PDA

צפייה בגרסה מלאה : טנדר כרכב משפחתי

AlonS
21-05-12, 18:10
הי

אני מתעניין ברכישת טנדר - אין לי צורך בו לעבודה, אני לגמרי מתחום אחר (משיכה מוזרה לטנדרים...)
אני צריך אותו למעשה כרכב פרטי ובשאיפה טיולים מדי פעם.

כמה שאלות יש לי בעניין אחרי צפיה בלוחות האינטרנט השונים:
1. איך מוצאים משהו נורמאלי ולא עם כ"כ הרבה ק"מ? אני מדבר על שנתונים 2004 ועד 2007. איך מתחילים סינון ראשוני? יש מקור יותר אמין מהרשת?
2. לא מצליח להיסגר על האנטר/היילוקס/נבארה... תחזקה/דלק
3. מה עלות ביטוח שנתי של כאלה טנדרים?
4. האם יש פה בפורום כאלה שקונים טנדר כרכב פרטי או זה משהו ממש הזוי? משום מה בארץ זה נחשב רכב "קבלנים" - זאת לפחות התגובה המיידית של כל מי ששומע את הרעיון. אשמח לדעת מנסיון...

תודה לכל העונים!
אלון

אודי פ.
21-05-12, 19:39
4. הגעת למקום הנכון! כן, קונים טנדרים כרכב לטיולים, זה כיף ומגניב.
1. לא יודע. שים לב שטנדרים רבים "זוכים" לתחזוקה מועטה וחפרית. אם אתה מתרשם ממישהוא שהוא מתחזק היטב זה שיקול רציני בעדו, גם אם יש לו יותר ק"מ.
2. מה עם D-MAX? הוא מאוד פופולארי. האנטר פחות חזק בשטח לעומת שני האחרים שהזכרת. על נבארה היו שמועות בפורום הזה על כל מיני צרות.
את כולם חוץ מההיילקס כדאי להגביה, הם מגיעים די נמוכים.
3. תבדוק אצל סוכן ביטוח...

טנדר כרכב פרטי - שים לב שצריכת הדלק גבוהה, כך שאם אתה נוסע הרבה מומלץ להחזיק עוד רכב קטן וחסכוני. כמו-כן כך בחשבון הוצאות תחזוקה כפולות לעומת פרייבט עם פז"מ דומה, וזה עוד לפני נזקים אופייניים לנסיעת שטח. נסעתי ככה חצי שנה 90 ק"מ ליום, ויצא לי יותר זול להחזיק עוד רכב.
חוץ מזה קצת צפוף בטנדר מאחורה

אודי

אייל
21-05-12, 21:32
1. רוב הטנדרים שימשו כרכבי עבודה ולכן הם מרובי קילומטרים. בתלות בתקציב שלך, אתה יכול לבדוק בחברות הליסינג, הן משתדלות להוציא את המכוניות למכירה לפני שמגזימים בקילומטרים. הרשת היא בהחלט המקור המהיר והזמין ביותר לחיפושים מהטעם הפשוט שאין היום אלטרנטיבה אחרת (למעט לוח פוקוס ודומיו).
2. אם אין לך העדפה ספציפית זה הכי קל, הראשון שאתה מוצא במצב טוב, קח אותו. מבחינת צריכת דלק אין הבדלים מהותיים בין הכלים (מדובר על משקל דומה, נפח מנוע דומה ומבנה אווירודינמי זהה). כולם סבירים בכביש וטובים בשטח.
3. לא זול ומשתנה בין חברה לחברה, שווה בדיקה עם סוכן ביטוח.
4. יש כאן לא מעט אנשים שקונים כאלו כלים, חלקם מתרץ את זה בסיפורים והשאר פשוט נהנים לנסוע באוטו כזה. מניסיון אישי של נסיעה בטנדר כבר לא מעט שנים אני יכול להעיד שכל נסיעה שלי על הפרייבט של הגברת או על רכב חליפי מעוררת געגועים מידיים...

alteritay
22-05-12, 08:50
אני נוסע עם טנדר מזה חצי שנה ופשוט לא יכול לחזור לפרייבט.
כן כן...אני יודע שפרייבט זול יותר מהיר יותר וכו וכו....אבל זה לא הטנדר שלי.
אם אתה לא מחפש אווירות אז אין צורך בהיילקס ישנה....תמצא רכב טוב משלל האופציות עם מנוע קל רגליים וכיסאות נוחים ותהנה.
אני לא מכיר את האווירות של הטנדרים האחרים אבל הייתי מחפש כזה עם נעילה אחורית נשלטת בשביל לעזור בעניין.
אתה תהנה מאוד
איזה כייך שיש דיון על שריטות כמו שלי
:cool:

איתמר_DRZ
22-05-12, 09:44
אני חושב שאם אין בעיית חניה אז טנדר יותר טוב מג'יפ, יש יותר מקום לציוד והנחיתות מבחינת עבירות היא אפסית עד לא קיימת.
אבל, הספסל האחורי ברוב הטנדרים הוא סיוט, תוותר על הנבארה מראש הוא לא נוח בצורה נוראית וגם בעייתי.
הויגו לדעתי הכי נוח מכולם אבל אני גם הייתי ממליץ על מאזדה BT-50 היה לנו כזה שנתיים וחצי ו150K ק"מ רכב מעולה אמין נוח ועבר בכל מקום שהייתי איתו בלי שום בעיה.

dingo1st
22-05-12, 09:51
אין על טנדר בעולם !!!!
אני כבר למעלה מעשר שנים עם טנדר (חמש עם טנדר סובארו ולמעלה מחמש עם היילקס ..)..
הכי כייף בעולם לזרוק הכל בארגז ולצאת ... לאחרונה (3.5 שנים) הצטרפו שני מחבלים עם בימבות ואופניים וקורקינט וג'יפים וכו'..
ובנוסף יש לי קמין עצים אז כל גזע נתוש מוצא את מקומו בארגז..
אני מאד אוהב טנדרים בעיקר את ההילקס שלי..
השאלה היא עד כמה אתה בעיניין של רכב קשוח ומושקע או שמתאים לך טנדר ליום יום וביקורים בשטח...
היילקס הוא לא הרכב הכי נח שבעולם ומאחור מאוד צפוף למבוגר נעים לילד.. (בשנים עד 97)..
בגדול אני ממליץ על טנדר אבל אני מציעה לך ללמוד את הנושא ולהחליט איזה רכב מתאים לך ....
תהנה...
ראם

ש01
22-05-12, 10:15
אני חושב שאם אין בעיית חניה אז טנדר יותר טוב מג'יפ, יש יותר מקום לציוד והנחיתות מבחינת עבירות היא אפסית עד לא קיימת.
אבל, הספסל האחורי ברוב הטנדרים הוא סיוט, תוותר על הנבארה מראש הוא לא נוח בצורה נוראית וגם בעייתי.
הויגו לדעתי הכי נוח מכולם אבל אני גם הייתי ממליץ על מאזדה BT-50 היה לנו כזה שנתיים וחצי ו150K ק"מ רכב מעולה אמין נוח ועבר בכל מקום שהייתי איתו בלי שום בעיה.

לגבי הנוורה - מהתרשמות של חברים, כולל הורי (בני למעלה מ-60) - הטנדר הכי נוח, כולל טיולי עבירות קשה וטכנית בספסל האחורי. גם מבחנים השוואתיים סימנו אותו כנוח ביותר בים הטנדרים., כך שלא ברור מהיכן האמירה המוזרה.
BT50 - טנדר מצויין, אם כי תרגיש כאילו הגלגלים מחוברים ישירות לכביש ללא קפיצים ובולמי זעזועים היה לי 2X4 ידני שעבד קשה ללא תקלות כלל).
אופציה מעניינת (תלוי בתקציב) היא הסטאד החדש (הסיני, מבית לובינסקי) - מנוע בנזין ומגיע כבר עם התקן גז.

איתמר_DRZ
22-05-12, 13:10
האמירה המוזרה נובעת מכמה טיולים בנווארה של חבר(ומנסיונו בקשר לאמינות) לא היה ולא יהיה לי ניסן במיוחד בגלל היבואן שלהם.
וחוץ מזה שגם לא הזכירו פה את הדימקס שהוא גם רכב מצוין, היום אני עובד עם דימקס 2008 ביומיום והוא נוח וחזק, אני מאוד מרוצה.

AlonS
22-05-12, 14:51
המון תודה לכל העונים!
הפחד הוא כמובן לקנות וליפול על משהו פגום... אבל לפחות אני רואה שהכיוון כנראה נכון.
האם משהו מכם רכש פעם דימקס מהטרייד אין של שברולט?
האם יש משהו מסויים מומלץ שכדאי לקחת אליו לבדיקה טנדר פוטנציאלי? אני גר בשרון.

-->