PDA

צפייה בגרסה מלאה : צל"ש לשר התקשורת - מר משה כחלון !

ניר ל
15-05-12, 19:41
היו כאן לא מעט שרשורי הוצאת קיטור במשך השנים , רבים מהם על העוולות הנגרמות מצד חברות התקשורת (טלפוניה ושידורי טלויזיה רב ערוצית) .

הבן אדם הזה חולל כאן מהפכה בסדרי גודל , משהו שקשה היה לדמיין לפני מספר חודשים שלא לומר שנים . הוא פשוט פירק לקרטלים האלו את הצורה (וכמובן לבעלים שלהם) והייטיב באופן הכי ישיר שיש עם כל תושבי ישראל כמעט ללא יוצא מהכלל.

אני מייחס את זה אליו בפרט , בראש ובראשונה . הלוואי וירבו כמותו , למרות שנראה לי שבקצב הזה הוא יכול להפוך את המדינה הזו לגן עדן בתוך 5 עד 10 שנים לבדו. נותן הרבה תקווה .

עלה והצלח ! את הקול שלי הרווחת ביושר !

moshik999
15-05-12, 19:59
היו כאן לא מעט שרשורי הוצאת קיטור במשך השנים , רבים מהם על העוולות הנגרמות מצד חברות התקשורת (טלפוניה ושידורי טלויזיה רב ערוצית) .

הבן אדם הזה חולל כאן מהפכה בסדרי גודל , משהו שקשה היה לדמיין לפני מספר חודשים שלא לומר שנים . הוא פשוט פירק לקרטלים האלו את הצורה (וכמובן לבעלים שלהם) והייטיב באופן הכי ישיר שיש עם כל תושבי ישראל כמעט ללא יוצא מהכלל.

אני מייחס את זה אליו בפרט , בראש ובראשונה . הלוואי וירבו כמותו , למרות שנראה לי שבקצב הזה הוא יכול להפוך את המדינה הזו לגן עדן בתוך 5 עד 10 שנים לבדו. נותן הרבה תקווה .

עלה והצלח ! את הקול שלי הרווחת ביושר !

כל הכבוד ניר יש תקווה
זה מרגש לראות שיש אנשים שיודעים גם לפרגן לנבחרי ציבור.

foty
15-05-12, 20:07
הלוואי שכחלון ימשיך ככה! סוף סוף קם בן אדם מול הקיר והוא עבר אותו!

רק לשנות אותו תפקיד , הייתי אומר שר האוצר אולי?

שמואל

IlanHadar
15-05-12, 20:14
אכן כחלון הוא תותח ואין הרבה שרים כאלה.

אבל - האם המכה בשורת הרווח של חברות הסלולר תתבטא בדיווידנד קטן יותר שיקחו בעלי השליטה (כן אלה שדופקים אותנו בתספורות באג"ח) או בפיטורים שיפגעו בעשרות אלפי בתי אב בישראל (תעשיית הסלולר שלנו מפרנסת 50,000 בתי אב).

לצערי אני חושש שפיטורים זה הכיוון, כמו שהיה באורנג' לא מזמן. אז נכון שאולי רוב הציבור ירוויח אבל תחשבו גם על אלה שיפסידו.

וכיוון שאנחנו בג'יפולוג אני מצביע להעביר את כחלון למשרד התחבורע / האוצר, תחשבו כמה היה יכול לעשות בשבילנו עוד, שיתחיל בהוזלת חלקי חילוף לג'יפ שלי.

ניר ל
15-05-12, 20:54
אכן כחלון הוא תותח ואין הרבה שרים כאלה.

אבל - האם המכה בשורת הרווח של חברות הסלולר תתבטא בדיווידנד קטן יותר שיקחו בעלי השליטה (כן אלה שדופקים אותנו בתספורות באג"ח) או בפיטורים שיפגעו בעשרות אלפי בתי אב בישראל (תעשיית הסלולר שלנו מפרנסת 50,000 בתי אב).

לצערי אני חושש שפיטורים זה הכיוון, כמו שהיה באורנג' לא מזמן. אז נכון שאולי רוב הציבור ירוויח אבל תחשבו גם על אלה שיפסידו.

וכיוון שאנחנו בג'יפטריפ אני מצביע להעביר את כחלון למשרד התחבורע / האוצר, תחשבו כמה היה יכול לעשות בשבילנו עוד, שיתחיל בהוזלת חלקי חילוף לג'יפ שלי.

אילן ,

היות והחברות האלו הן ציבוריות , חלה עליהן רגולציה ויש עליהן פיקוח , יש גם דח"צים מקרב הציבור ויש כמובן בעלי מניות ובעלי חוב שיש להם האמצעים להשפיע על התנהלות החברה . נכון שבלא מעט מקרים אינם ממלאים את תפקידם בצורה מייטבית , אך אין טעם להיכנס לרזולוציה הזו. לשאלתך - המכה בשורת הרווח תתבטא בוודאות בהקטנת הדיבידנד .
למי שזקוק להסבר - בעלי שליטה ממונפים (שלקחו הלוואות ענק ע"מ לרכוש גרעין שליטה בחברה) נוטים להעלות דיבידנד מקסימאלי ע"מ שיסייע להם בהחזר החוב. זה מצב שקיים ממילא - עם כחלון או בלעדיו . לכן כשנכנס בעלים ממונף לחברה מסוג זה , הוא יטה להתייעלות ע"י קיצוץ בהוצאות ובכ"א גם אם החברה מאד רווחית , כי הוא רוצה מקסימום רווח במינימום זמן . הפיטורים הם כמובן של אנשי שרותים , שיווק ותפעול בעיקר- הרבה אנשים שמרווחים מעט כסף . אלו יוכלו למצוא עבודה בחמש החברות המתחרות שקמו להן , השירות יפגע ? כן בטח - כאילו שהיה שירות לפני כן.... גם אם יסגרו את רשות השידור יפגעו לא מעט בתי אב בישראל , שם גם עובדים אנשים שאין מצב שימצאו עבודה חליפית - אבל אף אחד מאתנו לא יצר על כך כפי הנראה....

אני חייב לציין שבאופן אישי , יש לי נייד מהעבודה ואני משלם עבורו למס הכנסה כ 50 ש"ח בחודש , אינני נתקל במחלקות השירות של החברות האלו ומזפזפ / מזגזג בין הוט ליס כבר שנים , כאשר אני משאיר לנציגיהן את מלאכת הניתוק . מה גם שתיק המניות שלי + קרן ההשתלמות המנייתית+ קרנות הפנסייה והביטוח שלי ספגו נזק עצום כתוצאה מהירידה בשווי החברות האלו שמשקלן במדד הוא (היה) גבוה . עדיין בראייה רחבה - אני חושב שצריך לנשק לשר הזה את הידיים.

אני בטוח שאדם כזה יכול להוביל מהפיכות גם במשרדים אחרים, צריך לזכור שמשרד האוצר אחראי על חלוקת תקציבים אבל לא יכול לכפות על משרדים אחרים להשתמש בהם כראוי , כמו כן הבעייה במרבית משרדי הממשלה היא הפקידות הממשלתית עצמה ולא החברות או הסקטורים שתחת שליטתם. יש הרבה עבודה ....

דרור ברלי
15-05-12, 21:20
על כל כחלון יש כמה מופזים, ישיים, שטייניצים, כצים... גן העדן עוד רחוק. רחקו מאוד.

zviki
16-05-12, 00:34
אחת מהנאות החיים שהיו לי לאחרונה. הצלחתי לכופף את סלקום למחיר שלא רחוק מההצעות של החברות החדשות בשוק. פתאום הרגשתי שיש לי כח , הרגשתי שבצד השני מתחילים להזיע, ניקנקו אותנו שנים, היינו שפוטים שלהם. הורידו לי תעריפי גלישה, זמן אוויר, כמעט ורקדו פסדובלה אם רק הייתי מבקש. ימות המשיח,אורגזמה. ואני משחק אותה " טוב ,קיבלתי את הצעתכם החדשה ואדון בה בכובד ראש, אחזור אליכם" הנקמה מתוקה מדבש, חד וחלק. כן, אני שונא אותם. [את חברות הביטוח יותר]
כפי הנראה- חשבון הטלפון החודשי שלי יקוצץ בחצי, לפחות.

חובת ההוכחה מעתה חלה על החברות החדשות, משום מה- יש לי הרגשה שנחזור מקופלי זנב לחברות הסלולר הוותיקות. משהו לא מריח לי טוב בכל העסק, עשו ממני כבר סקפטי מקצועי.
נותר לפרק עוד מוקש, חברת החשמל, זה גם יגיע אם כי - כנראה אני כבר לא אזכה לכך. חברת החשמל: עסק לכל דבר ועניין הדורש מלקוחותיו -קנו ממני כמה שפחות אחרת בקיץ לא תהיה לי סחורה למכור לכם.
ואיך אפשר בלי כחלון? רק מי שלא גדל ברחביה או ברמת אביב מסוגל להבין. המשך להכות בהם , בכל תאגידי הקפיטליזם הדורסני עם שלוחותיו בכנסת ישראל, עד זוב דם.
אני מצדיע לך.

אביעד פ.
16-05-12, 20:10
צביקה,
פירוק חברת חשמל רק יכניס עוד כסף לכיס העמוק של עשירי המדינה.
אף אדם נורמלי לא יוכל לקנות חלקים מחברה כל כך ענקית. מחירי החשמל יעלו.

היום, הם בין הנמוכים בעולם.
מה יצא למישהו מאזרחי ישראל מפירוק של החברה?
(חוץ ממענקי פרישה ופיטורין בסכומי עתק לעובדים שאין צורך בם עוד).

ניר ל
24-05-12, 10:39
כנראה שהערצת הציבור לשר התקשורת בעקבות המהלך, פתחה את העיניים לעוד אי אלו אישי ציבור ורגולטורים . מלבד נסיונות לקחת חלק מהקרדיט הם גם מחפשים איזה עוד ברווזים אפשר לצוד עכשיו ומיד ... , כשיורים מהמותן מבלי לבדוק לאן - מתחילות הצרות.

שינויים צריכים להעשות בהדרגה , צריך לתת לכלכלה זמן לעכל אותם . קרו בשנה האחרונה שני ארועים מהותיים - וועדת ששינסקי שהמלצותיה חתכו את הרווחים העתידיים של משקיעי חיפושי הגז בצורה מהותית (ע"ח הגדלת רווחי המדינה ממסים) . הדבר השני הוא כמובן פתיחת שוק התקשורת לתחרות (זה היה תהליך מאד ממושך ,שהתוצאה שלו היא אגב הקטנת רווחי המדינה ממיסים, הקטנת רווחי החברות , רווח נטו של הציבור) .
העניין הוא , שמי שמשלם את המחיר הוא המשקיעים - אלו שהשקיעו מאות מליוני דולרים במשך עשרות שנים בחיפושי סרק אחר נפט ואלו שהשקיעו מאות מליוני ש"ח בהקמת תשתיות תקשורת . לבוא ולשנות את כללי המשחק בדיעבד , זה עניין בעייתי ויש לו השלכות לגבי עתיד ההשקעות במדינת ישראל , בגלל זה מהלכים כאלו צריכים להעשות מאד במתינות כדי לתת למשקיעים זמן הסתגלות . הרי המדינה לא מתכוונת להשקיע מתקציבה בפיתוח תשתיות ועסקים - מצפים להשקעות פרטיות . אני כבר רואה איך העליהום הזה עומד להפוך "בכייה לדורות" ...

היפה והחיה
24-05-12, 22:05
אכן מגיע כל הכבוד, אבל....

יש לזכור שאת תחילת המהפכה התחיל השר הקודם, אטיאס.
ניצני המהפכה היו ניוד מספרים וביטול קנסות יציאה.
לאחר שינוי התיקים הגיע כחלון והקרקע היתה מוכנה למהפכה.
אני לא מבטל את חלקו של כחלון אבל גם לאטיאס מגיע קרדיט גדול.

שישיכו כך וימיכו לגרור עוד הרבה אחרים לעשייה.

-->