PDA

צפייה בגרסה מלאה : קידום הצתה - באיזה תחום ?

המהנדס
19-02-05, 16:01
אני יודע שקידום הצתה בסמוראי (כמו ברוב הרכבים) מוזן ע"י וואקום מהסעפת יניקה (קרבורטור) ומקדם בצורה מכאנית את הפלטה וככה מקבלים יותר דיוק בהצתה בטורים גבוהים יותר מה שגורם ליותר "כח" למנוע.
אם משהו לא נכון או לא מדוייק אנא תקנו אותי.
השאלה שלי באיזה תחום עבודה הקידום יעיל כלומר מאיזה סל"ד הוא כבר קידם את ההצתה "עד הסוף" או שהעניין לינארי לכל תחום הסל"ד (בקיצור מתי המערכת נכנסת ל"רוויה").

:roll: תודה לעונים.

combina347
19-02-05, 22:21
אני לא יודע לאן אתה חותר ומה אתה מנסה לעשות? (אם זה רק לידע כללי אז אני מבין)
אני יכול לומר לך שהפעלתי וואקום דרך הפה על טורים סרק והטורים עלו
אז כניראה שזה פועל בכל רמה של טורים
אך לדעתי כמה שתלחץ יותר על הגז ככה יקדם יותר משום שאתה מפעיל יותר וואקום

נמרוד
19-02-05, 22:42
http://www.jeepolog.com/ext_images/vaccum_advance_graph.jpg

אלו עקומות קידום ההצתה של ג'יפ סיקס (מתוך הספר הצבאי). יש שני מנגנונים נפרדים, הקידום המכאני שהוא פונקציה ישירה של הסל"ד בתחום מסויים שבו המשקולות והקפיצים עובדים, ויש קידום שהוא פונקציה ישרה-למדי של הוואקום. לסמוראי יש עקומות דומות אני מניח.

מן הסתם שני המנגנונים קיימים כי הם משלימים אחד את השני, אבל אני לא בקיא בפרטים. הנושא מעניין, אני מקווה שמי שיודע יותר יסביר (חנן, קיד, איציק....).

eran4x4
19-02-05, 23:26
אלון - בצילומים שקיבלתה ממני יש את הגרפים למנוע 1000.

משקולות - הניצוץ צריך להגיע בתזמון מסוים יחסית לנקודה מתה עליונה - בכדי שהנצוץ יגיע במרחק זמן קבוע מהנקודה במהיריות שונות של הבוכנה (סל"ד שונה) יש צריך להקדים את הניצוץ ככל שהסל"ד עולה.

לגבי הקשר בין קידום הצתה לווקום נמתין להסבר הבא...

המהנדס
20-02-05, 00:45
תודה לעונים
אמנם עדיין אין תשובה קונקרטית לשאלה הראשונה אבל אשאל עוד אחת : :D
אני רוצה לדעת מה ההשפעה על צריכת הדלק ברגע שהוואקום לא עובד כלל (לא במדוייק כמובן אני אסתפק ב"ממש גדולה" ,"גדולה","זניחה" וכד')

combina347
20-02-05, 00:50
אם אני הבנתי נכון בגלל סל"ד גבוה עלול המנוע לאבד את התזמון של הניצוץ
ז"א הניצוץ יבוא מאוחר יותר לכן מקדימים את מכת הניצוץ ובסל"ד גבוהה בפיצוץ מתאזן
אז כאשר שאבתי את צינורית הוואקום על טורים סרק בעצם פיצצתי את הדלק ליפני הזמן
ואם לא היה לי את זה יכול להיות שהייתי מאבד מכח המנוע במהירויות גבוהות
האם הבנתי נכון?
אם כן אז באמת לפי מהירות המנוע נוצר וואקום יותר חזקשמשנה את תזמון הניצוץ בהתאם למהירות

dizza man
20-02-05, 19:27
משהו מוזר ...

הואקום בדיסטרביוטר אצלי פועל מצויין והממברנה מושכת יפה ..

אתמול פירקתי את הדיסטרביוטר כדי להלחים את המודול שהתנתק
ושחיברתי חזרה שכחתי לחבר את הואקום למקדם הצתה

אני נוסע לי לתומי ואני מרגיש שהאוטו סוחב יותר טוב בסל"ד גבוה אבל ממש משמעותי!!

ולבדיקה חיברתי חזרה את הואקום וירדה הסחיבה

תסבירו לי את זה??? כי זה קצת סותר את מה שזה אמור לעשות והדיסטרביוטר מכוון לא בקידום ולא באיחור...

asafk
20-02-05, 19:40
לגבי השינוי בוואקום-
הלחץ (ואקום) משתנה עם העומס- בגדול, מנוע תקין מייצר ואקום של 23 אינצ' בסרק, ובלחיצה על הגז הלחץ עולה (ואקום יורד) עד ל5 אינצ' (ומתייצב חזרה קצת אחרי עזיבת הגז). העליה בלחץ לא לינארית, ותלויה בכל מיני פרמטרים של פעימת היניקה מהמנוע.
אבל זה רק חצי סיפור. כשיש עומס על המנוע, זה נראה אחרת... לכן לא פשוט לחקות את קידום ההצתה על ידי ואקום.

אסף.

-->