PDA

צפייה בגרסה מלאה : צביעת בית עץ

אודי פ.
15-05-12, 20:19
שלום, אני בונה בית עץ לילדים בחצר. הבסיס הוא דק מוגבה מאורן על רגליים ועל חלק ממנו בנוי בית מקורות אורן או לוחות (עוד נראה).
השאלה שלי - איך ועם מה לצבוע אותו כדי שיחזיק מעמד כמה שיותר?
תודה, אודי

אמיר ב.א
15-05-12, 22:58
yacht varnish או משהו דומה ,

לכה באיכות טובה מחזיקה מעמד כמה שנים - כמובן רצוי לחדש כל שנה שנתיים

אם הגוון של הלכה יותר כהה - מחזיקה יותר טוב בשמש.

משהו בסיגנון הזה(לא דווקא של החברה הזו):

http://www.tambour.co.il/UserFiles/File/Catalog/Yacht_Varnish.pdf\

אודי פ.
15-05-12, 23:06
תודה רבה

פלג_
16-05-12, 00:06
אני חושב שבמקרה הזה.

עדיף צבעי דק, שנספגים בעץ.
בעניין הגוון, לא לשכוח שהגוונים הכהים, מאוד מאוד חמים בשמש, עד שלא ניתן ללכת עליהם ללא נעלים. מנסיון.
אבל זה כבר תלוי איפה זה ממוקם.

בכל מקרה אני יותר ממליץ על פלוד או בונדקס.

בהצלחה
פלג_

hogi
16-05-12, 00:35
במשך שנים עבדתי עם וורניט של טמבור. או שאני השתנתי או שהם שינו לפני שנתיים-שלוש את הנוסחא אבל הוא פחות עמיד מפעם..
ייאכט וורניש קצת יותר עמיד וחזק אבל בשמש ישירה גם הוא צריך חידוש ועדיף לאחר ליטוש וניקוי - בלבול מוח...
לפני שנתיים נמאס לי לחדש כל הזמן את רצפת הדק וצבעתי עם פלוד - קניתי אמולסיה [עץ ועצה] ומאז הוא לא מתקלף ולא דוהה, עבר גם שני חורפים וגם פעמיים קיץ בלי חידוש ובלי שום טיפול.

אפשרות בטעם של פעם - למרוח בשמן פשתן. אחרי כמה ימים זה כבר לא מסריח ונותן הגנה מצויינת לעץ.

אגב, בית העץ שלנו בנוי כולו מעצים ממוחזרים ולמעט החזית שהייתה מעצים צבועים ולכן חודשה, שום דבר לא צבוע ואני דווקא רוצה שהוא יקבל מראה של צריף ישן.

https://lh3.googleusercontent.com/-5XDFVdYDxIo/T7LLI03x8iI/AAAAAAAAAps/6sw-QTd2kM4/s640/%D7%91%D7%99%D7%AA%20%D7%A2%D7%A5.JPG

JustDoB
29-06-12, 18:55
אני הולך על שמן פשתן פעמים בשנה. עושה את העבודה.
61089
..

עידו לוריה
29-06-12, 21:54
+1 לפלוד או שמן פשתן .

עידו

zagi
30-06-12, 06:54
השאלה כבר מלפני חודש אבל למען הדורות הבאים ...
שמן פשתן מסריח מאוד וכשהוא מפסיק להסריח זה אומר שרובו התאדה .
אני לא ממליץ על שמן פשתן .

פלוד ובונדקס אכן יעשו עבודה טובה מאוד ויאכט וורניש אכן מתקלף עם השנים ( בסביבה לא לחה , מיועד לשימוש ימי ).
אך בשונה מדקים ( משטחי דריכה )דווקא לקירות עץ חיצוניים הייתי ממליץ על הורנית של טמבור בגוון של רוב הפרגולות הישנות .
הורנית פשוט מתאים לתנאי מזג האוויר בארץ ומחזיק מעמד המון שנים ללא טיפול , רק חבל שהגוון מזעזע : ) .

hogi
30-06-12, 12:48
אני לא ממליץ על שמן פשתן .

פלוד ובונדקס אכן יעשו עבודה טובה מאוד ויאכט וורניש אכן מתקלף עם השנים ( בסביבה לא לחה , מיועד לשימוש ימי ).
אך בשונה מדקים ( משטחי דריכה )דווקא לקירות עץ חיצוניים הייתי ממליץ על הורנית של טמבור בגוון של רוב הפרגולות הישנות .
הורנית פשוט מתאים לתנאי מזג האוויר בארץ ומחזיק מעמד המון שנים ללא טיפול , רק חבל שהגוון מזעזע : ) .

בגוון ישן אתה מתכוון למה שהם קוראים גוון מהגוני?
הוא אכן החזיק אצלי שנים ללא טיפול והגוון השקוף לא החזיק. חשבתי שיש הבדל בנוסחה בין העבר להווה. האם לדעתך יש הבדל כימי בינו לבין הגוון השקוף שבגללו הוא מחזיק יותר מעמד?

omri_t
30-06-12, 12:53
ברשותכם שאלה באותו נושא:
פעם היו משתמשים בשמן שרוף לשמור על מחסנים וצריפים מעץ.
זה אפקטיבי? או שפשוט זה מה שהיה בנמצא....

zagi
30-06-12, 17:31
בגוון ישן אתה מתכוון למה שהם קוראים גוון מהגוני?
הוא אכן החזיק אצלי שנים ללא טיפול והגוון השקוף לא החזיק. חשבתי שיש הבדל בנוסחה בין העבר להווה. האם לדעתך יש הבדל כימי בינו לבין הגוון השקוף שבגללו הוא מחזיק יותר מעמד?

אני לא זוכר את השם של הגוון ( אני לא משתמש בו הרבה ) אבל מחר אבדוק במחסן .
אני לא מבין בהרכבים כימיים , אך הנסיון לימד אותי שהוורנית בגוון של הפרגולות שהיו בונים פעם שכולם אהבו אכן ״עושה את העבודה ״ .

עומרי שמן שרוף גם מסריח ומלכלך למגע אבל בשימוש לצביעת ארגזי רוח וכדומה הוא מווין , צריך חידוש פעם ב3 שנים לערך .

JustDoB
01-07-12, 21:11
אני לא ממליץ על שמן פשתן . .
61479
לי דווקא הריח של פעם עושה את זה, אבל זו בטח סוגיה של טעם וריח,
יש לי המון עץ לעבור עליו - גדרות, שערים, פרגולות, מחסן, שולחן פיקניק ו- הבית על העץ, אז הכי זול לי זה פיסטולט וכמה גלונים של שמן פשתן כל מעבר עונות.

hogi
01-07-12, 22:49
היום לכל דבר יש מוצרים ייעודיים כדי שנוציא עוד כמה גרוש מהכיס.
לפני שנה נאלצתי לפרק את הגג של הבית כדי לשנות זוויות. מתחת ללאטות מצאתי קורות 5X10 שמרחו עליהן שמן שרוף [מצאתי גם דלת מעוקמת של רנו 4...]. הן נשמרו כל כך טוב משנות השישים ועד עכשיו שהשתמשתי בהן כחלק מהבניה של הגג החדש!

zagi
01-07-12, 23:26
61479
לי דווקא הריח של פעם עושה את זה, אבל זו בטח סוגיה של טעם וריח,
יש לי המון עץ לעבור עליו - גדרות, שערים, פרגולות, מחסן, שולחן פיקניק ו- הבית על העץ, אז הכי זול לי זה פיסטולט וכמה גלונים של שמן פשתן כל מעבר עונות.

זה לא ריח של פעם , זה פשוט מסריח .... תקנה ליטר אחד ( שקלים בודדים ) ותבין .

אכן שמן שרוף עושה עבודה מצויינת , אך כפי שציינתי הוא מאוד מלכלך למגע ומסריח ( פחות משמן פשתן ) .

-->