PDA

צפייה בגרסה מלאה : תקלה במערכה 4X4 של איסוזו טרופר

lironc
22-02-05, 16:38
היי,
מישהו מכיר בעיה בטרופר שכאשר משלבים ל 4X4 הנורה מהבהבת (במקום לדלוק קבוע) ואין שילוב.
הבעיה היתה ונעלמה.
אני חושב שזה קשור למערכה אוויר, וואקום או משהו דומה.
אם מישהו יודע איפה אפשר לראות סרטוט של מערכת החשמל / 4X4 של טרופר זה יכול להיות מצויין.
תודה ואחלה פורום

לירון

sagik
24-02-05, 20:36
אולם רציתי להתייעץ איתך על מוסך אמין לאיסוזו טרופר

karlos
26-02-05, 14:39
תן יותר פרוט, מתי זה קרה לכמה זמן, האם נסעת כמה מטרים וזה הסתדר?

lironc
25-03-05, 11:48
זה קורה באופן קבוע, ולא עוזרת כל תנועה קדימה/אחירה

MAZDA 4X4
25-03-05, 12:08
אני חושב שיש לך בעיה במשאבת ואקום שמשלבת את המערכת....

היתה לי פעם בעיה דומה אחרי החלפת קלאץ' ( ב-300000 ק"מ ) והמוסכניק סידר את זה דיי מהר.... , לא זוכר ממש מה הוא עשה אבל במקרה שלי התיקון לא היה רציני....

הרכב שלך ידני?

החלפתה קלאץ' לאחרונה?

אלכס.

סרגיו
28-03-05, 22:10
לירון שלום

מערכת ה 4X4 בטרופר קשורה לשלושה גורמים שונים עיקריים
1. מערכת חשמלית
2. מערכת מכנית
3. מערכת וואקום
כאשר נורית החיווי מהבהבת ולא עוברת למצב קבוע זאת אומרת כי:
א. לא בוצע שילוב בפועל
ב. בוצע שילוב אך לא שודרה אינדיקציה בחזרה למחשב

בקיצור רצוי להכנס למוסך ברשת UMI לפתרון הבעיה
אשמח לענות על שאלות נוספות בנושא

סרגיו 4607918 052

asafk
28-03-05, 22:48
סרגיו,
בטח כבר שמת לב לרוח האתר. טיפול עצמי ברכב הוא שם המשחק, והוא המטרה לשמה האתר הזה הוקם.
יש כאן גם מספר בעלי מקצוע (בעל מוסך אחד לפחות, ועוד מנהל מוסך אחד, ועוד כמה בעלי מקצוע), בנוסף לחובבים, שעוזרים המון בעצות.
לכן, אני שמח שהצטרפת אלינו- אין כאן עדיין אף חבר שמכיר באמת את הכלים מבית UMI.
כעת, אחרי שהתחלת בהסבר:

מערכת ה 4X4 בטרופר קשורה לשלושה גורמים שונים עיקריים
1. מערכת חשמלית
2. מערכת מכנית
3. מערכת וואקום
כאשר נורית החיווי מהבהבת ולא עוברת למצב קבוע זאת אומרת כי:
א. לא בוצע שילוב בפועל
ב. בוצע שילוב אך לא שודרה אינדיקציה בחזרה למחשב

בוא, תמשיך איתנו לאיתור התקלה- איך מבודדים את הסיבות האפשריות, מהקל אל הכבד, אני בטוח שיש כמה דברים קטנים, פשוטים, שאפשר לשלול בקלות (אני יכול רק לנחש, כי אני לא מכיר טרופר, אז אני לא אכתוב את דעתי- אבל אני חושב שיש דרך קלה לדעת אם יש או אין ואקום, ולדעת אם הבעיה היא רק בחיישן/ מיקרוסוויץ' לא טוב וכו'), לפני שהולכים לדברים הכבדים יותר.

אז מה אתה אומר?

(חוץ מ:

בקיצור רצוי להכנס למוסך ברשת UMI לפתרון הבעיה ) :wink:

אסף.

ניר ל
29-03-05, 16:16
לא מנסיון,
הזזת הידית למצב 4X4 משלבת את הטרנספר באופן מכאני, השילוב מעביר אות חשמלי לסלונואיד שמפעיל וואקום ומשלב את הציריה הקדמית.
פתח מכסה מנוע וחפש את צנרת הוואקום, לדעתי לא תוכל לפספס אותה, יתכן ומדובר בצינור מנותק. משם תמשיך לבדיקת תקינות של הסלונואיד (בדוק אם אפשר לנתק בקלות את הצינור שמוביל לסרן הקדמי, אתה אמור להרגיש יניקה קלה בשילוב לפרונט. אם הכל עובד, ארבעה גלגלים מניעים ורק הנורה מהבהבת אז מדובר כנראה בחיישן שנמצא על הסרן.
אני אשתדל להעיף מבט על טרופר מזדמן ולאמת את מה שכתבתי, עד אז אולי תקבל תשובה מוסמכת.

ניר ל
29-03-05, 19:49
שכח ממה שכתבתי,
השילוב ל 4X4 הוא ע"י לחצן חשמלי, LOW הוא באמצעות הידית.
מערכת הוואקום כנראה משלבת את הגל הקדמי בטרנספר.

sagigush
06-07-06, 13:17
סרגיו,
בטח כבר שמת לב לרוח האתר. טיפול עצמי ברכב הוא שם המשחק, והוא המטרה לשמה האתר הזה הוקם.
יש כאן גם מספר בעלי מקצוע (בעל מוסך אחד לפחות, ועוד מנהל מוסך אחד, ועוד כמה בעלי מקצוע), בנוסף לחובבים, שעוזרים המון בעצות.
לכן, אני שמח שהצטרפת אלינו- אין כאן עדיין אף חבר שמכיר באמת את הכלים מבית UMI.
כעת, אחרי שהתחלת בהסבר:

בוא, תמשיך איתנו לאיתור התקלה- איך מבודדים את הסיבות האפשריות, מהקל אל הכבד, אני בטוח שיש כמה דברים קטנים, פשוטים, שאפשר לשלול בקלות (אני יכול רק לנחש, כי אני לא מכיר טרופר, אז אני לא אכתוב את דעתי- אבל אני חושב שיש דרך קלה לדעת אם יש או אין ואקום, ולדעת אם הבעיה היא רק בחיישן/ מיקרוסוויץ' לא טוב וכו'), לפני שהולכים לדברים הכבדים יותר.

אז מה אתה אומר?

(חוץ מ:

) :wink:

אסף.

אסף

אני רוצה לחזק את ידיך כל הכבוד !!!

ככה צריך אם הוא רוצה לעזור אז בברכה אם הוא רוצה פרנסה :twisted: לא אל חשבוננו ולא כאן

שגיא

ronaldo
06-07-06, 20:06
אני חושב שצינורית הואקום (שבדרך כלל גורמת לבעיה) נמצאת למטה כמעט בחזית,
יש לפרק את המיגון הקדמי ואז תראה אותה ויחידת השילוב 4X4 .
לא נראה לי שזו הבעיה אצלך, כי המצב ה-default זה 4X4 , כלומר בלי ואקום(צינורית בחוץ).

ILIYA
06-07-06, 22:50
שלום ומזל טוב לפתיחת פורום איסוזו.
שילוב 4X4 בטרופר הינו חשמלי ופנאומטי , המערכת יושבת בקידמת סרן קידמי, אם מסתקלים מקדימה אז מימין מביצת דיפרנציאל .
אצלי היתה בעיה דומה גם בשילוב וגם בניתוק . פטרתי את הבעיה ע"י ניקוי של חיבור החשמלי בקידמת המערכת , פעולה מאוד פשותה רק קיימת בעיה להגיע למקום אם יש מיגונים.
בטרופר כפתור חשמלי עשוה שני דברים
1- משלב פרונט בטרנספר
2- מפעיל מהרכת וואקום כדאי לשלב ציריות (במקום לוקרים אוטומטים. בטרופר אין לוקרים אוטומטים בצדדים של הציריות , כמו ברכבים אחרים )
לדעתי המערכת מאוד עמינה , אך עם קיימת בעיה במערכת וואקום כדאי לשקול הוספת לוקרים ידניים , ואז עם כפטור חשמלי עושים שילוב בטרנספר ונועלים את הציריות עם לוקרים ידניים ושני הצדדים , פוטר את כל הבעיות של המערכת וואקום .
קיימים לוקרים של WARN , מתאימים לטרופר ,עלות לא מגיעה לחצי אם מחליפים את המערכת המקורית.
:roll:

ronaldo
07-07-06, 19:35
ברשותי WORKSHOP MANUAL , יש שם פרק שלם
DRIVELINE CONTROL SYSTEM (SHIFT ON
THE FLY)
(כולל שלבי דיאגנוסטיקה).

מנסה להעביר לאריק כדי לסים כאן לשימוש של כולם.

ronaldo
11-07-06, 15:59
ברשותי WORKSHOP MANUAL , יש שם פרק שלם
DRIVELINE CONTROL SYSTEM (SHIFT ON
THE FLY)
(כולל שלבי דיאגנוסטיקה).

מנסה להעביר לאריק כדי לסים כאן לשימוש של כולם.

ה-workshop manual כבר באתר!
הספריה->הורדות->ספרים באנגלית.
ראו פרק 4B1

זאביק
11-07-06, 19:31
קישור להורדת ה-manual
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=14382

sagigush
12-07-06, 10:28
ספרי מגעים יכול לעזור

ולתקן הרבה חלקים אלקטרוניים

עולה כמה שקלים ופותר הרבה בעיות