PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם הלך המנוע? - סיטרואן C3

Neilman
26-05-12, 16:04
מדובר בסיטרואן C3 1.4 דיזל שנת 2003.לפני כמה ימים מולאו ברכב בערך 2-3 ליטר שמן יותר מדי.....
ברכב נסע סבבה עד העליות של הטכניון. אז התחיל לצאת עשן לבן מהאגזוז בכמויות מטורפות. הוצאתי מפתח מהסוויץ והמנוע המשיך לעבוד עוד חצי דקה דקה עד שהוא נכבה לבד.

כרגע הרכב לא מניע.

מה יכול להיות הנזק? (לפי מוסכניק אחד שלא בדק יותר מדי הוא ישר אמר שהלך המנוע והטורבו...) מה האפשרויות?

תודה

מוני אורבך
26-05-12, 17:52
עשן לבן רוב הסיכויים אטם ראש ו\או ראש מנוע.
ניתן לבצע בדיקת קומפרסיה הפוכה כדי לקבל אינדיקציה יותר טובה.
אבל עד שלא פותחים ראש מנוע לא ניתן לדעת בוודאות.

Neilman
26-05-12, 21:03
במידה ועושים בדיקת קומפרסיה והיא יוצאת לא תקינה, מה האפשרויות?
אמרו לי שלא עושים יותר רינגים כי זה מעלה את הלחץ במנוע....

kobiarava
27-05-12, 10:24
אם המנוע המשיך לעבוד אחרי שסגרת סוויצ', כנראה שהבעיה מכיוון הטורבו. כשמילאת יותר מדי שמן, יכול להיות גרמת לעליה בלחץ השמן, שפרץ את האטמים שלו בטורבו. הטורבו בתורו זרק שמן למערכת היניקה, שנשרף במערכת עם ובמקום הסולר. התופעה קורית לא מעט בדיזלים הקטנים, ובברלינגו שמעתי על לא מעט מקרים. הצרה היא שבהרבה מקרים, כשמנוע כבר נכבה, הנזק בו היה בלתי הפיך...

קובי

Neilman
27-05-12, 10:54
בוא נלך על המקרה הגרוע שהמנוע הלך.... מה האופציות? אפשר לשפץ אותו או שזה רק חדש/יבוא/פירוק?

Neilman
29-05-12, 08:30
מישהו??

kobiarava
29-05-12, 20:00
אמיתי, הכל אפשרי ברמה הטכנית, אבל בפועל, בד"כ יותר פשוט ויותר זול לקנות מנוע מייבוא\פירוק, להוציא ולהכניס מנוע ונגמר הסיפור. שיפוץ (=אובראול) יעלה לא פחות ממנוע, ולזה תוסיף את ימי ההמתנה\עבודה, שאלת זמינות החלקים והוראות\מידות לאובראול, ובסה"כ אין סיבה טובה לשיפוץ על פני החלפה.

קובי

Neilman
29-05-12, 21:29
הבנתי.... ומה ההבדל בין ייבוא לפירוק. מייבוא מדובר על מנוע חדש? מה ההבדלים במחירים (סדר גודל, לא מספר דוייק....)

kobiarava
30-05-12, 20:39
ייבוא יותר זמין ובד"כ יותר זול מפירוק. בשני המקרים מדובר כמובן במנוע משומש, רק שהייבוא זה ממשחטות מעבר לים. במנוע מפירוק מקומי יש יותר אפשרות לברר היסטוריה של המנוע, קילומטראז' וכו', אבל הפרוצדורה הרישומית מסובכת קצת יותר, כמובן שמנוע מפירוק מקומי זה עניין של זמינות ולא תמיד יש מאיפה לפרק. מנוע חדש זו לא אופציה ריאלית ברוב המקרים, ברכב בן יותר מ-3-4 שנים מחיר מנוע חדש בחברה כבר מתקרב למחיר הרכב המשומש עם מנוע תקין...

קובי

Neilman
03-06-12, 21:08
טוב, אכן הלך המנוע.....
קיבלתי שתי הצעות בינתיים - 10,000 ש"ח למנוע מייבוא כולל עבודה
5,000 ש"ח למנוע מפירוק כולל עבודה
על הראשון אני סומך אבל יקר מדי, את השני אני לא מכיר בכלל, ומכיוון שמדובר על סיטרואן שהוא רכב מסובך אני קצת סקפטי....

מישהו יודע כמה בערך זה אמור לעלות? למישהו יש רעיונות/תובנות? כי אני קצת אבוד פה... זה סכומים שגם אם אני נורא נורא ארצה אין לי....

מירי פוקס
03-06-12, 22:52
לפני שנתיים בערך, עברתי סאגה דומה עם C5, אותם "סימפטומים" (עשן לבן והרכב נכבה לבד ולא הניע יותר ביום שישי אחה"צ באמצע כביש הסרגל בשיא החום...). רק שבנוסף למנוע והטורבו הלך גם הממיר חלקיקים. לפחות לרכב שלי (דיזל...) היה במוסך החברה רק מושג קלוש כיצד לאתר את הבעיה ועוד יותר איך לטפל באוטו.היום נראה לי שהם עבדו בשיטת הניסוי והתהייה-אם זה לא זה...זה בטח זה...או זה...או זה...הרכב עמד שם שבועות מפורק (וזה ממש כלי עבודה עבורי) ובסוף קיבלתי הצעת מחיר של 30000 שקל שזה בערך היה חצי ממחיר האוטו אם לא יותר...בסוף, הגעתי דרך מוכר הרכב, למוסך שנראה בערך כמו מוסך באיזור המערות של בן-לאדן, אבל הוא גם ידע מהר מאוד להצביע על התקלות ותיקן אותן בשלישי מחיר. אם תרצה לפחות להתייעץ שלח לי ה"פ. אני ממש מזדהה עם חוסר האונים שלך ועוגמת הנפש...:(

עמוס.מ
03-06-12, 22:55
שלום
מאיפה אתה?
לא מזמן החלפתי מנוע עם טורבו לברלינגו, זה עלה בערך 7000 שח כולל אחריות על המנוע ו..גם על הפירוק וההרכבה
המנוע היה מיבוא
המנוע וכל ה''פרוצדורה'' התבצעה ב''יורופ חלפים'' בתל חנן [ליד חיפה אם צריך ...]
הייתי מאד מרוצה.
דבר איתם אם תרצה ותתעקש שהם יבצעו את ההחלפה ועל אחריותם
בהצלחה עמוס

Neilman
03-06-12, 22:58
אין קומפרסיה ברכב ככה שזה בטוח מנוע (אני מקווה ששם זה ייגמר).... המוסך שאני אמור לקבל ממנו הצעת מחיר הוא מוסך שהומלץ עליו בפורום אחר של פרייבטים, ככה שמהבחינה הזו נראה לי שאפשר לסמוך עליו, הבעייה היא בעיית המחיר..... גם אם יהפכו אותי וינערו אותי לא ייפלו ממני 10,000 ₪, הלוואי וכן.....
לכן אני מנסה להבין מה אמור להיות מחיר הגיוני, כי 10,000 אין לי ו-5000 נשמע יותר מדי זול יחסית ל-10,000 מה שנשמע על פניו חשוד קצת...
אולי בכלל יש אופציות שאני לא חושב עליהם כרגע עקב הדיכאון שאני שרוי בו...

עמוס.מ
03-06-12, 23:45
הלו
תשאיר את הדיכאון להזדמנות אחרת,עכשיו יש לך בעיית מנוע שצריך לפתור..
לא כתבת מאיפה אתה,אבל אם תרצה עזרה באיזור שלי אעזור לך{גם בעניין הדיכאון...}
אני ,אגב בעד מנוע מיבוא.
דבר איתי
עמוס 0528361100

Neilman
03-06-12, 23:52
אני בעד שהאוטו יניע ויסע בכמה שפחות כסף... 10,000 ₪ או 1,000,000₪ זה אותו דבר מבחינתי, אין לי לא את זה ולא את זה... מה החלופה הכי זולה שתגרום לרכב לנסוע?
הייתי מייבא מנוע לבד אם רק הייתי יודע איך... או משפץ לבד, אבל אני מבין ששתי האלטרנטיבות האלו לא ריאליות....

טלטולי
04-06-12, 00:15
יש מקום שניקרא זירת מיסחר באינטרנט תירשם [חודש ראשון חינם] ותקבל הצעות מחיר מכל הארץ

עמוס.מ
04-06-12, 00:23
טוב אני רואה שה''עוני'' מתחרה בדיכאון....
אתה לא עונה מאיפה אתה,שוב אם אתה מהאיזור צור קשר ואחבר אותך
תקבל את מלא העזרה
אולי לא תצא מזה עשיר...אבל הדיכאון,,,, אולי יתחלף ב..יאוש
צא מזה כולה מנוע
עמוס

Neilman
04-06-12, 00:30
אני מאזור הצפון, ליד כרמיאל, אבל ממש לא משנה לי לאן לגרור את האוטו....
זה לא שהעוני מתחרה בדיכאון, אבל מה לעשות, יש לי תקציב מוגבל משהו, ואי אפשר להוציא יש מאין, וכרגע 10,000₪ מבחינתי זה לא סכום ריאלי מהסיבה היחידה שאין לי אותו....
אני יודע שזה רק מנוע, אבל אני לא יודע איפה אתה גר, אבל איפה שאני גר התחבורה הציבורית, איך לאמר, לא מפותחת במיוחד ואני עדיין צריך להגיע לעבודה/לימודים ככה שהרכב די קריטי בשבילי... זה לא שאני גר בתל אביב ויכול להתנייד ממקום למקום בתחבורה ציבורית....

Neilman
04-06-12, 00:34
ודרך אגב, המנוע של הברלינגו ושל ה-C3 הוא אותו דבר? כי כרגע 7000 מתחיל להישמע לי סביר.... :-)

S.V.
04-06-12, 02:41
הצעה קצת מפתיעה לעת צרה - אם אין לך סכומים גדולים להוציא והרכב הוא הרגליים שלך, למה שלא תקנה רכב זול ואמין ב- 4-5 אש"ח ?
עם קצת חיפוש וליווי ע"י חבר שמבין (חובה!!), במחיר הזה תמצא איזו סוברו לאונה או קורולה דור ראשון. מנוע מוזן קרבורטור. גיר ידני. אין מזגן. אין טורבו. אין חיישנים. צריכת דלק גבוה ב-15% מהדיזל, שכרגע לא צורכת דלק בכלל. הוצאות הדלק מתאזנות עם עלויות התחזוקה - כל חלק עולה חמישית מחלק מקביל ברכב ארופאי. במקרה חירום ניתן לתיקון בעזרת חוט חשמל, בד חבלה ופליירפטנט.
סע בעגלת הקניות הזו כמה חודשים, עד שתצבור את הסכום הדרוש כדי לתקן את ה-C3 הצרפוקאית, אם היא יקרה ללבך. ואז תמכור את היפנית במחיר דומה לסכום הקניה.

עמוס.מ
05-06-12, 00:37
לא נראה לי שהמנועים של ברלינגו[מנוע 2000 סמק]וציטרואן c3 זהים...אבל זה לא ככ משנה
שוב אם תרצה עזרה צור קשר ותקבל אותה,תמורת סיבוב על הציטרואן...
אגב ההצעה של s/v [מה יש לכם עם השמות האלה...} נשמעת ראויה בהחלט
עמוס

Neilman
05-06-12, 01:02
כרגע אני מחכה להצעת מחיר שאמורה להגיע מחר. אם היא תעבור את ה-7-8 אלף שקל אני כנראה אלך באמת על האופציה של לקנות רכב ב-5.... כרגע אני חושב על הסיטרואן סקסו דיזל שגם עושה משהו כמו 1 ל-20

Neilman
05-06-12, 11:20
שאלה קצת דבילית אולי, אבל לאור הצעות המחיר שאני מקבל אני אשאל בכל זאת....
כמה מסובך זה להחליף מנוע לבד? מנוע אפשר למצוא ב-4, ממני רוצים בין 8 ל-10, זמן פנוי יש לי, השאלה היא כמה הדבר מסובך?

oferg22
05-06-12, 16:03
שלום,
מניסיון עם רכב דומה (קסרה טורבו דיזל, רנו קליאו טורבו דיזל), אוכל לאמר לך ככה:
ברנו הלך לי מנוע. ההצעות היו פחות או יותר באיזור שאתה כותב - סביבות 10 פחות או יותר.
אני בסוף גררתי למוסך בשטחים שהומלץ, ובסוף יצא הכל כולל הכל סביבות 7. לא מומלץ בכלל.
לתקן לבד - אם זה היה רכב פשוט כמו סובארו ישנה אז כן (אולי), אבל מדובר על רכב מסובך עם מסילה משותפת, שגם במוסכים מורשים נתקלתי בכאלה שלא ידעו לטפל.
עזוב את זה - או לסדר כמו שצריך, או לדחות את התיקון אם אפשרי. תיקון זמני(כמו שההצעה ב5 נשמעת) יחזור על עצמו במועד מאוחר יותר, כך מניסיוני לפחות.
היה לי בוס שהיה אומר - אני עני מדי מכדי לתקן בזול.

בברכה,
עופר

עמוס.מ
09-06-12, 02:07
בדקתי עבורך
מנוע מיבוא כולל הרכבה 5500 שח לא כולל מעמ
יורופ חלפים תל חנן
מחיר מצוין לדעתי
עמוס

-->