PDA

צפייה בגרסה מלאה : התייעצות לגבי סוזוקי סמוראי

lush
09-05-12, 20:45
שלום לכולם,

אני מתכנן לקנות סמוראי שישמש אותי גם כרכב לנסיעות יומיומיות לעבודה וכמובן כרכב טיולים בסופי שבוע.
היות ואבלה מדי יום ברכב על הכביש (גם בחורף) הנטייה שלי היא לרכב סגור ורצוי עם מזגן.
כמו כן אני חסר ניסיון בעניין ולכן תחילה לפחות אצטרך להעזר הרבה במוסכים לטיפולים (אם כי ברצוני ללמוד לאט לאט לעשות כמה שיותר בעצמי).
כאן בערך נגמר מה שאני יודע שאני מחפש ברכב והשאר רוצה להתייץ איתכם:
1. האם מישהו מכיר מוסכים שניתן לבצע בהם בדיקה\טיפול\יישור קו באזור חיפה?
2. לגבי שנתון, הנטייה הטבעית הלא מלומדת שלי היא לחפש שנתון גבוה.הבנתי גם שהחל מאיפשהו ב-96 הרכב מיוצר מסולסל מה שכנראה ינעים את נסיעתי (ושל אישתי ההרה שתעדיף כרגע לרכך טלטולים אם אפשר), האם יש שיקולים כלשהם לעשות ההפך, כמו לדוגנא זמינות חלפים או משהו בסגנון?
3. כמה מסובך\יקר להתקין מזגן בג'יפ שמגיע בלי מזגן?
4. אשמח לשמוע אם מישהו במקרה מכיר סמוראי במצב טוב למכירה.

מודה מראש,
לוש

ishc
09-05-12, 23:01
כתבתי את דעתי בעבר, לדגמים המסולסלים אין יתרון אמיתי לעומת החסרונות. אם אתה מחפש סגור חפש ג׳ימני. אם התקציב בעייתי, לדעתי חפש ויטרה. בשניהם תחיה יותר טוב בכביש וגם בבית (אם זוגתך נוהגת) וכל עוד המורה היא טיולים ולא עבירות שניהם יעשו את העבודה. בהצלחה.

GodsFather
10-05-12, 07:15
+1 על צחי (ISHC). בתנאים שהצבת - ג'ימני עדיף.

dadi
10-05-12, 08:26
גם אני חושב כמו צחי
מה התקציב שלך ?
לגביי מוסכים באיזור חיפה אחריי שיהיה לך רכב אני יוכל לעזור אני גם מהסביבה
בברכה דדי

lush
10-05-12, 10:22
התקציב הוא בסביבות 25K, ניתן למתוח ל-30K אם יש סיבה טובה.
לגבי הג'ימני, אני יודע שזה אינפנטילי אבל המראה ,החיספוס והפשטות של הסמוראי שובים אותי (ולדעתי כולם פה מסיבה אינפנטילית כך ש... :) )
אני לא מפונק ועד לא מזמן הרכב ששירת אותי היה קליאו מ-92, כך שנוחות זה יחסי.
למה סמוראי סגור זה כזו בחירה רעה? מה הרציונאל מאחוריי ההצעות שלכם.
אני חושב שג'ימני גם לא עומד בתקציב שלי וגם יהיה מסובך יותר לטיפול עצמי.

GodsFather
10-05-12, 11:04
חיספוס זה אחלה לגבר, לא לאישה ובטח לא בהריון.

טיפולים - כמעט אותו הדבר, למעט חיישן פה ושם, אין באמת סיבה לחשוש מזה.

סמוראי סגור זה לא בחירה רעה, זה פשוט לא הולך ביחד עם החספוס P:

ב30 אתה יכול להשיג רכב בסה"כ טוב, ידני או אוטומטי, התנהגות כביש יותר נעימה מסמוראי מסולסל. מבחינת ביצועים בשטח - מצוין.

ishc
10-05-12, 11:33
גם ג׳ימני ואפילו ויטרה הם רכבים מחוספסים, פחות מהסמוראים אבל עדיין. דגמי הסליל לא הרבה יותר נוחים מהעלים ולוקים במחסור בשיפורים (הגבהה למשל זו משימה מאוד סבוכה) וחלקים תחליפיים. רוצה פשטות חפש סמוראי 93 ומטה, ככה תקבל קרב׳ ומינימום חשמל (אין מחשב ואין חיישנים), תשלם על זה בצריכת דלק ואוטו שדורש יותר ״התעסקות ותשומת לב״. בין סמוראי מוזרק וג׳ימני כמעט ואין הבדל בתחזוקה (עם יד על הלב, אתה באמת הולך לעשות הכל לבד?) וגם ויטרה מאוד דומה פרט למתלה IFS קדמי.
בויטרה ובג׳ימני תקבל הגה כוח (לדעתי נחוץ מאוד) ומזגן ב-100% (בסמוראי זו הייתה אופציה) ועדיין על עוד הרכב סטנדרטי אין ממש הבדלים ביכולת השטח פרט לדיפ׳ מעט רגיש לאלימות בויטרה.
בהצלחה.

ניקיטה
10-05-12, 15:31
קודם כל בקשר לג'ימני או סמוראי, בלי קשר לעבירות ושיגעון שיפורים (מדבר אחד שמאמין במהלך הטיולי נטו ללא תוספות והגבהות יתר בשביל לעבור את המסלול) כמו שאנו מדברים על הסמוראי:מכונת כביסה מול סוג של פרייבט (ג'ימני) זה בעיר ובכביש ללא התיחסות לשטח כרגע. אבל יחד עם זאת אם אתה מאלה שלא יכולים לווטר על ה"מכונת כביסה" שהיא רכב שטח נטו, שמסתדר מצויין בכביש(הכל בראש ופונקציית נהיגה) אז הסמוראי עם השוק הנוכחי והנגישות הטיפולית העצמית (זה חלק מהחבילה פה, בלי לתקן הוא לא נוסעה פחות או יותר) זה מציאה עבור משפחתינו "הגמדים" המשוגעים.
חברה עכשיו בקשר למסולסל וסגור אני בתור אחד כזה חייב להעיר, שגם רכב כזה יודעה לעשות את העבודה, כפי שרבים פה ראו במפגש המקסים שצחי סידר שוב פעם תודות בלי סוף!!! חזרה לעיניין, האופציה המסולסלת באמת יחסית יותר יקרה ומוגבלת לצורך התאמה לשטח\שיפור\הגבה, אבל זה בהתאם לצורך, ישנם כאלה שמרוצים כבר זמן רב ולא מחפשים בשידרוגים, כמוכן מזגן במסולסל זה לא נדיר ועובד מצויין, כמוכן הזרקת דלק זה באמת יתרון גם כספי מבחינת הצריכה והשנתון הגבוה יחסית במצב של שוק על הפנים זה נחמד גם.
מעבר לזה במתומצת צחי +1 מבחינתי וברוך הבא למשפחה.

ravemen
12-05-12, 00:18
יצא לך לנהוג על סמוראי פעם?

כנראה שלא. שום אדם נורמאטיבי לא יבחר במודע בסמוראי כרכב יומיומי עבור אישתו ההרה ולו רק בגלל העובדה שזה הרכב הכי לא בטיחותי בעולם. זה עוד בלי לדבר על נוחות הנסיעה הלא קיימת וזה שהדבר היחידי שנוסע יותר לאט ממך על כביש מהיר זה הכביש. אפילו לא עלה על דעתך לשאול לגבי הגה כח.

ואת זה אני אומר לך כבעליו המאושר של סמוראי. קח אחד לסיבוב לפני שאתה בכלל פוזל לכיוון.

אם בכל זאת מסיבה כל שהיא תחליט לשכן את משפחתך ברכב בלי כרית אוויר,אי בי אס, או גג, תקרא את המדריך הזה לפחות שלוש פעמים:
http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1151

jimny4me
12-05-12, 01:32
יצא לך לנהוג על סמוראי פעם?

כנראה שלא. שום אדם נורמאטיבי לא יבחר במודע בסמוראי כרכב יומיומי עבור אישתו ההרה ולו רק בגלל העובדה שזה הרכב הכי לא בטיחותי בעולם. זה עוד בלי לדבר על נוחות הנסיעה הלא קיימת וזה שהדבר היחידי שנוסע יותר לאט ממך על כביש מהיר זה הכביש. אפילו לא עלה על דעתך לשאול לגבי הגה כח.

ואת זה אני אומר לך כבעליו המאושר של סמוראי. קח אחד לסיבוב לפני שאתה בכלל פוזל לכיוון.

אם בכל זאת מסיבה כל שהיא תחליט לשכן את משפחתך ברכב בלי כרית אוויר,אי בי אס, או גג, תקרא את המדריך הזה לפחות שלוש פעמים:
http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1151
+1...מדוייק!

-->