PDA

צפייה בגרסה מלאה : התייעצות בנושא - מהירות מופרזת

moshik999
16-05-12, 12:14
הרי זה אבסורד וצביעות מה שקורא בנושא מהירות מופרזת
אדם ממוצע הולך לקנות רכב מסבירים לו על הביצועים של הרכב תאוצה ומהירות מירבית
אבל בפועל אסור לו לעבור את המהירות המותרת שהיא רחוקה מאד מהמהירות המירבית

אז למה בכלל מייצרים מכוניות שנוסעות מהר אם אי אפשר להשתמש בזה?

האם עתירה לבג"ץ (בהרכב הנוכחי) נגד המדינה לשאלה : מדוע לא תאסור המדינה ייבוא של רכבים
הנוסעים מעל 110 קמ"ש וגם מדוע לא תחייב המדינה להתקין מנתק הצתה במכוניות קיימות ב 110 קמ"ש.

האם יש סיכוי לעתירה כזו להתקבל?

הרי יהיה אפש לייצר מכוניות הרבה יותר חסכוניות ועם הרבה יותר אביזרי בטיחות ונוחות באותו מחיר
אם למכוניות האלה תהייה מגבלת מהירות מירבית.

boaz avrahami
16-05-12, 12:18
לך על זה.
נראה לי שדרור אפילו יסכים להשתתף איתך בהוצאת המשפט.... הוא חולה על רעיונות כאלו

להשכלה כללית - במשאיות (וייתכן שגם באוטובוסים) כבר קיים מגביל מהירות עם טכוגרף.
רק תבקש שיוסיפו זאת למכוניות נוסעים ומנוולים של משרד התחבורה יקפצו על המציאה.

itayt
16-05-12, 12:20
באותו משקל, אולי כדאי לשקול לבדוק מדוע מאשרים למכור סכינים, מזלגות, או כל כלי חד אחר ומפה אתה יכול להמשיך כיד הדמיון. היכולת של מוצר לבצע דבר מה אינה קשורה לחוק האוסר על שימוש מסויים. כולי תקוה שחס וחלילה בעתיד, אף אחד לא יחשוב גם להגביל רכבים למהירות מסויימת, יש גבול כמה המדינה יכולה להכנס לנפשו וחייו של אזרח.
לשאלתך, כמובן שחבל על הכסף בלהגיש עתירה כזו...

---
I am here: http://tapatalk.com/map.php?przq42

moshik999
16-05-12, 12:24
לך על זה.

לא נראה לי הם רוצים את הכסף של הדוחות.
וגם מכוניות יעלו זול יותר ויהיה להם הרבה פחות מיסים.

moshik999
16-05-12, 12:38
באותו משקל, אולי כדאי לשקול לבדוק מדוע מאשרים למכור סכינים, מזלגות, או כל כלי חד אחר ומפה אתה יכול להמשיך כיד הדמיון. היכולת של מוצר לבצע דבר מה אינה קשורה לחוק האוסר על שימוש מסויים. כולי תקוה שחס וחלילה בעתיד, אף אחד לא יחשוב גם להגביל רכבים למהירות מסויימת, יש גבול כמה המדינה יכולה להכנס לנפשו וחייו של אזרח.
לשאלתך, כמובן שחבל על הכסף בלהגיש עתירה כזו...

---
I am here: http://tapatalk.com/map.php?przq42

לא נראה לי אותו דבר .בהנחה שאתה שומר חוק אתה לא מעדיף שיסירו את המכשול בפני העיוור.
אני לא רוצה לעבור את המהירות המותרת (סבלתי מזה מספיק) אבל אני קצת לא שם לב ואני ב 130
למה בכלל שתהיה אפשרות שהיא לא חוקית?
אתה לא מחזיק סכין מטבח מקלף סלט ופתאום יש אפשרות סבירה שתדקור מישהו
וגם ובעיקר עבירת המהירות כשלעצמה לא גורמת נזק זה יכול לעבור גם בלי נזק (ברוב המקרים)
עם סכין, דקרת גרמת נזק בוודאות.

meir alony
16-05-12, 12:45
אבל לג'יפאים יש הנחה במצלמות המהירות :) :

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000749352

GodsFather
16-05-12, 13:45
מהירות מופרזת היא גם 90 בכביש 50.. מה אז? אולי נגביל את המהירות על פי חיישן בשילוב GPS?

shmil
16-05-12, 14:05
<!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:PunctuationKerning/> <w:ValidateAgainstSchemas/> <w:SaveIfXMLInvalid>false</w:SaveIfXMLInvalid> <w:IgnoreMixedContent>false</w:IgnoreMixedContent> <w:AlwaysShowPlaceholderText>false</w:AlwaysShowPlaceholderText> <w:Compatibility> <w:BreakWrappedTables/> <w:SnapToGridInCell/> <w:WrapTextWithPunct/> <w:UseAsianBreakRules/> <w:DontGrowAutofit/> </w:Compatibility> <w:BrowserLevel>MicrosoftInternetExplorer4</w:BrowserLevel> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 9]><xml> <w:LatentStyles DefLockedState="false" LatentStyleCount="156"> </w:LatentStyles> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 10]> <style> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"טבלה רגילה"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} </style> <![endif]--> Back to square one

שם ננעל, אמיר, אתה מביא אותו לאותו נושא?
:)

דרור ברלי
16-05-12, 14:53
באחת מתוכניות הרדיו ההזויות שבהם עולים מאזינים משועממים כדי להרצות את משנתם ולהציע כל מיני הצעות מטופשות, עלה פעם איזה פרופסור זקן אחד, שצווח שצריך להגביל את כל המכוניות למהירות של 40 קמ"ש כדי למנוע תאונות.

אבל האידיוט הזה עוד באמת לארג'. כי לעומתו, אמר פעם לא ממש מזמן, מישהו בכיר במשרד התחבורע, ש"במהירות אפס אין תאונות".

הדגמים היקרים במבחר של פרארי, למבורגיני, פורשה, קוניגסג, לקסוס LFA, קורבט ZR1 וכו', עוברים בקלות 300 קמ"ש.
בוגאטי ויירון לדוגמה קיצונית ממש, היא מכונית כביש סדרתית שמגיעה תיאורטית ל -400 קמ"ש. אתה מכיר כביש ציבורי בעולם שאפשר, מעשית, לנסוע עליו 300 קמ"ש יותר מכמה שניות ברציפות? אפילו בגרמניה איפה שזה לכאורה מותר? אני מבטיח לך שלא. אתה מכיר מסלול מירוץ כלשהו בעולם שמאפשר לאותה בוגאטי ויירון לממש את פוטנציאל 400 הקמ"ש? למעט מישורי המלח ביוטה?...

בכל פעם שאני בגרמניה אני מנסה להגיע למהירות המירבית של המכונית לכבודה נסעתי לשם - וזה קורה כמה וכמה פעמים בשנה. מנסיון, גם על אוטובאן גרמני, כבר ב-200 קמ"ש אתה חריג ומהיר בהרבה מהרוב המוחלט של התנועה שמסביבך. פעם אחת (דווקא בספרד ובניגוד מוחלט לחוק) הצלחתי למצוא קטע אוטוסטרדה מספיק ארוך ומספיק פנוי שאיפשר לי 280 קמ"ש רצופים במשך דקה-שתיים בפורשה טורבו, דקה שתיים ולא יותר, כי ברגע שמאתיים מטרים לפני איזו סיאט טולדו דיזל עתיקה יצאה לעקיפה של משאית ב-120 קמ"ש, אני הייתי צריך לעמוד על הבלמים בהיסטריה כדי לא להימרח לתוכה ולהפוך לעיסת פח, פלסטיקים ובשר מרוטש. ראיתי 230 ומשהו קמ"ש בפרארי 430 צ'אלנג' בסוף הישורת הבאמת קצרצרה במסלול פיוראנו, ו- 260-250 קמ"ש ביגואר XKRS ממש לא מזמן (ספטמבר האחרון) לקראת סוף הישורת המאדו ארוכה של הנורבורגרינג-נורדשלייפה, היו לי גם לא מעט נהיגות של 250 קמ"ש רצופים לאורך דקות רבות על אוטובאנים בכל מיני מרצדסים/ב.מ.וו/אאודי/יגואר וכיו"ב מכוניות פאר מהירות, אבל זה באמת נדיר. לרוב, גם כשאתה הכי מהיר ברגע נתון על קטע אוטובאן גרמני ונוהג במכונית שיכולה הרבה יותר, תמצא את עצמך רוב הזמן סביב 170-180 מקסימום.

אז תישאל השאלה - מי צריך את זה?
אף אחד לא צריך את זה, באחריות. אבל מה? כולם רוצים. ואם אי אפשר/אסור לנסוע בפועל כל כך מהר, כולם רוצים לדעת שלפחות תיאורטית הם יכולים - והם גם מוכנים לשלם על זה המון כסף, ועוד יותר המון כסף לכל מיני סדנאות מתמחות שמשפרות את פוטנציאל המהירות הפסיכי של המכוניות האלה. וזה כי נתוני ביצועים מרשימים הם משהו שמוכר מכוניות. במיוחד מכוניות יקרות. העובדה שהרוב המוחלט של בעליהן לא מסוגלים להשתלט עליהן כשהן משחררות את מלוא הפוטנציאל שלהן ואפילו לא כשהן מממשות רבע או חמישית מהפוטנציאל הזה, זה משהו אחר... האוטו יכול. בהחלט. האם אתה כנהג יכול גם כן? או האם זה בכלל מותר? זו שאלה אחרת.

במדינת חוק, תיאורטית מותר לך לשאת נשק ברשיון. "להגנה עצמית". אבל להשתמש בו?.... גם אם בסוף יתברר שבאמת היית בסכנת חיים ורק הגנת על עצמך ופעלת כהלכה והיתה הצדקה לירי שביצעת, עד אז תעבור שבעה מדורי גהינום. אז אפשר על אותו משקל - לאסור על אזרחים לשאת נשק. בתכל'ס, זה מה שקורה היום. סביר להניח שנמנעים הרבה מקרי ירי, אבל מצד שני אנשים כבר לא יכולים להגן על עצמם כשצריך. ומסתבר שלפעמים צריך.
מותר לך לרכוש ולהשתמש בסכין מטבח. היא חותכת מצויין סטייקים, אבל אם פתאום יעלה לך הדם לראש, אתה מסוגל להרוג עם סכין כזה את אשתך/שכן שלך.
אקדחים לא הורגים, סכינים לא הורגים, מכוניות לא הורגות - אלה בני האדם שמשתמשים בחפצים האלה. אתה בנאדם בוגר ומבוגר, מצפים ממך לשיקול דעת ולשמירה על חוקים. כולנו עוברים על החוק פה ושם, אבל מי שנתפס - משלם מחיר.

מה הקשר בין יכולת המכונית לבין מה שאומר החוק לגבי מהירות מותרת? שום קשר. המהירות המוגבלת בחוק גם שונה ממדינה למדינה.

להגביל בצורה גורפת את מהירות המכוניות?
בוא ונאסור בכלל על שימוש במכוניות, כמו שעושים לנו עם אקדחים, ואז לא יהיו תאונות בכלל ואף אחד לא יעבור על החוק. מה אתה אומר?
על אותו משקל - תאסור על אנשים ללמוד אמנויות לחימה, או לעסוק בספורט "אלים" כמו איגרוף, כי אלה מיומנויות שמאפשרות למי ששולט בהן, להרוג אדם אחר בידיים ריקות.

החוק מתיר לך לנסוע במהירות מסויימת, וזו כבר באמת אחריות שלך. וטכנולוגיה מודרנית יכולה לבוא לעזרתך - ברוב המכוניות המודרניות יש מערכת בקרת שיוט - יש היום גם מערכות בקרת שיוט אקטיביות שמגיבות לשינוי מהירות של התנועה מסביב. רוב בקרות השיוט המודררניות מציעות היום גם אפשרות של מגביל מהירות - אתה קובע לך את המהירות הזו ויכול לנהוג רגיל, עד שם. זה באמת עובד מצויין נגד דו"חות מהירות. בחיי (וגם מסוכן להחריד, כשאתה מגלה שאתה לא מצליח לסיים עקיפה...).

lizard
16-05-12, 15:34
לפותח השירשור- תעבור לטנדר סונומה. גם אם אני רוצה אני לא עובר את המאה ורוב הנסיעה על שמונים.
כשאני נוהג בלאנסר של אשתי אני צריך להזהר כי זה אוטו שיכול בקלות לנסוע מהר.

או כמו שאשתי אומרת "למה אתה רק על מאה...."

talw
16-05-12, 16:12
למען הדיוק ,יש מהירות מקסימלית לאותו קטע דרך עפ"י חוק/שילוט.
על פי שיקול דעת של שופט לגופו של עיניין במקרה מסויים,מהירות מופרזת יכולה להיות כל מהירות אפילו קמ"ש אחד.
לדוגמא :נסעת בעיר במהירות של 30 קמ"ש וחלפת על פני אוטובוס שמוריד נוסעים ,קפץ הולך רגל מלפני האוטובוס לנתיב נסיעתך,ופגעת בו.
מבחן התוצאה:הולך רגל הרוג.
פסיקה של שופט (ובצדק) :לא הפעלת שיקול דעת במהירות הנסיעה,היית צריך לזחול ואפילו כמעט לעצור כשאתה עוקף את הנ"ל בשל שדה ראייה לקוי.
תאורטית נסעת מתחת למהירות המירבית לאותו קטע דרך,בפועל אתה אשם.
נכון שמיל ?
אז מושיק,אולי נוריד את ההגבלה ל 1.7 קמ"ש ?

כמו שדרור אומר,הכל בסופו של דבר שיקול דעת של אדם.............(גם חווה).....

moshik999
16-05-12, 16:33
אני לא כל כך מבין את ההשוואה לסכין או אקדח.
אני מניח שאם היו ממציאים אקדח שיורה רק במי שחוקית מגיע לו להפגע
והוא לא היה יורה סתם בכל אחד (גם אם היית לוחץ על ההדק לא היה קורה כלום).
או סכין שאם היית מנסה דקור איתה בן אדם היא פתאום היית מתקפלת.
היה סביר להניח שהייתה הסכמה גורפת להשתמש רק באקדחים או סכינים שכאלה.
אף אחד לא היה אומר, לא, אני רוצה סכין או אקדח שפוגעים גם בחפים מפשע כי יש לי כסף ואני רוצה אותם.(זה לא היה עובר)

במכונית זה בדיוק ככה אם אתה מגביל לה את המהירות, במטה קסם היא כבר לא מסוכנת (לפחות בהיבט של מהירות מופרזת).

נמרוד
16-05-12, 16:33
מושיק - התחלת עם שאלה אמיתית שיכולה להתפתח לדיון פיזיקלי ענייני.

אבל נראה לי שמה שאתה מחפש זה להדליק ויכוחים פוליטיים. אז אני מזכיר לך את הכלל - "...ימחק/ינעל לפי שיקול דעת בלעדי של המנהלים". זה שחלק מהמנהלים נדלקים כמו אדי בנזין לא מעיד על השאר... ראה הוזהרת.

moshik999
16-05-12, 16:35
מושיק - התחלת עם שאלה אמיתית שיכולה להתפתח לדיון פיזיקלי ענייני.

אבל נראה לי שמה שאתה מחפש זה להדליק ויכוחים פוליטיים. אז אני מזכיר לך את הכלל - "...ימחק/ינעל לפי שיקול דעת בלעדי של המנהלים". זה שחלק מהמנהלים נדלקים כמו אדי בנזין לא מעיד על השאר... ראה הוזהרת.

ממש לא אל תחפש אותי ואם זה יקרה אתה יכול למחוק או לנעול תרגיע.
ההשוואה לאקדח או סכיו היא מעניינת א\ולכן צריך להתייחס אליה במלוא הרצינות
תודה

moshik999
16-05-12, 17:01
על פי שיקול דעת של שופט לגופו של עיניין במקרה מסויים,מהירות מופרזת יכולה להיות כל מהירות אפילו קמ"ש אחד.
לדוגמא :נסעת בעיר במהירות של 30 קמ"ש וחלפת על פני אוטובוס שמוריד נוסעים ,קפץ הולך רגל מלפני האוטובוס לנתיב נסיעתך,ופגעת בו.
פסיקה של שופט (ובצדק) :לא הפעלת שיקול דעת במהירות הנסיעה,היית צריך לזחול ואפילו כמעט לעצור כשאתה עוקף את הנ"ל בשל שדה ראייה לקוי.
נכון שמיל ?
אז מושיק,אולי נוריד את ההגבלה ל 1.7 קמ"ש ?

כמו שדרור אומר,הכל בסופו של דבר שיקול דעת של אדם.............(גם חווה).....

מדובר על לסגור פינה אחת . זה לא אומר שלא ישארו פינות לא פתורות
אבל העיקרית ביותר תפתר.
אני לא מתעסק עם זה בגלל הסכנה של מהירות מופרזת
מפריע לי ששמים בפני מכשול כל פעם שאני נוהג ולא תמיד אני עומד בפיתוי
ואני גם חוטף דוח ונקודות אעפ"י שבסופו של דבר גם אף אחד לא נפגע ממני.

ואם מהירות מופרזת היא באמת מסוכנת אז על אחת כמה וכמה שצריך להגביל.

אני רוצה שייפתרו אותי מהפיתוי המתמיד הזה או מחוסר תשומת הלב שבו אני מגיע למהירות מפלצתית של 120 קמ"ש בטעות.
רוצה לנהוג בשקט בלי חשש לא חשוב כמה אני לוחץ על הגז.
אני רוצה גם להיות שותף להפיכת מצלמות המהירות לפסלים סביבתיים
וגם להיות אספן של דוחות מהירות נדירים.

GodsFather
16-05-12, 17:14
אז תשים לעצמך מגבלה.

אגב, יש מכשירים כאלה שמצפצפים ומתריעים ברגע שעוברים מהירות מסוימת שקובע המגדיר. אפשר למצוא את זה באירופה בעיקר אבל ראיתי גם בארץ פרסומות לזה. יש מתלבש על הדשבורד, ממש על לוח השעונים ומנטר את מד המהירות כמו סורק תמונות ברגע שהוא רואה שהמד מראה מהירות X, בהנחה והגדרת שזו המהירות שאסור לעבור - הוא יצפצף לך את הנשמה וגם יקליט את זה. מיועד בעיקר להורים שרוצים לנטר אחר הילדים שלהם.

אבל תענה על השאלה הזו - למה הבעיות שלך צריכות להשפיע על כלל הציבור ? ? ? ?

moshik999
16-05-12, 17:18
אז תשים לעצמך מגבלה.

אגב, יש מכשירים כאלה שמצפצפים ומתריעים ברגע שעוברים מהירות מסוימת שקובע המגדיר. אפשר למצוא את זה באירופה בעיקר אבל ראיתי גם בארץ פרסומות לזה. יש מתלבש על הדשבורד, ממש על לוח השעונים ומנטר את מד המהירות כמו סורק תמונות ברגע שהוא רואה שהמד מראה מהירות X, בהנחה והגדרת שזו המהירות שאסור לעבור - הוא יצפצף לך את הנשמה וגם יקליט את זה. מיועד בעיקר להורים שרוצים לנטר אחר הילדים שלהם.

אבל תענה על השאלה הזו - למה הבעיות שלך צריכות להשפיע על כלל הציבור ? ? ? ?

כי שכנעו אותי שזה לא מספיק שרק אני אסע במהירות המותרת אלא שזה מאד מסוכן בשבילי (גם בשבילך)
שמכוניות אחרות נוסעות במהירות מופרזת

ואל תדאג ה GPS עושה את זה מצויין.

יותר נכון בשבילי זה להכנס למוסך במוו ולבקש הגבלת מהירות במחשב ההצתה (אני שוקל את זה ברצינות)

talw
16-05-12, 17:29
תשקול תשקול
רק תשקול לפני שאתה יוצא לעקיפה ,תעשה לי טובה ,תבדוק שאתה מתחיל ב 30 קמ"ש לפני ניתוק ההצתה.כי ממש לא בא לי להכנס חזיתית בבמוו מקרטעת....

מי אתה מושיק ?

moshik999
16-05-12, 17:50
תשקול תשקול
רק תשקול לפני שאתה יוצא לעקיפה ,תעשה לי טובה ,תבדוק שאתה מתחיל ב 30 קמ"ש לפני ניתוק ההצתה.כי ממש לא בא לי להכנס חזיתית בבמוו מקרטעת....

מי אתה מושיק ?

כן אתה צודק, אבל אסור לסוע מהר
מה עושים? אני לא רוצה תווית של עבריין, רק אמרתי שיש לי 24 הרשעות על מהירות כמעט ובאו לעצור אותי
ואם אנשים לא היו עדינים עוד היו מגדירים אותי כסכנה לציבור, אפילו שלעולם לא גרמתי נזק לאף אחד.

היה יום אחד לפני 10 שנים שנתפסתי על מהירות 3 פעמים באותו יום (זה המזל שלי)
כדי לקבל כל פעם את הרשיון חזרה צריך ללכת לעורך דין לשלם 2000 שקל והוא משכנע את התובע לעסקה לפני המשפט
ואז במקום שלילה זה קנס ונקודות וכל כמה זמן קורס נהיגה מונעת וחוזר חלילה.

צריך להיות עשיר בשביל זה.

תאר לך וחלילה אני מעורב בתאונת דרכים (יכול לקרות לכל אחד)והשופט רואה את גליון ההרשעות אני יכול לא לראות אור יום הרבה זמן.
אם זה אסור ומסוכן למה בכלל לאפשר את זה - השאלה שלי לגבי פניה לבית המשפט העליון היא אמיתית
האם יש סיכוי לעתירה שכזו. משום מה אף אחד לא עונה לי על השאלה רק מנסים למעשה לשכנע אותי שזה לא כדאי
אם החוק קובע שזה מסוכן (אקדח מעשן) ולכן זה אסור בתכלית האיסור למה שזה יהיה אפשרי?

talw
16-05-12, 18:03
אלוהים בכבודו ובעצמו שם לך באמצע פאקינג גן העדן עץ מחורבן שקראו לו עץ הדעת ,ואמר לכם אל תגעו בו ,דיר באלק ,תקבלו עונש.
למה שם אותו ?
בשביל מה ?
תענה לי על זה ,ואני אענה לך חזרה.

סליחה נימרוד

ד ו ר ו ן
16-05-12, 18:03
לך על זה.

בועז,
זה רושם את נתוני הנסיעה אבל לא מגביל, לפחות לא לפי מהירויות המשאיות בכביש 6.

באירופה אתה ממש רואה את ההגבלה עובדת בפועל, המשאיות לא עוברות 90.

talw
16-05-12, 18:16
דורון,בשנים האחרונות כל המשאיות מגיעות עם הגבלת מהירות,אפשר לבטל זאת ע"י התחברות למחשב בחברה (לא חוקי עפ"י ההוראות שהחברה מקבלת).
אממה ,בחלם כמו בחלם,כשמשאית יוצאת לעקיפת משאית עם הפרש של קמ"ש אחד יותר,כי היא חסומה ליותר והנעקפת לא מאיטה, הכביש נעול לשתי דקות עד לאחר שהיא מסיימת עקיפה.

GodsFather
16-05-12, 18:16
מושיק, אני מפסיק את הדיון הזה לעת עתה... זה מזכיר לי דיונים עם גולש אחר שהיה פה פעם, בעל שם מתוק משהו רק שלא היה מתוק כלל וכלל...

moshik999
16-05-12, 18:20
אלוהים בכבודו ובעצמו שם לך באמצע פאקינג גן העדן עץ מחורבן שקראו לו עץ הדעת ,ואמר לכם אל תגעו בו ,דיר באלק ,תקבלו עונש.
למה שם אותו ?
בשביל מה ?
תענה לי על זה ,ואני אענה לך חזרה.

סליחה נימרוד

וואלה אתה צודק "דעת" זה צרה צרורה
או גן עדן או " דעת" אין שניהם ביחד.
אבל מה לעשות אני תקוע עם "דעת" - ועוד מהסוג המעצבן

אני מניח שהוא שם אותו כי הוא ידע שיש פריארים כמוני שלא עומדים בפיתוי לא משנה מה.

אבל אולי בגץ ישתכנע לעקור את הפיתוי. בגץ זה תותח על יש לו הרבה השפעה.(נמרוד זה לא פוליטי זה פרגון לבגץ)

moshik999
16-05-12, 18:25
מושיק, אני מפסיק את הדיון הזה לעת עתה... זה מזכיר לי דיונים עם גולש אחר שהיה פה פעם, בעל שם מתוק משהו רק שלא היה מתוק כלל וכלל...

טוב זה היה ברור, אני יכול לעבור לפורום פחות דורסני אין לי שום בעיה עם זה.
יש פה דיונים על עריצות של שלטון חוסר רגישות של מוסדות שלטון , יש לכם 0חלק מהמנהלים) טענות מפה עד..
אבל כשהמבחן מגיע לפתחך אתה לא עומד בו במילימטר.
אתה מפסיק דיון? למה? כי קשה לך כי משהו מאיים עליך?
למה? כי יש לך את הכוח לעשות את זה? , אבל אני מציע לך לא ליפול בשכרון הכח
אני יודע זה שיקול דעת בלעדי וכו כו.
אני מקווה שלא תמצא את עצמך יום אחד באיזה מרתף חשוך ויגידו לך שאתה מזכיר להם מישהו ולכן אתה שם.
ואתה לא יכול לעשות כלום כי זה שיקול דעת בלעדי וכו.

lizard
16-05-12, 18:29
למה שאתה מחפש קוראים שליטה עצמית.
אם אתה רוצה לתת לאחרים לקבוע לך מגבלות, לך תחייה במאה שערים.
אם אין לך שליטה עצמית אז מהירות מופרזת זו באמת אחת הבעיות האחרונות שלך....

מדובר על לסגור פינה אחת . זה לא אומר שלא ישארו פינות לא פתורות
אבל העיקרית ביותר תפתר.
אני לא מתעסק עם זה בגלל הסכנה של מהירות מופרזת
מפריע לי ששמים בפני מכשול כל פעם שאני נוהג ולא תמיד אני עומד בפיתוי
ואני גם חוטף דוח ונקודות אעפ"י שבסופו של דבר גם אף אחד לא נפגע ממני.

ואם מהירות מופרזת היא באמת מסוכנת אז על אחת כמה וכמה שצריך להגביל.

אני רוצה שייפתרו אותי מהפיתוי המתמיד הזה או מחוסר תשומת הלב שבו אני מגיע למהירות מפלצתית של 120 קמ"ש בטעות.
רוצה לנהוג בשקט בלי חשש לא חשוב כמה אני לוחץ על הגז.
אני רוצה גם להיות שותף להפיכת מצלמות המהירות לפסלים סביבתיים
וגם להיות אספן של דוחות מהירות נדירים.

moshik999
16-05-12, 19:29

....

GodsFather
16-05-12, 19:34
מושיק, לא הבנת אותי אז אחדד - אני אישית פשוט יוצא מהדיון, לא נועל אותו. אני נותן למנהלים אחרים לעשות את זה כרגע. פשוט מאסתי בדו-שיח הזה, כולל הנסיון שלך לגרור אותי לרמה קצת יותר נמוכה בהודעה האחרונה שלך.

מה שכן, אני חושב שמיכה סיכם את זה יפה מאד.

moshik999
16-05-12, 19:43
מושיק, לא הבנת אותי אז אחדד - אני אישית פשוט יוצא מהדיון, לא נועל אותו. אני נותן למנהלים אחרים לעשות את זה כרגע. פשוט מאסתי בדו-שיח הזה, כולל הנסיון שלך לגרור אותי לרמה קצת יותר נמוכה בהודעה האחרונה שלך.

מה שכן, אני חושב שמיכה סיכם את זה יפה מאד.

זה מה שקראתי : מושיק, אני מפסיק את הדיון הזה לעת עתה
אם זה לא הייתה הכוונה אני מתנצל שיחחסתי לך כוונות כאלה ואחרות.

מי זה מיכה.

ד ו ר ו ן
16-05-12, 20:26
דורון,בשנים האחרונות כל המשאיות מגיעות עם הגבלת מהירות,אפשר לבטל זאת ע"י התחברות למחשב בחברה (לא חוקי עפ"י ההוראות שהחברה מקבלת).
אממה ,בחלם כמו בחלם,כשמשאית יוצאת לעקיפת משאית עם הפרש של קמ"ש אחד יותר,כי היא חסומה ליותר והנעקפת לא מאיטה, הכביש נעול לשתי דקות עד לאחר שהיא מסיימת עקיפה.
זה לא מתיישב עם המהירויות של משאיות חדשות בכביש 6, הרבה מער ל-110 קמ"ש.

talw
16-05-12, 20:48
לא הייתי ברור,משאית מעל 10 טון כולל.
אלא אם כן כמו שאמרתי ביטלו להן את ההגבלה.

ד ו ר ו ן
16-05-12, 20:51
אנחנו מדברים על אותו הדבר.
פול-טריילרים ודומים.
אם אני על מהירות חוקית בכביש 6 והם עוקפים אותי.. אז כנראה שהאפשרות לעקוף את ההגבלה זה משהו נפוץ.

talw
16-05-12, 21:00
נפוץ ונפיץ גם יחד,בייחוד מהסיבה שלשמה הוסרה ההגבלה.(טריילרים ופול טריילרים ,כן ?)

moriseven
16-05-12, 21:19
לא יודע מה איתכם, אבל אותי הכי עצבן עכשיו זה דרור!
מילא המהיריות שהוא ראה על הסקאלה בחייו, אבל הרשימה הארוכה הזאת של המכוניות שברה אותי.
דרור למה זה היה טוב? :mad:
אתה עושה לנו דווקא?!;)

פוקר
16-05-12, 21:23
היי אני לא מרבה להגיב [מהמשתמשים שיושבים על הגדר:D]
אחרי שקראתי את כול השירשור יש לי רק דבר אחד להוסיף [אולי שנים]
מושיק אם הדברים הם כמו שאתה אומר או כותב אז בוא ונחזור כולנו למכוניות משנות השישים ואז נהיה מוגבלים במהירות
אבל ופה ההבדל זה שאתה נוסע ברכב מודרני עם מערכות בלימה שילדות הרבה יותר מתוחכמות עם איזורים סופגי אנרגיה כריות אויר מערכות יציבות
אז אתה משייט במהירות גבוהה וניתפס נו מה לעשות אולי אתה באמת לא אדם שמתאים להחזיק ברישיון נהיגה[חלילה לא ליפגוע האמירה היא ברמת הדוגמה ולא האופן אישי]
ולסיום אני מאחל לך באמת שלא תיתפס לעולם ותמשיך להנות ותחפש ביוטיוב פרק מאוד ישן ששלחו למנחה של התוכנית גרמי קלרקסון [טופ גיר]
מכתבים באותו נושא שאתה מדבר עליו והוא עושה מבחן של יכולות בלימה ובטיחות בין מספר רכבים מאוד מענין תהנה

shmil
16-05-12, 22:43
מעניין לחזור אחרי כמה שעות :)

נכון שמיל ?

נכון, טל, זה נקרא בד"כ - נהיגה שלא על פי תנאי הדרך.

מושיק
בכדי לענות לך על השאלה שמציקה לך - בג"צ לא יתערב, ויגיד לך ללמוד משמעת עצמית.

moshik999
17-05-12, 00:41
מעניין לחזור אחרי כמה שעות :)

נכון, טל, זה נקרא בד"כ - נהיגה שלא על פי תנאי הדרך.

מושיק
בכדי לענות לך על השאלה שמציקה לך - בג"צ לא יתערב, ויגיד לך ללמוד משמעת עצמית.

תודה על התשובה העניינית

polar bear
17-05-12, 21:15
הציבור מטומטם ולכן הציבור משלם- במדינה שאין בה שום צורך במכונית שעושה 0 ל 100 בפחות מ 10 שניות ומגיעה למהירות של מעל 130 קמ"ש בסבבה - לא צריך לקנות מכוניות כאלה! כן,תתפלאו. אני לא מבין למה אדם שנוסע לעבודה עם סוזוקי סוויפט צריך 90 כ"ס במנוע. אתם מבינים? למה צריך רכב מ ש פ ח ת י עם 140 כ"ס ? היום רכב משפחתי זה 120 כ"ס סטנדרט. בשביל מה?

אנחנו קנינו פיאט עם 67 כ"ס. ידנית . ולדעתי - זה הפתרון - עם רכב ידני - מי שלא יודע להאיץ- לא יאיץ מהר. ברכב אוטומטי כל זקנה יכולה להדביק את הרגל לרצפה ולהגיע ל 100 קמ"ש בפחות מ 10 שניות. בפיאט שלנו אפשר להאיץ יפה. אבל זה דורש מאמץ, פוגם בנוחות הנסיעה . ובגלל זה - מאיצים יותר במתינות. אותו דבר לגבי נסיעה במהירות משתנה { סיבובים , פקקים וכו' } . באוטומט - נוסעים בכל רגע הכי מהר שאתה יכול, כי כשתצתרך להאיט בסך הכל תלחץ חזק על הברקס, ומיד תלחץ על הגז - עכשיו - בידיני - אותו דבר רק שזה מלווה בהורדות והעלאות הילוכים כך שהאדם הסביר מעדיף להישאר במהירותהמוכה יותר על הילוך קבוע { ושיקפצו לי כל הליסנג שמאחורי :) ).

אם אתם שואלים אותי - אדם שאיננו עשיר או משתמש ברכב לצרכי מרוץ - צריך לקנות רכב עם מנוע קטן וחסכוני. ו ז ה ו .

דרור - לפעמים אתה צריך לדעת לשתוק.

פוקר
17-05-12, 21:34
יפה אמרת או לקנות קאיה ספורטז יותר גז או פחות לא משנה תגיע לאחר שעתים למאה ואז תיגמר הנסיעה

moshik999
17-05-12, 21:36
למה שאתה מחפש קוראים שליטה עצמית.
אם אתה רוצה לתת לאחרים לקבוע לך מגבלות, לך תחייה במאה שערים.
אם אין לך שליטה עצמית אז מהירות מופרזת זו באמת אחת הבעיות האחרונות שלך....

נניח שממציאים אקדח שיורה רק באנשים שבאמת מגיע להם שיירו בהם (חוקית)
אם מנסים לירות וזה לא חוקי זה לא יורה- אתה יכול ללחוץ על ההדק עד להודעה חדשה לא יקרה כלום.

האם גם אז תגיד - זה לא מעניין מספיק אקדח רגיל + שליטה עצמית אין צורך באקדח מיוחד?

מגבלת מהירות זה כמו אקדח שלא יורה כשאסור.

talw
17-05-12, 22:25
שתהיו לי בריאים.
יש שכנה לנו ממזרח שבה המלך שלה החליט שאסור לעם שלו לרכב על אופנועים .
למה מושיק ?

דרור ברלי
17-05-12, 23:23
אם אתם שואלים אותי - אדם שאיננו עשיר או משתמש ברכב לצרכי מרוץ - צריך לקנות רכב עם מנוע קטן וחסכוני. ו ז ה ו .
.

מי שאל אותך מה צריך?
זו הסיבה למה לא מזיינים ברחוב - כי תיכף יגיעו כמה עשרות יועצים ויסבירו לך מה צריך לעשות ואיך.

מכונית זה בסה"כ מוצר צריכה, אבל להבדיל ממוצרי צריכה אחרים כמו מקרר, מכונת כביסה, מדפסת או טוסטר-אובן, יש מאחוריה הרבה מאדו פסיכולוגיה, תשוקה, יצרים. אתה מכיר מועדונים של חובבי מכונות כביסה של ג'נרל אלקטריק, או אתר של מועדון מעריצי טוסטר אובן של דלונגי? או מועדון בעלי פריג'ידרים קלאסיים אמקור 10?
מכוניות זה משהו אחר, וכשזה מגיע למכונית, אנשים קונים לא מה שהם צריכים, אלא מה שהם יכולים ורוצים. וזה כאשר בתכל'ס רוב הציבור בכלל לא צריך מכונית, ולנסוע לכל מקום במונית זה יותר משתלם, נוח ובטוח.

ועדיין אנשים אוהבים מכוניות ורוצים אותן, ומי שיכול להרשות לעצמו מכונית מהירה ויקרה, לא יקנה פיאט עם 67 כ"ס. כמו שאתה בזבזת את שנותיך וממונך על בלייזר ישן, כאשר יכולת להסתדר מצוין גם עם סמוראי שלבטח היה נוסע הרבה יותר ומתקלקל/עולה לך הרבה פחות. אתה יודע את זה טוב מאוד. ובכל זאת בחרת בבהמה הענקית והמתפרקת ההיא... למה? כי זה מה שרצית, ולא מה שהיית צריך.

דרור ברלי
17-05-12, 23:43
יד על הלב - מי כאן באמת צריך ג'יפ?
מישהו כאן זקוק באמת לרכב עם הנעה כפולה?

הרי יש לו יכולת להשחית את הטבע, והוא פולט המון זיהום וצורך המון דלק.
למה לא נאסור את השימוש ברכבי ארבע על ארבע?... הרי חוץ מהצבא ועוד כמה גופים מוסדיים, אף אחד לא צריך אותם בכלל. ואת זה לא אומר איזה מושיק בפורום, אלא כל מיני כוכבי תקשורת עם חור-אוכל גדול, מלוכלך ומסריח.

בלונדון כבר קונסים אותך עם אתה נכנס עם רכב שטח גדול לתוך העיר. יש הרבה נשמות טובות וירוקות, גם בכנסת, שזו הפנטזיה הרטובה שלהם לעשות את זה גם כאן.

moshik999
18-05-12, 01:12
שתהיו לי בריאים.
יש שכנה לנו ממזרח שבה המלך שלה החליט שאסור לעם שלו לרכב על אופנועים .
למה מושיק ?

זה מה שמטריד אותך במדינה הזו? שאסור לרכב שם על אופנוע?
אין להם שום זכות בסיסית , לא נראה לי שזה ממש מה שמטריד אותם.

אני לא מציע מציע לאסור על נסיעה במהירות מופרזת נדמה לי שזה זה כבר אסור.

tzagi
18-05-12, 04:51
נניח שממציאים אקדח שיורה רק באנשים שבאמת מגיע להם שיירו בהם (חוקית)
אם מנסים לירות וזה לא חוקי זה לא יורה- אתה יכול ללחוץ על ההדק עד להודעה חדשה לא יקרה כלום.

האם גם אז תגיד - זה לא מעניין מספיק אקדח רגיל + שליטה עצמית אין צורך באקדח מיוחד?

מגבלת מהירות זה כמו אקדח שלא יורה כשאסור.

רעיון מעולה,
אולי בכלל צריך מלהתחיל מבניית רכב "חכם", אחד שמזהה את דרישות הנהג ומגיב אוטומטית.
סתם לדוגמה,
נגיד שאתה עומד ברמזור, מערכת הרכב מזהה שלידך עומדת עונדה סיויק עם גלגלים מגנזיום והגה מעץ...ישר המערכת נכנסת לR (R=רייס) המחשב מספק 100% כ'ס, מחשב הגיר מחליף ברד-ליין וכולו,, כול זה כמובן....שלא תצא פרייר, לעומת זאת אם לידך עומדת קורולה כסופה...המחשב ישר מגביל אותך ל20% מWOT.
דוגמה נוספת, לתומך אתה נוסע על כביש החוף, פתאום איזה מניאק בBMW M3 שחורה כמובן עוקף אותך בפראות כול כך אופיינית, הרכב החכם מזזהה את הפרופלור הכחול לבן, א ו ט ו מ ט י ת מפעיל את מערכת העקיפה האוטומטית (זה כמו מערכת החניה אוטומטית, רק יותר טוב) קיצר, המחשב נותן פול גז , דופק קיק דאוון או שניים עד שאתה עוקף את הבן זונה שהעיז להתגרות בך.
לעומת זאת, בחוסר רכבים "בעיתיים" המערכת מגבילה אותך לנסיעה רגילה, חוקית וחסכונית.

מה דעתך מושיקו?

talw
18-05-12, 07:03
זה מה שמטריד אותך במדינה הזו? שאסור לרכב שם על אופנוע?

לא מושיק,זה מעניין את התחת שלי .
אתה עדיין מתעקש לא להבין את הנקודה הבסיסית,מה שמטריד אותי שאתה מנסה לשחק עם החופש שלי,עם זכות הבחירה שלי,עם הזכות לשיקול הדעת שלי,עם הדמוקרטיה הצולעת שלי,עם עץ הדעת שלי ...
להמשיך ?
או שעוד לא הבנת ?

moshik999
18-05-12, 08:08
לא מושיק,זה מעניין את התחת שלי .
אתה עדיין מתעקש לא להבין את הנקודה הבסיסית,מה שמטריד אותי שאתה מנסה לשחק עם החופש שלי,עם זכות הבחירה שלי,עם הזכות לשיקול הדעת שלי,עם הדמוקרטיה הצולעת שלי,עם עץ הדעת שלי ...
להמשיך ?
או שעוד לא הבנת ?

האמת זה פעם ראשונה שאני שומע את זה:

שהזכות לעבור על החוק , היא באותה רמה כמו הזכות לחופש לשיקול דעת ודמקורטיה
חזק.

אני כנראה באמת לא מבין את העניין ואכן הזכות לעבור על החוק היא זכות בסיסית שאסור לפגוע בה.
אם כי יש כמה דוגמאות אחרות,
סמים לדוגמא: יש איסור על החזקה, לא רק על שימוש
לפי אותה אנלוגיה לא צריך איסור על החזקה (מספיקה שליטה עצמית לא?)

אתה לא אומר את מה שבאמת מפריע לך.
החוק הזה של איסור על נסיעה במהירות מופרזת לא מוצא חן בעינך
ואתה רוצה את האפשרות (אתה קורא לזה זכות בסיסית) לעבור עליו כאשר אתה נוקט בכל אמצעי הזהירות שלא יתפסו אותך
זו האמת המחורבנת זה לא קשור לשום זכות כזו או אחרת .

moshik999
18-05-12, 08:49
רעיון מעולה,
אולי בכלל צריך מלהתחיל מבניית רכב "חכם", אחד שמזהה את דרישות הנהג ומגיב אוטומטית.
סתם לדוגמה,
נגיד שאתה עומד ברמזור, מערכת הרכב מזהה שלידך עומדת עונדה סיויק עם גלגלים מגנזיום והגה מעץ...ישר המערכת נכנסת לR (R=רייס) המחשב מספק 100% כ'ס, מחשב הגיר מחליף ברד-ליין וכולו,, כול זה כמובן....שלא תצא פרייר, לעומת זאת אם לידך עומדת קורולה כסופה...המחשב ישר מגביל אותך ל20% מWOT.
דוגמה נוספת, לתומך אתה נוסע על כביש החוף, פתאום איזה מניאק בBMW M3 שחורה כמובן עוקף אותך בפראות כול כך אופיינית, הרכב החכם מזזהה את הפרופלור הכחול לבן, א ו ט ו מ ט י ת מפעיל את מערכת העקיפה האוטומטית (זה כמו מערכת החניה אוטומטית, רק יותר טוב) קיצר, המחשב נותן פול גז , דופק קיק דאוון או שניים עד שאתה עוקף את הבן זונה שהעיז להתגרות בך.
לעומת זאת, בחוסר רכבים "בעיתיים" המערכת מגבילה אותך לנסיעה רגילה, חוקית וחסכונית.

מה דעתך מושיקו?

וואו כמה סטריאוטיפים, ולי היו בעברי 3 סיויקים וברשותי עכשיו שני במוו (ועוד אחת מהם שחורה לחלוטין)
זה באמת צרה צרורה?

אני בעד זיקפה מוגבלת- לא אישתך לא עומד.

talw
18-05-12, 08:54
האמת זה פעם ראשונה שאני שומע את זה:

שהזכות לעבור על החוק , היא באותה רמה כמו הזכות לחופש לשיקול דעת ודמקורטיה
חזק.

אני כנראה באמת לא מבין את העניין ואכן הזכות לעבור על החוק היא זכות בסיסית שאסור לפגוע בה.
אם כי יש כמה דוגמאות אחרות,
סמים לדוגמא: יש איסור על החזקה, לא רק על שימוש
לפי אותה אנלוגיה לא צריך איסור על החזקה (מספיקה שליטה עצמית לא?)

אתה לא אומר את מה שבאמת מפריע לך.
החוק הזה של איסור על נסיעה במהירות מופרזת לא מוצא חן בעינך
ואתה רוצה את האפשרות (אתה קורא לזה זכות בסיסית) לעבור עליו כאשר אתה נוקט בכל אמצעי הזהירות שלא יתפסו אותך
זו האמת המחורבנת זה לא קשור לשום זכות כזו או אחרת .

לפני שנועלים עליך את השרשור אני דווקא בקטע של להציל אותך מעצמך .
תבדוק בספר החוקים שלך מה זו חובת הזהירות הכללית שעוקפת כל חוק/תקנה/רמזור/שוטר....

תצלול תצלול ,זה הרבה יותר עמוק ....

tzagi
18-05-12, 08:56
האמת שלא התיחסתי בכלל לרשימת העגלות שלך, סטראוטיפים באים ממציאות, ובמקרה שלי, מציאות של אדם שביקר בישראל פחות מחודשיים בחייו אז...אם הנעל מתאימה...לבש.

אתעלם משאר הטימטום...לך תצחצח את החי..

polar bear
18-05-12, 14:24
דרור -הנקודה היא - קניתי רכב שאתה לא צריך? תתמודד! אני אף פעם לא התלוננתי באמת על הכסף שהבליזר שתה לי. אני לא מדבר על מי שקונה רכב לתחביב או דבר דומה. אלא על עמך ישראל שקונים את מה שהתעשיה מספקת - שזה מכוניות חזקות מדי ומהירות מדי לאנשים שלא יודעים מה לעשות עם זה { זה לא רק בארץ}.
אם קניתי רכב לשימוש יומיומי שהוא בעיתי מבחינה חוקית - ז"א אתה עובר עבירות תנועה בלי לשים לב - זו בעיה שלך והמחוקק לא אמור להתערב.

אתה באמת חושב שמי שקונה פורד פוקוס באמת מבין מה יש לו ביד? איזה אחוז מציבור בעלי רשיון הנהיגה יודעים להתמודד עם נהיגה ב 180 קמ"ש?
ואכן, כמו כל מוצר צריכה יש יצרים גם במכונות כביסה/תנורים/מזגנים וכו' , אחרת הפרסומות לדברים האלה היו בעיקר טכניים ולא היו משקיעים שקל בעיצוב של מכונת כביסה.

לגבי צורך ב 4X4 - { למרות שהדיון הזה נולד מענין מהירות } כשקניתי את הבליזר באמת היתי צריך אותו, כמו שאתה יודע לטיולים בקושי יצאתי, ועיקר השימוש שלי בו היה לקצר את הדרך לעבודה כל יום. ואני בטוח שיש עוד כמה שזה לא רק תחביב בשבילם.

לגבי - עודד בסמוראי- לא. לא עובד. יש לי איזה משהו בDNA שלא מאפשר לי להנות באמת ממכוניות קטנות.

לגבי זיונים ברחוב - אני חושב שהדוגמה הזו קצת מיושנת.

שבת שלום.

ניר ל
21-05-12, 12:16
]מי שאל אותך מה צריך?
זו הסיבה למה לא מזיינים ברחוב - כי תיכף יגיעו כמה עשרות יועצים ויסבירו לך מה צריך לעשות ואיך.

[/COLOR]בחודש האחרון עושה רושם שזה לא ממש מדוייק ...

מכונית זה בסה"כ מוצר צריכה, אבל להבדיל ממוצרי צריכה אחרים כמו מקרר, מכונת כביסה, מדפסת או טוסטר-אובן, יש מאחוריה הרבה מאדו פסיכולוגיה, תשוקה, יצרים. אתה מכיר מועדונים של חובבי מכונות כביסה של ג'נרל אלקטריק, או אתר של מועדון מעריצי טוסטר אובן של דלונגי? או מועדון בעלי פריג'ידרים קלאסיים אמקור 10?
מכוניות זה משהו אחר, וכשזה מגיע למכונית, אנשים קונים לא מה שהם צריכים, אלא מה שהם יכולים ורוצים. וזה כאשר בתכל'ס רוב הציבור בכלל לא צריך מכונית, ולנסוע לכל מקום במונית זה יותר משתלם, נוח ובטוח.

ועדיין אנשים אוהבים מכוניות ורוצים אותן, ומי שיכול להרשות לעצמו מכונית מהירה ויקרה, לא יקנה פיאט עם 67 כ"ס. כמו שאתה בזבזת את שנותיך וממונך על בלייזר ישן, כאשר יכולת להסתדר מצוין גם עם סמוראי שלבטח היה נוסע הרבה יותר ומתקלקל/עולה לך הרבה פחות. אתה יודע את זה טוב מאוד. ובכל זאת בחרת בבהמה הענקית והמתפרקת ההיא... למה? כי זה מה שרצית, ולא מה שהיית צריך.

עוד נקודה שאני רוצה להאיר -

היות ולא מאפשרים לאזרח להגן על עצמו ועל רכושו בעצמו , בין אם יש ובין אם אין לו נשק ברשיון והיות שרשויות אכיפת החוק אינן מסוגלות לתת מענה לאיומים , מה גם שהענישה איננה מרתיעה ואיננה כלכלית. הוחלט בחדרי חדרים לא להגביל את מהירות הנסיעה של כלי הרכב ע"מ לאפשר לאזרחים שומרי החוק להימלט על נפשם בשעת הצורך - בהנחה שאולי יהיה להם האומץ לברוח למרות שמדובר בבריחה במהירות שאיננה חוקית . מה שנותר הוא רק להוציא חוק בעניין המתיר עבירה על המהירות המותרת במקרה של רדיפה ע"י אנסים או חוטפים למטרת מיקוח או סתם רוצחים לכאורה. אנחנו עדיין חושבים איך לנסח את זה מבלי להודות בכישלון המערכת ומבלי לתת בכך פירצה לעברייני תנועה שיטענו לחפותם עקב כך שהיו נתונים לסכנת חיים או אינוס ע"י אריתראים (הרי היום הטענה הזו יכולה להיות רלבנטית לכל איזור גיאוגרפי וללא הבדל דת גזע ומין).

talw
21-05-12, 13:46
ניר,זאת כל החוכמה בחוק שהזכרתי קודם,חוק ״חובת הזהירות הכללית״.
בעצם ״חוק על״ זה הופך את הכל לשפיט.
אתה יכול להיות אשם בתאונה גם אם נהגת במהירות נמוכה מהמותרת,ומצד שני להיות זכאי (כמו שהערת) אם ״ברחת״ במהירות גבוהה מהמותר.
בסופו של דבר הכל שאלה של כמה עולה העו״ד ,ואם השופט/ת קיבל/ה בלילה הקודם....
הכל שפיט.

ניר ל
21-05-12, 16:09
אבל למי יש זמן וכסף להישפט ?! הרי אישום בלבד בעבירה פלילית עלול בקלות לגרום לאיבוד מקום עבודה וכו׳ הרבה לפני שבכלל הוחלט להגיש כתב אישום ,בטח לפני פס״ד . אני לא מדבר על עבירת תעבורה - בנושא הזה מי שלא עומד בפני שלילת רשיון הרי לא מנסה אפילו לערער על הדו״ח.

שמוליקו
21-05-12, 16:40
כאילו במקרה :
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4232060,00.html

moshik999
21-05-12, 17:53
כאילו במקרה :
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4232060,00.html

וואו

ואני חטפתי מכם על הרעין הזה כאילו אניתלוש מהמציאות
שלחתם אותי אבל וחפוי ראש ללמוד שליטה עצמית מהיא.
אז כל אלה שסנטו בי ללא רחם מוזמנים לקרוא ולהפנים.

*** הדיון נעול. לא בגלל מושיק - הוא ממש בסדר, מסתבר שעמוק בפנים הוא חושב ממש כמו שופט שמאלני. הבעייה היא שאר הגולשים שלא מסוגלים להתעלם מהפרובוקציות (השמאלניות?) שלו. --- בברכה, המערכת ***

-->