PDA

צפייה בגרסה מלאה : היכן ניתן להשיג צינורות גומי גמישים?

Porsche_Dude
04-06-12, 23:37
אני מחפש צינור שישמש כשנורקל מהקרבורטור לפילטר אוויר פתוח בבאגי שלי, אך אני לא מוצא איפה אפשר לקנות צינור כזה.

דוגמה לצינור שיכול להתאים לי: יש צינורות כאלה גמישים שנראים כמו אקורדיון, זה פחות או יותר הרעיון שיש לי בראש.

אני אשמח אם תוכלו להפנות אותי לחנויות שמוכרות צינורות כאלה באזור המרכז וקצת דרומה.
תודה!

אמנון
04-06-12, 23:44
חיפשת בחנויות הגומי הגדולות באזור יצחק שדה?
יר-גום, היפר גום?
או גומי תל אביב (בחולון)?

אפיז
05-06-12, 00:04
בפסג' ביצחק שדה אצל פורז יש מה שאתה צריך

zviki
05-06-12, 00:47
מה האורך והקוטר? יש לי במחסן שרשור קוטר- 60 מ"מ, לא מגומי אלא פלסטי חזק מאד,
שידרה ספירלית קשיחה, גמישה, משהו כמו עד כ1 מטר אורך, מהיפר גום. אפור. עודף - מבניית שנורקל עצמית.
052-2866694

GodsFather
05-06-12, 05:32
חיפשת בחנויות הגומי הגדולות באזור יצחק שדה?
יר-גום, היפר גום?
או גומי תל אביב (בחולון)?
+1

מוסיף גם את מנו-גום. יש לי שם חבר שאולי יוכל להכווין אותך במידה ואתה באיזור.

Porsche_Dude
05-06-12, 20:10
חבר'ה תודה רבה, אני אעשה סיבוב בת"א מקווה לחזור עם תוצאות חיוביות :)

נמרוד
10-06-12, 10:02
אתה יכול למצוא צינור כזה מקורי של רכב, למשל צינור בקוטר 3 אינץ' מסופה/סיקס עם פילטר דוד צבאי. יכול מאד שעדיין אפשר למצוא צינור כזה חדש, אצל ינוביץ', אבו-נעים וכיו"ב חנויות ח"ח מתמחות בג'יפים. לפני כמה שנים טובות צינור כזה (אורך נדמה לי משהו כמו 70-80 ס"מ) עלה 150 שקלים.

Porsche_Dude
14-06-12, 19:17
עדכון לגבי פתרון-
בסופו של דבר רכשתי צינור גומי של רדיאטור בקוטר המתאים לי. הצינור הזה ישמש כמניפולד לקרבורטור ומשם אני אתחבר בשלב זה עם צנרת של אינסטלציה ביתית עד לפילטרים. אני יודע שזה נשמע חאפר לגמרי אבל זה עניין נסיוני ואני לא רוצה להשקיע בצינורות סיליקון ייעודיים ולגלות שהמנוע לא עובד טוב בצורה הזאת... אם הוא יהיה בסדר אני אקנה צינורות מתאימים.

למי שמתעניין, הצינור נקנה בחנות גומי בפסאז' ביצחק שדה 34 תל אביב. חנות קטנה לקראת סופו של הפסאז'.
מקווה לתוצאות טובות!!

GodsFather
15-06-12, 05:56
השאלה היא אם הצינור הזה עמיד בוואקום שיווצר ואו אם הוא לא מתפורר פנימה ואז יסתום לך את הקרבורטור... אני מקווה בשבילך שזה יעבוד ויחזיק מעמד.

Porsche_Dude
15-06-12, 09:53
למה וואקום? הרי יש זרימת אוויר כל הזמן מהפילטר לתוך המנוע ולא נוצרים איזשהם לחצים מלבד יניקת האוויר..

GodsFather
15-06-12, 10:31
אתה יוצא מנקודת הנחה שקוטר הצינור מספק את זרימת האויר הנחוצה.

ושוב, בלי קשר לזה - צינור גומי מתפורר, קח את זה בחשבון.

Porsche_Dude
15-06-12, 13:57
האמת לא חשבתי שצינור גומי יתפורר בגלל זרימת אוויר.. בכל מקרה אולי לא הצגתי מספיק טוב את הבעיה אצלי, הפתח יניקה של הקרבורטור הוא למעשה אובאלי ולא עגול לכן אני לא יכול להשתמש בצינור פלסטיק.

מה גם שהמניפולד המקורי לתיבת אוויר של המנוע הוא מסוג של גומי, רק שזה גומי די קשיח. (או שזה סיליקון?)
אז האופציות שנשארו לי לכשזה יהיה סטאפ סופי הם:
1. לקנות צינור מסיליקון שיהיה די גמיש ואוכל למתוח אותו ולהלביש אותו על הקרבורטור.
2. לייצר מניפולד מתאם מסיליקון מהחור האובאלי לחור עגול(נראה לי סיפור יקר בטירוף).

טל חסיד
15-06-12, 17:12
ההצעה שלי תיקח צינור גומי חזק עובי דופן 5 מ"מ אם בד בפנים תחתוך בסכין יפני חד ומדויק בצד של הקרבורטור על ידי הכנסה של משהו עגול בלחץ לצינור לצורך החיתוך, הדיוק חשוב כי לרוב הקרבורטורים האלה בעלי דופן לבנד מאד קטנה. תלביש אותו אל הקרבורטור וכל הצינור הגמיש הנ"ל צריך להיות כמה שיותר קצר ממעבר אובלי לעגול ומשם תעבור לצנרת קשיחה. כל אורך הצינור הגמיש לא צריך להיות יותר מ5 \ 10 ס"מ וכך לא תהיה הבעיה שהצינור ישנה את גודלו בתורים גבוהים.

טל

-->