PDA

צפייה בגרסה מלאה : איך עושים קידום הצתה למפלג TFI?

אמנון
15-06-12, 00:20
יש לי על הסיקס מפלג TFI עם כוייל MSD ומודול GM (וקרב' מוטורקראפט 2100).
בפעם האחרונה שהתעסקתי עם כיוון הצתה וקרב' (עם מד וואקום), היתה תחושה שאין מספיק מהלך למפלג להסתובב (נגד כיוון השעון) כדי שההצתה תכוון מספיק טוב. היחידת וואקום של המפלג כבר נוגעת בבלוק מנוע, אבל הרגש אומר שצריך לסובב עוד את המפלג כדי שהכוון יהיה פיקס.
אני אומר רגש כי לכוון עם אקדח כבר אין טעם (ועשיתי את זה עם אקדח בעבר, לפי הספר, אבל הסט-אפ של המנוע שלי כבר לא אורגינלי ככה שזה לא רלוונטי).
אז הכיוון מתבצע לפי שעון ואקום, ולפי האוזן.

אני מתאר כאן צורך בקידום הצתה? החלפת קפיצים למפלג (או משקולות)?
באיביי לא מצאתי כלום בנושא קידום הצתה למפלג המדובר.

60318

60319

60320

אמנון
15-06-12, 00:52
בקריאה מעמיקה יותר - המפלג הוא אולי מפלג HEI של פורד?
איך יודעים איזה קיט משקולות וקפיצים מתאים?

six 4 life
15-06-12, 02:56
1. מפלג TFI הוא מפלג מקורי של CJ (מוטורקראפט) שעליו מתלבש מתאם למכסה מפלג גדול יותר (6 צילינדר של פורד מוסטנג ודומיה), אין קשר בינו למפלג HEI.
2. אם פיזית יחידת הואקום מפריעה לך ונעצרת בבלוק המנוע לפני שהגעת לאן שרצית - אתה יכול להזיז את כל כבלי ההצתה רגל אחת קדימה במפלג (נגד כיוון השעון), לקחת את גוף המפלג כמה ס"מ אחורה ומשם להתחיל לכוון הצתה.

tzagi
15-06-12, 04:23
אתה מוזמן להשתמש בטכניקה האנגלית
תקדם בשלבים ובנייהם צא לסיבוב קצר, תן גז(PUSH YAR FOOT DOWN) ונסה לגרום למנוע לצלצל. תמשיך עד שגרמת לו לצלצל, עכשיו תן קליק חזרה ובדוק שנית
הפסיק לצלצל? מצאת את הSWEET SPOT.

יונימוג אדום
15-06-12, 05:52
פתח את הבורג שמחזיק את המפלג , שלוף אותו החוצה סובב אותו לאחור כ: 15 מעלות והחזר חזרה .
פשוט תעביר אותו שן או שתיים על גל הזיזים וכך תהיה לך אפשרות לכיוון נכון יותר .

בהצלחה אילן

riko
18-06-12, 23:35
אתה מוזמן להשתמש בטכניקה האנגלית
תקדם בשלבים ובנייהם צא לסיבוב קצר, תן גז(PUSH YAR FOOT DOWN) ונסה לגרום למנוע לצלצל. תמשיך עד שגרמת לו לצלצל, עכשיו תן קליק חזרה ובדוק שנית
הפסיק לצלצל? מצאת את הSWEET SPOT.

LIKE :)

מוני אורבך
19-06-12, 07:58
אמנון, עשה כפי דבריו של יונימוג
כנראה שכאשר הכנסת את המפלג הוא הלך יותר מדי קדימה, ולכן אין לך מקום לכוונון.
המפלג יושב על הבורג החלזוני של ה cam saft אתה יכול להזיז אותו קדימה או אחורה כרצונך.
שולף אותו מהמקום מסובב כמה שרוצה ומחזיר חזרה.
אל תשכח להזיז בהתאם גם את משאבת השמן שמתחברת לקצה של המפלג.
אחרת המפלג פשוט לא יכנס.
בעזרת מברג שטוח ארוך תגיע למגרעת של המשאבה בתחתית וסובב אותה בהתאם לזווית שאתה רוצה שהמפלג יהיה בו.
קצת משחקים והמפלג בפנים.

shmil
19-06-12, 09:59
מוני ואילן יונימוג, למה לסבך?
הרבה יותר פשוט ואמנון קיבל הסבר טלפוני כבר לפני כמה ימים.

להלן הפרוצדורה:

פתח מכסה TFI.
ראה בעיין את הזוית אליה מכוון הרוטור, ושים לב לאיזה צילינדר הוא יורה באותו הזמן.
שחרר מעט בורג מפלג.
סובב את המפלג לאן שתרצה, זוית הרוטור לא תשתנה.
הרכב כעת את מכסה ה-TFI, אך הקפד שכעת משזוית המכסה השתנתה - אתה מעביר את חוטי ההצתה בהתאמה, כך שהרוטור יצביע לאותו צילינדר שהתביע קודם.
לא פירוקי דיסטריביוטור ולא נעליים.

six 4 life
19-06-12, 11:48
זאת הסיבה למה אמרתי מראש להזיז את כל החוטים נעל אחת קדימה, מה שיאפשר לקחת את המפלג אחורה לפחות רבע סיבוב בלי לפגוע בכיוון ההצתה, ללא צורך להוציא ולהכניס אותו מחדש.

מוני אורבך
19-06-12, 12:35
מה אגיד.. אני אדם פדנט (יש יגידו מהנדס מרובע)
על המכסה יש סימון ליציאה של פלאג מספר 1 (מובלט)
אני דואג לכך שהפלאג של מספר 1 באמת מחובר ליציאה שמסומנת כ 1.
וכך אין בעיות זיהוי עתידיות.
אז נכון, אפשר פשוט לרשום עם טוש איזה מספור יציאה שרוצים.
אבל אני בכל זאת אוהב להישאר עם הסימון המקורי.
מה גם שהעבודה של ההעברה היא ממש לא בעיתית (טיפה יותר עבודה מהזזת כול חוטי הפלאגים)

אבל היי, זה רק אני עם השריטות שלי, כול אחד שיזרום עם מה שמתאים לו.

six 4 life
19-06-12, 14:02
מוני
במקרה שאמנון תאר, הרוטור בכל מקרה לא יושב במקום והמפלג הוכנס אחורה מדי (קידום ההצתה לא מספיק והדיאפרגמה במפלג מפריעה ואי אפשר לקדם יותר)
תחשוב על זה לרגע ותבין שכאשר הוא יזיז כל חוט נעל אחת קדימה ויסובב את המפלג רבע סיבוב אחורה - שם החוטים ישבו במקום שהם צריכים לשבת כולל הסימון שעליו אתה מדבר וכולל זה שהמפלג ישב בול באמצע, בלי לפגוע לו במיקום הרוטור והוא יוכל משם לקדם או לאחר כמה שהיה חסר לו, וזה בלי להוציא את המפלג.
אם היה מדובר על הצתה לא מכוונת בעליל אז כן מוציאים מפלג. זה לא המקרה.

-->