PDA

צפייה בגרסה מלאה : מעבר לאוטומט,בעיות,דברים לפקוח עיין מיוחדת-דיון

מאיר רוטברג
22-02-05, 08:43
טוב נפלה ההחלטה לעבור לאוטומט ,לטעמי יש בכך יתרונות רבים ומעטים החסרונות ,

ולעניין,יש ברשותי גיר אוטומטי מקורי של סופה משופץ להפליא,עם אחריות לשנה!!
אבקש את המיידע אשר הינכם יכולים לתת בבמה זו על מנת שנלמד,
קראתי את כל החומר הטכני כאן ואף בחו"ל.
להזכירכם
סופה קצרה סגורה יחסי העברה יהיו 4.10 צמיגי 33
צנרת גיר?
מצנן גיר?
איזו ידית הילוכים מועדפת?b&m רצט או סטנדרט
כל מיידע יתקבל ברצון,
אני שואל זאת כי בעל המקצוע שיבצע את ההסבה יעבוד לפי הסטיפיקציות שאכתיב לו,
או יותר נכון מה שתייעצו לי ואביא מחו"ל

רגע נרוץ להגדיל את מסגרת האשראי בכרטיס :D

shlomi71
23-02-05, 15:35
אהלן מאיר,

יש לי סופה אוטומטית דומה מאוד למה שאתה מתכנן.
שים לב לגבי יחסי ההעברה, אצלי 4.10 עם צמיגי 32, הרכב נוסע מצויין וזוחל מצויין ב- LOW, אבל במהירות של כ- 90-100 קמ"ש אמיתיים הרכב כמעט ב- 3000 סל"ד...

תהנה,
שלומי

זאבי
23-02-05, 18:32
לפני חודשיים עברתי לסופה אוטומטית לאחר 6 שנים על סופה רגילה.
המשבר העיקרי ממנו "סבלתי" הוא הסל"ד הגבוה בכל מצב בהשוואה לסופה ידנית.
ביחס העברה של 1:3.54 במהירות של 100 קמ"ש אני על כ-2500 סל"ד במקום כ- 1800 בסופה הידנית.
בנסיעות לשטח במהירות 110-120 קמ"ש אני על כ- 3000 סל"ד וזו בעיה (פסיכולוגית) במיוחד למי שרגיל לנסוע בסופה ידנית.
בשטח זה עולם אחר ועדיפות הגיר האוטומטי לדעתי מוחלטת.
היום (אחרי חודשיים) התחלתי ל"התרגל" לסל"ד הגבוה ואני מרוצנ יותר.

לאור האמור לעיל אני חושב ששינוי יחסי העברה ל- 1:4 מאד לא מומלץ.
אני כאמור נוסע עם יחסי העברה מקוריים עם צמיגים 31.

השיפור החשוב ביותר שלמזלי קיים בסופה שלי הוא קרור שמן גיר ברדיאטור עצמאי ולא בצנרת קרור המותקנת ברדיאטור במקור.

בכל מקרה יש להביא בחשבון את צריכת הדלק המוגדלת הצפויה במיוחד בנהיגה אגרסיבית החביבה עלי.

במידה ואתה מעונין בפרטים נוספים ממי שעבר את ה"משבר" ובסיבוב לנסיון אתה מוזמן להתקשר.

grand
23-02-05, 19:29
מאיר.
אם אתה עובר לאוטומטי, אני מקווה שאינך אוהב לטבול במים עמוקים.
הגיר חדיר למים.

מאיר רוטברג
23-02-05, 19:44
ראשית אצלי צמיגי 33
יחסי העברה מקוריים והרכב טס בירידות הטכניות
אז באוטומט בלי שינוי יחסי העברה נראה לי כי הוא יעוף,
רמי מה זאת אומרת חדיר למיים? מהנשמים? מאין?

שחף110
23-02-05, 21:47
כל גיר חדיר למים - ראו ערך הגיר של חנן (רוצח הרכבים) :twisted: :lol: :lol:

שחף.

מאיר רוטברג
24-02-05, 09:28
בנושא המצנן שמן דווקא הומלץ לי לגשת לאמסטרדם רדיאטורים ולא ייבוא, מי מכיר מי יודע?

שחף110
24-02-05, 09:31
אני כרגע עם רדיאטור מקורי של הדיסקו אבל אורי זוהר המליץ לי לגשת לנחשונים ולהזמין רדיאטור ע"פ ספסיפקציה מסוימת (בסביבות ה 400 שח). אני אעשה את זה לקראת הקיץ כנראה .
צור איתו קשר ואני בטוח שהוא יוכל לשפוך לך אור על הענין.

זאבי
24-02-05, 09:40
למאיר,
מאחר ודעתי כנראה לא הובנה, מובהר שנית.
שינוי יחסי העברה יגרום להעלאת הסל"ד בכל מהירות בקמ"ש נתונה. דהיינו סל"ד ב-100 קמ"ש יהיה כ- 2824 סל"ד בצמיג 31 וכ- 2650 בצמיג 33.
הפרש המהירות הקווית לסל"ד בצמיג 33 ביחס לצמיג 31 הוא 6.4% כאשר שינוי יחס העברה הוא כ- 12% .
בגלל שבגיר יש רק 3 מהירויות למעשה תוספת מומנט המושגת בהחלפת יחסי העברה לא דרושה לחלוטין לדעתי.
בפועל בנסיעה רגילה הגיר מגיע להילוך השלישי מהר מאד ובמהירות נמוכה יחסית וטווח התפקוד שלו גדול ממילא.
אני מניח כמובן שצריכת הדלק תחמיר גם כן בהתאם.

מאיר רוטברג
24-02-05, 11:16
[quote="זאבי"]למאיר,
מאחר ודעתי כנראה לא הובנה, מובהר שנית.בגלל שבגיר יש רק 3 מהירויות למעשה תוספת מומנט המושגת בהחלפת יחסי העברה לא דרושה לחלוטין לדעתי.

מאוד מעניין :shock:
כלומר ,לדברייך אין צורך בשינוי יחסי העברה,?

מה לגבי זאת שכבר היום אין לי בלימת מנוע מספקת? הלוא ידוע לכל הדיוט כי בלימת המנוע מורעת משמעותית באוטומט

grand
24-02-05, 12:05
מאיר.
לכל גיר (כמעט) עלולים להכנס מים, בגיר רגיל לא קורה כלום, באוטומט של סופה במיוחד - סלט מיונז.
יש מצנן של "היידן" שנמכר בשוק ונחשב מעולה.

grand
24-02-05, 12:09
האא. כן..
אל תשכח שגם צריך לטפל בטרנספר, לפרק ולהחליף את היציאה לגיר לארוכה.

חנן א.
24-02-05, 12:09
אתה בטוח שלא קורה כלום ממים בגיר ידני?

http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=7332

Saar
24-02-05, 12:22
חנן,
אני מאמין שרמי התכוון, יחסית....
גיר ידני פחות רגיש למים, ואם כבר נכנסים, בד"כ עלות התיקון תהיה זולה משמעותית מאשר בגיר אוטומטי.

סער.

מאיר רוטברג
24-02-05, 12:26
הגיר והטרנספר מוחלפים כיחידה אחת

קיד
24-02-05, 13:55
אני כבר 5.5 שנים עם גיר אוטומט 3 הילוכים, ובחיים לא ניכנסו אליו מים.
התקנתי מצנן שמן חיצוני שפרקתי מרנג'רובר.

גיר אוטומט הרבה יותר אטום למים לפי הגדרה! זו מערכת עם משאבת לחץ שמן, כניסת מים = יציאת שמן.
הגיר ממש מצויין, ומספק בלימת מנוע בשפע. מותקנים אצלי צמיגים 31" על יחס העברה 46/13.
קיד.

KOOKE
24-02-05, 16:38
אני מנסה לראות אם הבנתי נכון..

אצלי בסופה יש יחס העברה 1:4.1 עם צמיגי 31" וגיר ידני.

אצלי ב- 100 עד 110 קמ"ש (על פי השעון) בהילוך 5 הסל"ד על כ- 2000 .

האם הסל"ד עולה באותה המהירות רק בגלל שהגיר האוט' מוגבל לשלושה הילוכים - ולמעשה בגיר אוט' במהירות 100 קמ"ש הוא "רק" בהילוך שלישי ???

שלמה

AvigdorAharon
24-02-05, 17:32
האם הסל"ד עולה באותה המהירות רק בגלל שהגיר האוט' מוגבל לשלושה הילוכים - ולמעשה בגיר אוט' במהירות 100 קמ"ש הוא "רק" בהילוך שלישי ???

למיטב הבנתי, ההילוך השלישי באוטומט זהו ההילוך הישיר, יחס של 1:1 בין המנוע והגלגלים.
הילוך חמישי בתיבה הידנית הוא בד"כ הילוך יתר, ביחס של 1 למספר הקטן מ 1, בד"כ באזור ה 0.9 (לכן הוא נקרא גם הילוך שיוט, כי הרכב משייט, לא ממש צובר מהירות).
לכן, הילוך רביעי בתיבה הידנית זהה להילוך שלישי באוטומט.

כל זה נכון בתנאי שלא הורכב הילוך יתר לגיר האוטומט (overdrive), כי אז הילוך היתר באוטומט מקביל להילוך החמישי בידני.
לדעתי, הסל"ד בהילוך שלישי באוטומט, זהה להילוך רביעי בידני (כאשר כל שאר המשתנים זהים - גלגלים, יחסי העברה וכדומה).

אביגדור

זאבי
24-02-05, 19:06
לנושא הבלימה בגיר אוטומטי.
1. הבלימה בהילוך ראשון LOW בהחלט מספיקה לזחילה.
2. בזחילה וירידות קשות במיוחד אני משלב להילוך אחורי (R) ובולם ברמה שבכלל אינה אפשרית בגיר ידני (עד למהירות 0 ללא שימוש בבלמים). שימוש כזה מחייב כמובן תירגול.

בקיצור ענין הבלימה אינו מהווה לחלוטין בעיה ויש אפילו יתרון למי שמאומן לשימוש בשילוב להילוך אחורי.

על בסיס האמור לעיל, אין לדעתי כל סיבה להחליף יחס תמסורת בגלל "בעית בלימה" על מנוע.

באשר לטווחי מהירות בגיר אוטומטי כל השוואה ליחסי העברה בגיר הרגיל אינה רלוונטית להוציא העובדה שאין הילוך יתר כמו ההילוך החמישי בגיר הידני.\
תחומי העברה באוטומט מכזסים את כל תחום המהירות הנדרש לשטח באופן מצויין.
בכביש בנסיעה רגועה עד 90-100 קמ"ש סל"ד של עד 2500 סל"ד נסבל לאחר הסתגלות שלקחה לי כחודש ימים.
השמועה אומרת שהגיר המקורי שהוא של קרייזלר בהחלט מוצלח ולכן החלפה לגירים בעלי 4 הילוכים לא נשקלה על ידי.

בכל מקרה אני לא ממליץ על החלפת יחסי העברה שחשובים בגיר ידני במיוחד בגלל הילוך יתר במקרה של גיר האוטומטי.

לא

AvigdorAharon
24-02-05, 20:09
בקיצור ענין הבלימה אינו מהווה לחלוטין בעיה ויש אפילו יתרון למי שמאומן לשימוש בשילוב להילוך אחורי.

אפשר הסבר נוסף?
האם תוך כדי ירידה, אתה מעביר את הידית מ D ל R?

אביגדור

עמיקם
24-02-05, 20:48
אולי כדאי לשקול שינוי יחסי העברה בטרנספר.השיוט לא יפגע ,ובשטח עולם אחר.

שחף110
24-02-05, 21:18
הוא מעביר את זה לפני הירידה.
זה מאוד מאוד לא בריא לממסרה וגורם לחימום השמן.
אני לא הייתי בונה על זה כפתרון קבוע.

שחף.

זאבי
26-02-05, 08:05
לאביגדור,
בראש המורד לפני הירידה אתה משלב להילוך אחורי.
לאחר השילוב אתה נותן לרכב להתדרדר במורד ובולם את ההתדרדרות באמצעות לחיצה עדינה ומבוקרת על דושת הגז.
בהרמת הטורים, משולב ממיר המומנט במטרה להניע את הרכב לאחור תוך החלקה הנורמלית של ממיר המומנט כפי שקורה תמיד בתחילת נסיעה עם גיר אוטומטי.
לחיצה אגרסיבית ולא עדינה תגרום כמובן לנסיעה לאיור במקום בלימה וזה כמובן לא רצוי.

ניתן לתרגל את הנ"ל בירידות מתונות עד לקבלת רגישות מתאימה בלחיצה על הגז.

הבלימה בדרך כלל רלוונטית לירידות מאוד ארוכות ושיפועים חזקים במיוחד.

זאבי

זאבי
26-02-05, 08:51
לאביגדור,
העיקר שכחתי
הכי חשוב, בראש המורד השילוב ל-R נעשה במצב עצירה מלאה.
האימון ל"דגישות" הלחיצה על הגז ניתן לביצוע בכל ירידה אפילו בכביש בשילוב ל-D כאשר אתה בולם את ההיתדרדרות של הרכב ע"י לחיצה על הגז.
הבלימה בשטח בשילוב ל-R מיועדת כאמור רק לירידות קשות במיוחד וארוכות.

moriseven
26-02-05, 10:14
אני עדיין לא שמעתי (עד עכשיו) על מישהו שמשלב לרוורס לפני ירידה.
אני בכל אופן מעביר לפני הירידה ל - LOW ואת ההילוכים לD1 הפתרון של לרדת את הירידה עם רוורס נראה לא טוב לגיר.
זה כמו שאתה רואה את כל הצעירים היום נוסעים רוורס ואז לפני שהרכב עוצר מעבירים לדרייב ומפרפרים גלגלים זה נותן מכה לגיר והורס אותו אותו נזק נגרם גם ההפך.

AvigdorAharon
26-02-05, 18:19
את התאורייה הבנתי, את המעשי אני משאיר לכם...
גם אם אי פעם אסע ברכב אוטומטי בשטח, אין סיכוי שאשתמש בשיטה הזו!

בהצלחה,
אביגדור

חנן א.
26-02-05, 19:29
אני משתמש בשיטה הזו. אני לא חושב שזה לא בריא לממסרה אלא אם כן השמן מגיע לטמפ' גבוהה מדי. אז רצוי לעשות את זה ברכב שיודעים שמערכת הצינון של שמן הגיר היא חזקה ובריאה, ועם מוניטור כלשהו לטמפ' השמן (נורה/שעון) , ולעשות עצירות בדרך, אם זו ירידה ארוכה, לטובת צינון השמן.

זאבי
26-02-05, 19:34
הדרך להתקדם בחיים היא ללמוד דברים חדשים.
בלימה על הילוך R אינה דבר חדש והיא כפי שהסברתי דומה לתהליך "התחלת נסיעה" ברכב עם גיר אוטומטי.
בהפעלה זהירה ועדינות לא נגרם כל נזק !

למיטב זכרוני הנושא גם צויין באחת הכתבות לגבי גיר אוטומטי מול גיר רגיל בנהיגת שטח.

מאיר רוטברג
27-02-05, 08:41
מעניין בהחלט ,
נחזור לסופה שלי מי יודע מחיר לגיר שכזה?

זאבי
27-02-05, 10:07
למאיר,
כדי לקבל מושג על מחירים כדאי לשאול אצל חמיס ואולי בבית הג'יפ.
כספקים הייתי בוחר אופציות אחרות.
כמו"כ צריך להחליף את מוט ההגה.

לאינדיקציה, החלפה לגיר רגיל עשויה לעלות 7-8K

מאיר רוטברג
28-02-05, 20:39
זאבי ,
יפה ציינת כי התקנה אצל ספקים אחרים הנ"ל לא אידיקציה לכלום עבורי,
לא צריך להחליף הגה כוונתי לשים ידית גיר של b&m

-->