PDA

צפייה בגרסה מלאה : הגבהה לגרנד ZJ ושאר סלט ירקות

yehuda75
03-06-12, 17:46
הרכב: גיפ גרנד ZJ, V8 סטנדרטי לחלוטין.

הרכב ירכש (ממש בקרוב) כרכב שלישי לטובת טיולים בלבד...
בעבר הלא רחוק היה לנו טראנו ארוך, בנזין שנת 95 ששירת אותי נאמנה. הטראנו היה ללא הגבהה וללא שיפורים. מגן גחון וזהו.
הטיולים בנחל נקרות (מזרח למערב) בוצעו - אבל היו גבוליים מאוד לרכב.

ובקיצור, ברצוני להתחיל בשיפורים:

לאחר קריאה (שעות מרובות) של הפורום הנ"ל ופורומים בחו"ל - רק יצאתי יותר מבולבל.
לפני הכל חושב לי לציין שהרכב נקנה ומיועד לטיולים ולא לריסוק סלעים או מעלות קיצוניים.

אני (חושב) שאני מעוניין בהגבהה של 3.5-4.5 + צמיגי שטח 100%. (רוב הטיולים יהיו באזור הצפון - כך שאינני רוצה שהבולדרים יפרקו לי את הרכב).
אולי אני צריך רק 2" - אשמח לתגובה \ הצעות.

בהנחה שאת החלקים הביא מארה"ב - על מה הייתם ממליצים?
כמו כן - האם לדעתכם\ניסיונכם סדנאות שיפור יסכימו להתקין עבורי קיט שלא נקנה דרכם? (עלות - משוערת של התקנה)?
למרות הידע הטכני הסביר שלי במכונאות (בעיקר אופנועים) - אינני מעוניין לשחק עם הבטיחות של הרכב ומעדיף מתקין מקצועי.

קיט הגבהה
כרגע חשבתי על האופציה הבאה:

Rubicon Express ZJ 3.5in Super-Flex Kit - RE8003 With OME SHOCKS

http://www.4x4groupbuy.com/store/-p-47.html

האם מומלץ להוסיף חלקים נוספים לקיט? האם הקיט שלם?

צמיגים:
כרגע עם הגודל הסטנדרטי (גנטים 16).
האם חובה להחליף את הגנטים ל 15 . או שישנה אופציה להשאירם ולהתאים צמיג דומה למידות 31X10.5X15.
אשמח להמלצה על צמיגי MT במידה זו.

הערכה (עלות של 4 גנטים ברזל 15")?

נעילות ושאר סלט ירקות יגיעו בהמשך הרחוק...

* אני יודע שהנושא הנ"ל דובר ונלעס רבות בפורומים השונים.

תודה מראש,
יהודה

boaz avrahami
03-06-12, 20:21
אם אתה לא הולך לגרזן אז גם 3.5 עשוי להיות מעל לנדרש.
בוא נתחיל אולי מהסוף...

ככול שתגביה את הרכב אתה משלם מחיר.
המחיר הוא תחושת שיוט קלה ובמצבים מסויימים אף רעידות.
יש שני סוגי רעידות שמגיעות - רעידות גל הינע ו"רעידת המוות" שנובעת משינוי זווית הסרן.ר
הרכב מן הסתם לא יהיה לאחר ההגבהה נוח וחלק כמו שהיה לפניה וככול שההגבהה תצמח כך המצב יחמיר אלא אם תתחיל לשנות עוד חלקים מסביב שעלותם לא זולה.
הסיפור מעל 3.5 לא יגמר בקיט לבדו אם אתה רוצה לחזור לנוחיות הנסיעה.
3.5 הוא לדעתי קו הביניים.

מצד שני לטיולים רגועים מספיק 2.5 אינץ לדעתי שעלותו נמוכה והוא שומר יחסית היטב על מאפייני הנוחיות של הרכב.
לא תצלח איתו מעלות או בולדרים קשים אבל את מרבית המסלולים בארץ אתה עובר.
קיט כזה דורש החלפת קפיצים, מוט פנהרד מתכוון או תושבות חדשות בכדי להחזיר את הסרן למרכז ואם תרצה אז גם בולמים - לא בטוח שחייבים.

ori abr
03-06-12, 22:53
2.5 אינץ מתאים גם לטיולים לא רגועים...יחד עם 2 נעילות זה מביא אותך למקומות רחוקים מספיק..

BOLSTER
04-06-12, 11:37
אז כמו שכתבו כבר ועוד קצת...
בכלי רכב זה יש מספר פרמטרים בהגבהה:
1. גודל גלגל מבוקש (31 זה גלגל גדול יחסית לרכב זה ובהחלט מספק את מה שאתה מבקש)
2. בכלי זה יש חלקי מתלה מאוד חלשים וכשמדובר על הגבהה של 3 אינג' ומעלה, צריך להחליפם (מומלץ להחליפם גם בהגבהה מתונה יותר). זרועות רדיוס חלשות עליונות ותחתונות, פנהרד או תושבות לתיקון זוית, גלי הינע (דרייבשפט) וכו'.
3. מעבר לויברציות/רעידות מגלי ההינע, יש גם בעית "באמפ סטיר". זרועות ההגה בנויות בצורת מספריים בניגוד לסופה או רנגלר, כשמגביהים הזרועות משנות זוית וכל תזוזה בגלגל מבור או אבן מועברת לגלגל ההגה וכמובן לרכב עצמו. מאוד לא נעים ודי מסוכן. מעבר לכך, עם הזמן, יפגע גם בתיבת ההגה.
4. הטרנספר לא ממש אוהב את הזויות החדשות וצריך להנמיך אותו בהתאם.
5. לאחר הנמכת טרנספר ושינוי גלי הינע, בד"כ נשארת ויברציה קלה במהירויות גבוהות. עוד בעיה...

יש כמובן עוד מספר פרמטרים שצריך לשנות בכדי שהרכב יעבוד כמו שצריך ולצערי, רוב הכלים המוגבההים שראיתי עד היום במחוזותינו, לא מושלמים ולא ממש בטיחותיים.
בהנחה והרכב מיועד לטיולים רגועים יחסית, אולי כדי לחשוב על הגבהה שפוייה של 2-2.5 אינצ' ונעילות. זה זול יותר ועדיין נותן מענה לצרכיך.
שים לב שברוב הגרנדים יש סרן אחורי עם בית דיפרנציאל מאלומיניום אשר דורש החלפה בכדי להתקין נעילה.

בהצלחה.

yehuda75
04-06-12, 13:48
תודה לכל המגיבים!

יתכן ואני פוסח על הרעיון של הגרנד לאור שיחות עם מספר מבעלי הגרנד המשופרים. הרכב מקסים - אבל דורש שיפורים לא זולים.

אני בודק את האופציה ששללתי בעבר (סופה ארוכה וסגורה). היות והרכב ישמש לטיולים בלבד ולא כרכב שני יתכן ורכב שטח טהור יתן מענה טוב יותר.

בעבר שללתי סופה מהסיבה שחשבתי שלא אוכל לדחוף מספיק ציוד ולהושיב שלושה ילדים ( 5 , 7 ושנה).
היום ראיתי אחת (שנת 92 - מוגבההת, נעולה ק+א ומתוחזקת היטב).

ושוב תודה!

boaz avrahami
05-06-12, 08:19
אם חשוב לך נוחיות הנסיעה אז תחשוב שוב לכיוון הגרנד.
אם אתה מחפש רכב יותר ספרטני וקשוח אז הסופה תתאים יותר.

boaz avrahami
05-06-12, 08:22
ועוד דבר קטן, בדוק גם גרנד משופר...
יעלה לך פחות מלקחת כלי בתול ולהתחיל מהתחלה.
אפשר למצוא מציאות של ממש בגרנדים

-->