PDA

צפייה בגרסה מלאה : ויטרה 95-98 Vs. גראנד ויטרה 98-01

assaf234
03-06-12, 13:14
חברים יקרים שלום,

לאחרונה אני מחפש לחזור שוב לעולם הג'יפאים לאחר עבר רב שנים עם באגי וסמוראי ישן ומלהיב שהיה ברשותי כשנתיים.

אני מעוניין לחזור לעולם של סוזוקי (אלא אם יש לכם הצעות אחרות) כיוון שנהניתי מאוד מהסמוראי שלי.
עיקר נסיעות השטח שלי הן דיונות, שבילים ומעלות (לא קשים מדי, משהו בסדר גודל של מעלה יאיר זה המקסימום שאני מבקש)
הוא לא יהיה רכב שני אלא הרכב היחיד שלי, אני נוסע בסביבות 15-20K קילומטר בשנה

כרגע ההתלבטות שלי היא בין שני הדגמים הנ"ל (ב-GV גם 1.6 וגם 2.0) ידניות בלבד וסגורות בלבד.
כמו שראיתי ביד 2 המחירים של שניהם פחות או יותר באותו סדר גודל ולכן הייתי שמח לדעת:
על איזה מבינהם אתם ממליצים לי?
מה החסרונות והיתרונות של כל אחד מהם?
אם מישהו מכיר אחד שעונה לדרישות?
כיוון שההיצע בשוק נמוך (וגורם למחירים גבוהים) מישהו יכול להמליץ לי אולי על ג'יפ אחר בעל נתונים דומים?

המון תודה,

אסף.

שגיא S
03-06-12, 20:44
אם אין הבדל במחירים - אז מומלץ ללכת על כמה שיותר חדש ובמצב יותר טוב!!

אני לא מבין גדול ברכבים האלו(אני עם סמוראי) אבל לפי מה שקראתי פה, ה2 ליטר עדיף על ה1.6.
חכה לתשובה של דיוויד MOTORICA.NET וחבריו שהם המבינים האמיתיים ברכבים האלה.

אלדר
03-06-12, 21:00
החזקתי ויטרה קצרה 3 שנים והיום מחזיק גרנד ויטרה ארוכה.
- מבחינת שיפורים יש לשני הרכבים את אותם השיפורים.
- נק' רגישות זהות בשני הרכבים הפרונט אקס, הטיפול זהה החלפה לסרן ברזל.
- תצרוחת דלק ממוצעת כמעט זהה הבדל של ק"מ לליטר לטובת הויטרה.
בגדול שני הרכבים די זהים, לדעתי חפש לך רכב שהיה שמור ומטופל (יש הרבה ויטרות שחוטות) עדיפות לדגם שאתה יותר מתחבר אליו.

אם ויטרה ארוכה בא בחשבון ממליץ לך
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=66225

raanan
03-06-12, 21:55
עכשיו עם מחירי הדלק, אני מפנטז על,

2003 גראנד ויטארה ארוכה אוטומטית
הגבהה של קלמיני 2.5" אך עם בולמים של אולדמן
נעילה אוטומטית מאחור
פרונטאקס ברזל עם נעילת ARB
מיגון גחון וסף
צמיגים מקסיס 8060 שטח מלא במידה 235/75/15

בעצם אין לי כוח להתחיל שוב בכול פרוייקט השיפורים !
ויטארה (משופרת "קלות") בעבר, טרופר בנזין (מדוגם) בהווה ימשיך להיות הבייבי שלי ...

רענן

אלדר
03-06-12, 22:01
רענן, בגרנד עדיף צמיגים 235/70/16.

raanan
03-06-12, 22:27
רענן, בגרנד עדיף צמיגים 235/70/16.
יש בכלל שטח מלא במידה הזאת ?

רענן

נמרוד
04-06-12, 08:27
אסף, למה לא ג'ימני?

לא ציינת בדרישות אבל אם אתה עדיין בלי משפחה, אז ג'ימני לדעתי בעדיפות ברורה. יש יותר ממנו בשוק, בוודאי שיותר ידניים, מה שיאפשר לך לקנות באותו סכום רכב חדש וטוב יותר. הוא גם חסכוני יותר בדלק ובשורה התחתונה, עבור רווק עד זוג צעיר, כלי רכב יומיומי מההגיוניים שיש כשיכולת השטח המצויינת מגיעה כבונוס.

ishc
04-06-12, 08:47
[QUOTE=נמרוד;453802הוא גם חסכוני יותר בדלק[/QUOTE]

לעומת ויטרה 16V מוזרקת אני בכלל לא בטוח שאתה צודק

motorica.net
04-06-12, 11:02
בגרנד ויטרה 2 ליטר לא ניתן להתקין חישוקי "15 אם לא מקטינים את מערכת הבלימה הקידמית.
הדיסקים הקידמיים במידות מפלצתיות של 310 מ"מ.. בשביל המדד במוו E36 M3 עם דיסקים קידמיים בקוטר 315 מ"מ.
יש צמיגי שטח במידה 235.70.16 , יש ל BF צמיגים מעולים והמחיר בהתאם.

יתרונות של GV לעומת ויטרה וזאת מהיכרות טובה של שתיהן

* שנתון מתקדם יותר
* מנוע 2 ליטר חזק משמעותית גם מגירסאות 16V
* סרן אחורי 5 לינק (4 מוטות רדיוס + פנאהרד) הטוב ביותר שיצא לסוזוקי - מהלכי מתלה פנטסטיים.
* פינוקים קטנים כמו תאורת מפות נוסע/נהג, תאורה לנוסעים מאחור, תאורת תא מטען, שקע מצית בתא מטען.
* תא נוסעים נעים יותר, מזגן מעולה וצריכת דלק לא פחות טובה מ ויטרה 1.6 אוט'
* קיט יחסי העברה לטרנספר מעולה 4.24, שמבחינת יחסי העברה יושב מצוין על GV 2 ליטר אוטומטית
* קיט קלמיני שיושב בול על הרכב ללא צורך בשום התאמות (מה שכן יש מקום לשפר אותו בכמה תחומים אם תרצו אפרט).
* מידות צמיגים במקור נדיבות, כך שעליה למידה גדולה לא מצריכה שינויים ביחסי העברה.
* מוטות אורך בגג במקור, לא קיים ברוב הוויטרות

raanan
04-06-12, 11:45
בגרנד ויטרה 2 ליטר לא ניתן להתקין חישוקי "15 אם לא מקטינים את מערכת הבלימה הקידמית.
הדיסקים הקידמיים במידות מפלצתיות של 310 מ"מ.. בשביל המדד במוו E36 M3 עם דיסקים קידמיים בקוטר 315 מ"מ.
מצוין ! למדתי משהו חדש היום.
מעניין שבטרופר בנזין (215 כ"ס 2 טון ריק) אין בעיה להתקין ג'אנט 15 .
כנראה שזה גם מסביר למה אני שומר מרווחים ומרחקי בלימה כשל נהג משאית ...

רענן

motorica.net
04-06-12, 11:59
אגב רענן, ההערה שלך לגבי בולמים אחרים לקיט קלמיני כ"כ נכונה..
הבולמים הקידמיים (מונרו) שמגיעים בקיט ל GV הם לא פחות מזבל עופות ! ברוב המקרים שורדים לא יותר מחודש.
ניסיתי מספר סטים של מונרו אדוונצ'ר וכולם בלי יוצא מהכלל התפרקו אחרי מספר נסיעות שטח, בולם אחד אפילו נתפס..

את הקידמיים אני כנראה אחליף ל OME או בילשטיין מונוטיוב.
אחוריים במבנה סטנדרטי ולכן יש מבחר גדול, אם כי המקוריים בינתיים שורדים לא רע.

הברזלים בקלמיני, קרי המשלושים, קפיצים, מוטות רדיוס,ספייסרים וכדומה באיכות טובה, הבולמים זבל.
נדרשות מספר התאמות נוספות, כמו ספייסרים לסטרט ברייס המקורי שמגיע מעל המנוע, הקיט אמריקאי ולשוק האמריקאי ושם נמכרים מנועי V6
המנוע נמוך יותר ולכן הסטראט גם לאחר התקנת הספייסרים של הבולמים לא נוגע במנוע, במנועי 4 צילנדרים הוא משפשף תחת עומס..
ואין גם שום התיחסות לבאמפסטופים לא מקדימה ולא מאחור.

חבל שהיבואן לא הביא לארץ גירסאות V6 של המרכב הארוך (לא XL-7)
רכב מאד מאובזר וצריך להיות כיפי עם המנוע החזק שנחשב למעולה.

הגירסה שהביאו לארץ עירומה מאיבזור, ספרתי אצלי 9 מכסים ! במקומות שהיו אמורים להיות מפסקים למערכות שונות.
זה מקום מעולה למפסקים של ARB :)

59904

eladgaby
04-06-12, 12:05
אהלן אסף.
כבעלים של גרנד ויטרה קצרה 2003 ידנית אני מאוד ממליץ .
מדובר ברכב טוב בכביש לא מכונת כביסה כמו גימיני (מנסיון).
ניתן לשפר בעלות לא גבוהה הכולל נעילה אחורית והגבהה.
ואז אתה מקבל רכב מצויין עם יכולת שטח טובה נוחות נסיעה ועלויות של רכב פרטי
.אני ממליץ..
אם תרצה עוד פרטים ואפילו להרגיש את הרכב אתה מוזמן.
052-8474572 אלעד

raanan
04-06-12, 12:29
סה"כ התכנון של הגבהות קלמיני הם מהטובים שיש בשוק .
מעבר להגבהה ולהנמכת הפרונטאקס, המשולשים ומוטות הרדיוס (ושאר הברזלים) בנויים אובר קיל רציני.
אכן הבולמים זה זבל עופות (אצלי הם היו מתוצרת גבריאל שלא מתו בכול התעללות. נראה שיכלו להתאים מצויין לסופה) שפירק לי את הגב והסתימות בשיניים ... (עכשיו אני כבר לא יכול להרשות לעצמי, אין יותר תה"ש בחינם)

מכיוון שאתה אוהב (בצדק) את הגראנד ויטארה שלך,
אני הייתי ממליץ לך להחליף את הבולמים לאולדמן (הספורט היקרים יותר) כך שתישאר לך האופציה בעתיד להשלמת הסט עם הקפיצים של אולדמן.
אופציה שניה, החלפת הבולמים לשל קוני מונוטיוב. הם גם מצויינים ומאפשרים נסיעה מהירה בשטח גלי ללא התחממות הבולם (זה גם מה שהתקנתי בטרופר עכשיו)

תהנה מהגראנד
רענן

שגיא S
04-06-12, 13:06
אפשר שאלה אחרת?

האם יש חסרונות מיוחדים בגראנד ויטארה הקצרה עם המנוע 1.6?
האם המנוע חסכוני יחסית בדלק ביחס ל2.0?

למה ה1.6 פחות מומלץ מה2.0, בהנחה שמספר הדלתות לא משפיע.

raanan
04-06-12, 13:34
אפשר שאלה אחרת?

ע-ג-ל-ה בלי סוס ...

motorica.net
04-06-12, 14:01
בסיס גלגלים קצרצר ובעייתי

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

שגיא S
04-06-12, 14:05
בסיס גלגלים קצרצר ובעייתי

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

אה...כבר חשבתי משהו רציני.
אתה יודע מה האורך?
בטוח זה יותר גדול מג'ימני וויטארה קצרה, ככה שכמה גרוע זה כבר יכול להיות.
ועם הקיט קלמיני של ה2.5" זה יכול לקבל אחלה של זויות...

גם הרכבים עצמם יותר נפוצים וזולים לרכישה.
השאלה היא אם יש עוד חסרונות מבחינת אמינות, מנוע, גיר וכו'.

raanan
04-06-12, 14:23
ע-ג-ל-ה בלי סוס ...
בעבר היו לי מחשבות להשתדרג מהויטארה לגראנד. נהגתי בקצרה ובארוכה.
המסקנות שלי אז, הקצרה אנמית משמעותית ביחס לארוכה.
מעבר לשימושיות ופרופרציה, לטעמי הארוכה יותר יפה .

רענן

motorica.net
04-06-12, 14:27
SWB 2200 מ"מ
LWB 2479 מ"מ

הקצרה תזדקר הרבה יותר ובקלות , לזחילות עדיף את הארוכה.
אני מוצא את הקצרה קצת מיותרת לאור העובדה שאפשר פשוט לקנות ג'ימיני..

assaf234
04-06-12, 14:53
חברים יקרים,

תודה רבה על התשובות המפורטות.

בגדול אני יותר מתחבר למראה של הויטרה אבל כמובן שואף לרכב מאובזר יותר
העניין הוא שכולנו יודעים (וראיתי את זה מעולה כשבחרתי לי סמוראי) שרכב שנת 96 מתוחזק ומשופר יהיה מוצלח וחסכוני עשרות מונים על רכז חדש יותר משנות 01-02
כמו שקילומטראז' של רכב לא מעיד על כמה קשה עבד המנוע הגיר ושאר המערכות.

מספר שאלות נוספות:

האם ה-GV מנוע 2 ל' מגיע רק בגרסא הארוכה?
עוד לא שמעתי על מישהו שממליץ דווקא על הויטרה? יש כאלו?

תגובות לעונים:
אלדר - הייתי שמח להציץ בויטרה שלך אם הייתה ידנית, בנוסף כיוון שהיא ארוכה יש חלקים שיהיו קשים להשגה והיא כמובן שוקלת יותר. כמו שציינתי יש לי פחות עניין במעלות אז אין לי צורך בארוכה (למרות שזה לא ככ מפריע לי)

נמרוד - הג'ימיני מתאפיין במספר חסרונות שהפריעו לי מאוד בסמוראי: אין לו כוח לא לנסיעה בכביש מהיר ולא לנסיעת דיונות (שמהווה את רוב "טיולי השטח" שלי כשבא לי סתם לטייל ליד הבית) בנוסף הוא קופצני ולא נוח.

motorica.net - הייתי שמח לשמוע על יתרונות הויטרה על הגראנד אם אתה מכיר כאלה

eladgaby - אשמח לעוד נתונים כמו צריכת דלק בפועל, התנהגות כביש (כולל בלימה) וכמובן עבירות בשטח

שוב תודה, מחכה לעוד תגובות והמשך דיון בנושא

motorica.net
04-06-12, 15:08
GV 2 ליטר זה רק בגירסה הארוכה.
את הפיתרון של הכח בג'ימני אפשר לפתור בגירסת גיר ידני משנתון 2006. גם אין שום בעיית נוחות אקוטית כזאת או אחרת.

חיסרון של ה GV בהשוואה לויטרות - יקרה יותר לרכישה.
רגישה יותר בסרן הקידמי המקורי מאלומיניום בגלל מנוע חזק יותר.
לויטרה חישוקי "15 שמאפשרים לנעול מידות צמיגים ינפוצות יותר.

motorica.net
04-06-12, 15:17
נזכרתי בעוד נקודה בעייתית בקצרה.
בקצרה זווית העבודה של הדרייבשפט אחרי הגבהה רצינית קלמיני למשל, הופכת להיות בעייתית.
זה מחייב התיחסות כמו מוטות רדיוס אחוריים מתכווננים וספייסר לדרייבשפט.

בארוכה אין צורך בשום שינוי.

אלדר
04-06-12, 17:00
אסף היום אני עם גרנד ויטרה ארוכה, את מוזמן לסיבוב.
כמו שדיוד כתב הגבהה של יותר מ2" בויטרה קצרה חייבת התיחסות לדרישפט.
ממה שמרגיש לי היתרון של הויטרה על הגרנד הוא העדר פלסטיקיה מיותר שכמובן יורדת/מורדת כאשר מטיילים.

אלדר
04-06-12, 17:03
בקשר לצמיגים, עם מחליפים את הסרן הקדמי לברזל ורוצים לעלות מידה בצמיגים אז 245/75/16 או 245/70/16יכולה להיות אופציה מעניינת.

assaf234
04-06-12, 17:04
אלדר מצטער על אי ההבנה, כוונתי הייתה לויטרה הארוכה הספציפית שהמלצת לי עליה ולא לרכב שלך

motorica.net
04-06-12, 17:13
בקשר לצמיגים, עם מחליפים את הסרן הקדמי לברזל ורוצים לעלות מידה בצמיגים אז 245/75/16 או 245/70/16יכולה להיות אופציה מעניינת.

המידה הנכונה מבין ה-2 היא 245.75.16 שקולה לכמעט "31
זאת מידת בסיס ברנגלר JK ולכן יש מבחר גדול של צמיגים לבחירה, גם שטח מלא וגם AT.

אבל !
מידה כזאת היא כבר שינוי של 12.4% ביחס למידה המקורית וזה מחייב כבר התיחסות ליחסי העברה בסרנים בשביל ה HIGH.
כמו כן, קיצור יחסי העברה ב LOW שזה בכלל מומלץ ב GV/ויטרה שמגיעות עם 1.8 במקור.

זה יהיה מאד גבולי ללא בודי ליפט וזה כמובן בתנאי שהרכב עבר הגבהה רצינית ודואגים לאופסט מתאים בגלגלים אם זה ע"י ספייסרים או חישוקים שונים.
בעיה נוספת היא העומס על הציריות, לא רק בסרן הקידמי גם באחורי.

לאור הנאמר, פשרה טובה תהיה 235.70.16

raanan
04-06-12, 17:31
נזכרתי בעוד נקודה בעייתית בקצרה.
בקצרה זווית העבודה של הדרייבשפט אחרי הגבהה רצינית קלמיני למשל, הופכת להיות בעייתית.
זה מחייב התיחסות כמו מוטות רדיוס אחוריים מתכווננים וספייסר לדרייבשפט.

בארוכה אין צורך בשום שינוי.

מה שמזכיר לי,
בהמלצות שלי להגבהה עם קלמיני לויטארה,
אני מדגיש שלקצרה עדיף הסט 2"
לא מומלץ להתקין את ה3" בגלל עומס ושחיקה בסליפיוק שביציאת הטרנספר.
הפיתרון הוא בניית תושבות חדשות לטרנספר להטיית כול "רכבת הכוח".

בארוכה כמובן אין בעיה להתקין כול אחד מהסטים.

רענן

motorica.net
04-06-12, 17:43
ממה שיצא לי לשמוע על התקנות של קלמיני "3 בקצרה זה שהקיט off לגמרי בזרועות ההנמכה של הדיפרנציאל.
לא ברמה של להשחיז מ"מ אחד או שניים, מדובר בהפרשים גדולים בהרבה.

הערכה שלי היא שהקיטים תוכננו לסיידקיק וכנראה שקיימים בכל זאת הבדלים קטנים ביניהם ולויטרה ששווקה אצלנו.

Ranster
04-06-12, 19:08
בטוח זה יותר גדול מג'ימני וויטארה קצרה, ככה שכמה גרוע זה כבר יכול להיות.
ועם הקיט קלמיני של ה2.5" זה יכול לקבל אחלה של זויות...

גם הרכבים עצמם יותר נפוצים וזולים לרכישה.
השאלה היא אם יש עוד חסרונות מבחינת אמינות, מנוע, גיר וכו'.

אני אוהב את הצידוד בבסיס הגלגלים הקצר של הג'ימני שהוא אגב ארוך יותר משל כל ויטארה קצרה שיוצרה אי פעם וזהה לזה של דיפנדר קצר.
שים לב איפה הגלגלים יושבים ביחס לגוף.

ולעניין, אני לא חושב שיש תחום בודד בו הגרנד לא מתעלה ובגדול על קודמתה ובהפרש המחירים צריך להיות עיוור או ממש טיפש בשביל לעשות בחירה שגויה.

Ranster
04-06-12, 19:39
הג'ימיני מתאפיין במספר חסרונות שהפריעו לי מאוד בסמוראי: אין לו כוח לא לנסיעה בכביש מהיר ולא לנסיעת דיונות (שמהווה את רוב "טיולי השטח" שלי כשבא לי סתם לטייל ליד הבית) בנוסף הוא קופצני ולא נוח.

לג'ימני ידני בתצורת VVT עם מידת צמיגים מקורית לא חסר כח. יש בינו לבין הגירסא האוטומטית יותר מ-3 שניות בנתוני המיאוץ ל-100.
לא שזה רלוונטי אבל בפועל זה מתבטא בהבדל עצום בין הגירסא הידנית לאוטומטית.

לאחר הגדלת מידת צמיגים ועם מעט יצירתיות אפשר להגיע ליחסים מצוינים הן בשטח והן בכביש, לשפר המון בשני התחומים ולהגיע לביצועים שלא נופלים מה-גרנד 2 ליטר בכביש.
השאלה הנשאלת היא כמה אתה רוצה ומוכן להשקיע.
העניין זהה גם לנושא הנוחות.

שגיא S
04-06-12, 20:35
אני אוהב את הצידוד בבסיס הגלגלים הקצר של הג'ימני שהוא אגב ארוך יותר משל כל ויטארה קצרה שיוצרה אי פעם וזהה לזה של דיפנדר קצר.
שים לב איפה הגלגלים יושבים ביחס לגוף.

ולעניין, אני לא חושב שיש תחום בודד בו הגרנד לא מתעלה ובגדול על קודמתה ובהפרש המחירים צריך להיות עיוור או ממש טיפש בשביל לעשות בחירה שגויה.

אני מת על זה שאתה מתעצבן..לא התכוונתי לפגוש בג'ימני.
אבל זה אותו בסיס גלגלים כמו דיפנדר 90?

Ranster
04-06-12, 20:43
אבל זה אותו בסיס גלגלים כמו דיפנדר 90?

המספר בדיפנדר מציין את בסיס הגלגלים באינצים. דיפנדר 90 = 90 אינץ בבסיס הגלגלים.

שגיא S
04-06-12, 21:47
המספר בדיפנדר מציין את בסיס הגלגלים באינצים. דיפנדר 90 = 90 אינץ בבסיס הגלגלים.

ידעתי את זה, אבל אף פעם לא חישבתי בשביל לראות שזה 2.5 מטר. כמו הג'ימני..אשכרה.

ישי.פ
05-06-12, 10:28
במה הגראנד יותר טובה?

motorica.net
05-06-12, 10:38
תחזור לתחילת השירשור ותקרא אותו מההתחלה.

raanan
05-06-12, 12:05
אפשר שאלה אחרת?

ע-ג-ל-ה בלי סוס ...

בעבר היו לי מחשבות להשתדרג מהויטארה לגראנד. נהגתי בקצרה ובארוכה.
המסקנות שלי אז, הקצרה אנמית משמעותית ביחס לארוכה.

עכשיו לעובדות הטכניות שלא ניתן להתווכח עליהן59928
כפי שניתן לראות, ההבדל במשקל יחסית זנית. אבל,
לארוכה תוספת של 30% כוח ומומנט יותר מלקצרה.
כמובן כששיא המומנט מוושג ב 1000 סל"ד פחות, זה משפר את הרגשת הקלילות בהאצה ובפרט בתנועה בעליה.

רענן

דידו
05-06-12, 14:21
ידעתי את זה, אבל אף פעם לא חישבתי בשביל לראות שזה 2.5 מטר. כמו הג'ימני..אשכרה.

תעשה שוב חשבון.....
90 אינטש =?

איתמר_DRZ
05-06-12, 14:25
רענן, בתור בעל נסיון אודה לך מאוד אם תכניס לטבלה שבנית גם עלויות אחזקה, כדי להוסיף עוד פן של ההתלבטות לעסק :D

raanan
05-06-12, 14:35
רענן, בתור בעל נסיון אודה לך מאוד אם תכניס לטבלה שבנית גם עלויות אחזקה, כדי להוסיף עוד פן של ההתלבטות לעסק :D
מצטער, אבל לא החזקתי אף אחד מהרכבים הללו (הייתה לי ויטארה 94 ארוכה) . כך שאין לי נתוני אחזקה אישיים.
למיטב ידעתי (מחברים), אין הבדלי אחזקה משמעותיים (למעט הוצאות דלק) בין ויטארה, גראנד קצר וארוכה.
סה"כ בשימוש סביר, הם מהג'יפונים האמינים ביותר.
למעט הפרונטאקס הרגיש, הרכבים הללו מצויינים לכול חובב שטח (טיולים ולא "כיבוש" סלעים) שמעוניין בהוצאות אחזקה (כולל דלק) שפויות.

רענן

motorica.net
05-06-12, 14:38
אם מדובר בהשוואה בין גירסאות אוט' 1.6 מול 2.0 בסעיף הדלק אני לא חושב יהיה הבדל ואם כן הוא יהיה זניח.
ב 1.6 אוט נוהגים עם רגל עמוק ברצפה אם רוצים להתקדם בקצב סביר וזה עולה בדלק.

לטובת ה 2.0 ליטר אין צורך בטיפול טיימינג , יש שרשרת.
ב 1.6 יש טיפולי טיימינג תקופתיים , יש רצועה.

שאר הסעיפים זהים לגמרי.

raanan
05-06-12, 15:00
ב 1.6 אוט נוהגים עם רגל עמוק ברצפה אם רוצים להתקדם בקצב סביר וזה עולה בדלק.
אכן זאת התוצאה של מומנט נמוך שגם מושג בסל"ד גבוהה (שרוב הזמן הנהג לא מצוי בו).
כלומר, כל האצה ויציאה לעקיפה דורשת קיקדאון בזבני בדלק.

רענן

motorica.net
05-06-12, 15:10
מעבר לזה אם הכוונה לשפר את הרכב ולגדול במידות צמיגים, זה אומר מוות קליני ל 1.6 אם לא מה שופכים הון על יחסי העברה בסרנים ובטרנספר.

raanan
05-06-12, 15:28
מעבר לזה אם הכוונה לשפר את הרכב ולגדול במידות צמיגים, זה אומר מוות קליני ל 1.6 אם לא מה שופכים הון על יחסי העברה בסרנים ובטרנספר.
שינוי יחס העברה בטרנספר לא יעזור לנסיעה בכביש (הקיט להפחתה הוא ל LOW בלבד) .
לכן נדרשת החלפת יחסי העברה בסרנים שזה אכן עלות יקרה (חוץ מעבודה).
בנוסף, היחס 1:5.83 שהוצע בזמנו ע"י קלמיני על קורנות קטנות בקוטר (זה מה שיש בסוזוקים) , גורם לשיניים דקות .
אני ראיתי קורונה אחורית של קלמיני עם שן שבורה (הייתה מותקנת על ויטארה (שהכרתי) קצרה עם צמיגים 235/75/15 )

בקיצור, אם הייתי שוקל גראנד, אז רק ארוכה !

רענן

motorica.net
05-06-12, 15:38
ענין זה ידוע לי. אני פירקתי את הטרנספר לגורמים ואני זה שהתקנתי את הקיט.
אם הרכב מתוכנן גם לנסיעות שטח רציניות והוא נועל צמיגים גדולים הוא יהיה חייב לטפל גם ב LOW מעבר לשינוי בסרנים.

אופיר ק.
05-06-12, 22:30
שלום, לפני חצי שנה רכשתי ויטרה קצרה ידנית שנת 98 כאשר הצרכים היו: רכב שישמש אותי גם לנסיעות יומיום לעבודה ויהיה סביל, רכב שיהיה אפשר לטייל איתו עם 2 אנשים כולל קטעי עבירות, רכב שיהיה אפשרי לעבוד עליו קצת לבד ושיש לו אפטרמרקט שמאפשר לשפר אותו בפשטות ולא חובה במוסך, וכל זה בתקציב של חייל משוחרר.
לאחר התלבטות והרבה חיפושים הלכתי על הויטרה 98, עד כה הגבהתי אותה באינצ׳ סולידי, שמתי לה פגוש מתכת וצמיגי שטח מלא במידה 235/75/15 ואני חייב לציין שאני די מרוצה עד כה, גם מההתנהגות בכביש וגם מיכולות בשטח.

כל ההקדמה החופרת הזאת הייתה כדי לומר שאחרי קריאת השרשור הזה אני מבולבל אם באמת הויטרה הקצרה כזאת מעפנה כמו שהיא יוצאת פה? באמת הבחירה כ״כ לא נכונה מבין האופציות הקיימות? (סמוראי/ג׳ימני/גראנד)
בנוסף מה שאני כן יודע זה שהמעבר ל 235 העלה חששות שאהיה חייב לשפר יחסי העברה בסרנים אבל האמת היא שהרכב מתמודד עם המעבר בצורה מצויינת בניגוד למה שכותבים פה... גם בהילוך 1 וגם בשטח... בנסיעת כביש אני ממש לא מרגיש צורך להשכיב את דוושת הגז לרצפה ומשייט ב 110 בלי להרוג את האוטו בכלל...

raanan
05-06-12, 22:55
חבוב תהיה רגוע !
אם תקרא שוב את כול השרשור, תשים לב שמדברים על ההבדל בגראנד ויטארה (99+ ) בין הקצרה לארוכה.
חוץ מזה, אם אתה מרוצה, מה אכפת לך מזקנים (חוץ משגיא) כמונו שמקשקשים נוסטלגית ....

רענן

ישי.פ
06-06-12, 01:01
יש צמיגי שטח במידה 235.70.16 , יש ל BF צמיגים מעולים והמחיר בהתאם.

יתרונות של GV לעומת ויטרה וזאת מהיכרות טובה של שתיהן

* שנתון מתקדם יותר
מן הסתאם
* מנוע 2 ליטר חזק משמעותית גם מגירסאות 16V
זה נכון אבל הויטרה קלה יותר ב-200 ק"ג
* סרן אחורי 5 לינק (4 מוטות רדיוס + פנאהרד) הטוב ביותר שיצא לסוזוקי - מהלכי מתלה פנטסטיים.
מה באמת ההבדל במהלך המתלה?
* פינוקים קטנים כמו תאורת מפות נוסע/נהג, תאורה לנוסעים מאחור, תאורת תא מטען, שקע מצית בתא מטען.
רוב עניין התאורות יש גם בויטרה (מפות, תא נוסעים) מה שלא אפשר "לסדר" בקלות יחסית
* תא נוסעים נעים יותר, מזגן מעולה וצריכת דלק לא פחות טובה מ ויטרה 1.6 אוט'
אני מעדיף את החלונות הגדולים של הויטרה ולטעמי היא עדיפה (עניין של טעם). מזגן.. אם הוא מתוחזק כראוי, גם בויטרה הוא יקפיא אותך.
* קיט יחסי העברה לטרנספר מעולה 4.24, שמבחינת יחסי העברה יושב מצוין על GV 2 ליטר אוטומטית
קיים גם לויטרה
* קיט קלמיני שיושב בול על הרכב ללא צורך בשום התאמות (מה שכן יש מקום לשפר אותו בכמה תחומים אם תרצו אפרט).
כנ"ל לויטרה קיט שלושה אינטש במקום 2.5
* מידות צמיגים במקור נדיבות, כך שעליה למידה גדולה לא מצריכה שינויים ביחסי העברה.
אם אני זוכר נכון הקוטר הסופי של הצמיג+הג'אנט בגראנד זהה לקוטר בויטרה
* מוטות אורך בגג במקור, לא קיים ברוב הוויטרות
מה שנכון

אני עדיין לא רואה איפה היתרון המשמעותי בין הגראנד לויטרה, חוץ מהאפשרות של המנוע שני ליטרים שברור שהוא יתרון אדיר!
כמובן שיש משהו שבא גם מהלב, אני גם הייתי באותה ההתלבטות והויטרה הרגישה לי יותר נכון ויותר ספרטנית.
זה עניין אישי הרבה פעמים. חבר טוב אמר לי: "פשוט צריך להידלק, אם זה זה אז יודעים מייד" והוא צדק ;)

motorica.net
06-06-12, 07:55
* אין לי כח לחפש אבל ההפרש הוא במשקלים הוא לא 200 קילו, ההבדל בביצועים האמן לי גדול.

* בויטרה התצורה של הסרן האחורית היא v-bar + 2 מוטות רדיוס.
בגרנד ויטרה יש 4 מוטות רדיוס + פנהרד שלא קיים בויטרה, במקור מהלכי המתלה טובים משמעותית ופוטנציאל השיפורים עמוק יותר באותה מידה כולל דרופ לינק.
תצורת ה-Vbar והמיסב קצה שקורס (ממליץ לך לשדרג אותו למשהו טוב יותר גם מהסט של קלמיני)

* זה שהקיט 4.24 מתאים מכאנית לויטרה לא אומר כלום. הטרנספר זהה בשנתונים המאוחרים של הויטרה. אבל התאמה נכונה של היחסי העברה לא תהיה עם 4.24.
*תבדוק שוב את מה שאתה אומר לגבי הצמיגים ב GV 2 ליטר מידה מקורית היא 235.60.16 עזוב עכשיו עניני רישוי בצד. אחרי שינוי למידת צמיגים ראויה אתה בבעיה עם היחסי העברה בגלל הפערים במידות מול המקור וזה מתקשר גם למה שאמרתי עם הטרנספר.
* ב GV אתה לא צריך לזווד אותה עם תאורות לד ולא שקעים 12V וגם לא לשדרג את המזגן. זה מגיע מוכן ועובד מעולה
* הסיכוי למצוא GV שמורה יותר וכזאת שלא טחנה שטח גדול יותר.

* רוב ההתקנות של קלמיני על ויטרה בארץ לא עוברות חלק, כולל אצלך עד כמה שזכור לי. עזוב מספרים של הגבהה בצד. בפועל לא ראיתי שום יתרון גובה בקיט "3 להיפך..

הויטרה מעולה וה GV בבסיס דומות אבל הויטרה תוכננה עשור קודם.
מה בסה"כ אנחנו טוענים ? שבהינתן הפרשי המחירים הקטנים למרות השנתונים המתקדמים זה הופך את ה GV לקניה טובה יותר.

וכן זה ענין אישי ואני לגמרי מסכים איתך.
באותה מידה יהיה "נכון" יותר לקנות בארץ רנגלר JK אבל מה שבאמת הייתי רוצה זה TJ..

GodsFather
06-06-12, 08:27
לאלה ששואלים על GV מדוגמת לסלעים - דברו עם נתי מזוקיפרו ותבקשו שישלח לכם תמונות של היצור שלו.

motorica.net
06-06-12, 08:37
אני מקבל עידכונים שוטפים :)
מחכה כבר לראות אותה בשטח בפעולה.

eladgaby
06-06-12, 09:03
אהלן אסף.
לשאלתך.
צריכת דלק בנזין ממוצע 1:9 אפשר להגיע גם 1:11 בנסיעה רגוע בנעירנית.
צריכת גז 1:8 ממוצע (רכב מוסב לגז)
עבירות : אז ככה שלי מוגבההת ונעולה אחורה עם לוקרייט ואני מטייל הרבה עם לנד קרוזר ובכלל לא נופל מהם בשטח אפילו לפעמים מחלץ אותם.
החיסרון היחיד לדעתי הו שהמכלולים חלשים קצת כלומר צריך עדינות בשטח אחרת יכל להישבר משהו..
התנהגות כביש: לדעתי מצויינת הרכב משייט בטורים נמוכים מגהץ טוב את המהמורת והכיסא נוח מאוד.
לעומת גימיני שאתה מרגיש בתוך מכונת כביסה.
מנסיון היה לי גימיני לפני הגרנד ואין מה להשוות הגרנד הרבה יותר מוצלח גם בשטח אחרי התוספות הנ"ל.
מבחינת בלימה לא נתקלתי בבעיות .
בהצלחה

motorica.net
06-06-12, 09:09
בוא נכנס לפרופורציות, הג'ימני פלטפורמת שטח טובה משמעותית.
אל תשווה רכב משופר לרכב מקורי, בתנאים דומים הג'ימני טוב יותר נקודה.

נוחות, מקום איכסון , מספר נוסעים וכו' זה סיפור אחר.

asypeer
06-06-12, 14:09
בתור אחד שהייתה לו גם ויטרה 95 קצרה ידנית ועכשיו גרנד 2001 קצרה ידנית כמה רשמים:

1. הגרנד יותר זריזה ויציבה בכביש, הרכב מרגיש יותר יציב וכמובן שיש בו יותר פינוקים ומודרניזציה (אבל לא להסחף.. עדיין יפני של תחילת שנות ה-2000)
2. צריכת דלק בויטרה (פתוחה עם 235) הייתה טובה יותר (1:11 בערך), בגרנד זה 1:10 (עם צמיגי 215 פרופיל שטח קל, עכשיו עברתי ללוקרים ידניים אז אולי זה ישתפר)
3. בגרנד בינתיים המכלולים עושים רושם שהם יותר רגישים (ציריה, מזגן) והרכב עושה רושם של יותר עדין מאשר הויטרה הספרטנית משהו.
4. הויטרה בשטח ללא הגבהות וללא נעילות הייתה די שד ועברה בלי גירודים ונזקים , הגרנד בלי הגבהה הוא פשוט נמוך ובטיול הראשון שלי לפני ההגבהה גירדתי עם המגן טנק דלק כל סלע אפשר במדבר. מאז ההגבהה - עולם אחר (מגיני סף בנוסף חובה)
5. בגרנד הבגאז' קטן, בויטרה הוא מגוחך (אבל עדיין יותר גדול משל ג'ימני..) - שיחקו אותה עם השקע מצית..

לסיכום:
אם היה גרנד קצרה עם מנוע 2000 ידנית - הייתי קונה בלי להתבלבל. למרות ש-1.6 ידנית עדיין די סבירה בכביש ומשייטת על 120 בלי בעיה. זה שיש כרית אויר ו-ABS ברכב שבתכל'ס הוא רכב ליומיום זה גם חשוב.
אם הייתי בונה רכב רק לטיולים בסופ"ש - הייתי רוכש סיקס או סופה.

raanan
06-06-12, 14:45
זה שיש כרית אויר ו-ABS ברכב שבתכל'ס הוא רכב ליומיום זה גם חשוב.
מאיזה שנה יובאו גראנדים עם ABS ?
האם ניתן לזהותם עפ"י קוד דגם ?

רענן

motorica.net
06-06-12, 14:50
אני לא חושב שיש בארץ GV 2 ליטר עם ABS

raanan
06-06-12, 14:58
אני לא חושב שיש בארץ GV 2 ליטר עם ABS
גם אני לא נתקלתי ולא שמעתי על כך. אולי ייבוא אישי (כמו שתי הויטארות הארוכות (ידניות) שיובאו מבלגיה עם מנוע 2000 V6 )
אגב, בגלל חוסר ה ABS פסלתי את המעבר לגראנד ארוכה
(בתחילה חשבתי על פאג'רו בנזין קצר. אך מכיוון שלא נמצא אז אחד סביר למכירה, "שברתי" כיוון לטרופר בנזין ולא מצטער כלל)

בחזרה לעניין ה ABS בגראנד, מוזר! בקצרה יש ובארוכה אין ?

רענן

motorica.net
06-06-12, 15:13
ההסבר מאד פשוט.
ארוכות נמכרו עד שנת 2001 ו, ב- 2001 טיפטופים בודדדים. אני לא נתקלתי בשנתונים מתקדמים יותר.
קצרות לעומת זאת נמכרו גם עד שנת 2006 ובשנתונים המאוחרים הם צוידו ב ABS וגם אינטריור שונה.

ישי.פ
06-06-12, 17:29
אולי ייבוא אישי (כמו שתי הויטארות הארוכות (ידניות) שיובאו מבלגיה עם מנוע 2000 V6 )

רענן
אני ממש מפנטז לשתול כזה מנוע בויטרה שלי, אתה יודע היכן הויטרות האלו כיום?
אני זוכר שהייתה שמועה שהם בכלל לא 4X4

raanan
06-06-12, 17:58
אני ממש מפנטז לשתול כזה מנוע בויטרה שלי, אתה יודע היכן הויטרות האלו כיום?
אני זוכר שהייתה שמועה שהם בכלל לא 4X4
הם 4X4 בוודאות ! אבל,
הם לא בדיוק אותו דבר . יש שינויים קלים בשילדה וגם הסרנים לא זהים.
בעבר שקלתי לרכוש אחת מהם (הייתה לי גישה לרכב כזה שהסתובב בצפון) ולהעביר אליה את הקלמיני וה ARB + להסב אותה לאוטומט.
הקלמיני דורש התאמות בחלק הקידמי (המשולשים שם היו שונים). ה ARB לא ניתן היה להעברה בגלל גודל הקורונה.
היה ניתן להעביר סרנים קומפלט. אבל לא בטוח שהיו מחזיקים מעמד (גם כך הסרן הקידמי חלש בויטארה. חוץ מהציריות האחוריות שהם ספגטי כשיש נעילה).

אותו רכב מהצפון נמכר לבחור מגדרה לפני 4 או 5 שנים.

לעצם הפנטזיה שלך, לדעתי יהיה קושי לשתול מנוע כזה בויטארה שלך.
קושי פיזי מבחינת תושבות (כמובן שניתן לייצר ולהתאים), נדמה שגם תא המנוע היה מעט גדול יותר שזה גם מסבך את העניין.
צריך מחשב ניהול מנוע חדש + צמה.
כול זה מבלי לדבר על בעיית הרישוי.
הפנטזיה שלי הייתה יותר פשוטה (וחוקית). אבל גם היא לא הייתה מעשית לאור השינויים הנדרשים.
פנטזיה נוספת שהייתה לי (היו בעצם הרבה), השתלת המנוע 2.0 של הגראנד . אפילו עקבתי אחרי ביצוע כזה שנעשה בחו"ל.
גם זה היה לו פרוייקט לא פשוט . כמובן שפה יש את בעיית החוקיות.

לבסוף הגעתי למסקנה (אחרי כול השיפורים שהשקעתי), כמה שלא תשתדל ותאמן חמור, אף פעם הוא לא יהיה סוס מירוץ ....
בקיצור, עוברים לג'יפ שבנוי מלכתחילה טוב וחזק יותר לדרישות !

רענן

assaf234
06-06-12, 18:39
טוב חברים, קודם כל אני רוצה לומר תודה רבה לכולם
קראתי כל מה שכתבתם: המלצות, יתרונות, חסרונות, שיפורים, טיפוסי הרים וכו'

כרגע אקח את עצתו של ישי (נראה לי) ואסתכל על שני הדגמים ואקנה את זה שהכי אתחבר אליו
על כן באתי כאן היום להצהיר בפומבי (קריאה נרגשת):

מי שמכיר ויטרה 96-98 ידנית בלבד(!) סגורה בלבד(!) מטופלת ושמורה (לא קריטי לי אם היא מדוגמת כבר או לא)
או גראנד ויטרה 98-01 (או חדשה יותר שמוכן להתפשר במחיר) ידנית בלבד(!) 2.0 ל' בלבד (!)
שניהם מנועי בנזין בלבד (אני יודע, אני יודע זה רלוונטי רק לגראנד)

בבקשה שיפנה אליי (רצוי בפרטי) הסכום אותו יש לי להשקיע הוא מקסימום 30K כרגע, כמובן שרצוי עד חובה שהסכום יהיה נמוך יותר ע"מ לבצע יישור קו במקרה הצורך (וכמעט תמיד יש צורך)

אני מודה לכם שוב מאוד שהשתתפתם בדיון הזה, למדתי ממנו באמת המון (לא ציני לשם שינוי וזה נדיר)

אסף.

asypeer
06-06-12, 19:39
יש גרנד ארוכה ידנית שהיא לא דיזל ?

raanan
06-06-12, 19:51
יש גרנד ארוכה ידנית שהיא לא דיזל ?
בוודאי. רק פחות נפוץ.

רענן

asypeer
06-06-12, 23:59
ממש מבאס שהפסיקו להביא רכבים ידניים, בגרנד הקצר הידניות האחרונות הובאו ב2003 למיטב ידיעתי. בדור 3 כבר אין ידני באף שנתון. לפחות בארץ.

GodsFather
07-06-12, 05:06
אם התקציב שלך לחוץ מאד, חכה עם הסיפור עוד חודש חודשיים ותחסוך בצד עוד אלף אלפיים. חבל שתקנה רכב ותחיה איתו על הקשקש ותתבאס לצאת איתו לשטח בחודשים הראשונים. השוק יחכה לך.

ישי.פ
07-06-12, 08:41
עם הסכום הזה יהיה לך קשה מאוד לקנות גרנד. (אלא אם היא שחוטה)
בנוסף את אתה רוצה ויטרה ארוכה וידנית מהשנים האלו, זה בלתי אפשרי כי לא הביאו כאלו לארץ.

assaf234
07-06-12, 09:32
חיפוש בסיסי ב"יד 2" העלה את התוצאות הבאות:

שנת 2000 גיר ידני מנוע 2000 26,000
שנת 2000 גיר ידני מנוע 2000 34,000 גמיש (ארוכה!)

יש עוד שנת 98 שנת 99 ו-2 גראנד שנת 2000 ארוכות ידניות. במחירים שבין 24,000-41,000 כמובן שזה המחיר הבסיסי וממנו עוד יורדים

אני ממש לא אתבאס לסוע על אחת לא משופרת אין לי בעיה לעשות את זה גם שנה ויותר הכל לפי התקציב, אבל אני צריך רכב שנוסע בלי תקלות

לגבי הרכישה, בכל מקרה אני התכנון הוא לקנות בעוד בערך חודשיים ולא עכשיו למרות שאם אמצא מציאה אמיתית עכשיו אני אקנה עכשיו כך ששוב אם יש הצעות, אני אשמח לשמוע מהן...

motorica.net
07-06-12, 10:30
עזוב את המספרים , לך תראה את הרכבים ותבין מה עומד מאחורי המספרים האלה..
מנסיון מחירים זולים שרחוקים בסדרי גודל כאלה מהמחירון מצביעים על נבלות.

assaf234
07-06-12, 11:01
לפי מחירון יד 2 לדגם שאני מחפש

שנת 98 - 30500
שנת 99 - 35000
שנת 00 - 36000
שנת 01 - 39500

אלה פחות או יותר המחירים שאני מדבר עליהם כמחירונים השאלה היא כמה המחירון הזה רלוונטי
העניין הוא שלא מצאתי (ביד 2) מחירים יותר גבוהים ממה שכתבתי.

אבל שוב אם אני אראה שאני לא מוצא גראנד במחיר שאני מדבר עליו אני אקנה ויטרה קצרה סגורה, לא אכפת לי לרדת עד שנת 96

benza
07-06-12, 13:01
לפי מחירון יד 2 לדגם שאני מחפש

שנת 98 - 30500
שנת 99 - 35000
שנת 00 - 36000
שנת 01 - 39500

אלה פחות או יותר המחירים שאני מדבר עליהם כמחירונים השאלה היא כמה המחירון הזה רלוונטי
העניין הוא שלא מצאתי (ביד 2) מחירים יותר גבוהים ממה שכתבתי.

אבל שוב אם אני אראה שאני לא מוצא גראנד במחיר שאני מדבר עליו אני אקנה ויטרה קצרה סגורה, לא אכפת לי לרדת עד שנת 96

מחזק את מה שדיוויד כתב, עד שלא תלך לראות את הרכבים שמאחורי המספרים לא תבין באמת את השוק.
יש מלא פחי אשפה על גלגלים ומעט מאוד רכבים טובים
מציאות תהיה בטוח שאין

raanan
07-06-12, 13:25
מחזק את מה שדיוויד כתב, עד שלא תלך לראות את הרכבים שמאחורי המספרים לא תבין באמת את השוק.
יש מלא פחי אשפה על גלגלים ומעט מאוד רכבים טובים
מזכיר לי,
לאחר מכירת הויטארה חשבתי שתוך שבוע שבועיים אמצא את פאג'רו החלומות שלי.
חלומות באספמיה !
פחי הזבל היו רבים ומזל שאני בודק בעצמי ולא באמצעות מוסך/מכון.
לאחר כמה חודשים הבנתי שהמשימה לא קלה, אז רכשתי פרייבט זול (ובמצב מעולה) שמשמש אותי עד היום.
רק לאחר שנה וחצי נמצא המיועד לי (ובכלל זה טרופר ולא פאג'רו ...).
אבל אולי אני לא נחשב, הסטנדרט שלי גבוה.

רענן

-->