PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיה בהיילקס (2WD), חשמל ככל הנראה.

סולי
21-02-05, 03:24
שלום,
אומנם איננו כפול הנעה, ומניסיון.. נראה שאני לא אמצא את התשובה במקום אחר.

מלפני כמה ימים חלה תקלה בהתנעה ראשונה בבוקר, לפתע ארבעה נורות על לוח השעונים
דולקות תמידית - ביניהן גם רצועת טיימינג..
הרכב נוסע כרגיל, ללא שום שינוי.

הרכב נקנה לא מזמן, מאז עבר החלפה של תושבות מנוע, טיימינג כוללל כל הרצועות, הרדיאטור ועבר שיפוץ של תיקון דבילי של הבעלים הקודם ושטיפה, קלאצ' הוחלף, טיפול 10,000, ועוד ועוד..

ביומיים האחרונים פירקתי את כל פנים הרכב (הרכב של אבי.. הבטחתי שאני יטפל בו) וגיליתי רטיבות נוראית מעבר להזנחה שהרכב הזה עבר, מלט על הגומי, מתחת לגומי.. הכל היה בוצי ודביק וריח מעופש לחלוטין.

כרגע, לאחר יומיים של פירוק ניקוי וייבוש להכל.. המצב חזר למוטב ..
אך מוזר שעל הפח לא היה ריקבון.., אני רוצה לוודא מהיכן המים האלה נכנסו..
לא מצאתי כלום, ה'מלט-בוץ-עובש' הזה שהצטבר בריצפת הרכב כיסה את הפקקים.

בקיצור מה עושים עם הנורות הללו והאם יש קשר בין השניים?

נמרוד
21-02-05, 09:49
רק להבין -

אין בעייה בהתנעה, אין בעייה בנסיעה. התופעה הלא תקינה היא שנורות (אילו נורות?) שעד עכשיו לא דלקו, נשארות דלוקות כל הזמן?

אם כן, זה קרה מיד אחרי איזשהו תיקון/טיפול מסויים מכל הרשימה שציינת (שאלה טפשית - נורת טיימיניג אופסה)?

סולי
21-02-05, 10:18
אז ככה, היום בבוקר קמתי לגלות המצבר גמור... :evil:
הנורות הדולקות הן למיטב ידיעתי, טיימינג, מצבר, .. יותר טוב שאני אראה תמונה (אני לא יודע את שימושן) נדמה לי שמן, ונוזל ברקס..?
בבקשה. - http://forums.ort.org.il/files/30/2184151/5942716.jpg .
והן דלוקות כל הזמן.

זה לא קרה מיד לאחר טיפול מסויים.. מאז היישור קו הרכב נוסע כבר שבועיים ללא כל בעיות עד עתה.

תודה.

חנן א.
21-02-05, 10:56
יש נורות שבאופן טבעי דולקות כשהמנוע כבוי והסוויץ' פתוח, כגון: לחץ שמן-כי באמת אין לחץ שמן, טעינה-כי באמת אין טעינה, ויש נורות אחרות שלא כגון חום מנוע-הרי המנוע לא באמת חם, נורת אזהרה על מפלס הדלק, שעון גובה שמן למי שיש ועוד.
לכן , במצב של סוויץ' פתוח ומנוע כבוי, כשרוצים לתת לנהג בקרה על תקינות המחוונים, היצרנים מנצלים את אחת הנורות שדולקות באופן טבעי לטובת הדלקת הנורות שלא דולקות באופן טבעי, ולכן במצב כזה, אם נגיד היצרן ניצל את נורת הטעינה לטובת העניין, אם יהיה מצב של תקלה שאין טעינה, אז כל שאר הנורות ה"לא טבעיות" גם ידלקו, ביחד עם נורת הטעינה.

בקיצור, כנראה שאין לך טעינה-שאר הנורות נדלקו סתם, בגלל העובדה שהסברתי.

סולי
21-02-05, 13:34
צדקת חנן!,
וגם לא הלך מצבר..
הוא פשוט לא קיבל טעינה.

שיפוץ אלטרנטור והחלפת ווסת, 350ש"ח והבעיה נפתרה.
עוד כמה פיצ'פקעס סודרו על הדרך, מתזים, ווישריםף תאורת פניםף נעילה מרכזית..
הרכב לאט לאט מקבל צורה.

בכל מקרה תודה רבה לכם.

:P

-->