PDA

צפייה בגרסה מלאה : הסיבה שאני לא סומך על מוסכים

ישי.פ
17-06-12, 11:18
לבת הזוג שלי יש אופל קורסה.
לפני חצי שנה הלך המנוע, ולא הייתה ברירה אלא להחליף אותו.
לאחר הרבה כאב ראש, הוחלט להחליף את המנוע במנוע מייבוא מא ועד ת.

הובטח לי שכל מה שצריך יעשה, כולל שמנים איכותיים ונוזל קירור טוב.
היה לי חשוב שהעבודה תהיה טובה לכן לא לחצתי הרכב היה במוסך שבועיים!!

לאחר שקיבלנו את הרכב, ממש הייתי מאוכזב מרמת ההתקנה.
המנוע רטוב ולא נעשתה אטימה כמו שצריך, שמן מטפטף ללא הפסקה.
יש רעש של שסתומים
ההנעה קשה.
בוצעו מעקפים לא ברורים לנשמים ול- EGR
היה חסר גז במזגן שכמובן המוסך התנער מכך באופן טוטאלי

לאחר 5,000 ק"מ החלטתי שלא משנה מה המוסך הבטיח שעשה (או לא עשה) על כל מקרה אני יחליף שמן לשמן איכותי יותר.
בתקווה שזה יפחית את רעש המנוע (ממש נשמע כמו דיזל)

אני מרוקן שמן, או את מה שנשאר ממנו לאחר כל הנזילות.
פותח פילטר שמן וחשכו עני! הפילטר לא מזוהה, נראה כמו ערמת קרטון שחורה

מסתבר שהם אפילו לא תרחו לפתוח ולבדוק את הפילטר.

סופת המדבר
17-06-12, 12:26
וואי וואי וואי פיייי יאלה
אני לא יודע מה להגיד... חוסר מקצועיות? חוסר אמינות? קמצנות?
יש לך מזל שהחלטת לעשות טיפול יזום כזה אחרת...... אתה יודע מה היה קורה
אני הלכתי פעם בחיים שלי למוסך עם רכב פרייבט בגלל חוסר זמן להתפנות והצטערתי על זה בגדול

הראת את הפילטר הזה למוסך? או לרשות העתיקות?

אמיר ב.א
17-06-12, 12:53
תבקש מהמוסך מסמכים ,
מאיפה המנוע הגיע ,
אישור על היבוא ,
כל מסמך שיעיד מה קיבלת , מאיפה , ובאיזה מצב ...
תנסה לתעד את כל ההתקשרות שלך עם המוסך ובדיוק איזו עבודה נעשתה,
כדי שבמקרה הצורך - תוכל לפנות למי שצריך עם כל המסמכים הדרושים .

זה לא נישמע טוב בנתיים...

איציק - 4X6ZH
17-06-12, 13:48
לפי התמונות שאתה מעלה תוצרת הפילטר היא קנכט
זה יצרן פילטרים איכותי ביותר
חלק מיצרני הרכב הארופאים משתמשים במוצרים של קנכט ביצור הרכב

איציק

אמיר ב.א
17-06-12, 13:54
כלומר - מן הסתם זה לא פילטר ששמו בארץ ,
אלא הרכב היה עם הפילטר כבר הרבה מאוד זמן עד שהפילטר התפרק.

תנסה לקבל הדפסה על איזה פילטר שמו לך בהרכבת המנוע - אל תגיד מה שמצאת כאשר פירקת ...

איציק - 4X6ZH
17-06-12, 13:59
כלומר זה בפרוש פילטר שיכול להיות שהותקן בארץ
יכול להיות שהוא ( המסנן ) לא מתאים לבית שהוא נמצא והוא נלחץ בהרכבה לכן התפרק
יכול להיות שהוא סתום ולא הוחלף זמן רב
יכול להיות שנספג במים והמים מפרקים את הפילטר
יכול להיות עולם שלם של אולי .... ואולי

איציק

polar bear
17-06-12, 14:08
שם של המוסך?

ככה זה - יש מוסכים זבל שמוציאים שם רע לכל התעשיה. רק בגלל שיש הרבה כאלה.

אמיר ב.א
17-06-12, 14:24
איציק - עם כל מה שישי תיאר על ההתקנה הכושלת והחיפוף בהתקנה, לא ניראה לי שהם החליפו לו פילטר בארץ ,
ובדיוק שמו לו את הפילטר האיכותי ביותר שיש , ובדיוק הוא התפרק אחרי זה ...

כמובן הכל יכול להיות , אבל לדעתי סביר הרבה יותר שלא הוחלף הפילטר, ולכן התפרק.

motorica.net
17-06-12, 14:35
מצטרף לקודמי, מדובר בחברת פילטרים מאד מכובדת.
יצרן OEM של מיטב התוצרת הגרמנית, במוו, קונצרן VAG ועוד.

tzagi
17-06-12, 20:28
ההשערה שהחליפו פילטר (לפני 5000 ק'מ) מגוכחת
שום פילטר לא יכול להראות כך אחרי זמן כזה קצר.
אגב, לדעתי המנוע ג'אנק.
אפשר צילום של השמן?

omri_t
17-06-12, 22:36
ההשערה שלי, שהמוסך התקין את מנוע AS-IS כמו שהוא קיבל אותו.
במקרה הטוב הוחלף השמן.

וכן, זו אכזבה קשה לגלות ששילמת עבור משהו בהתאם לסיכום ולמה שדרשו אבל קיבלת משהו אחר.

במקומך- הייתי מפרסם את שם המוסך.
ואף כותב לאיגוד המוסכים.
פשוט מעבר לזה, אתה לא יכול לעשות.

ישי.פ
17-06-12, 22:51
כאימרת האבא הפולני שלי.. "מה שזול עולה בסוף ביוקר!"
מי שדאג לכל העבודה הגרועה הזאת זה אבא של חבר לעבודה(או אמור להיות חבר)
ההפרש בין UMI לבין החאפר שעשה לי את העבודה הוא 2,500 ש"ח אבל כפי שאתם רואים אני מתחיל לשלם עכשיו את הפער.

זה מוסך בסגולה שאני לא בטוח מה שמו, אבל מי שאירגן לי הכול היה האבא של החבר, שעובד בתחום החלפים והבטיח לי ניסים וניפלאות.

הקורסה הוא רכב בעייתי הרבה מוסכים לא מוכנים להתקרב אליו בכלל בגלל המורכבות שלו (גיר רובוטי מ-2003)
לעניין האחריות של המוסך. הובטח לי שיש אחריות, אבל מימוש האחריות היא הבעיה. אני מוצא את עצמי בויכוח האם הרעש מהמנוע הוא בעייתי או לא!! (בנזין שנשמע כמו מנוע דיזל!)

yes1952
20-06-12, 07:55
שקלתי רבות באם להגיב לשרשור הזה או לא-וההחלטה לכן היא פשוטה
הפורום מעבר לעיסוקו בתרבות האהבה לכפולי ההנעה הינ ו מקום להחלפת מידע-לא להשמצה אלא מידע
בעברי כשהכל היה פשוט למעט ברקסים טיפלתי בכל הרכבים שלי לבד-אופנועים מכוניות-ג'יפים ,סאאב, וויליס,אלפא ,לנצ'יה 2600 יחידה בארץ,ועוד ועוד ועוד,
עם השנים הכל נהיה מתוחכם ממוחשב חיישנים ומה לא
היתה תקופה שהיינו נוסעים לגרמניה לקנות רכבים שננטשו בגלל בעיות מחשב הבאנו אותם לארץ וגזרנו קופון צנוע אך נהננו-באירופה של אז מחשב רכב היה יקר להחריד
ברומן של עם רכבי GM בארץ לא שבעתי נחת מהמוסכים-מהמוסך של UMI בקרית אריה,עבור למוסך אברהם בסגולה פ"ת ששם מצאתי את אחד הרכבים שלי בקלקיליה ולאחרונה מוסך ברעננה שלטעמי ולהרגשתי ובעיוורוני המטופש והאידיוטי השארתי שם סכומים שאני ממש מתבייש לספר או לכתוב-וזה אני האשם ולא אף אחד אחר----
רק דבר אחד היום ברור לי מעל ומעבר לכל ספק-תיקון?רק באחריות -מוסך?עם מנהל מוסך מיקצועי בעל ידע וסמכות ולא קומבינה של מנהל מוסך וירטואלי וכו'
כשבעל מוסך לא מבין לא לסמוך עליו מפני שהוא יגבה על כל שעה בה למד על בשרינו את הנושא--9000 שקל חדש רק עבור העבודה על החלפת מנוע--אך אני צריך את הרכב והוא כבר על הליפט--שילמתי והספק החל לחלחל עד שהבנתי שאין לי יותר מה לחפש שם(3 מכוניות בטיפול-אני כזה אידיוט)
היום אני מחפש מוסך אמין-הגדרה לאמין?בעל מקצוע מיומן עם ניסיון ויושרהלרכבי ג'נרל מוטורס-לצערי רשת מוסכי UMI מצויינת לתקופת האחריות בלבד מבחינתי שלי
אז אולי בעזרתו של חבר כאן בפורום מצאתי אחד במרכז ,אך לפני זה אני חורק שיניים מאמץ את הגוף(לא קל אך זה מה יש)ועושה בדיקה של כל המכלולים ב GMC Jimmy
שלי-עם ספר רכב והוראות וחוברת לימוד שהורדתי מאתרי הרכב הרלוונטיים בארצות הברית בעזרתו הנפלאה של ג'ו שלנו
בכל מקרה אם אמליץ פה עוד פעם על מוסך זה יהיה עם פירוט העבודה שביצע-מפני שמה שמתאים לי אולי לא מתאים לאחר-
אני חוטא ואמשיך לחטוא בכך שאקשיב תמיד להמלצה של חבר-ואמשיך לתת אמון באנשים כהרגלי ואמשיך למחוק את אילו שמעעלו באמון שלי-אך זה האמון שלי בלבד
ולכן בניגוד לפרסום השלילי שנתתי כאן למוסך אברהם בסגולה לאחר ששיבחתי אותו הפעם זו אשמתי בלבד שהכנסתי את עצמי לבור ולכן אני יוצא ממנו לבד
נו טוב אני רק פיקח ולא חכם
ואנקדוטה אחרונה מהמגילה של הבוקר=מליבו?ציון לעבודת החלפת מנוע בינוני מינוס
ביואיק?ציון לעבודה בינוני מינוס--צריך לחזור למוסך עקב נזילות קשות במערכת שתוקנה אך זה כבר לא יטופל שם
ג'ימי ? חשבתי בהתחלה ציון גבוה אך כשהתקלות חוזרות על עצמן?אני שואל את עצמי אז מה תוקן?או איך תוקן?
והציון הינו בינוני מינוס
בשורה תחתונה זה כמו אנשי המכירות האגרסיביים של כל מיני חברות--מרבית בעלי המוסכים לדעתי בלבד חושבים שבעלי הרכבים הינם טיפשים נאיביים ולא מבינים וזה הרבה פעמים נכון-אבל למה לחלוב?
היו לי עסקים שונים בעיקר בתחום השירות שללקוח ממש אין מושג-עסק אחד שסגרתי לפני 20 שנה עוד מחפשים אותי-עסק שני שסגרתי לפני כ 10 שנים עדיין מחפשים אותי
טוב זה אני טיפש אחד בסדום(שמצא מקום טוב להיות פה-כאן אני לפחות בבית:p)
יוסי

ishc
20-06-12, 08:17
וואו, איזה שירשור הוצאת קיטור נהיה פה?
ישי, אני באמת חושב שחלק מהמטרה של הפורום הוא להרחיק מבעלי מקצוע רמאים/חאפרים ולכן זה יותר מראוי שתפרסם את שם המוסך ואם אתה חושב שיש צורך תגיש גם תלונה לאיגוד המוסכים.
בעברי הגשתי תלונה כזו על בעל מקצוע מסויים, שלאחר מכן התברר שהוא עובד ללא היתר איגוד המוסכים ובניגוד לחוק.
לא יודע מה קרה איתו לאחר מכן וגם לא כל כך מעניין אותי.

tzagi
20-06-12, 08:29
עם השנים הכל נהיה מתוחכם ממוחשב חיישנים ומה לא

לא לא לא, הכול נהיה יותר פשוט
תחשוב מערכת יחסים בין רופא-פציאנט, בעבר הרופא היה צריך לעבוד למצוא מה הבעיה, היום, הפציאנט אומר לרופא מה לא בסדר
הבנת הנקרא-עליך

[/QUOTE]עם ספר רכב והוראות וחוברת לימוד שהורדתי מאתרי הרכב הרלוונטיים בארצות הברית בעזרתו הנפלאה של ג'ו שלנו
[/QUOTE]
דייי אני לא עושה שום דבר שאתה לא יכול לעשות לבד.
[/QUOTE]
בעברי כשהכל היה פשוט למעט ברקסים טיפלתי בכל הרכבים שלי לבד-אופנועים מכוניות-ג'יפים
[/QUOTE]
silly
מערכת הבלמים זה החלק הכי פחות מסובך ברכב.....אבל מבין,...זה הראש הארופאי
[/QUOTE]
מרבית בעלי המוסכים לדעתי בלבד חושבים שבעלי הרכבים הינם טיפשים נאיביים ולא מבינים וזה [/QUOTE]

אולי...כי ב99.9% זה נכון? וחוסר ידע בכול תחום עולה (הרבה) כסף....ובלי אהבלים הכלכלה תתמוטט בכול מקום בעולם
לא שזה איזה סוג של תרוץ...אבל ככה זה עובד עולמית, ובכול תחום.

yes1952
20-06-12, 08:45
ג'ו חבר יקר
אחת הסיבות שפרשתי מניהול עסקים שלי או של אחרים הינה הסיבה הזו של 99.8% אהבלים
אך אני בכל עיסוקי מכרתי מה שצריך ולא מה שאני רוצה לדחוף
בשרברבות הצעתי הצעות מפורטות עם חומרי הגלם הטובים ביותר ולעולם לא רימיתי
כך במחשבים כך בסוללות כך בכל דבר
גם היום אני חוטא פה ושם והשאלה הראשונה שלי ללקוח -האם אתה צריך את זה-מפני שאני מידי פעם מוכר קצת מוצרי פנאי בלבד או ממליץ עליהם יותר נכון אני אישית לא מוכר
גם שהיתה לי השקית בבטן קידמתי את החברה שסיפקה לי ולא את המתחרים-ואני עושה זאת עד היום-יש להם מוצר מצויין ולמעשה המשתמש לא משלם על כך
ואפילו אתה התעקשת לשאול אותי בשביל מה אני צריך בכלל את ה HTC אז גם אתה שייך לזן הולך ונעלם
ופה למען השם מדובר במוסכים בארץ שבה רכב הוא סוג של מותרות זה לא ארצות הברית מבחינת המחיר-ועד שמוצאים מקום אמין מאוד כנראה לוקח זמן
בכל מקרה עדיין לי זה כלכלי לקנות רכב אמריקאי בן כ-15 שנה ולהביא אותו לרמה של כמו חדש ב 15% ממחיר רכב חדש
יוסי

tzagi
20-06-12, 09:05
ואפילו אתה התעקשת לשאול אותי בשביל מה אני צריך בכלל את ה HTC אז גם אתה שייך לזן הולך ונעלם

כן אני יודע, אני חרא של סלזמאן וגרוע במכירות, זה מה יש. זה לא הולך להשתנות בקרוב ורק הקבר יתקן את הטעות הביולוגית הזאת.
אבל...אני לא רוצה להיות דינוסאור
מדוע הדינוסאורים נכחדו? הם לא הצליחו להתאים את עצמם לטבע שהשתנה מסביבם, לכן עלינו להתאים את עצמינו לסביבה, תמיד.

בכל מקרה עדיין לי זה כלכלי לקנות רכב אמריקאי בן כ-15 שנה ולהביא אותו לרמה של כמו חדש ב 15% ממחיר רכב חדש
יוסי

זה לא כלכלי בשום מקום, במיוחד לא עגלה אמריקקית
רכב בכלל זה לא השקעה, זה הוצאה נטו, ואין כול הגיון לנסות להביא רכב בין 15 שנה לרמה של חדש, וכידוע לך על חוסר הגיון משלמים בגדול.

איציק - 4X6ZH
20-06-12, 10:18
מתגובה לתגובה השרשור הופך מסובך יותר ויותר
עכשיו רק חסר איזה ילדון שידחוף לכאן אפלקציה לניהול מחשבות של זקנים נרגנים . ( זה יכול להיות סטרטאפ מענין )

איציק

yes1952
20-06-12, 11:20
איציק
אני לא רואה כאן זקנים נרגנים
אני רואה כאן עובדות חיים מאוד פשוטות-אף אחד לא התלהם או כינה מי שהוא בשם זה או אחר
בוא תקרא ותחכים כי גם אתה יכול להיות במצב הזה
דבר נוסף הגדר זקן?
כאשר בחור בן 30 יקרא לי זקן זה מקובל
אז אם זה גילך אני מקבל זאת כמחמאה
ואם גילך מתקרב לשלי או יותר?אוותר על תגובה
זה לא שרשור נירגנות אלא כפי שכתבו כאן -הוצאת קיטור וטמטום עצמי
ולא אכלו לי, שתו לי
אז איפה הנירגנות?
יוסי

איציק - 4X6ZH
20-06-12, 11:55
נראה לי שאנחנו אכלנו באותו מסטינג
מהילדים שלי הבנתי שיש לי סימנים של זקן נרגן
כשאני מוצא את עצמי מזדהה עם חלק מהתגובות
אז מה נשאר לי לעשות ?

לפני כמה שנים חזרתי למקורות
והיום אני מסניף כמה פעמים בשבוע ברזל חלוד
אני חייב לציין שזה עובד טוב
מתברר שיש צורך וביקוש לנשפני החלודה אתה מוזמן

http://www.tractor.org.il/index.asp

איציק

yes1952
20-06-12, 12:55
איציק על החלודה שלך תוסיף גם נסורת עץ
אני נענה להזמנה
להביא איתי את הפלאסק לשטוף את אבק החלודה והנסורת?
יוסי

איציק - 4X6ZH
20-06-12, 13:25
במקום יש כמה וכמה גיפאים יש אפילו גיפאים מבוגרים מאיתנו
יש הרבה עבודת עץ ( יש כלים חקלאים עתיקים ) שבנויים מעץ
נגר מומחה כזה שמכיר את עבודת הנגרות של פעם יגויס מיד ללא אפשרות לשחרור .
כלל ברזל הוא שאין כזה דבר שלא ניתן לשחזור \ לתיקון
הכל חוזר לעבוד עם שני אבנים ( כמו שאמרו לנו פעם ) .

כמו זה מרסס מעץ
http://www.tractor.org.il/tractors/showTractor.asp?id=66

איציק

yes1952
20-06-12, 16:09
איציק איציק
לספר לך שכבר השתחררתי משם?
יש לך הודעה בפרטי
יוסי

ש01
20-06-12, 18:29
יוסי,
קראתי את הוצאת הקיטור שלך מהעמוד הקודם וחשוב לי להראות לך תמונה שונה מעט, גם מעולם UMI:
ראשית לגבי הג'מוס (כך אתה קורה לו?) - שווה לסוע מאיזור פ"ת אל ארנון מפרדס חנה. לא תתפוס אותו בפסיק של אי אמינות - פשוט כי האדם ישר, אמין, מקצוען והכי חשוב - בן אדם!.
לגבי שאר זללני הבנזין - שמע סיפור:
לפני כעשור החליט אחי לרכוש סברבן.
לאחר מעט חיפוש נמצאה בקיסריה הכלה והובלה אחר כבוד לחדרה למוסך א.צ.אוטומטיק לבדיקה לפני קניה. ציקי (הבעלים) בדק את הרכב, בדק במחשב והמליץ את אשר המליץ, והכל בחינם.
הרכב נרכש והובל לטיפול ראשון במוסך אחר שהבעלים חבר של דוד ה של גיסתי (בעלת הרכב).
מקץ שבוע ביקשה חברת הביטוח לבצע בדיקת מיגון. מתקין האזעקות שאליו פנינו בדק הכל למעט משבט המנוע (אימוביליזר) ואמר שכאן עלינו לפנות למוסך, שכן המשבט, אם יש, הוא מקורי.
הלכנו למוסך בו בוצע הטיפול. הבעלים אמר שהיות והרכב הגיע ביבוא אישי, לא ניתן לבדוק במחשב ויש לפרק דשבורד ולוח שעונים, עניין של 5-6 שעות לטובת הבדיקה.
מחלנו על כבודונו ונסענו לציקי. הבחור, אחרי שראה שטיפלנו אצל המתחרה, ועשה פרצוף נעלב, הכניס את המפתח לסוויץ, הראה לנו נורית דולקת (security) ואמר "יש לכם משבט.
כמובן שמאז לכל הטיפולים ותקלות השבר (והיו כמה, כולל צורך בגרר) הרכב מהערבה הגיע לחדרה.
לפני כשנה עקב הרגשה שלי שיש בעיה במערכת הקירור הוחלפו מספר רכיבים, כ-2000 ש"ח. לאחר שבועיים משלא נפתרה הבעיה הוחזרו הרכיבים הישנים (נשמרו אצלי) והוחלף רק היוניט. קיבלנו זיכוי מלא !!!

סע אליו (היום בעמק חפר).
לא תתחרט, אני בטוח.

BackDoorMan
21-06-12, 13:07
הלוואי והיה לי משבט מנוע,
ככה הייתי יכול להקים שבט קטן של מנועי GTI-6 במקום להיות תקוע עם ZX 1400 .

erezgur
21-06-12, 15:02
כמובן הכוונת למשבת, שיכול להשבית הרכב (קרוב משפחה של שבת, שבתון, שביתה, השבתה ושאר החברה).

-->