PDA

צפייה בגרסה מלאה : נעילת דיפרנציאל אטומטית בGV שנת 2000

עמיתא
27-05-12, 01:37
חברים, האם לGV שנת 2000 יש נעילה אוטומטית?
הרכב שקניתי לא עבר שום שינוי,לא מיגון,לא הגבהה...
מה המפרט שלו?מה הנתונים?איפה אפשר לקבל נתונים לגבי טיפול כזה או אחר?
מה מידת הצמיגים הכי מתאימה לו?
...
הרבה שאלות,ככה זה כשטירונים...
תודה:cool:

benza
27-05-12, 02:00
קודם כל תתחדש !

עכשיו תתחיל לחפש... יש לך פה חומר קריאה לחודש שלם אם רק תשתמש בחיפוש, כמעט אם לא כל מה שתרצה לדעת כבר נשאל פה בעבר...

עמיתא
27-05-12, 02:08
לאחר שחיפשתי....ולא מצאתי תשובה לגבי "נעילת דיפרנציאל אוטומטית בגראנד ויטרה".....אז השאלות נורו בעינן...:)

אלדר
27-05-12, 10:29
חברים, האם לGV שנת 2000 יש נעילה אוטומטית?כן, לוקרייט 1512
הרכב שקניתי לא עבר שום שינוי,לא מיגון,לא הגבהה...
מה המפרט שלו?מה הנתונים?איפה אפשר לקבל נתונים לגבי טיפול כזה או אחר?ספר רכב, תהיה יותר מפורט.
מה מידת הצמיגים הכי מתאימה לו?
...
הרבה שאלות,ככה זה כשטירונים...
תודה:cool:

לגבי הגבהות שיפורים כנס לאתר של זוקי פרו זה המקום.
המלצה שלי לפני שאתה מתחיל לשפר צא לטיולים, כך תדע מה מתאים לך.

raanan
27-05-12, 10:30
לאחר שחיפשתי....ולא מצאתי תשובה לגבי "נעילת דיפרנציאל אוטומטית בגראנד ויטרה".....אז השאלות נורו בעינן...:)
כנראה שלא חיפשת בפורום הנכון . תחפש בפורום הטכני של סוזוקי :
http://www.jeepolog.com/forums/forumdisplay.php?f=20
כדאי שתעבור כמה שיותר אחורה על השרשורים . יש שם מידע רב .

בכול מקרה, לא ממליץ לך ישר לקפוץ ולהתקין נעילה אוטומטית . קח את הזמן ותלמד להתמודד ולנהוג נכון בשטח (בחירת קו נכון במעלה,
שליטה במצערת בטיפוס ).
בנוסף, התקנת נעילה לחסרי ניסיון בשטח, גורמת לשאננות ולקיחת סיכונים מיותרים (הכול נראה קל ושאין בעיה לטפס "לגג העולם").
כשתצבור ניסיון, הוספת הנעילה האוטומטית תשפר את העבירות אך תשמר לך את יכולת הנהיגה .

בהצלחה
רענן

MMR
27-05-12, 11:41
אני דווקא ממליץ לך ללכת על זה!
נעילה אוטומטית פשוטה, 1512 למשל תעלה פחות מ-300$. אצל חבר עם רכב כמו שלך היא מתפקדת ללא דופי.
אם הרכב אוטומטי בקושי תבחין בהבדל, רק תשנה מעט את הרגלי הנהיגה- בעיקר נושא אי-האצה בסיבובים.
חשוב לציין שנעילה אחורית מורידה עומס מהדיפרנציאל הקדמי הרגיש ומונעת סחרור בלתי נשלט של גלגל קדמי בהצלבה.

motorica.net
27-05-12, 11:59
נעילה אוטומטית עובד נפלא (גם 1510) ב GV אוטומטית. (מי שיכול להרשות לעצמו שיתקין נשלטת. זה הכי טוב)
אני מסכים עם רענן, כדאי להתנסות בנסיעת שטח לפנים שרצים להתקין את הנעילה.
באותה מידה שנעילה אוטומטית יעילה היא עלולה להיות מסוכנת לחסרי נסיון.

raanan
27-05-12, 12:01
חשוב לציין שנעילה אחורית מורידה עומס מהדיפרנציאל הקדמי הרגיש ומונעת סחרור בלתי נשלט של גלגל קדמי בהצלבה.
הפוך !
דווקא נעילה אחורית תקרב אותו לבעיית הפרונטאקס.
נעילה קידמית תרחיק אותו. אבל, הפיתרון המוחלט זה החלפה לפאונטאקס מברזל.

רענן

MMR
27-05-12, 12:25
הפוך !
דווקא נעילה אחורית תקרב אותו לבעיית הפרונטאקס.
נעילה קידמית תרחיק אותו. אבל, הפיתרון המוחלט זה החלפה לפאונטאקס מברזל.

רענן

אז הפוך על הפוך...
נעילה קדמית בלבד תקרב אותו ועוד איך!
במצב של הצלבה סטנדרטית עם נעילה קדמית כל העומס ייפול על אחת הציריות הקדמיות (וזה כאשר הדיפ' האחורי פתוח) ומשם לבית הדיפרנציאל הרגיש.
במצב זהה עם נעילה אחורית בלבד, אין עומס על בית הדיפ' הקדמי כי גלגל אחד כאמור באויר, והדיפרנציאל משווה את המומנטים המופעלים לכל צד = 0, אך הרכב ממשיך להתקדם בזכות אחיזה בגלגל אחד אחורי שמונעת סחרור לא נשלט בגלגלים שבאויר.

*כל הנ"ל תקף רק ברכב ללא דיפ' מרכזי.

הפיתרון הכי טוב- שתי נעילות ופרונטאקס מברזל (:

raanan
27-05-12, 12:33
אז הפוך על הפוך...
נעילה קדמית בלבד תקרב אותו ועוד איך!
במצב של הצלבה סטנדרטית עם נעילה קדמית כל העומס ייפול על אחת הציריות הקדמיות (וזה כאשר הדיפ' האחורי פתוח) ומשם לבית הדיפרנציאל הרגיש.
במצב זהה עם נעילה אחורית בלבד, אין עומס על בית הדיפ' הקדמי כי גלגל אחד כאמור באויר, והדיפרנציאל משווה את המומנטים המופעלים לכל צד = 0, אך הרכב ממשיך להתקדם בזכות אחיזה בגלגל אחד אחורי שמונעת סחרור לא נשלט בגלגלים שבאויר.

*כל הנ"ל תקף רק ברכב ללא דיפ' מרכזי.

הפיתרון הכי טוב- שתי נעילות ופרונטאקס מברזל (:
בית הדפרנציאל לא נשבר/נסדק כתוצאה מעומס של הנעה על צירייה אחת.
הנזק קורה בעצירת הגלגל בבת אחת.

במקום להתווכח, תפתח שרשור/סקר בפורום סוזוקי, למי נשבר פרונטאקס ושיציין אם הייתה לו נעילה ואיזה .

חג שמח
רענן

MMR
27-05-12, 13:06
איש יקר,
אני מבין ש"להתווכח" זה לא להסכים איתך, נו מילא.
אתה מוזמן לקרוא את השורה השלישית מהסוף בתגובה שלי ותראה שאנחנו טוענים אותו דבר, בערך.
אלמנטים כושלים בגלל עומס, אם זה בגלל גלגל שמסתחרר במהירות ונעצר או מסיבה אחרת. ועל אותו משקל של תגובתך, תפתח שרשור בנושא מי שבר ציריה ושיציין אם הייתה לו נעילה ואיזה...
הניסיון של GV שמטייל איתי הרבה תואם לתיאוריה הנ"ל.

חג שמח,

מורן.

motorica.net
27-05-12, 13:20
נעילה אחורית ממזערת את הסיכויים לשבירת הפרונטאקס, נעילה קידמית מגדילה את הסיכויים.
בד"כ אנשים ששברו פרונטאקס היו עם דיפרנציאלים פתוחים בשני הצירים וזה קורה יותר ב GV 2.0 בגלל המנוע החזק היותר.
לא מכיר מישהו שניסה להתקין נעילה בפרונטאקס המקורי (קייס אלומיניום) אם יש כזה שירים את היד :)

raanan
27-05-12, 13:36
נעילה אחורית ממזערת את הסיכויים לשבירת הפרונטאקס, נעילה קידמית מגדילה את הסיכויים.
בד"כ אנשים ששברו פרונטאקס היו עם דיפרנציאלים פתוחים בשני הצירים וזה קורה יותר ב GV 2.0 בגלל המנוע החזק היותר.
לא מכיר מישהו שניסה להתקין נעילה בפרונטאקס המקורי (קייס אלומיניום) אם יש כזה שירים את היד :)
אני מבין את לוגיקת החשיבה (כשיש נעילה אחורית, ההתקדמות היא לא בתנופה כדי להתגבר על הצלבות). אבל,
מכיוון שהובלתי מספר רב טיולים קשים של ויטארות/גראנד. זכור לי שמרבית הנזקים היו לרכבים שהיו נעולים מאחור.

מבחינה טכנית ההסבר לכך,
מאחור אין הפרשי מהירויות בין הגלגלים (בזכות הנעילה). אבל כאשר אין בכול זאת התקדמות (טיפוס מדרגה), גלגל קידמי שבאוויר מסתחרר
ונוחת. שוק העצירה גורם למומנט פיתול (בציר האורך ) של כול הפרונט אקס עד לסדיקתו/שבירתו.
לעומת זאת כשהסרן האחורי לא נעול , הרכב נעצר קודם לכן בהצלבה ע"י זה שבכול סרן גלגל אחד מסתחרר.

רענן

asypeer
27-05-12, 13:45
הסבר מעניין. תודה.

tallevi
27-05-12, 13:57
רענן ו-MMR,

שניכם צודקים, הבעיה שכל אחד מכם מדבר על כשל מסיבות אחרות.
רענן מכוון לנזק הנגרם מהאינרציה של גלגל מסתחרר - וזה כמובן קורה רק בדיפרנציאל פתוח. נכון.
MMR מתכוון לנזק הנגרם מעומס המתנקז לציריה אחת בסרן הנעול, וברכב עם נעילה אחת. גם נכון.

...

motorica.net
27-05-12, 14:00
זה יקרה בגלל שנהג עם רכב נעול יאתגר את הרכב יותר, באותם תנאים בדיוק לרכב הנעול מאחור סיכויים נמוכים יותר להרוס פרונטאקס.

raanan
27-05-12, 14:10
MMR מתכוון לנזק הנגרם מעומס המתנקז לציריה אחת בסרן הנעול, וברכב עם נעילה אחת. גם נכון.

...
כאן המחלוקת. אני טוען שלא נוצרת שבירה בפרונטאקס בגלל עומס של משיכה בצירייה אחת כשהפרונטאקס נעול.

אישית אני יודע זאת בזכות טעות בחיווט שעשיתי במערכת ה ARB שהייתה לי בויטארה.
כלומר, נסעתי וטיפסתי מעלות ומדרגות קשות (תקופה ארוכה) עם נעילה קידמית בלבד !
בזכות אותה טעות גם שינתי המסקנות באיזה סרן עדיף להתקין נעילה ראשונה .
(את ה ARB בטרופר התקנתי מקדימה !)

רענן

tallevi
28-05-12, 14:42
א. יש פה קצת בלבול בהגדרות לפי דעתי - פרונט אקס = סרן\ציריות קדמי\קדמיות, ולא הביצה עצמה שזה בית הדיפ..
ב. בסרן קדמי זה עדיין "נסלח", כאשר הוא נעול, מאחר ובד"כ הוא לא נושא בכל העומס ומה שקורה מעשית שכל הסרן מאבד אחיזה ומפרפר.
ג. כאשר הדיון הוא על סרן אחורי נעול, אז זה כמו ש MMR תיאר. כל משקל הרכב נוחת על ציריה אחת = מומנט אדיר= גזירה של הציריה.

לגבי נזק לביצה עצמה, אני לא מאמין שזה מעומס, אולי מסיחרור ועצירה מיידית כפי שנטען, לא מכיר\נתקלתי.

טל.

-->