PDA

צפייה בגרסה מלאה : זר מניע

חיים אמדו
13-06-03, 20:36
איך מרכיבים זר מניע או גל הינע חדש בגיפ SIX משנת 1987 ???

t_uri
13-06-03, 21:03
חיים שלום.

השאלה שלך לא ברורה. גל הינע הוא ה-driveshaft. הזו אותו מוט ברזל שמחבר בין הטרנספר לסרנים הקידמי והאחורי באמצעות צלבים ומעביר אליהם את הכוח.

אני לא יודע למה אתה מתכוון שאתה אומר זר מניע. האם אתה מתכוון לזר השיניים שמורכב על גלגל התנופה?
http://imgsrv.pic4u.co.il/b55fb0a148bf2c4aa94575a459630cc0020000.a spx

כדי שנוכל לעזור לך, נסה להסביר מה אתה רוצה לעשות או מה הבעיה.

אורי טל.

Anonymous
14-06-03, 23:55
אורי שלום
אני מתכון בדיוק לתמונה שהוספתה
פשוט כל הזמן נהרס לי הבנדיקס של הסטרטר ולאחר כל הבדיקות
גיליתי שזר השיניים על הגל תנופה שחוק מאוד לכן פירקתי אותו
החוצה לאחר עבודה קשה וזר השיניים החדש לא ניכנס מה עליי לעשות
כל הגיפ מפוזר לי בחצר ואני תקוע

t_uri
15-06-03, 00:15
אני מכיר שתי דרכים להרכיב את הזר למקומו:

1. אם יש לך ברנר: אתה צריך לחמם את הזר בצורה כמה שיותר אחידה. אחרי שהזר חם, הוא רחב והוא נכנס למקום בקלות. פשוט מניחים אותו במקום והוא לתכווץ לאט למידתו המקורית. שים לב שאם אתה משתמש בברנר, אסור לך לקרר אותו בשום דרך (מים וכו') - הקירור צריך להיות עצמאי - כך הוא לא יתעוות.

2. שיטה שקיבלתי בזמנו אצל ינוביץ': שים על הזר סמרטוט ספוג בדלק ותדליק (זהירות!!!). אחרי מספר דקות (או כמה שזה יקח, הזר יתרחב ויוכל להכנס למקום. שים לב שכשאתה תופס את הזר עם ג'פקה, אתה צריך להוריד ממנו כל שאריות של הסמרטוט השרוף - וכל זה מספיק מהר כדי שהוא לא יתקרר. ממה ששמעתי - זה אפשרי.

חשוב: יש לזר השיניים הזה כיוון. המגרעת בצידו הפנימי של הזק צריכה לפנות לכוון תוך הגלגל תנופה.

יכול להיות שאנשים פה מכירים עוד שיטות. אני בטוח שיוסיפו - אם יהיה מה.

אם יש בעיות. תיצור קשר.

נ.ב. אם הבנדיקס לא במצב טוב, כדאי להחליף אותו עכשיו ולא לתת לו לעבוד על הזר החדש. הניסיון שלי מלמד שבאופן מפתיע הזר שיניים הולך מהר יותר מהבנדיקס ומן הסתם יותר קשה להחליף זר.
החלפת בנדיקס הוא עניין של דקות. אני קניתי לפני שנה-שנתיים בנדיקס באוטו-סטרט (חולון) ב-35 ש"ח (אם אני זוכר נכון). עם טיפת מעוף אתה יכול לחסוך את כמה שחשמלאי יקח לך על החלפה.

בכל אופן, כדאי להחזיר בנדיקס ספֵּר בארגז כילים.

אורי טל.

t_uri
15-06-03, 00:40
דרך אגב. אני לא בטוח לגבי היעילות של הברנרים הקטנים אבל אתה יכול לקנות ברנר על בלונים של אמגזית ב-100 ש"ח בערך. הברנרים האלה עובדים על המיכלים הקטנים והזולים.

חשוב שתשים לב שעל הבלונים כתוב בוטן ולא בוטן/פרופאן. הבלונים הנכונים הם בד"כ בצבע כתום-אדום ויש עליהם בתחתית ציור של ברנר וגזיה. אם יש לך בלונים של בוטן/פרופאן (שבד"כ מצויירת עליהם רק גזיה) אז החום שיופק בטוח לא יספיק.

אם אתה רוצה לקפוץ אלי עם הגלגל תנופה והזר ושאני אעזור לך להרכיב, תתאם איתי בהודעה פרטית.

אורי טל.

t_uri
15-06-03, 00:43
עוד משהו.

זווית לא נכונה, אפילו במעט, בין הסטרטר לגלגל התנופה לגרום לאובדן הזר.

בדוק טוב-טוב שהשימס בין המנוע לבל הוזינג ישר לגמרי ונקי לפני שאתה מרכיב את הסטרטר ותוודא שהסטרטר יושב טוב לפני שאתה מניע בפעם הראשונה.

אורי טל.

Anonymous
16-06-03, 01:04
אורי שוב שלום
שמעתי לעצתך קשר לברנר ולאחר חימום חזק ואחיד
הזר ניכנס למקומו בקשר לסטרטר כבר למדתי לשפץ
את כולו כולל פחמים וזה באמת חיסכון גדול
תודה לך על כל העזרה עזרתה לי מאד
להיתראות בנתיים

t_uri
16-06-03, 14:10
אחלה

מוני דיסקו
16-06-03, 14:45
חימום בברנר יכול לעוות את הזר ולגרום להחלשה שלו.
עדיף לחמם בתנור או באמצעות מים רותכים.
בצורה זו החימום אחיד.

-->