PDA

צפייה בגרסה מלאה : צריך עזרה בבחירת משאבה טבולה לביוב

סופת המדבר
15-05-12, 20:47
בקרוב השירותים בבית יעברו מקום ויהיו יותר נמוכים מהבריכת ביוב המרכזי
מה שאני עושה זה- חפרתי בור בעומק של מטר+ הכנסתי לתוכו מיכל שחור פלסטיק
ומהמיכל אני צריך לשאוב את הביוב לבריכה
המשאבה תשב בתחתית המיכל היא תצטרך להרים את הנוזלים לאיזה מטר גובה
ואז זוית 90 מע' לקו אופקי ולדחוף עוד איזה 15 בשיפוע ממש קטן של כמה מעלות בלבד
הביוב יהיה ביוב ביתי כללי
איזה משאבה כדאי\ עדיף? עם טוחן בלי טוחן איזה חברה וכו'..

עכשיו ראיתי שרשור ישן שלי בנושא שהוא קצת רענן לי את הזיכרון
אבל אם למישהו משהו להוסיף אני אשמח

ירון גל
15-05-12, 21:13
כל משאבה איטלקית
עם טוחן ומעבר חופשי גדול
אבל מומלץ במשאבות
שהמשאבה מרימה (כעיקרון אומרים לפחות מטר וחצי) ואז יורד בגרביטציה לבריכה
כי במידה וכל הצינור "בעלייה" היא תעבוד לנצח כי ברגע שהמשאבה תפסיק לעבוד כל הביוב יחזור בחזרה לבור
ועל חוזר זה כבר מתכון לצרות

shachar
15-05-12, 21:38
תקשיב לירון . אתה חייב ליצור ברך כדי למנוע מהביוב של כל הבית לזרום לבור שחפרת ולהציף אותו

Sent from my GT-I9100T using Tapatalk

סופת המדבר
16-05-12, 08:19
למה מה יכול ליהיות בעיה באל חוזר קלפה?

Orang
16-05-12, 09:38
ידידי היקר
לפני כ - 20 שנה עשיתי בדיוק את מה שאתה רוצה לבצע כעת, ולהלן מס' המלצות.
1. בחר את המיכל הכי גדול שניתן, המשאבה רק תעבוד פחות.
2. המשאבה האיטלקית ששמתי לפני 20 שנה עובדת עד היום ללא שום בעיה, משאבה גורסת\ טוחנת.
3. הכי חשוב זה לבצע מעקף למצוף המובנה, בדרך כלל זה כבר מגיע עם המשאבה, זאת אומרת שיש לך מתג חשמלי חיצוני שאתה יכול להפעיל לבד את המשאבה גם במידה והמצוף נתקע מסיבה כזו או אחרת, לא מתבצעת שאיבה.
4. המיכל השקוע באדמה מגיע אטום לחלוטין עם מכסה עליון שנפתח, את הפתח לצינור היציאה אתה אמור לחתוך בעצמך, בדרך כלל 2" , אל תתעצל ובצע את החור במיכל עם כוס ייעודית בקוטר הנדרש ובחלק העליון ביותר שניתן בדופן המיכל, על מנת שהצינור יכנס "בול" ולא יהיו רווחים, כמו כן ממולץ לבטן (לא סיליקון, בטון בלבד) את האיזור מבחוץ על מנת לשלול כניסה של שורשים לתוך המיכל, תאמין לי אני יודע מה אני אומר, שורשים אוהבים מקורות מים ולא יהססו לחדור פנימה למיכל אם תשאיר להם צ'אנס.
כמו כן, במידה ואתה לא מתכוון לרצף או לבטן את השטח שמעל המיכל דאג שמכסה המיכל יבלוט מעל האדמה כ - 20 ס"מ, זה יחסוך לך צרות.
5. לבסוף, בצע ברך של 40-50 ס"מ על מנת שהמשאבה רק תשאבעד הברך ומשם בשיפוע לביוב המרכזי זה יזרום לבד, למרות שאין למשאבה שום בעיה לדחוף את זה הלאה, אצלי המרחק לביוב הוא כ - 20 מטר, הברך רק תמנע חזרה לבריכה של כל הצנרת בכל פעם שהמשאבה מפסיקה לעבוד.
6. דאג לחבר שרשרת ברזל למשאבה ולתלות את קצה השרשרת בצמוד למכסה העליון, ובמידה וקיימת בעיה כל שהיא אתה לא צריך לצלול, אתה פשוט מרים את מכלל המשאבה עם השרשרת שקשרת.
7. הבנדים שיחברו את הצינור הגמיש של המשאבה לצנרת ה - 2" מומלץ לא לחסוך בהם ולשים את הכי רחבים וטובים שניתן להשיג, ככה תהיה בטוח שהמשאבה לא תעיף לך איזה צינור.
8. בקיצור, כשמתכננים את הכל בצורה טובה, (אל תתבייש לשאול ולהתייעץ עם בעל מקצוע בתחום) ומבצעים את העבודה במקצועיות ולא חוסכים בחומרים, שוכחים שיש דבר כזה, והעסק פשוט עובד לאורך שנים.
9. לדאוג לא להשליך לאסלה ניר טואלט או כל צרה אחרת.
10. עבודה נעימה, ובהצלחה.

סופת המדבר
16-05-12, 23:09
כל מה שאמרת פה חשבתי לעשות פחות או יותר
אני לא יכול להגביהה את המכסה של המיכל כ'כ מהאדמה כי אחר כך הכניסה של החומר למיכל תיהיה קצת נמוכה
את ה'ר' אני לא יכול לעשות יותר מידי גבוה כי אז היא תבלוט לי מתוך האדמה ותפריע
אני לא מתכוון לחבר בין המשאבה ל2'' עם צינור גמיש
אלא ישר להבריג על המשאבה צינור 2'' ואז ברך אחרי הברך חיבור מהיר ואז יציאה להמשר הדרך
עוד שאלה.
מה הגובה\ טווח שאיבה של המשאבה? ז'תומרת שלפי מה שאני רואה בכל המשאבות הכבל של המצוף קצר
נראה שיש לו איזה טווח של איזה 30-40 ס'מ גובה מפלס בין כיבוי להדלקה
איך אפשר להגדיל את הטווח שאיבה האוטומטי? כבל מצוף יותר ארוך?

ירון גל
16-05-12, 23:18
1. על חוזר זה מתקון לצרות רצוי לברוח כמה שיותר מספיק שחתיכת נייר לא תאפשר לו סגירה מלאה ואתה בבעיה, והם מחלידים ונתקעים כל הזמן. גם בתכנות הסנקה גדולות מנסים לברוח מזה ככל שניתן
2. בדר"כ המשאבות מגיעות עם מצוף של מטר מהלך שכמובן ניתן לכוון לפחות אבל תמיד אפשר להוסיף מצוף חיצוני
3. הכי חשוב בכל הסיפור הזה זה "צינור אוויר" צינור (בגודל כזה גם צול מספיק) שמשחרר את עודפי האוויר מעל גובה הבית ומונע ריחות רעים מהביוב

Orang
17-05-12, 01:17
אני לא מתכוון לחבר בין המשאבה ל2'' עם צינור גמיש
אלא ישר להבריג על המשאבה צינור 2'' ואז ברך אחרי הברך חיבור מהיר ואז יציאה להמשר הדרך
עוד שאלה.
מה הגובה\ טווח שאיבה של המשאבה? ז'תומרת שלפי מה שאני רואה בכל המשאבות הכבל של המצוף קצר
נראה שיש לו איזה טווח של איזה 30-40 ס'מ גובה מפלס בין כיבוי להדלקה
איך אפשר להגדיל את הטווח שאיבה האוטומטי? כבל מצוף יותר ארוך?

בהנחה שגובהו הכללי של המיכל הוא כמטר אחד, והגובה של המשאבה הוא 50 ס"מ, והכבל של המצוף עוד 40 ס"מ , הרי שכיסית את כל גובה המיכל, אתה לא צריך להאריך שום מצוף, אלא אם עומק המיכל שלך הוא מטר וחצי או יותר.

לגבי הצינור הגמיש, מנוע המשאבה בעל מומנט חזק ובכל תחילת פעולה ישנו איזה רתע מסויים, ברגע שאין צינור גמיש שיספוג את הרתע, כל הזעזוע יעבור לצנרת, ולאורך זמן זה יכול להיכשל בצורה כזו או אחרת, קח זאת בחשבון ותזכור שהמשאבה אינה מקובעת לכלום, היא בסך הכל מונחת בתחתית המיכל.
בהצלחה, אורן

HEND
21-02-14, 22:40
שלום חברים,

נכנסתי אומנם לתוך תגובה במקום ליצור שאלה חדשה אבל,

אני מחפש לבדוק צריכת חשמל של משאבה טבולה, מדובר בדייר יחיד בדירת מרתף שהצריכה היא מאוד איטית.
בפועל כאשר המשאבה מחוברת לחשמל ולא שואבת היא עדיין צורכת חשמל בצורה לא סבירה.
הבדיקה נעשתה ע"H הורדת כל במפסקים בלוח פרט למפסק של המשאבה, והצריכה הראתה בממוצע צריכה של 1 קוטש
הפעולה בוצעה במשך לילה שלם כ 8 שעות שבהם לא היה כל שימוש בחשמל פרט למפסק המשאבה שהיה למעלה.
הכל היה מנותק.
האם מישהוא יכול להסביר את התופעה? המשאבה לא נתקעה היא עובדת תקין כשמגיע המפלס הנוזל המצוף מפעיל אותה עד ירידת המפלס בצורה תקינה
הבעיה היא צריכת החשמל בלבד.
אם יש לכם רעיונות גם כיצד ניתן לבדוק את הצריכה של המשאבה בלבד שונה ממה שרשמתי אשמח לשמוע.

תודה רבה.
חן

shachar
22-02-14, 01:26
יכול להיות שיש זליגה במצוף או בחיבורים כך שהמשאבה מסתובבת בזרם נמוך באופן קבוע.
תנסה לבדוק את המצוף והחיבורים שלו

Sent from my GT-I9100T using Tapatalk

-->