PDA

צפייה בגרסה מלאה : מתחילה לגמרי בתחום של קניית ג'יפים

zoe
06-06-12, 09:12
אבל עם מעט נסיון בנהיגת שטח :)

רוצה המלצה לג'יפ עבורי.
1. כמה אתם רוצים להשקיע? לא בשמיים כמו עבור מרצדס או BMW, אבל יש תקציב נאה.
2. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע? רכב שיהיה גם יום יומי וגם לטיולי שטח.
3. מי נוהג בו? אני ולפעמים עוד אחד
4. כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות? לרוב זוג והמווווון ציוד, לפעמים עוד שני בוגרים.
5. כמה קילומטרים הג'יפ יעשה בשנה? קצת קשה לי לדעת,היום אני עושה משהו כמו 20000 בשנה בפרייבט.
6. יש תנאי סף? אוטומטי/ידני, דיזל/בנזין וכו'. אממממ, מעדיפה אוטומטי בגלל הנסיעה היום יומית. מעדיפה אוטו חסכוני בדלק.

עוד טיפה פרטים... היום אנחנו עושים טיולי שטח עם דיאסטו טריוס שהוא 4X4 אבל אני מבינה שלא ממש נחשב ג'יפ? הוא קטן ומספיק רק עבורינו ועבור הציוד (ציוד קמפינג) ולכן אנחנו לא יכולים לצרף אף פעם אף אחד לאוטו. עושים טיולי שטח כמעט כל סוף שבוע לרוב בשטח, שטח (אבנים סלעים וכזה).

כדאי יד ראשונה?
יש יד שניה בשוק באיכות טובה?

פיספסתי משהו?

אפיז
06-06-12, 09:37
1 .מה התקציב
2. זה תלוי בך ,חיים בעיר או בכפר שונים בכדאיות גיפ ליום יום יקר פי 2-3 מפרייבט
3. לא חשוב
4 . כבר ענית הקטנים לא יכולים לשמש ליותר מזוג ואז עוברים לליגה של הגדולים ,פג'רו,טיוטה ,איסוזו (בנזין בלבד !!!) וכו' תלוי בדרישות ,נוחיות ,עבירות , שיפורים השמיים הם הגבול צריך להגדיר מה הכוון
5 .בהנחה שכל ג'יפ בעל עלויות כפולות ומעלה או שתשלמי יותר על הדלק או לחיות עם 2 כלים שלעיתים משתלם יותר ככל שהק''מ עולה , כרגע את בתחום העליון של מבחן הכדאיות
6 .אוטו' +30% בתצרוכת דלק בג'יפים ,=נוח ,מפנק,יכולת שטח נוחה יותר ומהנה יותר שלא נדבר על סיוט נהיגה עירונית עם ג'יפ וגיר רגיל !! חסכוני ? אין חיה כזו אולי הדיזל חוסף 30% בעלויות דלק אבל עולה 50% ויותר באחזקה ותקלות (אם קורות יקרות להחריד -מזרקים ,טורבו,,חיישנים וכו'' הכל יקר )

עניין הידיים לא רלוונטי כמו איכות האחזקה של מה שתיקנו ,התקציב מהווה פקטור ראשוני וואח''כ אופן שימוש ,נוחיות ,שיפורים וכו' ,דלק לדעתי בשטח לא מהווה פקטור אלה אם הרכב משמש ליום יום ואז הוא יכול להוות גורם מכריע , דעות יש לרוב אבל תקציב הוא עניין רציני וראשוני .

2 האג' שלי

zoe
06-06-12, 10:00
קודם כל, תודה על ההתיחסות. לא את כל התשובה הבנתי.
אבל הבנתי שחשוב תקציב... אז נגיד בסביבות ה 150000 give or take (אחרי שנמכור את הפרייבט שלי ששווה משהו כמו 100000).
רוצה להוסיף הגבהות ומגנים.
בעיר נוסעת בעיקר לעבודה וחזור ופה ושם לסידורים, משהו כמו 50 ק"מ ביום בממוצע. פעם בשבוע מחוץ לעיר, משהו כמו 200 ק"מ
בג'יפ אנחנו מטיילים/נטייל כמעט כל סוף שבוע.

היום הפרייבט שלי עושה משהו כמו 1/12, יהיה לי נחמד עם הג'יפ החדש לא יעשה פחות מ 1/10.

וכמובן, אני בחורה, אז חייב להיות יפה :-)

יש חיה כזאת?

raanan
06-06-12, 10:36
בתקציב הזה,
לנדקרוזר או פאג'רו קינג .
הלנדקרוזר מעט טוב יותר בשטח. הקינג מעט טוב יותר בכביש.
הלנדקרוזר יקר משמעותית מהפג'ארו (לא בטוח שהפרש המחיר שווה את זה)

לדעתי כדאי לך לשקול עוד אופציה,
להישאר עם פרייבט חדיש קטן וחסכוני ליום יום . בתוספת ג'יפ ישן (יחסית) "באורך מלא" לטיולי סוף שבוע.
כאן תוכלי לרכוש דגמי בנזין שאמינותם גדולה יותר מדיזל (פקטור הדלק מתקזז כאשר הג'יפ לטיולים בלבד).
לדוגמה, טרופר בנזין (אל דאגה שלי לא מוצע למכירה), פראדו בנזין, קינג בנזין.

לאופציה זו דווקא ייתרון כלכלי (בחישובים שלי) .
בנוסף, מקבלים שקט ואי לחץ בטיולים מחששות לפגיעה והשבתת הג'יפ כשהוא משמש רכב יום יומי.
פועל יוצא, כשיש תקלה (באחד מהרכבים), אפשר בשקט להתייעץ ולשקול הצעות תיקון ומחיר (יש רכב נוסף גיבוי). וזה חוסך המון לעומת תיקון בלחץ ...

בהצלחה בבחירה
רענן

ishc
06-06-12, 10:39
גראנד ויטרה ארוכה, עד 2003 (תקנו אותי אם אני טועה לגבי הדגם עם הסרן חי). הכי הרבה ג׳יפ בעלויות אחזקה הכי הגיוניות. מתאים לשימוש רגוע, אחרי הגבהה, מיגון ונעילה יתאים להרבה יותר ואפשר להגיע גם לרמות עבירות פסיכיות לפי התיאבון שיתפתח. אם יש גגון יכול להכיל 4 מבוגרים + ציוד.
עוד אופציה (פחות אהובה כאן בפורום אבל שווה בדיקה מעמיקה) היא אחד ה-SUV הגדולים מוסב לגז. יש סיפורי זוועה על גז ויש אנשים שנוסעים על זה תקופה ומרוצים. הייתי בודק בחשדנות יתר.

sgill
06-06-12, 10:47
ג'יפ שיעשה 1:10 ממוצע כמעט ולא קיים (ג'ימיני ואולי ויטארה)

מה שעולה לי לראש בתקציב הזה, עם הדרישות שרשמת ובהתחשב בזה שהיתה טריוס ולכן לא תעברו ישר לשטח קשה:

1. גראנד ויטארה ארוכה שנת 2011, כולל מיגונים והגבהה תגיע לאזור ה- 150K. לא תעשה 1:10 אבל יחסית לאופציות אחרות צריכת הדלק סבירה. הרכב לא ארוך מידי אבל יש בו מקום ובאגאג'. לא עביר כמו רכבי השטח הקשוחים אבל בהחלט עבירות סבירה. בלי להיות שובניסט, לדעתי הרכב מתאים לבחורה והוא בהחלט יפה.
2. גראנד צ'ירוקי לימיטד 2008, מנוע 4.7L מוסב לגז. עם ההסבה לגז יכנס לקציב של 150K ויעשה 1:5 עם גז שעולה חצי מבנזין. (אשאיר למנוסים ממני לתת את דעתם על גראנד + גז). תוסיפי הגבהה ומיגון ויש לך רכב שעובר כמעט הכל. יותר גדול מהגראנד ויטארה, יותר חזק ויותר עביר (אחרי השיפורים). אבל, עלויות אחזקה יותר גבוהות וירידת ערך מהירה. אבל מפנק מפנק מפנק.

זהו, מקווה שעזרתי

zoe
06-06-12, 10:53
תודה רבה לכם. אכן חומר למחשבה.

אפיז
06-06-12, 16:52
בתקציב כזה לא חושב פעמיים רכב ליום יום ו-SUV מהליגה של הגדולים בנזין בלבד !!! רכב למטרות שטח פקטור הדלק שולי ביותר , אחזקה ,שקט נפשי,
הנאה אמיתית מכוח ואמינות שלא יעזור כלום (ויקומו מספרי הסיפורים עלי ,דיזל וגז זה לעבודה וכאב ראש ולא להנאה !!!! ) ן לאף דיזל לתת
החחישוב פשוט ביותר אם לוקחים 01-05 גרנד,טרופר ,קיג, וכו' רק מהפרש המחיר ועלויוות הכסף=ירידת ערך ,ביטוח יקר וכו' את מישרת קו ומחזיקה את האלטרנטיבה 4-5 שנים עם דלק-בנזין בחינם 50 שנות נסיון בקרוב בשיטה הזו לא הכזיבו שלא נדבר על היתרון של 2 כלי רכב זמינים באתו המחיר
מנסיון חד פעמי רכב שטח דיזל ששימש גם ליום יום היה יקר יותר מהאלטרטיבה הנ''ל ,((לפעמים נימאס מהנודניקים ועושים שטות כמו כל העדר ,,טיפש לומד מטעוית של עצמו חכם מטעויות של אחרים ...)
בנוסף יש יתרון גדול לעניין החלפת רכב בלי לחץ גם במכירה וגם בקניה ,אני מחזיק היום אמריקאית ישנה +SUV בנזין +קטנוע שעלו בדיוק חצי מהתקציב שלך אבל עלויות האחזקה הכוללות פחות מהרכב דיזל שעלה יותר מכפול !!! והייה לי את האפשרות לשדרג ולהשתולל בלי פחד
בהצלחה

שגיא S
06-06-12, 18:44
לדעתי את צריכה לשבת ולחשב - כמה ק"מ את עושה לבד ביום יום
וכמה קילמטרז' את צריכה אוטו גדול לציוד ומטיילת.

אם יוצא לך בראשון מספר גדול בפי 2 ומעלה מאשר בשני - אז שווה לך שני רכבים. זו דעתי.

פרייבטים קטנים היום אפשר לקנות במחיר של פיצוחים.

איסוזו טרופר בנזין משנים 94-97 כנ"ל. ואת יכולה להוציא אפילו בפחות מ70 אלף שקל שני רכבים טובים מאוד.

אם בכל זאת תתעקשי על רכב אחד - אז הייתי הולך על הפאג'רו - פשוט נותן יותר תמורה לכסף מהטויטה.

אודי פ.
07-06-12, 00:07
ר ,,טיפש לומד מטעוית של עצמו חכם מטעויות של אחרים ..
זה עושה אותי טיפש גדול...
ממליץ מנסיון על שני רכבים. פרייבט נוח וזול ליום-יום וג'יפ לפי הטעם לסופ"ש
עלויות אחזקה של רכב 4X4 גדול הן פי 2 מפרייבט, וזה עוד לפני ששוברים דברים בשטח. וגם הדלק קרוב לכפול: ניסאן ווינר: 1:8, רנו קנגו: 1:15.

אפיז
07-06-12, 00:24
זה עושה אותי טיפש גדול...
ממליץ מנסיון על שני רכבים. פרייבט נוח וזול ליום-יום וג'יפ לפי הטעם לסופ"ש
עלויות אחזקה של רכב 4X4 גדול הן פי 2 מפרייבט, וזה עוד לפני ששוברים דברים בשטח. וגם הדלק קרוב לכפול: ניסאן ווינר: 1:8, רנו קנגו: 1:15.

למה טיפש ?
חכם אחד לשטח ואחד ליום יום זו בדיוק הכוונה !!!

Igal
17-06-12, 14:07
היי
מנסיון שלי - ממליץ בחום על טויוטה לנדקרוזר משנת 2003 וצפונה - דיזל ארוך כמובן :D
הרכב משלב בצורה כמעט מושלמת רכב יומיומי נוח ולא מסורבל לכול המשפחה
וגם בצורתו המקורית יכולות השטח שלו הן מהגבוהות ביותר!!
בהתייחס לרכב שלי אז :
1. צריכה ממוצעת 1:9.3 קמ לליטר(סולר) - נוסע ע"פ החוק לא יותר..
2. טיפולים (בחברה) לא יותר יקר מהגיפ הקודם (גראנד צירוקי) - ובהחלט סביר\הגיוני

חסרונות:
1.מחיר קנייה יקר ! (אכן בעייה) אבל יושב עמוק בתקציב שלך (אין סיבה לשלם מעל מחירון)
2.תיקונים - לא מנסיון - אבל מסיפורים יכול להיות יקר מאוד

ממומלץ לקנות רכב עם היסטוריית טיפולים מסודרת מהחברה - וגם לדבר עם המוסך שטיפל..
(לדעתי יותר חשוב מבדיקה..)

בהצלחה
יגאל

-->