PDA

צפייה בגרסה מלאה : ריתוך שלדה

foty
06-05-12, 21:03
שלום לכם ,
מתוכנן פרוייקט מסוים , השאלה שלי זה מה החסרונות לריתוך שלדה ?
הריתוך יתבצע באמצע השלדה , יחובר תושבות למערת מתלים (מעבר מעלים לסלילים )
מצורפת תמונה להמחשה.
כמובן שלבד אני לא ירתך , אז מישהו מכיר רתך שלדות?
ונא לא להגיד לי חוקי או לא , את התשובה אני יודע לבד .

http://img210.imageshack.us/img210/9905/52287535.png (http://imageshack.us/photo/my-images/210/52287535.png/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

תודה
סמי

asafk
06-05-12, 21:16
יש חוקים לריתוך לשלדה.
בד"כ יהיה נכון יותר להתחבר לצידי השילדה ולא לרתך מתחתיה, אם רוצים חוזק.

אסף.

foty
06-05-12, 21:52
אסף תודה על התגובה המהירה ,
ריתוך בצידי השלדה יגרור יותר מידי עיניים ... בעיה די קשה בימינו ..

סמי

lizard
06-05-12, 22:17
על איזו שלדה מדובר? של איזה רכב?

foty
06-05-12, 23:29
סמוראי ארוך

סמי

עתיד
06-05-12, 23:57
אין מצב לחדור עם בורג ואום מצד שני ? או לייצר חובק כלשהו מאסיבי ?

ishc
07-05-12, 00:15
אם כל האמונה שלי בקפיצי סליל, ברכב שנוסע בכבישי ישראל וצריך שהביטוח יהיה תקף במקרה של תאונה לא עלינו, הייתי שוקל בשנית במיוחד שהיום יש קיטים של עלים טובים של קלמיני שנותנים מהלך טוב מאוד.
תחשוב על זה בפשטות, הרכב שלך יהיה עברה ברמה הפלילית.
ומזל טוב על המעבר לארוך.

foty
07-05-12, 05:31
עוד לא עברתי לארוך :P
פשוט אם אני ישאר עם עלים אני בבעיה של AXLE WARP ו 4LINK בטוח בטוח בטוח עברה פלילית (כאילו מה שאני הצעתי לא :X )
אז אתם אומרים שאין מצב בכלל של מעבר מקפיצי עלים לסלילים?

GodsFather
07-05-12, 06:09
לאקסל-ראפ יש פתרונות גם בעלים, בלי למשוך את העין. לא צריך בשביל זה לעבור לסלילים. מעבר לסלילים מיועד למטרת שיפור מערכת המתלים, לא כי רוצים למנוע אקסל-ראפ.

עזבו אתכם מאגדות עבירה פלילית ושאר ירקות - מי שירצה להפיל את הרכב שלכם, יפיל אותו גם על פנסים ומאפרה. מי שרוצה לעסוק בעריכת דין ובחסד"פ, אני יכול לשלוח לו את הקבצים הרלוונטים ומשם שיסיק לבד את המסקנות.

עתיד
07-05-12, 08:53
שאלה קטנה אם כבר נגענו בחוקיות של שינוי מבנה

במידה ואדם מעביר תוושבת כלשהי (לא משנה של מה אפילו של מוט מייצב) ממקומה המקורי למקום חלופי בחיתוך וריתוך.
נגיד שבוחן רכב עולה על זה ופוסל את הרכב, הריי גם אם יבוצע חיתוך וריתוך חזרה למקום המקורי - כבר לא מדובר בתושבת המקורית אלא בתושבת שרותכה לשם
האם רכב כזה יעלה לכביש חזרה ? כי אחרת זה אומר שכל אחד שמבצע שינוי כזה הוא בפוטנציה לאבד את הרישיונות של הרכב שלו באופן קבוע

מפחיד קצת

shmil
07-05-12, 08:54
עזבו אתכם מאגדות עבירה פלילית ושאר ירקות - מי שירצה להפיל את הרכב שלכם, יפיל אותו גם על פנסים ומאפרה. מי שרוצה לעסוק בעריכת דין ובחסד"פ, אני יכול לשלוח לו את הקבצים הרלוונטים ומשם שיסיק לבד את המסקנות.
אמיר,
כשאתה צריך פיפי, אפשר להשתין בבריכה, ואפשר להשתין מהמקפצה.
אמנם לא בטוח שהייתי מתעקש להמליץ לכולם ללכת עד השירותים, אבל גם לא הייתי ממליץ להשתין מהמקפצה.

shmil
07-05-12, 08:55
שאלה קטנה אם כבר נגענו בחוקיות של שינוי מבנה

במידה ואדם מעביר תוושבת כלשהי (לא משנה של מה אפילו של מוט מייצב) ממקומה המקורי למקום חלופי בחיתוך וריתוך.
נגיד שבוחן רכב עולה על זה ופוסל את הרכב, הריי גם אם יבוצע חיתוך וריתוך חזרה למקום המקורי - כבר לא מדובר בתושבת המקורית אלא בתושבת שרותכה לשם
האם רכב כזה יעלה לכביש חזרה ? כי אחרת זה אומר שכל אחד שמבצע שינוי כזה הוא בפוטנציה לאבד את הרישיונות של הרכב שלו באופן קבוע

מפחיד קצת
לפי הספרים, רכב כזה יעלה חזרה על הכביש רק, אולי, לאחר תיקון השלדה במוסך מוסמך ליישור שלדות.

עתיד
07-05-12, 09:35
זאת אומרת שמוסך מוסמך לתיקון שלדות יכול "לחתום" על כך שהשלדה כשירה כל אף שעברה תיקון ?
אתה אומר "אולי" זאת אומרת שקיים סיכוי מסויים שאותו מוסך \ גוף מבקר, יגיד שלא מעניין אותו לא ניתן לרתח את התושבת חזרה למקום בצורה שתניח את הדעת=הרכב יורד לצמיתות

סרט לא רע

שגיא S
07-05-12, 10:27
סמי.

לא צריך להמציא את הגלגל - בארהב יש קיטים מוכנים למעבר לסלילים כולל הכל.
לא זול בכלל - אבל גם לא הסטרי.

אם זה מה שאתה מתכנן -
א. אז רק מתוך עניין אך הפרויקט ייצא אני אעזור לך בהכל
ב. בחיים אתה לא תעשה דבר כזה אז הכל סיפורים.

קודם תמצא ארוך, תגלה שיש לך עליו הוצאה של לפחות 30-40 אלף שקל. ואז תבדוק אם אתה רוצה להיכנס לסרט הזה

GodsFather
07-05-12, 10:58
אמיר,
כשאתה צריך פיפי, אפשר להשתין בבריכה, ואפשר להשתין מהמקפצה.
אמנם לא בטוח שהייתי מתעקש להמליץ לכולם ללכת עד השירותים, אבל גם לא הייתי ממליץ להשתין מהמקפצה.

אני אוהב להשתין תוך כדי שאני קופץ :)

ishc
07-05-12, 11:25
סמי.

אם זה מה שאתה מתכנן -
א. אז רק מתוך עניין אך הפרויקט ייצא אני אעזור לך בהכל
ב. בחיים אתה לא תעשה דבר כזה אז הכל סיפורים.

קודם תמצא ארוך, תגלה שיש לך עליו הוצאה של לפחות 30-40 אלף שקל. ואז תבדוק אם אתה רוצה להיכנס לסרט הזה

+1 רק מתוך העניין שבפרוייקט תקבל עזה גם ממני

דרך אגב, קח בחשבון שעם הסרן המקורי (צר) כנראה שלא יהיה לך מקום למקם תושבות על הסרן (קפיצים, בולמים ומוטות רדיוס) אז תצטרך להחילף גם את הסרנים ופה מגוון האופציות כגודל הכיס. וכמו ששגיא כתב, תמצא ותקנה סמוראי ארוך קודם כל, לכולנו יש פנטזיות שכוללת הרבה יותר ממערכת קפיצי סליל.

foty
07-05-12, 13:04
סמי.

שגיא ,
התמונה שהעלתי זאת תמונה של הקיט המדובר.... לא סתם אני שואל!
זה שאתה חושב שאני לא יעשה את זה , אל תיהיה בטוח... אני כרגע חושב וחושב מה לעזאזל אני רוצה לעשות...
מנסה למצוא את הסידור הכי מעניין והכי מושלם לדעתי !

GodsFather

קודם כל זה לא רק כדי למנוע AXLE WARP , זה בשביל נוחות (עד כמה שאפשר ) זה כמו שאמרת למהלך מתלה מטורף ...
ומה הפתרון המדובר לAXLE WARP ?

תודה לכולכם על התגובות!!
סמי

reuvenk
07-05-12, 13:21

הקיטים האלה כוללים חלקים שצריך הרתך לשילדה?

ובכלל השילדה בסמוראי לא קצת דקה למשחקים, משהו כמו 1.6 מ''מ?

GodsFather
07-05-12, 13:23
היא לא דקה אם יודעים לחזק כראוי.

יש קיטים מעולים ומלאים להסבה כראוי.

שגיא S
07-05-12, 13:53
סמי. אני בעדך כמו שאמרתי לך - אבל הדיון הזה תאורטי בלבד.
יש סיבה שאף אחד לא עשה את זה עד עכשיו - וזה לא המחיר.

כמו שאמרתי - כשתקנה סמוראי ארוך, במיוחד מהסוג שאתה מחפש(זול/פרויקט), אתה תבין שאתה לא רוצה להיכנס לזה.
לא משנה איזה מוסך אתה מכיר/מנהל. אלא אם אתה מתכוון להשקיע בסמוראי הרבה מאוד מאוד כסף!

זה דורש חוץ מהריתוך גם החלפת סרנים, שינוי בהיגוי, ויהיה לך גם כמה וכמה התאמות - משמע להשבית את הרכב שוב, לשנות מתלים/בולמים וכו' וכו'.

אם אתה מתכוון לעשות שינוי כזה - לא עדיף לך לקנות רכב שמגיע ככה מהיצרן?

עתיד
07-05-12, 14:47
אם אתה מתכוון לעשות שינוי כזה - לא עדיף לך לקנות רכב שמגיע ככה מהיצרן?

עם כל מה שכתבת אני מסכים, עם המשפט הזה לא
בעולם של תחביבים קסוטמיזציה זה דבר מאוד מאוד נפוץ ומרכזי, אין לו אפשרות לקנות רכב כזה ש"הגיע מהיצרן"
סמוראי ארוך שווק רק בשנת 97 כמדומני דהיינו אין סמוראי ארוך עם קפיצים ספירליים

זה יחודיות ולפעמים זה חלק גדול מהכיף אותה יחודיות.

ishc
07-05-12, 15:18
עם כל מה שכתבת אני מסכים, עם המשפט הזה לא
בעולם של תחביבים קסוטמיזציה זה דבר מאוד מאוד נפוץ ומרכזי, אין לו אפשרות לקנות רכב כזה ש"הגיע מהיצרן"
סמוראי ארוך שווק רק בשנת 97 כמדומני דהיינו אין סמוראי ארוך עם קפיצים ספירליים

זה יחודיות ולפעמים זה חלק גדול מהכיף אותה יחודיות.

הלוואי, התווכנת לשנת 88-87.
צריך גם להתחשב באיפה שאתה חי. הרי לא תעשה הגה כוח ע"י שימוש בתיבת הגה של טיוטה כנהוג בארה"ב. למה? כי פה יש גימני, יותר מתאים ויותר זמין!!!
לכן, לרכב שנוסע על הכביש, אפילו אם זה רק בדרך לטיול צריך לקחת בחשבון את חוקי הארץ אפילו אם אנחנו ממש לא אוהבים אותם.
אם תעשה תאונה לא עלינו ויהיו בה הרוגים (מלח מים, מלח מים) והאוטו שלך מוגבהה 2 אינץ אף אחד לא באמת יסתכל עקום אבל אם שינית דברים קיימים כמו להחליף מבנה של קפיצי עלים בסלילים יכול להיות שתמצא את עצמך עומד מול סיטואציה מאוד בעייתית.
כמו ששמיל כתב, אל תלך לשירותים אבל גם אל תשתין מהמקפצה, תשתין בצד, בשיח תאמין לי אותה בריזה תלטף לך את הקטן ;)

foty
07-05-12, 21:35
אוקי תודה לכם ! הבנתי את הנושא המעצבן שנקרא מדינת ישראל :X
כנראה שמה שאני יעשה יהיה ברכב שאני אבנה עוד כמה שנים ולא עכשיו.. (לא חוקי כביש :P )
לביינתים אני ישאר עם מה שאפשר לעשות בלי לקפוץ מעל הפופיק , וכמובן בלי להשתין מהמקפצה חח

סמי

אביעד פ.
07-05-12, 22:14
עצור!!
אל תיתן להם להוציא לך את כל הרוח מהמפרשים!!!!
אם זה כזה מעניין אותך, ואתה חולם על זה, זה אפשרי- וחוקי!
תבנה רכב, איך שאתה רוצה, ותנסה להשיג לו רישיון מרוצים שהעניין עדין בחתולים.
יש רכבים מבניה עצמית עם רישיון כזה,
יש מוטוקרוסים שהוברחו לארץ בחלקים עם רישיון כזה,
זה הזמן לתפוס את הגל לפני שהעניין נהיה בירוקרטי מידי.

אתה אומנם לא תוכל לנסוע בכביש, אבל היי- אתה תגשים את החלום שלך, ותוכל להתחרות בתחרויות ההולכות ומתפתחות פה בישראל!

עתיד
07-05-12, 22:39
אני בספק אם זה כזה פשוט - לדעתי העלאת של רכב עם רישוי מרוצים מדברת על תקציב של עשרות אלפי שקלים בכיוון העליון (אם לא מאות)
מבלי להעליב אף אחד מהנכבדים - מי שעושה פרוייקט על סמוראי אין לו שום כוונה לסיים את הפרוייקט במחיר של רוביקון שנתיים על הכביש :)

foty
07-05-12, 22:58
אביעד ,
רכב למרוצים כרגע לא בא בחשבון ... אין תקציב לצערי ...
יום יגיע והנושא יעלה שנית! את זה אני מבטיח!!!

סמי

GodsFather
08-05-12, 06:37
כמה חפירות, כולה הבנאדם רצה לדעת אם אפשר לרתך לשלדה או לא.

לך, תבנה, תרתך, תחתוך, אבל הכי חשוב - תתכנן כראוי קודם לכן, כדי שבאמת תצא לך תוצאה טובה ואיכותית.

תאונות או לא, חוקי או לא - אם זה היה באמת שחור לבן, לא היה צריך בימ"ש. כשתגיע ליום הזה, אם תגיע ליום הזה - תתמודד גם עם זה.

אגב, יש כאלה שמשתינים ואין להם קטן.

אם אתם נהנים סתם לקשקש בשרשור, אז תמשיכו בכיף.

שגיא S
08-05-12, 11:28
סמי, סתם שתדע - "לפי מקורות זרים" יש כמה סמוראים ורכבים אחרים שנוסעים עם שינוי תושבות קפיצים בשלדה ובסרנים. וגם ריתוכים פה ושם.
אז שהעניין של הריתוך לשלדה לא יפחיד אותך. זה אפשרי

foty
08-05-12, 11:36
שגיא אתה גורם לי לרצות לעשות שטויות חחחח
תודה על המידע !

סמי

GodsFather
08-05-12, 11:38
זה בדיוק העניין - אם תעשה שטויות, תגיע לאן שצחי מנסה להזהיר אותך מלהגיע.

אם תעשה את זה כמו שצריך, תשאר תחת הכותרת של "מקורות זרים" ותהנה מהרכב.

כל המסר פה הוא - לתכנן נכון, לבנות נכון. או לקנות קיט ממישהו שכבר עשה את כל העבודה ורק להרכיב על הרכב.

foty
08-05-12, 12:17
GodsFather אני מת לדעת מה שמך!
יש קיט לקניה מאתרים בחול ... הקיט עולה בסביבות ה1300 דולר אם אני זוכר נכון .

GodsFather
08-05-12, 12:22
תריץ חיפוש, תמצא את שמי וגם קצת פרטים על פרויקטים/שינויים.

300 דולר לקיט? נשמע לי זול מידי... שלח לינק.

foty
08-05-12, 12:24
יצא בטעות 300 חח ערכתי את ההודעה.
ומה שמך ??

GodsFather
08-05-12, 12:26
1300 נשמע הגיוני. שלח לינק, אולי תדע את שמי.

foty
08-05-12, 12:30
http://www.rocky-road.com/samurai-coil-conversion.html
תסתכל למטה , באופציה הראשונה איפה שרשום

Full coil suspension ,samurai axles

זה הקיט רק של השינוי מבנה של מתלים לא כולל חלקים שצריך להחליף גם ככה

GodsFather
08-05-12, 12:43
אם כבר אז כבר - http://www.lowrangeoffroad.com/index.php/suzuki/samurai/suspension-kits/trail-slayer-samurai-4-link-coil-suspension-system-extra-photo-page-additional-views.html

אמיר.

ishc
08-05-12, 14:11
נו מה זה כבר 1200 דולר או לחילופין 3800 דולר, כסף קטן ;)

foty
08-05-12, 18:25
אמיר יש גבול ל"מקורות זרים" חחח

סמי

danip
09-05-12, 01:52
אם כבר עוברים לצד הזה של החוק והכלים...
לחלופין, אפשר לקחת סמוראי חדש יותר (קצר אני יודע) אפשר גם מסולסל ולעשות הארכות שילדה.
לא פרויקט פשוט וצריך הרבה תכנון אבל גם פרויקט של להעביר ארוך לספירלות הוא בעל דרישות דומות מבחינת הידע בבניה.

דני

foty
09-05-12, 02:56
דני להעביר ארוך ברישיון יהיה יותר פשוט מאשר להאריך את השלדה ובמאגר רכב יהיה רשום הרכב כקצר (אפשרי אבל לא פשוט בכלל ).

סמי

foty
09-05-12, 05:37
דני מצאתי נושא רלוונטי

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=10815

סמי

GodsFather
09-05-12, 05:44
חבוב, דיזהמן וקובי-קומבינה הם שני אנשים שבאמת לקחו את הסמוראי צעד אחד קדימה ובתקופה שהידע והנסיון היו מועטים. תריץ חיפוש בערך מאותה תקופה על שרשורים שלהם ותבין לבד, קובי אפילו התחרה עם הסמוראי שלו בליגת העבירות לקח מקום ראשון. אבל זה רחוק מלהיות מה שאתה מחפש וגם מבחינת רמת ידע, מה שהיה אז לפני 5-6 שנים שונה מהידע והנסיון שיש היום.

לגבי פרויקטים של הארכות שלדה - יש בפורומים בחו"ל לא מעט פרויקטים כאלה עם תמונות ופרטים מדוקדקים.

תקנה סמוראי ואז תתחיל לדבר :)

ishc
09-05-12, 07:45
אם כבר עוברים לצד הזה של החוק והכלים...
לחלופין, אפשר לקחת סמוראי חדש יותר (קצר אני יודע) אפשר גם מסולסל ולעשות הארכות שילדה.
לא פרויקט פשוט וצריך הרבה תכנון אבל גם פרויקט של להעביר ארוך לספירלות הוא בעל דרישות דומות מבחינת הידע בבניה.

דני

שניהם צריכים המון תכנון ועבודה נכונה, הארכת שלדה זה משהו שפשוט מצריך הרבה יותר בין השאר כי אין על זה מידע ממש בניגוד להסבה לסלילם שכל אמריקאי שני עושה.

zagi
10-05-12, 17:33
וואי וואי , מעלה נשכחות השרשור שצרפתם , מעניין באמת מה קורה היום עם כפיר ( דיזה מן ) , אלידע ( סמוראי 92 ) , ועוד רבים וטובים שהיו כאן בזמנו .

-->