PDA

צפייה בגרסה מלאה : חוף לג'יפים?

moisofnik
18-05-12, 23:35
כן, חוף יעודי בתשלום צנוע, שמזמין רכבי שטח לרדת עד הים וליסוע לאורכו, לפרוש ציוד לקמפינג ודיג ומה שרוצים. בשמורת טבע ובדו קיום עם הטלות צבים ועם קני ציפורים.
לא בפלמחים כמובן אלא אמריקה...אחד מכמה חופים כאלה בקייפ קוד שם מסתבר לא מצלמים וקונסים אלא מעודדים תיירות של ג'יפים5943759436

Gilad
18-05-12, 23:59
הדבר הכי טוב שיכלו לעשות לחופים בארץ זה לאסור את הכניסה עם רכבים.

סוף סוף אפשר ללכת לים בלי לפחד שידרסו אותך ואפילו רואים את קוו המים ...

ישי.פ
19-05-12, 01:20
+1 בהחלט החלטה נבונה לאסור כניסת ג'יפים לחופים בארץ.
ישנם דברים שלא נועדו לישראלי המצוי;)

דרור ברלי
19-05-12, 01:42
גם לי חבל שאי אפשר לרדת לקמפינג בחוף עם הג'יפ, אבל אני מוכן לחיות עם זה - כי חוף לג'יפים בישראל יהיה הגרסה המוטורית של עמק האלכוהול במפרץ חיפה ו/או מתחם יד-חרוצים בת"א - ערסיאדה אחת גדולה.

אנחנו לא אמריקה. כל עוד מתקיימת אצלנו תת-התרבות המתועבת הזו שנקראת "ערסים", אי אפשר יהיה לקיים כאן חוף לג'יפים או כל דבר אחר בסגנון.

moshik999
19-05-12, 02:37
גם לי חבל שאי אפשר לרדת לקמפינג בחוף עם הג'יפ, אבל אני מוכן לחיות עם זה - כי חוף לג'יפים בישראל יהיה הגרסה המוטורית של עמק האלכוהול במפרץ חיפה ו/או מתחם יד-חרוצים בת"א - ערסיאדה אחת גדולה.

אנחנו לא אמריקה. כל עוד מתקיימת אצלנו תת-התרבות המתועבת הזו שנקראת "ערסים", אי אפשר יהיה לקיים כאן חוף לג'יפים או כל דבר אחר בסגנון.

לא חובה לאסור כניסה של כל הגיפים לחוף הים

אפשר לשים סלקטורים עם מד תרבות - אם אתה עם גיפ ישן וצנוע תוכל להכנס
אם זה משהו מצועצע עם מוזיקה רועשת ונהג עם חזות מזרחית וגופיה - אין כניסה.

yes1952
19-05-12, 08:56
מושיק אתה טרול?אתה קורא את שאתה כותב?
"לא חובה לאסור כניסה של כל הגיפים לחוף הים

אפשר לשים סלקטורים עם מד תרבות - אם אתה עם גיפ ישן וצנוע תוכל להכנס
אם זה משהו מצועצע עם מוזיקה רועשת ונהג עם חזות מזרחית וגופיה - אין כניסה."
זו הבדיחה היפה ביותר בפורום
סלקטור עם מד תרבות
איזו תרבות?
היכל התרבות בת"א?
תרבות עדות המגרב?
תרבות עדות אשכנז?
תרבות עדות מסופוטמיה?
תרבות עדות הרי קווקז?
תרבות עדות תימן?
תרבות עדות אתיופיה?
תרבות עדות הודו ומזרחה?
ואם זה בן תרבות מנישואי תערובת?אז חצי ממנו יכנס לחוף וחצי יישאר בחניה?
ואם זה ג'יפ ישן וצנוע ונהג עם חזות מזרחית וגופיה?
ואם זה משהו מצועצע אך עם יהודי ממוצא אשכנזי עם חליפה ועניבה?
ואם זה לא ג'יפ(JEEP) אלא 4*4 פשוט כמו ה "ג'מוס"שלי?
יש לך מושיק יציאות מדהימות-צריך לפתוח לך פורום מיוחד
יוסי

tzagi
19-05-12, 09:22
יוסף, עזוב אותו, כנאמר לפני הרבה שנים על חבר פורום אחר...אם לא הייה קיים היה צריך להמציא אותו.
מושיקו עושה שרות לקהילה ע'י הזרמת עניין לפורום יחסית משועמם, נו טוב, היה יכול להיות יותר גרוע והוא היה יכול להפיץ פרופגנדה אנטי סובייטית או לספר איך הוא החליף בלגים עם פטיש ומברג, שויייין, הרע במעוטו.

ולנושא,
החופים האלה נפוצים, יש לא מעט בדרום טקסס,
אין מיגבלות, רד לתוך המים אם בא לך, רק שאף אחד לא דפוק מספיק לעשות את זה, בחוף יש מתרחצים, משפחות עושות פיקניקים וסתם מסתובבים למנייהם
אחריות עצמית אומרת שזה לא רעיון טוב., אותה (חוסר) אחריות עצמית שגרמה לחוקים הקיימים בישראל.

yes1952
19-05-12, 09:26
ג'ו ידידי היקר
הרי משום כך אני עונה לו
יוסי

moshik999
19-05-12, 11:05
ג'ו ידידי היקר
הרי משום כך אני עונה לו
יוסי

בסה"כ ניסיתי להציף את הגזענות וההסתה נגד "ערסים"
שהם כמובן אשמים בכל .
ועוד מפיו של דרור שהוא לטעמי ה"ערס האינטרנטי" האולטימטיבי
נוקט באלימות מילולית גסה ומלוכלכת נגד : חברי כנסת, שוטרים, עובדי ציבור, ערסים וכו
בקיצור כל מי שלא דומה לו חוטף בצורה גסה ומעליבה - מה זה אם לא הגדרה של ערס מצוי.
לפחות על הערס בחוף הים אפשר להגיד שהוא ברור ולא מפחד
לעומת דרור שהוא תמיד בוחר בהגדרות כלייות ולא מחייבות ופחדניות
ראית מישהו מתפרע בחוף הים? תרשום את מספר הרכב ותתלונן,
מה ההסתה הפרועה הזו נגד ערסים?

לערסים אתה קורא "תת תרבות" תסתכל על סגנון הביטוי שלך.

כל אחד ואחד פה נסע פעם אחת לפחות בחייו לאורף חוף כזה או אחר
כל עוד זה היה נחלתם של מעטים (צנועים וביישנים) זה היה בסדר זה לא הפריע לבעלי חיים קטנים
או לאנשים שנמצאים על החוף. צנועים וביישנים הם כמעט בלתי נראים ומרחפים.

asafk
19-05-12, 15:28
לגבי בעלי החיים הקטנים - גם קוליס בודד עשוי להיות מכת מוות לצבי ים.

ולגבי כל השאר - האנטי האוטומטי שלכם לא נותן לראות את הציניות הסאטירית בדבריו החדים של מושיק (שדווקא הפתיע אותי, כי הוא אמור להיות חיובי ללא סאטירה וללא ציניות).

אסף.

סופר גיפ
19-05-12, 15:36
אני בעד חוף לגיפים

מידבר
19-05-12, 18:12
ולגבי כל השאר - האנטי האוטומטי שלכם לא נותן לראות את הציניות הסאטירית בדבריו החדים של מושיק (שדווקא הפתיע אותי, כי הוא אמור להיות חיובי ללא סאטירה וללא ציניות).

אסף.
כן, גם אני הבחנתי בסאטירה אצל מושיק.
הנה סיפור שממשיך את הקו שלו:
בעם בעם לפני כ 20 שנה יצאתי לשהות בת מס' חודשים בדרא'פ שאחרי האפרטהייד. חששות שמא אתקל בסיטואציות לא נעימות נגוזו אל מול היחס הנהדר לו זכיתי. לאחר זמן, משקניתי לי חבר מקומי, שאלתי אותו בענין והסברו היה כי ההבדלה לא נעשית לפי צבע העור אלא בעיקר לפי מבנה הפנים. ציין הבדלים פיזיים נוספים בין הגזעים ובין היתר "בממוצע, עצם הירך של השחורים ארוכה יותר מאשר זו של בני הגזע הלבן". חשבתי לעצמי: "יפה, לא סתם גזענות אלא עם עומק מדעי".
לכן, רבותי, אם כבר הבדלה אז ראוי שתהיה מבוססת מדעית. לא תרבותית ולא סטריאוטיפית.
ד'א-באמריקה אין ערסים. אין שום דבר שדומה לזה. האחידות שם מעוררת קנאה.

סטובצקי
19-05-12, 18:52
איסור כניסה לחופים , הוא מהלך פוליטי טהור .
הראיה לרחוק היחידה שקיימת היא " מתי נבצע מחטף ונבנה מלון/בתיהארחה/מרינה"
אין שום יחס אמיתי לנושא בעלי החיים ואני יכול לתת לכך דוגמאות ולהפנות למאמרים ומחקרים
שמראים את הנזקים הקטלניים שפוגעים לא רק בחי אלא בנו עצמינו(סתם תגלגלו על אקוופר החוף)
כל החופים המוכרזים נחרשים יום יום ע"י טרקטורים במסווה של בטחון ובתכלס כדי לחסוך כח אדם ולנקות את הזבל הרב שמשאירים
האזרחים התרבותיים שלא באים עם ג'יפים , אלא מחנים על חניית הענק שגולחה וכוסתה אספלט "ידידותי לסביבה"
כמובן תוך תשלום חניה או קנס על שמצאו פינה ללא תשלום . "רכבי בטחון" "רכבי תפעול" "פקחים" "שוטרים ירוקים"
נוסעים חופשי במסגרת תפקידם בין מאות האנשים השרועים על כסאות פלסטיק ושמשיות בעלות של 20 שח לאדם ,
הקיוסק שגובה 10 שח על ארטיק קרח ,נבנה 20 מטר מקו החוף ולפניו נבנה קיר בטון גבוה כדי שגלי הים בחוף
לא ישטפו אותו, כבלי חשמל ,צינורות מים נחפרים עד לסוכת המציל הנמצאת על קו המים ותעשית הכסף
עובדת שעות נוספות גם בשבתות וחגים .
על הפגיעה בטבע , אין פוצע פה ( ואני מכיר מקרים של צבים שבקעו בחוף בת ים ונדרסו כולם ,
אוכלוסית סרטני החוף מסתובבת עם שנורקל ומחכה לרדת החשיכה כדי לחזור לחוף המואר עם פרוזקטורים כל הלילה .
אבל על חוף שלא מניב כסף , ויכול לפגוע בסיכויי הבניה במקום????? אסור הרי נפגע בחי ובצומח....
אני רוצה לגלות לכם סוד שמור : "כל מקום שבן האדם נמצא , הפגיעה בטבע היא בלתי נמנעת, נקודה."
מה שניתן לעשות , בצורה מסודרת ומקצועית זה למתן את הפגיעה תוך מתן גישה לבני האדם וזה כולל מילוי חול בים במקומות בהם הסחף גבוה
שאיבת חול משרטונים שנוצרים בעקבות המרינות , תעלת סואץ וכו'.
זה לא סוד שניסיתי להקים קול צעקה ולשחרר לנו חוף שניים גם למי שרוצה לרבוץ ליד רכבו , אך התגובות המצחיקות שקבלתי(ראה ערך "ערס")
גרמו לי להמשיך לפעול מבלי לערב אתכם ובהמתנה לכך שתבינו שלא ניתן לגזול ממכם את החופש בצורה שזה נעשה .
באותו משקל אפשר לסגור את כבישי הארץ בגלל הערסים ש"עושים חרקות" ולאסור על התקנת מערכת רדיו בגלל
ה"ערסים" שנוסעים עם חלונות פתוחים ובפול ווליום .
רגע , אולי לאסור בכלל התקנת חלונות??????

moshik999
19-05-12, 19:59
בני אדם הם ייצור מוזר, לעומת חיות אחרות יש להם אפשרות בחירה
כבשים לא יודעות שהנודים שלהם פוגעים באוזון ולכן אי אפשר לכעוס עליהם. או לכפות עליהם פקקי שעווה.
הבעיה שלפעמים בני האדם חושבים שהם צופים בטבע ולא חלק מהטבע.
מגוון הרצונות שלנו הוא הוא הטבע (גם רצונותיו של " הערס המצוי")

נכון לעכשיו בני האדם מצאו נוסחה איך להתמודד עם אפשרות הבחירה
הם החליטו שהרוב קובע ומה שהרוב קובע זה מה שיהיה

היומרה לדעת מה פוגע בטבע ומה לא היא לא רלוונטית
מה שקובע זה הרוב ואם יש רוב אז זה טבעי.

אז אם יהיה מותר לסוע עם גיפ על החוף לא קשור לכלום אם זה מותר זה יקרה.

אם המיעוט החילוני המתנשא רוצה להשפיע על החלטת הרוב, טוב יעשה אם יבין את
הלכות חייהם של השאר (הרוב) ןאולי תהיה הסכמה ולא כפיה.
הרוב בפרלמנט הישראלי משנה את פניו כל הזמן.
לרשות שמורות הטבע ולחברה להגנת הטבע יש עדיין כח עצום
כך שעדיין יש תקווה.

דרור ברלי
19-05-12, 20:25
קשקשן.

כנראה שכחת איך נראתה רצועת החוף בין בת-ים לראשל"צ לפני עשר שנים - שתים עשרה שנים בערך.
ואני לא מדבר על צבים ועל חבצלות חוף ובכלל לא על חיות - אלא על חיות האדם שהפכו את החוף לזירת ההשתוללות הפרטית שלהם.
"חוף לג'יפים" אתה רוצה? לבוא עם הג'יפ, להעמיד אותו ליד קו המים ולמתוח את הציליה שלך כדי לשבת בשקט על אבטיחים ובירות? האמת שגם אני רוצה.

אבל אותם ערסים (יש לא מעט ערסים "לבנים", ממוצא פולני טהור, אבל רק אתה, מקופח מקצועי ומריר בעל רגשות נחיתות, מחבר ישר את המונח הזה עם מוצא מזרחי, גופיה וגורמט... על ראש הגנב בוער הכובע כנראה) דאגו אז שלאף אחד, אשכנזי או מזרחי, לבן או שחור, חנון או ערס אחר, לא יהיה רגע מנוחה. הרפרטואר של כל שישי-שבת כלל גזים פראיים עם הג'יפים, עם הטרקטורונים, עם האופנועים, עם אופנועי הים, רעש מנועים בלתי פוסק, מוזיקה צרחנית בקולי קולות (לא, לא רק מזרחית, גם טראנסים). צעקות וקללות וטונות של לכלוך שנשאר על החוף אחרי שהבבונים הואילו בטובם לחזור למאורות שלהם.

על צבים אתם מדברים? אני מדבר על בני אדם. היית צריך להיות אמיץ באמת כדי להגיע לשם ולאפשר לילדים הקטנים שלך לרדת מהג'יפ כדי להסתובב על החוף או לשחק בחול, כאשר כל רגע איזה בבון עלול לדרוס אותם בזמן שהוא מבצע ווילי עם הטרקטורון שלו כדי לעשות רושם.

talw
19-05-12, 20:44
וואלה צ׳יקו הצעתי לך לצלול ,אבל לא לעומקים כאלה, ככל שאני קורא אותך אני יותר מבין את הכח האבולוציוני.
במשך כל היסטוריית בני האדם תמיד היו אלה החריגים גנטית ששרדו מחלות וקשיים מסוגים שונים,הם הם שהצליחו להתרבות ולבסוף פיסלו את הגנום האנושי של היום.
תמיד תמיד הכח האבולוציוני שומר לעצמו את החריגים למקרה שאם חס וחלילה תתחולל קטסטרופה והרוב ילך לעזאזל ,המיעוט החריג ישרוד.
תרוויח .

סטובצקי
19-05-12, 22:08
אני לא מצליח להבין מדוע היתר לעשות משהו מסויים
תמיד מגיע לתיאורים של קטסטרופות
החוק הזה לא פוגע ב"ערסים" הרי בשבילם חוק זה בשביל להפר
החוק הזה פוגע בחופש האזרח בצורה הכי בוטה שיכולה להיות
ואני אציג את זה ,כאשר תהיו מספיק בשלים לכך.
פורעי חוק תמיד יהיו ובעלי שררה שמנצלים את כוחם לטובתם תמיד יהיו
אך זו סיבה כדי שכולנו נשב בבית כדי לא לעבור על חוק?
אולי ישנה דרך נאורה /חוקית/ערכית שבה המיעוט יוקע מאיתנו?
אולי יחידת הפקחים עם הרכבים החדשים ומטוס הסיור ופנקסי הדו"חות החדשים
ישמשו כדי לתת לנו מעט שקט בזמן שאנחנו יורדים על אבטיח עם הרגלים במים?
אולי בעלי הסירות יוכלו להוריד את רכושם הפרטי בכמה מקומות בארץ
ולא רק בחוף המיוחד בהרצליה שמנוי שנתי עלה שנה שעברה 300 שח
והשנה 1500 שח ?

shahar sv
19-05-12, 22:13
סגרו את החופים לגיפים והפכו את הכול לטילת זה בסדר
מה עם כמה חופים לחובבי גיפים עם כרס הבירה ?????
מה עם כמה חופים לחובבי אופנועי ים לא עשירים לעשות מנוי
ב 2000 שח לעונה רק בשביל 4 או 5 פעמים בעונה
רוצים כצת להנות מהאופציה שלנו להגיע עד למיים ולהרגיש עשירים
עם הגורטאות שלנו
עם אופנוע ים ששוה 5000 שח
בקיצור השתלתו על המדינה

Orang
19-05-12, 22:57
כנראה שכחת איך נראתה רצועת החוף בין בת-ים לראשל"צ לפני עשר שנים - שתים עשרה שנים בערך.
הרפרטואר של כל שישי-שבת כלל גזים פראיים עם הג'יפים, עם הטרקטורונים, עם האופנועים, עם אופנועי הים, רעש מנועים בלתי פוסק, מוזיקה צרחנית בקולי קולות (לא, לא רק מזרחית, גם טראנסים). צעקות וקללות וטונות של לכלוך שנשאר על החוף אחרי שהבבונים הואילו בטובם לחזור למאורות שלהם.
על צבים אתם מדברים? אני מדבר על בני אדם. היית צריך להיות אמיץ באמת כדי להגיע לשם ולאפשר לילדים הקטנים שלך לרדת מהג'יפ כדי להסתובב על החוף או לשחק בחול, כאשר כל רגע איזה בבון עלול לדרוס אותם בזמן שהוא מבצע ווילי עם הטרקטורון שלו כדי לעשות רושם.

דרור ידידי היקר
מה אתה רוצה לומר בדבריך ?
שבגלל החוליגאנים שבחופי בת-ים הענישו את כל אזרחי המדינה ?
במקום שהרשויות יאכפו ויטפלו בעבריינים ובפורעי החוק אז מענישים את כלל האזרחים כי זה יותר קל ?
על אותו בסיס מחר יאסרו את הנסיעה בכבישים כי יש עברייני תנועה, לא ?
מה היה כל כך קשה לשלוח את הפקחים שיש היום, עם כל המסוקים הניידות והצוותים הפרושים בחופים, שיצלמו את המתפרעים ויימצו איתם את הדין בחומרה המירבית ?
או שמחר תבוא המשטרה ותרים ידיים לנוכח חוסר היכולת להתמודד עם האלימות הגוברת בימים אלו, ופשוט יאסרו על אזרחים לצאת מהבית אחרי 8 בערב ?
וכן, אני רוצה לרדת עם הרכב עד קו המים, לפתוח צליה ולרדת על בירות ואבטיחים...

בידידות, אורן

lior_b.s
19-05-12, 23:28
מה עם כמה חופים לחובבי גיפים עם כרס הבירה ?????

בדיוק באותה מידה שהרוב פה רוצה לרדת עד קו המים ולשתות בירה על החוף , אותם "ערסים" (איזה כיף להאשים אותם בהכל אה?) נהנים להשתולל ולהשוויץ בג'יפים הנוצצים שלהם (אולי חלק מהאנטי נובע מקנאה?) ולעשות ווילי על טרקטורונים..
אז מי מחליט למי מותר או אסור להיכנס וליסוע על החוף? באותה מידה הם גם משתוללים בכבישים ובקלות יכולים לעלות על מדרכה ולדרוס כמה ילדים..
אז מה? לעשות סלקציה לפי מבנה פנים? לבוש? סוג המוזיקה? צבע עור?
או שבגלל שרובנו החלטנו שאנחנו מכתיבים מה תרבותי אז אנחנו קובעים שמותר יהיה לרדת לחוף ולשתות בירה ליד הג'יפ אבל למי שנהנה ליסוע מהר על החול יהיה אסור?

חוף לג'יפים.. יש עוד ציבורים שירצו חוף לעצמם לאן זה יגיע בסוף?

ליאור

boaz avrahami
20-05-12, 00:16
עזבו אותכם באמא שלי..,
ים זה לערסים... סעו לבריכה

ישי.פ
20-05-12, 01:02
איזה תיאורים מתיפיפים "לתבול את גלגלי הג'יפ במים" וכו.. הצחקתם אותי:D
אז תלכו חמש דקות לחוף! או שגם בקניון אתם רוצים להחנות בפנים?!
מה מוסיף להנאה שהגי'פ על קו החוף?! חוץ מרעש,רכבים שמסתירים את הים, וסכנה לסובבים. אין בזה כלום! חוץ מפוזה מטופשת.

גילוי נאות: גם אני הייתי נוהג בעבר להיכנס עם הג'יפ לחוף(ברוגע!) כיום אני מבין שזה פסול ולא תורם להנאה כלום, חוץ מפוזה. אם כולם יכנסו לחוף זה
כבר יהיה רחוק מהתחושה של נסיעה לבד בג'פ על שפת הים כמו איזה מגלה ארצות נועז:)..

ראו ערך החוף הדרומי לשדות ים, שם ישנם הרבה גיפים שנכנסים לחוף. פשוט סיוט, אתה מרגיש כאילו אתה על אי תנועה באמצע איילון.
לא כל מה שמקובל בארה"ב קדוש! הם לא חפים מטעויות ויש להם בבונים משלהם.

מה הקשר לפקחים? אל תעוות את המציאות. זה כמו להגיד שאם לשוטר מותר לשאת נשק, אז למה לא כל אזרח.
אז ככה, כי צריך מי שישליט סדר בכול השאר..

Tourist
20-05-12, 01:35
למיטב זכרוני גם לאמריקאים יש גירסא משלהם לערסים.
בזמן מגורי שם היה המושג GUIDO מכוון לערסים אמריקאים ממוצא איטלקי.

גו׳, מכיר ? תקן אותי אם אני טועה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

יריב קלר ברוך
20-05-12, 02:16
די חלס איין סיבה מוצדקת שכולנו נענש אני חושב שצריך שהיו חופים מורשים לנסיעה עם גיפ !

tzagi
20-05-12, 02:19
קשה להשוות,
מדינה קצת גדולה לכול אזור יש טעם משלו
ובכול אזור יש את החלאות שלו, ההבדל....מדינה גדולה ויש מקום לכולם ואתה או אני לא חייבים לשרוץ בשכונות שלהם ולכן הסיכוי שלך להתקל בהם קלוש, אלא אם אתה ממש רוצה ומחפש.
אבל אני חייב להגיד שההבדלים בין ה"ערס" האמריקאי(הסיבה למרחאות- יש עשרות זנים, וכולם שונים) והישראלי זה שמיים וארץ, אפילו לערס יש שמץ של כבוד לזולת ואם לא תפריע לו-הוא לא יפריע לך.

מידבר
20-05-12, 04:24
הנה שני רעיונות יצירתיים אין ניתן להגיע עם הגיפ עד קו המים. לא רק עד קו המים אלא גם מעבר לו.
מה זאת אומרת ? פשוט לבוא הפוך. מהצד של הים.
1.גיפ אמפיבי. להגיע מטר מקו המים, לפתוח ציליה ולרדת על בירה/אבטיח/שניהם ביחד תוך כדי שעושים אצבע משולשת לפקחים.
2.למי שאין כסף אפשר פשוט לבנות רפסודה, להעמיס עליה את הגיפ וכנ'ל. מעבר למחיר הזול יתרון נוסף באופציה זו הוא שהצמיגים לא נוגעים בקרקעית הים בחניה כך שבכלל אין סיכון ואפשר לעשות אצבע משולשת בבטחון רב יותר. אם הרפסודה מספיק רחבה אפשר למתוח את הציליה עליה+שולחן קטן לבירה ואבטיח.

אמריקה ורסאנו.

סטובצקי
20-05-12, 07:34
מדבר - גם בים יש חוקים ואסור להתקרב לחוף עם סירה .
ואדון ליאור - יש חופים מוגדרים לאוכלוסיות שונות ראה חוף הדתים,חוף הכלבים וחופים לספורט ימי.
שם האדונים נלחמו על זכותם להנות מחופש ונצחו . אתה יכול לראות באיזה כיף הכלבים משתוללים חופשי על שפת הים .
רק שאצלנו הגיפאים , לא צריך כלום , אנחנו כבר נדפוק את עצמינו לבד .
"ערסים" ??? אולי אנחנו הערסים שבגלל שרעש מפריע לנו אנחנו חוסמים את הכניסה לים לכולם?
אני קורא את מה שאתם כותבים ואני מתחיל להבין מדוע דופקים אותנו בכל תחום , ממוצרי חלב שעולים כמו זהב בארץ(בחו"ל יותר זול)
ועד הבדיחות על תוספות שכר לשכבות החלשות (וכמובן העלאת מחירים מטורפת בעקבותיה תוך פיטורין המוניים).
כמו שאמרתי , צריך לחכות עוד זמן עד שתבשילו להבין שע"י חסימת חופש משיגים ההפך ,פרט אצל עכברי מעבדה וקופי ניסוי שנולדו
כדי שיתעללו בהם

דרור ברלי
20-05-12, 10:44
אתם רוצים "חוף לג'יפים". גם אני רוצה. אבל אנחנו שוכחים שהמציאות הוכיחה שהתנהגות של חלק גדול (והחלק הזה גדול מאוד) מהאוכלוסיה המסויימת שמגיעה למקומות כאלה רחוקה מאד מהנורמות שאתם מכירים ממפגש ג'יפולוג למשל. בשביל לשמור בחוף כזה על סדר מינימלי צריך שם פיקוח ושיטור בעצימות כזו, שתקלקל את ההנאה לחלוטין. בל יזה, פקח שהיה מגיע לאחד מרצועות החוף המופקרות הללו כדי לוודא ששומרים שם סדר ולא מתפרעים, היה מקבל שם מכות במקרה הטוב ובנורמות הנהוגות היום, אולי הוא היה נדקר תוך דקות. זה מה שאתם רוצים? זה הכיף שלכם?

אז איך תעשו את הסלקציה? מי בא להתפרע ומי בא סתם לשבת בנחת על בירה ואבטיח? לפי מה בדיוק? צבע העור? סוג המוסיקה?... אדון מושיק חושב שההומור שלו מצחיק, אבל זו אשכרה המציאות. לפני עשרים וכמה שנים, כשהייתי מספיק צעיר ומספיק דביל כדי לחשוב ששווה להסתכן במכות עם כל מיני ערסוואתים בשביל כמה מאות שקלים לערב, עבדתי באבטחת מועדונים ואירועים פרטיים שנערכו בכל מיני מקומות מהסוג של "חוות רונית", קאנטרי הרצליה, מבצר אנטיפטרוס וכו' וכו', ובעלי האירועים עצמם הגדירו לנו למי לתת להיכנס ולמי לא - ומעולם זה לא היה משום מניע גזעני, אלא מהצורך הבסיסי והפשוט שהמסיבה תתנהל בכיף ולא תסתיים במכות ובהתפרעויות (וכל מסיבה שלא היתה בה סלקציה פראית, הסתיימה במכות ובהתפרעויות). נתנו לנו הוראות מדוייקות ממי למנוע להיכנס לא רק בכניסה למתחם המסיבה עצמה אלא עוד בשלב של הכוונת כלי הרכב לחנייה - הסבירו לנו איך נראה ומתנהג ה"ערס האופייני" שמגיע למסיבה כדי להתפרע, ואיך נראה האוטו האופייני שלו, ולמי לאפשר להכנס למתחם החניה ולמי לא. זה היה גורם לחלק גדול מהקטטות והמכות להתרחש בחוץ, במרחק בטוח מהמסיבה אותה היינו אמורים לאבטח. לפני מעגל האבטחה השני שנמצא בכניסה, ולפני מעגל האבטחה השלישי שהיה בתוך הארוע עצמו, (ולך יריב אני לא צריך להסביר איך אירועים כאלה מאובטחים ומתנהלים - זה התחום המקצועי שלך). מצד שני ברגע שקטטה כזו שמתקיימת בחנייה היתה נגמרת בפצועים, באה המשטרה וסגרה את כל המסיבה.... זה מה שאתם רוצים גם בחופים? ואחר כך מתפלאים שהכי קל זה באמת לסגור מלכתחילה קולקטיבית לכולם?...

אותו סיפור עם שמירת הטבע. מה, הקוליסים שעושה הטרקטור שמדסקס את החוף או הטנדר הירוק של הפקח, לא פוגעים בצבים? פוגעים בדיוק כמו הקוליס של הג'יפ שלכם. אבל הטנדר של הפקח נוסע לאט ובזהירות, והוא לא משליך שם אשפה והוא רק אחד. ברגע שזה מופקר וכל אחד עושה מה בראש שלו, "רק ווילי אחד" עם הטרקטורון, ו"רק רייס אחד" עם הג'יפ במעלה המצוק, כבר אין על זה שליטה, מתחיל בלגן, הנזק מוחשי, (והבור בתל ברוך הוא דוגמה מצויינת לנזק שג'יפאים גרמו לחוף ולמצוק) ואז מבחינת הרשויות - למה לשבור את הראש? שמים גדר, סוגרים קולקטיבית וזהו. לכו תחיו עם זה ותבואו בטענות רק לעצמכם.

חוף זה לא כביש. בכביש יש כללים וחוקים והגבלות ומי שחורג מהם ונתפס - נענש. בחופים יש תחושה לעתים "כאילו" אין כללים וחלק מהאנשים שמגיעים לחוף סבורים שהם יכולים לעשות ככל שעולה על רוחם, (אפילו לזיין בפרהסיה, כמו שעשו בחוף בת"א לא מזמן) ואז זה נראה כמו שנראה. אנחנו רוצים שיתנו לנו להינות מהחוף כמו בחו"ל בזמן שההתנהגות של חלקנו רחוקה מאוד מזו של מה שאפשר להגדיר כ"בני תרבות" בחו"ל?... זו הסיבה שהגדירו חוף נפרד לספורט ימי וחוף נפרד לבעלי כלבים וכו' כי קשה מאוד לערבב את כולם ביחד בלי שייווצרו חיכוכים או שמישהו יינשך על ידי כלב או ידרוך בקקי שלו, או חס וחלילה גם תאונות. מי יודע, אולי באמת צריך גם חוף נפרד לג'יפאים, עם כניסה בתשלום לא קטן ועם פיקוח ושיטור עצבניים במיוחד ושלטים באותיות קידוש שמיידעים ומזהירים את כל מי שמטייל שם סתם ככה ולא עם רכב, שאין לו מה לבוא בטענות על רעש מנועים וכו'. מהכרותי את הקהילה כאן, תאמינו לי שרובכם ככולכם לא בדיוק תהנו לבוא ולשבת בסבבה דווקא במקום כזה... יכול להיות שבחו"ל זה אפשרי כי מתנהגים שם אחרת, אצלנו עדיין לא, לדעתי ולצערי. האופי הישראלי הוא משהו שקשה מאד לשנות, בטח בבת אחת.

סטובצקי
20-05-12, 11:01
אני מנסה לא להגיב יותר כי , הדיון לא תורם לאף אחד
אבל לפי דבריך , דרור, צריך לאסור את הכניסה של כל הבת ימים לחוף בת ים , כיוון שהסכנה בדקירה שם גדולה,
דרך אגב , אתמול , אני מצלם רכב עיריה נוסע במהירות בחוף עם 2 פקחים , נתלים בארגז , כמו טליבהנים , ואחריהם
מדדה כמעט ללא שליטה המיול של חברת הניקיון , מזגזגים בין הרוחצים , ונעלמים לי מהפריים .
כולי נרגש על התמונות שאני מתכוון להעלות ברשת, עד שאני מגיע לרכב שוב ושם מוטל ,אזוק וזב דם ,איזה בריון שהתפרע
מסתבר סתם סגירת חשבון בין שכנים שנפגשו בים , אז את התמונות גנזתי , אבל מה יהיה בפעם הבאה שבמקרה ילד ירוץ להם בין הגלגלים?
חוק זה חוק לא משנה אם זה בים בכביש או בשמורות טבע בשבילים מסומנים, את האכיפה תשאירו בידי כוחות הבטחון ואת ההחלטה להגיע או לא תשמרו לעצמכם
זה שאופרה זו אומנות על - לא תשכנעו אותי , אני שומע רק שמנות שצורחות .

ישי.פ
20-05-12, 11:18
מדבר - גם בים יש חוקים ואסור להתקרב לחוף עם סירה .
ואדון ליאור - יש חופים מוגדרים לאוכלוסיות שונות ראה חוף הדתים,חוף הכלבים וחופים לספורט ימי.
שם האדונים נלחמו על זכותם להנות מחופש ונצחו . אתה יכול לראות באיזה כיף הכלבים משתוללים חופשי על שפת הים .
רק שאצלנו הגיפאים , לא צריך כלום , אנחנו כבר נדפוק את עצמינו לבד .
"ערסים" ??? אולי אנחנו הערסים שבגלל שרעש מפריע לנו אנחנו חוסמים את הכניסה לים לכולם?
אני קורא את מה שאתם כותבים ואני מתחיל להבין מדוע דופקים אותנו בכל תחום , ממוצרי חלב שעולים כמו זהב בארץ(בחו"ל יותר זול)
ועד הבדיחות על תוספות שכר לשכבות החלשות (וכמובן העלאת מחירים מטורפת בעקבותיה תוך פיטורין המוניים).
כמו שאמרתי , צריך לחכות עוד זמן עד שתבשילו להבין שע"י חסימת חופש משיגים ההפך ,פרט אצל עכברי מעבדה וקופי ניסוי שנולדו
כדי שיתעללו בהם
אתה לא ממש יודע את העובדות!
אני גם עוסק בספורט ימי, ותאמין לי יש חוקים וכללים נוקשים מאוד על העוסקים בגלישה.
כל מי שיתפש גולש בחוף רחצה צפוי לקנס של 750 ש"ח הפקחים אוכפים את זה במלוא הרצינות!
ישנם דיונים שלמים ונסיון לפתוח עוד חופים לגלישה אבל הרשויות לא נותנות בכדי לא לפגוע בכלל הציבור.
הטענות צריכות להיות מופנות כלפי אילו שגוזלים לנו את החוף בבניה ובפרויקטים שמקצצים לנו את החוף (מלון מרידיאן בחיפה!!)
מה לעשות שאי אפשר להקצות חוף לכול דורש.
אתה עוד עלול להתלונן שיש לובי לנכים והג'יפאים ממש מקופחים, כי יש חוף הנכים.

דוגמה נוספת לתרבות שלנו ולאנוכיות המזעזעת!
http://www.kitesite.co.il/showthread.php?1757-%E4%E2%E5%F2%EC-%F0%F4%F9-%E1%E7%E5%F4%E9-%E4%E9%ED-%E4%E9%E5%ED-%E1%E3%E5%EC%F4%E9...

lior_b.s
20-05-12, 11:29
סטובסקי
אתה רק תומך במה שכתבתי, כל אחד ירצה חוף לעצמו.
אתה רוצה לשבת על בירה ואבטיח ומישהו אחר רוצה ליסוע מהר ולעשות רייסים על החול.. אז מי יקבע מי נכנס ולאן?
אין שום סיכוי בעולם אנשים רק ירדו עד קו המים יפתחו ציליה וישבו לשתות בירה , זה פשוט לא יקרה ומה לעשות כדי להגיע לקו המים כשהחול יבש וקצת עמוק צריך ליסוע מהר לא משנה כמה אויר תוריד, אז לך מותר ליסוע מהר כדי לא להיתקע ולאחר שנהנה מזה אסור?, תרצה או לא מתישהו מישהו יפריע למישהו אחר לעבור/לחנות/שקר כלשהו וזה יגמר רע.
החניה המוסדרת לא כזה רחוקה מקו המים, אין בעיה לחנות ולהוריד את הציוד , לא חייב לשבת ליד האוטו.

ליאור

סטובצקי
20-05-12, 12:03
נדמה לי שאני כותב בעברית
ציינתי ,ביראת כבוד , שקהילות שנלחמו על שלהם , קבלו פיסת חוף מותאמת לצרכיהם.
אני לא אשב בחוף הכלבים בת"א ואכתוב על זה שכלבים משתוללים שם ללא חגורה ויש ריח של כלביה
וברור שלא אצייץ על חוף שמאפשר גישה לנכה גפיים עד לקו המים עם רכבו כדי שיוכל גם הוא להנות מים.
אבל באותה נשימה , אני לא מבין למה אני צריך להתנצל על זה שגם אני רוצה פינה לנקות את הראש וכן עם רכבי לידי
שבו מקרר ,מקלחת ,ציוד הדייג, צליה , כסאות וגם האוהל כדי שאוכל להשאר במקום שבוע מבלי לזוז .
ואפרופו .
"הבור" - באמת תראו מה נהיה מהמקום: אנשים עם אותו תחביב ,נפגשים ,מכירים ,לומדים ואפילו נוצרות שם חבריות
נהגים מתחילים רואים ולומדים איך לתקל מכשולים שיפגשו בטיולים רחוקים , לומדים לשפר את הרכב נכון , ממש זוועה

דרור ברלי
20-05-12, 13:03
שלומי, מה שקורה בבור למעלה זה דבר אחד וזה אחלה וסבבה.
אבל אתה מנסה לשכוח מה היה קורה למטה, עלהחוף שמתחת לבור? ואפילו לא כל כך מזמן?... רד למטה ברגל, תטייל קצת על החוף, תסתכל איך נראה המצוק ותבין.

Orang
20-05-12, 13:10
נדמה לי שאני כותב בעברית
אני לא אשב בחוף הכלבים בת"א ואכתוב על זה שכלבים משתוללים שם ללא חגורה ויש ריח של כלביה
וברור שלא אצייץ על חוף שמאפשר גישה לנכה גפיים עד לקו המים עם רכבו כדי שיוכל גם הוא להנות מים.
אבל באותה נשימה , אני לא מבין למה אני צריך להתנצל על זה שגם אני רוצה פינה לנקות את הראש וכן עם רכבי לידי
שבו מקרר ,מקלחת ,ציוד הדייג, צליה , כסאות וגם האוהל כדי שאוכל להשאר במקום שבוע מבלי לזוז .
ואפרופו .
"הבור" - באמת תראו מה נהיה מהמקום: אנשים עם אותו תחביב ,נפגשים ,מכירים ,לומדים ואפילו נוצרות שם חבריות
נהגים מתחילים רואים ולומדים איך לתקל מכשולים שיפגשו בטיולים רחוקים , לומדים לשפר את הרכב נכון , ממש זוועה

1++

סטובצקי
20-05-12, 13:51
דרור אולי אתה צודק , מזמן לא היייתי שם , אני אגש בשבוע הקרוב אני מקווה ואז אוכל לענות לך
והילדים התרוצצו חופשי . נכון פרט ללמקום הכניסה שהיה צריך ללחוץ על הגז כדי לעלות
וה"מעלה" הצפוני יותר שבעלי הסופות המשופרות התחרעו עליו , לשם לא התקרבתי ,כי לא היית לי סיבה ....
הרעיון פה ,דרך אגב, שיש לך את הבחירה להיות נוכח או לא , ברגע שקיימות אפשרויות לי זה נראה יותר נוח
מישהו הזכיר דמוקרטיה ?

סוזי המשתוללת
20-05-12, 14:55
איסור כניסה לחופים , הוא מהלך פוליטי טהור .
הראיה לרחוק היחידה שקיימת היא " מתי נבצע מחטף ונבנה מלון/בתיהארחה/מרינה"
אין שום יחס אמיתי לנושא בעלי החיים ואני יכול לתת לכך דוגמאות ולהפנות למאמרים ומחקרים
שמראים את הנזקים הקטלניים שפוגעים לא רק בחי אלא בנו עצמינו(סתם תגלגלו על אקוופר החוף)
כל החופים המוכרזים נחרשים יום יום ע"י טרקטורים במסווה של בטחון ובתכלס כדי לחסוך כח אדם ולנקות את הזבל הרב שמשאירים
האזרחים התרבותיים שלא באים עם ג'יפים , אלא מחנים על חניית הענק שגולחה וכוסתה אספלט "ידידותי לסביבה"
כמובן תוך תשלום חניה או קנס על שמצאו פינה ללא תשלום . "רכבי בטחון" "רכבי תפעול" "פקחים" "שוטרים ירוקים"
נוסעים חופשי במסגרת תפקידם בין מאות האנשים השרועים על כסאות פלסטיק ושמשיות בעלות של 20 שח לאדם ,
הקיוסק שגובה 10 שח על ארטיק קרח ,נבנה 20 מטר מקו החוף ולפניו נבנה קיר בטון גבוה כדי שגלי הים בחוף
לא ישטפו אותו, כבלי חשמל ,צינורות מים נחפרים עד לסוכת המציל הנמצאת על קו המים ותעשית הכסף
עובדת שעות נוספות גם בשבתות וחגים .
על הפגיעה בטבע , אין פוצע פה ( ואני מכיר מקרים של צבים שבקעו בחוף בת ים ונדרסו כולם ,
אוכלוסית סרטני החוף מסתובבת עם שנורקל ומחכה לרדת החשיכה כדי לחזור לחוף המואר עם פרוזקטורים כל הלילה .
אבל על חוף שלא מניב כסף , ויכול לפגוע בסיכויי הבניה במקום????? אסור הרי נפגע בחי ובצומח....
אני רוצה לגלות לכם סוד שמור : "כל מקום שבן האדם נמצא , הפגיעה בטבע היא בלתי נמנעת, נקודה."
מה שניתן לעשות , בצורה מסודרת ומקצועית זה למתן את הפגיעה תוך מתן גישה לבני האדם וזה כולל מילוי חול בים במקומות בהם הסחף גבוה
שאיבת חול משרטונים שנוצרים בעקבות המרינות , תעלת סואץ וכו'.
זה לא סוד שניסיתי להקים קול צעקה ולשחרר לנו חוף שניים גם למי שרוצה לרבוץ ליד רכבו , אך התגובות המצחיקות שקבלתי(ראה ערך "ערס")
גרמו לי להמשיך לפעול מבלי לערב אתכם ובהמתנה לכך שתבינו שלא ניתן לגזול ממכם את החופש בצורה שזה נעשה .
באותו משקל אפשר לסגור את כבישי הארץ בגלל הערסים ש"עושים חרקות" ולאסור על התקנת מערכת רדיו בגלל
ה"ערסים" שנוסעים עם חלונות פתוחים ובפול ווליום .
רגע , אולי לאסור בכלל התקנת חלונות??????

שלומי
אני איתך דבר איתי כשיהיה משהו מוחשי

דרור ברלי
20-05-12, 15:28
דרור אולי אתה צודק , מזמן לא היייתי שם , אני אגש בשבוע הקרוב אני מקווה ואז אוכל לענות לך
והילדים התרוצצו חופשי . נכון פרט ללמקום הכניסה שהיה צריך ללחוץ על הגז כדי לעלות
וה"מעלה" הצפוני יותר שבעלי הסופות המשופרות התחרעו עליו , לשם לא התקרבתי ,כי לא היית לי סיבה ....
הרעיון פה ,דרך אגב, שיש לך את הבחירה להיות נוכח או לא , ברגע שקיימות אפשרויות לי זה נראה יותר נוח
מישהו הזכיר דמוקרטיה ?

זה לא רק המעלה הצפוני. כל המצוק חצוב לגמרי מכל הכיוונים ב"מעלות" שהג'יפים המשופרים חפרו. זו רק דוגמה קטנה למה שיקרה אם דבר כזה כמו "חוף לג'יפים" - שהלוואי שתצליח לקדם - לא יהיה מפוקח בקפדנות. מי כמוני בעד חופש ונגד התערבות של הרשויות, אבל בתוך עמי אני יושב, ולצערי ברור לי לגמרי איך זה הולך להיראות אם לא ישלמו בכניסה ואם לא יהיו שם המוני שוטרים ופקחים שישגיחו שזה לא יהפוך לזירת התפרעויות והשלכת פסולת. מצדי שייעלב מי שייעלב אם אני אומר "ערסים" אבל זה בדיוק מה שזה.

lior_b.s
20-05-12, 17:43
נדמה לי שאני כותב בעברית
ואפרופו .

אתה צודק ואין על זה ויכוח בכלל.. לחוף הכלבים יכול להיכנס כל אחד עם כלב או בלי כלב..
ל"חוף הג'יפים" יכול להיכנס כל אחד עם ג'יפ כי בשביל זה החוף לא? אז כמו שדרור כותב ללא פיקוח רציני לא באמת תוכל לשבת שם בשקט, אז יבוא אותו "ערס" שכולם פה מפחדים ממנו ויכנס כי זה חוף לג'יפים וזכותו בדיוק כמו שזכותך וגם אז אף אחד לא יעשה הבדלה בינך לבינו ברגע שיקרה משהו...

shahar sv
20-05-12, 20:30
דרור שלום

"הבור " היה משמש גם ליכולת הגייפ ,גם לדייגים ,גם לאופנועי ים ,גם לרוחצים
כולם נהנו ולא קרה אסון
אלה שבמקום להנות מהאזור הציבו דחפורים סלעי ענק ,גדרות מגעילות ות הירידה המסודרת
מתחת לצינור מתכת תפסו מלאו בפסולת בנין
אז מה נוצר ?????

ליד "הבור " מאחורי שדה דב היתה רצועה קטנה של חוף שנכנסנו לאחר תשלום לרכב עם אונועי ים
או רכבים פרטיים במקום זה עשו טיילת

העיקר שלא נהנה מהכלים המוטוריים שלנו ללא הוצאות של עשרות אלפי שקלים

שחר חובב ספורט מוטורי בכול מובן

cj 64
20-05-12, 23:57
ערסים או לא ,
זה חוק של קוקסינלים,ואם הייתי בוחר ללכת הייתי מצטרף ל"ערסים "שהם לפחות נהנים ולא "מתלוננים"!!!!
דבר אחר לגבי החוק,
כל זה נגרם רק בגלל טרקטורונים וכמה ערסים עם ג'יפים משופרים,אז כמו בכל מועדון או שיביאו פיקוח ,וכל מי שישתולל יקבל 10,000 ש"ח קנס!!!
(מזל שיום העצמאות זה גם לערסים!
נו מה יהיה ?
וחוץ מיזה שיעשו חוף לערסים למה להומואים יש ןלהם אין?
גל

gp1
21-05-12, 00:16
כן, חוף יעודי בתשלום צנוע, שמזמין רכבי שטח לרדת עד הים וליסוע לאורכו, לפרוש ציוד לקמפינג ודיג ומה שרוצים. בשמורת טבע ובדו קיום עם הטלות צבים ועם קני ציפורים.
לא בפלמחים כמובן אלא אמריקה...אחד מכמה חופים כאלה בקייפ קוד שם מסתבר לא מצלמים וקונסים אלא מעודדים תיירות של ג'יפים5943759436

מעודדים ? נגיד שכן . תקרא את החוקים והתנאים בלינק הבא . לפחות חצי מאיתנו לא היו עומדים בהם. וכאחד שחי שם שנים רבות , אומר לך דבר אחד , השוטרים והפקחים שם , לא פראיירים. ו... וגם המקומיים לא יעזו לדבר אליהם ואיתם כמו שמדברים כאן לשוטרים ולפקחים.

תקרא טוב : http://www.nps.gov/caco/cape-cod-national-seashore-oversand-beach-driving.htm

asafk
21-05-12, 00:25
לאסור את הכניסה של כל הבת ימים לחוף בת ים , כיוון שהסכנה בדקירה שם גדולה

להיפך שלומי - להכניס את כולם לחוף, ולשים גדר מסביב. ואל תשכח לצלם ולהעלות לפייסבוק שגם דרור יהיה מרוצה.
אתה רואה? כבר יותר טוב.

וכן, הבור דוגמה מצויינת. בזמן שחלקנו ישבנו על החוף למטה בסבבה, הג'יפים מסודרים בשורה- באותו זמן שחקו ג'יפים אחרים את המצוק עצמו (לא מגרש המשחקים של היום, אלא ה"נקיקים" השונים) בקצב ששקול למאות שנים של שחיקה - ובתוך שנתיים או שלוש המצוק כולו כבר נהיה מחורץ ברמות שאי אפשר היה לזהות אותו. זו פגיעה קשה באחד מהחופים היחודיים באזור, אל תתעלמו מזה. ומי שעשה זאת לא היו ה"ערסים" שדרור זרק מהמסיבה, ממש לא.

אסף.

moshik999
21-05-12, 00:34
אצלנו בחוף יש הסכמה לא רעה עם הפקחים.

הם מאפשרים שניסע לאורך החוף (כ60 מטר מקו החוף) עד שמגיעים לאזור שרוצים לחנות בו
נוסעים עם הרכב עד קו המים מורידים את הדברים וחוזרים להחנות 60 מ מקו המים.
סידור לא רע.
בסה"כ הסידור הזה נשמר וכולם מרוצים.
הם בכל מקרה לא מאפשרים נסיעה לאורך החוף של פחות מ 60 מטר מקו המים.

ישי.פ
21-05-12, 10:11
ערסים או לא ,
זה חוק של קוקסינלים,ואם הייתי בוחר ללכת הייתי מצטרף ל"ערסים "שהם לפחות נהנים ולא "מתלוננים"!!!!
דבר אחר לגבי החוק,
כל זה נגרם רק בגלל טרקטורונים וכמה ערסים עם ג'יפים משופרים,אז כמו בכל מועדון או שיביאו פיקוח ,וכל מי שישתולל יקבל 10,000 ש"ח קנס!!!
(מזל שיום העצמאות זה גם לערסים!
נו מה יהיה ?
וחוץ מיזה שיעשו חוף לערסים למה להומואים יש ןלהם אין?
גל

דוגמה מעולה לכוונה שלי! אתה חי לבד על הכדור?!
ערס זה לא בלבוש, זה לא במוצא, זאת ההתנהגות!
חוף להומואים?? על מה אתה מדבר!?

דרור ברלי
21-05-12, 13:15

1+++
אין מה להוסיף עוד.

סטובצקי
21-05-12, 14:42
נראה לי שהוא באמת גר לבד על הכדור
חוף להומואים כבר יש
כן בחוף הילטון תל אביב
המשך החוף מוגדר לספורט ימי בלבד ואף תחום בחבל ומצופים
ואף אחד לא מתערבב עם השני (לא בצורה שאתם חושבים....)
ולא נשכח את חוף געש, לא אמשיך כדי שלא תחשדו מאיפה הידע...
אז תפסיקו להתיפייף , לכולנו מגרד בקצות מחזיק המפתחות
להוציא כסא לפתוח את הצידנית ולגמוע בירה צוננת תחת הצל שהרכב מטיל.
מי שמנותק מהמציאות הוא זה שחושב שמותר לקצוץ לכל האזרחים את הכנפיים ,
כמה זמן אתם חושבים ,תחזיקו מעמד לצפות מרחוק בחופים ריקים ?
כיתחילו לבנות שם , כבר יהיה מאוחר ( ראו חוף נחשולים )

ישי.פ
21-05-12, 17:09
אין הגדרה של חוף להומואים!!
אין איסור להומואים להתרחץ בחוף רגיל!
הומו זה לא גי'פ!

החופים המוגדרים לספורט ימי הם כאלו, כי אי אפשר לעשות ספורט ימי ביבשה!!
ושוב החוקים בספורט הימי נוקשים ומוגדרים ומי שלא פועל עלפי הכללים נקנס!

cj 64
21-05-12, 17:42

גם הומו זה לא לבוש לא מוצא ולא סגנון זה בגישה לחיים (כמו ערסים),דוקא הומאים וערסים מתלבשים די דומה לא?
כמו שהתרגלתם להומואים תתרגלו לערסים,מה לעשות?תמיד היו ותמיד יהיו!!!,(אבל זה לא נושא השיחה)
לא מבין ????
מי שיסע בפראות שיקבל קנס,מה הבעייה פה.כמו כל מקום וחוקיו!עוד מעט יסגרו את הבור ,ואת הירקון כבר התחילו,מה נסגר?נשב בבית עם תמונות לפטופ וגיפ ונספר לדור הבא שבגלל הערסים וחבריהם ההומואים סגרו לנו את הים?דחילקום צריך להתאחד
וללכת יד ביד לחופים 200 גיפים 500 גיפים להראות להם שאפשר!(הירבוץ הומו עם ערס יחדיו וישתו להם בירה בים.)
גל

סטובצקי
21-05-12, 18:21
גל
אם לא הבנת הבעיה טמונה דווקא בנו
גם אני חשבתי שמיד עם סגירת החופים , נקום ונראה
שחופש זה לא דבר שניתן לבטל בגלל פוליטיקאים שקפצו על האירוע בחוף חיפה
ותלו את הסיבה בפגיעה בצבי הים .
אבל פתאום כולם נהיו חסידים ואפילו 100 חתימות לא הצלחתי לגייס .
אז למה שמשהו בכלל יסתכל עלינו , עד שלא יבינו פה שהיה מחטף על חשבונינו
וזה ימשיך לכיוונים שונים ,כולל סגירת שבילים מסומנים בגלל רוכבי אופניים
נמשיך להסתכל על הג'יפ בחניה ולהעללות תמונות של שנים קודמות .
ואני לא מדבר על הפקרות בחופים , אני מתכוון לחוק וסדר (ישר עולה לי בראש חוק הספורט המוטורי - יש חוק, הספורט מת)
אולי כמו שכבר אמרתי ,צריך לחכות עוד קצת עד ששרוף לכולם בקצות האצבעות ואז נוכל להניע מהלך מכובד
שיחזיר אותנו לחיים
הים שייך לכולנו

moshik999
21-05-12, 18:26
ככה נראה חוף ים או בריכה טיפוסי ביפן או בסין
אם רוצים כולם מסתדרים.

cj 64
21-05-12, 18:49
עד ליפני 5 שנים לערך היה בפ"ת שכונה שקראו לה "כפר גנים,"גדלו בה לא מעט אנשים ,אבל המיוחד שבה זה היה
הפרדסים,בריכות ההשקייה והשדות,
למה אני חותר.?
יש היום כפר גנים א/ב/ג ועוד יהיה ז,ואיו זכר לעצים.
פתאום אני רואה גן ציבור י הפלא ופלא,מוזיאון עלי אדמות ,יש עצים איזה 5 יחידות עם שלטים ולידם רשום עץ תפוז,עץ לימון,עץ אשכוליות,מה אתם אומרים?מוזיאון לילדים.
כדי שיראו שזה לא בא מאיקאה,אלא מהטבע!
מספיק ,עם הים ,הם אוכלים כל דבר!!!!!

עוד מעט יהיה מוזיאון עם ברז מיים ,טוריה ,תמונה של ים תמונה של תימנים ,וג'יפ ,!!!
לזכר היו ימים..
די חלאס,הם אוכלים אותנו מכל כיוון!!!ים יבשה ועוד מעט מהאויר!!

סולי
21-05-12, 20:18
סטובצקי,
במקום להגיד שהבעיה היא בנו, תגיד שהבעיה שאתה במיעוט.
חוק איסור הנהיגה, אולי עזר לרשות הטבע והגנים לאכוף אותו, אבל הוא לא נוצר כי צבי הים היו בראש סדר העדיפויות.
החוק לאיסור נהיגה הוא חוק שחוקק משרד הפנים, והוא לא מבדיל חוף משמורת טבע, הוא מדבר על כלל רצועת החוף של המדינה שלנו.
זה לא נראה לי קשור לבנייה ולעובדה שבני האדם מתרבים וגם להם יש צרכים להתרחב, אבל זה כן קשור לקומץ אחר של עבריינים, שנוסעים עם אופניים בצירים סגורים,
כמו קומץ עבריינים שטינפו לנו את חופי המדינה (זה בסדר כאלה יש מלא שמטנפים את המדינה) ואף סיכנו ואף הרגו מתרחצים אחרים בחוף.
וכן בדיוק כמו ירידה משבילים, אם ירדו יותר במקומות שאסור , יסגרו יותר לצורך שיקום, הרי הנזק גדל ואנחנו משלמי המיסים מצפים מהרשויות לעבוד בעבור הכסף, לכן כדאי שהרשות האמונה לשמור על ערכי הטבע תעשה את עבודתה נאמנה.

וגל,
לגבי מוזיאונים עצים וג'יפים עומדים,
עם כל הכבוד ל"פעם", פעם גרם לרוב הנזקים הסביבבתיים היום,
וזה שדברים היו נהוגים פעם, לא אומר שאסור ולא צריך לשנותם.
אז בשביל לא לראות עצים במוזיאון, כדאי לשמור על הטבע ... ולכבד את זה שלפעמים יש שביל סגור.

ישי.פ
21-05-12, 20:27
:) אני יכול להבין מאיפה הכעס שלך נובע..
אבל מה לעשות, ככה זה שהמדינה גדלה ואנחנו כבר לא פלנגות.
פעם גי'פ היה אמיתי מברזלים ורק ליחידי סגולה הייתה את הזכות לנסוע בו. היום המצב שונה.
אנחנו לא אוסטרליה, גם לא אמריקה, מה לעשות הגודל כן קובע! בקושי לחיות יש מקום, אז לנסוע בגיפים אתה רוצה..?

נוסטלגיה היא דבר נחמד וגם אני מתגעגע למה שהיה פעם, אבל מה לעשות שיש עובדות ופרקטיקה שצריך לחיות לפיה

Orang
21-05-12, 23:06
אצלנו בחוף יש הסכמה לא רעה עם הפקחים.

הם מאפשרים שניסע לאורך החוף (כ60 מטר מקו החוף) עד שמגיעים לאזור שרוצים לחנות בו
נוסעים עם הרכב עד קו המים מורידים את הדברים וחוזרים להחנות 60 מ מקו המים.
סידור לא רע.
בסה"כ הסידור הזה נשמר וכולם מרוצים.
הם בכל מקרה לא מאפשרים נסיעה לאורך החוף של פחות מ 60 מטר מקו המים.

איפה זה אצלנו ? באיזה חוף מדובר ?

moshik999
22-05-12, 00:58
מנחשולים עד נווה ים

סטובצקי
03-06-12, 07:29
כמו שהבטחתי, ניגשתי רגלית לחוף תל ברוך כדי לתעד את "הצלקות שלא יגלידו לעולם" . כאב לי לראות את החוף בשממונו.
טיילתי לכל אורכו וחזרה והוידאו פה:http://www.torndo4x4.022.co.il/BRPortal/br/P102.jsp?arc=343675

לגבי החוף המדובר בחו"ל, אם תשימו לב להוראות ה"דרקוניות" תגלו למרות אפשרות נסיעה עם הג'יפ , עדיין מקננות על החוף עופות נדירים ובעלי חיים ממשיכים בשגרת יומם .
אני עדיין לא רואה שום סיבה הגיונית , מדוע זה אפשרי פה וכדי שיהיה נוח לכולם ,ניתן גם את החוף של הג'יפים לחלק לקטגוריות : ספורט ימי, משפחות, ערסים עד 80 דציבל , ערסים מעל 80 דציבל , יורמים ממושקפים וכו'.

ofiredri
03-06-12, 09:30
אפילו בקליפורניה, שנחשבת מדינה מאוד ירוקה, יש חוף שמותר לרדת אליו עם ג'יפים, טרקטורונים, באגים וכו'
החוף נקרא Pismo Beach והוא מדהים ביופיו.

ללא חוקים ואכיפה, שינוי מסוג זה לעולם לא יתרחש. וידוע שבארצינו הקטנטונת, אכיפה מהסוג שטוב לתושבים, היא מילה גסה.

ישי.פ
03-06-12, 11:34
סטובצקי אני לא מבין מה אתה מראה כאן?!
אתה חושב שאיך שהמצוק נראה זה נגרם בגלל המיים??
אז זהו שלא!
אני מודע לכך שהאיזור הספציפי הזה עלול להירמס ע"י כרישי נדל"ן.
אבל אני עדיין לא נמצא בפורום כרישי הנדל"ן:)

אם אין ערמות של אנשים בחוף, והחוף אינו מוגדר לרחצה. זה לא אומר שהחוף נראה זוועה והוא לא שמיש!
זה נקרא טבע! אנשים מטיילים שם ונהנים ממה שיש כמו שהטבע נתן(בערך)
אולי שהערייה תבנה שם טיילת אז זה ישמח אותך?
הטרקטור המדובר עושה את עבודתו נאמנה בלעדיו החוף היה מטונף.
אני נמצא המון בחופים ובים (מין תחביב שכזה)בד"כ באיזור בית ינאי ועד בת ים
ואני עצוב לראות את ההדרדרות והגסיסה של החופים שלנו,של כולנו!
למשל חוף פולג שהיה חוף מדהים,ברמה של חופי ברזיל. היום הוא נראה כמו חניון ענק+מסעדה וכמובן ערמות של פרחות עם שמן גזר.
לנוף הייחודי ששם והשמורת טבע כבר לא נשאר הרבה וכל זה בחמש שנים.

ישנם מקומות שצריך להשאיר אותם כמו שהם, כמה שניתן (מדינה קטנה) למען שילדינו גם יזכו למעט טבע אמיתי ובתולי
כמו שאנחנו כל כך אוהבים ויודעים להעריך

סטובצקי
03-06-12, 18:13
ישי ידידי
אתה טוען שאתה לא מבין מה אני רוצה ומצד שני אתה עונה בדיוק לשאלתי .
כל החופים גוססים אם בגלל הזנחה ואם בגלל פיתוח יתר , שתי הדרכים מובילות לאותה תוצאה.
לא משנה אם זה בדמות של קיוסק על הטיילת מטר משפת המים , וחניון של כמה דונמים מיושרים ליד
ולא אם זה כפר נופש/מגדלי דירות/וילות איזור תעשיה מורחב .
חוף שלא יוכרז כשמורת טבע או ישמש כחוף שמיש ,יבלע ע"י תאבי הבצע (בטענה טובה - גם ככה החוף מת)
גם אני נמצא הרבה בחופים וגם מולם , ולמרות שהייתי רוצה עוד מרינות נוחות , תמיד צריך לאזן בין שימור הטבע ובין צרכי האדם (שרק נהיה רעב מיום ליום ).
טבע בתולי ואמיתי ניתן לקבל רק אם יוקצו לנו אזורי מחיה ,"לנו" הכוונה היא לכלל המשתמשים ולא רק לגיפאים .
כמו שמגיע זר לשטח שלנו ורואה רק חורבן , למרות שאנו רואים אחרת , כך אם תגיע לחוף הכלבים לדוגמא ,(כמובן במידה ואתה לא מחזיק כלב ואולי גם שונא כלבים),
הריח והכלבים המשוטטים חופשי יעוררו בך שאט נפש .
אני יכול לכתוב עוד שעות ולתת לך ים של דוגמאות בנושא ,שורה תחתונה , לא ניתן לשמור מקום בוואקום, תמיד משהו ימלא אותו ואם לא תדאג למלא אותו בדרך הנכונה
אתה עלול להצטער לדורות על סוג המילוי שתפס את מקום הוואקום .

אפילו את "החולה" שהמתיישבים הראשונים לחמו בעוז ואף מתו ,כדי ליבשה , הבינו בסופו של דבר שצריך להחיותה ........

kobiarava
03-06-12, 18:48
ובעוד אנחנו מדברים, היום הושק קמפיין ומבצע אכיפה נגד "הג'יפים ורכבי ה-4X4 המסוכנים" בשילוב כוחות נדיר בין הגופים הירוקים, מתנ"א ואור ירוק, שמטרתו המוצהרת היא להרחיק את כל סוגי הרכב המנועי מחופי הים.

קובי

סטובצקי
03-06-12, 20:10
סלח לי על הבורות , אתה יכול להפנות אותי ל"קמפיין" הזה ?
זה דווקא נשמע ממש במקום , חבורות של חסרי מעש בתשלום ,
עם מדים של צ'מפנל, מחפשים בחופים הריקים אחר "עבריינים מסוכנים".
הם ימשיכו בזה ולנו ימשיכו לגנוב את הרכבים , כך לא יהיה לנו במה ליסוע
ואז יפרסמו את תוצאות המבצע עם אחוזי הצלחה מסחררים .
פה אני אוהב לצטט את חברי דרור" משטרע......"
דרך אגב רוב הכלים שישתתפו במבצע הנועז , הם מתנדבים מכוחותינו.

דרור ברלי
03-06-12, 20:26
שלומי, שלח לי בה"פ את כתובת המייל שלך. יורת מאוחר אני אשלח לך את החומר על המבצע הזה.

בגדול, הייתי אמור להגיע למסיבת העיתונאים שנערכה היום בבוקר בבית סוקולוב - אבל אני מכיר את עצמי, יודע טוב מאוד שלא הייתי מצליח להתאפק ולשתוק - ואז היתה מתפתחת שם תקרית מכוערת, שספק אם היה יוצא לנו ממנה משהו טוב.

אני בהחלט קרוע בין הרצון שיהיה גם לג'יפאים חוף שיוכלו לרדת אליו, לבין הרצון לשמור על הטבע והחשש שמא הפרחחים והבהמות שישנם גם בקהילת חובבי רכבי השטח (מה לעשות, זו האמת) יהרסו ויחרבו גם את החוף הזה.
אני רוצה לציין שאני בהחלט מקשיב ברצון לכל מה שיש לרשט"ג לומר - אבל ברגע שמעורבים בזה גם מתנ"א ו"אור ירוק" - שני גופים מיותרים שכל מה שמעניין אותם זה רק ענישה וקנסות ואיך להפוך כל מבצע כזה לרווחי כמה שיותר מהר, אני פשוט נאטם. לא רוצה לראות אותם, לא רוצה לשמוע אותם, אנשים כמו שמואל אבואב מעלים לי את הסעיף ואני לא משחית זמן יקר על מסיבת עיתונאים שלהם.

את מה שאני חושב על כל זה עוד תקראו.

סולי
03-06-12, 20:33
פתחו עכשיו ערוץ עשר.

elro
03-06-12, 20:51
ובעוד אנחנו מדברים, היום הושק קמפיין ומבצע אכיפה נגד "הג'יפים ורכבי ה-4X4 המסוכנים" בשילוב כוחות נדיר בין הגופים הירוקים, מתנ"א ואור ירוק, שמטרתו המוצהרת היא להרחיק את כל סוגי הרכב המנועי מחופי הים.

קובי

פשוט לא יאמן, כאילו נגמרו הבעיות במדינה הזו ורק זה יהיה הישורת האחרונה לקראת סדר אבסולוטי...

העליהום הזה על הג'יפים פשוט יוצא מפרופורציה!

דרור ברלי
03-06-12, 20:54
זה לא בדיוק נגד ג'יפים במוצהר, אלא נגד נהיגה על החוף. יותר מאוחר אני אעלה את ההודעה שלהם לעיתונות.

ישי.פ
04-06-12, 00:29
ישי ידידי
אתה טוען שאתה לא מבין מה אני רוצה ומצד שני אתה עונה בדיוק לשאלתי .
כל החופים גוססים אם בגלל הזנחה ואם בגלל פיתוח יתר , שתי הדרכים מובילות לאותה תוצאה.
לא משנה אם זה בדמות של קיוסק על הטיילת מטר משפת המים , וחניון של כמה דונמים מיושרים ליד
ולא אם זה כפר נופש/מגדלי דירות/וילות איזור תעשיה מורחב .
חוף שלא יוכרז כשמורת טבע או ישמש כחוף שמיש ,יבלע ע"י תאבי הבצע (בטענה טובה - גם ככה החוף מת)
גם אני נמצא הרבה בחופים וגם מולם , ולמרות שהייתי רוצה עוד מרינות נוחות , תמיד צריך לאזן בין שימור הטבע ובין צרכי האדם (שרק נהיה רעב מיום ליום ).
טבע בתולי ואמיתי ניתן לקבל רק אם יוקצו לנו אזורי מחיה ,"לנו" הכוונה היא לכלל המשתמשים ולא רק לגיפאים .
כמו שמגיע זר לשטח שלנו ורואה רק חורבן , למרות שאנו רואים אחרת , כך אם תגיע לחוף הכלבים לדוגמא ,(כמובן במידה ואתה לא מחזיק כלב ואולי גם שונא כלבים),
הריח והכלבים המשוטטים חופשי יעוררו בך שאט נפש .
אני יכול לכתוב עוד שעות ולתת לך ים של דוגמאות בנושא ,שורה תחתונה , לא ניתן לשמור מקום בוואקום, תמיד משהו ימלא אותו ואם לא תדאג למלא אותו בדרך הנכונה
אתה עלול להצטער לדורות על סוג המילוי שתפס את מקום הוואקום .

אפילו את "החולה" שהמתיישבים הראשונים לחמו בעוז ואף מתו ,כדי ליבשה , הבינו בסופו של דבר שצריך להחיותה ........

זה בדיוק מה שחפצה נפשי :) בקצת ואקום מקום שיהיה בו וואקום אחד גדול!
ואקום של נוף,אקום של טבע, ואקום ללא ערסים וללא אור ירוק!

היום טיילתי על מצוק הכורכר לייד ארסוף, פשוט מחריד מה שהולך שם!
פרוייקט נדל"ן ממש על שפת המצוק מי מאשר את גניבת הקרקעות הללו מהציבור!
הדבר המדהים הוא שבאיזור יש שמורת טבע יפיפיה העונה לשם חוף השרון, אני ממליץ למי שרוצה לראות איך הבור היה אמור להיראות שיטייל שם.
כמובן שהכול מגודר שם ואין כניסה לג'יפים אפילו לאופניים אין כניסה :)

Tourist
04-06-12, 01:09
http://www.nana10.co.il/video/?videoid=161964&ssv=1

יונתןמצפה
04-06-12, 01:16
סטובצקי, מה הרקע שלך בגיאומורפולוגיה חופית?

tzagi
04-06-12, 01:39
http://www.nana10.co.il/video/?videoid=161964&ssv=1

קלאסי, פשוט קלאסי.
הנה הבעיה, לא רק של"נהגים"(דרוד, אתה יכול לשנות את מה שכתוב בין המרכאיים) אין שמץ של כבוד לזולת והם לא מבינים, או לא רוצים להבין מדוע אין להם זכות לסכן את עצמם ואחרים אבל יותר גרוע, הם לא מקבלים את סמכות התשטרע, שבמקרה המאד ספציפי הזה, שם כדי להגן על האזרח.ומתנהגים כאילו השוטרים מתעסקים בציד מכשפות....ה"נהגים" (דרור-כנ'ל) מרגישים כקורבנות נרדפים ע'י קלגסים נעולי מגפיים מסומרות ומעילי עור.

בושה.

אין אדם שלא יסכים עם סגירת החופים לרכבים במצב כזה.,

moshik999
04-06-12, 07:20
עכשיו זה החודש ללכת לים באמצע השבוע (בשום אופן לא בשישי שבת)
אין נפש חיה על החוף (התלמידים לומדים והפראירים עובדים)
בטח לא שוטרים או פקחים וגם אם יש בגלל הדלילות הם סלחנים לנסיעה במרחק מסויים מהחוף.
זה מדהים כמה המציאות ביום ראשון בחוף הים היא בלתי נתפסת ... אין נפש חיה בשעות הבוקר.

yes1952
04-06-12, 07:51
חופים הם לפעמים געגועים ל.....................................
אני מודה שיש לי קצת קשרים ולפני שאני יוצא בלילות לצלילת לילה אני מוודא שיאושר לי לרדת עד קו המים עם הג'מוס-במיוחד שהיום קצת קשה לי ללכת יותר מ 50 מטר ללא המקל-והדבר הזה שוקע בחול-
לגבי השכונה הנבנית דרומית לקיבוץ געש?אפילו בית המשפט כבר לא מבין מה קורה שם-סך הכל הקיבוצניקים רוצים לממש את ירושת אבותיהם שקיבלו את הקרקע בהשאלה-מנהג נפוץ בארץ
אני בעיקרון לא שם תו נכה על הרכבים שלי-מפני שאני לא מוגבל עד כדי כך-אך נשבע לכם ראתי לא אחת בזמנו בחוף הנכים אנשים שהשיגו תו נכה רק כדי לרדת לחוף-
איך נהניתי אז לקרוע להם את הכיס תמורת חילוצם מהחול לאחר ששקעו
(נו לפעמים אני איש רע)
אבל אל דאגה חברים===פורסמה אתמול ידיעה שיש אפליקציה לאנדרואיד שתשמש את העם כדי שיוכל לצלם את ה"פושעים"שיורדים לחוף עם רכב בעל הנעה כפולה
ומיד לשלוח זאת לרשות שמורות הטבע,אור ירוק ומשטרת התנועה
עינו של האח הגדול הפכה להיות זכוכית מגדלת
יוסי

boaz avrahami
04-06-12, 08:02
אריק שרון הלך והשאיר את שמוליק אבואב מיותם ועם קריירה פוליטית גדועה.
אבל מה לעשות, האיש נרקסיסט ויודע לעורר קוטרות... כן, חלק מזה שייך גם למאפיה של ההומואים בתקשורת.
אע״פ שמצא ג׳וב בארגון שאף אחד לא סופר , הצליח לייצר רעש פופוליסטי כאילו הוא ראש מתנא או לפחות שר התחבורה.
את הטמטום של הגאון הזה אנחנו אוכלים עכשיו

ishc
04-06-12, 08:42
קלאסי, פשוט קלאסי.
הנה הבעיה, לא רק של"נהגים"(דרוד, אתה יכול לשנות את מה שכתוב בין המרכאיים) אין שמץ של כבוד לזולת והם לא מבינים, או לא רוצים להבין מדוע אין להם זכות לסכן את עצמם ואחרים אבל יותר גרוע, הם לא מקבלים את סמכות התשטרע, שבמקרה המאד ספציפי הזה, שם כדי להגן על האזרח.ומתנהגים כאילו השוטרים מתעסקים בציד מכשפות....ה"נהגים" (דרור-כנ'ל) מרגישים כקורבנות נרדפים ע'י קלגסים נעולי מגפיים מסומרות ומעילי עור.

בושה.

אין אדם שלא יסכים עם סגירת החופים לרכבים במצב כזה.,

+1
אם כמה שזה מגניב וכיף לרדת עם הג'יפ לחוף, אם כמה שאני מכבד אנשים ולא הייתי מסכן אותם או מפריע להם (ואני בטוח שיש בפורום לא מעט כמוני), אם כמה שאני משתדל להקפיד על שמירה על הטבע רוב האנשים שהיו מגיעים לחופים עם הג'יפים/טרקטורונים/באגים לא בדיוק שמים על המשטרה והפקחים אבל הרבה יותר גרוע מזה לא ממש אכפת להם משאר העולם והכיף שלהם יכול לבוא על חשבון אחרים וזה ממש בסדר (מבחינתם). בגלל שהגישה הזו מאוד נפוצה במדינה שלנו חקיקה גורפת שכזו היא צעד נכון לדעתי.
זה הסרטון שהעלו פה פופוליסטי, זה לשמבצעים כאלו ואחרים יש מטרות שמסוות ע"י מה שאמור היה להיות המטרה האמיתית זה נושא אחר לגמרי אבל בסרטון פשוט מראים לנו באופן מרוכז את ה"ישראלי הערס" שיורד עם הג'ים לחוף ושבא פקח ואומר לו לעוף משם הוא פשוט מתחיל לצעוק עליו, לקלל ולאיים. זה לא כזה נדיר ופקחים לרוב לא מחלקים דו"חות בכזאת מהירות, הם לרוב יבקשו ממך קודם כל להתפנות וינסו להסביר ולרוב האוכלוסיה שנמצאת על החופים ממש לא תשתף איתם פעולה.

elro
04-06-12, 09:44
+1
אם כמה שזה מגניב וכיף לרדת עם הג'יפ לחוף, אם כמה שאני מכבד אנשים ולא הייתי מסכן אותם או מפריע להם (ואני בטוח שיש בפורום לא מעט כמוני), אם כמה שאני משתדל להקפיד על שמירה על הטבע רוב האנשים שהיו מגיעים לחופים עם הג'יפים/טרקטורונים/באגים לא בדיוק שמים על המשטרה והפקחים אבל הרבה יותר גרוע מזה לא ממש אכפת להם משאר העולם והכיף שלהם יכול לבוא על חשבון אחרים וזה ממש בסדר (מבחינתם). בגלל שהגישה הזו מאוד נפוצה במדינה שלנו חקיקה גורפת שכזו היא צעד נכון לדעתי.
זה הסרטון שהעלו פה פופוליסטי, זה לשמבצעים כאלו ואחרים יש מטרות שמסוות ע"י מה שאמור היה להיות המטרה האמיתית זה נושא אחר לגמרי אבל בסרטון פשוט מראים לנו באופן מרוכז את ה"ישראלי הערס" שיורד עם הג'ים לחוף ושבא פקח ואומר לו לעוף משם הוא פשוט מתחיל לצעוק עליו, לקלל ולאיים. זה לא כזה נדיר ופקחים לרוב לא מחלקים דו"חות בכזאת מהירות, הם לרוב יבקשו ממך קודם כל להתפנות וינסו להסביר ולרוב האוכלוסיה שנמצאת על החופים ממש לא תשתף איתם פעולה.

שטויות במיץ עגבניות!!!

ירדתי בפלמחים מהכביש (אחרי הצוק), פחות מ 10 מטר לכיוון החוף (רק לכיוון לא לחוף) רק כדי לא להיות על הכביש, כשהחוף במרחק של עשרות מטרים ממני, החוף היה ריק והיתה סערה חזקה מאוד.
ישבתי בתוך הרכב שקוע בעצמי, כשיצאתי ברוורס "עט" עלי פקח (במלוא מובן המילה) כשהוא מצלם מכל הכיוונים ומתרברב בדוח שהצמיד לי לשמשה (כשאני בתוך הרכב), פקח שני (מנהל האזור לטענתם) ישב ברכב.
לא השתוללתי ולא ירדתי לכיוון החוף.
אז אל תספרו לי סיפורים ומעשיות...
זה ציד מכשפות טהור!!!

כן, התחננתי בפניהם שיבטלו לי את הדוח, 500 ש"ח זה לא מעט כסף, לאחר המון תחנונים, הם הבטיחו לבטל, עד היום אני לא יודע אם ביטלו לי את הדוח או לא, אבל אני מקווה שהם עמדו בהבטחתם ואני מקווה שלאחר שהכתיבה הזו לא הזיקה לי.
בכתבה, עושים הכל כדי להיות מגמתיים ולהראות את הצד שרוצים להראות.

ishc
04-06-12, 10:31
מה במילה לרוב שכתבתי לא היה ברור. כן יש גם פקחים חארות, אבל לי יצא עד היום להתקל רק בכאלה שהם ממש סבבה כולל שני פקחים באיזור הכינרת, בחוף לא מוכרז שרק אחרי מסע הסברה ושיכנועים כושל לערסים שנכחו במקום להזיז את הג׳יפים התחילו לחלק דו״חות.

moshik999
04-06-12, 13:16
אני יורד די הרבה לים
בסה"כ אם זה באמצע השבוע ואין אנשים על החוף ונוסעים רחוק מהחוף ולאט (זה סטייל לסוע לאט)
הפקחים אם יש כאלה לא מטרידים, הכוונה האמיתית שלהם זה להגן על האנשים בחוף.(אני מאמין להם)

אבל אם תגיע לחוף מלא אנשים תסע מהר וקרוב הם בצדק יתנו לך בראש.
במצב הנוכחי צריך להגיע לשווי משקל, הפקחים מזהים די בקלות מי הרכב שהולך לעשות בלאגן ומי לא.
וכן , אין מה להתקרב לחוף עם הרבה אנשים עם גיפ , זהו זה נגמר אי אפשר יותר לעשות את זה
צריך לעשות התאמות למצב החדש וזה אפשרי.
לרדת באמצע השבוע לסוע לאט רחוק מהחוף ולא במקום שיש הרבה אנשים ובעיקר ילדים.

סופת המדבר
04-06-12, 21:05
מה עוד פעם ''נפלו '' עלינו אתמול בערוץ 10 היום בערוץ 2
אבל לא הבנתי דבר אחד (למי שראה חדשות אולי הבין)
האם עדיין מותר ליסוע להחנות בקו 100 מטר מהחוף
ולמי שלא ראה או למי שמתכוון להיכנס לחוף הם מתחילים לצוד גם מהאויר עם טרקטורון מעופף
אז היזהרו

סולי
05-06-12, 00:21
לדעתי חבל שיש פרשנויות רבות..

החוק אומר, אין נסיעה במרחק 100 מטר מקו המים לאורך כל חופי המדינה, לא לרכבים עם תו נכה (מלבד מקומות מונגשים) ולא לאנשים נורמטיבים וגם לא כשהחוף ריק!
אין דבר כזה וגם לא יהיה יותר.. עברו ימי הסלחנות, כמו שאמר הפקח בסרטון, אין לו שיקול דעת, החוק אומר אסור, אסור.
לאחר שנים שהחוק קיים, החוק מקבל שיניים, והן מכאיבות ומאיימות, אין "דילים| לאמצע שבוע ולא להוריד את הציוד כמו מוישיק מספר כאן.
עם כל הכבוד מוישיק לא ישלם לאף-אחד מכם את הדו"ח ואת הפקח זה לא יעניין הסיפורים "קראתי באינטרנט שמותר פה"...
ואלרוי, החוק אומר אסור 100 מטר מקו המים, לא דובר אם החוף נקי או לא נקי מאנשים, לא דובר על מצב מזג האוויר... לכן אל תתפלא כשעטו עליך איך שירדת והיית "עשרות מטרים" מקו המים.
לא דיברו על הגבלות מהירות .. לא יעזור לכם אם תסעו לאט ואין מה להיזהר ולהתפלפל בנושא הזה.
החוק ברור, תצייתו לחוק, אין נסיעה 100 מטר מקו המים, נקודה.

הפקחים/שוטרים לא משנה בכלל מאיזה גוף, אוכפי חוק, ועושים את עבודתם, הם כולם מקבלים הכשרה של משרד הפנים בכלל לחוק איסור נהיגה בחוף.
חבל שאתם מכניסים פה פרשנויות שלכם ומטעים את מי שקורה... אתה לא יודע בכלל מה הכוונה של הפקח אם זה להגן על אנשים, או להציק לאנשים או להתחיל יום עבודה ולסיים ולהביא פרנסה הביתה, זה לא העניין. אין שום התאמות ושטויות מהסוג! הפוך גוטה, פקח שמוותר ועושה הבדלות, בעצמו עובר על החוק!
יש חוק, תציית לו, ולא יהיו בעיות.

החוק, מעצבן ככל שיהיה ופוגע בתרבות הפנאי של אותם אנשים נורמטיבים שכולה שנים מחצלת ומוציאים צידנית... נגרם בגלל קומץ שמסכן וסיכן במשך שנים חיי אדם.
תפסיקו רק לקטר, תגידו תודה שעושים משו, ותשדלו אתם להיות בסדר, מה העניין בכלל?? להתלונן שעושים "ציד מכשפות" אם אתם עוברים על החוק במודע? חרטא.

זה בדיוק כמו חסימות בשמורות של שבילים ואיזורים לשיקום, אותו קומץ שלא מתייחס לשלט ונכנס בכל זאת , ומתחכם שלא ראה, הוא עובר על החוק במודע, פוגע בטבע (במודע או שלא זה לא הענייין, יש גוף שאמון על שמירת הטבע תן לו מעט קרדיט אם השקיע ושם שלט) ואל תתפלא שאם קומץ קטן לא מתייחס לשילוט והנחיות ימשיכו סגירה נוספת וסגירה נוספת... זה פוגע בסופו של דבר בכלל האוכלוסייה, גם זו שמכבדת את החוק.

ואני מתנצל מראש על הההתנסחות המעט עצבנית שלי.

moshik999
05-06-12, 00:43
לדעתי חבל שיש פרשנויות רבות..

החוק אומר, אין נסיעה במרחק 100 מטר מקו המים לאורך כל חופי המדינה, לא לרכבים עם תו נכה (מלבד מקומות מונגשים) ולא לאנשים נורמטיבים וגם לא כשהחוף ריק!
אין דבר כזה וגם לא יהיה יותר.. עברו ימי הסלחנות, כמו שאמר הפקח בסרטון, אין לו שיקול דעת, החוק אומר אסור, אסור.
לאחר שנים שהחוק קיים, החוק מקבל שיניים, והן מכאיבות ומאיימות, אין "דילים| לאמצע שבוע ולא להוריד את הציוד כמו מוישיק מספר כאן.
עם כל הכבוד מוישיק לא ישלם לאף-אחד מכם את הדו"ח ואת הפקח זה לא יעניין הסיפורים "קראתי באינטרנט שמותר פה"...
ואלרוי, החוק אומר אסור 100 מטר מקו המים, לא דובר אם החוף נקי או לא נקי מאנשים, לא דובר על מצב מזג האוויר... לכן אל תתפלא כשעטו עליך איך שירדת והיית "עשרות מטרים" מקו המים.
לא דיברו על הגבלות מהירות .. לא יעזור לכם אם תסעו לאט ואין מה להיזהר ולהתפלפל בנושא הזה.
החוק ברור, תצייתו לחוק, אין נסיעה 100 מטר מקו המים, נקודה.

הפקחים/שוטרים לא משנה בכלל מאיזה גוף, אוכפי חוק, ועושים את עבודתם, הם כולם מקבלים הכשרה של משרד הפנים בכלל לחוק איסור נהיגה בחוף.
חבל שאתם מכניסים פה פרשנויות שלכם ומטעים את מי שקורה... אתה לא יודע בכלל מה הכוונה של הפקח אם זה להגן על אנשים, או להציק לאנשים או להתחיל יום עבודה ולסיים ולהביא פרנסה הביתה, זה לא העניין. אין שום התאמות ושטויות מהסוג! הפוך גוטה, פקח שמוותר ועושה הבדלות, בעצמו עובר על החוק!
יש חוק, תציית לו, ולא יהיו בעיות.

החוק, מעצבן ככל שיהיה ופוגע בתרבות הפנאי של אותם אנשים נורמטיבים שכולה שנים מחצלת ומוציאים צידנית... נגרם בגלל קומץ שמסכן וסיכן במשך שנים חיי אדם.
תפסיקו רק לקטר, תגידו תודה שעושים משו, ותשדלו אתם להיות בסדר, מה העניין בכלל?? להתלונן שעושים "ציד מכשפות" אם אתם עוברים על החוק במודע? חרטא.

זה בדיוק כמו חסימות בשמורות של שבילים ואיזורים לשיקום, אותו קומץ שלא מתייחס לשלט ונכנס בכל זאת , ומתחכם שלא ראה, הוא עובר על החוק במודע, פוגע בטבע (במודע או שלא זה לא הענייין, יש גוף שאמון על שמירת הטבע תן לו מעט קרדיט אם השקיע ושם שלט) ואל תתפלא שאם קומץ קטן לא מתייחס לשילוט והנחיות ימשיכו סגירה נוספת וסגירה נוספת... זה פוגע בסופו של דבר בכלל האוכלוסייה, גם זו שמכבדת את החוק.

ואני מתנצל מראש על הההתנסחות המעט עצבנית שלי.

זה נכון, אבל מהחיים אני אומר לך שאם זה יהיה 60 מטר מהחוף הפקח לא יעשה מזה עניין כל עוד אתה נוסע צמוד לדיונות הקטנת שבקצה החוף.
ברצועת החוף בין נחשולים לנוה ים ,בין קו המים לדיונות הקטנות שבקצה החוף יש בערך80- 60 מטר
אם נוסעים צמוד לדיונות האלה הפקח לא עושה בעיות הוא גם מאפשר להוריד ציוד ולחזור לחנות במרחק הזה מהחוף.

זה היה נכון לשנה שעברה האם השתנה משהו השנה אני לא יודע כי עדיין לא נתקלתי בפקח באמצע השבוע.

Orang
05-06-12, 00:54

מחר המשטרה תחליט שאסור לך לנהוג בכביש בגלל קומץ שמסכן וסיכן במשך שנים חיי אדם, גם אז תגיד שזה חוק טוב ?
במקום לטפל באותו קומץ שמוציא שם רע לכל הקהילה ולהענישו בכל חומרת הדין יותר קל לאסור על כולם את הגישה.
אז עכשיו אפשר לבטל את משטרת התנועה, פשוט לאסור על כולם לנהג בכביש וככה לא יהיו תאונות דרכים ולא עברייני תנועה...
עם כל התקציבים שהוקצו לטובת הנושא לדעתי יכלו לטפל במתפרעים, ניידות פקחים מסוקים מטוסים דאונים ומה לא.
חבל שככה לא מטפלים בטרור או בפשיעה ברחוב או באלימות הגוברת...

ishc
05-06-12, 01:04
אותו קומץ שלא מתייחס לשלט ונכנס בכל זאת ומתחכם שלא ראה.

איזה קומץ? לפחות 50% מבעלי הג׳יפים בארץ!!!

moisofnik
05-06-12, 04:44
קראתי את התנאים של רשות הפארקים לקייפ קוד וגם ראיתי יישום בפועל - לא נורא בכלל ורוב הרכבים עומדים בתנאים בקלות
מסכים שיש הבדל בסיכויי האכיפה בין מסצ'וסטס וישראל:D

ofiredri
05-06-12, 08:18
לדעתי, אתם סוטים מהנושא המקורי של הדיון.
ולדעתי, רוב הבעיה של כולנו היא עם הגדרת החוק. החוק גורף מידי, מתבסס על התנהגות לא הולמת של נהגים בחוף, ועל הדרך, החוק כולל בתוכו איסור כניסה למעיינות ונחלים. אמנם, חוק זה חוק, אבל לא כל חוק חייב להיות מקובל על כולנו. כן על החוק להיות מכובד עד הודעה חדשה.

החוק מתעלם לחלוטין מחופש הפרט ותרבות הפנאי. ומכאן, הבקשה להתיר גישה לחוף מסויים, עד קו הים, תוך שמירה על כללי ברזל שייאכפו באופן בלתי סלחני - לגיטימית לחלוטין.
ישנם חופים שלולא גישה עם ג'יפים, לא יאוכלסו עם מתרחצים וכל שנותר הוא לבחור אחד מהם ולהתיר אליו גישה לרכבים.
כאמור, אם בקליפורניה הירוקה הצליחו למצוא פתרון, גם כאן זה אפשרי.

סולי
05-06-12, 08:19
מחר המשטרה תחליט שאסור לך לנהוג בכביש בגלל קומץ שמסכן וסיכן במשך שנים חיי אדם, גם אז תגיד שזה חוק טוב ?
במקום לטפל באותו קומץ שמוציא שם רע לכל הקהילה ולהענישו בכל חומרת הדין יותר קל לאסור על כולם את הגישה.
אז עכשיו אפשר לבטל את משטרת התנועה, פשוט לאסור על כולם לנהג בכביש וככה לא יהיו תאונות דרכים ולא עברייני תנועה...
עם כל התקציבים שהוקצו לטובת הנושא לדעתי יכלו לטפל במתפרעים, ניידות פקחים מסוקים מטוסים דאונים ומה לא.
חבל שככה לא מטפלים בטרור או בפשיעה ברחוב או באלימות הגוברת...

שנים שמנסים לטפל בתופעה ללא הצלחה,
לא נראה לי מעשי לנהל מרדפים בין אנשים.. ולא נראה לי שהרוגים בחוף הים קשור לסטטיסטיקה בדרכים, זה פאקינג חוף הים.

ישי.פ
05-06-12, 10:05
שטויות במיץ עגבניות!!!

ירדתי בפלמחים מהכביש (אחרי הצוק), פחות מ 10 מטר לכיוון החוף (רק לכיוון לא לחוף) רק כדי לא להיות על הכביש, כשהחוף במרחק של עשרות מטרים ממני, החוף היה ריק והיתה סערה חזקה מאוד.
ישבתי בתוך הרכב שקוע בעצמי, כשיצאתי ברוורס "עט" עלי פקח (במלוא מובן המילה) כשהוא מצלם מכל הכיוונים ומתרברב בדוח שהצמיד לי לשמשה (כשאני בתוך הרכב), פקח שני (מנהל האזור לטענתם) ישב ברכב.
לא השתוללתי ולא ירדתי לכיוון החוף.
אז אל תספרו לי סיפורים ומעשיות...
זה ציד מכשפות טהור!!!

כן, התחננתי בפניהם שיבטלו לי את הדוח, 500 ש"ח זה לא מעט כסף, לאחר המון תחנונים, הם הבטיחו לבטל, עד היום אני לא יודע אם ביטלו לי את הדוח או לא, אבל אני מקווה שהם עמדו בהבטחתם ואני מקווה שלאחר שהכתיבה הזו לא הזיקה לי.
בכתבה, עושים הכל כדי להיות מגמתיים ולהראות את הצד שרוצים להראות.
אם הייתה בשמורת טבע, זה לא משנה מה היה המרחק שלך מהים.
אני לא ממש מכיר את גבולות שמורת הטבע בפלמחים אבל תבדוק, אולי הייתה בתוך השמורה.

לפני חצי שנה טיילתי באיזור הירדן בשדה נחמיה.
אני מכיר את האיזור הזה ואת פינת החמד לגדות הירדן, הגענו בלילה והקמנו אוהל.
בבוקר כשאני קם, מגיע אליי פקח ואומר בצורה תקיפה ביותר שאני אמור לקבל דו"ח!
על מה שאלתי אותו? הוא ענה, על זה שישנתי בשטח הזה שאסור לישון בו
אני הבטתי בו בפליאה מוחלטת "מה זאת אומרת אסור לישון פה?!" הוא הסביר את העניין בהפרעה לבעלי החיים (לא היינו בשמורה)
אני זוכר את האיזור הזה עוד מלפני חמש שנים,שלא הייתה שום בעיה.

מסתבר שהכול השתנה בכל האיזור ישנם שלטים שאוסרים את השינה באיזור (כמובן לא טרחתי ליקרוא) שהמועצה האיזורית שמה.
אני הופתעתי שהמועצה האיזורית יכולה להחליט על כזה דבר, ממש התרעמתי.
בסופו של דבר אני מבין שאין מה לעשות, התפקיד של הגופים האלו זה לשמור עלינו מעצמנו!

יונתןמצפה
05-06-12, 10:40
ישי, מבלי להשוות כרגע בין שני החוקים, מה שאתה מדבר עליו בצפון הוא במסגרת חוק עזר עירוני.
המועצה האזורית החליטה, מתוקף הסמכות שניתנה לה, על אותו חוק שאוסר על לינה ושהייה בלילה בכל מקורות המים והנחלים שבשטחה.
החוק הזה, יוצר בין היתר בלעדיות לכל אתרי הקמפינג שבשטחי המועצה ושנמצאים בקרבת הנחלים.
החוק הזה, מכניס לא מעט כסף למועצה.
החוק הזה, לא נאכף ע"י פקחי הרט"ג אלא ע"י פקחי המועצה.

להבדיל מחוק החופים, החוק הזה ביטל באופן סופי את האפשרות שמישהו יוכל לישון בלילה לאורך כמעט כל הנחלים של מדינת ישראל, כי רובם המוחלט והטוב נמצא בשטחי המועצה. חוק החופים לא מונע מרוב האוכלוסייה להגיע לחוף (עדיין). הוא לא מונע מאנשים להגיע לחוף ברגל. (גם אם חלק מהחופים פחות נגישים בצורה הזו, עדיין הוא לא אוסר על אנשים להיות שם).

אין שום דבר טוב בחוק שאתה מדבר עליו. והוא בטח לא משיג את מטרתו ה"מוצהרת" שהנחלים יישארו נקיים. אם פקחי המועצה היו גם מחלקים דוחות לאלו שעושים מנגלים ביום ומשאירים את הזבל שלהם בשטח, אולי היית יכול להגיד שהוא שומר עלינו מעצמינו. אבל זה לא המצב.
החוק ההוא, דפקטו, שומר על הכסף של אלו שמתפרנסים מקמפינג על המים.
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=59696&highlight=%E4%F4%E9%F0%E4+%E9%E5%E1%EC

נ.ב.- אסף, אם אתה קורא את הדיון (אני בטוח שכן) תעשה גוגל על האדון שבקישור שהבאתי. לא רע! ;)

elro
05-06-12, 11:01
חבורה של צדקנים, בגלל גישה כזו עוד מעט ולא נוכל לרדת מהכביש.

תפנימו
יש לכם רכב 4X4 אתם בחזקת פושעים בשביל "שומרי הטבע" למינהם והם יציגו אותנו תמיד באור כזה, ככה לפחות אני רואה את זה לכל אורך שנותיי עם רכב 4X4.
יש לכם רכב 4X4 אתם נחשבים להורסים ופוגעים.
יש לכם רכב 4X4 אתם מיד הופכים להיות ערסים רצחנים ומשתוללים סדרתיים.
יש לכם רכב 4X4 אתם מיד הופכים להיות מקור לבעיות בכבישי הארץ.
יש לכם רכב 4X4 אתם מיד נחשבים לבזבזנים ול"לא ירוקים".

תראו את כל הכתבות, הן נוגעות לכולנו, הן לא מנפות חלק מאיתנו ואתם בנוסף גם מצדיקים אותם, אז סבבה לכולם.

אני מאחל לכל אלו שהטיפו לי, לקבל את הדו"ח שקיבלתי, בגלל הצורה שהייתי ובצורה שקיבלתי אותו, ככה אולי תבינו קמצוץ מהזעם שיש בי על ההתנהלות הזו.

ישי.פ
05-06-12, 11:57
יונתן, שכנעת אותי!!
אני מסכים עם כל מילה לגבי חוקי העזר שנועדו לחלוב מאיתנו עוד כסף.
הבעיה העיקרית שדבר זה מקובל מאוד גם בחו"ל אתה לא יכול לשים אוהל היכן שבא לך.
(אני יודע שיש יוצאים מן הכלל)

elro הצדקנות היא שלך.. אתה מודע לכך ש4X4 בימינו הפך לסמל סטטוס וכוחנות, ולא של טיולים ואהבת הארץ.
כנראה שלא סתאם ה-4X4 הושרש בצורה הזאת בעניי הציבור. הציבור לא מבדיל בין ערס כוחני שצריך את הגיפ לפוזה לביין אותם אנשים שבישבילם זה תחביב
ודרך חיים
נכון שכאן ישנם אנשים בעלי תרבות שונה וגם כאילו שלא.
אבל צריך להתייחס לכלל ולא ליוצא מן הכלל, אחרת תהיה אנרכיה.

elro
05-06-12, 12:10
elro הצדקנות היא שלך.. אתה מודע לכך ש4X4 בימינו הפך לסמל סטטוס וכוחנות, ולא של טיולים ואהבת הארץ.
כנראה שלא סתאם ה-4X4 הושרש בצורה הזאת בעניי הציבור. הציבור לא מבדיל בין ערס כוחני שצריך את הגיפ לפוזה לביין אותם אנשים שבישבילם זה תחביב
ודרך חיים
נכון שכאן ישנם אנשים בעלי תרבות שונה וגם כאילו שלא.
אבל צריך להתייחס לכלל ולא ליוצא מן הכלל, אחרת תהיה אנרכיה.

...ואתם עם הגישה הזו שלכם רק מחזקים את הבעיה...

יונתןמצפה
05-06-12, 12:56
הבעיה העיקרית שדבר זה מקובל מאוד גם בחו"ל אתה לא יכול לשים אוהל היכן שבא לך.

חו"ל? אז עד הסוף.. אל תשים איפה שבא לך. אבל תאפשר חניונים מוכרזים שבהם זה מותר.
אפשר אפילו ללכת על האקסטרים ולהקים חניונים בתשלום סמלי (5$ לרכב, אפרופו חול) ואז בכלל גם להינות מפינות פרטיות בין העצים, עם משטח מוכן לאוהל, מקום למדורה, שולחן, ואפילו מקלחות ושירותים נקיים ונעימים.
אה, אבל פה זה לא חול...

גניסלב רונן
05-06-12, 13:47
מישהו יודע אם דרומית לפלמחים ,לכיוון אשדוד ,דרך העפר לאורך הבסיס הצבאי עומדת יותר מה100 מטר או פחות ?....

eranm90
05-06-12, 15:30
599315993259933
ערסים?עברינים?בשירות החוק?
פשוט מעצבן שצריך לרוץ ולהוציא את הילדים מהמים בגלל שלו מותר???????????
החוק לא נוגע לו?
והכי מעצבן זה כשאתה רוצה להעיר לו אז פשוט הוא סוגר את החלון וממשיך בנסיעה מסכנת
דרך אגב למי שמכיר התמונות מחוף הסיפלאס בבת ים שהוא קטע חוף צר מאד (כנראה בגלל זה הוא היה חייייייב לנסוע במים)

ניב151
06-06-12, 15:45
אין קשר בין ערסים ,השתוללות שמירת טבע וכו לחוק הזה.
בסה"כ עוד דרך לחלוב אתכם.
בדיוק כמו התכנון לגבות מס נסועה , ובדיוק כמו החוקים שעמלים עלהם עכשיו - לגבות עבור הנסיעה בשבילים בשמורות טבע.

רק עיניין של זמן שכל הנעה של הרכב תחוייב בש"ח.

gp1
06-06-12, 17:41
60055

zviki
06-06-12, 20:41
מישהו יודע אם דרומית לפלמחים ,לכיוון אשדוד ,דרך העפר לאורך הבסיס הצבאי עומדת יותר מה100 מטר או פחות ?....
רונן שלום, תקן אותי אם אני טועה. זה לא אתה,טל [TALW ]אפריים [אפי] ואני? אשר נפגשנו בחורשת הצנחנים כביש -פלמחים באחד מימי ו' לקפה ואח"כ חתכנו לדיונות ויצאנו לכביש ,המשכנו לאשדוד, על החוף- לקוברות. המשכנו צפונה על הדרך -זו שאתה שואל לגביה וחזרה לחורשה. היא רחוקה משפת הים הרבה יותר מ-100 מטר,לכן הקפדתי לא לרדת ממנה ולהסתבך. [למרות שלא היה חצי כלב חוץ מאיתנו בכל האזור]. חזרנו לחורשה ירד עלינו מבול והתקפלנו.
יחד עם זאת ,והמרחק הרב מהמיים- אני היום כלל לא בטוח, לא יודע, אם הדרך מותרת.

ד ו ר ו ן
06-06-12, 22:14
לפי הבנתי החוק לגבי 100 מטר מתייחס ל״שטח״, ולא לדרכים מסומנות או קיימות.
אחרת כל מי שנוסע על כביש החוף, וכולל חלק ממגרשי החנייה בחופים לא עומדים בתקן הזה.

דרומית לאשדוד יש סמ״ש לרכב במקביל לחוף שממוקם פחות מ-100 מטר מהמים.
חנינו בצמוד אליו והפקח שעבר לא התייחס ולא אמר כלום.

גניסלב רונן
07-06-12, 09:52
רונן שלום, תקן אותי אם אני טועה. זה לא אתה,טל [TALW ]אפריים [אפי] ואני? אשר נפגשנו בחורשת הצנחנים כביש -פלמחים באחד מימי ו' לקפה ואח"כ חתכנו לדיונות ויצאנו לכביש ,המשכנו לאשדוד, על החוף- לקוברות. המשכנו צפונה על הדרך -זו שאתה שואל לגביה וחזרה לחורשה. היא רחוקה משפת הים הרבה יותר מ-100 מטר,לכן הקפדתי לא לרדת ממנה ולהסתבך. [למרות שלא היה חצי כלב חוץ מאיתנו בכל האזור]. חזרנו לחורשה ירד עלינו מבול והתקפלנו.
יחד עם זאת ,והמרחק הרב מהמיים- אני היום כלל לא בטוח, לא יודע, אם הדרך מותרת.

הי zviki ,
אתה כנראה מבלבל אותי עם מישהו אחר...

דורון ,
גם דרומית לאשדוד ולכיוון ניצנים יש שביל כבוש בין היום לקו הדיונות ,
שמח ששיקול דעתו של הפקח עובדת במקרה הזה ,לדעתי ,האכיפה שם "דלילה" יותר משאר בפלמחים .

השאלה ,שוב ,האם בפלמחים בין הים לבין קו הגדר של הבסיס שלאורכו יש דרך עפר כבושה יש מרחק של 100 מטר מקו המיים ?

רונן

zviki
07-06-12, 10:30
אכן בילבלתי, גם שמו היה גניסלב, בעל וויטרה.

ד ו ר ו ן
07-06-12, 17:25
רונן,
החוק בא להפריד (בצדק לדעתי) בין מתרחצים לרכבים.
שביל רכב שמסומן במפות הוא דרך רכב מותרת אם אין עליו שילוט אחר.
ככה אני מבין את זה, וזו לדעתי הסיבה שהפקח לא דיבר איתנו.
ד״א אותו הדבר היה בחוף דור, כשהרכב היה צמוד לקו העצים.
אחרת הרבה מגרשי חנייה עפר ליד החופים היה לא חוקי לרכבים, בחלקם גם דרך הגישה נמצאת פחות ממאה מטר.

אישית, אני חושב שלא צריך לחפור במשמעויות יותר מידי, פשוט לא יורדים לחוף רחצה או לשטח שאין בו דרך.

זאת התובנה האישית שלי, לא המלצה לאף אחד.

גניסלב רונן
07-06-12, 19:15
רונן,
החוק בא להפריד (בצדק לדעתי) בין מתרחצים לרכבים.
שביל רכב שמסומן במפות הוא דרך רכב מותרת אם אין עליו שילוט אחר.
ככה אני מבין את זה, וזו לדעתי הסיבה שהפקח לא דיבר איתנו.
ד״א אותו הדבר היה בחוף דור, כשהרכב היה צמוד לקו העצים.
אחרת הרבה מגרשי חנייה עפר ליד החופים היה לא חוקי לרכבים, בחלקם גם דרך הגישה נמצאת פחות ממאה מטר.

אישית, אני חושב שלא צריך לחפור במשמעויות יותר מידי, פשוט לא יורדים לחוף רחצה או לשטח שאין בו דרך.

זאת התובנה האישית שלי, לא המלצה לאף אחד.

דורון הי ,

התובנה ברורה ואין ביננו מחלוקת בנושא ירידת רכבים לחוף.

אותי מעניין רק להגיע מפלמחים לאיזור השעשועים שמתחיל מייד עם סופה הדרומי של הגדר {ליד אזור המבנים של אימוני לוחמה "עירונית" }וממשיך דרומה ומזרחה ,

אין שום כוונה להשאר על החוף/על קו המיים ,הנסיעה על דרך העפר הצמודה לבסיס היא רק לצורך המעבר .

רונן

ד ו ר ו ן
07-06-12, 19:31
לפי המפה זו גם שמורה וגם אין שביל, לא סמ״ש ולא ״רגיל״..כך שעל פניו יכולים להגיד לך שירדת לחוף.
ראית את התגובה של אלרועי לגבי הדו״ח שנתנו לו שם?

סופת המדבר
07-06-12, 20:14
אני לא חושב שהפקחים כלכך סתומים (אני מקווה שאני לא טועה)
אבל אני לא חושב שאם תיסע על השביל צמוד לגדר הם יגידו לך משהו
הם רק רוצים להרחיק את הגיפים מהמתרחצים ואני לא חושב שאמורים ליהיות מתרחצים על השביל
זה לא מקום מוגדר להם
וחוץ מזה זה השביל הכי רחוק מהים שאפשר
לי אישית לא יצא לסוע על השביל הזה מתחילת החוק

nirs
08-06-12, 21:54
הי zviki ,
אתה כנראה מבלבל אותי עם מישהו אחר...

דורון ,
גם דרומית לאשדוד ולכיוון ניצנים יש שביל כבוש בין היום לקו הדיונות ,
שמח ששיקול דעתו של הפקח עובדת במקרה הזה ,לדעתי ,האכיפה שם "דלילה" יותר משאר בפלמחים .

השאלה ,שוב ,האם בפלמחים בין הים לבין קו הגדר של הבסיס שלאורכו יש דרך עפר כבושה יש מרחק של 100 מטר מקו המיים ?

רונן

בדקתי את העיניין בזמנו מול חבר (פקח ברשות). הנסיעה בדרך המדוברת מותרת.

ישי.פ
27-06-12, 11:12
תמונה שחבר צילם.

יונתןמצפה
27-06-12, 11:20
תמונה תמונה!
תן לי לנחש, צולם ליד הבונים?
השנה יש שם תופעה מוזרה שצבי מים יבשתיים מגיעים לחוף מסיבה לא ידועה. זה נראה כמו אחד כזה לדעתי... אבל לא בטוח.

ד ו ר ו ן
29-06-12, 15:40
צר לי להשבית את השמחה לאיד,
אבל הצב הזה נראה רקוב ויבש למדי, ואילו העקבה של הצמיג לא כ"כ ישנה, עדיין רואים את סימני החירוץ של הצמיג.
עקבות צמיגים בחול בחוף מחזיקים מעט זמן יחסית במצב שרואים את החירוץ של הצמיג, לפני שהרוח/מים מטשטשים את העקבה ומה שנשאר זה קוליס חלק.

לי נראה שיש הפרש זמנים גדול בין המוות של הצב הרקוב הזה ובין המעבר של הרכב.
אין עוררין שהרכב ניפץ את הנבלה, אבל לא בהכרח זה מה שהרג אותו.

-->