PDA

צפייה בגרסה מלאה : ג'יפון קטן לסטודנט

saardag
30-05-12, 17:25
שלום לכולם..
זאת הפעם הראשונה שאני כותב פה אז לא להבריח אותי אם כל מיני תגובות שאני לא מבין..:)
אז ככה, אני מחפש ג'יפ קטן וקומפקטי שייסע בערך 150-200 ק"מ בשבוע על כביש ובערך פעם בחודש הוא ייסע על דרכי עפר וטיולים פשוטים.
יש לי קצת ידע בג'יפים ובשטח, אך אני צריך פה קצת עזרה. התקציב שלי הוא בערך עד 25-30 אלף. אני כמובן מעדיף שהוא לא ייצרוך כל כך הרבה דלק.
חשבתי על הויטרה שנת 92 ידני, או על הג'ימיני (האנשים קצת מגזימים עם המחיר שלו) אז הוא קצת יקר, או על יונדאי גאלופר...
אשמח אם תעזרו לי ואם למישהו יש עצות נוספות על סוגי ג'יפים אחרים אני אשמח.
תודה רבה
סער

התייש
30-05-12, 17:33
טראנו. יפני שעושה את העבודה.

saardag
30-05-12, 17:38
טראנו?? איזה שנה??
זה מנוע 3000 לא?? זה בטח שותה המון דלק!!!!!!

balmog
30-05-12, 17:46
קטן וקומפקטי = גימיני (או סמוראי)
בתקציב שלך אתה יכול למצוא גימינים בשנתונים הנמוכים ולקבל הרבה מעבר לדרישות שלך.
צריחת הדלק צריכה לנוע סביב ה-10 ק"מ לליטר (תלוי שיפורים וכובד רגל על הגז).

בהצלחה.

saardag
30-05-12, 17:50
ג'ימני כמעט ואי אפשר להשיג במחיר הזה... לפחות לא לפי יד 2, ואני לא רוצה ג'יפ פתוח אז סמוראי די יצא מהמישוואה.
ואני ממש רוצה לשמוע מה יש לאנשים פה להגיד על סוזוקי ויטרה שנת 92 ידנית?!?!? האם זה בטיחותי, האם יהיו הרבה תקלות בגלל הגיל??
זה באמת הרכב המועדף עליי.
תודה

מירון רביץ
30-05-12, 17:57
אל תשלול סמוראי ישנם הרבה סגורים שעונים על התקציב שלך. מניסיון אישי של הרבה ג'יפים שהיו לי בחיי תלך על הסמוראי והחיוך לא ירד מפניך.

ishc
30-05-12, 17:59
למה ויטרה 92? ויטרה קרב' עושה בערך 1 ל-8 עד אחד ל-9 לדברי החברים פה. המוזרקות כבר יעשו 1 ל-10 ואפילו יותר.
אם יש לך הרבה נסיעות כביש ושטח קל יחסית ויטרה קצרה סגורה שנת 95 (מנוע מוזרק 16V) ומעלה תפורה על הדרישות שלך.
לגבי אמינות, זה עדיים ג'יפ ישן, פשוט תנסה למצוא את השמורה ביותר. אם המטרה היא ממש שבילי קק"ל לא הייתי פוסל גם טריוס.

saardag
30-05-12, 18:02
92 כי כל השאר כמעט הם פתוחות..
לא מצאתי 95 קצרה סגורה..
אבל היא צורכת דלק פחות מג'ימני וסמוראי לפי האינטרנט...

saardag
30-05-12, 18:03
גם שנתון 95 הם כולם אוטומטיות אני חושב.

אני מעוניין בידנית!

Neilman
30-05-12, 19:30
מה שלא תבחר (ואני אישית חסיד של הג'ימיני...), אם קראת פה קצת שרשורים, אז תדאג להשאיר בצד סכום כסף ליישור קו של הרכב, וזה לא משנה מה תקנה!!
לגבי כמה ומה לסדר, תלוי ברכב/בשנתון/וכו'...

שגיא S
30-05-12, 20:00
אם תחפש טוב תמצא גם ויטארות סגורות ידניות.

אני עדיין ממליץ על ג'ימני, אם אתה יכול לאסוף עוד טיפה כסף - יש אחד שנת 2003 שמתחיל ב38, בטח יסגור בקצת פחות.

ואגב, יש גם הרבה סמוראי סלילים סגורים טובים במחירים האלו, גם משופרים וגם סטנדרטים...

balmog
30-05-12, 20:45
אני בטוח שעוד הרבה אמרו לך את זה אבל: סבלנות ...
תחפש בסבלנות ותרוויח רכב טוב ובמחיר סביר, אל תהיה לחוץ.

saardag
30-05-12, 23:45
תודה רבה לכולם..
עזרתם לי מאוד. התחלתי לחפש קצת סמוראי והאפשרות ניראת לא רעה בכלל.
אני עדיין שואל מה עם ויטרה סגורה קצרה ידנית, קצת ישן אבל האם היא מסוגלת לנסוע 200 ק"מ בשבוע על הכביש?

ishc
30-05-12, 23:53
דווקא בגלל הנתון הזה הייתי מעדיף וחטרה. כאוטו יומיומי הוא פשוט יותר נעים. ויש 95 ומעלה ידניות סגורות, פשוט צריך לחפש.

GodsFather
31-05-12, 10:18
הבעיה עם ויטרה היא שהשוק מלא בחיות שחוטות. הויטרה היא כלי אידאלי - גם מנוע טוב, גם ביצועים טובים וגם שוק שיפורים בהמשך. חסכוני ויעיל לכל הדרישות שהצבת ואפילו לכאלה שלא חשבת עליהן.

לקנות רכב בן 20 = 2 טסטים בשנה, קח את זה בחשבון, ידידי הסטודנט. גם אם אתה הכי סטנדרטי בעולם והכל מיושר היטב, אתה עדיין צריך לעבור את הסיוט הזה פעמיים בשנה.

ויטרה 92 במצב טוב, תעלה לא מעט, כי זה רכב יחסית מבוקש.

סבלנות ותכוון גם לג'ימני, לפעמים נופלות מציאות. כל מיני אנשים שנוסעים לחול פתאום או פשוט רוצים רכב גדול יותר כי האישה בהריון וכד'.

וכן, תארגן עוד כמה גרושים בצד ליישור קו או לפחות לקצת טעויות שתעשה בהתחלה.

ishc
31-05-12, 13:11
הבעיה עם ויטרה היא שהשוק מלא בחיות שחוטות.

אותו דבר נכון לגבי סמוראי וג׳ימני במחיר שהוא מדבר.

GodsFather
31-05-12, 13:15
צחי, אין הרבה ויטרות בשוק באופן כללי. זה לא כלי שנמכר בכמויות של הסמוראים והג'ימני, גם אם לוקחים בחשבון את כל הסמוראים והג'ימני שמתו רק בעשור האחרון.

לביא
31-05-12, 20:56
אני מחפש ג'יפ קטן וקומפקטי שייסע בערך 150-200 ק"מ בשבוע על כביש ובערך פעם בחודש הוא ייסע על דרכי עפר וטיולים פשוטים.
התקציב שלי הוא בערך עד 25-30 אלף. אני כמובן מעדיף שהוא לא ייצרוך כל כך הרבה דלק.

לפי הגדרות החיפוש יתאימו גם דייהטסו טריוס וסובארו פורסטר. אומנם אין LOW, אבל יענו היטב על הגדרות של הנסיעה בשבילים ובטיולים קלים.
בד"כ אלה מכוניות ש"עבדו" פחות קשה.
לביא

jimny4me
01-06-12, 10:50
גם אני למדתי בב"ש..

ג'ימני נותן מענה לכל הצרכים..אל תתברבר יותר מדי, רכב מודרני יותר עם תא נוסעים "חדשני ומפואר" לעומת כל סמוראי..
בכביש הוא פחות מקרקש ומצפצף ולמרות שאינו הכי נוח בעולם לנסיעות ארוכות הוא מפצה עם פחות בומים לחוליות הגב התחתון שלך..
כשנגמר הכביש כמו שאמרו כאן הוא מתחפש לעז בקלות ואפשר להנות ממנו מאד..

GodsFather
03-06-12, 11:30
הנה לך - 27 אלף שקל

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=66346

אין לי דבר וחצי דבר איתו.

saardag
03-06-12, 11:45
תודה...
אני רואה שהוא עבר החלפת ראש מנוע..
לא מדאיג??
תודה בכל מקרה אני אדבר איתו.

saardag
03-06-12, 11:49
וגם..... זה אוטומט.
אני מכוון לידני.

ishc
03-06-12, 11:55
זה שאתה רוצה רק ידני זה אחלה ברמת האמינות ואני מסכים איתך אבל, אתה מדבר על אותו שיסע 200 ק״מ בשבוע וזה לא מעט לעשות את זה בסמוראי זה אפשרי אבל לא זורם לכל אחד. אין מה לעשות, סמוראי הוא ספרטני, נוקה ורועש. ג׳ימני ידני או ויטרה ידנית יותר קשה למצוא פשוט כי עם ישראל מעדיף גיר אוטומטי ולכן לא הייתי פוסל רכב על סמך גיר אוטומטי אם הוא טופל ותוחזק טוב.

GodsFather
03-06-12, 12:11
קח את הרכב לבדיקה אצל אחד שמבין, באותה נשימה תברר כמה תעלה הסבה לגיר רגיל, יש כאלה שמחפשים את האוטומט ולכן אולי זה יהיה שווה, למרות שבתכלס, אם כבר הוא הגיע אוטומט אז להשאיר אותו ככה ורק לוודא שיש לו קולר-גיר תקין.

-->