PDA

צפייה בגרסה מלאה : נעילה מקורית בטיוטה

eranm90
31-05-12, 21:22
היילקס 2001
הנעילת דיפ האחורית מקורית ולא ננעלת . בעיה חשמלית או מכנית ?
אולי מישהוא יודע איך לאתר את התקלה?

תודה
ערן

dvirya
02-06-12, 19:12
שלום ערן,קודם תתחיל בבדיקה של זרם,אם מגיע זרם למנוע,אם לא אז כנראה נתק איפה שהו בדרך,תעבור על הצמת חוטים ותראה עד איפה יש זרם ואז תדע שמשם והלאה הבעיה, תבדוק גם את כל הקונקטורים הם בדרך כלל עושים את הבעיות,אם יש זרם עד המנוע החשמלי אז כנראה מנוע דפוק,מבחינת הדיפרנציאל בפנים אני לא מאמין שיש בעיה מכיוון שהכל שם מיכני אז רוב הסיכויים שזאת בעיית חשמל,בהצלחה.

eranm90
07-06-12, 18:08
בשעה טובה נפתרה הבעיה
גם מנוע נעילה וגם בעית מינוסים
אבל גיליתי שאפשר לנעול בכל הילוך אז......

טל חסיד
07-06-12, 20:14
הכל הבנתי לגבי הבעיה במנוע והמינוסים וכו , אבל תגלה לנו איך אתה נועל בכל הילוך כי את זה לא הבנתי ?

טל

eranm90
07-06-12, 21:13
המערכת כולה עובדת על פיקודי מינוס
במוח בקרה של ה4X4 יש חוט כחול שאם הוא מקבל מינוס קבוע אתה פשוט עוקף את הפיקוד מה-LOW
ואז הנעילה עובדת בכל מצב
כמובן שצריך לשים לב לא לנסוע על הכביש ככה:confused:

eranm90
07-06-12, 21:19
60101

ד ו ר ו ן
07-06-12, 21:57
אם כך התכוונת למצב ת״ה ולא להילוכים.

זה נכון לשנתון שלך, במודלים הישנים אין התניה למצב תיבה אבל במצב high קשה לנעילה להשתלב, כנראה בגלל הפרשי מהירויות גדולים מידי.

eranm90
08-06-12, 08:35
תקן אותי אם אני טועה אבל כשהנעילה ננעלת מה זה קשור למהירות? הנעילה היא בסופו של דבר מכנית (טיפשה)
ולא המחשב מחליט לשחרר אותה מתי שאתה עובר את המהירות.

ד ו ר ו ן
08-06-12, 08:52
אין קשר למחשב.
הנעילה מבוצעת כשגלגל שיניים משתלב במגרעות בקייס.
כדי שהו יוכלל התלב, שני הצדדים צריכים להיות באותה המהירות, או מהירות מאד נמוכה כדי שהגלג"ש יוכל להשתלב בלי לשבור שיניים.
כשההפרש בין הצדדים גדול, הגלג"ש לא יכול להשתלב, ובגדול זה כמו לנסות להכניס הילוך בלי קלצ'- אם אתה מתזמן נכון זה עובד, ואם לא אתה שובר משהו..

על אותו משקל בשחרור, מומלץ לשחרר שלא תחת מאמץ אלא בנסיעה איטיית ובקו ישר (הרעש של המכה בשחרור אותר שהנעילה השתחררה במכה, כשמשחררים בנסיעה איטית בקו ישר אין רעש).

טל חסיד
08-06-12, 15:18
דורון ממש אין קשר למהירות ולשילוב הנעילה ולשבירות, היא יכולה גם להשתלב בקלות במהירות גבוה מאד יש רק מצב אחד לשילובה וזה כאשר שיניי ההזחה של הנעילה מגיעים למצב של אחד מול השני בדיוק וזה יכול לקרות גם בעיקול קל מאד במהירות 90 קמ"ש. אסור לעשות את הפעולה הנ"ל (לנעול) במהירות בגלל ההשפעה על היכולת שלך לשלוט אל הרכב במצב כזה.
גם לשחרור הנעילה יש שיטות אחרות.

טל

ד ו ר ו ן
08-06-12, 16:40
ולא נראה לך שהעומס הפתאומי של שיני ההזחה במצבים האלו יכול לשבור שיניים?
לי כן.
זה אותו העיקרון כמו שילוב הילוך במהירות גבוהה בלי שימוש במצמד, פעם עובד, וברוב המקרים לא עושה טוב לשיניים בגיר.

טל חסיד
08-06-12, 18:35
ולי לא. (לישבור הכוונה) אבל עלול לגרום לך לעבד שליטה ברכב במהירות גבוהה ולכן יש המלצה לא לסגור נעילה מעל 10 קמ"ש בערך.

שיניי הזחה בנעילה ישברו דווקא במצב שתנסה לנעול כאשר אתה עומד במכשול תקוע במצב שגלגל אחד באויר מסתובב מהר והשני אל הקרקע עומד ותוך כדי הנעילה תסגר עלולה לישבר הנעילה.
מציע לך לפני שאתה מפתח תאוריה על קלאץ וכו לפרק ולראות איך המנגנון עובד בפנים.

טל

ד ו ר ו ן
08-06-12, 18:45
ולי לא.

זכותך, בדיוק כמוני.

שיניי הזחה בנעילה ישברו דווקא במצב שתנסה לנעול כאשר אתה עומד במכשול תקוע במצב שגלגל אחד באויר מסתובב מהר והשני אל הקרקע עומד ותוך כדי הנעילה תסגר עלולה לישבר הנעילה.

שזה בדיוק מה שלא מאפשר לנעילה להשתלב במהירות גבוהה בכל מצב בו היא לא משתלבת- ההפרש מהירויות בין הצדדים על אותו סרן.
אתה נתת דוגמא קיצונית של החלקה במקום, אני נתתי דוגמא למצב פחות קיצוני שגם הוא מפעיל עומס מיותר על המנוע נעילה ועל השיניים במנגנון.
אתה תנעל איך שאתה רוצה בנסיעה ואני אחמיר ואשמור יותר על הרכב שלי- זכותך וזכותי.

מציע לך לפני שאתה מפתח תאוריה על קלאץ וכו לפרק ולראות איך המנגנון עובד בפנים.
טל
שלום לך אדון גוטה, אל תפתח תיאוריות על מה אני מכיר א לא מכיר.

גלגלי שיניים, ולא משנה היכן הם, לא אוהבים להשתלב אחד בשני כשיש הפרשי מהירויות בינהם,

טל חסיד
08-06-12, 21:31
אדון גאון הדור תמכור פטנט חדשני לטיוטה או ARB לנעילה שעובדת בצורת קלאץ יכול להיות מעניין , הדבר הכי קרוב להמצאה / תאוריה שלך זה מוגבל החלקה שלא שווה כלום.

טל

eranm90
08-06-12, 22:52
רגע מה הויכוח ?
לאיפה הגעתם?
נוסעים לאט- עוצרים- נועלים- וממשיכים לנסוע......לאט

ד ו ר ו ן
08-06-12, 23:10
טל,
תקרא שוב, אני התייחסתי לשילוב של גלגלי שיניים בהפרשי מהירויות, לא על הדיסקית של הקלאצ'.

כמה קיבלת בהבנת הנקרא?

טל חסיד
09-06-12, 09:57
לפני שאתה מבלבל ב........ כרגיל לך תבדוק איך המנגנון עובד, גם במהירות 100 קמ"ש כאשר שני הגלגלים מסתובבים רגיל כלומר במגע אם הקרקע אין כמעט תנועה בין שיני ההזחה (ימין ושמאל) של הנעילה ואין חשש לשבר, אבל ברגע שיהיה שילוב אתה לא תרגיש נעים בהגה, או גרוע מיזה תשבור את כל הרכב.
במנגנון הנעילה עצמו אין אפילו גלגל שינים אחד, פרט לגלגל השינים שעל המנוע שמפעיל את הנעילה ואין לא שום קשר פיזי לכוחות הנעילה עצמה הוא תמיד במצב אחד להבדיל מתאורית הגיר שלך.
לפני שאתה רושם ה"בנת הנקרא" תבדוק מה רשמת בתגובתך מס 9 כמה גלגלי שינים וקלאצים?

טל

ד ו ר ו ן
09-06-12, 10:19
טל,
אין מחלוקת על זה שאין בעיה בשילוב נסיעה בקו ישר, לא משנה באיזו מהירות.
בכל מצב שאתה לא ממש ישר זה לא משתלב, מנסיון, וגם לפי ההגיון שלך.

שני ההזחה קיימות, וגם אתה מזכיר אותן שוב ושוב, וכדי שהנעילה תינעל הן צריכות להכנס למגרעות שלהן.
וכשאתה מנסה לכפות עליהן להשתלב במצב שאין השוואת מהירויות אתה בפוטנציאל נזק כי בבת אחת יש נסיון להשוואת מהירויות בין ימין לשמאל, בדיוק כמו שילוב בכוח של הילוך ללא שימוש בקלאצ׳ או נסיון לשילוב הנעה קדמית בלי לסגור לוקרים.
הרעש שנוצר הוא גלג״ש שמביעים מחאה אם לא הבנת.

כשאתה מפעיל את מנוע הנעילה הוא מנסה לדחוף את השיניים פנימה, למגרעות, והוא לא מפסיק לנסות לעשות את זה עד שהוא מצליח.
כמו שאני מכיר, המנוע מתנתק בסוף המהלך שלו, וכל עוד השיניים לא השתלבו הוא דוחף את שיני ההזחה כנגד המגרעות בנסיון לשילוב.

תקרא שוב,
כתבתי העברת הילוכים בלי*בלי להשתמש בקלאצ׳.
מבחינתי עדיין לא עברת בהבנת הנקרא.

באוטו שלך תעשה מה בראש שלך, כמו שאני עושה מה שבראש שלי.

אלי טמבור
12-06-12, 15:19
טל,
אין מחלוקת על זה שאין בעיה בשילוב נסיעה בקו ישר, לא משנה באיזו מהירות.
בכל מצב שאתה לא ממש ישר זה לא משתלב, מנסיון, וגם לפי ההגיון שלך.

שני ההזחה קיימות, וגם אתה מזכיר אותן שוב ושוב, וכדי שהנעילה תינעל הן צריכות להכנס למגרעות שלהן.
וכשאתה מנסה לכפות עליהן להשתלב במצב שאין השוואת מהירויות אתה בפוטנציאל נזק כי בבת אחת יש נסיון להשוואת מהירויות בין ימין לשמאל, בדיוק כמו שילוב בכוח של הילוך ללא שימוש בקלאצ׳ או נסיון לשילוב הנעה קדמית בלי לסגור לוקרים.
הרעש שנוצר הוא גלג״ש שמביעים מחאה אם לא הבנת.

כשאתה מפעיל את מנוע הנעילה הוא מנסה לדחוף את השיניים פנימה, למגרעות, והוא לא מפסיק לנסות לעשות את זה עד שהוא מצליח.
כמו שאני מכיר, המנוע מתנתק בסוף המהלך שלו, וכל עוד השיניים לא השתלבו הוא דוחף את שיני ההזחה כנגד המגרעות בנסיון לשילוב.

תקרא שוב,
כתבתי העברת הילוכים בלי*בלי להשתמש בקלאצ׳.
מבחינתי עדיין לא עברת בהבנת הנקרא.

באוטו שלך תעשה מה בראש שלך, כמו שאני עושה מה שבראש שלי.

קיבלתי סחרחורת מההסברים שלך..
מעכשיו כל פעם שאני יפעיל נעילה אכנס לפחד.
לעיניין עצמו.
א.אפשר לנסוע נעול גם בהיי ואפשר גם לנעול ברגע שהסיבוב של הגלגליםשווה הנעילה תיכנס לעבודה ,לא רצוי אך למירוץ
בקוו ישר יש לזה יתרון מעשית אף אחד לא יצא עם היילקס למרוץ דראג אלה עם יתחיל את המירוץ שעה לפני ויגיע אחרון.

ב.גם תוך כדי טיפוס אפשר לשחרר נעילה ולסגור בנסיעה בתוך סלעים בדרך כלל יש נקודות ללא לחץ על הסרנים בנסיעה לאחור בתיקון זוית גישה למדרגת סלע ,רק לא לבצע זאת תוך פצצה של גז והכל בסדר הנעילה לא תישבר אני עושה זאת
עם הטוטויה שלי עוד מתקופת בית שני ..

בסירטון הבא רואים בדיוק למה הכוונה לא תמיד אני זוכר לנעול לפני תחילת עלייה ,הנעילה לא היתה פועלת רואים איך הגלגל
השמאלי לא מיסתובב וברגע שאני נועל הרכב מתחיל להתקדם
http://www.youtube.com/watch?v=fnRA1zReDPE&feature=plcp

*** נא לא לכתוב בפונטים מוגדלים! הטקסט נערך לגודל נורמלי. --- תודה, המערכת ***

ד ו ר ו ן
12-06-12, 18:09
אלי,
אתה מתרגם למילולי את הטכני, אנחנו אומרים אותו דבר.

אלי טמבור
13-06-12, 13:16
אלי,
אתה מתרגם למילולי את הטכני, אנחנו אומרים אותו דבר.

כנראה שלא הבנתה אותי ,הכוונה היתה שבמקום לטחון לנו את המוח בדיונים הנדסיים
תצאו לשטח ותנו לעגלות לעבוד ,תעלו לאתר סרטונים שיפיגו את השעמום בפורום
שהתחלתי לכתוב פה אמרו לי פה זה לא הצהוב וזה נכון פה משעמם מוות
יאללה להרים.........

http://www.youtube.com/watch?v=VoVhe2Xq0E0

סוזי המשתוללת
13-06-12, 15:58
אין המלצות לגבי מהירות שילוב נעילה
יש החלטות יצרן שנובעות מסיבה של כסת"ח משפטי שמגבילות לשילוב ב lo בלבד או מתנתקות במהירות מסויימת (גם זה בולשיט כי הפיקוד יכול לבקש בקשת ניתוק אך אם הנעילה תחת עומס היא לא תתנתק)
התנאי היחיד לשילוב נעילה רוחבית הוא אותו תנאי לגבי שילוב 4x4 ממצב של הנעה אחורית = שלא יהיו הפרשי מהירויות כלל בין הסרנים /בין הצירים
כל הפרש מהירויות הכי קטן שיהיה יימנע שילוב /נעילה

ד ו ר ו ן
13-06-12, 16:16
סוזי,
בדגמים הישנים אין הגבלת מהירות או מצב תיבה -low לנעילה.

-->