PDA

צפייה בגרסה מלאה : פרגון למשטרת ישראל! (והפעם לא בציניות!)

אביעד פ.
18-05-12, 19:39
אני מרגיש שאני חייב לשתף.
היום לראשונה, הופתעתי לטובה ממשטרת ישראל.
ואני בנאדם שנוהג להתלונן על המשטרה באופן כמעט יום יומי. לקטר, זאת אומרת.

התקשרתי לדווח על רמזור חשוך מכל הכיוונים בצומת די ראשית בכביש 444 ליד קיבוץ עינת.
המוקדן שאל מה הפלאפון שלי, שאלה תמוהה בעיני, אבל עניתי לו, סה"כ אני אזרח טוב.

חזרתי אחרי חצי שעה מאותו צומת, הרמזור לא תוקן אבל הבהב כתום, להבדיל מחשוך לחלוטין.
ולאחר שעה קיבלתי להפתעתי הודעה לפלאפון שלי ממשטרת ישראל.

אני יודע שזה לא הרבה, אני יודע שזה לא מה שמקנה לי בטחון שאני הולך ברחוב, אבל היי! זה מראה שיש מישהו למעלה, שאולי טיפה, מנצנץ לו הרעיון שהמשטרה היא נותנת שירות לאזרחים, ושדעת הקהל על המשטרה יכולה לשנות את פני המדינה...
מקווה מכאן שההתקדמות תהיה רק בכיוון חיובי. ושימשיכו ככה.

חוץ מזה, חשוב שאחד שיודע לקטר ולבקר, ידע גם לפרגן, כשצריך.
59431

שבת שלום!

ו

אביעד פ.
18-05-12, 19:41
למי שהתמונה לא עובדת לו הקישור הוא:
https://lh5.googleusercontent.com/-YgxH3wRcqRo/T7Z560trCOI/AAAAAAAADZs/fUDeXtJv6rc/s512/%25D7%2594%25D7%25A4%25D7%25AA%25D7%25A2 %25D7%2594.png

ELKABETS
18-05-12, 20:56
אתה בסך הכל התלהבת מנפלאות הטכנולוגיה של שוטרינו האמיצים.
הייתי שמח אם במקום לקשקש לך סמס היו יוצאים למנוע את האונס הבא למשל.

sos4u
18-05-12, 22:46
הלו, תרגיע. לא הכל זה משטרת ישראל. הפכתם אותם לשק החבטות של כל התיסכולים האפשריים.
בסך הכל "משטרת ישראל" זה אנשים שמנסים ומתאמצים לעשות את עבודתם.

את התלונות ואת האצבע המאשימה תפנה לממשלת ישראל, שלא חוסמת את ההגירה המטורפת הזאת. את האצבע תפנה לכל ארגוני זכויות האדם שבאיצטלה של "זכויות המסכנים" מסכנים את כולנו והופכים את חיינו לגהנום. וכל מי שמסתובב ברחובות דרום ת"א [ או שהסתובב, והפסיק .. ] יודע על מה אני מדבר.

ולא, זה לא תפקידה של ממשלת ישראל למצוא להם פתרון, אפילו [ ואני מצטרף לרחמים העצומים עליהם ] שהם הלכו ברגל אלפי ק"מ כדי להגיע לכאן.
תפקידה של ממשלת ישראל זה לחסום את הכניסה שלהם לכאן. ואם המצרים יחליטו שהפתרון זה לירות בהם- זו בעיה שלהם ושל האו"ם.

אביעד פ.
18-05-12, 23:18
אתה בסך הכל התלהבת מנפלאות הטכנולוגיה של שוטרינו האמיצים.
הייתי שמח אם במקום לקשקש לך סמס היו יוצאים למנוע את האונס הבא למשל.

לא.
לא התלהבתי מהטכנלוגיה, תקרא מה רשמתי לפני שאתה מתרתח על המשטרה.
התלהבתי שמישהו חשב על זה, שכאשר אתה מתקשר למוקד 100, אתה מצפה שיטפלו בזה. עד היום לא ידעת אם שמו עליך. היום אתה יכול לדעת. זה התקדמות!

מה הקשר בין משטרת תנועה לאונס?? נו באמת, תהיה רציני,
אל תהפוך את זה לשרשור של השתלחות במשטרה.
פירגנתי לא כדי לדבר על מה רע אצלהם, זה יש מספיק- אנחנו לא צריכים לשפוך את זה פה, יש את זה במליון שרשורים אחרים.

בוא נדבר על איך יוצאים מהבוץ הזה? אוקי?

lizard
19-05-12, 07:55
סליחה להרוס לך את האופוריה, לשלוח SMS זה לא קשה במיוחד, זה ששלחו לך לא אומר שבאמת הם עשו את העבודה.

zagi
19-05-12, 08:58
לפי דעתי זו באמת התקדמות בכיוון הנכון וצריך לפרגן על זה .
זו כנראה מערכת אוטומתית ששולחת SMS , ויכול להיות שהפניה כלל לא טופלה , אך זה מראה על התיחסות לפניה שלך .

זאת אמנם התחלה קטנטונת , אבל בכל זאת התחלה ...

אני בכלל בעד משטרה סטייל ג׳וליאני !

yes1952
19-05-12, 09:03
בכל ניידת תנועה יש מפתח לארון ההכוונה שבצמתים-כן גם לכמה פקחי תנועה
שיטת הSMSהינה ממשנתו של מפכ"ל המשטרה שמאמין שהמשטרה אמורה לשרת את האזרח
אני תקווה שמוקד 100/תנועה ימשיך בכך וזה יחלחל לכל זרועות המשטרה
ועדיף מהר מאשר לאט
אין ספק שמדד אמון הציבור במשטרה נמצא במקום נמוך ויש הרבה לשפר-הרבה מאוד
אך אולי יש אמת באימרה שסנונית אחת מבשרת על ביאת האביב
יוסי

אביעד פ.
19-05-12, 12:10
סליחה להרוס לך את האופוריה, לשלוח SMS זה לא קשה במיוחד, זה ששלחו לך לא אומר שבאמת הם עשו את העבודה.

לא אופוריה כלל וכלל.
אני יודע בדיוק מה מצבנו. ו SMS קטן לא ישנה את דעתי על הרשות המבצעת והמשטרה בפרט.

גם לא אמרתי שהם עשו את העבודה, אני רק אומר שהמגמה חיובית... וזה משמח לראות.

אולי באמת סנונית אחת....

Pageup
19-05-12, 14:48
גם אני קיבלתי סמס השבוע מהם. נראה לי בזבוז כסף מיותר. במילא אנחנו לא ממש יודעים
אם הם טיפלו במפגע או לא (להזכירך בדקירה בב"ש הם דיווחו שהם היו שם ובפועל לא היו).
מה שאותי עצבן זה שאני מתקשר ומתחיל תהליך של חקירה מטופש:
"משטרה שלום, מדברת XXXXX מה אוכל לעזור"
רציתי לדווח על מפגש בכביש שנפל כנראה ממשאית.
"עם מי אני מדברת" - מה לעזאזל זה משנה.
יש מפגע על הכביש, מחלף מסובים על הגשר לכוון דרום
"באיזה צבע הוא?" - מה זה משנה. חוסם נתיב
אז בסוף הם שלחו לי סמס, עדיין הדקה המבוזבזת על שאלון
פרטים אישיים ופרטים מיותרים יכול היה לגבות חיי אדם.

sos4u
19-05-12, 15:55
כשהכל שחור - אז הכל שחור. לא משנה מהן העובדות ...
חשיבותו של התחקיר לסנן קריאות שווא, ותתפלא כמה כאלה יש.
אז אם ולא היו יעילים, היה נורא, כי היו מטפלים בפחות קריאות.
ואם מנסים לשפר גם רע, "כי מה הם מבלבלים לי ת'מוח ..."
אבא שלי סיפר על מלך שחגג יום הולדת לבנו הבכור. כיוון שרצה לשמח את נתיניו, ביקש שיפזרו באורז חתיכות של זהב, והזמין את כולם לארוחה המלכותית.
ירד להסתובב בקהל ושמע אחד אומר לשני: איזה דפוק המלך, לא יכל לתת לנו את הזהב במעטפה, במקום לזרוק ככה באורז ...

מי שיחפש למצוא כמה רע, ימצא בכל מקום.
ה SMS מראה לפחות על חשיבה שיש להגיב על תלונה של אזרח וטוב שכך.
עדיין לא הופך את המשטרה לשיא היעילות והתפקוד, אבל לדעתי , זו בהחלט תחילתה של דרך אחרת ...

MMR
19-05-12, 20:06
בוא נראה,
אולי בקרוב נקבל מהם גם אס.אמ.אס "מידת הצמיגים שלך אינה תואמת את האוטודאטה, נא להתייצב בעמדה 1. לשירותך בכל עת, משטרת התנועה".

אומי5
19-05-12, 21:26
לא מזמן החלקתי עם הקטנוע על כתם שמן, למזלי הפניה הנ"ל מסוכנת גם בלי השמן אז הייתי על קמ"שים בודדים ויצאתי מזה ללא פגע.
התקשרתי למשטרה, דיווחתי וחיכיתי. בנתיים בא שכן עם טוריה ופיזרנו אדמה על הכתם.
כשהגיעה הניידת אחרי כרבע שעה/עשרים דקות (לדעתי זמן סביר), השוטר פנה אלי בזילזול "זה הכל ?" הסברתי לו שאני כבר החלקתי ובקלות יחליק גם הרוכב הבא, הוא בתנועת רגל מיקצועית הזיז קצת חול, קבע שזה כבר לא חלק וחיזל"ש ארוע.

אחרי רבע שעה קיבלתי סמס.

אני לא יודע מה הוא יכול לעשות, אני כן יודע שכיבוי אש והעירייה בדרך כלל מזרימים מים, בודאות גם יומיים אחר כך החול עוד היה שם.
לדעתי הארוע לא טופל, אבל קיבלתי אחלה סמס.

הסמס הוא התקדמות אבל מועטה מאוד, ולא מחפה על החפיפניקיות שלהם בדברים החשובים באמת.

(יש לציין שאני נוהג להתקשר אליהם בכל מפגע שמצדיק זאת, ויש פעמים שהם באמת עושים את העובדה)

Tourist
20-05-12, 01:42
אפרופו משטרה סטייל ג׳וליאני -
אני ממליץ לקרוא את ספרו של ג׳וליאני ״מנהיגות״. הוא בהחלט עשה שם מהפיכה.

(לבעלי הקיבה הרגישה - תרגום הספר די גרוע...)

Sent from my iPhone using Tapatalk

אביעד פ.
21-05-12, 23:26
ערב טוב לכל המתעניינים.

תגידו מה שתגידו, המשטרה נמצאת במגמת שיפור ברורה,
לפעמים כדי להקים דברים מחדש, הם צריכים לקרוס.

סיפור טרי מהדקות האחרונות:

בשכונת מגורי בבאר שבע יש תושב שממרר את חייהם של כל תושבי השיכון עם מוסיקה (ולא מהסוג שאני אוהב! חצוף...) במהלך שעות היום, וכן, גם הלילה.
בווליום מאוד גבוה.

מספר רב של פעמים התושבים היו מתקשרים למשטרה אחרי 11 בלילה, כדי שיבואו להשתיק את הסורר. תגובת המשטרה (מוקד 100) הייתה פעם אחר פעם:
"תפנו לעירית באר שבע, זה תחום האחריות שלהם".

בעירית באר שבע, הפנו אותנו כמובן למשטרה. שחזרנו למשטרה (מוקד 100), שלחו אותנו לחייג לתחנת המשטרה של באר שבע.

בתחנת המשטרה בבאר שבע, התגובה חסרת הבושה לא פעם הייתה:
"מצטערים יש לנו דברים יותר חשובים לטפל בהם כרגע".

היום, כרגיל מוסיקה מאזור 9 בערב, וב-23:00 בדיוק, חבר מרים את הטלפון ומחייג מאה. הרמקול על ספיקר והשיחה היא כזו:

"שלום, אני גר ברחוב _____ בבאר שבע, יש כאן שכן שכל הזמן מפעיל מוסיקה חזקה אחרי 11, אפשר בבקשה לשלוח מישהו לשם?"

מוקדנית: " כן אנחנו מייד נשלח, לצערי יש כרגע מספר רב של פניות וזה עלול לקחת זמן רב מהרגיל, אני מבקשת ממך בכל לשון של בקשה, לא לגשת אליו ולא להתעמת איתו, זה בטיפולנו."

"תודה רבה, וערב טוב"

השיחה בוצעה ב-23:04, הניידת (ניידת 'אשלים' משותפת לעיריה ולמשטרה) הגיעה בשעה 23:11. כן כן, 7 דקות בלבד!

לשכנים השלום והשקט.

תגידו מה שתגידו, הגישה השתנתה, מישהו עבר עם שופל על כל השירות והגישה של מוקד מאה, וחפר יסודות חדשים.
אני מקווה שמכאן הדרך רק תסלל ועל יסודות אלה יבנה מגדל גבוה ויפה לתפארת מדינת ישראל.
תקראו לי נאיבי, אופטימי, ליצן, דמיקולו, אבל אני עדיין לא מוכן לוותר על התקווה שיהיה טוב.

asafk
22-05-12, 00:26
טוב, כנראה אחרי שהורגים מישהו אחרי שהוא מבקש להיות בשקט, המשטרה מקבלת הנחיות לגבי אירועים מסוג זה....??

אסף.

יונתןמצפה
22-05-12, 01:20
אתמול בערב הלכנו לבקר איזה מישהו, שהוא רב"ש של יישוב כלשהו.
בשלב מסוים השיחה התגלגלה למצב הקשה שיש היום ברמת הבטחון האישי.
הבחור סיפר 3-4 סיפורים שונים מהתקופה האחרונה, בהם בני דודים שהגיעו לגנוב במושב איגפו אותו ואיימו עליו (באחד המקרים הוא אף היה עם אשתו באוטו). בכל הפעמים הבחור התקשר למשטרה (הוא שוטר מתנדב) ודרש שיישלחו סיוע דחוף, בחלק מהפעמים הוא כבר ציין בפניהם שהוא עם האקדח שלוף... בכל הפעמים הסיוע מעולם לא הגיע (תמיד היה מדובר בשעות המאוד קטנות של הלילה).
סיפור נוסף בו הוא תפס שני בני דודים באמצע הלילה חוזרים אל הטרקטורון שחנה בסמיכות למושב. במקרה הזה הגיע שוטר (בן-דוד...). השוטר דיבר קצת עם שני הבחורים, מהר מאד השיחה עברה לצחוקים ודחקות, שההוא מכיר את הזה שבן דוד של ההוא.... והבחורים שוחררו לדרכם.

מבחינתי, כל מגמת שינוי היא מבורכת, אבל כל עוד אנשים ימשיכו לא להרגיש בטוחים השינוי עוד לא הגיע. ואין באמת צורך להוסיף את מקרי האונס האחרונים...

מידבר
22-05-12, 05:47
בשביל שינוי אמיתי במשטרה רה'מ צריך להיות בלחץ. זה יכול לקרות רק אם יבין שרמת הבטחון האישי תהיה השיקול המכריע בעיני האזרחים בבחירות הבאות.
אחר כך צריכים לקרות שני דברים:
1.הזרמת תקציבים למשטרה.
2.מינוי מפכ'ל חיצוני "בולדוזר"-גירסא דינקותא גירסא. אף אחד מתוך המשטרה אינו מסוגל לעשות מהפכה.

אביעד פ.
22-05-12, 07:41
אסף, יונתן, מידבר, שלושתכם צודקים.
כן, היה צריך שמישהו יהרג כדי שיתייחסו לתלונות מהסוג הזה.
גם לי, יש הרבה יותר סיפורים על איך משטרת ישראל לא מתפקדת ולא מגינה על בטחון תושביה, אבל את סיפורים אלה כולם מכירים, ולכולם יש כאלה, אני בחרתי לספר את הסיפורים היוצאי דופן שמראים שמישהו מנסה לשנות משהו.

אני לא רוצה להכנס לפוליטיקה, אבל ראש הממשלה לא היה בלחץ. ראשות הממשלה בידיים שלו פשוט כי אין מתחרה ראוי.
הזרמת תקציבים למשטרה?? לא תעזור לבטחונך האישי בכלום, הכסף ילך למקומות הלא נכונים, וכולנו יודעים את זה.
והפתרון היחידי באמת הוא מינוי מפכל חיצוני כמו שציינת. באמת אף אחד שגדל בתוך המשטרה לא ידע להפוך את הקערה על פיה. וגם זה, כולנו יודעים שלא יקרה.

לסיכום, שימו לב שהתחלתי את השרשור בזה שאמרתי שאני אחרוג ממנהגי להתלונן על המשטרה באופן יום יומי, אתמול שיבחתי, היום אני אמשיך להתלונן קצת.
אבל שוב, עם ניצוץ של תקווה.

אורי ק.
27-05-12, 12:14
http://www.youtube.com/watch?v=-HXlxAWkqgY&feature=share

הפרגון בעינו עומד?
כוסומו המדינה.

יונתןמצפה
27-05-12, 12:44
במידה והשוטרים האלו לא יודחו לאלתר מהמשטרה כל השרשור הזה הוא בדיחה עצובה.
נחייה ונראה.

אביעד פ.
27-05-12, 12:59
בדיוק ראיתי את זה גם ברשת החברתית, והתכוונתי לצרף לפה את הקישור ולהביע אכזבה עמוקה....

מביש, מבזה, מייאש והיריעה קצרה מלהכיל את ההרגשה הנוראית שראיתי את הסרטון הזה...
בושה וחרפה.
בכל מקרה, לא משנה מה יעשו לשוטרים, אף אחד מהדוחות לא תקף במידה וילכו להשפט.... רואים בבירור שהתמרור לא תקף.
ביזיון, של מפקד הבסיס, של אגף התנועה, ושל משטרת ישראל בפרט.

מרתיח!!!

יונתןמצפה
27-05-12, 13:06
אביעד, תנסה עכשיו לחייג 100 (או בכל סיטואציה דומה שאתה נוכח בה) ותראה אם אז יטפלו לך בפנייה ובאם תקבל SMS.
ניסיתי פעם לחייג 100 ולדווח על שוטר שעוצר מכוניות בצורה מסוכנת. מאד מסוכנת! (עצר רכבים בירידה בנתיב שמאלי בסיבוב, וגרם לכל המכוניות שמאחור לבצע עצירה פתאומית כשהמכוניות המגיחות מהסיבוב בכלל לא יכולות לראות את זה...).
הדרך שבמוקד 100 שלחו אותי לעשות כדי להתלונן על הברנש היא בבחינת "מלחמה בתחנות רוח"...

אביעד פ.
27-05-12, 15:16
מראש, אני לא אחייג 100... אני יודע בדיוק מה יצא לי מזה.

avishon
27-05-12, 17:58
http://www.youtube.com/watch?v=-HXlxAWkqgY&feature=share
...הפרגון בעינו עומד?...

ידידי , קבל כמה המלצות :
1. את הסרטון להעלות לדף הפייסבוק של משטרת ישראל , כולל פרטים של השוטרים (שני רושמי-הדו"חות נראים לי מתנדבים . הם אוהבים את זה...) .
2. אם יש לך פרטים של השוטר המאיים (מה שהוא אמר לך זה "איום" לכל דבר ועניין) - שלח למח"ש . חשוב לציין שמות עדים .
3. את כל הפרטים הקשורים לאי-רישום הדו"ח למקורבו של מפקד המחנה שלח במקביל לדף הפייסבוק של המשטרה ולמשטרה הצבאית .
חשוב לציין שמות עדים , וכן את העובדה שמפקד המחנה יצא מהבסיס ודיבר עם השוטרים .
4. שלח מכתב פרטני לגבי כל נושא שינויי התימרור בצומת , מגובה בתמונות , למשטרת ישראל ולדובר צה"ל .
5. שלח מכתב פרטני דומה גם למשרד התחבורע , ובקש לדעת מי החליט ומדוע על שינויי התימרור .

כל זה נשמע טרחני , אבל לאט-לאט מתחיל "ליפול האסימון" ומתחילים לראות תגובות של משטרה שמתחילה להבין שמטרתה לשרת את הציבור -
ואחת הדרכים שלנו להשפיע בנושא היא להתלונן בפועל על "פירות באושים" (לדעתי לא כולם חארות) , ולא רק לקטר בפורומים...

אורי ק.
27-05-12, 18:22
ידידי , קבל כמה המלצות :
1. את הסרטון להעלות לדף הפייסבוק של משטרת ישראל , כולל פרטים של השוטרים (שני רושמי-הדו"חות נראים לי מתנדבים . הם אוהבים את זה...) .
2. אם יש לך פרטים של השוטר המאיים (מה שהוא אמר לך זה "איום" לכל דבר ועניין) - שלח למח"ש . חשוב לציין שמות עדים .
3. את כל הפרטים הקשורים לאי-רישום הדו"ח למקורבו של מפקד המחנה שלח במקביל לדף הפייסבוק של המשטרה ולמשטרה הצבאית .
חשוב לציין שמות עדים , וכן את העובדה שמפקד המחנה יצא מהבסיס ודיבר עם השוטרים .
4. שלח מכתב פרטני לגבי כל נושא שינויי התימרור בצומת , מגובה בתמונות , למשטרת ישראל ולדובר צה"ל .
5. שלח מכתב פרטני דומה גם למשרד התחבורע , ובקש לדעת מי החליט ומדוע על שינויי התימרור .

כל זה נשמע טרחני , אבל לאט-לאט מתחיל "ליפול האסימון" ומתחילים לראות תגובות של משטרה שמתחילה להבין שמטרתה לשרת את הציבור -
ואחת הדרכים שלנו להשפיע בנושא היא להתלונן בפועל על "פירות באושים" (לדעתי לא כולם חארות) , ולא רק לקטר בפורומים...

למען הסר ספק, ואם לא הסברתי עצמי- אין לי כל קשר לאירוע. ראיתי את זה בפייסבוק, ושיתפתי כאן. זה כבר עלה לדף הרשמי של המשטרה בפייסבוק, כרגע עד כמה שראיתי ללא תגובה שלהם. יש להפיץ את זה כמה שיותר.

Pageup
27-05-12, 19:30
אבישון תראה כמה עבודה צריך לעשות בשביל לטפל בנושא.
אם באמת המשטרה הייתה עושה את עבודה נאמנה כנראה
שלא היה צריך להתאמץ כל כך.
משוטר שצריך להביא מכסת דוחות אני עוד יכול לקבל התנהגות
כזו, אבל מחבורת מתנדבים משועממים? זו בדיוק הסיבה
למה במשטרה לא צריכים להיות מתנדבים. אלה חבורת צדקנים,
טרחנים עם #!@ קטן שחושבים שהם עושים עבודת קודש ועושים
נזק כפול. גם נותנים לממשלה להמשיך להתנהל בצורה הרגילה
בלי תקציבים ושהאזרחים ישלמו כפול וגם דופקים אותנו בגלל שהם
לא קיבלו לילה לפני.

אביעד פ.
27-05-12, 20:06
מקווה שהצלחתי להעלות את התמונה.
לאורך היום העלו את הסרטון לעמוד הפייסבוק של המשטרה אינספור פעמים. הם הבטיחו לטפל בעניין התמרור והשוטר, ולעדכן בהמשך.

אין ספק שהפייסבוק עושה טוב בכל מה שקשור לשירות לקוחות. ולא רק במשטרה.
נראה מה יהיה להם להגיד בהמשך.....

אביעד פ.
27-05-12, 21:14
תגובה זמנית של המשטרה:

"ראש אגף התנועה, ניצב ברונו שטיין, הנחה מיד עם קבלת הסרטון לעיונו לבטל לאלתר את הדוחות שנרשמו בגין הפניה שמאלה בצומת המתועד וזאת בשל חוסר התאמה בין התמרור לסימון על פני הכביש. בנוסף, הוא הנחה לא לבצע אכיפה במקום עד להסדרת הנושא מול מע״צ. משטרת ישראל פתוחה לביקורת וקשובה לציבור אך יחד עם זאת ישנה דרך ראויה ומכובדת לעשות זאת. אנו רואים בחומרה את התנהגות הצלם שנהג באגרסיביות כלפי אנשי חוק, ובכלל זה שוטרי ומתנדבי התנועה, בליווי עריכה וכתוביות שאינן ראויות"

לא התקבלה עדיין תגובה על התנהגות השוטרים, ותתקבל בהמשך.
אני במקום הצלם- ניגש לתחנת משטרה, מגיש תלונה על איום בתקיפה.

יונתןמצפה
27-05-12, 21:29
או, הנה תגובה ראויה, שמראה בדיוק את הפער בין תפישת המשטרה לתפישת הציבור.
ראש אגף התנועה, ניצב ברונו שטיין, כנראה לא מבין את חומרת העניין, וזה שיש לו שוטרים שעשויים מחומר לא כ"כ משהו. שוטרים שתפישתם את תפקידם מעוותת, לקויה, ובעייתית משהו.
הוא מדבר על דרך ראויה ומכובדת להעביר ביקורת? הביקורת כאן היא לא כלפי האכיפה שאינה במקומה,אלא על שוטרים שגם כאשר הם מבינים את בעייתיות התמרור (ונראה בסרטון בבירור שהם מבינים), עדיין מתעקשים להמשיך במשימת אמלול האזרח! ועוד אילו אזרחים? משרתי מילואים.

"אנו רואים בחומרה את התנהגות הצלם שנהג באגרסיביות כלפי אנשי חוק, ובכלל זה שוטרי ומתנדבי התנועה, בליווי עריכה וכתוביות שאינן ראויות"
ניצב ברונו שטיין, תתעורר!!!! מי שנהג כאן באגרסיביות זה שוטר שלך, שאיים במפורש על אנשי מילואים שניסו בסה"כ להסביר לגורמי החוק שהאכיפה שלהם בעייתית משהו.
ובכלל עדיין לא ברור הקשר בין השוטרים לבין מפקד הבסיס שלכאורה הוא זה ששם את התמרור והזמין את השוטרים. הרי אם זה נכון יש כאן מעשה פלילי, הן מצד המפקד והן מצד השוטרים שנתנו לזה יד...

לי עדיין לא ברור באיזו מהתפישות המפכ"ל רואה את עצמו....

יונתןמצפה
27-05-12, 21:38
ואני עדיין מחזיק חזק בדעה שבשביל להתחיל לטפל בצורה ראויה בתופעה הזו, הדין עם השוטרים האלו חייב להיות בחזקת "למען יראו וייראו"!
שכל שוטר במשטרה יידע שבמידה והוא נוהג בצורה כזו או דומה הוא עשוי לשלם על זה מחיר יקר. מאד יקר!
כל דרך אחרת לא תעזור כאן.
כמובן שבמקביל צריך לעודד אכיפה משמעותית ונכונה, ובפרט בגורמי הפשע ועברייני התנועה האמתיים. אלו שכנראה לא כ"כ עושים מילואים....

GodsFather
28-05-12, 17:04
מלגזה, להרים הניידת, להזיז הצידה.

לפני כן או אח"כ - שק לעטוף את התמרור הלא תקין ושלום על ישראל.

בסופו של יום, יבטלו שם את הפניה שמאלה, הם רק מיהרו לפעול לפני שהשיגו את כל האישורים ממע"צ ושאר הדמויות שאחראיות על ההחלטה לתימרור.

מה שהמשטרע שכחה לשים שם זה שלט קטן מתחת לתמרור החדש - "באישור קצין..." ואז היו יכולים לעשות מה שבעין שלהם והייתה להם לגיטימיות.

shay_love_off_road
02-06-12, 04:17
לדעתי צריך לפרק את המשטרה לגורמים ולבנותה מחדש,
בזמן הזה שבין הפירוק לבניה מחדש, את מקום המשטרה יתפוס הצבא, (חודש נניח)

כדי שיהיה באמת סדר, אולי המשטרה בכלל צריכה להיות זרוע של הצבא שכפופה לרמטכ"ל,
כי לצבא יש הרבה יותר משמעת/אמצעים/תקציב מאשר למשטרה במתכונתה הנחכית,

דרור ברלי
02-06-12, 10:16
אוי שי שי...
רק זה חסר לנו. בצבא חסרים כל מיני קודקודים מטומטמים?...
אתה רוצה להגדיל את מפלס הטימטום הצבאי?

לצה"ל לפחות יש לגיטימיות וקונצנזוס בציבור, לפחות רוב הציבור. תכניס לתוכו את המשטרה וגם את המעט הזה הוא יאבד.

boaz avrahami
02-06-12, 12:02
לא מבין מה זה לפרק ולבנות מחדש?
להחליף אנשים/ לשנות מבנה אירגוני?

ומה זה הדבר הזה שגוף אחר יחליף אותם?
אתה מבין בכלל כמה זמן לוקח להכשיר אנשים ונוהלי עבודה על מנת שאירגון ברמה ארצית יעבוד באופן סביר?

אתה אפילו לא בכיוון של לפתור את הבעיה.
יותר בכיוון של ליצור כמה אחרות...

boaz avrahami
02-06-12, 12:06
בעניין הכסף והתקציבים-

המדינה נוקטת בשיטה ברורה ויש יד מכוונת.
דוחפים את הרשויות להקים משטרה פרטית על חשבון הגדלת הארנונה של כולנו!!!
במקביל מעודדים מתלהבים/מושחתים להתנדב למשטרע.

זה חוסך לביבי המון המון כסף בתקציב.
את המחיר כולנו משלמים כבר היום

yes1952
02-06-12, 12:20
בועז
אני מקווה שהמובאה שלך
"במקביל מעודדים מתלהבים/מושחתים להתנדב למשטרע."
איננה כוללת את כל המתנדבים
מפני שאם כן הרי אתה מבין שזו הוצאת דיבה ולשון הרע נכון?
צריך גם לדעת לכתוב ידידי
נאמר הרי אזניים לכותל
ואני אוסיף ועיניים למסך
שבת נהדרת לך
יוסי

shay_love_off_road
02-06-12, 13:20
לא מבין מה זה לפרק ולבנות מחדש?
להחליף אנשים/ לשנות מבנה אירגוני?

ומה זה הדבר הזה שגוף אחר יחליף אותם?
אתה מבין בכלל כמה זמן לוקח להכשיר אנשים ונוהלי עבודה על מנת שאירגון ברמה ארצית יעבוד באופן סביר?

אתה אפילו לא בכיוון של לפתור את הבעיה.
יותר בכיוון של ליצור כמה אחרות...

אני מתכוון לפרק את המבנה האירגוני ולהעיף כמה ראשים שם לפנסיה מוקדמת,

יקח הרבה זמן, זה ידוע, אך משטרה במתכונת הנוחכית היא אינה משטרה. - זאת חבורה של ליצנים עם יותר מידי כוח.

לגבי המשטרות העירוניות, הן יותר גרועים מהמשטרה הכחולה (בחדרה לפחות)
ולא רחוק היום שראש עיר (כל עיר) ירגיש את עצמו כ"שריף עירוני" וגם לו יעלה השתן למוח,
במקרים קיצוניים זה יכול להגיע להיטפלות ליריבים פוליטים ע"י אותה משטרה עירונית
ובמקרים עוד יותר קיצוניים זה יכול להגיע למצב שישתמשו במשטרה העירונית כדי לחסל
חשבונות בן שכנים - אל תשכח שבמשטרה עירונית משרתים פקחים שלא סיימו בית ספר,
אל תשכח שזה גוף שאין לו מח"ש, ובעיקר אל תשכח שזה גוף שיכול להיות מושחת יותר ממשטרת סציליה,

boaz avrahami
02-06-12, 13:34
בועז
אני מקווה שהמובאה שלך
"במקביל מעודדים מתלהבים/מושחתים להתנדב למשטרע."
איננה כוללת את כל המתנדבים
מפני שאם כן הרי אתה מבין שזו הוצאת דיבה ולשון הרע נכון?
צריך גם לדעת לכתוב ידידי
נאמר הרי אזניים לכותל
ואני אוסיף ועיניים למסך
שבת נהדרת לך
יוסי

גם במחשבה שניה אני עומד מאחורי מה שכתבתי.
אל תנסה לסתום פיות דרך הפחדה!

boaz avrahami
02-06-12, 14:13
בבקשה יוסי,

http://www.the7eye.org.il/articles/Pages/030511_Sufficient_infrastructure.aspx

-->