PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכב עם 30K ש"ח - המלצות

faitn11
08-06-12, 09:42
שלום

אני חדש בתחום, (לא היה לי ג'יפ ).

דרישות מהרכב: רכב שלישי בבית (לטיולי סוף שבוע), נסיעה של משפחה (הורים 40+, ילדים, 16, 11). הבן שלנו אמור להוציא רשיון בעוד כשנה כך שבעוד שנה הרכב הזה יהיה שלו (כי הוא לא יוכל לנהוג ברכבי העבודה שלי ושל אשתי).
אני מתלבט לגבי אחד מהרכבים הבאים, עד לעלות כוללת של 25000- 30000 ש"ח כולל יישור קו:

סוזוקי ויטארה שנת 1993-1995, ארוכה (5 דלתות) - יתרונות אמינות, צריכת דלק נמוכה.

לבין אחד מהשאר: איסוזו טרופר (בעיית גיר, צריכת דלק גבוהה מאוד), ניסן טראנו, גארנד צ'ירוקי,

מה אתם אומרים מה מומלץ ?

שאלה שנייה, מכונים לבדיקת רכב לפני קנייה (אני מבין שמכונים רגילים לא מספקים תמורה), היכן ניתן לבדוק, יש המלצות ?

בתודה מראש.
:cool:

שגיא S
08-06-12, 09:52
על מכון לבדיקת הרכב תחליט אחרי שתחליט איזה רכב - כי יש מקומות שמתמחים ברכבים שונים.

גראנד צ'רוקי ואיסוזו טרופר בנזין - צריכת דלק של 1 ל5-6.
טראנו - לא מכיר

ויטארה - ליטר דלק לכל 8-9 ק"מ זה נשמע הגיוני לארוכה אוטומטית.

קח בחשבון שאמינות הרכב נקבעת אך ורק לפי איך שטיפלו בו עד עכשיו...

faitn11
08-06-12, 12:34
תודה על התגובה, מסכים שאמינות של רכב ספציפי נקבעת לפי מה שעבר בחייו, אבל מה אמינות הכללית (עפ"י רוב) של כל אחד מהדגמים המצויינים להלן: ויטארה ארוכה, גראנד צ'רוקי , איסוזו טרופר בנזין או טראנו ארוכה (עפ"י האינטרנט אני מבין שטראנו עדיף סולר) ?

בקיצור, מה המלצתכם (איזה ג'יפ) ולמה ?

boaz avrahami
08-06-12, 12:56
התקציב שלך מזמין רכב ישן מספיק בשביל שכל הזמן תטפטף עליו כסף.
גם ככה זה קורה ברכבי שטח אז על אחת כמה וכמה.
גרנד צירוקי לפחות החלקים זולים.
אם מצאת יפני ממש שמור ייתכן שהוא יהיה יותר אמין אבל כל חלק שתשים יכאב יותר כנראה.
אני כשהיתי במצהך בחרתי גרנד צירוקי 5.2 v8... שנת 98

בהצלחה

faitn11
08-06-12, 20:45
אז מה אתם ממליצים לרדת מהנושא ?מה סכום הרכישה הנמוך ביותר המומלץ לכניסה לתחום (כולל יישור קו לאחר הרכישה) ?

raanan
08-06-12, 21:03
הבן שלנו אמור להוציא רשיון בעוד כשנה כך שבעוד שנה הרכב הזה יהיה שלו (כי הוא לא יוכל לנהוג ברכבי העבודה שלי ושל אשתי).
אותי דרישה זאת מטרידה.
אני בוודאות לא הייתי נותן לבחור צעיר שהוציא רשיון להתנהל ביום יום (ולצאת לבלות) עם ג'יפ. וישן בפרט !
היציבות הכיוונית של ג'יפ גרועה משמעותית מפרייבט. אם הג'יפ מוגבה, אז היציבות עלולה להיות פחותה יותר (בהתאם לסוג ואיכות ההגבה).
עוד לא דיברנו על הנעה אחורית.
בנוסף, בתקציב הזה כנראה תרכוש ג'יפ ללא כריות אוויר ו ABS שהם אביזרי בטיחות ממעלה ראשונה.

בקיצור, מניח שהבנת את רוח הדברים ...
אם בכול זאת יש רצון עז לג'יפ, ממליץ למתוח את התקציב לרכישת פאג'רו קינג או ג'יפון מופחת יכולות שטח כגון ראב 4 .

בהצלחה
רענן

faitn11
09-06-12, 17:14
שלום

לאחר לבטים רבים, החלטנו (אשתי ואני) לרדת מעניין הג'יפים הגדולים (איסוזו טרופר וחבריו) ולהתמקד בג'יפונים (כמו שכותבים כאן בפורום), ז"א אנחנו מתלבטים בין: סוזוקי גרנד ויטרה 5 דלתות מנוע 2000, לבין קאיה ספורטאז', להלן היתרונות כמו שהבנתי:

סוזוקי גרנד ויטרה: אמינות גבוההה, עלות אחזקה סבירה (מאוד משעותי מבחנתי), צריכת דלק נמוכה (1:10 בערך), עלות רכישה גבוהה יחסית (כ-30Kש"ח) מרבית אלה שביד 2 לא כוללות כל מיגון. חסרון מרכזי: חובה להחליף סרן קדמי בעלות 10K ש"ח (בין חצי לשליש מעלות הרכב).

קאיה ספורטאז': אמינות גבוהה, עלות אחזקה סבירה, עלות רכישה ראשונית זולה ביחס לסוזוקי (כ-15-20 Kש"ח), מרבית אלה שביד 2 כוללות מיגון גחון חלקי או מלא, חסרון: צריכת דלק 1:6.

מכאן אני מגיע למסקנה לרכוש קאיה ספורטאז', שאלותי:

מה דעתכם על בחירתי (את בחירתי עשיתי עפ"י הפורומים ללא כל ידע מוקדם) ?

מה ניתן ונדרש לבדוק בצורה עצמאית בקאיה לפני שלוקחים אותה למוסך לבדיקה בכסף ?

שגיא S
09-06-12, 17:21
סוזוקי גראנד ויטרה נראה לי אמין יותר מקאיה ספורטז'.
מצד שני - זה תלוי רק באוטו שאתה קונה ואיך טיפלו בו לפנייך.

מה ניתן לבדוק עצמאית בקאיה? כל מה שניתן לבדוק ברכב אחר...

raanan
09-06-12, 17:21
מה ניתן ונדרש לבדוק בצורה עצמאית בקאיה לפני שלוקחים אותה למוסך לבדיקה בכסף ?
במיוחד בשבילך נכתב המדריך לבדיקת ורכישת קיה
http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=2226-מדריך-לבדיקת-ורכישת-קיה-ספורטאז (http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=2226-%D7%9E%D7%93%D7%A8%D7%99%D7%9A-%D7%9C%D7%91%D7%93%D7%99%D7%A7%D7%AA-%D7%95%D7%A8%D7%9B%D7%99%D7%A9%D7%AA-%D7%A7%D7%99%D7%94-%D7%A1%D7%A4%D7%95%D7%A8%D7%98%D7%90%D7% 96)

רענן

faitn11
09-06-12, 19:02
שלום

רענן - תודה על הקישור.

שגיא (וכמובן אחרים שאשמח לשמוע דעתכם) - אלמלא בעיית הסרן בסוזוקי (שמאוד מפחידה אותי, רכב שעלותו 25000-30000 ש"ח, נזק בכ-10000 ש"ח).

הייתי בהחלט מעדיף סוזוקי גארנד ויטרה, אך אם לא נמצא גרנד ויטרה שהחליפו לה סרן קדמי לסרן מתכתי, לא עדיפה הקאיה ?

faitn11
09-06-12, 19:43
שלום

אני לא מצליח לערוך את ההודעה הקודמת שלי אז אני כותב המשך, מצאתי באחד הפורומים שמשהו כותב:

"את בעיית הקייס של הסרן הקידמי ב גרנד ויטרה אפשר לפתור ואם נועלים את הסרן הקידמי (ARB) ביחד עם קייס ברזל העלות הכוללת בגדול מפתיעה לטובה.
העובדה היא שאני ומספר אנשים נוספים הסתדרו וסגרו את הסיפור בעלות כוללת שדומה רק לעלות של נעילת ARB בסרן קידמי לרכב אחר.

את בעיית הקייס של הסרן הקידמי ב גרנד ויטרה אפשר לפתור ואם נועלים את הסרן הקידמי (ARB) ביחד עם קייס ברזל העלות הכוללת בגדול מפתיעה לטובה.
העובדה היא שאני ומספר אנשים נוספים הסתדרו וסגרו את הסיפור בעלות כוללת שדומה רק לעלות של נעילת ARB בסרן קידמי לרכב אחר."

מה הכוונה בדברים האלה ? האם זה טוב והאם זה מוזיל משמעותית את עלות הטיפול בסרן הקדמי ?

כי אם כן, אז זה מעביר אותי לסוזוקי גאנד ויטרה.

faitn11
10-06-12, 23:49
היום ראיתי מודעות ביד 2 של ניסן טראנו ושל מיצובישי פג'רו המחיר שלהם בערך דומה למחיר של סוזוקי גראנד ויטרה.

השאלה שלי (אשמח לקבל התייחסותכם) איך האמינות הממוצעת של רכבי טראנו (ארוך דיזל) ופג'רו, ומה עלות האחזקה של כל אחד מהם (הם נראים הרבה הרבה יותר יפים מהסוזוקי גרנד ויטרה וגם העבירות שלהם נראית הרבה יותר טובה, בנוסף צריכת הדלק של טראנו דיזל דומה לזו של הגרנד ויטרה, אז אתם אומרים ?

raanan
11-06-12, 00:21
היום ראיתי מודעות ביד 2 של ניסן טראנו ושל מיצובישי פג'רו המחיר שלהם בערך דומה למחיר של סוזוקי גראנד ויטרה.

השאלה שלי (אשמח לקבל התייחסותכם) איך האמינות הממוצעת של רכבי טראנו (ארוך דיזל) ופג'רו, ומה עלות האחזקה של כל אחד מהם (הם נראים הרבה הרבה יותר יפים מהסוזוקי גרנד ויטרה וגם העבירות שלהם נראית הרבה יותר טובה, בנוסף צריכת הדלק של טראנו דיזל דומה לזו של הגרנד ויטרה, אז אתם אומרים ?

אין ספק שהיום הפערים בקניה מאוד קטנים. אבל,
הפערים באחזקה לא קטנו אלא גדלו !
מציע שתברר כמה עולה, משאבת הזרקה, מזרקים, טורבו במנועי הדיזל .
או כמה עולה מנוע בנזין לסוזוקי לעומת מנוע דיזל לפאג'רו.

עכשיו תחליט האם אתה יכול לקחת הסיכון בעלות האחזקתית מול היתרונות שציינת (הם נראים הרבה הרבה יותר יפים מהסוזוקי גרנד ויטרה וגם העבירות שלהם נראית הרבה יותר טובה ).

רענן

faitn11
11-06-12, 20:50
שלום

רענן - תודה על התשובה. אם כל משפט שלך אתה "מקרקע" לי את כל התלהות (וטוב שכך).

היום שוחחתי עם מס' אנשים על ויטרות, אף אחד מהאנשים ששוחחתי איתם (למרות שיש להם מיגונים והם לדבריהם נוסעים בשטח) לא שמע על החלפת הסרן הקדמי, מסרן אלומניום לסרן מתכתי.

שאלותי:

שאלה ראשונה: איך אני יודע (לפני שלוקחים למוסך/למכון בדיקה) שהסרן הוא מתכתי ולא מאלומניום ?

שאלה שנייה - אם מורכב מגן גחון (על המנוע), לא צריך להחליף את הסרן הקדמי מאלומניום למתכת (כי המגן גחון מגן עליה ?) ?

שאלה שלישית - היום ראיתי ויטרה (לא גרנד ויטרה) - שנת 1997, 5 דלתות מנוע 1600, האם הויטרה טובה כמו שציינתם לגבי הגרנד ויטרה ?

בתודה מראש.

raanan
11-06-12, 21:25
היום שוחחתי עם מס' אנשים על ויטרות, אף אחד מהאנשים ששוחחתי איתם (למרות שיש להם מיגונים והם לדבריהם נוסעים בשטח) לא שמע על החלפת הסרן הקדמי, מסרן אלומניום לסרן מתכתי.
הכחשה והדחקה זה מנגנון טבעי באדם ...
על אותו משקל, בעלי הפטרול והטרופר 3.0 דיזל, לא שמעו על בעיות במנועים ...

שאלה ראשונה: איך אני יודע (לפני שלוקחים למוסך/למכון בדיקה) שהסרן הוא מתכתי ולא מאלומניום ?
אל דאגה, אם יש כזה, בעל הרכב לא יפסיק להתפאר בזאת ...
ליתר בטחון, מציצים ורואים (לאלומניום יש צבע כסף אפרפר, גם צליל אחר בנקישות).

שאלה שנייה - אם מורכב מגן גחון (על המנוע), לא צריך להחליף את הסרן הקדמי מאלומניום למתכת (כי המגן גחון מגן עליה ?) ?
ב 99% , אין קשר !
למה הוא נשבר ? קרא כאן :
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=66202&highlight=%F4%F8%E5%F0%E8%E0%F7%F1
מציע שתקרא קצת בנושא :
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=62557&highlight=%F4%F8%E5%F0%E8%E0%F7%F1
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=40760&highlight=%F4%F8%E5%F0%E8%E0%F7%F1

שאלה שלישית - היום ראיתי ויטרה (לא גרנד ויטרה) - שנת 1997, 5 דלתות מנוע 1600, האם הויטרה טובה כמו שציינתם לגבי הגרנד ויטרה ?
דווקא לדעתי (ועוד כמה), גראנד ויטארה 99-2003 ארוכה בנזין , הדגם הטוב ביותר בכול סידרת ויטארה/גראנד ויטארה בכול הזמנים (כולל החדשות של היום).
ניתן לקרוא ולהחכים בשרשור (הארוך אבל איכותי) הזה :
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=66353

בהצלחה
רענן

boaz avrahami
11-06-12, 22:25
סרן מתכת מתמגנט
אלומיניום לא

ישי.פ
12-06-12, 12:40
הכול תלוי בכמה אתה אגרסיבי בשטח.
נכון; שסרן אלומיניום רגיש, אבל זה לא מחוייב המציאות שתצתרך להחליף אותו.
אני בעל ויטרה ארוכה ועד עכשיו..טפו..טפו..
ברגע שמודעים לבעיה ונוהגים בהתאם, הסיכויים לטובתך! זה לא תמיד כיף שכל הזמן יש בראש את המחשבה שצריך להיזהר ולהיות עדין עם רכב שטח.

לגבי הצריכת דלק אצלי היא עומדת על -1:11-1:10 בערך, זה תלוי בצורת הנהיגה (אני נוהג יחסית רגוע)
הדגמים מ-97 כוללים שתי כריות אוויר.
הרכב אמין! נכון שזה תלוי במה הוא עבר, אבל יחסית לשאר המקבילים הוא אמין וזול.

faitn11
12-06-12, 22:40
תודה לכולם על התשובות

החטלתי (לבינתיים) ללכת על קיה ספספורטז

רק שיש לי בעיה עם אישיתי היא אומרת שהקיה נראית כמו מכונית צעצוע והיא דוחפת כדי לא לקנות אותה (אישית רוצה פארו או טראנס)

מה אתם אומרים ?

שגיא S
13-06-12, 17:13
אני אומר שתלך על זה..מקסימום תאשים אותה בסוף!
דווקא האישה רוצה רכב גדול?
בכל זאת הייתי בודק לכיוון הטרופרים - דיזל עד 98! ובנזין מכל השנים

faitn11
14-06-12, 07:07
אני נמצא כל כולי בחיפוש אחר גיפ׳
אשתי דרך אגב אומרת לי שזו עוד אחת מהשטויות שלי שבעוד חודש תעמוד כאבן שאין לה הופכין

ואז אצטרך לחפש מקום לישון בו י(אולי בגיפ׳...)

משהו יכול להעריך כמה עולה אחזקה ממוצעת ספורטאז׳ (הערכה לא מחייבת משהו בכללי) שאדע לאיזה סדר גודל מחיר אני אמור לשלם (היום אני משלם אחזקת רכב -ליסינג) ?

GodsFather
14-06-12, 08:07
אחזקה היא פועל יוצא של שימוש וכמובן מצב הרכב בעת הקניה שלו. מן הסתם גם יהיו טעויות של שימוש ראשוני בשטח.

אגב, אם יש ספק בבית לגבי כל עניין הג'יפ, יש מצב שצריך לסדר את זה לפני שקונים את הג'יפ, אחרת כל פעם שתשפוך כסף על הרכב או תגיד משהו עליו, יהיה שמייח בבית.

תעבור קצת על לוח המודעות פה בפורום, יש כמה רכבים שיכולים לעניין אותך, גם ספורטאז' וגם סוזוקי למיניו.

הכי חשוב - ג'יפ לא קונים בחופזה, אלא בסבלנות, במיוחד כשהתקציב לחוץ

danob
14-06-12, 10:33
ואז אצטרך לחפש מקום לישון בו י(אולי בגיפ׳...)

לאור הנתון הזה הייתי מחפש פאג'רו או טרופר ארוך...למרות שבפעם האחרונה שעשיתי מילואים ישנתי לילה אחד בספורטאז'...ועוד בדגם הקצר!
ואם להיות רציני, אז בתור הבעלים לשעבר של ג'יפים "גדולים" וגם של ויטרה וספורטאז' (רענן יכול להעיד), אם הק"מ המתוכנן לא גבוה, נגיד עד 10,000 בשנה, הייתי הולך על אחד הגדולים כי ההבדל בהוצאות השוטפות הוא לא גדול במיוחד בהתחשב בשנתונים שאתה הולך לקנות.
ההבדל הגדול נמצא בפוטנציאל לנזק והוצאות, כלומר אם כבר משהו הולך (וכנראה שזה יקרה) אז בג'יפים הגדולים ההוצאה תהיה גבוהה יותר (נדמה לי שזה נקרא תוחלת הנזק).

ליאור

thebips
14-06-12, 13:00
רק מניסיון אישי יש לי איסוזו טנדר בנזין 4X4 שנת 1994:
יתרונות:
תחזוקה זולה
זול מאוד בקניה
עבירות לא רעה

חסרונות
צריכת דלק 1:7
דורש ניסיון בנהיגה ( בחיים לא הייתי נותן אותו לנהג חדש ולנהג מתחת לגיל 30):(

faitn11
15-06-12, 13:55
שלום חברים

אני שמח לבשר שהתחדשנו בקיה ספורטאז' שנת 2002, יפה, עם מיגון תחתון של אספיר (פלטה על המנוע, וסולם כזה עד הגיר), טסט לעוד חודש, צמיגים 50-50 (במוסך קיה יפו נמאר לי ע"י דורון שהיום כבר אי אפשר לרשום צמיגים 237 ברשיון). 200,000 ק"מ עשתה טיפול גדול ב- 180,000 ק"מ כולל החלפת צלחות החלפת רדיטור ושיפוץ ראש מנוע, לדעת דורון (מנהל קיה יפו), האוטו מומלץ לרכישה (דרך אגב לא בדקנו אותו במכון אלא רק בקיה יפו - עפ"י המלצת הפורומים כאן המכונים לא יודעים לבדוק 4X4).

מודה לכולכם ועל העזרה.

בתודה נפתלי

שגיא S
15-06-12, 14:01
יפה מאוד! תתחדש...סע בזהירות ולא פחות חשוב באחריות!!
אל תלכלך ואל תרד משבילים מסומנים.

raanan
15-06-12, 19:41
שלום חברים

אני שמח לבשר שהתחדשנו בקיה ספורטאז' שנת 2002,
תתחדש !
סע בזהירות ובאחריות.
ממליץ שתצטרף לטיולים ברמת עבירות קלה עד בינונית לצבירת נסיון ובטחון.

רענן

faitn11
16-06-12, 20:59
שלום

להצטרף לטיולים - גם אני חשבתי על זה, אבל איפה אני מוצא הצעות לטיולים שניתן להצטרף אליהם ?

GodsFather
16-06-12, 21:11
יש תת פורום טיולים ומידי פעם מתפרסמות כאן הודעות בנושא. תעקוב בפורום הרלוונטי ותעלה שאלות בנושא שם, בהתאם.

שגיא S
16-06-12, 21:36
יש בפייסבוק קבוצה של קאהי בשטח..בשביל יותר פרטים דבר עם תומר הוא ישמח לתת לך את השם המדויק של הקבוצה

faitn11
20-06-12, 15:50
שלום

שלחתי בקשת חברות בפייסבוק לקיה בשטח (זו קבוצה סגורה), לא עונים לי
אתם יודעים איך אני יכול ליצור קשר עם תומר (מנהל הקבוצה) ?

-->