PDA

צפייה בגרסה מלאה : חיתוך וריתוך נירוסטה?

אייל
22-02-05, 15:06
נפלו ליידי כמה פלטות קטנות ודקות של נירוסטה (אני מאמין שהעובי הוא כ-1.5 מ"מ).
האם ניתן לרתך את זה עם רתכת רגילה? אם איזה אלקטרודות עובדים? כמה עולות?

חיתוך של נירוסטה אפשרי עם דיסק רגיל או שצריך "אבן" מיוחדת עבורו?

בקיצור, האם שווה לבנות שדרה מבזנט ולתפוס את הנירוסטה עם ניטים או שאפשר לעבוד עם החומר בעובי הנ"ל?

תודה.

ניר ל
22-02-05, 15:16
הבעיה היחידה שלך היא העובי, אלקטרודטות נירוסטה אין בעיה לקנות, לחתוך פח בעובי 1.5מ"מ אין בעיה עם שום אמצעי. לרתך פח בעובי 1.5 מ"מ עם אלקטרודה זה בעיה בלי שום קשר לסוג הפלדה.

חנן א.
22-02-05, 15:24
אמנם יש לי דוד שברקורד שלו יש כמה טונות של אלקטרודות והוא מרתך נירוסטה עם אלקטרודות סטנדרטיות, אבל אני אכלתי הרבה חרא כשניסיתי את התרגיל הזה.

נכון יותר כנראה להשתמש באלקטרודות ייעודיות.
לקדוח בנירוסטה זה סיוט (זה בהקשר של תפיסה עם ניטים) , ולחתוך זה גם פחות קל מאשר פלדה רגילה.

אייל
22-02-05, 15:39
החיתוך עם דיסק סטנדרטי?

מה אני מבקש בחנות? אלק' לנירוסטה או שמישהו מכיר מספר?

שעיה כליף
22-02-05, 17:47
הבעיה בריתוך נירוסטה היא שדרוש חום רב לעבור את המעטה החיצוני וברגע שעברת אותו השכבה תחתיו רכה, מה זה אומר ? זה אומר שאם אין לך נסיון תתאמן הרבה בצד כי בפח של 1.5 מ"מ יהיה בהתחלה קצת קשה ומיד יהיה לך חור.
מעבר לכך אין שום בעיה להשיג אלק' נירוסטה ותעבוד על אמפר נמוך ו.. תתאמן לפני. :D

UNIX
22-02-05, 17:49
לפני כמה ימים חתכתי פלטת נירוסטה בעומי 5 מ"מ ,
חיתוך לאט לאט , זהירות הפלטה מתחממת מאוד בגלל הנירוסטה בשניות ,
גם חורים עשיתי וזה כבר בעיה ללא מקדחת עמוד כי המקדחה מתחממת וצריך לדעת איך עובדים ובאיזה לחץ ללחוץ על המקדחה אחרת הורסים את המקדח (לא שאני יודע לקדוח ) ואז צריך להשחיז אותו וכו' וזה כבר רק למצועניים .
את החיתוך עשיתי עם דיסק 9 לברזל רגיל.

yoavshefer
22-02-05, 18:27
א. קידוח נירוסטה: בקש מהמוכר מקדח מתאים.
ב.ריתוך נירוסטה: רתכת רגילה,עם אלק' לנירוסטה. הריתוך עצמו לא מסובך,צריך לעבוד באמפרז' נמוך {בסביבות ה80} ולא תהיה בעיה לרתך 1.5מ''מ.
ג. חיתוך: יש דיסקים לנירוסטה, דיסק חיתוך לברזל יעשה ת'עבודה ללא בעיות.

המהנדס
22-02-05, 19:32
כאשר אתה חותך / קודח תבקש ממשהו שיתיז מים על המקום של החיתוך.

אלון_ק
22-02-05, 20:31
אל תשכח שלנירוסטה יש נטיה מרושעת להעיף את השלאקה, בניגוד למתכת רגילה. כשהיא מתקררת השלאקה פשוט יורדת מעצמה, לפעמים תו"כ קפיצה קטנה אל הדבר הקרוב (הפתח בחולצה, לדוגמא - זו לא הייתה חוויה נעימה). תוודא שאתה לבוש בהתאם.
מה שכן, הריתוך עצמו הרבה יותר יפה מבברזל.

לי יש כמה אלק' בבית (וכמה חתיכות נירוסטה שאפשר להרוס) אם אתה רוצה סיבוב. האלקטרודות, אגב, הן Z-11 AWS 6013. שלי 3.25.

ניר ל
23-02-05, 13:52
אגב, הן Z-11 AWS 6013. שלי 3.25

אלו אלקטרודות מסגרות כללית שלא מתאימות לנירוסטה.
אלקטרודות מסדרת זיקה 300 ( 308 , 316 ) אלו אלקטרודות נירוסטה, יותר יקרות מאלקטרודה פשוטה אבל לא נורא.
דיסק חיתוך הוא דיסק דק, להבדיל מדיסק חיתוך/השחזה שגם הוא יעשה את העבודה אבל עם יותר ניצוצות.
בעקרון עובי האלקטרודה שאתה צריך הוא 1.6 מ"מ, עם אלקטרודה עבה יותר אתה תשרוף.
גש לחנות חמרי ריתוך ואולי תוכל להזמין כאלה.
שורה תחתונה, אתה לא תצליח להוציא ריתוכים יפים על פח בעובי 1.5 מ"מ, מקסימום חרא של ציפורים, בטח לא עם רתכת AC. אז עזוב אותך באמאש'ך.

אלון_ק
23-02-05, 15:53
אופס, צודק. הם בתפזורת אצלי, היה חושך ולא ראיתי את הצבע (הם לבנות כאלו). :oops:

308 L-16.

-->