PDA

צפייה בגרסה מלאה : בולמים.

hem
07-05-12, 13:18
חברים נכבדים..
שברולט בלייזר, 90, צמיגי 33"...הגיע הזמן להחליף את הבולמים. כרגע מותקנים "4 ברזלים מתים"...:) שהיו פעם בולמי ראנצ'ו 9000, עם מערכת ניפוח.
2 שאלות עיקריות:
1. איך בודקים איזה מידה של בולם צריך, יש לי את המידות של סרן סגור ופתוח...האם מספיק..?
2. איזה בולמים מומלצים...( חוץ מבולמי FOX...משכנתה כבר יש לי....).

תודה חמי

yes1952
07-05-12, 21:28
דבר עם חנחב מהייטק מוטורס
רק אתמול החליף לי בולמים
מתברר שהבולמים שהרכיבו לי לפני שנה(אז לא הכרתי אותו)בכלל לא היו מתאימים
באם תרצה אתן לך את הטלפון שלו
הבחור גם חבר בפורום
יוסי

liron_al
07-05-12, 22:10
ואם תרצה להוזיל עלויות, אני מוכן לקנות את מע' הניפוח.
שלח ה"פ אם אתה מעוניין..

hem
09-05-12, 08:14
תודה יוסי, אכן דיברתי איתו, יתכן שבשישי אקפוץ אליו למדידות ולקבלת הצעת מחיר מסודרת..
יום נפלא.

שי קרנצלר
09-05-12, 17:26
עדכן אוצנו,אם אפשר, מה סדר גודל של העלויות

hem
10-05-12, 08:21
ברור שיהיה עידכון...ממה שכבר בררתי, בכל מני מקומות, העלויות נעות בין 500 - 1700 שקל לבולם..!! תלוי בסוג הבולם כמובן..היקרים ביותר הם בולמי FOX...שלא נדבר על בולמים שמצריכים התאמה מיוחדת, מאחר והרכב אינו בגובה הסטנדרטי, ויש צורך להתאים את הבולם לגובה הרכב. אני מקווה שאכן אוכל מחר להגיע אליו ולבדוק עלויות...( יום שישי...יום קצר...)..
שיהיה אחלה של יום לכולם..

hem
13-05-12, 08:49
עדין לא יכול לעדכן, על הרכב כרגע יש צינורות שמן בלמים קדמיים במידה המקורית, והם קצרים מדי על מנת לאפשר את פתיחת הסרן למקסימום, כל ניסיון לפתוח את הסרן למקסימום, מביא את הצינור למתיחה ולסכנת קריעה...ולכן לא ניתן למדוד במדוייק את מהלך הסרן, סגירה ופתיחה. כלומר, צריך קודם להחליף את הצנרת הקיימת בצנרת ארוכה יותר, ורק אז לבצע את המדידות...
אמשיך לעדכן.
שבוע נפלא חברים..
חמי

GodsFather
13-05-12, 13:54
אתה לא יכול לנתק את הצינור לצורך העניין ?

לגבי הארכת צינורות - האחים סמי ברחוב סלמה בת"א. תבוא עם דוגמא וכמה מטר אתה רוצה, תוך שעה שעתיים זה מוכן, זול ותקני.

hem
13-05-12, 14:32
לא ממש התחשק לפרק את הצינור רק למדידה...אחר כך צריך לנקז אוויר...:D
אבל אכן זו הכוונה...להתקין צנרת חדשה וארוכה...גם בטכנו צינור ביצחק שדה ניתן לייצר צינור ע"פ דוגמא...אחרי שיהיו צינורות ארוכים, ותקניים, אוכל למדוד מהלך של הסרן...ולהחליט איזה בולמים יתאימו לבלייזר ולכיס....

polar bear
13-05-12, 20:26
אם אתה כבר מיצר תייצר גם לאחורי.

hem
14-05-12, 08:02
כן...ברור...גם האחורי המרכזי קצר..גם הוא יוחלף...
תודה על תשומת הלב...

hem
22-05-12, 10:23
עידכון קצר..
הוחלט בסופו של דבר שלא לייצר את צינורות - עקב עלויות גבוהות...וכן הוחלט לרכוש את 3 הצינורות בחו"ל...( 35$ לצינור לעומת 400 שקל ביצור בארץ...)...
אמורים להגיע בשבוע הבא...נרכיב...נמדוד...ונרכוש בולמים חדשים....
נעדכן...

hem
23-05-12, 08:30
שאלו פעם מישהו..
"תגיד, איך אישתך במיטה" ?
"אני יודע" ? ענה.."חלק אומרים ככה..חלק אומרים ככה.."
ולמה אני מספר לכם את זה...
אני מנסה להחליט, איזה בולמים מתאימים לבלייזר, וככל שאני שואל יותר, אני יותר מבולבל...קיבלתי דעות וחוות דעת מכל הסוגים והמינים, כל אחד טוען שהבולם שהוא מוכר...הוא...הוא ...הכי מתאים לבלייזר...
מה דעתכם..??

GodsFather
23-05-12, 10:57
בראש ובראשונה תחליט על תקציב, אחרי שכבר הרחת קצת בשוק והבנת מה הכיוון הכללי של המחירים.

למותגים הגדולים יש גם אחריות ויכולת שרידות גבוהה יותר, אבל המחיר בהתאם.

למותגי העלית שניתנים לכיול במעבדות בארץ תוך כדי בעלות ולא רק מוצר מדף מוכן יש יתרון בהגדרות הנוחות אבל יכול להיות שזה אובר-קיל בשבילך.

מוני_הכוכב
26-05-12, 17:08
לפני כ- 5 שנים קניתי 6 בולמי רנצ'ו 5000 בארה"ב המחיר $39 ליחידה!!!
נראה לי שכדאי לקנות בארה"C ולשכור ג'מבו להטסה לארץ, עשוי להיות יותר זול.

hem
26-05-12, 17:56
אתמול הגיעה החבילה עם הצינורות החדשים...כל שנותר עכשיו זה להחליף את הצינורת הישנים, ז אוכל לבצע מדידה נכונה ואמיתית של סרן סגור / פתוח.
596125961359614
לגבי הבולמים...אתה בהחלט צודק מוני..לאור המחירים בארה"ב שקלתי גם את האופציה הזו...אבל יש כמה דברים שגורמים לי עדין להסס..:
1. מה אני עושה אם אחד הבולמים מגיע לא תקין...( מניסיון..כבר קיבלתי מארה"ב ציוד לא תקול..) לשלוח חזרה ולהמתין עד שיגיע אחד חדש...
2. מה קורה לגבי אחריות? במקרה של תקלה, מה אני עושה..?
3. על מנת להכניס בולמים לארץ, אני חייב להציג במכס, אישור של UMI שהדגם הספציפי שאני מביא, אכן תואם לרכב. UMI אינם ששים, בלשון המעטה, לספק אישור שכזה...
אלו השיקולים העיקריים שאני חייב לקחת בחשבון, במידה ואחליט כן להביא סט בולמים..

ד ו ר ו ן
26-05-12, 18:03
עידכון קצר..
הוחלט בסופו של דבר שלא לייצר את צינורות - עקב עלויות גבוהות...וכן הוחלט לרכוש את 3 הצינורות בחו"ל...( 35$ לצינור לעומת 400 שקל ביצור בארץ...)...
אמורים להגיע בשבוע הבא...נרכיב...נמדוד...ונרכוש בולמים חדשים....
נעדכן...

אצל האחים סמי המחיר מאד קרוב עד זהה (ולפעמים נמוך יותר) מהמחיר מחו״ל שנקבת בו.
ולא פחות חשוב, הם תקניים.

GodsFather
27-05-12, 07:04
לשם גם אני הפניתי אותך כמו דורון... העיקר שהצינורות הגיעו ואתה מרוצה.

צלם פתיחה וסגירה , זה צריך להיות מעניין.

hem
28-05-12, 08:28
אכן צריך להיות מעניין, במיוחד לאור העובדה שהצמיג נוגע בכנף הפנימית, עוד לפני שהסרן מגיע למקסימום סגירה...אל תשכח..צמיגי 33"...

GodsFather
28-05-12, 12:54
אז יש לך 2 ברירות -

1. להנמיך במפ-סטופ
2. לחתוך את הכנף

hem
28-05-12, 15:52
עכשיו שיש לי צנרת בלמים ארוכה ומתאימה, תהיה לי האפשרות לבדוק באמת את מגבלות הפתיחה / סגירה הן של הסרן הקדמי והן של הסרן האחורי.....

hem
13-06-12, 09:12
חברים בוקר טוב..
זקוק לעזרה / יעוץ...
צינור בלם אחורי, אני רוצה להחליף בצינור החדש שרכשתי, אבל הניפל העליון עקשן ומסרב להיפתח...אני מפחד להפעיל יותר מדי כח על מנת שלא לגזור את הצינור שמן בלמים שרץ לאורך כל הרכב...הניפל כבר מקבל WD40 כמה ימים...אני מתכוון שוב לנסות בשיש הקרוב...
רעיונות יתקבלו בברכה...
יום נפלא.

גלדיאטור
13-06-12, 12:58
היה לי אותו דבר בסוף גאפקה קטנה ועוד כח זה מה שפתח את זה ...:(

יש לך עוד אופציות בקשר לצמיג שמגיע לכנף . בודי ליפט

hem
13-06-12, 16:38
כן...זה יהיה כנראה הפיתרון...קניתי אתמול מפתח ניפלים מיוחד, שמתאים בדיוק למידה של הניפל...אם הוא לא יעזור, נפנה כנראה לג'אפקה ...

BOLSTER
13-06-12, 19:36
יש הגדרות מאוד ברורות לבולם טוב או לא טוב. זה לא מדעי הרוח, זה מדע מדוייק.
תתעלם לרגע מהצבע החיצוני של הבולם וממדבקת הלוגו ותבדוק מספר נתונים:
אורך בולם כמובן, שיסתום שיתאים לקפיצים של הרכב שלך, סוג השמן, אטמים והכי חשוב, מה אתה רוצה לקבל מהרכב שלך.
חשוב מאוד להדגיש את "שלך". מה שמתאים לי, או לו, לא בהכרח יתאים לך. חלק אוהבים קשה בכדי לנסוע מהר, חלק אוהבים רך (נשמע רע). מה אתה אוהב או שואף?
זה שמצאת בולמים באורך שמתאים למתלה של רכבך, זה לא אומר שהשיסתום של הבולם מתאים. אם לא יתאים (כי זה בולם שמיועד לרכב אחר טויוטה, איסוזו או משהו אחר), אז איכות הנסיעה תהיה ירודה, לא נוחה, פעולת ריסון מתלה לא טובה תפגע במכלולים אחרים ובהחלט יכולה להיות מסוכנת!
נכון שבולמי פוקס יקרים, אך מכיוון שכלי הרכב שלך עבר שינויים דרסטיים במתלה, לא תהיה לך ברירה.

גילוי נאות. אנו מוכרים פוקס כמו שאנו מוכרים מותגים אחרים של בולמים. זו המלצתי מכיוון שאחרי שנים של נסיון פוקס, זה פשוט הכי טוב.

שי,

-->