PDA

צפייה בגרסה מלאה : טעויות כתיב ותחביר בשעת לחץ--למה ומדוע

yes1952
07-06-12, 09:56
אני מקליד כרגע לאט לאט וקורא כל מילה-למה?
לאחרונה-שמתי לב,שאני מקליד עם הרבה מאוד טעויות כתיב ותחביר
במיוחד כאשר אני כותב מהר ומנסה להשיג את המחשבות
בעית הדיסלקטיות ובעית הקשב/ריכוז מחריפה לאחרונה גם במערכת היום יומית
בדקתי את הנושא מאחר וזו בעיה שמציקה לי אישית וידוע לי שהיא מציקה גם לאחרים
אציין שאני שייך לדור שבו ילדים דיסלקטים ובעלי בעיות קשב ריכוז ניתפסו כחריגים,טיפשים,ילדותיים,ולעיתים על גבול הפיגור
דרך כלל התרופה היתה חגורה או נעילה בחדר עד יעבור זעם----------
הדבר היחיד שהציל אותי ודומים לי היתה העובדה שהיינו מוציאים ציונים הקרובים ל 100 או 100 לאורך השנים כולל אוניברסיטה
מאפיין של כמוני הינו הרב תחומיות בו הם שולטים ומנווטים נהדר בעבודות מרובות מטלות במיוחד באם מעורבות מטלות שונות באופיין
ומדוע אני כותב כל זאת?
מסתבר שלגיל, למצב הבריאותי ולמצב הנפשי הנתון יש תפקיד מכריע בהתדרדרות המצב הנתון ובעית הדיסלקטיות פורצת ביתר שאת וכל המנגנונים שנרכשו במהלך החיים קורסים
זה משפיע בנהיגה(חוסר ריכוז)בכתיבה(חוסר תשומת לב לאיות)בעבודת כפיים(איפה שמתי את הג'פקה?)בדיונים(אז על מה דיברנו?)
עליתי על הבעיה מפני שנכון להיום אני אישית מתמודד עם בעיות של בריאות-(לאט לאט נפתר אבל בטוח)בעיות אישיות עם משפחה קרובה(גם יפתר)
ומאחר וכל נושא טומן בחובו מיגוון של בעיות השונות זו מזו-המערכת המוחית מתחילה לבעוט
פיתרונות לדעתי בלבד ואין בכתיבתי משום המלצה כזו או אחרת
ליצור ולתכנן דברים שונים לחלוטין לדגמא-הכנות לתחרות פויקה--שתייה מרובה של נוזלים(לא אלכוהול)ואכילה בשעות מסודרות-קריאה וכתיבה
וכמובן שיחות עם הקרובים לי ביותר, להפריד היגיון מרגש לא בחשיבה אלא בהעלאת הבעיה על הכתב-כן ממש כך.
המצחיק הוא שהומלץ לי להיות יותר מסודר-דהיינו לשים כל כלי עבודה במקום-את הספר במקום-את הטלפונים במקום וכו' וכו'
רבותי כשאין בלאגאן הכל הולך לאיבוד בחיי--אני לא מסתדר עם הסדר
אבל ופה האבל הגדול-זה מחייב אותי לסדר מחשבתי-לחשוב יותר על העולם הקטן והיום יומי שלי ולא על הבעיות מסביב
ומילה אחרונה
פרופורציות-לקחת את הכל בפרופורציות-לשמחתי(וסליחה באם אני פוגע בכלל)יש כאלה עם בעיות הרבה יותר קשות והם מצליחים לשרוד ולהתמודד
תודה על הסבלנות שהקדשתם לקריאת מילים אילו
יוסי

GodsFather
07-06-12, 11:19
יוסי, לא אמרת שקנית מקלדת חדשה לפני כמה שבועות ? אולי היא לא מסתדרת לך ארגונומית ולכן הטעויות ? או לפחות חלקן... ?

אגב, דיסגרפיה זה לכתיבה.
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%93%D7%99%D7%A1%D7%92%D7%A8%D7%A4%D7% 99%D7%94

דיסלקציה זה לשאר הדברים שתיארת שקשורים בהליכים קוגנטיביים וקריאה ביניהם. אם כי ציינת שלקרוא אתה דווקא מצליח טוב מאד.
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%93%D7%99%D7%A1%D7%9C%D7%A7%D7%A6%D7% 99%D7%94

גם היום דיסלקטים ודיסגרפים נחשבים לילדים סוג ב' וכמובן שהדחף המיידי הוא לתת להם תרופה או לנדות אותם לכיתות ה"מיוחדים". הורים לא תמיד מצליחים להחזיק מעמד מול הלחץ של המערכת בהתנהלות מולם ונאלצים לשלם מחיר כבד.

אפיז
07-06-12, 11:21
יוסקה יוסקה...
ברוך הבא למועדון !!!:eek:
למה אתה מוטרד ? זכית ורק חגורה והסגר קיבלת, מזלך !!
ולמה תלין ? מה לא טוב ? החיים יפים ומכל מצב אפשR להכין מעדנים ,עובדה הפוייקה !
תהנה ממצבך מה רע ? לקום בבוקר (אם בכלל ישנת ? ) ולשטוף עיניים ולגלות מישהו זר במיקלחת ו...פוייה.....לא מגולח וניראה כמו חמסניק ...
לחזור לח.שינה ולראות בלונדינית ,שחרחורת ,או רחמנה ליצלן אדמונית חדשה במיטה !!!
שכנים חדשים ,חברים חדשים לרוב מידי יום שמשום מה יודעים יותר טוב ממך מה אתה צריך למה התוכניות שלך ....
נכדים מתחדשים, ובטיולים וואוו כמה חברים חדשים יש לנו ....ואיזה מקומות מדהימים מחדש בכל פעם ...(אע''פ שבתמונות שיש לך במצלמה הכפיל המאניאק שלך מצולם שם כבר כמה פעמים .לפניך ....)
כשעוברים את האמצע צריך לספור לאחור כי גם מנטלית וגופנית אנו בדרך חזרה נקווה רק שלא ניצטרך להגיע לשלב המוצץ=הזונדה והחיתול .....ווניגמור בנשיקה ....
קח בקלות ותהנה הרווחת את זה ביושר ולא מעניין מה יגידו האחרים
ונ.ב אל תבקש שאשחזר כי הכדורים משתנים בציבעם והחומר הרפואי המיוחד ...... לא תמיד נותנים אותם תוצאות (למזלי,שוב כיף של שינויים )
ונקווה להתראות בארועים משמחים צבעוניים וטעימים ו - ''לעזאזל החיים העיקר הבריאות ''
בגילנו האימרה תופסת שיבעתיים ''חייה היום כי מחר .....אולי :eek: ......'''

אפי

revi3
07-06-12, 12:06
יוסי,
לרובנו בצורה זו או אחרת יש ליקוי בקשב וריכוז.
בעבודתי אני נחשפת לאחוז גבוה מהם (ולצערי חלקם לוקחים תרופות).
לכן,ישנם דרכים ואפילו לאחד מהם נחשפת באחת השיחות שלנו.
שנית,עומס עומס ולחץ הן סימפטומים לסוג של "שיגועים" שמתווספים בכתיבה.ולכל תחלואי הגוף ונפש.
אז קח בקלילות ויש לנו מל'ן טבע מזכך ומחדש ...ובגדול "מה ששלך שלך ומה שלא לא יילקח"
יום נפלא
רויטל

Tourist
07-06-12, 13:24
קודם כל תירגע:

״....את הדוגמאות הקיצוניות כולנו מכירים היטב: תומס אדיסון, אולי הממציא הפורה בהיסטוריה, נפלט ממערכת החינוך הפורמלית עוד בילדותו. הנרי פורד, וולט דיסני, ריצ'רד ברנסון, המיליארדר הסיני לי קה שינג, יוצר "אמריקן איידול" סיימון קאוול, ג'יימס קמרון והאדריכל פרנק לויד רייט, כל אלה נפלטו ממנה עד גיל 16.

רשימת נוטשי האקדמיה (ואלה שפסחו עליה מראש) דומה להפליא לרשימת העשירים של "פורבס". היא כוללת את מייסדי אפל, מקדונלד'ס, איקאה, אורקל, מיקרוסופט, קוקה־קולה, בנק אוף אמריקה, אמריקן אפרל, קודאק, סנפאל והולידיי אין. הדור הנוכחי של יזמי האינטרנט אינו שונה: מייסדי טוויטר, טמבלר, digg, מייספייס, וורדפרס ופליקר - כולם נשרו מהקולג' ממש בתחילת הדרך....״

מתוך:

http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3572606,00.html

כדאי להמשיך ולקרוא את כל הכתבה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

tzagi
08-06-12, 18:34
מה שיש לך....יש להמון כולל אותי וזה נקרא AADD
או ADD בילדים
מה שקורה, המוח רץ ל10 כיוונים שונים בו זמנית, בפועל כשאתה כותב המוח כבר במשפט הבא. או בכלל בנושא אחר.
לAADD יש הרבה חסרונות
קושי בריכוז, קושי בקליטת חומר כתוב, נטייה להתחיל (הרבה) פרוייקטים ולא לסיים אותם, נטייה לאבד התעניינות, נטייה לעבור ממקצוע למקצוע וכולו.(נשמע מוכר?)
יתרונות: צורת מחשבה שונה ואנליטית-קריטית משאר הציבור, נטייה לחשוב מחוץ לקופסה, יתרון לפתירת בעיות, יתרון בתחום הטכני, נטייה ליצירותיות .

כול עוד אדם מודע לעצמו, אפשר לשלוט על זה חלקית, למרות שזה לא קל ודורש עבודה ומאמץ.

yes1952
08-06-12, 19:28
ג'ו ידיד יקר
אני יודע זאת כבר הרבה שנים
פשוט הייתי חייב לכתוב זאת מאחר והרבה בני גילי ולא רק מדחיקים את הנושא
והחלטתי לתת לזה פרסום--ואין כמו דוגמא אישית
ומתי עלה לי הרעיון לכתוב?
בשהייתי עסוק בניצוח על תהליך הבישול בתחרות הפויקה-הייתי כל כך מרוכז בעשיה שכאילו כל טרדות העולם נעלמו
ובזמן שהשולחן שלנו היה מוקף אנשים והם טעמו עוד ועוד ועוד ידעתי ששוב ניצחתי את השיטה-הרופאים-ובתי החולים-
כל המשתתפים ללא יוצא מהכלל בתחרות פשוט מבלי לדעת נתנו לי במה ליצור לעשות וממש להופיע
ההרגשה הזו פשוט היתה נפלאה
אתה חסר כאן
יוסי

אפיז
09-06-12, 11:52
יוסי , כשצעירים וצריך ''להתקדם '' להאכיל מישפחה וכו' לעיתים אין ברירה וצריך להלחם ולמצוא דרך ביניים ,
אבל היום לאחר מלחמת ההשרדות (למי שלא נולד עם כפית זהב וירושה ניכבדה ...) זה יתרון וכיף להנות מכל הצדדים היפים של ''הבעיה ''
שאגב אני לא מוצא בה בעייה כלל תמיד ניצלתי את ''הבעייה '' בחיי היום יום כולל בצד העיסקי והפקתי מכך רק טוב
ברגע שתסתכל על זה לא כבעייה אלה שוני עם יתרון מסויים על ''אנשי הקופסה'' ( לא בציניות ) תהנה ותפיק מזה המון ... (מנסיון רב שנים )
ובקשר לרופאים , תעזוב הם לא הפתרון ב50 שנה האחרונות הם מתמקצעים האבחון מעולה והמצאת מחלות .....והפתרונות להעלמת הסימפטומים ...
רפואה = מלשון לרפא ? זה כבר לא כלכלי אצלנו התיגמול הוא על מס' החולים ולא על מס' הבריאים !!! וחוץ מזה מי יכרות את הענף הכלכלי מס' 1 בהיטוריה המודרנית ? =חולים ומחלות

tomerz
09-06-12, 16:37
מה באמת חשבתי שרק לי יש את הבעיה הזאת

yes1952
09-06-12, 19:25
תומר אני שותה כוסית לחיינו-מוצאי שבת חובה קוקטייל משובח
אפיז-מדוע היתה לי הרגשה שגם אתה במועדון הזה?אין לי מושג
בגדול גם אני נהנה מהחיים -אני שונא שזה לפעמים לאחרונה מצליח להציק לי
חוץ מזה הרי אני מיישם את כל מה שאפיז כתב
בחיי יש לי קבלות(בעיקר על הבזבוזים):p
יוסי

-->