PDA

צפייה בגרסה מלאה : במיצובישי גרנדיס-כמה מקומות ישיבה יש?

yes1952
23-05-12, 06:16
כמו כולם שמעתי בחדשות וראיתי בטלויזיה את הטרגדיה הקשה כתוצאה מתאונת הדרכים בירידות פוריה בה ניספו 8 בני משפחה אחת
ערוצי התקשורת עסקו כולם בתאומנ הזו
הובאו לשידור כל המומחים ונאמרו כל הדברים
למעט דבר אחד
כמה מקומות ישיבה יש ברכב כזה-
לפי הכתבות והפירסומים אכב כזה מורשה לנהג+שישה נוסעים
דהיינו 7 נפשות
ברכב היו 9 נפשות
האם אני שוגה בהוונת הניקרא?
האם חסר לי נתון כל שהוא?
יוסי

YNV
23-05-12, 07:11
אתה לא שוגה. 7 מקומות. 8 הרוגים וילדה אחת, שכנראה העובדה שלא היתה חגורה דווקא הצילה אותה.

Sent from my GT-I9100T using Tapatalk 2

Tourist
23-05-12, 07:30
האם נכונים פירסומים שונים שקראתי שלגרנדיס יש בעיית בלמים ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

yes1952
23-05-12, 07:41
הייתי קצת ציני כשכתבתי האם אני שוגה
הבוקר בידיעות שורה אחת התייחסה לראשונה לעובדה שיש ברכב זה 7 מקומות ישיבה ולא 9
אין כל רע ברכב שכזה ועזבו את השמועות
אם להאמין לפירסומים שרפידות הבלמים היו כה שחוקות אזי אין ספק שהרכב התקשה בבלימה-
אך לעצרי הרב הקטל בכבישים הינו תמיד באשמת הנהג
קראתי שמאשימים את הכיש את התשתית את הירידה,
הם לא אוחזים ברכב
הם לא דואגים לתקינותו
הם לא עוברים על החוק ומסיעים יותר נוסעים ממה שמותר
אנו הנהגים במו ידינו אחראים לתוצאות הנגרמות על הכביש
אני בשנות השמונים ירדתי מאיזור מיירון עם לנדרובר קצר עמוס לעייפה ללא בלמים ובנהיגה איטית וזוחלת
הגעתי למוסך הקרוב(אחרי כל הירידות)אבל זה אני הטיפש הקטן שמקפיד על קוצו של יוד כשמדובר בבטיחות
בקיצור אני פשוט רותח איך שבהינף יד נגדעו חיי 8 נפשות בגלל....................... -(ופה אני משאיר ריק)
יוסי

boaz avrahami
23-05-12, 07:48
בגרנדיס 1+8
סידור המושבים 4+3+2

אל תאמין לכל מה שעיתונאים פולטים בלי לבדוק...

yes1952
23-05-12, 08:00
בועז בוקר טוב
לפי נתוני יצרן בארץ והרישוי הניתן על הכביש
נהג+6
לכן העליתי את הפוסט הזה ודי בתמיהה
אני לא מאמין לכל מה שנכתב-אך זו השאלה הראשונה שעלתה לי בראש ששמעתי לראשונה על התאונה ועל סוג הרכב
והאמת?
דווקא בגלל הסיבה הביטוחית של הנושא ולא שום דבר אחר
יוסי

moriseven
23-05-12, 08:32
סוף סוף, מישהו שם לב! גם אני ישר חשבתי על זה.
בועז, לפי דעתי אתה טועה, הגרנדיס למיטב ידיעתי היא 7 מקומות, כלומר נהג + 6, וגם אם לא המקסימום מקומות ישיבה לפי ההגיון, שאני יכול לחשוב עליו, ברכב כזה זה 8 מקומות בסידור של 2+3+3, אין היום שום רכב שיש לו ספסל של 4 לרוחב.

שמוליקו
23-05-12, 08:34
בגרנדיס 1+8
סידור המושבים 4+3+2

אל תאמין לכל מה שעיתונאים פולטים בלי לבדוק...

זה תלוי בגודל הנוסעים.
אני ראיתי גימיני עם שבעה אנשים בפנים בנחל השופט שנה שעברה (והם לא היו קטנים )
אמיתי לגמרי

טל חסיד
23-05-12, 08:41
גם כשל טכני הוא בגלל הנהג או בעל הרכב שלא דואג לתחזוקת הרכב כמו שצריך, אני כל חודשים בודק ברקסים ברכב שלי בגלל שאני גר במקום הררי ויש ירידות די חזקות ויש צורך בשימוש רב בבלמים, אני לא רק עובר על הברקסים אלה אל כל מכלולי הרכב.

לדעתי כפי שפורסם בתקשורות היה קושי בבלימה אבל נהג מיומן (מה שאין במיגזר הנ"ל ומיגזרים אחרים לא להעלב ולכעוס חברה) היה מצליח לבלום את הרכב בעזרת הגיר או הבלם יד או יחד !

טל

דרור ברלי
23-05-12, 08:51
מיצובישי גרנדיס רכב מודרני יחסית, ונחשב למצוין. לא ידוע על בעיית בלמים סדרתית או על כל בעיה כרונית אחרת שלו.
בגרנדיס יש 7 מושבים ו-7 חגורות בטיחות, או 1 + 6 כפי שכתוב ברשיון. לא רבע מושב אחד יותר.
בתאונה הנ"ל, שני ילדים הוסעו ברכב לא חגורים ובניגוד לחוק. לצערנו זו תופעה מוכרת במגזרים ברוכי הילדים - חרדים/דתיים וערבים. הזילזול הזה בחוק והעובדה שמכונית חדישה יחסית איבדה בלמים, מביאים לחשד שגם בתחזוקת האוטו הזה לא השקיעו יותר מדי...

באוטו הזה התגלו רפידות בלמים שחוקות לגמרי. ברזל. פלא שהוא לא עצר?
מצד שני הוא עבר טסט לפני שלושה חודשים ו"טיפול 50,000 במוסך מורשה" קצת אחר כך.

על הטסט אין צורך להרחיב. כולנו יודעים מה הטסטים האלה שווים בדיוק ומה מטרתם האמיתית - בוודאי לא ביקורת אמיתית על מצבו הבטיחותי של הרכב אלא אך ורק טירטור האזרח ומציצת כספו.
לגבי ה"טיפול" שהרכב הזה עבר - מי יודע איך הוא נראה ומה כלל. המוסך שבו הוא עבר טיפול תואר כ"מורשה", ולך תדע איזה רפידות היו מותקנות באוטו הזה. האם מקוריות או תחליפיות או תחליפיות-סיניות, ואיך בדיוק הן עברו את הטיפול ללא צורך בהחלפה, ואם הן היו תקינות בטיפול, איך בדיוק הנהג הצליח להשמיד אותן בזמן כל כך קצר ובאופן כל כך יסודי (אני רק מנחש איך. כמו שהרוב המוחלט של נהגי האוטומטיות משמידים בלמים תוך זמן קצר יחסית, כי רובם פשוט לא יודעים לנהוג והרבה יותר גרוע מזה - גם לא רוצים לדעת. ויש עוד הרבה תובנות וחוכמות שלאחר מעשה). אני מניח שכל זה משהו שעכשיו ייחקר לעומק על ידי המשטרה.

yes1952
23-05-12, 08:52
מוריס
לא הבנתי את החתימה שלך
אני הולך קבוע עם שני מציתי זיפו מוצמדים בנרתיקים לחגורה-אז צריך עוד מצית ספייר?:p
טל חסיד-לעצם העיניין בכוונה לא ניכנסתי לנושא המיגזרים כדי לא למשוך אש
ודרך אגב הלוואי וכולם כמוך עירניים לנושא הבטיחות בהתייחס לתנאי הדרך למקום מגורים-יישר כח
שמוליקו?שבעה נוסעים בסמוראי?מה הנהג שונא אותם?או שזה סוג חדש של חברות?
יוסי

דרור ברלי
23-05-12, 08:57
טל, 99% מהציבור "לא מיומן" בנהיגה, עד כדי כך שאפשר לומר שפשוט לא יודע לנהוג.
אבל מה שהכי גרוע - זה שהם לא רוצים לדעת. גם כשהנושא הזה עולה, אנשים ממש כועסים כשאתה מנסה להאיר את עיניהם לגבי מערכות שקיימות ברכב ושיכולות להציל את החיים שלהם.
קרובת משפחה כמעט צעקה עלי פעם - "לא קניתי רכב אוטומטי בשביל להוריד מהלכים בעצמי". זו הגישה, אלה בדיוק התוצאות.

שמוליקו
23-05-12, 08:59
מוריס
שמוליקו?שבעה נוסעים בסמוראי?מה הנהג שונא אותם?או שזה סוג חדש של חברות?
יוסי

לא ניכנס למיגזר.....
לא האמנתי עד שהתקרבתי מספיק קרוב.
נהג, לידו אישה גדולה (מאוד גדולה) על ברכיה "זעטוט" נראה לפחות בן 10.... מאחור ארבעה ילדים שהקטן בינהם נראה יותר גדול מה"זעטוט" שעל ברכי היושבת ליד הנהג.
ולא, זה לא סמוראי, זה גימיני, הוא סגור....
אגב ,הנהג עלה שם עליות שאני שילבתי בהם LOW והייתי צריך מאוד להזהר בהן, זה אומר שגם השטח שבו הם נסעו לא היה בדיוק כביש מישורי וחסר סכנות.

raanan
23-05-12, 09:01
לדעתי כפי שפורסם בתקשורות היה קושי בבלימה אבל נהג מיומן היה מצליח לבלום את הרכב בעזרת הגיר או הבלם יד או יחד !
כולנו חכמים כפרשנים לאחר המעשה ...
מס' נקודות למחשבה,
בגירים האוטומטיים החדשים ישנו מנגנון הגנה שמונע שילוב להילוך נמוך כשהמהירות גבוהה מעל המוגדר להילוך זה.
מי יודע אולי הרכב כבר צבר מהירות שלא איפשרה לבולמו עם הגיר ?
כאשר הרפידות נשרפות (חום יתר משימוש ממושך), גם משיכה בבלם היד לא עוזרת כי מדובר באותם רפידות ורק לסרן האחורי.

אין ספק שרכב מתוחזק נכון, נהיגה מודעת (למשקל ההעמסה, תנאי הדרך) ע"י נהג מיומן, בסבירות גבוהה לא יגיע למצב זה.
ועל זה נאמר (ע"י חז"ל), "רק שלא יביאנו לכדי ניסיון ..."

סעו בזהירות
רענן
נ.ב - אמש התקשר אליי חבר שמכיר את הנהג ז"ל משירות מילואים עד לאחרונה ביחידה קרבית. הוא ציין שהיה בחור משכמו ומעלה.

sos4u
23-05-12, 09:22
משהו מוזר לחלוטין בכל הארוע.
כמי שגר שנים רבות באיזור, אני מכיר את הכביש המדובר, היטב. אפילו [ לא שזה כבוד גדול ] חוויתי תאונת דרכים דומה באותו מקום בדיוק כשהייתי בן 18.. [ שלא נבעה מאבדן בלמים אלא, מירידה לשוליים ועליה לא נכונה. התוצאה הייתה - ריחוף למרחקים קצרים ונחיתה בשדה. כמעט ללא פגע.
רק שאז הכביש היה הרבה יותר צר, רק נתיב אחד לכל כיוון ולא הייתה גדר הפרדה, מה שצמצם את הנזק.

אז, אחרי ההקדמה, מה שמוזר לי הוא שהבחור, התקשר ודיווח שהוא עבר את גבעת אבני והוא ללא ברקסים.
למי שמכיר אני ספרתי לפחות 4 אפשרויות לרדת מהכביש לכיוון אחר [ שאינו בירידה] ולגרום לרכב לבלום. הרבה לפני הנקודה הבעייתית בה צבר מהירות והתהפך.
כמוכן חלק גדול מהדרך נמצא במישור, שרק אם היה מרים את הרגל מהגז, הרכב היה מאט, עד כדי עצירה מוחלטת.

וא"א לטעון שהנהג אינו מכיר את האיזור, או את הכביש. הוא תושב האיזור. הכביש הזה מוכר לרבים עקב תלילותו והזווית החדה שלו.

לי, מעבר לכשל בעניין הטכני \ מוסך \ טסט וכו' משהו מאד לא ברור בתאונה הזאת.
מקווה שמישהו ישפוך אור על העניין ולא רק נסבול במכוני הטסטים שגעונות נוספים - ושאינם פותרים את הבעיה האמיתית....

ניר ל
23-05-12, 10:56
תארו לעצמכם מצב שבו ברכב תקין לחלוטין , נשכח בלם החנייה במצב דרוך או דרוך חלקית ונורת הביקורת איננה מתריעה או שאינה תקינה . קרה כאן למישהו בעבר ? לי כן .

במקרה השכיח מרגישים כעבור זמן שמשהו קצת שונה בהתנהגות הרכב , או שמתחילים להריח ריח אפייני של רפידה שרופה . מה אם בטיפול האחרון הידקו קצת יותר מדי את רפידות בלם החנייה ? בכל מקרה אחרי נסיעה לא ממושכת מדי הבלמים האחוריים ירתחו ואתם נוזל הבלמים, דוושת הבלם לא תגיב ובטח לא בלם החנייה .
גם את העובדה שהבוחן המשטרתי הגאון גילה לנו - שהרפידות והדיסקים היו גמורים , אפשר להסביר בנעילה כלשהי של הבלמים תו"כ נסיעה ספציפית אחת , מה קרה ? פתאום בוחני תנועה כן מבינים מהחיים שלהם ?! ואם יוסף נעים הצמיגאי הבכיר היה מאבחן פגם בצמיגי הרכב שגרם לתקלה זה גם היה קדוש ?

אמרו גם שנהגים שנסעו מאחור ראו אש שעולה מהגלגלים האחוריים , זה גם יכול להעיד על תקלה מסוג זה או על נסיון להשתמש בבלם החנייה .

אל תקפצו למסקנות ...

מזל גם שלא הייתה חגורת בטיחות נוספת ברכב, אז היו 9 הרוגים ולא 8 ... שלא נדע מצרות .

Tourist
23-05-12, 11:09
יוסי, אני מעריך מאוד את דעתך.
יחד עם זאת מס׳ הנוסעים ברכב אינו רלוונטי לתאונה הספציפית הזו.
אם תאמר שזה גרם למשקל יתר ועומס על הבלמים אענה לך שהרכב אמור לשאת 7 מבוגרים עם שתי מזוודות בבגאז׳ וגגון עם אופניים...

אני מסכים עם האמירה שיש מגזרים ובתוכם המגזר (החרדי) אליו אני משתייך המזלזלים בכללי הבטיחות הפשוטים.

כמובן שאיני מסכים עם האמירה שיש מגזרים שיודעים לנהוג טוב מאחרים (דתיים לא יודעים לבלום, אתיופים גרועים בחניה בניצב, וערבים לא מפעילים מגבים...), זוהי שטות מוחלטת.
אא״כ הכותב פשוט התנסח לא נכון.

לגבי הרפידות, כבר שמעתי 6 גירסאות כך שאיני יודע מה היה מצבן האמיתי...

לגבי הטסט, אני מאמין שרכב מהשנתון של הגראנדיס לא צריך הרבה ׳קומבינות׳ בשביל לעבור טסט.

טיפול במוסך ? פעם ראשונה שאני שומע - שווה בדיקה.

והערה אחרונה, בחזרה ליוסי, לדעתי עשו נכון הכתבים שלא הדגישו ביום האסון את המחדל שהיה תלוי במשפחה עצמה (עודף נוסעים ברכב), הרי זה יעלה במילא בימים הקרובים והטוקבקיסטים הגאונים של ynet כבר יסבירו לך שזה בגלל שהם לא עושים צבא ושזו עוד ׳הוכחה׳ שאין א-לוקים...
איני יודע אם הכתבים פשוט לא שמו לב לפרט הזה, או שלשם שינוי גילו קצת רגישות...

דרור ברלי
23-05-12, 11:15
את האינפורמציה על התאונה הזו עדיין מטפטפים לנו טיפין טיפין. כאילו היה מדובר באיזה סוד מדינה.

עכשיו כבר טוענים שהאוטו הזה כבר עבר פעם תאונה קשה, נמכר ל"סוחרים" ושוקם. מי יודע מה עוד יתגלה בהמשך?...
ועל היותו של הנהג "משכמו ומעלה" או לא, מה זה קשור, על זה כבר לא מתווכחים. מה זה כבר משנה. הוא מת, כל משפחתו מתה. ילדים קטנים. זכר כולם לברכה. זה נורא.
כל החוכמות שלנו לאחר מעשה הן כמו כוסות רוח - כבר לא יעזרו לאף אחד. וכבר מראיינים בערוצי הרדיו את יו"ר איגוד המוסכים, אחד שיש לו אינטרס ברור. איפה הגבול?
וגם כבר שמעתי שמדברים על הצעה חדשה - אישור ממוסך מורשה על תקינות בלמים לכל רכב שניגש לטסט, לא רק במכוניות ישנות בנות 15 ומעלה כמו היום... ממה שאנחנו כבר יודעים מנסיוננו, התוצאה היחידה של כל ההיסטריה סביב התאונה הזו תהיה רק קושי הולך וגובר להעביר את המכונית טסט.

YNV
23-05-12, 12:49
מקרה שארע בשבוע שעבר:
חבר טוב, שלא חוסך שקל על תחזוקת הרכבים שלו, הוציא את הרכב שלו ממוסך מאוד ידוע ומוערך אחרי החלפת רפידות ודיסקים.
באותו ערב הוא גילה תו"כ נסיעה בכביש מהיר שאין לו בלמים. הבחור, שלא איבד עשתונות, הצליח בסופו של דבר לבלום. הוא גילה שהקאליפר האחורי פשוט התפרק.

Sent from my GT-I9100T using Tapatalk 2

yes1952
23-05-12, 13:08
תייר יקר שלי
אני מודה על הבאת האמון זה הדדי
לא לא התכוונתי שעוד שני נוסעים מעל המותר הם הגורם לתאונה גם לא חשבתי כך(תוספת משקל כמובן והיסברת זאת יפה)
מה שכיוונתי והתכוונתי היה הזילות הנוראה בחוק עד כדי סיכון חיי אדם שכך גם קרה הפעם
הקלות הבלתי ניסבלת הזו הפעם גבתה קורבנות יקרים לריק-אינני מדבר על מיקרים שלא תלויים בנו כנהגים ויש מיקרים שכאילו
יכול להיות כשל מיכני יכולה להיות כל סיבה
אין סיבה להסיע יותר נוסעים מעל המותר זה הכל --עם כל הצער על הניספים היה יכול עוד בן אנוש להשאר בחיים
"האם אני שוגה בהוונת הניקרא?"(היה צריך להיות "האם אני שוגה בהבנת הנקרא")
הנושא כה מציק לי שהדיסלקציה גברה על תירגול רב השנים לעצור בעדה
יוסי

moriseven
23-05-12, 13:33
דרור, זה בדיוק הדבר שאני הכי חושש ממנו, שבמקום להבין שהאחריות פה היא על הנהג (תחזוקת הרכב) ישר ינסו לפתור את זה בעוד בירוקרטיה וקשיים שיעפילו עלינו. הרי יכול להיות שבזמן הטסט לפני 3 חודשים עוד היה לו בשר ברפידות, אין לנו שום נתונים על הנסועה של הרכב מבחינת ק"מ ב- 3 חודשים האלו.
ואם כל הכבוד, כל יושבי הרכב היו בני המשפחה, מה שמביא אותי למסקנה, שזאת לא הפעם הראשונה שהם נוסעים ככה (אם לא קבוע אפילו), הרי הרכב הזה בא במקור עם חלונות שחורים אחורה ויש מצב שנצלו זאת. נסיעה ברכב עמוס קבוע ועם נהג של אוטומט לא מיומן יכול לצמצמם את תקופת הבלאי של הרפידות.

יוסי, לא הבנתי, אתה מסתובב עם זיפו בתור מצית ספייר? הרי היא תמיד לא תניע דווקא שצריך.
הספייר שלי היא מצית רגילה, למרות הבאסה שאין טעם של בנזין בהדלקה.;)

ניר ל
23-05-12, 14:04
כל הילדות שלי ביליתי בנסיעות בארגז של טנדר 404 , שגם אם הייתי עף ממנו בדרך , היו שמים לב רק כשהגיעו ליעד . גם באופל רקורד סטיישן היה רק ספסל רוחבי אחד מלפנים . חגורות בטיחות ?! היו בקושי במושבים הקדמיים ואני עדיין זוכר את המרמור של המבוגרים כשנכנסה התקנה המחייבת חגורות מלפנים "מחוץ לעיר" .

לא גדלתי במשפחה מרובת ילדים והורי לא שמו את מבטחם באלוהיי ישראל / אחר , זו פשוט הייתה הנורמה. אפילו שר התחבורה טען אז שקונטרה עם ההגה זה מספיק... לפני גיוס טסנו ליוון לטיולי אופנועים והבאנו קסדות מהבית כי שם לא היה נהוג לחבוש קסדות , תוך יומיים זנחנו את הקסדות ויישרנו קו עם המקומיים, מסתבר שרכיבה בלי קסדה זה הרבה יותר כיף .... באמסטרדם אפילו אני עישנתי וטעמתי עוגה או שתיים .

אני לא חושב שעניין כמות הנוסעים ברכב הוא רלבנטי לעצם התאונה. טוב שלא מתעסקים בזה בתקשורת . חוקי או לא, אחראי או לא, נורמאלי או לא - זה עניין של זמן, מקום והשקפה. מצחיק שאנשים לא תרבותיים שנוהגים בכלי רכב המזיקים לסביבה ולבריאות, מסוכנים מבחינה בטיחותית מפאת מרכז כובד גבוה, משקל והתנהגות כביש ורחמנא לצלאן אפילו מעיזים לבצע שינויי מבנה לא חוקיים ולהעביר טסט עם מעאכר - לא מתבלבלים ורצים להטיף מוסר...

Tourist
23-05-12, 14:20
וניר מפתיע באגרוף לפנים !

ד״א- איך בודקים תקינות רפידות ברכב שנשרף....?

talw
23-05-12, 14:42
כל הילדות שלי ביליתי בנסיעות בארגז של טנדר 404 , שגם אם הייתי עף ממנו בדרך , היו שמים לב רק כשהגיעו ליעד . גם באופל רקורד סטיישן היה רק ספסל רוחבי אחד מלפנים . חגורות בטיחות ?! היו בקושי במושבים הקדמיים ואני עדיין זוכר את המרמור של המבוגרים כשנכנסה התקנה המחייבת חגורות מלפנים "מחוץ לעיר" .

לא גדלתי במשפחה מרובת ילדים והורי לא שמו את מבטחם באלוהיי ישראל / אחר , זו פשוט הייתה הנורמה. אפילו שר התחבורה טען אז שקונטרה עם ההגה זה מספיק... לפני גיוס טסנו ליוון לטיולי אופנועים והבאנו קסדות מהבית כי שם לא היה נהוג לחבוש קסדות , תוך יומיים זנחנו את הקסדות ויישרנו קו עם המקומיים, מסתבר שרכיבה בלי קסדה זה הרבה יותר כיף .... באמסטרדם אפילו אני עישנתי וטעמתי עוגה או שתיים .

אני לא חושב שעניין כמות הנוסעים ברכב הוא רלבנטי לעצם התאונה. טוב שלא מתעסקים בזה בתקשורת . חוקי או לא, אחראי או לא, נורמאלי או לא - זה עניין של זמן, מקום והשקפה. מצחיק שאנשים לא תרבותיים שנוהגים בכלי רכב המזיקים לסביבה ולבריאות, מסוכנים מבחינה בטיחותית מפאת מרכז כובד גבוה, משקל והתנהגות כביש ורחמנא לצלאן אפילו מעיזים לבצע שינויי מבנה לא חוקיים ולהעביר טסט עם מעאכר - לא מתבלבלים ורצים להטיף מוסר...

אין יותר אמיתי מזה.

יונתןמצפה
23-05-12, 15:04
ואני חושב שמסקנה אחת אפשר כבר אפשר ליישם בשטח, עוד לפני התוצאות של חוקרי התאונות:
אם הייתי תושב האזור (או כל אזור הררי אחר) הייתי שולח את הרכב שלי לבדיקת בלמים בהקדם. אם לא יועיל, בטח לא יזיק!
כבר הסבירו כאן יותר מפעם אחת את השפעת מקום המגורים והגיר האוטומטי על אורך חיי הבלמים! אולי טיפול כל 10,000 ק"מ לא בהרכח מספיק בכל מקום.
(ואם בטיפול ראו שהרפידות כבר די שחוקות אבל אפשר להמשיך לנסוע...? מתי צריך לחזור למוסך לבדוק אם הן כבר שחוקות מדי?)

אני הולך היום/מחר לבדוק את הבלמים ברכב של חברה שלי. הנה, לקח אחד כבר יש...

moriseven
23-05-12, 15:54

זה שככה היה נהוג בשנות השבעים עדיין לא אומר שזה תקין, ושמספר הנוסעים לא משפיע על הרכב, על התנהגותו וכו'.
אתם שוכחים שהזמנים השתנו, כמות הרכבים על הכביש שלשה את עצמה (אם לא אף יותר) אז זה שלפי הסטטיסטיקה כל אדם שני זוכר שבילדות הוא נסע בארגז מאחורה ולא קרה כלום, לא אומר שזה תקין.

ש01
23-05-12, 16:14

=1
אבל גם, כתושב הדרום הפרוע:
רכבתי על מוטוקרוס יחף, ללא חולצה וכמובן קסדה.
אחרי הטנדר 404 אבא קנה סובארו סטיישן (סוברו שודים) ובנה ספסל מדיקט מאחור. היינו נוסעים 4 מבוגרים, 4 ילדים, סירה מלאה בציוד על הגג (בהמשך עגלה מיצור עצמי עם וו גרירה מיצור עצמי) לסיני.
היום לא הייתי מעיז...

דרור ברלי
23-05-12, 17:55
אז פעם הרבה דברים היו מותרים.
הסטנדרטים והחוקים השתנו. למה השתנו? בגלל שאנשים עפו מארגזים של טנדרים! ובגלל שאנשים נהרגו כי לא היו חגורים!

המכונית הכי סקסית ומטריפה שנהגתי בה, וזה היה רק לפני חודשיים - מרצדס SL300 GULLWING מודל 1955, לא מצויידת כלל בחגורות בטיחות ובמגבר בלם. וזו היתה בזמנה מכונית מירוץ אימתנית! אוטו עם מתלה אחורי בתצורת SWING-AXLE מסוכנת להחריד, שגם היום מגיע ל-260 קמ"ש ובקלות. אני העזתי "רק" להתקרב ל-200 בקו ישר, גם אחרי 57 שנים על הכביש, אין לה שום בעיה, תאמינו לי. אבל תנסה לעצור אותה קצר וישר ממהירות כזו!.... לזמנה היא היתה הכי מתקדמת שכסף יכל לקנות - היום היא נחשבת למכונית מסוכנת. נקודה. חד וחלק. אז הסטנדרטים השתנו, גם החוקים השתנו.

אף אחד לא אמר שבגלל 9 נוסעים במכונית של 7 מושבים, הלכו הברקסים. אבל זו עובדה ששני ילדים ישבו בגרנדיס הזה כשהם לא חגורים. הילדה שניצלה - לא כי לא היתה חגורה, אלא למרות שלא היתה חגורה - כי חוץ ממנה היה שם עוד ילד לא חגור והוא דווקא מת. עוד הוכחה ניצחת שבתאונות דרכים מרכיב המזל גדול הרבה יותר ממה שחושבים. השיפורים המתמידים באמצעי הבטיחות וההחמרה בחקיקה באים להקטין את חלקו של המזל.

אני רוצה להאמין שרוב משפרי הג'יפים בינינו לא מזניחים את הבלמים ובכלל את מצב התחזוקה של הג'יפ.
רובנו, ואת זה אני כבר אומר בבטחון, גם אם לא מתחזקים את הרכב בעצמם, יודעים איך הוא פועל והרבה יותר מודעים למצבו בכל רגע נתון מנהג הפרייבט הממוצע, שבדרך כלל לא יודע איך בכלל עובדים בלמים במכונית, אם בכלל יודע איזה גלגלים מניעים את האוטו ואיפה נמצא המנוע...

אני לדוגמה, כשקיבלתי את הפוקוס מאחותי אחרי שנרקבה אצלה כמעט 4 שנים, גיליתי שלמרות שלמכונית בת 10 עוד לא מלאו 90,000 ק"מ, היא במצב מזעזע. הטיפולים דווקא בוצעו בזמן והטסט היה בתוקף, אבל אלמנט קריטי כמו צמיגים למשל? ארבעה צמיגים שהיו חדשים בזמן שהאוטו עבר אליה, ונסעו בכמעט ארבע שנים אולי 20,000 ק"מ בקושי, היו גמורים. אכולים בצדדים. למה גמורים? כי במשך כמעט ארבע שנים מעולם לא נבדק בהם הדבר הכי טריוויאלי - לחץ האוויר. דבר ראשון, לפני שמילאתי אוויר מהקומפרסור של הג'יפ בדקתי וגיליתי בכל צמיג לחץ אחר, שנע בין 12 ל-19 PSI. וזה במכונית שהלחץ בצמיגים שלה צריך להיות 34 PSI. ככה היא הסיעה במשך כמעט ארבע שנים את הילדים, ככה היא גם עברה טסטים ובלי קומבינות.
כמובן שלא היתה ברירה אלא להחליף את הצמיגים. לשאלתי למה אף פעם לא בדקה לחץ אוויר בצמיגים קיבלתי את התשובה הניצחת - "כי זה מלכלך את האצבעות ולא העניין שלי. האוטו נכנס פעם בשנה למוסך אז שהם יבדקו". וזה מבחורה אינטיליגנטית ומשכילה מאוד שמפאת עינא בישא לא אזכיר מה תפקידה כיום (תפקיד מאוד בכיר בשירות החוץ של המדינה הזו) אבל ברור שהיא עסוקה מכדי לטפל ברכב שלה. היא לא היחידה, אלה בדיוק הנורמות של הרוב המוחץ של הנהגים והנהגות על כבישי הארץ הזו.

אני לא מכיר אף ג'יפאי שמזניח ככה את הצמיגים שלו!!! אבל את הג'יפ יעצרו כל שני וחמישי לבדוק לו את הגובה ואת מידות הצמיגים (כמובן שלא את מצבם ואת לחץ האוויר), ופרייבט מוזנח כזה יכול לנסוע במצב של פצצת זמן מתקתקת ואף אחד לא יחשוד בו בכלל. כי הוא פרייבט מהוגן ולא "ג'יפ מסוכן".

טפטוף הפרטים על התאונה בפוריה נמשך. כבר באמת אי אפשר לדעת בוודאות מה היה הגורם לכשל בבלמים. חלקו של הגורם האנושי (האפשרות שמדובר ברכב לאחר תאונה קשה ש"שוקם" והוחזר לכביש בקומבינה/הזנחה בתחזוקה/רמאות והונאה במוסך/חוסר מיומנות של הנהג) כנראה גדול מאוד כאן ועדיין מוקדם מלהצביע על הסיבה הראשית לכשל בבלמים או על כמה סיבות גם יחד.

ניר ל
23-05-12, 18:21
דרור , מעניין מאד שדווקא בנושא הזה הצליחו להכניס אותך לתלם ולגרום לך להאמין בסיבות "המדעיות" שהביאו לחקיקה . אז אם ככה - למה בכלל צריך חקיקה בנושא ? הרי כל בר דעת מבין שזה חשוב וחיוני להצלת חיים - אנשים יקפידו לחגור גם אם לא יהיו חייבים.

לגלות לך סוד קטן -

עומד להתפרסם מחקר שנמשך כבר 25 שנים והוא מוכיח חד משמעית - במובהקות סטטיסטית מוחלטת , שמספר שנים אחרי החלת החובה לחגור , עלה מספר התקפי הלב באוכלוסיה (הגורם מס' 1 למוות) . מסתבר שהלחץ , הקטן אמנם אך ממושך, שיוצרת חגורת הבטיחות על בית החזה בדיס-פרופורציה , גורם להפרעות קצב ולשקיעת שומן בדפנות העורקים סביב הלב. מקרי המוות והנכות שנגרמו במשך השנים עלו עשרות מונים על התועלת בשעת תאונה. כמובן שהפרסום מתעכב עד למציאת פתרון הנדסי מתאים , או שיוחלט לבטל את האכיפה בנושא.

אגב אותו מחקר ממליץ על איסור אכילת שומן במקומות ציבוריים , איסור ייבוא מכירה ואחזקה של מזונות רוויי שומן - אין אחד כאן שלא יסכים שחקיקה שתאסור על אנשים להשמין תהווה פתרון מוחץ לבעייה מס' 1 של העולם המערבי .

דרור ברלי
23-05-12, 18:37
למה אתה הולך רחוק? איסורים על עישון - אחד הגורמים הכי מובהקים לתחלואה ולתמותה - הולכים ומתרחבים. ופעם, באותם ימים שמרצדס SL300 ללא חגורות בטיחות נחשבה למכונית הכי טובה, חשבו שסיגריות זה בריא ועודדו ספורטאים לעשן...

זה לא עניין של "ללכת בתלם" או לא - יש משפט שאני מאוד מאמין בו: "אנחנו לעולם לא מפסיקים ללמוד".

ניר ל
23-05-12, 18:55
אני לא הולך רחוק, לשם בדיוק כיוונתי.

איסור על עישון במקומות ציבוריים נראה לפני 13 שנים הזוי הרבה יותר ממה שנראה היום איסור אכילת מזון לא בריא . אתה אגב הפסקת לעשן ? אני כן ! אין לי ספק שהקטנת החשיפה עזרה לי בכך . כמו שאני בטוח שאיסור מכירה ואכילה של מזונות לא בריאים יעזרו לי עם הדיאטה שאני כבר מנסה שנים . בטוח שאחייה יותר שנים אם יאכפו כאלו חוקים וגם אהיה בריא וארגיש חיוני יותר , הייתי גם רוצה שיכריחו אותי בחוק , לרוץ 10 ק"מ לפחות פעמיים בשבוע , כי זה הדבר היחיד שיכול להזיז אותי מהספה בסלון . יהיה גם ממש כיף לחיות הרבה יותר שנים !

ר"ל - היות שכל אחד מאיתנו מדלג כנראה על חוק כזה או אחר שקשור בתעבורה - בואו לא נתלהם כנגד אלו שמחליטים להתעלם מחוקי תעבורה שונים . הפוסל במומו פוסל.
דרור - יפה אמרת "רוצה להאמין" לגבי רוב משפרי הג'יפים. כי אתה יודע שזה לא ככה . גם לגבי כל הג'יפאים שאתה מכיר שמקפידים על תקינות הצמיגים.... כן בטח ! כמו א2 שלנו שמכר רכב עם צמיגים "במצב חדש" , שעמדו ב7 השנים האחרונות על הרכב המחליד שלו אחרי שנפסלו 3 שנים לפני כן ע"י הצבא .... :)

yes1952
23-05-12, 19:10
כאשר אני כותב עבר על החוק יש לכך סיבה
כל החוקים והנהלים סביב כל נושא התחבורה מקורו בשמירת חיי אדם
בים-עבירה על החוק-נורמה-נוהל--מסתיים באסון אין חוכמות
כנ"ל באוויר ובצבא ובכל מיני מקומות עבודה--בטיחות וגיהות
להגיד שאני תמיד יישמתי את המשפט "מכל מלמדי הישכלתי"יהיה שקר מפני שהצלקות שלי מספרות אחרת
כשהייתי נער צעיר כמדומני 13 אבי הביא הביתה רתכת אלקטרודות ומסיכה=====ללא ניסיון מוקדם או ידע
אני זוכר עד היום את דבריו"צריך להצית את האלקטרודה וללכת עם האמבטיה"
וכך בנינו בכניסה לבית שער לתפארת עם אוניות עוגנים וכו'
הוא ריתך והחזיק במסיכה ואני החזקתי את הברזל והתחלפנו
כמובן שאני בלהיטותי ריתכתי יותר והוא החזיק וגם היה עם המסיכה מפני שלי היא הפריעה לראות את הריתוך
נו ---בית חולים מחלקת עיניים וכמעט איבדתי את ראייתי
עד היום אני רואה כאלה שמרתכים עם משקפי שמש--
ניר ל
באופן גורף אתה לא צדקת--כן באופן פרטני
אני ורבים מחברי ובנות זוגינו או בני זוגינו עירניים למצב רכבם כולל הפרטי (קרי-משפחתי)מפני שאנו חשופים יותר לסכנות שיכולות להתהוות בשטח
השיטה המזלזלת של ההתייחסות לתרבות המוטורית בארץ הינה מזוויעה==
לגבי חגורות בטיחות?עד היום הדעות חלוקות--בוודאי בתצורה הנוחכית שלהם-עדיף חגורה צולבת אך זה מייקר ולא ישלמו על כך
אישית?לי יש בעיה לחגור חגורת בטיחות באלכסון לבטן כך שעשיתי מספר שינויים-נכון לא חוקיים אך תקינים-מזלי שאוכפי החוק לא מבינים מה עשיתי
מפני שצריך לראות שיש חגורת בטיחות חגורה
אך אין ספק שהתאונה הזו מזעזעת קצת את ציבור הנהגים-ומזעזעת יותר את ציבור הנהגים שאיכפת להם-ומחר זה ישכח מפני שתרבות ה"לי זה לא יקרה"היא המנצחת כאן ובכל העולם-הטבע האנושי
יוסי

דרור הראל
23-05-12, 19:14
[QUOTE=ניר ל;452059]אני לא הולך רחוק, לשם בדיוק כיוונתי.

, הייתי גם רוצה שיכריחו אותי בחוק , לרוץ 10 ק"מ לפחות פעמיים בשבוע , כי זה הדבר היחיד שיכול להזיז אותי מהספה בסלון . יהיה גם ממש כיף לחיות הרבה יותר שנים !

תגיד לי ניר,ירדתה מהפסים? או שאתה באמסטרדם עכשיו? לרוץ 10 ק"מ פעמיים בשבוע כחוק,אתה פאשיסט חסר תקנה או לחלוטין פטישיסט שאוהב לסבול,אם כן בו לגרמניה יש פה מלא כאלו.
אני מבקש ממנהלי האתר להוריד למחוק ולהעלים לאלתר את הצעתו של ניר לפני שאיזה פוליטקאי מהסוג שאוהב להעניק סבל לאחרים יאמץ אותה.

דרור הראל

talw
23-05-12, 19:20
למה אתה הולך רחוק? איסורים על עישון - אחד הגורמים הכי מובהקים לתחלואה ולתמותה - הולכים ומתרחבים. ופעם, באותם ימים שמרצדס SL300 ללא חגורות בטיחות נחשבה למכונית הכי טובה, חשבו שסיגריות זה בריא ועודדו ספורטאים לעשן...

זה לא עניין של "ללכת בתלם" או לא - יש משפט שאני מאוד מאמין בו: "אנחנו לעולם לא מפסיקים ללמוד".

ואני הבנתי כבר מזמן שככל שאני לומד יותר אני מבין שאני יודע פחות...

polar bear
23-05-12, 20:38
מה ש"מצחיק" בכל הדיון הזה הוא - שאתם נסמכים על התקשורת ועל המשטרה - שני גופים שחוסר אמינותם ונטיתם לפופוליזם הוכחו מעל פעם אחת. מתחילת סיקור האירוע הובהר בתקשורת כי הברקסים היו גמורים - למה? ע"פ אילו ממצאים?ואחרי זה כבר אימצו את זה כאמת. { בחנו את עצמכם שמדברים בחדשות על נושא שאתם מכירים מקרוב ותראו את השקרים}.ואם היתה איזושהי כנות או איזשהו שביב של יושר - היו מדברים על איך אפשר להקל על האזרח את אחזקת הרכב ואת רכישת רכב מרובה המקומות שהוא צריך. ולא על איך נקשה את קבלת כשירות הנסיעה.

אף אחד לא יודע מה הנהג ניסה או לא ניסה לעשות . מה ידע או לא ידע. על איזה חוקים עבר או לא. אין פה אחד ששומר על כל החוקים ולכל אחד יש את סיכון החיים שהוא לוקח על עצמו. לפעמים - יש מי שחוטף. מה יותר גרוע? לקחת עוד שניים מעל המותר עו לרכב על אופני כביש לפנות בוקר בכביש בינעירוני?

ההתעסקות במה הם עשו לא בסדר -הרבה יותר גרועה מלהגיד סתם - "לי זה לא יקרה" . זה להגיד - "לי זה לא יקרה כי....." וזה באמת יכול להטעות אותך לחשוב שלך זה לא יקרה.

בשורות טובות.

ד ו ר ו ן
23-05-12, 21:28
צר לי לאכזב את אלו שתולים את האשמה ברפידות בלויות ודיסקים משופשפים, אבל רכב עם מע' בלימה שיודעת לתת לחץ נורמלי יעצור גם במגע של מתכת על מתכת.
גם עד כדי יכולת נעילת גלגלים.

דוקא הפרט של ניצוצות מאחורי הרכב שהוזכר מוקדם יותר יכול לתת כיוון שמתאים למה שכבר נרמז ע"י המשטרה, של שימוש לא נכון בבלמים לאורך זמן, שהביא אולי לחימום יתר של נוזל הבילום וחוסר יכולת להפיק לחץ לבלימת הרכב.

אם היו ניצוצות מאחורי הרכב, יכול גם להיות ששכחו לשחרר את בלם החנייה, רכבים כאלו מסוגלים לנסוע יופי עם בלם חנייה משוך, במיוחד אם לא משכו אותו עם כל הלב.
מכאן ועד חימום יתר וכשל הדרך לא רבה.

ד ו ר ו ן
23-05-12, 21:34
לגבי חגורות בטיחות?עד היום הדעות חלוקות--
יוסי
תבקש ממד"א או יכול להיות שיותר נכון מזק"א לראות צילומים של אנשים שהצורה של ההגה הוטבעה בחזה שלהם כי לא חגרו חגורת בטיחות, או ששמו את הקליפס המגוכך שמוריד לחץ מהחגורה (ואז מה שקורה מעבר לצלעות השבורות שלפעמים מנקבות לך את האיברים הפנימיים, לפעמים המ שקורה זה שבגלל העלייה המהירה בלחץ בחזה מהמכה בהגה, הריאות נקרעות..)
לפני כמה שנים נהגת של רכב צבאי נהרגה ככה, כששמה קליפס כזה, שלא ילחץ לה, ובהתהפכות החגורה כמובן לא הצמידה אותה, היא עפה מהרכב דרך החלון הצידי, כשהרכב מבצע וידוא הריגה תו"כ גלגול עליה.

או צילומים של חלונות קדמיים מנופצים מבפנים החוצה כמו בסרטים מצויירים עם צורה של ראש, (רק שזה לא סרט מצוייר, ויש שאריות של שערות ודם בשוליים של החור בחלון)- כי זאת גם תופעה נפוצה מאד של מי שלא חגרו חגורה.

זה נכון שחגורות יכולות לגרום לפציעות בצלעות וסימנים כחולים ומכאיבים בבטן, אבל זה עדיף על מוות כמעט בטוח.

שלא לדבר על רכבים עם כריות אויר, ששם זה מתכון בטוח לשבירת מפרקת ליושבי המושבים הקדמיים.

boaz avrahami
23-05-12, 23:12
כנראה שלהקשיב למהנדס התנועה של המשטרה זה יותר גרוע מלהקשיב לעיתונאי.
שמעתי את יוסי חתוקאי בערוץ 10 מעדכן במפורש שברכב האמור 9 מקומות מישיבה ולא 7 כפי שפורסם בתקשורת...

מתנצל אם הטעיתי מישהו

דרור ברלי
23-05-12, 23:36
אני יכול להבטיח לך שלפחות בעיתון, גם אם כל העורכים לא מבינים מהחיים שלהם בדברים כאלה, הם לפחות שואלים עשרים פעם את מי שכן מבין.
הבעיה היא שחלק מהמידע מגיע אכן מהמשטרה, ובכל פעם מחדש אני מופתע שזה גוף שכבר מזמן אי אפשר להאמין לו גם אם תשאל אותו אם עכשיו יום או לילה.
המידע מגיע טיפין-טיפין, כאילו יש כאן איזה סוד גדול ונורא. בכל רגע נתון מתגלה שביב מידע חדש, שלעתים סותר את שביב המידע הקודם מלפני דקה. כל מי שאי פעם ראה במקרה את האוטו הזה ,שלא לדבר על לגעת בו בקצה האצבע, הופך עכשיו לחשוד וכולם שולפים בבהלה מסמכים וניירות שלכאורה מנקים אותם מכל אשמה.

היום ברדיו התראיין איזה מהנדס רכב שאמר שהתאונה הזו עוד תיחקר ברמות הכי גבוהות ושזה יכול לקחת חודשים רבים... נו שויין. כמו שזה נראה, אולי בסוף עוד יתברר שהכביש אשם... אבל בכנסת כבר דנו היום בתאונה הזו וח"כ אורי אריאל כבר הצביע על האשמים - חוסר בפיקוח מספיק על מכוני הרישוי. למי שלא הבין, התרגום של זה לעברית מדוברת - עוד מעט יעמוד מפקח של משרד התחבורה בכל מכון רישוי ויוודא שמחמירים את הבדיקות בטסטים ושכוווווווווולם נכשלים (כי אחרת איך הוא יכסתח את עצמו בפעם הבאה שמישהו שנוהג כמו בתוך חלום שורף לעצמו את הברקסים?...) ואם חס וחלילה מכונית שאינה כמעט-חדשה בת שנתיים מצליחה לעבור,הוא סוגר את המכון תיכף ומיד... אז תתכוננו, הולך להיות קשה. זאת אומרת - בתכל'ס אין כל כך מה לדאוג, כי עולם כמנהגו ינהג וכל גרוטאה מתפרקת תקבל בסוף את חותמת הכשירות - רק שהתעריף של המאכערים יתייקר. בסוף זה הכל כסף.

כמו שאומר ציון ברוך ב"הישראלים" - "כוסאומו המדינה הזו".

asafk
23-05-12, 23:59
סתם בתור הערה...
בטסט לא בודקים ולא אמורים לבדוק אם הרפידות שחוקות או לא. רק בודקים עוצמת בלימה שיכולה להיות נהדרת גם אם הרפידות בעובי כלום.

אסף.

דרור ברלי
24-05-12, 00:10
מדברים על לחייב אישור תקינות בלמים ממוסך מורשה מכל רכב שנכנס לטסט, ולא רק ממכוניות ישנות בנות 15 ומעלה כפי שזה היום. יכול להיות אחלה פתרון לבעיית בדיקת עובי הרפידות ביום הטסט. אף מוסך לא יהמר על הרשיון שלו ולא ייתן אישור אם הבלמים לא במצב באמת טוב. אז נכון שזה קצת ניג'וס, אבל אלה החיים שלנו ועלות החלפת רפידות לא תפיל אף אחד.
אבל גם זה לא יעזור אם הנהג לא יודע לנהוג ושורף בעצמו את הברקסים...

asafk
24-05-12, 00:48
אם המוסך מכסת"ח את המכון - אז כבר אפשר לעבור לטסט במוסך כמו במדינות נאורות רבות, לא?

אסף.

חנן גולומבק
24-05-12, 07:13
סתם בתור הערה...
בטסט לא בודקים ולא אמורים לבדוק אם הרפידות שחוקות או לא. רק בודקים עוצמת בלימה שיכולה להיות נהדרת גם אם הרפידות בעובי כלום.

אסף.

ב YNET פרסמו את דף תוצאות הטסט , תסתכלו מה כתוב שם בסעיף בלימה, סרן קדמי - 11אחוז, סרן אחורי 19 אחוז.

liron_al
24-05-12, 07:17
ב YNET פרסמו את דף תוצאות הטסט , תסתכלו מה כתוב שם בסעיף בלימה, סרן קדמי - 11אחוז, סרן אחורי 19 אחוז.
אם אני לא טועה מדובר על סטיה בין ימין ושמאל?

razzamataz
25-05-12, 08:40
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4233838,00.html

ושוב יאשימו את הנהג, כי לא ידע איך לשחרר דוושה שנתקעה בשטיח, או להעביר לניוטראל או או ואו...רק חבל שבארצנו לא חושבים על שזה שיש נהגים גרועים ומסוכנים (בלשון המעטה) זה אומר משהו על איכות הלימוד!

boaz avrahami
25-05-12, 09:23
תאונות היו ויהיו תמיד, ותמיד יאשימו מישהו.
לא חשוב אם רמת הלימוד תעלה, התשתית תשתפר או שהאכיפה תגדל או תקטן...
כנראה גם לא משנה מה תהיה צפיפות הרכבים על כבישי הארץ.

תמיד יהיו תאונות עם ממוצע דומה.
הזדעזנו ועכשיו חזרה לשיגרה.

דרור ברלי
25-05-12, 10:12
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4233838,00.html

ממשיכים לפזר ספקולציות: עכשיו זו דוושת המצערת שאולי נתקעה. ומי שאשם זה השטיחון?

וזה שנתיים אחרי ההיסטריה סביב דוושות המצערת הנתקעות של טויוטה, אחרי שטחנו לכל העולם במוח מה צריך לעשות אם זה קורה (להוציא מ-D לניוטרל, כאילו?, ורק אז לעצור?). בכל מקרה - הנה הזדמנות הפז לעליהום התורן על מכוני הרישוי ולקריאות להחמיר ולהחמיר. את המחיר כרגיל, אנחנו נשלם.

asafk
25-05-12, 13:28

...אז ככל שאני יודע - זה אומר שהוא לא עבר את הטסט.. לא ככה?
(לא יודע, אבל ממני דורשים יותר בד"כ, 50% קדימה ו 25% אחורה, משהו כזה? )

אסף.

טל חסיד
25-05-12, 17:13
דרור ניראה לך הגיוני לבקש לפני הטסט מכל בעל רכב אישור לעובי הרפידה ? אתה טועה ובגדול. לפי השיטה שלך צריך בטסט לפרק עוד הרבה חלקים ומכלולים ברכב בשביל לראות אם הרכב תקין.

כל מכוני הטסטים שלנו בארץ הם מכבסה ומסחטה ענקית של כסף מבעלי הרכבים ואני עוד עדיין בדברי. מי שרוצה להעביר רכב לא תקין טסט מעביר אותו ללא בעיות בהרבה דרכים. ומי שמקפיד קצת יותר מתקן את הרג'קטים שניכשל בהם בטסט ועובר. ומי שהכי מקפיד מתקן את הרכב שלו גם בלי טסט.
הכל מתחיל וניגמר ביכולת הכלכלית של בעל הרכב או הנהג כמה הוא מוכן להשקיע באחזקתו של הרכב ואיזה סוג חלפים הוא קונה לתיקון.

טל

נמרוד
25-08-13, 19:03
עברה שנה ומשהו, והתפרסם דו"ח בדיקת התאונה. מתוך התקשורת:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4421939,00.html

כתוב שם על סברה שמערכת הקרוז קונטרול השתגעה, ולא ניתקה את עצמה בלחיצה על הבלמים. יכול להיות במצב כזה הנהג באמת שחק את הבלמים מול קרוז קונטרול שמתעקש לשמור על המהירות שהוצבה בו. אפשר עכשיו להמשיך את הדיון הטכני שהוא זה שמעניין בפורום שלנו עם מעט יותר עובדות...

IlanHadar
25-08-13, 21:49
מקרה כלכך אומלל שהיה יכול כנראה להימנע.

נניח ומתג הברקס אכן התקלקל ולא ניתק את הקרוז בלחיצה עליו, יכול לקרות. כגיבוי יש תמיד מתג ראשי לקרוז, לחיצה עליו משתקת המערכת.

ונניח ודוושת המאיץ נתקעה ולא בעיה בקרוז, העברה לניוטרל גם הייתה עוזרת.

ונניח הרפידות היו גמורות, אז היה רעש אזהרה בבלימה כאשר ציפורן המתכת היתה חורצת על הדיסק. אז התעלמו מהרעש.

לא השתכנעתי מהממצאים, כנראה לעולם לא ממש נדע מה קרה שם, פשוט עצוב.

דרור ברלי
25-08-13, 23:23
- יש נהג, זכרונו לברכה, שהכניס באוטו 9 אנשים במקום 7. כבר הוא עבריין, והאוטו היה, תיאורטית, עמוס מעבר למגבלות.
אותו נהג יכל לדבר עם מוקדנית במוקד 100 כשכולו מבוהל כי "הוא עומד על הברקסים אבל האוטו לא עוצר" בזמן שהרכב נוסע, בעליה, במשך שש וחצי דקות - לקשקש בטלפון היה לו זמן אבל להעביר לניוטרל הוא לא חשב. כמה ימים אחר כך ספדו לו בעיתון - איזה נהג טוב וזהיר הוא היה. זה היה קורע לב.
אז יכול להיות שהוא היה אדם טוב ואבא נהדר, אבל לא יעזור לאף אחד - הוא היה נהג גרוע שהרג את המשפחה שלו בגלל חוסר ידע בסיסי בתיפעול מכונית משפחתית פשוטה.

- יש גם מוקדנית במשטרה, שבמשך שש וחצי דקות כלל לא חשבה להגיד לו קודם כל להעביר לניוטרל. היא לא אשמה חלילה - כי מישהו טרח ללמד אותה דברים כאלה? ובשביל להעביר לניוטרל לא צריך להיות מומחה לנהיגה. אבל כן צריך להבין איך אוטו פועל, כי זה כלל בסיסי במצב שכזה. אבל אני מהמר שלא לומדים את זה ב"לימודי הנהיגה" במדינת ישראל כמו גם בקורס שוטרים הבסיסי.

אבל כרגיל, משרד התחבורע מנקה את כולם. כי למה לנגוע בנקודות רגישות ולהאשים בני אדם שלא יודעים לנהוג ומורי נהיגה שלא יודעים ללמד לנהוג ושוטרים שלא יודעים לייעץ בזמן אמת - כשאפשר להאשים את הקרוז קונטרול!!! שכמו כל בורג במכונית הזו, ממילא כבר נשרף מזמן ורק השד יודע מה קרה בתוכו.

לחקרי תהתאונה הזו גייסו את מיטב המומחים, ואף אחד מהם לא היה מוכן להצביע על האמת העירומה. כולל "מומחה הרכב" שמדבר על תקלות ובאגים במערכות ניהול מנוע ממוחשבות, אבל מפחד להגיד את הדבר הכי בסיסי - שמכוניות עלולות להתקלקל לפתע, אפילו מכוניות חדשות מהניילון, ותפקיד הנהג לדעת להשתלט עליהן בבטחה. מה זו מכונית? בסה"כ גולם. ערימת ברזלים, פלסטיקים, גומיות, בדי ריפוד וכמה ק"מ של חוטי חשמל. גם אם היא מתקלקלת פתאום - היא לא אשמה. בשביל זה יש לה נהג. כשמכוניות ינהגו את עצמן (וזה יקרה בעתיד המאוד קרוב), נוכל להאשים את הגולם במאות ואלפי התאונות שיתרחשו בגלל באגים במערכות ממוחשבות למיניהן. עד אז - הכל בידי הנהג.
אולי במשרד התחבורע מפחדים להגיד שיש כאן במדינה הזו ערב רב של מאות אלפי "נהגים זהירים" עם "עשרות שנות נסיון" שאין להם שמץ של מושג ירוק בתיפעול בסיסי של מכונית. הם הורגים את עצמם, את משפחותיהם, וזה את זה במסע דמים אחד ארוך שאין לו סוף, פשוט כי זה תפקידו של משרד התחבורע לדאוג שילמדו כאן נהיגה כמו שצריך, ו-65 שנים הוא מועל בתפקידו.

-->