PDA

צפייה בגרסה מלאה : בולמים ועלים לסמוראי

יצחק
28-05-12, 08:29
מחפש להחליף עלים ובולמים (שניתנים לכוון)
חשבתי על עלים של EFS
ובולמים של RAW דגם RFX
למישהוא יש נסיון איתם ?
או המלצות ?
לא מחפש משהוא קיצוני הסאם משמש ליום יום לעבודה ומידי פעם טיולים ( לא מרוצים בשטח )
אבל כן מחפש משהוא אמין לאורך זמן !
איציק

שגיא S
28-05-12, 10:01
הקנפיגורציה הזאת זה הבחירה הזולה והסטנדרטית.

האוטו יהיה לך יחסית קשה, ויהיה מוגבה ב2".
מה שכן - זה מחזיק יחסית הרבה זמן, לפי מה שאני רואה על רכבים של חברים שלי.

בקשר להמלצות אחרות - אם אתה לא מתכנן מערכת מיוחדת שכוללת שינוי תושבות או משהו כזה.
אז אתה יכול ללכת גם למתלם/חמילבסקי ולבקש שייצרו לך מערכת מתלים ספציפית לדרישות שלך, המחיר יהיה יותר גבוה, אך התוצאה תהיה כנראה יותר טובה...

יצחק
28-05-12, 16:37
שגיא תודה
לפני 7 שנים החלפתי למונרו .
הבעיה שאין להם אפשרות כוון (ל RAW יש 3 מצבים)
אשמח לדעת איך המונרו ביחס ל RAW ?
מישהוא יודיע משהוא עליהם ?
ניראים לי בסדר וקראתי שיש להם יותר שמן משאר הבולמים בשוק ,ושהם עמידים יותר בחום (מתאים לאזורי)
האם למישהוא יש נסיון איתם ? לטוב או רע

ishc
28-05-12, 16:51
אין ניסיון עם RAW, מונרו כחולים הלכו אצלי די מהר, כרגע על מונרו סנסה טראק ונראה איך הם ישרדו.
לגבי קפיצים, לפי מה שאני זוכר אצלי הנדנות עומדות ב-90 מעלות לשלדה, מצב שהוא לא תקין, מונע מהקפיץ לעבוד ומעמיס על התושבת שבשלדה. זה אומר שכנראה עירגלו לך את הקפיצים יותר מדי ובגלל זה הם מאוד קשים (לא שסמוראי זה אוטו רך). יש ביקורות טובות על קפיצים של אולד מן שעולים כפול מ-EFS.
אני במקומך הייתי מעדיף להביא סט קומפלט של קלמיני, פשוט תביא את הסט הכי סולידי שלהם.

יצחק
28-05-12, 20:05
מי מביא קלמיני בארץ ומה המחיר ?
האם יש אפשרות כוון ?

שגיא S
28-05-12, 20:39
נתי מזוקיפרו מייבא אותם.

בקשר לאפשרות כיוונון - זה רק בבולמים שתבחר לשים ולא בקפיצים.

מה התקציב שלך לעניין המתלים? 4-5-6-7?

יצחק
28-05-12, 20:45
חשבתי על פלוס מינוס 4 עד 5
יש טלפון של נתי ?

dadi
28-05-12, 21:03
חשבתי על פלוס מינוס 4 עד 5
יש טלפון של נתי ?

0509090346

ishc
28-05-12, 22:11
איציק,
באתר שלהם יש הכל, נראה לי שהסט הזה אמור לספק אותך: http://4x4pro.co.il/suzuki/samurai/%D7%9E%D7%A2%D7%A8%D7%9B%D7%95%D7%AA-%D7%9E%D7%AA%D7%9C%D7%94.html?page=shop. product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=132&category_id=8

בכל מקרה, קח בחשבון שהוא לא מחזיק מלאי לסמוראי בארץ אז זה עלול לקחת קצת זמן.

שגיא S
28-05-12, 22:19
אגב איציק בתחום שמתקרב לחמש אלף, הם מייבאים סט של BDS 4 אינץ'...כולל בולמים והכל.

לי זה נשמע כמו עסקה משתלמת..

ishc
28-05-12, 22:22
אגב איציק בתחום שמתקרב לחמש אלף, הם מייבאים סט של BDS 4 אינץ'...כולל בולמים והכל.

לי זה נשמע כמו עסקה משתלמת..

על אוטו סטנדרטי עם צמיגים מקוריים וסרנים צרים זה נשמע לי מיותר

שגיא S
28-05-12, 22:31
על אוטו סטנדרטי עם צמיגים מקוריים וסרנים צרים זה נשמע לי מיותר

לך תדע..אולי הוא רוצה להיות ממש גבוה ;)
אני רק הצעתי לו אופציה שלא מפורסמת באתר שלהם

יצחק
29-05-12, 08:01
מחפש משהוא כמעט סטנדרתי
הטסטים (2 בשנה משגעים אותי -(באילת )
הסט של קלמיני ניראה לי בערך מה שאני מחפש
יש למישהוא נסיון איתם ??
תודה

שגיא S
29-05-12, 08:49
מחפש משהוא כמעט סטנדרתי
הטסטים (2 בשנה משגעים אותי -(באילת )
הסט של קלמיני ניראה לי בערך מה שאני מחפש
יש למישהוא נסיון איתם ??
תודה

נסיון בקלמיני על סמוראי יש בעיקר בחו״ל..בארץ בגלל שרוב מי שמחזיק את הרכב הזה
מכוון למינימום הוצאות, אף אחד כמעט לא השקיע בסט קומפלט ייעודי לרכב.

מי שאני מכיר בארץ עם קלמיני זה שמוליק, סוזי המשתוללת שהיה לו, וטל sapog, שיש לו את ה3.5.

לדרישות שלך כנראה שתלך על הefs זה סט סטנדרט רק עם ערגול של 2״.

יצחק
29-05-12, 21:09
אני לא מכוון ל "מינימום "
אך למציאות שלנו = 2 טסטים בשנה (בלי קומבינבה )
דיברתי עם נתי וקלמיני 1550 מוגבהה 3.5 אינץ
כשאמרתי לו שאני מחפש יותר סטנדרתי , הפנה אותי ל ESF האוסטרלי ו מונרו ! ?
כשבקשתי בולם עם כוון שלח אותי לקוני המאוד יקרים
כך ששוב חזרתי ל RAW וESF ( אשר דרך אגב אותו מחיר כמעט של הקלמיני = 4 K )
כך שכן עשיתי שעורי בית מההתחלה
רק בקשתי לשמועה אם למישהוא יש נסיון עם הסט הזה -
אך ניראה לי שאני אהיה ה "שפן "
תודה לעונים
ואם יש למישהוא עוד מה להוסיף אשמח לשמוע (אפשר גם בפרטי -אם זה לא טוב )

שגיא S
29-05-12, 21:27
הקלמיני ידועים כנוקשים. אולי תנסה לשאול את נתי אם אפשרי בלי הבולמים שלהם, ועם הבולמי RAW שתוכל לכוון לנוחות המירבית בשבילך...

ishc
29-05-12, 21:39
אצל נתי מופיע גם הסט 2" של קלמיני, מאוד סולידי ומגיע עם המתאמים, זרוע פיטמן מונמכת 4בולמים, הנמכות לבאמט סטופים, בוקסות פולי לקפיצים, ברגים וכו'...
לדעתי קיט מושלם עדיף על הרכבה של קפיצים + בולמים שאתה לא ממש יודע מה יצא מהם. לגבי כיוון, בסמוראי שהוא רכב סופר קל גם ככה אתה תיסע על המצב הכי רך והאוטו עדיין יהיה קשה. :)

GodsFather
30-05-12, 16:07
יש פרוקומפ מתכווננים, האינדאינים אוהבים אותם. אפשר למצוא סט בפחות מקוני.

לגבי עלים, אני יכול לכוון אותך לחמילבסקי, יש לו כמה סט-אפים שהוא מוכר כברירת מחדל לפי הגדרות שהוא מכיר מנסיון של לקוחות ויש גם סט-אפים בהתאמה אישית.

אתה גר באילת אז גם ככה הכל יהיה במשלוחים, אבל מבחינת אמינות ושירות, אני מגבה את חמילבסקי לאור נסיון ארוך מאד שיש לי איתו. אם אתה מגיע אליו אז גם ההתקנה תהיה כראוי, לאור מה שצחי אמר על הנדנדות שלך (אני לא מכיר את המתקינים באילת ולכן לא יכול להעיד)

יצחק
30-05-12, 16:36
מי זה חמילבסקי ?
את העלים שלי עשיתי בזמנו במתלם ! מחזיקים טוב אך לא כל העלים הורכבו אותו דבר וכפי שצחי אמר עירגלו לי את העלים (המתלם )יותר מידי כניראה
נתי אומר (דברתי איתו שוב )שלקלמיני אין סט של פחות מ 3 אינץ הגבהה ! וזה לא מתאים לי .
יש לך את הטל של חמילבסקי ?
אדבר איתו

אלדר
30-05-12, 21:13
+1 על חמילבסקי
קפיצים לרכב חמילבסקי רח' תמנע 17 חולון 03-5500731

omri_t
30-05-12, 22:02
צר לי להיות המבאס, אבל מציע לא לשכוח כמה דברים:
לא חשוב כמה תשקיע, סמוראי הוא אוטו לא נוח!
ככה שלרכוש בולמים מתכווננים או סט סופר-יוקרתי לטעמי זה נטו בזבוז של כסף.

אפשר ורצוי לשפר את המצב- להגדיל מהלכי מתלה, להרים מעט את הרכב ולשפר קצת בנוחות.
בשביל זה אפשר לחיות עם בולמים "פשוטים" שמתאימים למשקל הרכב וסט עלים נורמאלי בהתאמה של קפיצאי.
כל זה צריך להיות בעלות שפויה ולא עלות של סט מנצנץ- במיוחד שמראש אתה לא מחפש להגביה את הרכב במיוחד.
(כשידפק בולם לא יכאב לך להחליף זוג ולא יגזור לך את הכיס. כשהקפיצים ידרשו ערגול או החלפת עלה זה לא יהיה סרט)
את יתרת הכסף תשקיע בכיסאות טובים שנותנים תמורה פי כמה יותר טובה (אם אתה אוהב את ההידראולים זה פתרון נחמד).

חמילבסקי הוא קפיצאי טוב לדעתי מההתנסות האישית שלי איתו- אבל לא נידרשתי לאחריות או שירות ממנו לאחר ההתקנה.
עם זאת תוכל לקרוא על הרבה אנשים שלא היו מרוצים ממנו.

אופציה נוספת היא לגשת לקפיצאי שיכין לך רביעיית קפיצים "לבקשתך"
אולי זה נישמע מפוקפק או פחות איכותי מול סט "ייעודי" (א-לק...) בפועל לא מעט נוסעים עם סטים כאלו ומרוצים עד הגג.
רסמי בקאסם או ג'ינג'י בטירה- שניהם קיבלו פירגונים רבים בפורום.

לדעתי האישית, זה הכיוון הנכון למי שרואה את התמונה בצורה מפוכחת.

ishc
30-05-12, 22:24
עומרי לעשות סט קפיצים אצל קפיצאי לא יצא יותר זול.
הקיט הבסיס של קלמיני עולה 4K וכולל את כל הבולמים, מתאמים, גומיות, זרוע פיטמן וכו'
אני עשיתי סט אצל המתלם, האוטו נוסע יופי, היום בדיעבד שיש יבואן לקליני הייתי הולך על סט שלהם

יצחק
31-05-12, 15:03
דברתי עם חמילבסקי :-)
נישמע לי אמין
ניראה לי שאלך אליו .
תודה לכל העונים :-)
איציק

Aviram
31-05-12, 15:59
עומרי לעשות סט קפיצים אצל קפיצאי לא יצא יותר זול.
הקיט הבסיס של קלמיני עולה 4K וכולל את כל הבולמים, מתאמים, גומיות, זרוע פיטמן וכו'
אני עשיתי סט אצל המתלם, האוטו נוסע יופי, היום בדיעבד שיש יבואן לקליני הייתי הולך על סט שלהם

גם אני אותו הדבר.

הגבתי את שלי קיט 2 אינצ' של OME ובולמים שאני קניתי של פרוקומפ.
מה שכן 3 שנים אחרי ועדיין הסמוראי באותו גובה.

יצחק
31-05-12, 16:16
עם כל הכבוד לקלמיני אין להם קיט של 2 אינץ וכפי שאמרתי לא בא לי 3.5 אינץ ומעלה -לא מתאים לי בארץ הזאת והטסטים כאן :-(
אם היה 2 אינץ הייתי הולך על זה אך לפי נתי אין :-( מה לעשות !!!

ishc
31-05-12, 16:33
צודק, הכי נמוך זה 3 אינץ http://4x4pro.co.il/suzuki/samurai/%D7%9E%D7%A2%D7%A8%D7%9B%D7%95%D7%AA-%D7%9E%D7%AA%D7%9C%D7%94.html?page=shop. product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=132&category_id=8

יצחק
04-06-12, 22:54
יש עוד 2 שאלות
1) מה זה ?
http://www.ebay.co.uk/itm/4-EXTENDABLE-LIFT-FLEX-SHACKLES-SUZUKI-SJ-SAMURAI-/110892092664?pt=UK_CarsParts_Vehicles_Ca rParts_SM&hash=item19d1af0cf8
והאם יעבור טסט ? בטח לא .או שאני טועה ?
2)מה עדיף עלים תוצרת הארץ (חמילבקי- או המתלם ) או עלים של EFS זה יוצא כמעט אותו מחיר .
בולמים ניראה לי שאקח של מונרו (סנסוטראק )אותם תמיד אפשר להחליף למשהוא מעולה (FOX או משהוא כזה שאפשר לכוון -בלי לפרק אותם מהרכב ).
תודה שוב

ishc
05-06-12, 00:51
זה נקרא missing link. עזוב אותך מזה, גם לא חוקי, גם נתון לביקורת מבחינת יציבות ובתכלס אין לך צורך בזה.
קח סט 2-3 אינץ סטנדרטי וסע לשלום. בנוסף יש קפיצאי בעל היילקס באשדוד ששיבחו אותו בפורום של טיוטה. אני הייתי מאוד מרוצה מהמתלם ויש פה שהיו מרוצים מחמילבסקי. אני עדיין בדעה שסט מושלם 3 אינץ של קלמיני יעשה את העבודה יותר טוב. האמריקאים פשוט יודעים טוב יותר מה הם עושים.

GodsFather
05-06-12, 05:07
חמילבסקי גם משווק קפיצים של חברות אחרות (EFS וכד'), יש לו גם קשר עם נתי ומשווקים אחרים. הוא לא רק מייצר. הנקודה היא שכשאתה קונה אצל קפיצאי, הוא ידע אם משהו לא בסדר/מותאם לרכב ויתאים לך. וכמובן אחריות, גם אם זה קיט מוכן.

אגב, אותו הדבר גם המתלם.

אני חושב שצחי מדבר על גילי מקפיצי הרטוב, אכן שמו הולך לפניו. ממה שאני יודע, אפילו חמילבסקי והוא חברים טובים ועוזרים אחד לשני כשצריך. זה אומר משהו, לדעתי.

יצחק
05-06-12, 07:11
1) יש טלפון של קפיצאי בעל היילקס באשדוד ?
2) קאלמיני 3 " לא יעשו בעיות בטסט ???

GodsFather
05-06-12, 07:17
טלפון: 08-8565006

לגבי הטסט - זה לא שיש שם משהו שונה מקפיצים אחרים והגבהות אחרות. הכל שאלה של מצב-רוח הבוחנים. שלח את חברה שלך עם קצת מחשוף, היא תעביר טסט גם עם 3 גלגלים.

ishc
05-06-12, 08:34
1) יש טלפון של קפיצאי בעל היילקס באשדוד ?
2) קאלמיני 3 " לא יעשו בעיות בטסט ???

על הכל אפשר לעשות בעיות בטסט, היופי בקלמיני זה שהכל מותאם אחד לשני. ברמה החוקית היבשה גם הגבהה 2 אינץ לא חוקית.

דידו
05-06-12, 22:54
יש עוד 2 שאלות
1) מה זה ?
http://www.ebay.co.uk/itm/4-EXTENDABLE-LIFT-FLEX-SHACKLES-SUZUKI-SJ-SAMURAI-/110892092664?pt=UK_CarsParts_Vehicles_Ca rParts_SM&hash=item19d1af0cf8
והאם יעבור טסט ? בטח לא .או שאני טועה ?
2)מה עדיף עלים תוצרת הארץ (חמילבקי- או המתלם ) או עלים של EFS זה יוצא כמעט אותו מחיר .
בולמים ניראה לי שאקח של מונרו (סנסוטראק )אותם תמיד אפשר להחליף למשהוא מעולה (FOX או משהוא כזה שאפשר לכוון -בלי לפרק אותם מהרכב ).
תודה שוב

יאצק - זה במיוחד בשבילך כדי שיהיה על מה לפנז עד יום ראשון http://www.youtube.com/watch?v=RRlb5z_X6NU&feature=related
נ.ב.- כן זה עובר טסט אבל רק במרכז

GodsFather
06-06-12, 04:58
נ.ב.- כן זה עובר טסט אבל רק במרכז

אתה מתכוון רק לא במרכז...

תמיר בסו
11-06-12, 14:30
אני הרכבתי esf עם בולמי ראנצ'ו 9 שגם להם כידוע מצבי כיוון ומחיר לא בשמיים אני מרוצה מאוד .

יצחק
03-07-12, 11:44
טוב
היתי ב"מתלם" החליפו עלים ליותר רכים בולמי מונרו (סנסוטראק )מאחור ומקדימה לא היה צריך להחליף (כניראה העלים היו כל כך קשים שהבולמים לא עבדו :-)
האוטו הרבה יותר רך ונעים לנסיעה -את העלים הישנים לקחתי איתי -יוצרו ע"י המתלם לפני 7 שנים (לבקשתי עשו אותם אז קשים )ומצבם עדיין טוב -אחרי 7 שנים :-)
וכרגיל אנשים טובים שם במתלם :-)

ishc
03-07-12, 11:47
תתחדש

שגיא S
03-07-12, 12:01
סוף טוב הכל טוב.

ומה היה המחיר בסוף?

יצחק
05-07-12, 22:43
מחיר 5000 4 עלים עם כל החלקים (בוקסות ) החלפת 2 שאקלים
החלפת 4 ברגי U +2 סנסוטראק מאחור
= סמוראי רך
אולי צריך לנסוע כצת עם עלים קשים במיוחד ואז להחליף לרכים והסמוראי נעים ביותר :-)

GodsFather
06-07-12, 04:45
איזה בושינגים שמו לך ?

ishc
06-07-12, 08:50
המתלם שמים רק פוליאריטן

-->