PDA

צפייה בגרסה מלאה : לינה שטח בצפון

heminew
07-05-12, 01:38
שתי שאלות לקראת טיול משפחות מתקרב:

1. המסלול מבני יהודה לעין כנף - על בסיס המסלול הירוק בואכה מתחם לביאה, המשך במסלול הכחול ואח"כ השחור - עבירות? נקודות תורפה? תזכרו שיש ילדים קטנים ברכב.

2. מחפש המלצה למקומות לינת שטח בגליל עליון (בחלק המזרחי שלו), אצבע הגליל / גולן. הדרישה היא שהמקומות יהיו עם נגישות גם לרכבי שטח רכים, רצוי עם נוף, רצוי מקום נקי.

תודה
חמי.

אפיז
07-05-12, 02:50
המסלול ברובו בעונה הזו קל יבינוני (לריכבי שטח לא רכב רך ) קצת מאמץ בקטעים של חרצים ועליות (אין לי מפה מולי כך שלא יכול להתיחס לצבעים שנתת אלה למסלול הסטנדרטי מבני יהודה הישנה לכנף דרך נחל סומך הגשר על הנחל והמשך לברכת כנף ואולי תספיקו להמשיך לחירבת כנף ולצאת מגמלא )
לינת שטח אפשרית עם מיים וצל בברכת כנף וגם יש גישה לכל רכב מהכניסה לרפתות של כנף דרך כבושה ונוחה , אם יש לכם בעייה עם רכבים רכים ורוצים להשאירם
לסוף המסלול תקפיצו אותם לישוב כנף ליפני כך שבסוף היום תגיעו אליהם (לתוך הישוב ,כך יהיו מוגנים)
אם תרצו לינה במיתחם מסודר לעילה יש באמנון מיתחם עם חנייה לינה מים חמים ומנגלים כו' גם ל-100 איש ואטרקציות לילדים ,פינת חי ,רכיבה וכו'

סטורםטרופר
07-05-12, 03:49
כדאי לקחת בחשבון שהמקטע האחרון של נחל כנף קצת לפני חירבת כנף מאד סלעי ,מלא בולדרים שלא הכי מתאימים לרכב שטח עדין. לא אתגרי כלל, אבל פשוט סלעי מאד.

heminew
07-05-12, 21:20
כדאי לקחת בחשבון שהמקטע האחרון של נחל כנף קצת לפני חירבת כנף מאד סלעי ,מלא בולדרים שלא הכי מתאימים לרכב שטח עדין. לא אתגרי כלל, אבל פשוט סלעי מאד.

כלומר שרכב עם הילוך כח- אבל לא משופר, עובר. תקן אותי אם אני טועה.

אלעד הריס
09-05-12, 00:03
מפגש הנחלים אל על- סמך לא כלכך מתאים לרכבים רכים.(עליונת קצת מחורבשת)
העלייה לכיוון מתחם לביאה (לאוויה) קלה, ונוחה.
נחל כנף לדיר עזיז (עין כנף אצלך?) לא נוראית כלכך, יש לשים לב לסלעים בתחילת הירידה.

נרשם פה הגשר הסורי(תוואי ההטייה) שמעל הסמך (אאל"ט השחור), הירידה לא פשוטה מאום אל קנטיר,יש חריצים, והעלייה לכיוון נחל כנף (הלאוויה) ממש,אבל ממש לא תתאים לנסיעה עם ילדים- מאוד קופצנית ולא נעימה, ויש סלעים ששוברים רכבים, לא עבירות, ולא כיף לדעתי.

שים לב שאלה שני מסלולים שונים שעולים מהמפגש למעלה.

בעיקרון כן, רכב עם הילוך כח יעבור, ואפילו את שני המסלולים.

אני ממליץ על לפנות מערבה מהמפגש,ולא לעלות לשחור(אום אל קנטיר) למרות שזו נקודה מדהימה!

asafk
09-05-12, 00:43
אום אל קנטיר, ובמיוחד מאז שוחזר, מקום פשוט יפה (פרט לקיץ, ובעיית הדבורים). משם לכיוון מפגש נחל אלעל/סמך והמעבר שלו - גם מסלול יפה ומומלץ.
כל המסלולים הללו עבירים בהחלט לכל רכב עם הילוך כוח, בלי שיפורים ובלי מיגונים. נדרשת קריאת שטח וקצת זהירות בקטעים המסולעים והמחורצים, אבל לא מדובר על עבירות קשה. קח בחשבון קצב איטי. רכבי שטח רכים - נמוכים במיוחד וללא הילוך כוח - עזבו. נזק מסלע בזלת אחד שלא ראית בזמן יחרבן את כל הטיול.

המסלול הכי קלאסי הוא רמות - כנף (בלי לעבור במתחם לביאה) - הגשר הסורי - אום אל קנטיר - נחל אל על/סמך - מצפה אופיר - יום שלם עם הרבה נופים ותצפיות, והרבה מקומות לצאת אם נמאס.

אסף.

asafk
09-05-12, 00:49
נזכרתי שכבר כתבתי על המסלול הזה פעם. לא היה קשה לזכור מתי עשינו אותו.
אז, כתבתי

בינתיים השמיים מתעננים. אלו לא ענני גשם, אולי ענני מלחמה.

http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1277-jeepolog-archive

אסף.

heminew
09-05-12, 00:51
מפגש הנחלים אל על- סמך לא כלכך מתאים לרכבים רכים.(עליונת קצת מחורבשת)
העלייה לכיוון מתחם לביאה (לאוויה) קלה, ונוחה.
נחל כנף לדיר עזיז (עין כנף אצלך?) לא נוראית כלכך, יש לשים לב לסלעים בתחילת הירידה.

נרשם פה הגשר הסורי(תוואי ההטייה) שמעל הסמך (אאל"ט השחור), הירידה לא פשוטה מאום אל קנטיר,יש חריצים, והעלייה לכיוון נחל כנף (הלאוויה) ממש,אבל ממש לא תתאים לנסיעה עם ילדים- מאוד קופצנית ולא נעימה, ויש סלעים ששוברים רכבים, לא עבירות, ולא כיף לדעתי.

שים לב שאלה שני מסלולים שונים שעולים מהמפגש למעלה.

בעיקרון כן, רכב עם הילוך כח יעבור, ואפילו את שני המסלולים.

אני ממליץ על לפנות מערבה מהמפגש,ולא לעלות לשחור(אום אל קנטיר) למרות שזו נקודה מדהימה!

אלעד - כשכתבת "מפגש", התכוונת למפגש סומך-אל-על?
ממה שכתבת אני מבין שעדיף לפנות מהמפגש מערבה, לכיוון לביאה (כלומר המשך על השביל הירוק ולא לעלות על האדום לאום אל קנטיר), מלביאה לעלות מזרחה על הגדה הדרומית של נחל כנף, חצית נחל כנף, ואז מערבה לדיר עזיז?
בירידה לנחל כנף - אין שם איזו מדרגה בעייתית? (סימון של מצוק במפה)

יונתןמצפה
09-05-12, 10:05
בפעמים האחרונות שנסעתי בשביל שחוצה את נחל כנף (מדיר עזיז לכיוון שלוחת לביאה) לא הייתה שום בעיה (עבר שיפוץ ככל הנראה). הקטע המדובר אכן היה מבולדר ומגעיל אבל זה היה לפני לא מעט שנים.
קשה לי להאמין שהוא נהיה שוב כזה בתקופה האחרונה. מישהו יודע אחרת?

YOSIS 2
09-05-12, 10:27
שלום רב
אני יהיה במקום המדובר ביום שבת ויעדכן אותכם מה מצב המסלול
יוסי

אלעד הריס
18-05-12, 14:50
כנראה שמאוחר מדי, אבל אולי בכ"ז יעזור...
לא יודע מתי בפעם האחרונה הייתם שם(אסף ויונתן), אבל נכון לחודש אפריל הדרך מאום אל קנטיר לגשר, ולמעלה ללאווייה הדרך זוועתית, ופשוט לא מומלצת..
חריצים שאין להקל בהם ראש בדרך לגשר, ומדרגות מהסוג שהוא לא בעיית עבירות, אבל עלול לשבור את הרכב, הפכו את הפנינה הזאת( שהיינו עושים בטיולי ג'יפים מסחריים) לדרך שמתרחקים ממנה,פשוט כי זה לא נעים...
ולפותח השרשור, כן לזה התכוונתי, המצוק שמסומן שם זה קטע קצר ולא נוראי מדי,אם כי צריך להיות שם בריכוז מלא. אגב, לא הייתי שם מתחילת החורף,אז קח בחשבון שעלול להיות אי דיוק בנוגע לקטע של נחל כנף.

יונתן- אכן לפני מס' שנים התאגדנו ושילמנו לשופליסט לשפץ שם קצת. אבל לא תאמין איזה הבדל יש שם בין חורף לחורף...
אגב, כנראה שנאגד עוד פעם כספים לצורך שיפוץ קל שם...

יונתןמצפה
18-05-12, 15:03
ב- 4 לאפריל הייתי בכל האזור. נסעתי מרמות לכיוון חציית הסמך, ולמחרת מרמות לשלוחת לביאה, הגשר הסורי על הסמך, העליה לאום-אל קנטיר, הירידה למפגש סמך-אלעל ומשם לחצייה לא מוכרת בכלל של נחל אל-על, כך שמצב השבילים באזור הסמך-אלעל מוכר לי וידוע. נכון, השביל שחוצה את הסמך לא במצב מדהים אבל לחלוטין לא קטסטרופה. את רובו חברה שלי נהגה חוץ מקטע אחד בעליה מהגשר הסורי לאום-אל קנטיר שהיה שפ"ץ שקצת הפחיד אותה.
בהיבט של הקטע הזה אין שום חדש תחת השמש והשביל שחוצה את נחל סמך לא עבר שום שינוי משמעותי בשנים האחרונות. (היו תקופות שהיה קצת יותר טוב והיו תקופות שפחות. תמיד זה היה קטע "לא משמעם".)
בחצייה של כנף לא הייתי בפעם הזו...
מה שכתבתי לעיל היה על חציית נחל כנף בלבד, ומעניין באמת לבדוק עד כמה המצב נהרס... אני זוכר שהדרך שיורדת לכנף מדרום (משלוחת לביאה) היה זוועתי אבל זה היה לפני המון שנים. בולדרים שבאמת קשה לעבור ללא כיוונים מבלי לחטוף מלמטה. אבל מאז נעשה שם שיפוץ יסודי וקשה לי להאמין שהמצב דומה למה שהיה אז...

כנראה שאאלץ לעשות איזה סיבוב באזור בזמן הקרוב...

אלעד הריס
18-05-12, 15:43
מתנצל, בילבלתי בין נחל כנף ובין הגשר בתשובתי ליונתן.
הירידה לנחל כנף לא נוראית, קטע מסולע של 300 מטר, שאפשר לעבור עם כל רכב עם הילוך כח.
אני עדיין טוען שהעלייה מהגשר הסורי לכיוון אל קנטיר לא סימפטי. יש שם חריצים לא נעימים, והירידה מרמות לגשר פשוט לא בריאה לרכב לדעתי.

יונתן, יש שני מעברים של האל על, אם היית בדרומי יותר, אז אני מבקש ממך, דורש ממך לעבור גם בצפוני יותר, פשוט מקום מדהים.

בכל מקרה, שיהיה שבת שלום, וטיול נעים!

יונתןמצפה
18-05-12, 18:04
הייתי בצפוני יותר (צפ'-מערבי יותר).אכן מקום מדהים, מכיר אותו כבר הרבה מאד שנים.
בפעם האחרונה היה מעניין- ראשית, ניכר כי הייתה שריפה במקום וכרגע יש הרבה פחות צמחיה במעבר. שנית- השביל, שמתפצל מהשביל שרץ ממזרח לנחל, פשוט נעלם בעשביית החורף. למרות שנסעתי בו כבר מספר פעמים, נדרשתי כ- 3 נסיעות הלו"ח עד שהצלחתי לאתר אותו. והנסיעה בו- סוג של רולטה...
לא ממליץ לנסות למצוא אותו למי שלא מכיר אותו או שאין לו חושים של אווז בר בניווט...
מזהה את השביל...?

amirk
20-05-12, 12:37
אלעד,
לא ידע מתיי בפעם האחרונה היית בקטע שבין הגשר לאום אל קנטיר. אבל הוא לא כזה נורא. הינו בו פעמיים החודש, אחד בלילה. לאחר שנפתח ציר שעוקף את ההתמוטטות האחרונה דרך הצמחיה. אין שם בעיות עבירות מיוחדות.
למרות שהסטיסטיקה אומרת אחרת. לכן עדיין יש לתת משנה זהירות במעבר שם.

הדרך העולה מנחל כנף לעלוויה שופצה לפני כ שנתים שלוש. המצב לא נשאר סטטי .
השיפוץ שעשו אנשי הטיולים המסחריים בהחלט שיפר את המצב בעיקר בהמשך השביל בתמונה של יונתן, לפני כן השפ"צ שם היה לא סימפטי כהגדרתך.

יונתןמצפה
20-05-12, 18:37
השיפוץ שעשו אנשי הטיולים המסחריים בהחלט שיפר את המצב בעיקר בהמשך השביל בתמונה של יונתן, לפני כן השפ"צ שם היה לא סימפטי כהגדרתך.

אני חושב שלא זיהית נכון היכן התנמונה הזו צולמה...
או שממש לא הבנתי לאיזה המשך שביל אתה מתכוון.

amirk
21-05-12, 11:52
אפשרות שניה.
לפני החציה של האלעל מצפון לדרום, הייתה התמוטטות לפני מספר חורפים שיצרה בשביל שיפוע צד.

יונתןמצפה
21-05-12, 14:35
הבנתי. לא כ"כ היה ברור לי למה התכוונת כי לא ניכר שבוצע איזשהו שיפוץ בשביל הנ"ל.
שיפוע הצד אגב ניתן מעקיפה מהצד השני של הסלעים שהתמוטטו. לנסוע בשיפוע זה גבולי ++ מכיוון שכיום הסלעים ממש צמודים לשיפוע וכל החלקה הכי קטנה= התלבש על הסלעים.
לפני שראיתי את המעקף חששתי שאצטרך לחזור כי זה סיכון שלא הייתי לוקח כרכב יחיד. נדמה לי שזו התמוטטות חדשה, בעבר אני זוכר שעברתי בשיפוע הזה ללא דרמות קיצוניות.

-->