PDA

צפייה בגרסה מלאה : ייעוץ זוגי + רכישת ג'יפ לא יקר ....

gruyon
17-05-12, 16:01
שלום רב
אני חדש פה בפורום ויש לי שאלה שאני לא מצאתי תשובה אליה .
ברשותי וברשות זוגתי שתי מכוניות האחת פיאט איבו 2010 (רכב מעולה !) ו רנו מגאן 2001 (גם ממש אוהב אותו ) .
האיבו נוסעת המון כל חודש אבל הרנו שלי בקושי זזה (יש הסעות לעבודה ...) יוצאת מהחנייה פעם עד פעמיים בשבוע לנסיעה של 50 קילומטר .
אני מעוניין להחליף את הרנו (שדווקה ממש אמינה בניגוד לדעה הרווחת ) ברכב שטח 4*4 ידני .
חשבתי משהו בכיוון גימיני (בסביבות ה- 20 25 אלף שח ) או סמוראי .
עקב המחירים הנמוכים אני מכניס גם את הגלופר לעניין כי אני מעדיף רכב מרווח על רכב צפוף (מי לא ?)
בגלל שהבנתי שהסמוראי\ גימיני זולים יחסית לתחזוקה אני גם מעכל שלא אקבל צריכת דלק של הרנו (1-16 ) .
מצד שני הרכב ישמש כמעט נטו לטיולים ביחס של 80% טיולים 20 % נסיעה לעבודה .

כרגע אנחנו זוג "צעיר" בסביבות ה-30 לא נשואים עדיין (מתכנן להציע בקרוב ...)
אנחנו ביחד כבר 5 שנים וממש בא לי ג'יפ . אני אוהב מאוד לטייל ובעברי אופנוע שטח .
אני יהיה הנהג היחיד בג'יפ ומכיוון ששנינו עובדים הוצאות רכב הם דבר שלא יגרום לי לפשיטת רגל .
עדיין מעדיף שיהיה רכב יחסית חסכוני שזוגתי לא ת ה ר ו ג אותי .

בנוסף אך אתם ממליצים לי לשכנע אותה שזה הדבר הכי חשוב כרגע : )

מודה לכם מאוד !
יש פה אחלה חבורה של אנשים שעוזרים אחד לשני , ממש מזכיר לי את - CARSFORUM ( לא שאני משווה : ) )

raanan
17-05-12, 16:43
הרנו שלי בקושי זזה (יש הסעות לעבודה ...) יוצאת מהחנייה פעם עד פעמיים בשבוע לנסיעה של 50 קילומטר .
אני מעוניין להחליף את הרנו (שדווקה ממש אמינה בניגוד לדעה הרווחת ) ברכב שטח 4*4 ידני .
חשבתי משהו בכיוון גימיני (בסביבות ה- 20 25 אלף שח ) או סמוראי .
עקב המחירים הנמוכים אני מכניס גם את הגלופר לעניין כי אני מעדיף רכב מרווח על רכב צפוף (מי לא ?)
בגלל שהבנתי שהסמוראי\ גימיני זולים יחסית לתחזוקה אני גם מעכל שלא אקבל צריכת דלק של הרנו (1-16 ) .
מצד שני הרכב ישמש כמעט נטו לטיולים ביחס של 80% טיולים 20 % נסיעה לעבודה .
בג'יפונים, סמוראי, ג'ימני הם בחירה מצויינת. אבל, הם צפופים ופחות נוחים לכביש.
אופציה נוספת, למתוח מעט את התקציב ולרכוש ויטארה.

אני הייתי שולל את הגאלופר ודווקא ממליץ לך בכיוון הפאג'רו Q קצר דיזל ידני מנוע 2.8 (בעדיפות) או 2.5 .
אם היית מעוניין באוטומט (שלדעתי עדיף למתחילים בשטח), הייתי ממליץ על הפאג'רו Q קצר בנזין.
כמובן שהאחזקה וצריכת הדלק גדולה יותר לעומת הג'יפונים. אבל,
יש פיצוי בכך שלמעט מיגון (שסביר להניח שקיים) אין צורך להשקיע בשיפורים כדי שיהיה ניתן לטייל "בראש שקט" ברמת עבירות בינונית + לפחות.

כרגע אנחנו זוג "צעיר" בסביבות ה-30 לא נשואים עדיין (מתכנן להציע בקרוב ...)
אנחנו ביחד כבר 5 שנים וממש בא לי ג'יפ . אני אוהב מאוד לטייל ובעברי אופנוע שטח .

בנוסף אך אתם ממליצים לי לשכנע אותה שזה הדבר הכי חשוב כרגע : )
פשוט מאוד,
תקנה טבעת, תקנה את הג'יפ, תעמיס צידנית עם ארוחה קלילה ומושקעת.
סע למקום רומנטי שאפשר להגיע אליו רק עם הג'יפ :
http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1318-jeepolog-archive
הצע לה נישואים !
אני מאמין שאת הרגע הזה היא לא תשכח כולל את הג'יפ שהביא אותה בברית הנישואין.

בהצלחה ושיהיה במזל
רענן

ishc
17-05-12, 16:58
בהצלחה,
אני עם רענן לעניין הויטרה (לא בטוח שתצטרך למתוח כלום השוק די מת), סמוראי זה אוטו ספרטני, ג'יפ אמיתי וכאחד כזה יש לך רק אופציה אמיתית אחת - פתוח!!! אבל הוא גס, ספרטני, לא בטיחותי ותמיד תהיה בו התעסקות כזו או אחרת. ג'ימני בתקציב שלך קשה למצוא אבל ויטרה כל עוד מדובר בלטייל ולא לעשות עבירות תיתן לך את מלא התמורה. ואם תחליט לגדול עם הויטרה יש שוק שיפורים ענק.
בכולם הייתי ממליץ רק ידני ורק הזרקה ותחפש רכב שמור ככל האפשר.
בהצלחה :)

gruyon
17-05-12, 18:20
רענן אהבתי את הרעיון של ההצעת נישואין :rolleyes: רק כמה שאלות נוספות .
כשאתה מדבר על פג'רו שמשום מה מועדפת עלי מהויטרה(מבחינת מראה), על איזה שנה אתה חושב ? איזה מנוע ? ( יש הרבה ) .
והאם נראה לכם שיש איזה בעל ג'יפ שירצה לעשות איתי טרייד אין + תוספת .
בנוסף מה הבעיה של הגלופר ? המחירון שלו נמוך שזה בטוח אומר משהו אבל בפרום הוא יחסית מומלץ .
דרך אגב איזה צריכת דלק עדיפה ולאיזה רכב חלקים זולים יותר ויטרה או פג'רו ?

raanan
17-05-12, 18:35
כשאתה מדבר על פג'רו שמשום מה מועדפת עלי מהויטרה(מבחינת מראה), על איזה שנה אתה חושב ? איזה מנוע ? ( יש הרבה ) .
95 -2000 פאג'רו Q

והאם נראה לכם שיש איזה בעל ג'יפ שירצה לעשות איתי טרייד אין + תוספת .
אני אישית לא אוהב את שיטת ההחלפות.
הכי טוב,
תארגן אשראי, תחפש בנחת עד שתמצא (זה לא פשוט ולוקח זמן למצוא רכב שמור ומטופל) את הג'יפ "האחד".
אח"כ תמכור את הרנו (אם צריך, תחביא את הג'יפ אצל חבר עד למכירת הרנו).

דרך אגב איזה צריכת דלק עדיפה ולאיזה רכב חלקים זולים יותר ויטרה או פג'רו ?
ויטרה אוטומט צורכת 1:8 לערך, ידנית 1:10 לערך
פאג'רו קצר בנזין אוטומט צורך 1:6 לערך , דיזל (סולר) ידני 1:10 לערך.
חלקים לויטארה זולים יותר. אחזקת פאג'רו (כולל ביטוח וטסט) תהיה יקרה ב 50% עד 100% מהויטארה.

רענן

gruyon
17-05-12, 18:48
הבנתי .
הויטרה נשמעת כמו עסקה הרבה יותר כדאית .
שנתון של שנות ה-90 ניתן בכלל למצוא רכב במצב טוב ?
שמתי לב שויטרה ידנית זה דבר דיי נדיר .
בנוסף אציין שרנו כמו שלי המחירון בסביבות 12000 והשוק נוראי . האם מצב השוק דומה בויטרה ?
אנחנו מדברים על גרנד ויטרה מנוע 2000 ?

raanan
17-05-12, 19:11
הויטרה נשמעת כמו עסקה הרבה יותר כדאית . שנתון של שנות ה-90 ניתן בכלל למצוא רכב במצב טוב ? שמתי לב שויטרה ידנית זה דבר דיי נדיר . ויטארה קצרה ידנית לא כול כך נדירה. רצוי לרכוש משנת 95 שכוללת את המנוע הזרקה ו 16 שסתומים. צריך סבלנות וזמן עד למציאת רכב ישן (ג'יפ בפרט) במצב טוב מאוד.
בנוסף אציין שרנו כמו שלי המחירון בסביבות 12000 והשוק נוראי . האם מצב השוק דומה בויטרה ? אנחנו מדברים על גרנד ויטרה מנוע 2000 ? אני מאוד מקווה שאתה לא מתכנן לרכוש ג'יפ רק מהכסף של מכירת הרנו .... אם התקציב 40 עד 50 אלף ש"ח, אז כן אנחנו מדברים על הגראנד ויטארה 5 דלתות מנוע 2000 (משנת 99 עד 2003 ). רענן

gruyon
17-05-12, 19:16
וואי רענן יום אחד אני אזמין אותך לבירה על כל העזרה הזאת !
עשיתי חיפוש יד2 ראיתי של ויטרה שנת 2000 מנוע 2000 ב-32 אלף שח . האם זה הכיוון והמחירון ירד ממה שזכרת או שאני צריך לחפש משהו משופר יותר ?
זה מחזיר אותי לשאלה בנושא מצב השוק של הויטרה .

raanan
17-05-12, 19:29
עשיתי חיפוש יד2 ראיתי של ויטרה שנת 2000 מנוע 2000 ב-32 אלף שח . האם זה הכיוון והמחירון ירד ממה שזכרת או שאני צריך לחפש משהו משופר יותר ?
זה מחזיר אותי לשאלה בנושא מצב השוק של הויטרה .
זה לא סוד שכול שוק המשומשות תקוע. בפרט ג'יפים.
דווקא הסוזוקים, ויטארה וגראנד ויטארה בתצורת 5 דלתות, הם יחסית מאוד סחירים ושומרים יחסית טוב על ערכן.
אכן אני כבר לא מעודכן במחירון (כולל הרכב שלי). בכלל אני לא קונה עפ"י מחירון. אלא בהתאם ליכולת שלי והאם "נדלקתי" על הרכב
והמחיר שרוצה בעליו הוא בתחום ההגיון האישי שלי.

בקיצור, תקופה זו היא גן עדן לרוכשים.

בהצלחה
רענן

ירון גל
17-05-12, 19:40
עם בלשכנעה את את האישה
אני ממליץ על טנדר
מזרון מאחורה
ואיזה מקום נחמד (בעלי הטנדרים בטוח יודעים על מה מדובר ;) )
אבל ברצינות אחרי 5 שנים בגיפים
אני שוקל לחזור אחורה באבולציה ולחזור לטנדר
בשורה התחתונה עם אתה לא הולך לכבוש מעלות אלה לטייל בכייף
טנדר יספק את הסוחרה הרבה יותר טוב ובד"כ יותר בזול
מוסו שמעתי הרבה דברים טובים אליו
וכמובן השלישיה היפנית

gruyon
17-05-12, 20:30
נשמע ונראה טוב.
רק אך הצריכת דלק שלו, עלויות האחזקה ואמינות ?

gruyon
18-05-12, 15:44
יאללה חברה מה אתם אומרים ?

מוסו או גרנד ויטרה ?

ראיתי שהמחיר של המוסו נמוך יחסית לשנתון מתקדם יותר.
מה אתם אומרים ? יש תשובה לשאלות שהעלתי ?

raanan
18-05-12, 15:56
יאללה חברה מה אתם אומרים ?

מוסו או גרנד ויטרה ?

ראיתי שהמחיר של המוסו נמוך יחסית לשנתון מתקדם יותר.
מה אתם אומרים ? יש תשובה לשאלות שהעלתי ?
בד"כ "השוק" והעדר יודע לאן לצעוד ...
חוץ מזה, לעיתים רבות, הזול עולה בסופו של דבר ביוקר ("בזוקר") !
אגב, את המאמרים האלה קראת ? (כמובן שמחירים לא רלוונטיים להיום)
http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1563-jeepolog-archive
http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1208-jeepolog-archive

בהצלחה בבחירה
רענן

gruyon
18-05-12, 16:44
טוב אני מבין רענן שאתה עדיין תומך בגרנד ויטרה ומכיוון שנתת לי הכי הרבה מיידע מדוייק בנושא זה יהיה הכיוון שלי כרגע .
תודות רבות : )

raanan
18-05-12, 16:56
טוב אני מבין רענן שאתה עדיין תומך בגרנד ויטרה ומכיוון שנתת לי הכי הרבה מיידע מדוייק בנושא זה יהיה הכיוון שלי כרגע .
אתה פתחת בכותרת השרשור, "ייעוץ זוגי ..." (שאגב נגעת בנקודה מאוד חשובה), על כן כדי לשמר לך את הזוגיות,
רצוי שתרכוש 4X4 עם עלויות אחזקה שפויות ...
גראנד ויטארה פוגעת בול בקטגוריה ! (לא "תכבוש" מעלות של "טוחני סלעים". אבל, גם לא תקבל טלפון ממנהל הבנק על אוברדראפט רציני.
או חלילה תופיע בתוכניות הריאלטי של זוגיות במשבר ...)

בקיצור בהצלחה (בזוגיות ובמציאת הג'יפ)
רענן

gruyon
18-05-12, 17:00
רענן אתה אלוף ! קראתי את הסקירות ששלחת וגרמת לעוד שאלה . תיראה את זה כאשמתך האישית : )
למה לא ללכת על ויטרה 1600 יותר חסכונית בדלק ? והאם האוטומטית חסכונית כמו הגרנד ויטרה הידנית ?
אני אעשה חיפוש בפורום בנתיים אולי אני אמצע לבד את המיידע הזה .

raanan
18-05-12, 17:28
למה לא ללכת על ויטרה 1600 יותר חסכונית בדלק ? והאם האוטומטית חסכונית כמו הגרנד ויטרה הידנית ?
קצת סדר,

ויטארה קצרה (מנוע 1600)
אפשר למצוא משנת 90 עד 98 עם גיר רגיל או אוטומט
עד 94 עם קרבורטור, מנוע 8 שסתומים (חלש) וגיר אוטומט 3 הילוכים "טיפש". בקיצור לא מומלץ .
משנת 95 עד 98, מערכת הזרקה רב נקודתית וגיר אוטומט נשלט מחשב 4 הילוכים.

ויטארה ארוכה (מנוע 1600)
משנת 94 עד 98 ,99% מהן אוטומטיות (חוץ משניים שלוש ידניות).
כולן (חוץ מאחת מייבוא אישי) עם הזרקה רב נקודתית , 16 שסתומים וגיר אוטומט נשלט מחשב עם 4 הילוכים.

גראנד ויטארה קצרה (מנוע 1600)
משנת 99 עד 2005 , ידני או אוטומט (כמובן מנוע מוזרק וגיר 4 הילוכים נשלט מחשב)

גראנד ויטארה ארוכה (מנוע 2000)
משנת 99 עד 2003 בעיקר אוטומטית (מיעוט של ידניות)
הערות,
א. קיימת גירסת דיזל מנוע 2000. ישנם בודדים כאלו - אני לא ממליץ
ב. קיימת גירסת V6 בנזין מנוע 2700 , אני אישית לא אוהב את הגאומטריה שלהן לשטח (ארוכות יותר מהגראנד הארוך) .
פשוט זוית בטן לא מוצלחת. חוץ מזה מנוע מצויין עם הרבה כוח לכביש (צריכת דלק בהתאם)

לשאלתך, למה גראנד ולא ויטארה ? גראנד צעיר יותר!
זה מתבטא במרכב במצב טוב יותר (חלודה) . בעיניי הגראנד הארוך יפה יותר מהויטארה הארוכה.
גראנד ארוך עם מנוע 2000 נותן יחס כוח למשקל טוב יותר ממה שיש בויטארה הארוכה.
החסרון היחידי של הגראנד הארוך מול הויטארה, אותו כוח נוסף מעלה במעט את רגישות הסרן הקידמי.

שורה סופית, ממליץ על גראנד ארוכה מנוע בנזין 2000 וגיר אוטומט (למרות צריכת הדלק הגבוהה יותר לעומת הידני).

בהצלחה
רענן

gruyon
25-05-12, 23:30
היי חברה (בעיקר רענן שעוזר פה כמו יועץ אישי !) אני התחלתי בחיפוש ואני רואה שאין כל כך הרבה גראנד ויטרה שעומדות בתנאי (מנוע 2000 ידני 3 או 5 דלתות )
מינגד יש מלאאאאאא קיה ספורטז . האם קיימת התנגדות ספציפית לדגם אם כן האם זה למודל ספציפי ?
בנוסף התקציב שלי הוא בסביבות 30 K איזה שנתון מומלץ (יש להתחשב בצורך ביישור קו שאם הוא סובל דחייה מה טוב ! ) .

raanan
26-05-12, 09:01
אני התחלתי בחיפוש ואני רואה שאין כל כך הרבה גראנד ויטרה שעומדות בתנאי (מנוע 2000 ידני 3 או 5 דלתות )
מינגד יש מלאאאאאא קיה ספורטז . האם קיימת התנגדות ספציפית לדגם אם כן האם זה למודל ספציפי ?
בנוסף התקציב שלי הוא בסביבות 30 K איזה שנתון מומלץ (יש להתחשב בצורך ביישור קו שאם הוא סובל דחייה מה טוב ! ) .

סה"כ בין הגראנד 2000 לספורטאז' אין פער גדול לטובת/לחובת אחד מהם .
ממליץ שתקרא שרשור זה :
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=65935
שם תראה שדווקא אני ממליץ על הספורטאז' כי השואל ציין שלא מטריד אותו צריכת הדלק.

בגדול,
הספורטאז' קשוח יותר (שידלה , סרנים ) ובנוי טוב יותר במקור לשטח מהגרנד.
חסרונו העיקרי בצריכת הדלק ובקושי להשיג נעילות במחיר שפוי.

אישית, הלב בוחר בגראנד (חושב שהוא מועצב יפה יותר). אבל המוח בוחר ספורטאז'
שורה סופית, מציע שתבקש יפה מחברים פה להצטרף כנוסע בספורטאז ובגראנד, כך תוכל לגבש לעצמך החלטה סופית.
אל תשכח שבסוף אתה זה שתצטרך לבלות עם הג'יפ והחברה/רעיה ...

בהצלחה
רענן

samorai
28-05-12, 19:57
ערב טוב לכולם
אני דווקא מאוד ממליץ על הגלופר
אחרי 5 שנים עם סמוראי שבו הייתי מטייל עבירות קשה ושנה וחצי עם גימיני אני ממליץ בחום על הגלופר
ברשותי גלופר ארוך אוטמט כבר שנה וכמה חודשים והרכב פשוט תענוג אני מטייל איתו המון המון והוא לא פראייר בכלל
פשוט יש לו פה בישראל שם גרוע ואין לי מושג למה
אני מאוד מרוצה הוא תענוג בכביש וגם ממש ממש לא רע בשטח ושלא נדבר על המקום שיש בו
אם תרצה יותר פרטים בכיף
0506696749
רותם

raanan
28-05-12, 21:56
ברשותי גלופר ארוך אוטמט כבר שנה וכמה חודשים והרכב פשוט תענוג אני מטייל איתו המון המון והוא לא פראייר בכלל
פשוט יש לו פה בישראל שם גרוע ואין לי מושג למה
מאחל לך שלא יהיה לך מושג למה גם כעבור 5 שנים איתו.

רענן

gruyon
30-05-12, 14:11
רענן תגיד מה אתה אומר על ויטרה 1600 קצרה ידנית או אוטומט שנים 96-98 ? המחיריים שראיתי הם בסביבות ה-20+ .
התקציב שלי התכווץ אבל הרצון עדיין עז .

raanan
30-05-12, 14:28
רענן תגיד מה אתה אומר על ויטרה 1600 קצרה ידנית או אוטומט שנים 96-98 ? המחיריים שראיתי הם בסביבות ה-20+ .
התקציב שלי התכווץ אבל הרצון עדיין עז .
מכיוון שיש לנו נושא משותף "טרי" (גימלאות) , הכי טוב, תפוס אותי בנייד 052-2315464

רענן

aviv1995
02-06-12, 23:35
ראיתי שהעלת את הספורטאז' כאופציה, אז אני יכול להגיד לך שיש לאמא שלי כזאת שנת 2001 מנוע 2000 בלי שיפורים בכלל והרכב הזה פשוט מצויין. בשטח הוא מעולה והוא מפתיע מאוד לטובה ויביא אותך למקומות שלא תדמיין שהוא מסוגל, בחולות הוא בכלל חיה רעה. אני יכול להגיד לך שהייתי מטייל עם גראנד ויטארה שנת 2008 בערך שנתיים ולקאיה פשוט יש עבירות יותר טובה ויותר כוח. הרכב עם 0 תקלות ובכביש הוא מרגיש כמעט כמו פרייבט. החסרון הוא צריכת דלק של 1-7 אבל אני ממליץ מאוד.

gruyon
02-06-12, 23:49
ק'רענן אני אתקשר אליך בימים הקרובים מתי נוח לך?

בנוגע לקיה אני רציתי לדעת האם הגירסה הידנית יותר חסכונית? כי לדעתי זה משחק תפקיד וזה כן משהו שמבחינתי קצת פוגם בחבילה

aviv1995
02-06-12, 23:58
ק'רענן אני אתקשר אליך בימים הקרובים מתי נוח לך?

בנוגע לקיה אני רציתי לדעת האם הגירסה הידנית יותר חסכונית? כי לדעתי זה משחק תפקיד וזה כן משהו שמבחינתי קצת פוגם בחבילה
אני חושב שצריכת הדלק בידנית תהיה יותר בכיוון של 8-9 ק"מ לליטר. אבל אם אין לך העדפה מיוחדת לידני אז האוטומט יהיה לך הרבה יותר נוח ואם זה רכב שישמש רק לנסיעות בשטח אז אתה גם כמעט ולא תרגיש הבדל בין 7 ק"מ לליטר של הספורטאז' לבין ה10 ק"מ לליטר של הגראנד ויטרה. גם האחזקה השוטפת זולה והרכב אצלנו במשפחה 5-שנים עם 0 תקלות. אם אתה לא מתכוון להשתגע ולהתחיל לשים נעילות ויחסי העברה אז הספורטאז' לדעתי האופציה הטובה ביותר.

gruyon
03-06-12, 07:18
האמת שחשוב לי שאני יוכל לקחת את האוטו לעבודה פעם - פעמיים בשבוע ולא לאכול את הלב כשאני עומד בפקק .
אבל אני אראה איזה קיה מעניינות יש ביד 2 . מה שחשוב לי הרי זה שהרכב יהיה במצב הכי טוב ושמור ( כמה שאפשר לצפות מרכב שנת 99-2001)

aviv1995
03-06-12, 18:09
האמת שחשוב לי שאני יוכל לקחת את האוטו לעבודה פעם - פעמיים בשבוע ולא לאכול את הלב כשאני עומד בפקק .
אבל אני אראה איזה קיה מעניינות יש ביד 2 . מה שחשוב לי הרי זה שהרכב יהיה במצב הכי טוב ושמור ( כמה שאפשר לצפות מרכב שנת 99-2001)
אין בעיה, ממליץ לך לבדוק גם את הקאיה

gruyon
09-06-12, 11:37
עד שאני מוכר את האוטו ומפנה מקום לרכישת הג'יפ יש לי עוד שאלה . האם המנוע על הגראנד ויטרה (99-2002 ) מתאים למערכת גמ"פ והאם זה מתאים למודל ספציפי ?
אני אמקד את השאלה. האם גמפ מתאים למנוע 2000 אבל הורס מנוע 1600?. השאלה הזאת נובעת מהתחקיר שביצעו בכלבוטק שאמרו שהמערכת גמפ פוגעת במנוע שלא מותאם לכך .

raanan
09-06-12, 15:25
עד שאני מוכר את האוטו ומפנה מקום לרכישת הג'יפ יש לי עוד שאלה
במצב השוק היום, כנראה אנו צפויים להרבה שאלות ...

לעצם שאלתך, לדעתי מע' גז מצויינת לכוווווולם (מוכרי ומתקיני המע', מוכרי הגז, המוסכים שמבצעים החלפת מנועים, יבואני המנועים, המדינה שמקבלת את "ליטרת הבשר" שלה ... ) חוץ מלבעל הרכב.

רענן

gruyon
10-06-12, 01:09
הרווח כולו שלי כי הרכישה תהיה יותר מושכלת .

אז במילים אחרות לתפוס מרחק ממכוניות מגוייזות (מלשון גז) .
עדיף מנוע טהור .

gruyon
20-06-12, 07:57
טוב בתהליך מכירה הרנו שלי הצעתי לבעלי ג'יפים לבצע החלפה . חזר אלי בעלים של קיה ספורטז' ששוקל להחליף איתי לטובת הבן שלו .
השאלה שלי היא (רענן אני פונה אליך כי אתה היחיד כמעת שמגיב פה ) לאיפה אני לוקח את האוטו לבדיקה ?
יש לי חבר מהעבודה (טל) שהוא ג'יפאי מנוסה אבל בעל רכב אחר האם כדאי לי לנסות לשכנע אותו לבוא איתי כדי לתת דעה ג'יפאית ראשונית ואולי לחסוך את עלות הבדיקה המקצועית .

raanan
20-06-12, 15:43
טוב בתהליך מכירה הרנו שלי הצעתי לבעלי ג'יפים לבצע החלפה . חזר אלי בעלים של קיה ספורטז' ששוקל להחליף איתי לטובת הבן שלו .
השאלה שלי היא (רענן אני פונה אליך כי אתה היחיד כמעת שמגיב פה ) לאיפה אני לוקח את האוטו לבדיקה ?
יש לי חבר מהעבודה (טל) שהוא ג'יפאי מנוסה אבל בעל רכב אחר האם כדאי לי לנסות לשכנע אותו לבוא איתי כדי לתת דעה ג'יפאית ראשונית ואולי לחסוך את עלות הבדיקה המקצועית .
כול סינון ראשוני שלא עולה לך כסף, מבורך !
ממליץ שתתן לחבר לקרוא קודם את המדריך לרכישת ספורטאז'
http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=2226-מדריך-לבדיקת-ורכישת-קיה-ספורטאז (http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=2226-%D7%9E%D7%93%D7%A8%D7%99%D7%9A-%D7%9C%D7%91%D7%93%D7%99%D7%A7%D7%AA-%D7%95%D7%A8%D7%9B%D7%99%D7%A9%D7%AA-%D7%A7%D7%99%D7%94-%D7%A1%D7%A4%D7%95%D7%A8%D7%98%D7%90%D7% 96)
אם החבר מאשר לעבור שלב, אז רצוי שתבצע בדיקה במוסך שמטפל בספורטאז'.
לפי הרשמים שלי מקריאת הודעות חברים, מוסך קאיה יפו מומלץ (לי אין שום היכרות אישית איתם) .
עוד עצה, שלח ה"פ לתומר (כותב מאמר הבדיקה), מצא דרך "לשחד" אותו (ארוחה טובה במסעדות של יפו) להתלוות לבדיקה.

בהצלחה
רענן

gruyon
22-06-12, 10:59
טוב רענן אני מעדכן אותך כי אתה כמעט היחיד פה :-) . בכל מקרה התקשר אלי הבעלים של הקיה והוא אמר שאישתו לא מרשה לו להחליף .
הוא רצה את האוטו שלי לבן שלו(רנו מגאן 2001 ידנית ) והיא התנגדה שהם יקנו לבן שלהם רכב . אז הציעו לי הנחה של 5 אלף אבל אני לא רוצה להיות תקוע עם 3 רכבים .

עכשיו להמשך השאלה !
האם אפשר אולי להציע החלפה לויטרות משנתון ישן ? המחירון הוא כמעט כמו הרנו (13000) ואולי אנשים יסכימו להחליף איתי . זה ייתן לי את האופציה לדריסת רגל בשטח אבל מצד שני עלול להיות סיפור יקר עם החלפות מנוע חלודות וכל הבעיות של רכב בן 20+ שנים . מצד שני אני חושב שאולי לקראת שנת הלימודים הבאה (של הסטודנטים ) איזה סטודנט ישמח לקבל אותו כמו שלי במחיר כזה . ואז שווה לי לחכות ולמכור .

איזה מעצבן שיש שם כזה רע לרנו בארץ ! מאז שיש לי את הרנו ראיתי תקלות קיצוניות דווקא ברכבים שאמורים להיות אמינים .
טיוטה קורולה 2006 החלפת גיר (חבר מהעבודה )
מאזדה 2005 3 אלטרנטור (חבר טוב )
דייטסו שרייד 2000 (החלפת גיר )

בקיצור מה שאני אומר שזה מבאס !
ואם מישהו מכיר מישהו שצריך רכב שנת 2001 ידני במחיר נמוך שנוסע מעולה ומאוד חסכוני בדלק (1-15) אני מוכן להתפשר כל עוד זה לא למגרש , אני שונא מגרשים .

צר לי על החפירה הקשה . זאת תחושת מירמור שממלאת אותי כרגע.

raanan
22-06-12, 11:15
עכשיו להמשך השאלה !
האם אפשר אולי להציע החלפה לויטרות משנתון ישן ? המחירון הוא כמעט כמו הרנו (13000) ואולי אנשים יסכימו להחליף איתי . זה ייתן לי את האופציה לדריסת רגל בשטח אבל מצד שני עלול להיות סיפור יקר עם החלפות מנוע חלודות וכל הבעיות של רכב בן 20+ שנים . מצד שני אני חושב שאולי לקראת שנת הלימודים הבאה (של הסטודנטים ) איזה סטודנט ישמח לקבל אותו כמו שלי במחיר כזה . ואז שווה לי לחכות ולמכור .
עצתי לך ,וממחזר אותה שוב ...

אני אישית לא אוהב את שיטת ההחלפות.
הכי טוב,
תארגן אשראי, תחפש בנחת עד שתמצא (זה לא פשוט ולוקח זמן למצוא רכב שמור ומטופל) את הג'יפ "האחד".
אח"כ תמכור את הרנו (אם צריך, תחביא את הג'יפ אצל חבר עד למכירת הרנו).

איזה מעצבן שיש שם כזה רע לרנו בארץ ! מאז שיש לי את הרנו ראיתי תקלות קיצוניות דווקא ברכבים שאמורים להיות אמינים .
טיוטה קורולה 2006 החלפת גיר (חבר מהעבודה )
מאזדה 2005 3 אלטרנטור (חבר טוב )
דייטסו שרייד 2000 (החלפת גיר )

בקיצור מה שאני אומר שזה מבאס !
ואם מישהו מכיר מישהו שצריך רכב שנת 2001 ידני במחיר נמוך שנוסע מעולה ומאוד חסכוני בדלק (1-15) אני מוכן להתפשר כל עוד זה לא למגרש , אני שונא מגרשים .

צר לי על החפירה הקשה . זאת תחושת מירמור שממלאת אותי כרגע.
הצעה שלי, צא מהלחץ !
לא היה לך רכב שטח מספר שנים ושרדת (זה לא חמצן), אז חכה כמה זמן שיידרש בסבלנות (אני "שרדתי" שנה וחצי בין מכירת הויטארה ועד שרכשתי את הטרופר).
"כול עכבה לטובה" .... אלא אם כן "תיפול" הזדמנות שאסור לפספס. אזי רצוי לפעול עפ"י ההמלצה לעיל (לארגן אשראי ...).

בהצלחה וסבלנות
רענן

gruyon
22-06-12, 13:12
אני לא מאמין שצריך להיות לגמרי נגד החלפות . במקרה הזה האופציה של הספורטאז הייתה נשמעת טוב (היסטוריית טיפולים מלאה בקיה יפו ) אבל לא יצא ולכן זה היה מאכזב . בכל מקרה אני לא מתקוון להחליף אם הרכב המוחלף לא יצדיק את ההחלפה .
וכן אני מתכוון לחכות בסבלנות עד למכירת הרנו אבל מבאס שאין כמעט בכלל התעניינות .
בגלל חוסר ההתעניינות גם אני לא אקנה רכב לפני שאמכור את הרנו גם אם אני מכין בצד 40K , זה פשוט חוסר שקט שאני לא יכול לחיות איתו.

raanan
22-06-12, 13:56
זה פשוט חוסר שקט שאני לא יכול לחיות איתו.
מצטער, זה כבר לא בתחום הידע וההתמחות שלי ...:)

רענן

gruyon
26-06-12, 11:03
היי רענן : -) .
חשבתי לתומי כמה תהיה האחזקה של רכב כמו ניסן טרנו . חשבתי על סביבות מודל 99 + עד 2002 ובעיקר קצר .
האם העלות של ביטוח + אחזקה וכו יקרה משמעותית מהסוזוקי ? הסיבה לכך היא שראיתי שמבחינת צריכת דלק הוא לא רע ובנוסף הקצר יחסית מרווח ויש לו תא מטען .

raanan
26-06-12, 12:52
היי רענן : -) .
חשבתי לתומי כמה תהיה האחזקה של רכב כמו ניסן טרנו . חשבתי על סביבות מודל 99 + עד 2002 ובעיקר קצר .
האם העלות של ביטוח + אחזקה וכו יקרה משמעותית מהסוזוקי ? הסיבה לכך היא שראיתי שמבחינת צריכת דלק הוא לא רע ובנוסף הקצר יחסית מרווח ויש לו תא מטען .
ראה משפט ראשון שלי בתגובה 30 בשרשור זה.

רענן

gruyon
27-06-12, 15:51
רענן אני מבין שנמאס לך לענות לי על שאלות : - ) זה בסדר , ענית לי על כל כך הרבה שאתה פתור .
ברור שהשוק במצב לא מזהיר ולכן האופציות רבות . רציתי סתם לעדכן שהוצא לי דייטסו טריוס שנת 2000 ידני עם 290 אלף קילומטרים כל זה ראש בראש עם הרנו (רענן אני זוכר שאתה מתנגד להחלפות). בכל מקרה אמרתי לו שרענן לא מרשה לי לקנות טריוס ואני אחכה בסבלנות למכירת הרנו ואז אתחיל לקחת גראנד ויטרות לבדיקה בנורדיה .
אבל עד אז אני ממתין בסבלנות .

raanan
27-06-12, 18:32
רציתי סתם לעדכן שהוצא לי דייטסו טריוס שנת 2000 ידני עם 290 אלף קילומטרים כל זה ראש בראש עם הרנו (רענן אני זוכר שאתה מתנגד להחלפות). בכל מקרה אמרתי לו שרענן לא מרשה לי לקנות טריוס .
מעניין אם יש קשר לשרשור הזה :
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=20778

המלצה שלי, עד למכירת הרנו,
"תחרוש" את הפורומים השונים כך תוכל לקבל פרספקטיבה רחבה על מגוון הג'יפים (יכולות, אמינות, תקלות נפוצות, עלויות אחזקה וכו ).

בהצלחה
רענן

gruyon
27-06-12, 18:38
חחח.. רענן אתה לומד את הפורום בעל פה ? :-) .
אני כבר קראתי . זה היה בצחוק שאמרתי שאתה לא מרשה לי .
אני הכן חורש את הפורומים וכבר צוחקים עלי בעבודה :-) , ברוח טובה.
אתה צודק, אני נוהג בסבלנות . לא יקרה כלום אם אני אעשה טסט לרנו ויעביר איתה גם עוד חצי שנה.

אני אעדכן על התקדמויות משמעותיות וגם סתם על קוריוזים. בעצם על כל התקדמות בנושא.

יובל48
27-06-12, 18:41
1.כל הכבוד לרענן על ההשקעה.
2.לא נראה לי שיצא מהעסק הזה משהו (כלומר,הרנו לא תמכר וג'יפ לא יקנה)
3.gruyon ,כך או כך אתה חייב לרענן יותר מבירה.

gruyon
27-06-12, 18:49
יובל לא חשבתי שהפסימיות שלי מועברת בטקסט בצורה כזאת ברורה .
מה לעשות השוק נוראי וג'יפ הכן לא לא יהיה לי עד למכירה . אבל תודה לאל יש לי הרבה רצון ומוטיבציה ובא לי ללכת למגרש ולהעיף את הרנו,
אבל יש לי גם סבלנות . אז אם יש רכב שמתאים לי לצרכים אני אשיג אותו יהי מה .

וכמו שרענן אמר הוא חיכה גם שנה וחצי למצוא את הרכב שהתאים לו . מה שאומר שסבלנות משתלמת.

רענן אך שאני מוצא משהו אני מתקשר אליך, תחשוב מה התשלום הכי הולם :-)

gruyon
27-06-12, 19:29
טוב יש לי עדכון מעניין . ויטרה 5 דלתות שנת 1994 . הוחלף מנוע לפני שנתיים .
איפה אפשר לבדוק את האוטו באזור נס ציונה ? הוא אמר שאיפה שאני רוצה אבל לא נראה לי שאני אקח אותו עד לנורדיה זה יהיה קצת מוגזם .
רענן חשבת מה תירצה ?

gruyon
27-06-12, 20:29
הערה חשובה ! הוא אומר שהשוק של הויטרה ממש טוב והוא רוצה 25 אלף . הרכב לא משופר בשום דרך שהיא .
אני מוסיף שהוא יד 3 הרכב אוטומט ושאני עדיין לא ראיתי או לקחתי אותו לבדיקה. ורענן אל דאגה אני לא אתפשר . אקנה רק אם הרכב באמת יהיה שווה קניה.

raanan
28-06-12, 10:32
יש לי הרגשה שאני "מפספס" משהו (וזה ממש לא אופייני לי ...) בשרשור או במדעי ההתנהגות.

בכול השרשור אתה נחרץ שלא תרכוש ג'יפ עד שתמכור את הרנו מגאן.
מצד שני, אתה מתעניין ועוקב אחרי מודעות מכירה של ג'יפים לסוגיהם.

אז מה המטרה ?
עינוי עצמי ? או, שבאמת אני "מפספס" משהו ...

רענן

gruyon
28-06-12, 10:39
נו רענן תהיה רציני , מדובר בהחלפה .
אני רוצה מחר לנסוע לראות את האוטו . אתה מכיר מישהו מקצועי באזור שיכול לערוך בדיקה רצינית ? אל תשלח אותי למישהו דפוק שיגיד לי לקנות רק כדי שאני יזמין אותך לארוחה :-).

raanan
28-06-12, 11:14
נו רענן תהיה רציני , מדובר בהחלפה .
אני רוצה מחר לנסוע לראות את האוטו . אתה מכיר מישהו מקצועי באזור שיכול לערוך בדיקה רצינית ?
אמרת נס ציונה. אז,
יש את דויד "מדרך השטח" , נמצא בכפר הנגיד
טל 050-2077233
כול הפרטים מלפני כמה שנים, אז כדאי להתקשר ולוודא קודם.

אל תשלח אותי למישהו דפוק שיגיד לי לקנות רק כדי שאני יזמין אותך לארוחה :-).
אל דאגה, לא תצטרך להזמין אותי לארוחה. כמו שאף אחד לא יכול לטעון שבקשתי טובה או כול גמול אחר על סיוע.
פשוט כי אני דמות וירטואלית ! (תוכנת בינה מלאכותית )

רענן

gruyon
28-06-12, 17:53
ממש תודה רענן ! התקשרתי וכדי שיידעו אז דוד עדיין עובד והוא לוקח 400 שח לבדיקה .
ככה אם מישהו יעשה חיפוש בגוגל יקבל גם את המספר שלו וגם מחיר . יאללה הגוגל האלה.

raanan
28-06-12, 18:29
ממש תודה רענן ! התקשרתי וכדי שיידעו אז דוד עדיין עובד והוא לוקח 400 שח לבדיקה .
לגביי מחירים, אין לי מושג (אני והפנס לד ...)
שאלת במקרה מה כוללת הבדיקה ?

המכסימום שאפשר לבקש :
א. התאמת מיספר השילדה לרשיון. מעבר על השילדה לאי הימצאות סדקים/שברים או ריתוכים שמעידים על עבר התעללותי.
ב. חיבור למרכב + שלמות מרכב ואי הימצאות חלודה (קורות וחיבור כנפיים קידמיות)
ג. תושבות מנוע, גיר וטרנספר
ד. בדיקת רכבת הכוח :
1. אי המצאות חופשים בדיפרנצאלים
2. שמיעה שאין "שריקה" מהדיפרנצאלים ותנועה חלקה ללא קפיצה
3. גלי הינע וצלבים
4. טרנספר בעיקר במצב LOW שאין רעש חזק וחופש בשרשרת . בדיקה במאמץ שאין קפיצה מ LOW לניוטרל.
5. נאבות קידמיות שאין חופש בגלגלים.
6. גיר - החלפת הילוכים חלקה בהעלאה והורדת הילוכים (תחת לחיצה אגרסבית וגם בלחיצה עדינה על הגז)
צבע וריח השמן לבדוק.
7. מנוע - התאמה למספר ברישיון. התרשמות מסחיבה בנסיעה .
אי בריחת לחץ למע' השמן ונוזל הקירור .
אגב נוזל קירור, לוודא שזה לא מיי ברז במערכת.
בדיקת קומפרסיה ודליפות לחץ עם שעון, בכלל מצוין !
אי הימצאות נזילות מהותיות (הזעות זה לגטימי לגיל ולקמ')
בדיקת הפליטה לאי הימצאות עקבות לאכילת שמן .
הערות - אם המנוע ומלמטה הכול מבריק ומצוחצח, זה חשוד !

ה. בדיקת מע' החשמל - מפסקי חלונות הרמה/הורדה, מראות חשמליות, מניפת אוורור, אורות.
לוודא שאין אילותרי חיווט רשלניים ומסוכנים.
ו. מיזוג/חימום - לוודא שחימום תא הנוסעים עובד, לוודא מזגן מקרר היטב.
ז. פנים תא הנוסעים והמושבים שיהיה סביר לגיל.
ח. תפקוד המרסנים (בולמים) ואי הימצאות נזילות.

אתה תבדוק היסטוריית טיפולים (חשבונית וקבלה)
בעיקר מתי נעשה טיימינג, החלפת שמנים ברכבת הכוח.
הכי חשוב, לך עם הלב. אם יש לך "קליק" עם המוכר והרכב.
אם לא, ו/או משהו לא מסתדר או חשוד, עבור הלאה ...

בהצלחה
רענן
נ.ב- מקווה שלא שכחתי משהו או בדיקה מהותית

gruyon
28-06-12, 18:44
רענן חבל שאתה דמות וירטואלית אני מרגיש את הצורך לפצות אותך על כל ההשקעה שלך !
אני מדפיס לי את הרשימה שלך ואת המדריך לקניית רכב . למרות שקניתי מספר רכבים בחיי אף פעם אני לא סומך על הזיכרון ואוהב שהכל כתוב לי מול העניים.

רבות התודות לכולם אני אמשיך לעדכן.

gruyon
28-06-12, 21:43
טוב ראו עדכון\שאלה או קוריוז .
בעל הרכב אומר שהוא מחליף שמן כל 4000 קילומטרים ופלאגים כל 10000 קילומטרים בערך .
בנוסף עשה גיר לפני 2.5 שנים ומנוע לפני שנתיים.
משהו פה לא בסדר או שזה תקין להחליף שמן ופלאגים בתדירות כזאת לרכב משנת 94 ?

בעצם מאז שיש לי רכבים מעולם לא ביצעתי טיפולים בתדירות כזאת גבוהה...

raanan
28-06-12, 21:57
טוב ראו עדכון\שאלה או קוריוז .
בעל הרכב אומר שהוא מחליף שמן כל 4000 קילומטרים ופלאגים כל 10000 קילומטרים בערך .
בנוסף עשה גיר לפני 2.5 שנים ומנוע לפני שנתיים.
משהו פה לא בסדר או שזה תקין להחליף שמן ופלאגים בתדירות כזאת לרכב משנת 94 ?
התשובה כאן :

gruyon
28-06-12, 21:59
ברור שניסיתי ... לא הלך אבל אל דאגה אני מנסה לגרור איתי חבר אחר שהוא נוהג על ג'יפ אבלל ללא שום ידע מכני ...
אני מניח שלמבט ראשון זה יספק בנתיים שבוע הבא אני כבר אקח אותו לבדיקה מקצועית.

raanan
28-06-12, 22:31
אבל אל דאגה אני מנסה לגרור איתי חבר אחר שהוא נוהג על ג'יפ אבלל ללא שום ידע מכני ...
לא נשמע מזהיר.
אולי תנסה לבקש סיוע בפורום סוזוקי ?

gruyon
28-06-12, 23:54
כן המפקד !

בוצע .

danob
04-07-12, 17:47
תגידו, לא יותר פשוט להתכתב בסקייפ...או לדבר בטלפון (או כמו שאומרים...קחו חדר)
אה ו- gruyon אל תחשוש מהחלפות למרות שרענן לא אוהב את השיטה, אצלי זה עבד כבר פעמיים (פחות או יותר...)
רענן, מה אתה אומר?

ליאור

gruyon
15-07-12, 17:38
נראה לי שרענן עייף המפוסט הזה : -)
בכל מקרה ביום שבת גיליתי שהרנו מניע ולא מחזיקה סלד ! וכבת מיד .
לכן חזרתי לדף השרטוטים ובדקתי אם יש משהו חדש ולא מצאתי . בינתיים התקשר בחור בעל אופל פרונטרה שהתעניין בהחלפה .
אמרתי לעצמי זאת תהיה הדמנות טובה להשקיע באוטו שנותן לי ערך מוסף ולא ברנו שלי .
לאחר 3 דקות מחשבה אמרתי לעצמי , רגע יש לך מנוע צעדים חדש בקופסה שהזמנת באיביי אז למה שלא תחליף .
ולאחר עוד 2 דקות נגמרה הבעיה של הרנו ושכחתי מהאופל . ממשיך לקוות לקונה או החלפה ראויה .
ובנימה זאת ראיתי שלא מדברים הרבה על האופל פרונטרה, והאמת הוא רכב ממש יפה (בלי חלקי חילוף אני יודע) .
למה מפסיקים לייבא דגמים מסוימים ? נגיד אני ממש אוהב את המראה של הניסן טראנו (מהבודדים) למה לעזאזל החליפו אותה ?
אני לא מבין יצרנים ולא יבואנים . דרך אגב גם בג'יפים יש מנוע צעדים, נכון ?

דרך אגב כמה יעלה לי לעשות לרנו הגבהה ולהוסיף לה 4*4 עם נעילות דיפרנציאל ? והכי חשוב Lo . אולי במקום לקנות גי'פ אני אייצר אחד .

balmog
15-07-12, 17:43
דרך אגב כמה יעלה לי לעשות לרנו הגבהה ולהוסיף לה 4*4 עם נעילות דיפרנציאל ? והכי חשוב Lo . אולי במקום לקנות גי'פ אני אייצר אחד .

אתה אמיתי ???

gruyon
15-07-12, 17:46
אני מבין שאתה לא עוקב אחרי השטויות שלי . אז רק שאני יהיה ברור .
לא אני לא רציני.
אבל תודה שקראת :-)

gruyon
15-07-12, 17:47
ייייאיי עמוד רביעי !
אולי כדאי שאני אפתח בלוג .

קליש
16-07-12, 17:52
תגיד בסוף הצעת נישואים לחברה או שמרוב חיפושים אחרי הג'יפים שכחת איפה חנות של הטבעות נמצאת?היא בכלל מכירה שעוד מעט ישפך כסף על "אישה נוספת"? אני שואל את זה מתוך ניסיון אישי...בהצלחה במציאת "אישה שנייה= ג'יפ מתאים".

gruyon
16-07-12, 17:54
אהה כן לא ציינתי אבל נסענו לאיטליה והיא קיבלה ממני טבעת :-) :rolleyes: .
היא כרגע זורמת עם עניין הג'יפ במיוחד לאור חוסר ההתקדמות.

נמרוד
16-07-12, 18:43
מה שחשוב, תקנה ג'יפ - כלשהו - לפני החתונה. היא תביא איזה תחביבים איזוטריים שהיא רוצה, אתה מגיע עם ג'יפ. אחר כך תוכל למכור, להחליף, אבל ג'יפ כלשהו יהיה תמיד חלק מהמשפחה. בתקווה שלא מאוחר מדי...;)

gruyon
17-07-12, 22:01
טוב ביום ראשון אני הולך לראות גראנד ויטרה שנת 2002 מנוע 1600 אוטומטית עם 190000 קילומטרים.
הבחור מעוניין בהחלפה בתנאי לבדיקת הרכב ואני גם מעוניין לבדוק את הרכב שלו .
בכל מקרה עכשיו אני צריך מקום טוב לבדיקת הרכב (הגראנד ויטרה ) באזור השרון ((הוא גר בחדרה).
האם במוסך סוזוקי שבנורדיה נעשות בדיקות רכישה אמינות וניתן להסתמך על הבדיקה לרכישה.

roei180
18-07-12, 23:49
ערב טוב לכם
gruyon אחי אתה מצחיק אתה :) אני באותו בעיה כמוך בדיוק

gruyon
19-07-12, 12:23
רועי כנראה שזאת בעיה אופיינית של גברים בכלל . לאחרונה ארוסתי אמרה לי שהיא מאשרת לי לקנות את הג'יפ בתנאי שהיא קונה כל מה שהיא רוצה .

דרך אגב מחוסר ההיענות הבנתי שיש מוסך ברעננה, טופ גיר . שאמור להיות טוב ואני אלך אליו לבצע את הבדיקה של הויטרה.

דרך אגב רועי אתה מחליף רכב או רק קונה ?
האמת שזוגתי שתחייה הייתה מאוד גמישה בנושא והביעה התנגדות עדינה רק בהתחלה . מזלי : - ) .

raanan
19-07-12, 12:36
דרך אגב מחוסר ההיענות הבנתי שיש מוסך ברעננה, טופ גיר . שאמור להיות טוב ואני אלך אליו לבצע את הבדיקה של הויטרה.
תבדוק עם ארנון מלאכי (מוסך אנדרו) מפרדס חנה אפשרות בדיקה.
הוא מקצועי מאוד וקרוב לחדרה.

בהצלחה
רענן

roei180
19-07-12, 13:13
אני מחפש ליקנות ותאמת "הבלוג" שלך הצחיק אותי מאוד
וגם למדתי רבות מימנו
אבל דבר אחד לא ברור לי למה להיכנס לגיפון :rolleyes: באותו מחיר אפשר להיכנס או לדיסקו 1 או לטרנו 2001 {אני מדבר על ארוכים דיזל } ?

אני יותר חשבתי לעצמי את הרכבים הנ"ל ביגללל
נסיעות כביש ארוכות {אנחנו מי קיבוץ ליד אמירים ונוסעים למישפחות במרכז בערך 400 ק"מ הלוך ושוב אם ביקורי חברים }
נסיעות בשטח {צפוני אז יש בולדרים בוץ וכו'..}
ודרישות האישה { אני רוצה מזגן ושיהיה מקום למיזרונים "ושלא יהרוג אותי "{תירגום גברי שלא יקפץ הרבה בשטח } }
ומקום לחברי הטוב ביותר :אגו המלך {כלבלב בסיגנון שוקי רק מקפץ ורוצה להוביל שירות }
המשך יום קסום רועי

gruyon
19-07-12, 14:35
אבל דבר אחד לא ברור לי למה להיכנס לגיפון :rolleyes: באותו מחיר אפשר להיכנס או לדיסקו 1 או לטרנו 2001 {אני מדבר על ארוכים דיזל } ?}

ובכן אני בהתחלה חשבתי על יונדאי גלופר ואחר כך ניסן טרנו אבל אם תבדוק בעמוד הראשון או השני תראה שרענן המליץ לי על גראנד ויטרה 5 דלתות מנוע 2.0 אוטומט.
בגלל שאני גם מוכר רנו אני צריך להיות גמיש ...

roei180
19-07-12, 16:53
נכון אחי אחרי 4 דפים די שכחתי את התחלה :)

gruyon
22-07-12, 22:40
טוב יש חדשות !
יש קונה לרנו .
אני רק צריך לעשות טסט(חלק מהעסקה-הבחור ממולח) ולאחר תשעה באב יום שני הבא האוטו ימכר ואני מתחיל בחיפוש הרציני .

gruyon
25-07-12, 21:15
טוב היום התחלתי לראות רכבים .

ראיתי ג'ימיני שנסע בעיקר בחולות עם ריפוד של זברה (what the fuck) בנוסף הרכב לא נראה מטופל כל כך ומלא זבל . הרכב שנת 2001
הבחור רשם 38000 במחירון (מוגזם!!!) ואמר שהאוטו שלו כמו חדש . (שקר גס רוח) . בכל מקרה , חוץ מקילומטרז נמוך (140 אלף) הרכב לא הרשים אותי במיוחד.
והבחור שלא מפסיק להגיד כמה המצב של האוטו שלו טוב. גם זה עורר בי ספק.

המשכתי וראיתי גראנד ויטרה קצרה שנת 2000 של בחורה נחמדה ביקשה 30000 והרכב שלה עבר 220000 קילומטרים . הרכב גם לא מציג היסטוריית טיפולים מדהימה
אבל האישה הייתה מאוד נחמדה ומאוד כנה ומבחינת המחיר היא תתגמש בהתאם ליישור קו שיש בו צורך (נזילה מהחלק העליון של הרדיאטור וריפוד קרוע במושב הנהג.
מה שקנה אותי הייתה הכנות שלה + המיגון וההגבהה של הרכב + המחיר שבו אני יוכל לקנות את הרכב.

בקיצור אני נסעתי על הגראנד ויטרה רק כי רציתי לדעת באמת מה ההבדל בנוחות ומרווח . בפועל אין מה להגיד הגראנד מרגיש כמו הרבה יותר אוטו .
מצד שני שניהם טענו לצריכת דלק דומה של 1- 9 . האם ייתכן בשני כלי רכב אוטומטים עם מנועים שונים כל כך ומשקלים שונים כל כך שהצריכת דלק תהיה כל כך דומה ?
בכל מקרה אני כרגע ממשיך בכיוון של גימיני אולי סמוראי אם המחיר יהיה הגיוני .

האם הצריכה של גימיני אוטומט כזאת גרוע ? ואיזה שנים הגימיני הגיע עם רצועת תיימינג ובאיזה שנים עם שרשרת ?

gruyon
27-07-12, 18:48
חברים שלא מגיבים !

כל בעלי הג'ימיני הידני אנה מימכם . אמרו לי את תצרוכת הדלק שלכם .
צריכת דלק של 1-13 תיתן לי אישור לרכישת הרכב .
היום ראיתי אחד שנת 2005 מאוד חמוד רק הרבה מעל התקציב . (45000) השאלה אם רכב זה ישמש אותי יום יום בנסיעות לעבודה
האם הוצאת הדלק תהיה סבירה ?

raanan
27-07-12, 19:17
חברים שלא מגיבים !

כל בעלי הג'ימיני הידני אנה מימכם . אמרו לי את תצרוכת הדלק שלכם .
צריכת דלק של 1-13 תיתן לי אישור לרכישת הרכב .
אם זה השיקול העיקרי לרכישת הרכב,
המלצה שלי, רד בכלל מכול נושא הג'יפ !
פשוט ההוצאות הנלוות הם הרבה יותר ממה שאתה רגיל ברנו שלך (בפרט שהיא עפ"י הפרסומת, לא רואה מוסך ...)

רענן

gruyon
28-07-12, 00:06
אני מסכים שאם זה השיקול העיקרי אני ארד מרכישת הרכב :-(

ואם זה לא ?

balmog
28-07-12, 00:15
גימיני ידני צריכה ממוצעת 1:10 (בחיפה יש הרבה עליות).
קשה לי להאמין שתוכל לקנות רכב שטח עם צריכת דלק של 1:13

yes1952
28-07-12, 04:32
גרויון(כך תירגמתי את הכינוי)
שמא-יש לי רעיון בשבילך
אנחנו זוג צעיר ממך בשלושים שנה לערך(עברנו את ה60):p
ולאחרונה ממש לאחרונה קנינו סופה(כתבתי עליה למכביר בימים האחרונים)
כך לניסיון את הGMC Jummy לסוף שבוע-סע עם אשתך-יהיה לך קצת מושג מה זה רכב שטח בסגנון שאתה מחפש
ההתחייבות שלי הינה-באם תרצה אותו לאחר סוף השבוע תקבל אותו במחיר נמוך משמעותית ממה שפירסמתי לאחרונה בפורום (מכירת רכבים)וישאר לך די ממון לשפר לבזבז דלק להרבה זמן---או עזוב את העצה הזו ופשוט תקנה סופה-ולא תבזבז כמוני 30 שנה-------
יוסי

raanan
28-07-12, 10:50
קח לניסיון את הGMC Jummy לסוף שבוע-סע עם אשתך-יהיה לך קצת מושג מה זה רכב שטח בסגנון שאתה מחפש
יוסי ידידי,
שים לב הבחור מוטרד מצריכת דלק של סוזוקי ג'ימני ידני (זה עם המנוע 1300 סמ"ק) ואתה מציע לו שתיין דלק אמריקאי ?
זה כמו אחד שמתלבט במסעדה בהזמנת חסה או ברוקולי (מתוך דיאטה), המלצר מציע עוגת מוס שוקולד עם קרם אגוזים ...

בקיצור, אתה רוצה שלא יהיה ג'יפאי ו/או לא יתחתן ?

שבת שלום
רענן

yes1952
28-07-12, 11:06
אני אשמח באם יהיה הבחור ג'יפאי-זה עיניין של אופי
לגבי הדבר השני???זה עיניין של הטבע
חוץ מזה ההפרשים בצריכת הדלק הם כאלה קיצוניים
זה לא המנועים האמריקאים הישנים של 3 ק"מ לליטר
אילו מנועים די חכמים לפחות של פורד ו GM
ואפרופו גם סופה היא לא כזו שתיינית בהשוואה לג'יפים של פעם
ודבר נוסף-אין כזה דבר חסכון כשיורדים לשטח-וביום יום בנהיגה שקולה חוסכים דלק גם כפולי ההנעה וההנאה
יוסי

gruyon
28-07-12, 11:46
יוסי , קודם כל תודה !
אני לא מסכן וכמובן שאפשר להחזיק גם ג'יפ בזבזני השאלה היא אך נהנים מרכב שטח במינימום הוצאות (כן אני מבין שזה יותר יקר מאחזקה של רכב פרטי )
רענן הכווין אותי לכיוון הגראנד ויטרה- ויטרה . אני חשבתי שאחזקת ג'ימיני תעזור לצמצם את הוצאות אחזקת הג'יפ לטווח הארוך .
בקיצור כרגע אני בעצם ממתלבט בין ג'ימיני ידני\אוטומט לויטרה 97-98 לגראנד ויטרה 2000 אוטומט . הגראנד מנוע 1600 ואני יודע שזה נחשב בפורום פה נחות .
בכל מקרה היתרון של הגראנד הוא שהיא מוגבהת וממוגנת ונמכרת במחיר שהוא ריאלי מבחינתי ואוכל לשמור כסף ליישור קו.
אני מבין שהצריכה של גראנד אוטומטית 1600 היא המקרה הטוב 1-9 אבל אני לא חושב שאני אסע כל יום לעבודה לבד כי סך הכל זוגתי עובדת באוטו מקום ויש לנו כבר אוטו נוסף מאוד חסכוני. הייתי מעדיף בקניית רכב למצוא את הרכב הכי חסכוני גם כשמדובר בג'יפ . אבל אם אין הבדל משמעותי אז זה לא משנה .

yes1952
28-07-12, 12:37
בבקשה
חלילה לי היה להציג אותך כמסכן
ניסיונו וידיעתו ועצותיו של רענן הן נכס שאני מטחל להרבה אנשים
כתבתי את שכתבתי על מנת לקבל ממך בדיוק את התשובה הזו
להיות ממוקד מטרה
יש לי חבר-הוא גם חבר חדש כאן-שרכב על סופה אך השתנו אצלו כל מיני דברים והוא מכר אותה וקנה גראנד ויטרה -רכב מעולה ובאמת למטאותיו היום הוא מצוין
ולהודות על האמת לפני כמה חודשים הוא משך אותי עם הג'ימי(עד שגיליתי שהפיוז של פיקוד ההנעה הכפולה נשרף ותוקן מיד בשטח)
אנו מטיילים הרבה ביחד -רק מה-שהוא יחזור מחו"ל ויראה את הסופה הוא יתחיל לקטר
אם אהבת את הגראנד ויטרה לך על זה-פשוט תתמקד-הוא יותר נוח מהג'ימני,
כאשר אני החלטתי לקנות סופה-תחמתי את רצונותי ודרישותי ולא התפשרתי-ואכן מבחינתי יש לי את הרכב האולטימטיבי בשבילי-לא בשביל אחרים
כך היה שקניתי את הגימי gmc שלי לפני כשלוש שנים-ידעתי מה אני רוצה במסגרת המגבלויות שהיו לי אז-על סופה לא יכולתי בכלל לטפס-
שב תשקול תתמקד ותבצע את ההחלטה-היא רק שלך
כאן אני חושב כל אחד נתן לך כלים שיקלו עליך לקבל את אותה החלטה-ואני בטוח שכאשר תחליט ותקנה את מה שתרצה-זה יהיה הרכב הכי טוב בעולם מפני שהוא יהיה שלך
בהצלחה
יוסי

Scrusher
28-07-12, 12:56
קצת הארות לגבי גראנד 1600
אולי הוא נחשב פה בפורום נחות,אבל אתה עדיין שוקל לקנות ג'ימיני עם מנוע 1300 לטובת חיסכון. החבר'ה פה צודקים שגראנד 1600 לא נותן בראש כמו הרכבים שלהם אבל הם משווים את הגראנד לסופה או לטרופר או לג'ימי שלהם. אתה צריך להשוות אותו לרנו מגאן שמכרת - ובליגה הזאת אין לגראנד שום רגשי נחיתות! אגב,יש לי חבר עם גראנד 1600 אוט' והוא עושה צריכת דלק מצחיקה (בערך באזור של הרנו שהייתה לך) רק ע"י נסיעה מודעת (טיפ קטן: יש לך בתיבת הילוכים 3 מצבים : N,AT,P - הם בוררים בכמה טורים אתה רוצה לנסוע,זה מתבטא יפה מאוד בסוף החודש)
לדעתי,אין ממש דרך להנות במינימום הוצאות. הסוזוקים הם הרכבים הכי חסכוניים וקלים תחזוקה שאפשר להיכנס איתם לשטח.מה שתחסוך בדלק תשים בשיפורים
הבעיה היא לא ברכבים,אלא במבט לעתיד-אתה עומד להתחתן.במוקדם או במאוחר,ילדים קטנים וחמודים שקוראים לך "אבא" יישבו ברכב. אם תקנה ג'ימיני או גראנד קצר הבעיה של להוציא את הילד\ה\ים תהפוך למטלה מיותרת בשביל רכב שני שגם ככה לא נוסע יותר מידי. עדיף שישתה קצת יותר ויענה לדרישה הזאת.אם אתה עדיין מתלבט לגבי ג'ימיני או גראנד ויטרה,זה תלוי איפה הרכב ייסע.לג'ימיני יש יתרון בעירוני,לגראנד בבין-עירוני

gruyon
30-07-12, 17:31
תגידו

טיוטה היילקס 4*4 שנת 1997 עם 400 אלף קילומטרים זה אוטו מת או שמנוע חדש של טיוטה עולה כמו זוג גרביים וכך גם שאר החלקים ?

raanan
30-07-12, 17:52
תגידו

טיוטה היילקס 4*4 שנת 1997 עם 400 אלף קילומטרים זה אוטו מת או שמנוע חדש של טיוטה עולה כמו זוג גרביים וכך גם שאר החלקים ?
לא יודע למה, אבל מתנגן לי בראש השיר של שלמה ארצי, "גבר הולך לאיבוד ..."

רענן

gruyon
30-07-12, 22:49
רענן התגובות שלך הם או ציניות לחלוטין או עוזרות מאוד .
הציניות מצחיקות חלק מהאנשים אותי זה קצת מבאס שאני לא יכול לקבל תשובה כנה .

לכן אני אבין את התגובה שלך כאילו אמרת : תחפש בפורום התשובה שלך שם .
ולכן אבדוק בפורום .

חוץ מזה אחרי כמה שנים בבאר שבע ופרק של טופ גיר הבנתי שטיוטה היילקס לא תמות לעולם .

http://www.topgear.com/uk/videos/killing-a-toyota (http://www.topgear.com/uk/videos/killing-a-toyota)

shmil
30-07-12, 23:09
אם יורשה לי, יונתן (?)
מה שרענן אמר לך זה לא חפש בפורום, אלא שאתה מתפזר לכל הכיוונים.
רצית רכב שטח מהקטנים יחסית, עכשיו פתאום עברת לטנדר הכי קשוח שיש.

אבל, המסקנה שלך נכונה - קרא בפורום, והרבה.
אחרי שתחליט מה הכיוון שלך, תחזור לשאול שאלות.

gruyon
03-08-12, 19:40
ראיתי היום גראנד ויטרה יד 2 שנת 1999 עם קמ נמוך מנוע 2000 5 דלתות . הם רוצים עליה K34 ואני רוצה לשים K32 . הבעיה שהידית האחורית של הדלת שבורה איזה פלטיק בתא מטען יצאה מהמקום אין מדף, המזגן לא עובד (חסר גז כביכול) והצבע מתקלף . מכנית אני חושב שהיא במצב מעולה(לפני בדיקה) .

האם אני מתקטנן או שזה הוגן מצידי להוריד על דבר שולי כמו קוסמטיקה (למרות שמזגן זה לא בדיוק קוסמטיקה).

raanan
03-08-12, 20:09
ראיתי היום גראנד ויטרה יד 2 שנת 1999 עם קמ נמוך מנוע 2000 5 דלתות . הם רוצים עליה K34 ואני רוצה לשים K32 . הבעיה שהידית האחורית של הדלת שבורה איזה פלטיק בתא מטען יצאה מהמקום אין מדף, המזגן לא עובד (חסר גז כביכול) והצבע מתקלף . מכנית אני חושב שהיא במצב מעולה(לפני בדיקה) .

האם אני מתקטנן או שזה הוגן מצידי להוריד על דבר שולי כמו קוסמטיקה (למרות שמזגן זה לא בדיוק קוסמטיקה).
אם מזגן לא עובד, לא הייתי קונה ! אלא אם כן מוריד במחיר 6 אלף ש"ח (הערכה שלי לתיקון מכסמלי, מדחס, מעבה, פירוק דשבורד אם צריך).
אני מניח שמי שמבין ויבדוק הרכב, ימצא עוד דברים.
תתקשר עוד שבוע שבועיים, תשאל אם המזגן עובד,
אם באותו מצב (כלומר נוסעים בשיא הקיץ ללא מיזוג כנראה שזאת תקלה יותר כבדה מחוסר גז),
עזוב אותך מהרכב הזה. כנראה שהרכב מוזנח ולא השקיעו ומשקיעים בו.

בהצלחה
רענן

gruyon
06-08-12, 22:37
טוב אז ככה הצעתי לה מחיר ביום שישי .
היום היא חזרה אלי והסכימה .
אני מתכוון לבדוק את הרכב אצל ארז מטופ גיר ולאחר מכן לבדוק את המזגן אצל מזגניסט ולקבל הערכת מחיר לתיקון כדי להוריד ממחיר הרכב.
אם יש למישהו דעה אני אשמח לשמוע. תודה !

raanan
06-08-12, 22:53
מה עם עמרייהונתן שמפרסם כאן ? בדקת איתו ?
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=64008
תראה, תסע, תרגיש כמה שיותר רכבים (מאותו סוג), כך תהיה לך פרספקטיבה שתוכל לסנן בעצמך רכבים.

בהצלחה
רענן

gruyon
07-08-12, 08:05
בדקתי את הנושא .

gruyon
07-08-12, 12:41
מה זה בכלל השם עומריונתן ? זה יונתן או עומרי ?

benza
07-08-12, 13:35
אם מזגן לא עובד, לא הייתי קונה ! אלא אם כן מוריד במחיר 6 אלף ש"ח (הערכה שלי לתיקון מכסמלי, מדחס, מעבה, פירוק דשבורד אם צריך).
אני מניח שמי שמבין ויבדוק הרכב, ימצא עוד דברים.
תתקשר עוד שבוע שבועיים, תשאל אם המזגן עובד,
אם באותו מצב (כלומר נוסעים בשיא הקיץ ללא מיזוג כנראה שזאת תקלה יותר כבדה מחוסר גז),
עזוב אותך מהרכב הזה. כנראה שהרכב מוזנח ולא השקיעו ומשקיעים בו.

בהצלחה
רענן

מסכים לגמרי עם רענן בעניין המזגן, אתה לא יודע במה זה ייגמר.
על קוסמטיקה כן מורידים מחיר, חוץ מזה שמצב קוסמטי מראה לך איך התייחסו לאוטו, נשבר ולא תיקנו? כנראה שגם מכאנית כשהתקלקל תיקנו מה שצריך כדי שיסע ולא כדי לוודא שעשו הכי טוב שאפשר

אני הייתי ממשיך הלאה לרכב הבא.

gruyon
07-08-12, 14:17
לתשומת לבכם הורדתי 7K לפני בדיקת המזגן אז זה לא מדאיג אותי .
המצב הקוסמטי לא משקף את המצב המכני כי יש רשימת טיפולים מלאה משנת 99 ועד היום .כך שהאוטו טופל בצורה מסודרת כל חייו .
ולא נוסעים באוטו בכלל כי הם קנו אוטו חדש . (ציינתי את זה קודם).
אין שום דבר שבור באוטו חוץ מידית תא מטען ששבורה חלקית אך עדיין עובדת .

אני מאמין שמי שיבדוק את האוטו ימצא עוד דברים . בכל מקרה אני אעשה את ההחלטה שלי על פי הבדיקה המקצועית ולא לפי תגובות של אנשים שלא ראו את הרכב.

בכל מקרה אני מודה לכל מי שמגיב פה על העזרה והייעוץ . ואני אעדכן אותכם מה אמר המוסך ומה המכון בדיקה.

tzagi
08-08-12, 04:52
בכל מקרה אני אעשה את ההחלטה שלי על פי הבדיקה המקצועית ולא לפי תגובות של אנשים שלא ראו את הרכב.

בכל מקרה אני מודה לכל מי שמגיב פה על העזרה והייעוץ . ואני אעדכן אותכם מה אמר המוסך ומה המכון בדיקה.

טעות מספר 1.1.2
התגובות שקיבלת...הם מאנשים שעברו מה שאתה עובר היום, אבל לפני שנים רבות, העצות שקיבלת לא נרכשו בקלות, שכר הלימוד עלה בזעה דם וכמויות אדירות של ניירות צבעוניים שאתה קורא שקלים.
אתה רוצה להגיד שרפורט של מכון בדיקה שווה יותר מהנייר שהוא מודפס עליו? בהצלחה.
תכין הרבה מהניירות הצבעוניים האלה, תזדקק להם.

gruyon
08-08-12, 18:43
טוב
רציתי לעדכן שאמנון בדק את הרכב והיה מאוד יסודי .
רציתי לציין לטובה שהוא היה מאוד נחמד וענה על מלא שאלות ששאלתי אותו .
הוא אפילו אמר לי מה מחיר הקנייה ששווה לשלם .
בינתיים אמרתי למוכרת כמה אני מוכן לשלם והיא קצת נעלבה כי היא נוסעת באוטו שנים ולא שמה לב שיש כל כך הרבה בעיות ברכב .
אני מקווה שלא יצוץ איזה דביל שיקנה את האוטו במחירון בלי לבדוק כי אמנון אמר שיחסית לשנתון ולרכבים אחרים שהוא בדק הוא מפרגן.
כן יש מה לעשות ליישור קו אבל לא דברים חמורים .
וכן גם המזגן מכוסה בהצעה הסופית .
בכל מקרה אני ממשיך לחפש.
להמלצות והצעות אשמח לשמוע פה .

דרך אגב איפה זה שאמר שהרנו לא תימכר ולא ירכש ג'יפ ? שיתחיל לעבוד :-) .

gruyon
16-08-12, 16:23
טוב אז לאחר כמה רכבים שראיתי (ולא מעט ) התמקדתי בגרנד ויטרה 5 דלתות מנוע 2000 רק כי ככה רענן רוצה .
נמצאה הכלה ! המזגן מסתבר היה תקין לגמרי , פשוט האישה רצתה רכב חדש. עמוס מזגנים (הבחור ממש נחמד) בדק ואמר שאין שום בעיה במזגן .
אפשר להגיד שהרווחתי מהעניין. בכל מקרה בהמשך אני יעלה תמונה של הכלה בתוך הכלה (זה כי יש לי שתי כלות ).

raanan
16-08-12, 16:33
קוללו קוללו .... כול ששון וכול שמחה ....
בשעה טובה ! תתחדש .
עכשיו תתחיל לחרוש את פורום סוזוקי ותתחיל ללמוד הרכב.
ממליץ לך לעבור הדרכת שטח ולהצטרף לטיולים קלילים לצבירת ידע ובטחון .

סע בזהירות
רענן

gruyon
16-08-12, 16:35
אתה ממליץ על ההדכה של 4*4 ? היא עולה 500 שח ליום שלם .
או שעדיף ללכת עם מישהו וותיק בתחום עם רכב דומה ?

gruyon
16-08-12, 17:43
רענן או כל בעל ויטרה אחר .
הידית של הדלת האחורית קצת שבורה.
עכשיו המודל הוא 99 ונראה בדיוק כמו זאת :
http://www.ebay.com/itm/2000-2004-Suzuki-Grand-Vitara-Tailgate-Door-Handle-2001-2002-2003-/200795511912?pt=Motors_Car_Truck_Parts_A ccessories&hash=item2ec0585c68&vxp=mtr#ht_3303wt_1138

אבל רשום במודעה משנת 2000 .
אתם יכולים לראות ולהגיד לי אם זה מתאים ?

בנוסף בישור קו אני רוצה להחליף לאוטו את כל השמנים . (אצל עיד האלוף מקלנסוואה ) .
איזה שמנים אתם ממליצים לכל מערכת . (גיר, ציריות וכו...) .

תודה לכולם !!!

raanan
16-08-12, 23:34
רענן או כל בעל ויטרה אחר .
הידית של הדלת האחורית קצת שבורה.
עכשיו המודל הוא 99 ונראה בדיוק כמו זאת :
http://www.ebay.com/itm/2000-2004-Suzuki-Grand-Vitara-Tailgate-Door-Handle-2001-2002-2003-/200795511912?pt=Motors_Car_Truck_Parts_A ccessories&hash=item2ec0585c68&vxp=mtr#ht_3303wt_1138

אבל רשום במודעה משנת 2000 .
אתם יכולים לראות ולהגיד לי אם זה מתאים ?

בנוסף בישור קו אני רוצה להחליף לאוטו את כל השמנים . (אצל עיד האלוף מקלנסוואה ) .
איזה שמנים אתם ממליצים לכל מערכת . (גיר, ציריות וכו...) .

תודה לכולם !!!
זהו זה, אתה כבר לא שייך לייעוץ לפני רכישה.
תפתח שרשור בפורום סוזוקי במידה ולא מצאת תשובות לשאלותיך "בחפירה" בפורום לאחור.
מאמין שתקבל תשובות מקצועיות במהרה מבעלי גראנד ויטארה.

שוב, תתחדש !
רענן

-->