PDA

צפייה בגרסה מלאה : טיפול למערכת ההיגוי בסופה

omri_t
07-05-12, 00:16
בסופה שלי יש מכלול אחד בו כמעט שלא נגעתי- וזהו מנגנון ההיגוי.
במסגרת הטיפול החצי שנתי, וגם לקראת הטסט שיגיע בקרוב הפנמתי שצריך לעשות גם על זה V.
המערכת על פנויו תקינה, אבל אני לא רוצה חלילה להגיע לשבר במכלול קריטי שכזה.

1. אני צריך להחליף זרוע פיטמן לאחת מונמכת שישנה ברשותי, אבל החולצים שלי לא הצליחו להתגבר על הנ"ל
אשמח אם ניתן להשאיל ממישהו חולץ ייעודי מתאים. או לחלופין אם מישהו מוכן שאבוא ואחלוץ אצלו (אם צריך מוכן כמובן לשלם על השירות).

2. אני לא מבין הרבה בתפוחים, איני יודע איך לבדוק שהם אכן תקינים- אשמח לשיעור קצר אם אפשר בנושא.
בנוסף הגומיות על חלקם סיימו את הקדנציה, האם מקובל להחליף רק גומיות? היכן קונים?

3. בהגה עצמו ישנו חופש קל פנימה והחוצה- כלומר אני יכול למשוך אלי את גלגל ההגה כמה מילימטרים- ניראה מוזר- מה יכול להיות ואיך אני בודק זאת?

4. מעוניין לאחר בדיקה וסידור של כל התפוחים וכו' לבצע כיוון פרונט- האם ללכת למכון לצורך הנ"ל...? או שאפשר לבד?
(סתם לא ברור לי אם בסופה שנוסעת בשטח כיוון שכזה יחזיק מעמד אחר)

כל מידע בנושא יעזור לי להפניםפ וללמוד בנושא.

תודה-רבה!

סופת המדבר
07-05-12, 21:43
1. אני לא נתקלתי בזרוע פיטמן עקשנית אצלי היא יצאה עם חולץ 2 זרועות רגיל אבל ידוע שהם עושות הרבה בעיות, איך ניסית לחלוץ אותה?

2. בעיקרון הכי טוב שמישהו ''ישחק'' בהגה כמו בטסט- קצר ומהר ומישהו יסתכל מלמטה על התפוחים מה רואים? או שישר רואים שהתפוח זז איזה מ'מ
מבלי להוזיז את הבורג שלו אז יודעים שהוא גמור ובנוסף אתה יכול לשים יד על התפוח בזמן שמשחקים עם ההגה ואתה תרגיש עם יש דפיקות קטנות אז כנראה שהוא גמור
לבדיקה של הבולטג'יינטים צריך להרים גלגל ולשחק עם הגלגל פנימה והחוצה בשעה 12 ו6
אם התפוח תקין אפשר להוציא אותו לפרק את הגומיה לגרז טיפה שיצא כל הג'יפה ואז לשים גומיה חדשה
אפשר להשיג בכל חלקי חילוף לפי דוגמא כמה שקלים

3. אף פעם לא שמתי לב לחופש בהגה פנימה והחוצה

4. אני בדרך כלל מבצע כיוון פרונט לבד בבית יש שתי שיטות
אחת זה לשים בחלק החיצוני של הצמיגים שתי קרשים\ מוטות ברזל ישרים שיבלטו מלפני הגלגל ומאחורי הגלגל לשים על איזה אבן משתלבת
שיהיה גבוה טיפה ואז אתה מודד עם מטר מלפני הגלגל ומאחורה ורואה את ההפרש לראות שהמוט יושב באותו מקום על הגלגל
או על הכתב או בלי הכתב
ועוד שיטה זה מוט ברזל עם אום בתוכו (מרותך או משהו) ומוט הברגה ואז אני מודד מפנים הצמיג פותח את המוט עד שיגע בשתי הצמיגים
ואז מודד בחלק הקידמי או להיפך לא משנה (בד'כ הבדיקה היא בגובה שאתה מניח את המוט על הקפיץ)

shmil
07-05-12, 22:54
בסופה שלי יש מכלול אחד בו כמעט שלא נגעתי- וזהו מנגנון ההיגוי.
במסגרת הטיפול החצי שנתי, וגם לקראת הטסט שיגיע בקרוב הפנמתי שצריך לעשות גם על זה V.
המערכת על פנויו תקינה, אבל אני לא רוצה חלילה להגיע לשבר במכלול קריטי שכזה.

1. אני צריך להחליף זרוע פיטמן לאחת מונמכת שישנה ברשותי, אבל החולצים שלי לא הצליחו להתגבר על הנ"ל
אשמח אם ניתן להשאיל ממישהו חולץ ייעודי מתאים. או לחלופין אם מישהו מוכן שאבוא ואחלוץ אצלו (אם צריך מוכן כמובן לשלם על השירות).חולץ גדול שתי זרועות, או שתרתך לך חולץ ייעודי. לא מסובך.

2. אני לא מבין הרבה בתפוחים, איני יודע איך לבדוק שהם אכן תקינים- אשמח לשיעור קצר אם אפשר בנושא. אסור חופש בין החלק החיצוני לציר הפנימי. חופש, לא תנועה, כי תנועה מובנית בו..
בנוסף הגומיות על חלקם סיימו את הקדנציה, האם מקובל להחליף רק גומיות? היכן קונים? מקובל, בכל חנות ח"ח, עולה גרושים.

3. בהגה עצמו ישנו חופש קל פנימה והחוצה- כלומר אני יכול למשוך אלי את גלגל ההגה כמה מילימטרים- ניראה מוזר- מה יכול להיות ואיך אני בודק זאת? חד ספרתי קטן מאד? תקין, סע הלאה.

4. מעוניין לאחר בדיקה וסידור של כל התפוחים וכו' לבצע כיוון פרונט- האם ללכת למכון לצורך הנ"ל...? או שאפשר לבד?
(סתם לא ברור לי אם בסופה שנוסעת בשטח כיוון שכזה יחזיק מעמד אחר)
לבד. בחר נקודה כלשהי בצמיג שמקבילה לכל היקפו. מרחק זהה בין שני הצמיגים לפני הגלגל, ומאחורי הגלגל. אם לא תחליף את התפוחים של מוט השפור, והצמיגים שלך אכולים שווה, אין מה לגעת.
כל מידע בנושא יעזור לי להפניםפ וללמוד בנושא.

תודה-רבה!
בהצלחה

קיד
08-05-12, 17:43
עמרי שלום,
אתה מוזמן להשאיל חולץ, לפעמים הזרוע עקשנית ביותר.
חופש פנימה בהגה עצמו, יכול להיות עקב טבעת האבטחה שקפצה החוצה, או קפיץ העומס שבור.
בהנחה שהקפיצים הקדמיים ללא שינוי, אז אין צורך בכיוון "פרונט" יש רק צורך כיוון התכנסות גלגלים.
חופש בתפוחי היגוי מעלה מטה תקין. חופש בתפוחי הגה ימין שמאל לא תקין.
כל חופש שהוא במפרקי היגוי אינו תקין.
חילוץ תפוחי הידוי עם "מזלג" אינו מועיל להם בלשון המעטה. יש לחלץ ע"י הפעלת עומס כלפי מטה עם מקל (ולא עם לום) ומכות פטיש סביב זרוע ההגה ביד הסרן או סביב הזרוי כאשר מדובר על "פיטמן".
באופן פרטני: שפיעה 0 מעלות, קדם אופן 6.5 מעלות, התכנסות 0 מ"מ. התכנסות קל לכוון לבד. שפיעה וקדם אופן מצריכים מכשור.

בעיה בשפיעה נגרמת עקב עיקום בסרן.
בעיה בקדם האופן נגרמת עקב שינוי הקפיצים הקדמיים ו / או הרכבת טריזים.

בהצלחה,
קיד.

ערן טרופר...+six
11-05-12, 22:43
מתכוון להחליף את גומיות התפוחים הבנתי להפעיל לחץ עם מקל עץ ומכות פטיש סביב זרוע ההגה =הכוונה לחלק שאליו מתחבר התפוח בגלגל ??
ועוד חשבתי עם חייב לגרז את שני צדדי הגומייה ??

סופת המדבר
11-05-12, 23:32
אתה פותח את האום אפשר להשאיר אותו טיפה סגור על כמה שיניים שהתפוח לא יפול במכה
ואז לוחץ חזק לכיוון שאתה רוצה שהוא יצא ודופק(חזק) עם פטיש על ה''בית'' שהבורג נכנס בו
לא הבנתי מזה לגרז משני צדדי הגומייה

ערן טרופר...+six
12-05-12, 07:58
הגומיות כמו קונוס עם חור לגרז אותה מבפנים ומבחוץ בעצם בינה לבין מה שהיא יושבת עליו ובינה למה שיושב עליה

המון תודה לעונים

סופת המדבר
12-05-12, 09:30
מצטער עוד פעם לא הבנתי (אולי מישהו אחר יבין ויסביר יותר טוב)
יש את הגומיה היא נראת כמו פעמון אתה משחיל אותה על הבורג של התפוח
כמובן שהצד הגדול מתלבש של המדרגה שיש בקצה התפוח
באורגינל הגומיות באות עם איזה חוט ברזל ספירלה כזה כמו של מחזיק מפתחות ואז זה ''נועל'' את הגומיה על התפוח
אני עושה את זה עם שתי סיבובים של חוט ברזל דק וקושר אותו
ואז אתה פשוט מגרז את התפוח מהפיטמת גירוז שלו
אם יש חור יעודי בגומיה אז תראה שמתחיל לצאת גריז חדש וזהו
תשתדל שהמגע בין הגומיה לתפוח (איפה שאמורים לקשור) יהיה כמה שיותר יבש שהגומיה לא תחליק

ערן טרופר...+six
12-05-12, 11:24
טוב ענית לי בכל זאת ....בין התפוח לגומייה שיהיה יבש =בלי גריז

סופת המדבר תודה ימלך !!!

סופת המדבר
12-05-12, 20:37
חחחחחח איזה מלך ואיזה מולך
פשוט אני נמצא בחרא הזה (סופה) המון זמן (ומכונאות בכללי) ושמח לשטף
משהו אחד שכחתי להגיד לך אבל אני מאמין שהבנת
את הגירוז אתה מבצע אחרי שהכנסת את הבורג למקום וסגרת את האום על מנת שהגומיה לא תקפוץ החוצה

-->