PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיות אחרי הרכבת נעילה

boaziko
22-02-05, 12:15
הורכבה נעילה אחורית lockright . בלי קופלרים, סמוראי 88.
על פניו הנעילה מתפקדת טוב - נועלת ומשחררת, אך יש מםפר תופעות לוואי מטרידות:

(אני לא מדבר על התיקתוקים או על ה"בומים" המדוברים)

- כשאני עוצר, מכניס לניוטרל ומשחרר קלטץ', יש מעין דפיקה עמומה מכיוון הסרן. הדפיקה נשמעת בעמידה מלאה ברגע שחרור הקלאטץ'.

- במהירות נמוכה, תוך כדי נסיעה ישרה, יש רעש דפיקה קלה ועמומה בזמן שחרור גז, כלומר - ברגע שאני מוריד רגל מהגז במהירות נמוכה אני שומע דפיקה מכיוון הסרן (הדפיקה גם מורגשת פיזית, אך בצורה מאד עדינה)
בקיצור, בנסיעה איטית אני כל הזמן מקבל דפיקות עמומות. יש תחושה של חופשים.

שתי התופעות שתארתי כאן קבועות וחוזרות תמיד במצבים האלה (גז וקלטץ')

מאיפה החופשים האלה?
חופשים בדרייבשפט אחורי - צלבים תקינים.
בהרכבת הנעילה - נשמר כיוון הקורונה פיניון ע"י ספירת סיבובים מדוייקת של דסקיות ה"טלפון",
אבל אציין שבעת הברגת הדסקיות לא היה צורך להשקיע כח באף אחת מהן על מנת להגיע לסגירה מלאה עפ"י מספר הסיבובים.

אשמח לעצות מהירות. יש טיול ביום חמישי.............

חנן א.
22-02-05, 12:59
יש חופש מובנה בנעילות האוט' של כרבע סיבוב דרייבשפט, אם אתה עובר מהר ממצב של האטה, למצב של האצה או להיפך, הדרייבשפט "מנצל" את החופש הזה, צובר מהירות ונעצר בבת אחת כשהחופש נגמר. עם הזמן אתה תלמד לעבוד נכון יותר עם הגז/קלאץ' , והרעשים יפחתו.

או שיש לך תקלה אמיתית. קשה לדעת ע"פ התכתבות.

סוזי המשתוללת
22-02-05, 13:20
רעש חזק וקבוע בנסיעה מהירה יש?
הרעש הנ"ל נעלם עם עזיבת הגז ?
אם התשובה לשאלה הראשונה שלילית אז מצבך טוב ואם חיובית אז כיוונת לא טוב את הקורונה פיניון
כעיקרון צריך להיות קושי מסוים בסגירה של הטבעות

airzax3
22-02-05, 13:57
הרבה נסיון אין לי אבל עד היום ב4 דיפרנציאלים שונים שפתחתי תמיד היה צריך לעשות את החצי סיבוב האחרון בלחץ (מברג ומכות פטיש עדינות)
אתה בטוח שלא החסרת סיבוב?

ושאלה משלי:
לנעילה שלי יש 2 סוגי תקתוק-הרגיל שבא בסיבובים ועוד אחד שמופיע בעליות\ירידות וגם בנסיעה על כביש משובש, אני מדבר על "קלינג קלינג" משהו כמו מפגש של שתי מתכות חלולות
לא בומים ולא דפיקות בסרן אני משער שזה בגלל שכשהכביש משובש ויחס הסיבוב בין שני הגלגלים משתנה-שמתי לב שכשאני נוסע עם לחץ גבוה בכביש(30psi) יש יותר "קלינגים"
אני צודק או שיש סיבה להתחיל לגרד בראש ?

boaziko
22-02-05, 13:58
חנן - אני לא מתכוון למצב של האצה או האטה מהירה. הדפיקה העמומה נשמעת גם במצב עמידה כשאני משחרר קלטץ.
התופעות האלה קורות רק בנסיעה איטית - הילוך ראשון ושני. אפילו שחרור רגלית הגז בנסיעה איטית גורמת לדפיקה קלה ועמומה.
סוזי- אין רעשים בנסיעה מהירה.

אלון_ק
22-02-05, 15:34
אני וידאתי כיוון קורונה פיניון. אין לו שם שום חופש שהוא. מה שעוד יותר מוזר זה שגם בפתיחת הקסבות לא היה מופעל עליהן שום לחץ ובכ"ז לא היה חופש.

הבום הקטן שהוא מתייחס אליו גם כן קצת משונה, אבל אני לא מאמין שהוא מהסרן האחורי. הוא מופיע גם בעמידה, מה שמרמז על משהו בגיר, לדעתי. זה לא משהו שיש אצלי או אצל כל אחד אחר שהורכבה אצלו נעילה (כולל האחרון שהרכבתי לו היום - אני מקבל פרס אם אני מגיע ל100?).

בקיצור, אני רק תורם את ה"אין לי מושג" שלי לדיון.

חנן א.
22-02-05, 15:36
אלון מרמז על הגיר. בשביל לשלול/לאמת את זה הורד גל הינע אחורי, שלב הנעה קדמית וספר לנו מה קורה עם הרעשים.

boaziko
22-02-05, 17:36
חנן, אם אני מבין אותך נכון - פירוק דרייבשאפט אחורי ונסיעה משולב 4X4?

חנן א.
22-02-05, 17:41
חיובי.

yoav
22-02-05, 17:49
הלו הלו- חכה עם הפירוקים! מחרתיים אתה בטיול של יומיים :twisted:

המהנדס
22-02-05, 18:02
גם אצלי אותה תופעה בדיוק.
כשאתה משחרר קלאצ' אתה שומע משהו מסתובב מכיוון הגיר ? (מין ווווווו... חלש מאוד)
לדעתי מבחינת הסרן זה נורמלי אבל הגיר נותן כח (קטן מאוד אמנם) בניוטרל - כח שלא היה מורגש לפני כן בגלל שלא היה חופש.עכשיו עם החופש הזה יש לסיבוב הזה משמעות ובעזיבת קלאצ' בניוטרל זה קורה.

חפיף גבר ... מקסימום תחליף צלבים בתדירות גבוהה יותר.

המהנדס
22-02-05, 18:05
חנן לדעתי צריך לפרק את הדריישאפט האחורי שמישהו יישב ברכב ומישהו (לא אני) ישב למטה ויראה אם היוק מסתובב (סיבוב "חלש").
בועז כל זה יקרה אחרי הטיול אני מקווה :wink: .

חנן א.
22-02-05, 18:08
אני חושב שהיוק יסתובב, אבל זה לא בהכרח קשור לתקלה אלא לחיכוך המינימלי שקיים בגיר, בכל גיר, למרות השמן והמיסבים, שגורם לתזוזת הציר האחורי של הגיר, אם אין מה שיעצור אותו.

המהנדס
22-02-05, 18:14
בדיוק !
החופש החדש שנוצר בדריישאפט נותן את ה"בום" העמום בגלל שאין שם שום התנגדות והגיר מסתובב ומזיז את הרבע סיבוב המדובר (אם עוזבים קלאצ' ממש לאט זה קורה אבל חלש יותר וזאת ההוכחה לעניין)

בועז תחליף גיר לחדש מהאריזה וזה לא יקרה כי אז לא יהיה חיכוך פנימי גבוה :roll: .

boaziko
22-02-05, 19:44
טוב.. הדריבשאפט פורק. הדפיקות נחלשו בצורה רבה, חלקן נעלמו לגמרי, ואני אפרט -
בשעת עזיבת הקלטץ' בעמידה - אין שום דפיקה!
בשעת שחרור הגז בזמן נסיעה בהילוך שני ישנה דפיקה עמומה מכיוון הסרן (התאור המילולי הכי קרוב שאני יכול להגיע אליו הוא שיש תחושה שהסרן והשילדה לא עובדים כיחידה אחת ברגע שחרור הגז... - זאת הגזמה כמובן, אבל זו סוג התנודה שאני מרגיש)
מופיעה לעיתים קרובות דפיקה בזמן האטה בהילוך שני ברגע לחיצה על הקלטץ'.
למה אני כותב כל הזמן קלץ' עם ט'?!?! :shock:

boaziko
22-02-05, 19:49
כל מה שכתבתי למעלה מתייחס לנסיעה בלי דראיישאפט אחורי ובהנעה קדמית
לגבי הכוח שמעביר הגיר בניוטרל - הוא קיים אצלי בצורה מורגשת - אלון חווה את זה יד ראשונה כשהגלגל (על בוקים) התחיל להסתובב לו ליד הראש...

המהנדס
22-02-05, 19:53
קבל בדיקה יותר טובה:

הרכב את הדריישאפט
לחץ על הדושה של הקלאץ'.
תניע.
שים בניוטרל.
בקש ממישהו (לא אני) שיסובב את הדריישאפט לכיוון התנועה (עד לעצירתו).
עזוב קלאצ'.
אין רעש.
חזור על כל הפעולות אבל בקש מהבחור שיסובב לצד שני (עד שיעצר)
עזוב קלאצ'
יש רעש.
מה זה אומר? שאין מה לעשות (ע"ע שתי תגובות למעלה) :cry:

k2000
22-02-05, 21:26
אותה תופעה אצלי לומדים לחיות עם זה. :wink:

חגי

סוזי המשתוללת
23-02-05, 01:22
בועז לפי מה שנראה לי על פניו הכל תקין ואתה רק צריך להתרגל cest tout

boaziko
23-02-05, 17:36
טוב.. הדיאגנוזה כרגע:
מקור הדפיקות מהחופש בדרייבשאפט. בתוספת הגיר שמעביר תנועה יחסית חזקה בניוטרל הדפיקות שמתקבלות מעט יותר חזקות מהרגיל.
עושה רושם שהכל בסדר. כנראה צריך להתרגל...
הדבר היחיד שמעורר בי שאלות זה שדסקיות הטלפון נסגרו בקלות רבה! (מספר הסיבובים היה מדוייק + וידוא של אלון לכיוון קורונה פניון). אי לכך ובהתאם לזאת האוטו ממשיך בדרכו עם חצי אוזן לכיוון הסרן האחורי.
תודה לכולם על העזרה.
תודה לאלון על... ועל... ועל... ושוב תודה. ( אני שם 1000 שקל שאתה לא עובד עכשיו.. :wink: )

-->