומטראז' סביר יותר.

קראת את הכתבה של חנן על בדיקת היילקס משומש לפני קנייה (http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1515)?

אייל שמואל
09-05-12, 11:50
אנשים תודה רבה לכם זה עזר לי מאוד .

-->