PDA

צפייה בגרסה מלאה : סוף סוף.... קניתי את הג'יפ הראשון שלי

Ben
01-06-12, 16:23
לאחר הרבה חיפושים והתלבטויות קניתי פראדו קצר 2001 עם 230,000ק"מ

הרכב יד ראשונה וב180,000 הקילומטרים הראשונים טופל במוסך טויוטה מורשה, מאז בעל הרכב עבר דירה והחל לטפל במוסך אחר
יש תיעוד מלא של היסטוריית הטיפולים שלו, סה"כ אין שום דבר מיוחד מעבר לטיפולים שגרתיים. כדיי לראות את ההיסטוריית טיפולים הלכתי למוסך טויוטה בו המשפחה מטפלת ועברתי עם בעל המוסך על הטיפולים הרשומים במחשב, כשהראתי לו את הטיפולים שנעשו במוסך האחר (תדפיסים של הטיפולים) הוא מיד אמר שהחלפים שהותקנו הם לא מקוריים של היצרן ושזה מסוכן ורע מאוד לאוטו.
החלקים המדוברים הם מסננים לסולר לשמן ולאויר, אין לי ספק שהחלק המקורי עדיף על חלק תחליפי אבל קשה לי לקנות את רמת החומרה בהתקנת חלקים אלו עד כדיי הפיכת המנוע לפצצת זמן מתקתקת...

אשמח לשמוע מה יש למומחי הפורום להגיד על חלפים מקוריים ותחליפיים ובכלל על כל עולם תחזוקת הרכב שאני חדש לו.
אני מודע לכך שחוסר ידע בנושא הזה גורם בדר"כ או הוצאות מוגזמות או לנזק לרכב או לשניהם..

בנוסף, כיוון שהמטרה היא כמובן טיולים אני מעוניין למגן את הרכב, האם כדאי ללכת על מיגון חדש או יד שנייה? והאם יש קיט ספציפי שהוא יותר מומלץ?

raanan
01-06-12, 16:34
ראשית, תתחדש ותהנה !
שנית, מומלץ לפתוח שרשור כזה בפורום טכני לטויוטה.

לעצם העניין,
אם מדובר רק בחלפים מתכלים כפי שציינת, אין לך מה להיות מוטרד .
בטיפול הבא, רצוי שתחליף פילטר שמן מקורי . ואם ממש אתה רוצה להיות רגוע, אז גם את הפילטר סולר.

לגביי מיגונים,
בקש הצעות מחיר מהסדנאות הגדולות (אספיר, גתוס, רסטה, רוק סוליד, פרוג'יפ) , בהתאם תחליט .
סה"כ אין הבדלים של "שמים וארץ" בין הסדנאות . מה שכן תקפיד להשוות נכון . כלומר,
תוודא שכול ההצעות מתייחסות לאותה חבילת מיגון . שלא יהיה מצב שאחד מציע לך מיגון מנוע, גיר, טרנספר והשני מציע רק מיגון מנוע ואתה משווה מחירים ביניהם.

בהצלחה
רענן

שגיא S
01-06-12, 16:35
אם תמצא מיגון יד שנייה שמתאים ולא מכופף/מכוסח - אז לך על זה.
זה חתיכת מתכת. לא צריך להגזים עם זה.

בקשר לפילטרים - אני לא ממש מכיר פראדו לכן אני אגיד בהססנות, ושאל תתפוס אותי במילה - לי זה לא נראה קריטי.
אני יודע שבולג'וינטים וחלקי היגוי והפרונט של הרכב צריכים להיות מקוריים כדי לא לקרוס בפתאומיות.

אבל פילטר שמו/דלק/אוויר זה נראה לי בסדר.

עתיד
02-06-12, 20:55
אני לא אכנס להבדלים הטכניים בין מיגנים לדעתי זה בכפוף לכל רכב כי לספורטי נגיד בגתוס יש פלאטה מלאה, באספיר יש חצי פלטה וההמשך זה "סולם" קורות. ובקיה (המיגון שנמכר ע"י המוסכים) יש רק פלאטה למנוע וכל הגיר והטרנספר חשופים.

אבל דבר אחד בטוח - היחס בגתוס פשוט מעולה !, תענוג להגיע לשם ולקבל שירות פשוט מצויין
באספיר היחס שקיבלתי היה של סרט נע לאף אחד לא באמת היה זמן לדבר איתי והיתה תחושה של "אתה מפריע"

בגתוס המצב היה הפוך לחלוטין והתחושה שקיבלתי היתה פשוט מצויינת - מיותר לציין שבסוף התקנתי מיגון של גתוס (גם בגלל היחס וגם בגלל שבדגם הספציפי שלי המיגון עדיף לטעמי)

ד ו ר ו ן
02-06-12, 22:57
לפי מה שאתה כותב אתה אפילו לא סגור על אילו פילטרים יש ברכב.
הוצאת הרבה כסף לפני 2 דקות על רכישת הרכב, תשקיע עוד כמה מאות שקלים ותיישר קו לגבי הפילטרים, שמן מבית נורמלי ותיקון ריג׳קטים אחרים אם היו.

נמרוד
04-06-12, 08:35
מסכים עם דורון. קונים רכב חדש, מקובל לבצע ישור קו - טיפול ראשון שמאפס את הרכב מבחינתך. טיפול 10K סטנדרטי ++ שמנים בסרנים לבדוק ואפילו להחליף יזום, שמן גיר לוודא מתי הוחלף ואולי להחליף עכשיו יזום (מה היקף העבודה ברכב שלך?) וכן הלאה. מומלץ שתמצא ספר טיפולים לפחות בשביל לראות מה כוללים טיפולים גדולים יותר ולוודא שהכל התבצע ולהחליט בשכל מה לבצע יזום. תבצע את הטיפול אצל המוסך שבו אתה מתכוון לטפל מאתה והלאה. לגבי מקוריות של כל חלק וחלק - תתיעץ עם המוסכניק שאתה סומך עליו ומתכוון לתת לו להמשיך לטפל ברכב.

שימוש בחלפים תחליפיים אינו קטסטרופה, לדעתי. יש תחליפי ויש תחליפי, ולפחות וידאת שגם המוסך השני שטיפל ברכב מסודר והיתה בו היסטורית טיפולים - גם זה משהו חשוב!

Jeep WRANGLER
07-06-12, 10:08
לאחר הרבה חיפושים והתלבטויות קניתי פראדו קצר 2001 עם 230,000ק"מ

הרכב יד ראשונה וב180,000 הקילומטרים הראשונים טופל במוסך טויוטה מורשה, מאז בעל הרכב עבר דירה והחל לטפל במוסך אחר
יש תיעוד מלא של היסטוריית הטיפולים שלו, סה"כ אין שום דבר מיוחד מעבר לטיפולים שגרתיים. כדיי לראות את ההיסטוריית טיפולים הלכתי למוסך טויוטה בו המשפחה מטפלת ועברתי עם בעל המוסך על הטיפולים הרשומים במחשב, כשהראתי לו את הטיפולים שנעשו במוסך האחר (תדפיסים של הטיפולים) הוא מיד אמר שהחלפים שהותקנו הם לא מקוריים של היצרן ושזה מסוכן ורע מאוד לאוטו.
החלקים המדוברים הם מסננים לסולר לשמן ולאויר, אין לי ספק שהחלק המקורי עדיף על חלק תחליפי אבל קשה לי לקנות את רמת החומרה בהתקנת חלקים אלו עד כדיי הפיכת המנוע לפצצת זמן מתקתקת...

אשמח לשמוע מה יש למומחי הפורום להגיד על חלפים מקוריים ותחליפיים ובכלל על כל עולם תחזוקת הרכב שאני חדש לו.
אני מודע לכך שחוסר ידע בנושא הזה גורם בדר"כ או הוצאות מוגזמות או לנזק לרכב או לשניהם..

בנוסף, כיוון שהמטרה היא כמובן טיולים אני מעוניין למגן את הרכב, האם כדאי ללכת על מיגון חדש או יד שנייה? והאם יש קיט ספציפי שהוא יותר מומלץ?

תתחדש. האמת שגם אני התעניינתי ברכב הנ"ל. הוא פורסם ביד2. אבל המחיר שדרשו עליו היה דיי גבוה.

אפשר לשאול איך ובכמה סגרת עם המוכר את העסקה ?

-->