PDA

צפייה בגרסה מלאה : ג'יפ אחד ואלף התלבטויות ...

FaragMan
05-06-12, 11:48
שלום :) אני חדש כאן הודעה ראשונה שלי,

עד היום נסעתי במאזדה 323 ואח"כ ניסן אלמרה 2004,

מכרתי את הניסן שבוע שעבר ומאז אני תקוע בלי רכב, אני מעוניין לקנות ג'יפ חסכוני ולעשות איתו סיבוב בשטח מדי פעם, ואולי אפילו להצטרף לקבוצה שמדי פעם עושים טיולים וכד'.

אני בן 20, גם חייל וצלם (יש בבעולתי סטודיו לצילום).

אין לי משפחה, כך שאני לא מחפש רכב גדול, אך גם לא רוצה לרדת מתחת לשנת 2001-2, עד יד 2 ולא יותר מ 150,000 ק"מ (תלוי לאיזה רכב)..

התקציב עד 40-45K ואני גם לוקח בחשבון כ 3-5K שבטח אצטרך להשקיע על האוטו לאחר הקנייה לתיקונים או איזה הגבהה או בלת"מים..

אני מסתכל בלוח גם על ניסן טראנו קצר ואיסוזו טרופר וסוזוקי ג'ימני,

אך אני מאוד מבולבל מבחינת הדגמים, סוגי המנועים, הנפחים, שנתונים, כי הבנתי שיש כאן הרבה מאוד איפה ליפול ובעיקר באיסוזו טרופר,

האם יש מישהו שיוכל לכוון אותי לדעת בכול רכב (ג'ימיני, טרופר, טרנו) איזה שנתון ואיזה דגם ונפח מנוע וסוג מנוע (בנזין או דיזל) הכי הכי מומלץ ואמין?

קראתי הרבה פוסטים בעמודים קודמים בפורום אבל עדיין קשה לי להתמקד ..

מחפש רק רכב ידני.

שגיא S
05-06-12, 12:24
אז ככה, זה מה שאני מציע לך...בסדר יורד:

1. סוזוקי ג'ימני, מנוע בנזין 1.3, ידני ייתן לך צריכת דלק של 1 ל11 בערך.
אחרי מיגון(500 -700 שקל) טרנספר, הוא יעבור את רוב מסלולי הטיול הרגילים בארץ.
ואם אחרי זה תרצה להשתדרג ולעלות רמת טיולים - לא קשה לשפר אותו לרמות הגבוהות, וגם לא כזה יקר(2000 שקל לנעילה אחורית )
בטוח וטסט כמו של רכב פרטי. אבל הרכב יחסית קטן וצפוף, לא הכי נוח ולא הכי מהיר.
בתקציב של 45 - אתה קונה שנתונים 2003 בערך. אני הייתי מנסה לחסוך קצת בשביל לדוג ג'ימני עם מנוע VVT משנת 2005 ומעלה.

2. איסוזו טרופר - המנוע הבעייתי שאתה מדבר עליו זה הדיזל 3 ליטר משנת 99 ומעלה.
אם אתה מחפש רכב קצר - אז זה משאיר לך רק את הבנזין משנת 99 ומעלה. שהם רכבים טובים, אמינים מאוד
פרט לגיר מעט רגיש להתחממויות שדורש פשוט השגחה ותשומת לב לענין.
אחרי התקנה של קולר גיר - עניין של 500-700 שקל יש קצת אוויר לנשימה.
גם לטרופר יש הרבה אפשרויות שיפור אך יקרות יותר.
הטרופר בנזין רובם ככולם חוץ מאחד בודד הם אוטמטיים וצריכת דלק שנעה בין 1 ל5 ואחד ל7-8 בכביש בין-עירוני. תראה עם הצריכת דלק מתאימה לך ותוכל להתמודד עמה.

3 ניסן טראנו - לא מכיר.
אבל ממה שאני מבין הוא לא מצטיין בכלום וגם לא כזה גרוע.
יש הרבה רכבים בשוק במחירי זנות כמעט...
לפי מה ששמעתי הדיזל 2700 יותר טוב מהבנזין 2400. אבל אני לא יכול לעזור יותר מזה

balmog
05-06-12, 12:26
אני ממליץ לך על גימיני ידני, אם אין לך בעיה עם שטח האחסון ואופי הנהיגה שדורש רכב כזה (לאט יותר ורגוע),
הגימיני ייצא הכי זול מבחינת עלויות אחזקה ודלק ובשטח ייקח אותך כמעט לכל מקום.
אם אתה רוצה להכין את הרכב לטיולי שטח אני ממליץ לך או לקנות רכב שכבר שידרגו אותו קצת או לשים בצד יותר מ-5K (הגבהה, נעילה וכדומה)
קח בחשבון שנסיעות בין עירוניות לא הכי נעימות עם הרכב הזה ...
הכי חשוב תעשה סיבוב עם רכב כזה ותראה אם באמת מתאים לך.

GodsFather
05-06-12, 12:37
תראה, ההגיון היה אומר ללכת על ג'ימני. אבל מכיוון שאתה יורד מרכבים הרבה יותר גדולים מבחינת תא נוסעים, יכול להיות שהג'ימני לא יהיה לך נוח וייחשב לך צפוף ולא איכותי, אפילו שמבחינת יכולות שטח וגם חסכון, הוא הפתרון.

לכן, הטרנו נראה כאופציה יותר רלוונטית.

אני מציע, לפני שאתה ננעל על דגם מסוים - סע על ג'ימני קצת. לך לראות כמה כלים אצל אנשים, תראה אם נוח לך וטוב לך. משם תחליט אם אכן אפשר "להתפשר" על ירידה במימדים או שבאמת אין ברירה ואז אתה נשאר עם הטרנו.

האיסוזו, בדגם בנזין, לא בעייתי. יש גם איסוזו קצר (לא יודע כמה הידני נפוץ).

raanan
05-06-12, 13:39
לדעתי לא כדאי לך להתקרב לדיזל בכלל ("ההפתעות" יקרות ).

מכיוון שאתה מחפש אחזקה וצריכת דלק נמוכה, העדיפות היא לג'יפונים.
ג'ימני הוא מצטיין בשטח על חשבון התנהגות בכביש (בפרט בכביש המהיר)
גראנד ויטארה מעט נחותה מהג'ימני בשטח. אבל מתורבת יותר בכביש וכמעט תתן לך אחזקה כשל פרייבט.

אם תסתפק בשטח קליל בלבד (טיולי שבילים), אז דייהטסו טריוס או טויוטה ראב 4 גם יכולים לבוא בחשבון.

ואם בכול זאת אתה מחפש ג'יפ חזק (שתוכל להצטרף לכמעט כיול טיול הגיוני ) ושנראה גם כך, אז
פאג'רו בנזין קצר (95-2000 ) !
העניין הוא שרכב כזה קיים רק אוטומטי (לדעתי זה יתרון למתחילים בשטח), תצרוכת דלק (1:6) וכמובן אחזקה יקרה יותר ביחס לג'יפונים.

בהצלחה בבחירה
רענן

ravemen
05-06-12, 16:48
מה לגבי ויטרה קצרה? רכב חסכוני, אמין, סחיר ובעל יכולות שטח לא רעות בכלל (יש לחבר כזה והוא מבסוט עד הגג).

FaragMan
05-06-12, 21:25
לגביי הויטרה הם ישנות ואני כעיקרון מחפש משהו שנתון 2003 ומעלה.. שחכתי לציין שאני נוסע כ 35,000 קמ בשנה .. הסתכלתי על הפגרו שנתון 2000. הבנזין אוטומט מאוד יקר והדיזל ידני זול. מה צריכת הדלק של הדיזל ואיך רמת האמינות והחלקים שלו?

raanan
05-06-12, 22:42
שחכתי לציין שאני נוסע כ 35,000 קמ בשנה ..
פרט קטן אבל משמעותי !
עצה שלי, אתה בחור צעיר שעתידו לפניו, עזוב אותך מפנטזיית ג'יפ !

לנסועה כזאת אתה חייב דיזל .
הבעיה שבתקציב שלך זה יהיה משהו יחסית ישן שההוצאות עליו לא יהיו פשוטות.
ג'ימני לנסועה כזאת (מן הסתם כנראה אתה נוסע הרבה לאורכה של הארץ), לא נראה שתסתגל (בפרט למי שנהג על מאזדה 3).

אם בכול זאת אתה מתעקש על ג'יפ, האופציות שהייתי מציע לך,
א. במידה ואפשר, להכפיל התקציב ולרכוש פאג'רו קינג דיזל . קח בחשבון שההוצאות יהיו ביחס לפרייבט של פי 2 או 3 יותר !
ב. המשך התנהלות ביום יום עם פרייבט, לצידו ג'יפ ישן לטיולים (סמוראי, ויטארה או גם זללן דלק כגון טרופר או פאג'רו בנזין)

בהצלחה
רענן

balmog
05-06-12, 22:48
+1 לרענן - 35,000 בשנה עם גימיני נשמע לי אכזרי :)

יונתןמצפה
05-06-12, 22:59
הגזמתם. זה לא שג'ימיני הוא איזה טרקטור...
אין שום בעיה לעשות איתו 35,000 בשנה. רק צריך להיות מודעים למשמעות של זה.
ולעשות ק"מ כזה על היילקס או דיפנדר כן הולך? ובכל זאת יש לא מעט שנוסעים ככה.
אני עשיתי בשנה הראשונה שלי עם הסמוראי 40,000 ק"מ! נכון, לא תענוג כזה מושלם אבל גם לא כזה נורא.
צריכת הדלק ידועה, גודל הרכב זה משהו שאפשר להרגיש לפני שקונים וכך גם איכות הנסיעה. נכון, זה לא דומה למזדה אבל זה בהחלט נסבל.

אפרופו מזדה- אם יש כיסא שאני לא יכול לשבת עליו יותר מחצי שעה בלי עצירה זה הכיסא של המזדה. לי יש בסמוראי כסאות של סיטרואן BX, ובנסיעות ארוכות באמת זה אשכרה הרכב שבו אני הכי פחות סובל מהגב. אם רק הרעש היה יותר נסבל...

GodsFather
06-06-12, 05:03
35K ק"מ בשנה לא בג'ימני?? הפכתם לכוסיות או משהו כזה ? (וסליחה בפני הכוסיות, כי גם הן מסוגלות לזה).

הבחור סטודנט בן 20 שלא ציין דבר וחצי דבר על "בעיות אורטופדיות" ושלחתם אותו לקנות קינג... וואלה לא נתפס...

אפיז
06-06-12, 09:18
לק''מ כזה ואתה עוד ינוקה -חייל רד משטויות אין ג'יפ זול גם ג'ימי יעלה כפול מפרייבט
קח רכב ליום יום חסכוני באמת כמו פיאט פונטו 1400 02 +- מחירם זול סביב 15 K אחזקה אפסית ותצרוכת דל ק אפסית הדגמים החדשים חזקי וחסכוניים ,
בהפרש קנה ג'ימי וחבריו שישמש רק לשטח יעלה לך ביחד כמו אחזקת מזדה ואם תתאמץ קצת לטפל בזמן ולשמור קצת לבד גם פחות

GodsFather
06-06-12, 09:20
בהפרש קנה ג'ימי וחבריו שישמש רק לשטח

ג'ימי ?? או שברחה לך הנ' ?

aviv1995
07-06-12, 03:10
אתה בחור צעיר בלי משפחה, ג'ימיני זה הרכב בשבילך.

AlonS
07-06-12, 09:03
הי,
עלתה לי שאלה לגבי האחזקה.
איך זה בא לידי ביטוי אחזקה פי 2 או 3 מרכב פרטי ואיזה רכב?
האם בגלל אגרות? טיפולים? או בעיקר צריכת הדיזל? ביטוחים?

תודה.

raanan
07-06-12, 09:38
הי,
עלתה לי שאלה לגבי האחזקה.
איך זה בא לידי ביטוי אחזקה פי 2 או 3 מרכב פרטי ואיזה רכב?
האם בגלל אגרות? טיפולים? או בעיקר צריכת הדיזל? ביטוחים?

תודה.
תוריד את כול סימני השאלה שלך וענית לעצמך ...

בנוסף,
צמיגים (לפחות פי 2 בעלות), תיקונים של מע' ההזרקה בעלויות של אלפי שקלים (ולא יעזור כלום, משאבת הזרקה הולכת לאחר X קמ' לכול רכב דיזל.
מזרקים לדוגמה בלנקרוזר , עלותם כמו לרכוש ויטארה ...)
אגב, יש שירשור בצהוב שממחיש זאת :
http://www.jeeptrip.co.il/start/forum/start.asp?p=1&id=936498

רענן

levitsik
07-06-12, 11:03
שלום !
לגביי כל השרשור הרבה דעות ניזרקו פה וזה יפה אבל קודם כל אתה צריך להבין שגיפ' זה הוצאה נק' לא משנה מה תיקנה
לדביי הפגרו דיזל (אני קצת משוחד כי היה לי אחד )
אחלה רכב עמיד כמעט בהכל קצת בעיות שהוא מעשן צריכת דלק טובה יחסית 1:9 בתוך העיר מחוץ לעיר תלוי ברגל שלך
עליות אחזקה קצת יקרות עקב חלקים וזמינות נמוכה ושיפוץ משאבת סולר ומזרקים כל 30000 ק"מ בערך (עסק לא זול 3000-5000)
בגדול אחלה רכב יש דגמים שמגיעים עם נעילה מקורית גם ב2500 טורבו דיזל (במידה ורוצה לקנות רק אלה עם הנעילה מגיעים עד שנת 2000)
לא כל כך יקר לשיפורים ומיגון מנוע אמין ורובם כבר משופרים ומוגבהים רק לבדוק טוב טוב ליפניי קנייה
עליות ביטוח יותר יקרות כי זה רכבים יותר גניבים טסט קצת יקר יותר מרכב בגלל פליטת CO גבוהה (דרגת מיסוי )
מקווה שעזרתי

-->