PDA

צפייה בגרסה מלאה : מיקום מחוג חום מנוע

ravemen
01-06-12, 22:50
אהלן!

שאלה קטנה לי בקשר לסמוראי 93.

בנסיעה עירונית מד חום המנוע עומד על רבע ולא זז.
בנסיעה בכביש מהיר מד החום עולה קצת ונשאר בערך על החצי.

האם התנודתיות הזו תקינה?
האם הדבר מעיד על בעיה כל שהיא?

תודה רבה, ניר.

שגיא S
01-06-12, 23:23
אצלי מחוג החום מנוע קבוע מעט מתחת לחצי - איפה שמתחילים ה"גלים"...

אבל נראה לי שכל עוד לא עובר את החצי זה תקין.

ברששת
01-06-12, 23:48
נשמע לא הגיוני. בנסיעה עירונית איטית האיוורור פחות טוב והמנוע יתחמם יותר. מצד שני בנסיעה בכביש מהיר הנסיעה היא רציפה והאיוורור טוב יותר. לכן היתי מצפה שבנסיעה בכביש מהיר מד החום ירד או לפחות ישאר על הרבע. האם מדובר במהירוית שיוט נורמליות (לסמוראי )סביב ה90-100 קמ"ש או שאתה נוסע מעל 100 קמ"ש?האם מחוג על רבע בעיר מדובר בשעות קרירות ונסיעות קצרות?
אם התשובות לאחרונות הם לא תבדוק שהרדיטור תקין ולא סתום והמאוורר עובד תקין .

ravemen
02-06-12, 00:01
גם לי זה נראה מוזר ולכן שאלתי...

מדובר על מהירות שיוט של סמוראי 80-90 קמ"ש.
גם במזג אוויר חם, כמו היום, בכביש המהיר חום המנוע היה על החצי. ברגע שנכנסתי לעיר החום ירד לרבע. אני מניח שזה קשור לעבודה בטורים גבוהים לאורך זמן, ואני בכלל לא בטוח שהדבר מצביע על בעיה. מבולבל...

shmulikbg
02-06-12, 00:16
ניר,
כמו שאמר ברששת, בדוק רדיאטור.
כפי הנראה הוא סתום חלקית.

ravemen
02-06-12, 10:25
תודה רבה על העזרה. אני מניח שלהחליף את הרדיאטור הישן שלי אני אחליף בכל מקרה בשלב מסויים... אני מעדיף להחליף עכשיו כשזה לא דחוף ואפשר לחפש אחד בנחת.

אם למשהו יש במקרה רדיאטור לסמוראי 93....

ניר.

reuvenk
02-06-12, 11:40
אם אתה מחליף רדיאטור תקנה אחד חדש ואז אתה יודע בדיוק מה יש לך ויש לך שקט לכמה שנים

ravemen
02-06-12, 19:01
אם אתה מחליף רדיאטור תקנה אחד חדש ואז אתה יודע בדיוק מה יש לך ויש לך שקט לכמה שנים

כן, ודאי, זה מה שתכננתי. מחר אני אעשה קצת טלפונים לראות מאיפה אני משיג וכמה עולה....

omri_t
02-06-12, 19:40
בוא אחסוך לך כמה ג'ובות.
כניראה שאין לך שום סיבה ללכת ולהחליף רדיאטור- לפחות לא בגלל הסיבה שאתה מתאר כאן.
(ואם תחליף וזה לא ישתנה תחליף מנוע???!!)

המצב שאתה מתאר אכן הפוך מהמצופה.
אך אינו בהכרך מעיד על תקלה במערכת.

1. בדוק שאכן מד החום מתקפד נכון.
2. בדוק שמערכת המים תקינה, יש טרמוסטט ונוזל קירור איכותי.
4. בדוק שאין השפעה חשמלית כלשהי שמשפיעה על השעון בצורה כלשהי (טורים גבוהים איכשהו מעלים את הקריאה בשעון).
3. סע לשלום. 50% מהקריאה בשעון זה תקין לחלוטין.

ravemen
03-06-12, 13:45
השפעה חשמלית על מחוג חום מנוע?! על זה אף פעם לא שמעתי. חיפשתי קצת ולהפתעתי אכן קיימת תופעה כזאת. אני עדיין מנסה להבין איך אני יכול לאבחן את העניין בצורה מדוייקת. הבעיה שלי היא בעיקר שאין לי זמן....

-->