PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכב שטח בתקציב של עד 140.0 אלף שקלים

יואב פולס
25-05-12, 21:28
האישה לוחצת להחליף את הפאג'רו 97 והניסאן מאקסימה 2003 בג'יפ אחד טוב ואיכותי.
אני שבע רצון מהשילוב הנוכחי, אבל יש לו את המחיר שלו - טסטים, ביטוחים וכד'.
דרישות:
רכב ארוך, לא חייב 7 מקומות, אבל תא מטען גדול כן.
אמור להתאים למשפחה של חמש נפשות.
דיזל.
אמין.
עבירות - עשוש, ורדית, חמרן. לא לועס סלעים.
הרכב ישאר סטנדרטי - אולי הגבהה קלה. לא מעבר. לא מתכוון להתעסק עם צ'יפים למנוע, יחסי העברה,וכד'.
נעילה אחורית - ייתרון.

בתקציב של עד 140.0 אש"ח יש כמה אופציות:
1. לנדקרוזר ארוך. סביבות השנים 2004 - 2005
2. קינג ארוך ישן/חדש. קינג ישן בסביבות 100 אלף שקלים, מהשנים 2006. קינג חדש 2008 קצת יותר יקר.
3. פתפיינדר
4. פטרול. מעריך מאות את יכולות הרכב והחוסן שלו, עם זאת מכיר את בעיית המנוע וחושש ממנה מאוד. אין לי עשרות אלפים לשים מנוע חדש.
5. דיסקברי 3. סתם בצחוק. לא מתכוון לקנות לנדרובר. יש פיתוי להחליף את הפאג'רו בדיפנדר ארוך, אבל שוב לנדרובר...? שוב מערכות יחסים עם גורואים,ספקים בחו"ל וכד'. לא בא לי, והמחירים שלהם מוגזמים.
6. גרנד צ'ירוקי / רנגלר ארוך / האמר H3 - מנועי הבנזין מוציאים לי את החשק.
7. גרנד ויטארה ארוכה 2008 - נראה לי צעצוע.
8. קיה סורנטו - אני לא צוחק. הגבהה קלה ומיגונים, והוא יהיה לא רע, אולי לא לורדית, אבל ליתר הוא ימלא את ייעודו.

מה הייתם בוחרים, ולמה.
תודה,
יואב

זרקו
25-05-12, 21:42
סמוראי ארוך עם הסבה לדיזל.... וישאר לך עודף ;)

ועכשיו ברצינות.
כיוון שחרגת מ-30\80 אני יודע שאתה רציני.

טנדר בא בחשבון? לא אופציה רעה לטעמי.

אם נמנעים מבנזין אכן פחות אפשרויות - אני הייתי בוחר רנגלר ארוך 2007 ב-120 אש"ח (ותשמור את העודף)

לנד קרוזר ארוך או קינג יתנו לך מענה למה שרצית.

כולה שבוע אני לא נמצא וכבר קורים דברים מעניינים.
חג שמח ממני ומדנה

יואב פולס
25-05-12, 21:47
טנדר - אולי האנטר או ויגו. נבארה - יותר מידי תקלות, שאינן מקבלות התייחסות רצינית אצל ה"ה קרסו., וחבל. הוא היה יכול להתאים.
לא בנזין.

ספר לי על זה...כושיליראבאק! (עם 2 א')

nirs
26-05-12, 09:50
האישה לוחצת להחליף את הפאג'רו 97 והניסאן מאקסימה 2003 בג'יפ אחד טוב ואיכותי.
אני שבע רצון מהשילוב הנוכחי, אבל יש לו את המחיר שלו - טסטים, ביטוחים וכד'.
דרישות:
רכב ארוך, לא חייב 7 מקומות, אבל תא מטען גדול כן.
אמור להתאים למשפחה של חמש נפשות.
דיזל.
אמין.
עבירות - עשוש, ורדית, חמרן. לא לועס סלעים.
הרכב ישאר סטנדרטי - אולי הגבהה קלה. לא מעבר. לא מתכוון להתעסק עם צ'יפים למנוע, יחסי העברה,וכד'.
נעילה אחורית - ייתרון.

בתקציב של עד 140.0 אש"ח יש כמה אופציות:
1. לנדקרוזר ארוך. סביבות השנים 2004 - 2005
2. קינג ארוך ישן/חדש. קינג ישן בסביבות 100 אלף שקלים, מהשנים 2006. קינג חדש 2008 קצת יותר יקר.
3. פתפיינדר
4. פטרול. מעריך מאות את יכולות הרכב והחוסן שלו, עם זאת מכיר את בעיית המנוע וחושש ממנה מאוד. אין לי עשרות אלפים לשים מנוע חדש.
5. דיסקברי 3. סתם בצחוק. לא מתכוון לקנות לנדרובר. יש פיתוי להחליף את הפאג'רו בדיפנדר ארוך, אבל שוב לנדרובר...? שוב מערכות יחסים עם גורואים,ספקים בחו"ל וכד'. לא בא לי, והמחירים שלהם מוגזמים.
6. גרנד צ'ירוקי / רנגלר ארוך / האמר H3 - מנועי הבנזין מוציאים לי את החשק.
7. גרנד ויטארה ארוכה 2008 - נראה לי צעצוע.
8. קיה סורנטו - אני לא צוחק. הגבהה קלה ומיגונים, והוא יהיה לא רע, אולי לא לורדית, אבל ליתר הוא ימלא את ייעודו.

מה הייתם בוחרים, ולמה.
תודה,
יואב

לפי הסדר:
1. פראדו - מוערך לטעמי, יתר על על המידה. יותר מידי כסף לרכב בן 8.
2. קינג חדש - אופציה מעניינת. יצריך די הרבה שיפורים לעשוש ושו״ת.
3. פאטפיינדר - אישית, התאכזבתי מהיכולות שלו בשטח.
4. פטרול -מנוע, מנוע ועוד פעם מנוע. לא הייתי נוגע ,בטח לא כרכב מרכזי.
5. דיפנדר ויואב לא הולך טוב ביחד, ובטח לא כרכב מרכזי.
6. גראנד - דלק....
7. סראנטו / טראקן - אפורים, יכולים לעשות את העבודה, מניסיון של חבר, קשה למצוא אקזמפלרים שמורים.

לא בטוח שהאופציה של 2 רכבים לא עדיפה...

נמרוד
26-05-12, 11:50
אתה אמור להיות בנקאי רציונאלי.

התשובה היא: פטרול + 30,000 ש"ח בפקדון-מובנה-מיוחד שאתה הולך להכניס לבנקאות הישראלית.

הפקדון הנ"ל נסגר הרמטית לתקופה של חמש שנים, עם ריבית והצמדה יפים כמה שהבנק מוכן לתת. אין שום אפשרות לפרעון מוקדם למעט מול אחד מהמסמכים הבאים:

1. חשבונית על תיקון/החלפת מכלול גדול ממוסך, על סכום של 10,000 שקלים לפחות, ורק הסכום שמופיע בחשבונית ישוחרר לעו"ש. היתרה תשאר והפקדון יחודש אוטומטית לתקופה של 5 שנים נוספות. זה לפי העקרון הכלכלי של "המתחיל לחפור בור לעצמו ימשיך".

2. טופס העברת בעלות שמראה שהנבלה כבר לא שלך.

ואני רציני - למעט בעיית המנוע, הפטרול עומד בליגה משל עצמו בשוק היד השנייה הישראלי. ואולי בגלל בעיית המנוע. אם אתה יכול לגדר את הסיכון, אתה מוציא בסופו של דבר מהכיס אותו סכום כמו לנדקרוזר ומקבל הרבה יותר אוטו.

raanan
26-05-12, 11:54
אתה אמור להיות בנקאי רציונאלי.

התשובה היא: פטרול + 30,000 ש"ח בפקדון-מובנה-מיוחד שאתה הולך להכניס לבנקאות הישראלית, ואני מבקש את הקרדיט על ההמצאה.

הפקדון הנ"ל נסגר הרמטית לתקופה של חמש שנים, עם ריבית והצמדה יפים כמה שהבנק מוכן לתת. אין שום אפשרות לפרעון מוקדם למעט מול אחד מהמסמכים הבאים:

1. חשבונית על תיקון/החלפת מכלול גדול ממוסך, על סכום של 10,000 שקלים לפחות, ורק הסכום שמופיע בחשבונית ישוחרר לעו"ש. היתרה תשאר והפקדון יחודש אוטומטית לתקופה של 5 שנים נוספות. זה לפי העקרון הכלכלי של "המתחיל לחפור בור לעצמו ימשיך".

2. טופס העברת בעלות שמראה שהנבלה כבר לא שלך.

הרעיון מקורי וטוב ! אבל,
יש בעיה בסיסית, המנוע "מפתיע" ללא התראה . כך שפק"מ יומי/שבועי יותר מתאים ...

רענן

דרור ברלי
26-05-12, 12:30
לנדקרוזר 120.
בלי טעם, בלי ריח, בלי ריגושים. אבל גם בלי כאבי בטן ובלי הפתעות.
אתה אולי לא תשתגע, אבל האשה תהיה מרוצה.

יואב פולס
26-05-12, 12:31
חסכון חודשי שנתי או יומי - האם, בשיא הרצינות, פטרול + פקדון של 30.0 אלף מכסה כמה שנים של שימוש?
הלך מנוע, שמתי אחר, (כמה עולה התענוג?) האם הדבר מביא לי שקט לארבע / חמש שנים או שמא, שעון החול מתחיל מחדש לתקופה לא ידועה החל מחצי שנה?
האם לפטרול יש נעילה אחורית מקורית או שצריך להכניס את היד לכיס ולהרכיב נעילה?

נמרוד
26-05-12, 12:52
כן, ברצינות.

יש סבירות גבוהה, אולי אפילו מאד, שילך מנוע במהלך התקופה של 3-5 שנים שתחזיק באוטו. הסבירות הזאת במידה רבה מגולמת במחיר השוק. אז תקנה פטרול טוב ב, נניח, 100 שקלים, וסגור, פיזית, את 40,000 השקלים הנוספית בתוכנית חסכון.

יכול להיות שהמנוע לא יילך בתקופתך. חסכת כסף.

יכול להיות שילך - החלפת, אתה עדיין בתקציב המקורי שלך, ואתה עדיין נהנה מרכב שהוא באמת אידיאלי מבחינת הדרישות שלך.

raanan
26-05-12, 13:03
כן, ברצינות.

יש סבירות גבוהה, אולי אפילו מאד, שילך מנוע במהלך התקופה של 3-5 שנים שתחזיק באוטו. הסבירות הזאת במידה רבה מגולמת במחיר השוק. אז תקנה פטרול טוב ב, נניח, 100 שקלים, וסגור, פיזית, את 40,000 השקלים הנוספית בתוכנית חסכון.

יכול להיות שהמנוע לא יילך בתקופתך. חסכת כסף.

יכול להיות שילך - החלפת, אתה עדיין בתקציב המקורי שלך, ואתה עדיין נהנה מרכב שהוא באמת אידיאלי מבחינת הדרישות שלך.

על אותה לוגיקה, יש לי רעיון יותר טוב . 4 טרופרים דיזל .
ואם רוכש אחד ואת הכסף סוגר, ייתכן שגם יוכל להנות מ-6 טרופרים במידה ויזרוק הרכב בשלמותו (כשהולך מנוע) ויקנה אחר במקום ...
אולי אפילו גם יוכל לפתוח פירוקיה עם הג'אנק שיצטבר ובכך יחזיר חלק מהעלות.

רענן

יואב פולס
26-05-12, 13:04
נמרוד, השאלה היא אחרי ההחלפה. האם כעת אני יכול ליהנות משנות שקט?
איכשהו, כתפיסה, נראה לי מטורף לקנות רכב בכזה סכום, ולהמתין שילך מנוע...נכון שהמחיר נמוך יחסית, אבל אבסטולוטית הוא עדיין הרבה מאוד כסף.
אם אני מתקדם עם הגישה של ברלי, שמכיר גם את הצד השני שלי - לשלם 120-130 אלף לפאקינג טויוטה משנת 2004-2005 זה גם דפוק משהו, אם כי אכן המצב הזה יספק שקט ארוך זמן מכל הגזרות - גם המכאניות, וגם האישיות.

דרור ברלי
26-05-12, 13:12
יש נעילה אחורית מקורית. תרצה - תוסיף לו נעילה קדמית ואתה מסודר.
יש ניתוק חשמלי למוט מייצב.
המכלולים חסונים מאוד ויש בתוכו ים של מקום לילדים ולציוד.
זה לא מטוס. למען האמת קצת עגלה בפני עצמו... אבל בהשוואה לעגלול הנוכחי או לדיפנדר אתה תרגיש שיפור משמעותי, אם לא מהפכה של ממש...

הצמיגים המקוריים - 265/70/16 = 31. אני מניח שלא תחרוג מהמידה הזו, אבל הפטרול מסתדר עם 33 בלי להרגיש בכלל. גם 35 אם תרצה... אבל אתה הרי לא תרצה. אני מכיר אותך.

חיסרון ענק כרכב יומיומי - זה אוטו גדול פיזית. לא סתם אמרתי חסרון ענק... בעייה בחניות וכו'. אם יפית צריכה לנהוג בזה לפעמים בתוך העיר, תמצא את עצמך מנסה למכור אותו די מהר.

וכמובן - מנועים. המנוע יילך מתישהוא. זה ברור לך. לא נראה לי שאתה בנוי לזה, והבעיה היא לא הכסף, כמו הטרטור והניג'וס כשזה קורה. וממה שהבנתי בזמנו מבעלי הפטרול, הבעיה הגדולה כאן היא שזה יקרה. אוטו יומיומי שפתאום מפתיע אותך עם בומבה כזו? צריך להתכונן לזה, לדעת איפה למצוא מנוע טוב במחיר טוב (כדי לחסוך בזמן כשהרכב מושבת) ולשים כסף בצד במיוחד בשביל זה. כל הזמן.

נראה לי שלנדקרוזר 120 יתאים לך יותר כי זה אוטו אמין ומוכח. אולי פחות בריון מהפטרול, אבל טוב יותר מהפאג'רו הנוכחי, זה בטוח.
דווקא בגלל שאתה לא מחפש מפלצת סלעים וכבר עברת את השלב בחיים של להתחיל לשפר ולשדרג כל בורג, כאן גם החבילה הבסיסית עושה עבודה סבירה עד טובה. תוסיף רק צמיגי שטח ומיגונים מתאימים (של רסטה או דומה, עם אוורור לדיפ' הקדמי) ואתה מסודר. אני הייתי גם מקשיח אותו קצת - בולמים טובים יותר למשל, כי עם הסמרטוטים המקוריים לטעמי הוא פשוט רך מדי ו"מתפלל". נכון שהוא יקר ביחס לאחרים, אבל הוא גם שומר ערך טוב יותר וקל יותר למכור במחיר טוב. חוץ מזה - אוטו טוב. לא מרגש, לא מדבר ללב, אבל עושה את העבודה.

shyy
26-05-12, 16:07
לא בטוח שהאופציה של 2 רכבים לא עדיפה...

כיוון שלדעתי שבתקופה הקרובה לא תצא לטייל הרבה תמתין עם הרצון להחליף ותחכה לחבר של נאור

שגיא S
26-05-12, 19:52
כמה נקודות משלי:

1. בקשר לסורנטו - ראיתי אחד כזה מוגבה עם צמיגי 50 50 עולה יפה מאוד את מעלה בוקר וגם את ורדית.
2. טראקאן - הדיזל די אמין. ויש גם כמה שנוסעים עם נעילות ARB ושיפורים שיכולים לסגור לך את הפינה.
3. לנד קרוזר - רכב טוב לדעתי, עונה על הדרישות של רוב המשתמשים. מצד שני זה למה המחיר שלו כזה יקר+חלפים יקרים
4. פאג'רו קינג - יהיה מעולה בכביש, הכי פחות טוב בשטח.
5. פאת'פיינדר- לא רלוונטי
6. פטרול - לדעתי לסוע באוטו עם ענן שחור של מנוע ב70000 שקל שיכול ללכת מתי שבא לו - לא הרגשה הכי נעימה
7. כנ"ל ללנדרובר
8. גראנד ויטארה חדשה - לא מתאים בעליל

אם יש לך תקציב לבנזין - אז גראנד או רנגלר יעשו את העבודה.
אם אין לך תקציב לבנזין - קנה טרופר בנזין שנת 2002 משופרת לגמרי שלא תצטרך להוסיף לה כלום ב70 אלף שקל, וישאר לך הרבה עודף לדלק.
פלוס תהנה מרכב אמין, חזק, עם שוק שיפורים וכו' וכו'.

אם בכל זאת דיזל - טרופר דיזל שנת 2004 עולה היום חצי או שליש מלנדקרוזר מקביל, גם שם כמו בפטרול יש בעיות במנוע, אבל התעריפים הרבה יותר הגיוניים, יש הרבה רכבים שלא ראו שטח בכלל, ויצא לי כבר לראות רכבים כאלה די סטנדרטיים עולים את ורדית בלי בעיה.

לטרופרים יש גם שוק שיפורים די מכובד.

לסיכום מבחינתי אם דיזל:
1. לנדקרוזר(אין מה לעשות לפעמים העדר קובע)
2. פאג'רו
3. טרופר

בנזין:
1. חדשים - גראנד וצ'רוקי
2. מתחת ל2006 - טרופר ישאיר לך הרבה עודף ביד

ארז
26-05-12, 21:12
יואב, אני הייתי מתכנס ל2 רכבים:
1 לנדקרוזר 120, הבחירה ההגיונית, אמין יותר מהתמחרים( גם לו יש בעיות מידי פעם, אבל עדיין אמין יותר מהשאר), מנוע חזק, נוח מאוד ובעיקר מ ש ע מ ם( אבל זה לא שעכשיו אתה נוסע בסרט מתח...)
2 פטרול, רכב נהדר, אני אישית מת עליו, אבל המנוע... מנוע ילך מתישהו ואז יש לך 2 אופציות:
1 האופציה הנכונה- מנוע חדש או אוברול=יקר
2 האופציה האדיוטית- מנוע מפרוק- לך תדע כמה זמן יש לך לחיות עם המנוע מפרוק....חודש או שנתיים? בגדול למנוע חדש יש 80K לחיות, כל ק"מ מעל לזה הוא בונוס(לי יש שכן שכבר 275K על הרכב ולטענתו המנוע מקורי, מצד שני את הסיפורים מהכיוון השני אתה מכיר...)
עד כמה שאני מת עליו קח בחשבון שלרכב יש עוד בעיות כאלו ואחרות, לא משהו בסדר גדול של המנוע, אבל זה לא שחוץ מהמנוע יש שקט מוחלט.

IlanHadar
26-05-12, 22:43
אם אתה נוסע 10,000 קמ בשנה? אז גרנד צ׳ירוקי, תבקש מאשתך לדבר עם אשתי...

יואב פולס
26-05-12, 23:18
אישתי לא בסיפור. יש לה את הרכב שלה, והוא אינו קשור לצורך שלי ברכב.
בחמש שנים האחרונות היא נהגה אולי פעמיים במכוניות שלי.

-->