PDA

צפייה בגרסה מלאה : אוברול או החלפה..

jacomo
20-05-12, 21:11
שלום רב. יש ברשות ג'ימני שנת 99 שנרכש לפני 4000 קילומטר, בזמן האחרון לאחר הטיפול האחרון הרכב שורף מלא שמן.
כמה מלא?
מאז הטיפול הרכב עשה 1500 קילומטר וצרך כבר 5 ליטר שמן!!\

הקילומטראג' מראה 176828, אם זה נכון ולא מפוברק.

עכשיו מגיע השאלה...
מה מומלץ להחליף למנוע משומש או לעשות אוברול?

בנוסף עלתה בראשי מחשבה אולי לעשות לו אוברול לבד עם איזשהו ספר... האם יש ספר מומלץ?

תודה על תשומת הלב.

MMR
21-05-12, 20:54
אוברול לבד ממש לא מומלץ.
אם צריכת השמן עלתה ספציפית מאז הטיפול- באיזה סוג שמן אתה משתמש, והאם שללת בעיית נזילות וכו'?

foty
21-05-12, 23:16
עדיף תמיד לקנות מנוע מיבוא (ככה אני ממליץ)
יש אנשים שיעדיפו אוברול רק מהסיבה שככה אתה יודע מה קורה בתוך המנוע.
כמו ש MMR שאל , שללת נזילות? איזה שמן אתה משתמש? מי עשה לך את הטיפול?

סמי

jacomo
22-05-12, 00:34
תודה על התגובה,

עשיתי את הטיפול במוסך בחדרה (אפי את בני), כרגע אני ממלא שמן 10W40 של prestone. אני לא מזהה נזילות משמעותיות. יש טיפה רטיבות סביב האטם קרטר אבל לא משהו שמסביר איבוד כזה, ובנוסף אין כטמים מתחת לרכב.

בעצם אתם ממליצים על מנוע מפירוק מיבוא... איך אני יכול לדעת שמה ששמים לי זה טוב ולא יעשה לי את אותה בעיה שוב פעם. כמה אמור לעלות הסיפור הזה בכלל?

foty
22-05-12, 00:45
אם אתה רוצה מנוע משופץ ברמת הבורג ,אני יודע איפה אתה יכול לקנות.
דבר מחר בבוקר עם אמנון , תגיד לו סמי שלח אותך .
0522590207

סמי

ishc
22-05-12, 01:21
מנוע מפירוק זה חתול בשק, הדבר היחיד זה שנותנים לך אחריות ואם המוסך שאתה מטפל בו טוב ואמין (ואת זה יודעים רק אחרי הרבה ניסיון עם מוסך) אז האחריות נותנת כיסוי כל שהוא לעניין.
אוברול, אם נעשה טוב ועם חלקים ברמה גבוהה נותן לך מנוע חדש. זה פיתרון טוב יותר רק אם נעשה כראוי, לרוב הוא יקר יותר ודורש המון עבודה. זאת הסיבה לדעתי שהרוב המוחלט של המכונאים מעדיף החלפה. עלות מול תועלת זה יותר משתלם (הסיכוי למנוע לימון הוא נמוך) אבל אוברול הוא הפיתרון האמיתי.
דרך אגב, יש מצב שרינגים פותר לך את הבעיה אבל את זה תדע רק לאחר הורדת הראש.

-->