PDA

צפייה בגרסה מלאה : חוות דעת קנגו בנזין?

זיף
08-05-12, 22:05
שלום.
חוכך בדעתי להחליף את הרכב של האישה לקנגו בנזין- צריך רכב גדול יותר ועם יכולת לשאת מטענים בנוחות.
אני יודע שיש כאלו מוונעות בנזין, אוטומטיות, ואם אני לא טועה- החל משנת 2008 החלו להגיע לארץ הקודש.
מי מכיר? יתרונות? חסרונות? רכב נהדר? נבלה שאין לגעת?
וכמובן- אמינות, תצרוכת דלק, ואם אפשר לתחזק לבד- בכלל יהיה טוב.
תודה לכל מי שיכול לתת מידע:).

עמוס.מ
10-05-12, 09:43
שלום גם לך ...זיף
מציע שלפחות במקרה כזה תחתום את שמך למטה כדי שיהיה ..עם מי לדבר
ולעניין,לא ככ יודע לענות לך על השאלות שלך מלבד ידע כללי שהוא בסדר
אני כותב לך בכל זאת,כי אני מכיר אחד כזה אוטומטי למכירה (שייך לנכה) שנראה לי שמור ומטופל
אם תחליט שזה הכוון ארשום את הטלפון ואעביר לך
בלי קשר לסוג,אני נוסע כבר כמה שנים קודם על ברלינגו ועכשיו קונקט,יש נוחות..ויש מקום-הרבה
עמוס

זיף
11-05-12, 00:38
טוב. אז אני זיו....
ותודה על ההצעה אך טרם החלטתי אם זה הכיוון, לפחות לא עד שאבין יותר. אני מחפש מידע בכיוון של מחלות של הרכב, איכות הרכבה כללית, וכו'.
אני בכוונה לא מחפש דיזלים, אני לא צריך לקחת משקלים כבדים ברכב.
תודה על המידע בכל מקרה.
יש למישהו עוד תובנות לחלוק?

moriseven
12-05-12, 01:16
יש לי כאלו 15 בעבודה, והם נוסעים המון (להמחשה אחד 2008 כבר עם 300000 ק"מ + ) יחסית לרנו אמינים (במיוחד יחסית לדיזלים) צריך להתרגל לגיר האוטומט שהוא קצת "פסיכי" (מוריד לראשון קצת לפני זמן העצירה ומושך לפעמים את ההילוכים) אבל הוא ככה יצא חדש מהחברה, כהבלאי שלו גדל והוא כבר ממש משתגע מחליפים שם אלקטרו פיילוט ואולי גם שסתומים בגיר והוא חוזר לסורו.
לשים לב לעשות שם טיימינג כל 90000 ולא כל 120000 כמו שטוענים בחברה (אצלנו בשני רכבים נקרעה שרשרת טיימינג בדרך לטיפול והלך ראש מנוע)
בסך הכל רכב טוב, זריז מאוד, קצת פשוט ולא מפנק מבפנים וטיפולים ותיקונים יחסית לא זולים.

ניצן40
13-05-12, 18:17
שווה לוודאות כמה עולה טיפול וכמה עולה לתקן את מכלול ראשי כמו גיר(יש ל הרגשה ולא מידע שזה לבד יעביר לך את החשק לקנות רנו)
וכמובן לבדוק סחירות(ברנו זה בעייתי...)

זיף
14-05-12, 20:51
שווה לוודאות כמה עולה טיפול וכמה עולה לתקן את מכלול ראשי כמו גיר(יש ל הרגשה ולא מידע שזה לבד יעביר לך את החשק לקנות רנו)
וכמובן לבדוק סחירות(ברנו זה בעייתי...)

תודה רבה על המידע!
יש למישהו מושג על עלויות של טיפולים, חלפים וכו'?
וכמובן- מה אפשר לבד?

asafk
14-05-12, 21:32
זיו

הנסיון שלי הוא עם מגאן בנזין אוטומטי מאותן שנים אשר חולק עם הקנגו את כל המכללים (ואני לא בטוח, אבל לדעתי שניהם יוצאים מאותו ליין בתורכיה). אחד שהיה אצלי (של העבודה) ועוד כמה וכמה וכמה של האחרים, צי די גדול במקום עבודה אחד, צי קטן אבל ממוקד במקום העבודה השני.

במילה אחת - נבלה.
בשתי מילים - נבלה סרוחה.
ואני אפרט.

נקודת התורפה העיקרית היא הממסרת האוטומטית. החל מ150 אלף קילומטר אתה נוסע עם פצצת זמן מתקתקת בחזית הרכב. אם תופסים את זה בזמן זה נגמר בהחלפת סולנואידים ניקוי והחלפת שמן. בכל מקרה הנזק המינימלי הוא 2000 שקל, והמקסימלי 9000. תיקון חלקי בלי החלפת כל החלקים ה"רכים" בתוך התיבה יבטיח ביקור חוזר אצל המשפץ.

נקודת התורפה השניה היא סלילי ההצתה. סיפור של 1400 שקל במוסך (חלקים, לא כולל עבודה). תקלה שחוזרת על עצמה במחזוריות שבין 60 אלף ל 100 אלף ק"מ - בלי שום אזהרה. אי אפשר להחליף רק אחד, אפשר להחליף זוג אבל כשזה קורה מחליפים רביעייה. אגב, כשזה קורה, מהרעידות, גם הגיר נכנס למוד תקלה ויש רק הילוך שני. מצד שני, אין בעיה לנסוע 130 בהילוך שני ורק שני צילינדרים עובדים גם ממצפה רמון עד הבית. ask me how I know......

אחרי שגמרנו עם הדברים ה"גדולים", ואפשר לומר "לא נורא נשים עשרת אלפים שקל בתוכנית חיסכון ובזה נהיה מכוסים", באות ההפתעות הקטנות, כמו מפוח מזגן שעולה 4000 שקל וצריך להחליף כי נשרף לו הקונקטור (בגלל שנכנסו עלים לתוך המפוח..? איך..?? ), בעיות רציניות במערכת הטעינה, ועוד ועוד. המו התעסקות, עלויות לא סבירות.

דיזל ידני יעלה לך הרבה פחות מבחינת תחזוקה - וגם יותר חסכוני בדלק. עדיף. כנ"ל ברלינגו (שלמרות שהוא צרפתי גם כן אין ביניהם שום קשר) - דיזל או בנזין - שיהיה ידני.

חוץ מזה, אני אישית מתחזק פז'ו, ויש כמה חלקים קטנים משותפים לפזו ורנו, כך שאני יכול להשוות מחירי חלפים - ועל פי רוב ברנו הם עולים כפול. אז כנראה זה ככה גם בחלקים שלא משותפים, במילים אחרות, המסקנה שלי היא שקרסו מתמחרים באופן לא הוגן (לצרכן) את החלפים.

אסף.

זיף
14-05-12, 22:40
אסף- תודה רבה.
האמת שחשבתי בכיוון של הבנזין רק מכיוון שעד כמה שאני יודע הן לרוב פחות שחוטות והרישוי שלהן הוא כמו רכב פרטי ולא מסחרי , אבל עם עלויות אחזקה כאלו זה לא רלוונטי. ולמען האמת עד היום לא התעסקתי כמעט עם אירופאיות- כל המכוניות שהיו לי עד כה היו יפניות הארד-קור (2 סובארו ו2 טויוטה) ולא מתחשק לי להיכנס לסרטים כאלו.
ואגב הפתעות וקנגו-
יום אחרי שכתבתי את התגובה השנייה בשרשור התפוצץ לחבר בעלייה לגלבוע המחבר שמקשר את הצינור הגמיש לרדיאטור חימום בנקודה בה הצינור עובר בקיר האש.
הבחור קיבל שפריץ "מפנק" של מים רותחים לרגל (+כווייה). כשבאתי לקחת אותו ראיתי שהמחבר הזה עשוי בכלל מפלסטיק, והוא התפורר ונסדק. אז אמנם סתמנו את הצינורות עם ברגים ובנדים והמשכנו לנסוע, אך זה לא נעים בכלל.

shmulikbg
14-05-12, 23:53
אסף,
שכחת לספר לו על המתגים של החלונות חשמל.:D
כמו שאסף הזכיר, הקנגו והמגאן זהים. הגירים אכן סובלים מתופעות
של החלפת שסתומים ולימוד תוכנה, אבל אם זה מרגיע אותך, בסלילי ההצתה
הסיפור הוא זול יותר, בעיקר כי יש סלילי הצתה בסדרי גודל של 250 ש"ח לסליל.
כל זמן שלא תשתמש בחלפים מקוריים, עלויות די סטנדרטיות.

ניצן40
15-05-12, 10:34
דעתי האישית שמטנדרונים האירופאים יש להזהר (יש יחידי סגולה מצוינים) אבל ככלל מדובר ברכבים עם פוטנציאל תקלות מרשים ויקר
מה עם קורולה סטישיין או 626 סטיישין במקום?(אופציה הגיונית לנפח העמסה +בנזין+ אמינות)
איפון אוטומטי (יכולת העמסה)

זיף
20-05-12, 23:53
טוב. תודה לכולם שוב, נראה לי שמהקנגו נרד.
איפון לא רלוונטי- יש כבר טנדר בבית ואין צורך בכזו יכולת העמסה. זה אפשרי בכלל למצוא קורולה או 626 ? לא ראיתי הרבה כאלו על הכביש.

ישי.פ
22-05-12, 19:58
ברלינגו דיזל ידני זאת חלופה מצויינת זולה ואמינה בצורה מפתיעה.
צריכת דלק מצויינת!

-->