PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה בקשר לנוחות נסיעה

zami
22-02-05, 13:25
יש לי סמוראי 87 ארוך פתוח
והוא מאוד לא נח כל גרגיר חול מעביר זעזוע לרכב
עכשיו השאלה היא אם אפשר להרכיב את הבוכנות ההידראוליות(או מה שזה לא יהיה) שיש בסיטרואן
הישנות שעולות מתי שמתניעים אותם והאם זה ישפר את נוחות הנסיעה
תודה...

שעיה כליף
22-02-05, 18:13
wellcome to the club

תרתי משמע :D

תלמד את הנושא מחיפוש בפורום ותגלה שאין באמת הרבה מה לעשות בקשר להעברת הזעזועים מהשטח, הבעיה העיקרית בסמו היא משקלו הקל יחסית וההפרש הגדול במשקל בין עמוס באנשים וציוד לבין נסיעה עם נהג בלבד.
ההפרש חלקי משקל הרכב גדול מידי, את השאר אני משאיר לך למחשבה. 8)

suzuki127
23-02-05, 20:42
אני יכול להגיד לך ששכן שלי עשה פעם לסמוראי, מודל 84, שהיה לו קפיצי סלילים מאחורה בנוסף לקפיצי העלה והוא אמר שהנסיעה נינוחה לו.
כולנו באותה הבעיה ביחד וכל אחד מחפש דרך להיתגבר עליה, אם זה בעזרת מושבים ואם זה בדרך אחרת( לא יודע איזה..). אבל עם המושבים הנכונים תוכל להיתגבר קצת על הבעיה.
אם אני ימצא משהו אני יודיע לך ולכולם :wink:

צביקה

המהנדס
23-02-05, 20:52
קל מאוד .

מושבים של וולוו .

אין על הנוחות שלהם (תשאל את כל מי שנסע אצלי באוטו).

בולמי מורו גז מאחורה - שמעתי שעושים את הגמד נוח יותר.

חוץ מזה ארוך אמור להיות הרבה יותר נוח ככה שיש משהו מוזר....

תבדוק עירגול קפיצים מוגזם או בולמים גמורים/קשים מדי

צביקה תרחיב בבקשה על סלילים+קפיצים (נשמע לי מוזר) אם יש לך תמונה זה יהיה

מ צ ו י י ן !

המהנדס
23-02-05, 20:52
מורו=מונרו

אלון_ק
23-02-05, 21:44
אם תעשה חיפוש בפורום טויוטה ונדמה לי שגם בפורום הבונים, אתה תמצא כמה דיונים בנושא. הרעיון הכללי הוא שהספירלות מטפל באמפליטודות הנמוכות והעלים בגבוהות. בכל מקרה, איך שלא תסתכל על זה, בסמוראי זה חיבור של שני קפיצים במקביל => העלאת קבוע הקפיץ שלך. לא בדיוק הדרך לנוחות, בטח לא בסמוראי. נסעתי על רכב עם סטאפ כזה, שאלוהים יעזור לו - כי הכירופרקט כבר מזמן לא מוכן.

תסתכל בהודעות שנוגעות למתלים בסמוראי, פירטתי קצת למה הנוחות כל כך בעייתית ומה הפתרון המתבקש. קחו בחשבון שלא צריך להגיע לקיצוניות שלי - כל צעד בדרך זה גם הרבה בנוחות של סמוראי, בין אם מדובר על הארכה קלה של המאיות, בין אם מדובר על דירוג שונה של הקפיצים כדי לקבל רכות גדולה יותר מהמהלך הראשוני.

suzuki127
25-02-05, 19:11
אני מצטערת אבל כמו שכבר אמרתי זה סמוראי שהיה לו לכן אין מצב שאני מביא לך תמונה רק אם הוא יעשה בסמוראי שהוא עכשיו קנה. SORRY

-->