PDA

צפייה בגרסה מלאה : תהיות לגבי סיטרואן BX

התייש
10-06-12, 23:35
אהלן, נתקלתי ברחוב ב BX שנראית שמורה מאוד ועל החלון היה רשום 1988 , יד שנייה, 114000 ק"מ.
חשבתי לעצמי- מעניין. אבל שמעתי כל כך הרבה סיפורים שונים על הרכבים האלו ומכיוון שזה לא מהתקופה שלי החלטתי שאני אשאל את החברים המבוגרים יותר פה שאולי יודעים דבר או שניים על הרכב הנ"ל ויוכלו לספר. אגב, הרכב אוטומט.

ishc
10-06-12, 23:47
אוטו ישן על כל המשתמע מכך גם אם שמור, פשוט ישן. אבל איזו נוחות...

boaz avrahami
10-06-12, 23:47
רכב מפנק ביותר עם המון בלאי מעצבן ועלות חלפים יקרה.
תחכום שהקדים את זמנו אפילו בהשוואה לטכנולוגיה של היום.
מיעוט מכונאים שבאמת מבינים איך לטפל ברכב.
עלות חלפים יקרה- לפחות נכון ללפני 15 שנים.
בגלל ריבוי הטכנולוגיה ואיכות החומרים הנחותה יש הרבה תקלות יחסית.

למאוהבים בלבד

יונתןמצפה
11-06-12, 00:14
הכיסאות הכי נוחים שישבתי עליהם מעולם.
בגלל זה נמצאים אצלי בסמוראי... נסיעה רצופה מהצפון למצפה רמון ואפילו אילת ללא שום תחושה מעיקה בגב.

zviki
11-06-12, 02:08
הכיסאות הכי נוחים שישבתי עליהם מעולם.
בגלל זה נמצאים אצלי בסמוראי... נסיעה רצופה מהצפון למצפה רמון ואפילו אילת ללא שום תחושה מעיקה בגב.
+ 1
למרות שה- BX הזה שתה לי את הדם עם קשית ואכל לי את הכבד עם מזלג חד פעמי- מבחינה כלכלית. "הבומבות" היו בומבות, על הפלסטיק אני כבר לא מדבר וחלקי חילוף בעלות של משכנתה.
בעניין הנוחיות: מעולם לא היה לי רכב שפינק כל כך את עכוזי וגבי.

התייש
11-06-12, 08:52
אוטו ישן על כל המשתמע מכך גם אם שמור, פשוט ישן. אבל איזו נוחות...

צחי, גם על הסמוראי שלך אפשר לומר את אותן המילים בדיוק :)

ishc
11-06-12, 09:15
לא מדוייק, תסתכל על החלק האחרון של המשפט.
לגבי הישן, זה שיש לי שריטה אומר שלכולם יש. אני לא כתבתי דברים שחורים כמו שנכתבו לך. אני מכיר שני אנשים במשפחה שהייתה להם BX והיו די מרוצים מהאוטו אבל זה היה לפני 15 שנה וכבר אז היה להן מוניטין רע (לא בהכרח מוצדק). מאז הרכבים האלו התיישנו והתיישנו, יכול להיות אחלה אוטו אבל עדיין, אוטו ישן, אחזקה לרוב סבוכה ומורכבת (ולא בהכרח בגלל מורכבות המכנית/הידראולית ברכב) כפרייבט יומיומי אני לא הייתי הולך על זה, מצד שני, איזה נוחות...

avishon
11-06-12, 10:03
היו לי שתיים כאלה (ילידות 88' , זצ"ל) בעבר , בזו אחר זו , וכל אחת מהן החזקתי כשנתיים .
רכב נוח בצורה מדהימה , הן לישיבה והן לנסיעה , ועם יתרון ענק בחורף : אפשר להגביה אותו לפני מעבר-שלוליות...
(כן , בשתי ה-BXים המערכת ההידרו-פניאומטית פעלה היטב !)

אני מוחה נגד ההשמצה על עלויות אחזקה - למיטב זכרוני היא היתה סבירה לחלוטין (למעט תצרוכת הדלק...) .
בכל אחת מהן עשיתי "יישור קו" עם קנייתה , שכלל החלפת "בומבות" (למיטב זכרוני 450-400 ש"ח לכל הסט) ,
החלפת צנרת-מים וסידור/חיווט חשמל ברכב - ומשך התקופה שהחזקתי אותן נעשו בהן רק טיפולים שגרתיים לא יקרים .

למזלי היה לי מוסך (שכבר אינו קיים כיום) שהתמחה ברכב הזה , ששכן ברח' בן שמן בנחלת יצחק :
לשני האחים בעלי המוסך (ערבים מיפו) ולבני המשפחה שלהם היו BXים , סה"כ 7-6 כאלה במשפחה .
אגב , כשהחלטתי למכור את האחרונה ולהתקדם - היא נקנתה ע"י אחד מבעלי המוסך עבור בתו...

הערה לפותח האשכול לסיום :
אם אתה חושב לקנות BX , כדאי שתבדוק קודם לכן ברשת אם ניתן לקנות כיום "בומבות" חדשות (זה Must ל-"יישור קו") .
אם לא ניתן - אני ממליץ לך לא לקנות את הרכב...

דרור ברלי
11-06-12, 11:04
חוץ מהמורכבות בטיפולים ובמערכת ההידרופניאומטית (רגישות לנזילות וכו'), יש לך כאן מנוע שאוהב להתחמם, איכות יצור וחומרים מהנמוכות הקיימות בעולם הרכב ובעיקר - גיר מחורבן (גרמני דווקא...). קבל כלל אצבע שתקף גם היום: לא נוגעים בצרפתיה אוטומטית, בוודאי לא מהשנים האלה ומהדגמים האלה, למעט אם אתה לא מתכוון לנסוע בה...

ishc
11-06-12, 11:14
ואם כבר הרפתקאות ושגעונות, חפש את ה-1900GTI

zviki
11-06-12, 15:58
חוץ מהמורכבות בטיפולים ובמערכת ההידרופניאומטית (רגישות לנזילות וכו'), יש לך כאן מנוע שאוהב להתחמם, איכות יצור וחומרים מהנמוכות הקיימות בעולם הרכב ובעיקר - גיר מחורבן (גרמני דווקא...). קבל כלל אצבע שתקף גם היום: לא נוגעים בצרפתיה אוטומטית, בוודאי לא מהשנים האלה ומהדגמים האלה, למעט אם אתה לא מתכוון לנסוע בה...

ואם זכרוני אינו מטעה אותי ותקן אותי אם אני טועה- היא נבחרה כמכונית השנה [1987] באירופה. בסה"כ מאד אהבתי אותה למרות שהיא שגעה אותי.
וכל זה אחרי שעברתי מאם כל ה"לקרדות"- קרייזלר- 160 [צרפתיה, לא?].אוף, זה היה סיוט . חוץ מהנוחות כמובן.

-->