PDA

צפייה בגרסה מלאה : רשמים -צריכת דלק מנסיעה לאילת-כ 11 ק"מ לליטר

yes1952
14-05-12, 12:57
חזרתי אתמול מאילת עם אוסף נתונים כדלקמן:
לפני הנסיעה הכנתי את הרכב-החלפת שני בולמים אחוריים-ניקוי מנוע צעדים -החלפת שמנים-צנורות וואקום חשודים-אוויר בצמיגים
מצויד בקורא תקלות מחובר און ליין שתי תוכנות ניווט שנותנות את כל המידע על מהירות נסיעה, כמות ק"מ ,גובה פני הים וכו'
מילאתי דלק בימיאה הצפונית של פ"ת- מכביש 5 בואכה 6 והמשך 40 עד כביש 25 ירידות סדום וכביש 90 לערבה
רוב הנסיעה היה הרכב מופעל עם הקרוז קונטרול במהירות של 94 קמ"ש-עיכובים מזעריים ביציאה מכביש 40 לכיוון דימונה סדום,
בירידות סדום שילבתי 4*4 גבוה בהילוך שני וירדתי כמעט ללא נגיעה בברקס,
כביש הערבה ניתוק חזרה ל 2*4 ונסיעה עם הקרוז קונטרול באותה המהירות של 94 קמ"ש עד חצבה(אהלן טושי)ולאחר מכן נכנסתי לגרופית לכוס קפה(תודה קובי)
שוב המשך לאילת שעד מבואותיה הקרוז קונטרול היה מופעל נעול על 94 קמ"ש
מיד בכניסה מלאתי דלק(השעון משך לכיוון הריק)--בערב אספתי את כל הנתונים ראיתי את התוצאה ולא האמנתי
בדקתי שוב את הקבלות,את נתוני המרחקים ו,,,,,,,,,אין טעות--התוצאה הראתה 11.1 ק"מ לליטר
בדרך חזרה אותו התירגול(בנוסף עוד שני נוסעים עם הציוד שלהם)-עליות סדום גבו מס שתיה נכבד כאשר חלק ניכר מהעליות היכן שאי אפשר היה לעקוף בבטחה התנועה זחלה-נהיגה פחות שקולה מהירידה לאילת-דהיינו הרבה עקיפות ושימוש בכוחו הנפלא והמגרגר של המנוע בעקיפות
סיכום בבית של המרחק מול צריכת דלק כולל כניסה לפקקי איילון-9.2 ק"מ לליטר
מה אומר לכם כמעט מושלם לעומת צריכת הדלק בנסיעות המינהליות שלי במרכז--כ -6-6.5 ק"מ לליטר בעיר 7.5 -8 מחוץ לעיר,
זה מצדיק את מה שאני כותב-רגל רגישה על דוושת הדלק מקנה לנו עוד כמה קילומטרים לנסיעה-וחוסכת קנסות מהירות וכדומה,
שכחתי לציין--את כל הדברים שתמיד יש לי על הגג הורדתי וכן פניתי חצי מהג'נק שהיה לי בתא המטען,
סעו בזהירות
יוסי

ishc
14-05-12, 13:08
לא יאומן, יותר טוב מסמוראי!!!

GodsFather
14-05-12, 14:16
ביואיק ? זה לא במיילים שם ? :)

yes1952
14-05-12, 14:54
נו אפשר להכניס את השמטת הפרטים החשובים לשרשור האידיוטים
זה מפני שמיד אני חושב שאני תמיד מובן
הרכב הינו GMC Jimmy שנת 1997 דהיינו כמעט חדש
זה הג'מוס הקטן 4.3 ליטר נפח מנוע
סנדק יקר בביואיק יש שנתות למייל ולק"מ
בג'מוס כנ"ל
נו זה הגיל רבותי הגיל
יוסי

nissany
14-05-12, 15:23
אותו דבר פחות או יותר בגראנד צירוקי 5200 נמדד בנסיעה לאילת

sam1g
14-05-12, 20:43
בדרך חזרה מדרום לצפון אתה בדרך כלל נגד הרוח.
משמעותי מאוד בערבה !!

GodsFather
15-05-12, 07:36
90 קמ"ש לאילת... יש לכם את כל הזמן שבעולם, מה ?

yes1952
15-05-12, 09:50
האם אתה מרגיש בהבדלי המהירות בנסיעה כה ארוכה?
הרי מהר מאוד 110 או 120 נהיים זהים ל 90 מבחינת ההרגשה
חוץ מזה שכביש הערבה מלא בניידות משטרה סמויות ולא סמויות
ובנוסף מי כבר ממהר כשיוצאים לחופשה?
ונוסף נוסף זו היתה הזדמנות לבדוק את צריכת הדלק מול צריחת הארנק כל פעם שהוא נשלף לשלם את חשבון הדלק
יוסי

יונתןמצפה
15-05-12, 09:55
90 קמ"ש לאילת... יש לכם את כל הזמן שבעולם, מה ?
אף פעם לא נסעת לאילת עם הסמוראי...?

GodsFather
15-05-12, 10:22
נסיעה לאילת לשם הנסיעה, עם סמוראי, לא. נסיעה במסגרת טיול שגם ככה אתה עושה שטח בדרך, זה כן.

לגבי סמויות ולא סמויות, לא נגיב בעניין. מי שיודע איך להעלם להן יגיע לאילת מהר מאד.

בתכלס, בשביל הניסוי של צריכת הדלק ואו בתנאים אחרים שהצבת, יוסי, אין ברירה אלא לנסוע ככה.

אבל אפשר אחרת ואני לא מדבר על 100 או 110... תעלה ב50-80 אחוז ותוסיף את אלמנטט החשכה - כיף.

yes1952
15-05-12, 12:06
כעיקרון אינני נוהג היום מהר -90-100 לא יותר פשוט חבל סתם לבזבז דלק בנסיעה מהירה ב GMC Jummy
מעבר לכך בעברי יש אופנועים שירדתי איתם לאילת במהירויות יפות וקורעות ערבה וכן איזה שתיים שלוש מכוניות ספורט
אך היום אני נהנה מנהיגה רגועה-לסמן מקום ולחזור אליו בדרך חזרה כדי להרים אבן יפה שהגיע מזרימת הנחלים שעברה בעונה הקודמת
או סתם כך לצלם או למתוח איברים
כן לא בוער לי כלום ואני לא ממהר לשום מקום
וחוץ מזה שמע ידידי הרפלקסים כבר לא כה מחודדים וצריך להיזהר מכל נהגי השבת החכמים שטסים על כביש הערבה
ולא תמיד בנתיב שלהם-במיוחד עם חצו קצת קו הפרדה רצוף ולבן
יוסי

GodsFather
15-05-12, 12:08
מבין אותך יוסי.

zviki
16-05-12, 00:22
ביג דיל..... מה אתה משוויץ? גם לי היה פעם פולסייז שעשה 11 ק"מ לליטר-
שמן

omri_t
16-05-12, 00:40
נסיעה עם בקרת שיוט לא תמיד מסייעת להפחתה בצריכת הדלק, לפעמים להיפך.
שכן בעליות המנוע הבקרה תאלץ את המנוע להאיץ בכדי לשמור על מהירות קבועה ומכאן שצריכת הדלק תגבר אל מול הפחתת המהירות ושמירה על סלד נמוך.

אני לא ממש מודד את צריכת הדלק בסופה (כי זה סתם מידע מעציב)
אבל התקנת שעון וואקום והקפדה על רגל רגישה עושה הבדל משמעותי מאוד שמורגש בכיס.

וגם אני, עם רפלקסים תקינים ייחסית וכמה עשרות שנים פחות מיוסי, לא נוהג לעבור את ה 100 קמ"ש במרבית הנסיעות ולא משנה באיזה רכב.
פשוט כבר מאין לי כוח לנסוע מהר, ואיכשהו אני מגיע בדיוק באותו הזמן רק רענן ושליו הרבה יותר.

ד ו ר ו ן
16-05-12, 00:46
הכל טוב ויפה, אבל למה להתאכזר לרכב בשילוב 4x4 על כביש יבש ומפותל כמו הירידות לים המלח?

בשביל לרדת על בלימת מנוע לא צריך הנעה קדמית בכביש כזה בתנאים האלו.

טלטולי
16-05-12, 01:00
הכל טוב ויפה, אבל למה להתאכזר לרכב בשילוב 4x4 על כביש יבש ומפותל כמו הירידות לים המלח?

בשביל לרדת על בלימת מנוע לא צריך הנעה קדמית בכביש כזה בתנאים האלו.
כן באמת למה ?לא עדיף להוריד ל D רגיל בימקום?

yes1952
16-05-12, 06:43
ראשית אקדים ואומר המטרה לא היתה לחסוך דלק-לו הייתי רוצה לחסוך דלק הייתי קונה סמארט
אני רכוב על הג'מוס מתוך ידיעה ברורה וצלולה שמנוע עם 4.3 ליטר אוהב דלק והרבה
עיניין אותי מה תהיה תצרוכת הדלק בנסיעה ארוכה ללא פקקים וכן לבדוק את כל מיכלולי הרכב שניתן לבדוק בעזרת קורא תקלות
לאחר שהוצאתי סכום נכבד ביותר ליישור קו,
את יתרונותיו וחסרונותיו של הקרוז אני מכיר עוד מימי ידית הגז הקבוע שהיה לי בג'יפ בצבא (וזה היה מזמן)
מהחסרונות?נסיעה בסיני בלילה עם הידית משוכה ,העיניים נעצמות והדיונה שבלמה את הרכב
לגבי ושעון וואקום?יש לי בקורא התקלות עובד נפלא
למה שילבתי ל 4*4?א/ ככה
ב-לוודא תקינות מערכת בבלימה וסיבובים
ג-לא רציתי לבלום את הרכב -רציתי (מאחר והכביש היה נקי ללא רכבים מאחורי)לרדת באיטיות ולא לבלום-פשוט לרדת לאט לאט ולצלם(לא אני)את ההרים סביב
ד-בנהיגה איטית בירידה תלולה יש לך יותר שליטה על הרכב בכביש יבש עם כל הגלגלים משולבים
ומאחר ולא מיהרתי לשום מקום(היה לי זמן רב להגיע ליעד עד שעה מסוימת)ומזמן רציתי לבדוק את התנהגות הרכב בשקט ובשלווה -הרי שמראש תיכננתי את אופי הנסיעה בתיקווה שתנאי הכביש והתנועה יאפשרו לי-ואכן לא התבדיתי והם איפשרו לי
ופעם מורי ורבי אבי מולידי אמר לי פעם-על תבלום עם המנוע ברכב שלך מפני שגיר עולה יותר מבלמים-אבל אל תשכח לשלב את שניהם בירידות מסדום-
בתנאי קיצון שלב את כל ארבעת הגלגלים כשיהיה לך ג'יפ(טוב זה היה פעם)
סך הכל התוצאות שקיבלתי הניחו את דעתי ושמחתי לשתף כאן בפורום ואהבתי את התגובות
צביקי ידידי-לפחות השתמשת בשמן שרוף?
עומרי תודה-בקרת שיוט זו המילה הנכונה אך היא ברחה לי מהזיכרון
יוסי

shay_love_off_road
30-05-12, 05:54
יוסי ידידי, עשית לי חשק לS10/סונומה

רכב נוח כמו ביואיק, - בנסיעה ארוכה הוא יעשה לי 1/9 במקרה הגרוע (הפול סייז שלי יכול רק לחלום על נתון כזה)
אני לא מוותר על יכולת שטח מינימאלית (הרבה יותר טובה מכל ג'יפון פלצן היום) מקום להעמיס את הציוד,
בקיצור, תענוג,

כל הכבוד יוסי, נהנת באילת?

yes1952
30-05-12, 13:24
שי
נהנתי מאוד
בדרך הכרתי את טושי ואת קובי ערבה
נחמד לראות מי מאחורי המסך והטלפון
לו הייתי בגילם הייתי חי בערבה
מאחר וירדתי לחופשה החלטנו לא לרדת עם הביואיק אלא עם הג'מוס
ונהניתי מכל ק"מ של נהיגה כולל קצת ירידה לאיזור תמנע למקומותשהייתי בהם לא תאמין לפני יותר מ 30 שנה עם ג'יפ 1942+עגלה+8 אנשים(חלקם על העגלה)
היינו אז ממש שרוטים עמוקות-עזרנו במחקר על הנבטים-עד היום הם מסעירים את דימיוני
אפרופו אני שוקל להחליף את הג'מוס באינדיאני
יוסי

shay_love_off_road
31-05-12, 00:05
אינדיאני יתן ביצועי שטח יותר טובים בגלל הסרן הקדמי החי,

אני מבין שהג'מוס שלך שמור ומטופל. במידה ותמכור, מה יהיה תג המחיר?

-->